Gdy serduszko bije inaczej - mamusie sercowców - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-27, 22:07   #1531
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Gdy serduszko bije inaczej - mamusie sercowców

helou... mamy termin na wtorek. znaczy sie, wtedy sie mamy stawic, badania itp. i jesli wszystko bedzie ok (rowniez skora), to w srode operacja.
kciuki potrzebujemy od zaraz! zeby tym razem nic nie stanelo na przeszkodzie... zeby skora sie uspokoila, nie rozpalila przez najblizsze tygodnie... najlepiej wygoila sie juz na dobre...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 07:27   #1532
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Gdy serduszko bije inaczej - mamusie sercowców

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
helou... mamy termin na wtorek. znaczy sie, wtedy sie mamy stawic, badania itp. i jesli wszystko bedzie ok (rowniez skora), to w srode operacja.
kciuki potrzebujemy od zaraz! zeby tym razem nic nie stanelo na przeszkodzie... zeby skora sie uspokoila, nie rozpalila przez najblizsze tygodnie... najlepiej wygoila sie juz na dobre...
Trzymamy.
Informuj prosze kiedy Was wezma, najlepiej przez fb, bo tutaj to ja nieczesto zagladam

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 08:19   #1533
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Gdy serduszko bije inaczej - mamusie sercowców

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Trzymamy.
Informuj prosze kiedy Was wezma, najlepiej przez fb, bo tutaj to ja nieczesto zagladam

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
tak zrobie... aplikacja wizazowa i tak czesciej nie dziala niz dziala, wiec pewnie na fejsie sie skonczy

---------- Dopisano o 09:19 ---------- Poprzedni post napisano o 09:17 ----------

ale tak w ogole to czarno to widze... Flo sie tak rozdrapal w nocy..... echh. zobaczymy jak do poniedzialku bedzie wygladal. wtedy moge zadzwonic i powiedziec, zeby zwolywali nastepnych z listy.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 20:39   #1534
kefii
Wtajemniczenie
 
Avatar kefii
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 442
Dot.: Gdy serduszko bije inaczej - mamusie sercowców

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
helou... mamy termin na wtorek. znaczy sie, wtedy sie mamy stawic, badania itp. i jesli wszystko bedzie ok (rowniez skora), to w srode operacja.
kciuki potrzebujemy od zaraz! zeby tym razem nic nie stanelo na przeszkodzie... zeby skora sie uspokoila, nie rozpalila przez najblizsze tygodnie... najlepiej wygoila sie juz na dobre...
Trzymam kciuki za Flo
A jest jakaś grupa na FB zamiast tu na wizazu?

---------- Dopisano o 21:39 ---------- Poprzedni post napisano o 21:38 ----------

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
helou... mamy termin na wtorek. znaczy sie, wtedy sie mamy stawic, badania itp. i jesli wszystko bedzie ok (rowniez skora), to w srode operacja.
kciuki potrzebujemy od zaraz! zeby tym razem nic nie stanelo na przeszkodzie... zeby skora sie uspokoila, nie rozpalila przez najblizsze tygodnie... najlepiej wygoila sie juz na dobre...
Trzymam kciuki za Flo
A jest jakaś grupa na FB zamiast tu na wizazu? Bo czesto wizaz nie działa
__________________
czekamy na ciebie

dziewczyna wrzesień 2005
zaręczona 27 lipca 2009
żona 6 sierpnia 2011

II kreseczki 14 maja 2013
mój mały kochany synuś Mikołaj 17 stycznia 2014
II kreseczki 4 września 2014
kefii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-29, 07:24   #1535
enasza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 432
Dot.: Gdy serduszko bije inaczej - mamusie sercowców

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
helou... mamy termin na wtorek. znaczy sie, wtedy sie mamy stawic, badania itp. i jesli wszystko bedzie ok (rowniez skora), to w srode operacja.
kciuki potrzebujemy od zaraz! zeby tym razem nic nie stanelo na przeszkodzie... zeby skora sie uspokoila, nie rozpalila przez najblizsze tygodnie... najlepiej wygoila sie juz na dobre...
My również trzymamy kciuki i mam nadzieję że nic nie stanie Wam na przeszkodzie A lekarze mówili jaki stan skóry będzie pozwalał na wykonanie operacji? Ma być idealnie?
My zaraz po Świętach ruszamy na adaptację do p-kola więc też stresik jest bo nowy etap nadchodzi
enasza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-29, 15:02   #1536
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Gdy serduszko bije inaczej - mamusie sercowców

nie wymagali, zeby bylo idealnie bez egzemow, moze miec plamy, ale nie moze miec ran, tych pekajacych pecherzykow, zaognionych miejsc. nie wiem, jak ze strupami. bo w nocy z piatku na sobote sie rozdrapal na lokciu... wyglada to brzydko, ale do wtorku bedzie strupek... jako ze to juz nie jest otwarta rana i pozywka dla bakcyla, to chyba powinno byc ok...

przedszkole - oj bedzie ciekawie ale powinno byc fajnie, tylko wiadomo, poczatki... a ja ostatnio zastanawialam sie nad au-pair. na razie tak ogolnie, czy bylaby to dla nas opcja. tylko teraz mi to myslenie przerwala informacja o operacji. wiec poki co nie mysle o niczym
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-30, 07:12   #1537
pieleszka
Wtajemniczenie
 
Avatar pieleszka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 869
Dot.: Gdy serduszko bije inaczej - mamusie sercowców

cloche wielkie kciuki, aby udało się przeprowadzić operację! nie dziwię się, że nie potrafisz myśleć o czymkolwiek innym

enasza, to powodzenia życzę! i cierpliwości, bo może nie być lekko... ja miałam żołądek zawiązany na cztery supły jak Hankę do pkola oddawałam..
__________________
Haneczka

Kobiety nigdy nie zrozumiesz. Nawet jeśli jesteś kobietą! (A.J.Cronin)
pieleszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-30, 22:24   #1538
enasza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 432
Dot.: Gdy serduszko bije inaczej - mamusie sercowców

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
nie wymagali, zeby bylo idealnie bez egzemow, moze miec plamy, ale nie moze miec ran, tych pekajacych pecherzykow, zaognionych miejsc. nie wiem, jak ze strupami. bo w nocy z piatku na sobote sie rozdrapal na lokciu... wyglada to brzydko, ale do wtorku bedzie strupek... jako ze to juz nie jest otwarta rana i pozywka dla bakcyla, to chyba powinno byc ok...
Czekamy na wieści!


Cytat:
Napisane przez pieleszka Pokaż wiadomość

enasza, to powodzenia życzę! i cierpliwości, bo może nie być lekko... ja miałam żołądek zawiązany na cztery supły jak Hankę do pkola oddawałam..
Póki co jestem pozytywnie nastawiona o ja naiwna! Przez 2 tyg będzie trwała adaptacja tzn będziemy jeździć na 2-3 godz i po tym czasie Fifi (podobno) ma być gotowy żeby zostać beze mnie ale zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce..od miesiąca oswajamy temat chodzimy pod p-kola rozmawiamy, kupiliśmy książkę o przedszkolu itp
W sobotę byliśmy na konsultacji psychologicznej bo F zaczął mieć tiki ramionkami gdy np słuchał jak mu czytamy albo siedząc w aucie czyli generalnie w spoczynku. Ale to podobno norma rozwojowa zwłaszcza że on jest z tych BARDZO ruchliwych. F nas mocno zaskoczył bo spodziewałam się ryku jak w gabinetach lekarskich a tu szok fajnie nawiązał kontakt i ogólnie p.psycholog b.pozytywnie oceniła jego rozwój mimo że z mową nie ma szału (tzn nie mówi płynnie zdaniami) za to dodaje i odejmuje w zakresie 3 i mocno poczucie humoru mu się wyostrzyło np-wersja mojego syna piosenki "A ja wolę moją mamę" to: "A ja wolę moją Panią" po czym mi oświadcza że to tylko są jaja

Poza tym moje dziecko rządzi piaskownicą-grzebie ludziom w wózkach/torbach wyciągając zabawki, rozdziela je dzieciom (nie daj boże żeby ktoś siedział z pustą ręką F na siłę wręcza akcesoria), rozkazując przy tym w którym miejscu mają siedzieć no i ostro walczy o swoje. Ale żeby nie było to pełen savoir-vivre i F na wszystkie dzieci per "pan" bo chyba jeszcze nie odkrył że są mniejsze wersje dorosłych

Edytowane przez enasza
Czas edycji: 2015-03-30 o 22:25
enasza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 07:08   #1539
pieleszka
Wtajemniczenie
 
Avatar pieleszka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 869
Dot.: Gdy serduszko bije inaczej - mamusie sercowców

Enaszo, to ja myslę, że F sobie świetnie w pkolu poradzi! na początku może być ciężko, bo to jednak rozłąka z mama... niewiele znam dzieci, które akurat ten aspekt przedszkola miały "lajtowy". ale jeżeli chodzi o przebywanie w grupie dzieciaków powinno być ok. jeszcze na lidera bandy wyrośnie ja się obawiałam jak Hanka się w grupie odnajdzie, bo ją zawsze "tłumy" przerażały... nie bardzo umiała bawić się obok biegająco-krzyczących dzieciaków. ale o dziwo zaskoczyła mnie pozytywnie i szybko zaadaptowała.
no i wielkie brawa za matematyczne zdolności Hanka liczy poprawnie do 15 (zdarza się i do dwudziestu doliczyć bez błędów), ale dodawać jeszcze nie potrafi. odejmować tym bardziej.
__________________
Haneczka

Kobiety nigdy nie zrozumiesz. Nawet jeśli jesteś kobietą! (A.J.Cronin)
pieleszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 21:33   #1540
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Gdy serduszko bije inaczej - mamusie sercowców

bedzie jutro operacja. przed poludniem go biora, chyba ze pierwsza operacja wypadnie (pacjent niepewny, chyba jakis katar ma) - wowczas od razu z rana. ciezki dzien za nami, ale spoko, nastepne beda trudniejsze
z pozytywow: byl wielki zajac wielkanocny i dawal prezenty mlody zachwycony i sie smial w glos (inne dzieci w jego wieku plakaly )
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 07:18   #1541
pieleszka
Wtajemniczenie
 
Avatar pieleszka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 869
Dot.: Gdy serduszko bije inaczej - mamusie sercowców

cloche wielkie, wielkie : kciuki:
jestem myślami z Wami!!!!!!
__________________
Haneczka

Kobiety nigdy nie zrozumiesz. Nawet jeśli jesteś kobietą! (A.J.Cronin)
pieleszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-01, 12:13   #1542
enasza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 432
Dot.: Gdy serduszko bije inaczej - mamusie sercowców

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
bedzie jutro operacja. przed poludniem go biora, chyba ze pierwsza operacja wypadnie (pacjent niepewny, chyba jakis katar ma) - wowczas od razu z rana. ciezki dzien za nami, ale spoko, nastepne beda trudniejsze
z pozytywow: byl wielki zajac wielkanocny i dawal prezenty mlody zachwycony i sie smial w glos (inne dzieci w jego wieku plakaly )
i czekamy na dobre wieści
enasza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-04, 09:15   #1543
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Gdy serduszko bije inaczej - mamusie sercowców

Operacja się odbyła. Przebiegła dobrze i młody był ok. Dreny operacyjne wczoraj wyjęli, jak i druty z rozrusznika itp. Ale krwiak sie zrobił przy płucu i młody od nocy ma nowy drenaż. To jeszcze taki Standard po tej operacji, ale potrzebujemy kciuki, żeby na tym krwiaku się skończyło
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-04, 21:55   #1544
kefii
Wtajemniczenie
 
Avatar kefii
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 442
Dot.: Gdy serduszko bije inaczej - mamusie sercowców

Kciuki trzymamy dalej mocno
__________________
czekamy na ciebie

dziewczyna wrzesień 2005
zaręczona 27 lipca 2009
żona 6 sierpnia 2011

II kreseczki 14 maja 2013
mój mały kochany synuś Mikołaj 17 stycznia 2014
II kreseczki 4 września 2014
kefii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-06, 13:10   #1545
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Gdy serduszko bije inaczej - mamusie sercowców

Póki co wygląda nieźle. Dreny wyjęli i usg wyszło dobrze... młody jak gdyby nigdy nic, uśmiechy i puzzle i liczymy i czytamy. ..
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-06, 15:32   #1546
kefii
Wtajemniczenie
 
Avatar kefii
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 442
Dot.: Gdy serduszko bije inaczej - mamusie sercowców

Supet Teraz juz z gorki
__________________
czekamy na ciebie

dziewczyna wrzesień 2005
zaręczona 27 lipca 2009
żona 6 sierpnia 2011

II kreseczki 14 maja 2013
mój mały kochany synuś Mikołaj 17 stycznia 2014
II kreseczki 4 września 2014
kefii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 09:28   #1547
pieleszka
Wtajemniczenie
 
Avatar pieleszka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 869
Dot.: Gdy serduszko bije inaczej - mamusie sercowców

clo cieszę się bardzo, że już po operacji, i że z Florkiem dobrze!! kciuki trzymam nadal
__________________
Haneczka

Kobiety nigdy nie zrozumiesz. Nawet jeśli jesteś kobietą! (A.J.Cronin)
pieleszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 15:05   #1548
enasza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 432
Dot.: Gdy serduszko bije inaczej - mamusie sercowców

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
Póki co wygląda nieźle. Dreny wyjęli i usg wyszło dobrze... młody jak gdyby nigdy nic, uśmiechy i puzzle i liczymy i czytamy. ..
Świetnie! Oby tak dalej trzymamy kciuki nieustannie!!

Za nami pierwszy dzień adaptacji, na koniec F nie chciał wyjść i twierdzi, że jutro też jedziemy, rozpłakał się tylko jak wchodziliśmy do p-kola ale jak zobaczył zabawki to otarł łzę zobaczymy jak będzie dalej.
enasza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-08, 13:19   #1549
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Gdy serduszko bije inaczej - mamusie sercowców

Juz w pokoju razem z młodym. Ma się dobrze, ale dostaje paniki jak znikam mu z oczu ja lub tata. Musi mieć nas obu przy sobie to jest szczęśliwy. Teraz ustawiamy leki przeciw krzepliwosci i kontrolujemy cala klatę. Jak nie będzie żadnych wylewów i krwiaków to za jakiś czas nas puszczą
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-08, 21:31   #1550
kefii
Wtajemniczenie
 
Avatar kefii
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 442
Dot.: Gdy serduszko bije inaczej - mamusie sercowców

enasza oby dalej tak do przodu
Cloche super że wszytko idzie ku dobremu. A niestety mój maly tez tak miał po operacji choć moglam być na intensywnej cały czas.
__________________
czekamy na ciebie

dziewczyna wrzesień 2005
zaręczona 27 lipca 2009
żona 6 sierpnia 2011

II kreseczki 14 maja 2013
mój mały kochany synuś Mikołaj 17 stycznia 2014
II kreseczki 4 września 2014
kefii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-12, 13:39   #1551
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Gdy serduszko bije inaczej - mamusie sercowców

No ja na intensywnej tez praktycznie non stop, usypialam ze mną na noc nim wychodziłam, ale mimo wszystko... bez nas młody czuje się niepewnie, bo robią mu przecież krzywdę. .. jest już lepiej, ale teraz to Flo ma taką panikę jak widzi fartuch, że nawet usg nie da się bez łez zrobić. ..
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-12, 20:13   #1552
kefii
Wtajemniczenie
 
Avatar kefii
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 442
Dot.: Gdy serduszko bije inaczej - mamusie sercowców

U nas na szczęscie nie było akcji na fartuch ale był dużo mniejszy. Flo jest rozumniejszy bo starszy wiec napewno mu ciężko.
__________________
czekamy na ciebie

dziewczyna wrzesień 2005
zaręczona 27 lipca 2009
żona 6 sierpnia 2011

II kreseczki 14 maja 2013
mój mały kochany synuś Mikołaj 17 stycznia 2014
II kreseczki 4 września 2014
kefii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-13, 21:20   #1553
enasza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 432
Dot.: Gdy serduszko bije inaczej - mamusie sercowców

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
Juz w pokoju razem z młodym. Ma się dobrze, ale dostaje paniki jak znikam mu z oczu ja lub tata. Musi mieć nas obu przy sobie to jest szczęśliwy. Teraz ustawiamy leki przeciw krzepliwosci i kontrolujemy cala klatę. Jak nie będzie żadnych wylewów i krwiaków to za jakiś czas nas puszczą
Świetne wieści A co do lęków pomyśl jak bardzo muszą być przerażone dzieci które spędzają czas na oiomie bez rodziców patrz nasz szpital A jak dziś Florek?

My nadal adoptujemy się do nowej rzeczywistości i już wiem że trafiliśmy na cudowne miejsce, w pt F został na godzinkę bez mamy podobno było ok, dziś po weekendzie gorzej ale z radością mówi o p-kolu i widzę że coraz lepiej się tam czuje choć mama musi być w zasięgu wzroku (dzieci z grupy traktują mnie jak kolejną przedszkolankę). Ciocie mówią że jeszcze przyszły tydzień mogę spędzić z nimi bo młody mocno mamowy jest
Pieleszko ile u Was trwała adaptacja? Miałaś chwile zwątpienia? Widzę że F nawet w domu bardziej przywiązany co chwilę podchodzi "mama moja" i całuje mnie, przytula widzę że dużo emocji się w nim kotłuje
enasza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-14, 07:30   #1554
pieleszka
Wtajemniczenie
 
Avatar pieleszka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 869
Dot.: Gdy serduszko bije inaczej - mamusie sercowców

cloche świetne wieści!
lękom przed lekarzami wcale się nie dziwię. Hania moja mniejsza była niż Florek, a też ciężko było. potem dość długo bała się lekarzy i wszelkich badań. skończyło się jakoś ok. 3 latek, jak pani doktor lizaka dała

Enaszo, fajnie, że zadowolona jesteś! grunt to poczucie pewności, że się dobrze wybrało. u nas w przedszkolu jako takiej adaptacji nie było. w czerwcu były trzy dni, gdy przychodziło się z dzieckiem do pkola na jakieś 2 godzinki. dzieci poznały swoją przyszłą panią, bawiły się na sali, która potem została ich grupową salą. zwiedzały kuchnię, w której panie kucharki szykują posiłki, miały jakieś plastyczne zabawy jednego dnia, kolejnego były z panią na placu zabaw i tam się bawiły z panią w grupie. ot i tyle. a 1 września już po prostu zaprowadziłam Hanię na 8 godzin i tyle... tak to wygląda w państwowych placówkach. pierwszego dnia odebrałam Haię, którą od tego stresu tak brzuch bolał, że az skurcze miała i ze 2 godzinki ciężko było ją uspokoić... ale potem z każdym dniem było lepiej. mała przekonała się, że na pewno po nią przyjdę i "wyluzowała". ona akurat szybko się zaadaptowała w pkolu. wpadła w ten ich rytm dnia i polubiła. jak chorowała, to po jakis 3 niach sama pytała, kiedy w końcu do pkola pójdzie, bo tęskni za asią i Bianką (to jej ulubione koleżanki). Hania też była (i nadal jest) mocno mamusiowa. no, ale miała zaprawe w rozstaniach, bo długo była też przecież z nianią...
zobaczysz enaszo, dacie radę, obydwoje!! na początku może być trudno, ale - moim osobistym zdaniem- nie można dziecku pokazać, że nam tez jest ciężko przetrwać ten pkolny stres... ja spokojnie i cierpliwie rozmawiałam z Hanią. dużo rozmawiałam. jakoś to zaprocentowało

ja dopiero od weekendu jakoś funkcjonuję. przez święta złapałam półpaśca i tydzień przesiedziałam w domu. bolało ustroństwo. ale chorowanie miało też swoje plusy. jak ja sobie odpoczęłam przez ten tydzień! mała w pkolu, mąż w pracy... a ja w łóżku z książką. relaks mówię Wam! lepszy niż na niejednych wakacjach
__________________
Haneczka

Kobiety nigdy nie zrozumiesz. Nawet jeśli jesteś kobietą! (A.J.Cronin)
pieleszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-14, 13:36   #1555
enasza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 432
Dot.: Gdy serduszko bije inaczej - mamusie sercowców

Cytat:
Napisane przez pieleszka Pokaż wiadomość
cloche świetne wieści!
lękom przed lekarzami wcale się nie dziwię. Hania moja mniejsza była niż Florek, a też ciężko było. potem dość długo bała się lekarzy i wszelkich badań. skończyło się jakoś ok. 3 latek, jak pani doktor lizaka dała

Enaszo, fajnie, że zadowolona jesteś! grunt to poczucie pewności, że się dobrze wybrało. u nas w przedszkolu jako takiej adaptacji nie było. w czerwcu były trzy dni, gdy przychodziło się z dzieckiem do pkola na jakieś 2 godzinki. dzieci poznały swoją przyszłą panią, bawiły się na sali, która potem została ich grupową salą. zwiedzały kuchnię, w której panie kucharki szykują posiłki, miały jakieś plastyczne zabawy jednego dnia, kolejnego były z panią na placu zabaw i tam się bawiły z panią w grupie. ot i tyle. a 1 września już po prostu zaprowadziłam Hanię na 8 godzin i tyle... tak to wygląda w państwowych placówkach. pierwszego dnia odebrałam Haię, którą od tego stresu tak brzuch bolał, że az skurcze miała i ze 2 godzinki ciężko było ją uspokoić... ale potem z każdym dniem było lepiej. mała przekonała się, że na pewno po nią przyjdę i "wyluzowała". ona akurat szybko się zaadaptowała w pkolu. wpadła w ten ich rytm dnia i polubiła. jak chorowała, to po jakis 3 niach sama pytała, kiedy w końcu do pkola pójdzie, bo tęskni za asią i Bianką (to jej ulubione koleżanki). Hania też była (i nadal jest) mocno mamusiowa. no, ale miała zaprawe w rozstaniach, bo długo była też przecież z nianią...
zobaczysz enaszo, dacie radę, obydwoje!! na początku może być trudno, ale - moim osobistym zdaniem- nie można dziecku pokazać, że nam tez jest ciężko przetrwać ten pkolny stres... ja spokojnie i cierpliwie rozmawiałam z Hanią. dużo rozmawiałam. jakoś to zaprocentowało

ja dopiero od weekendu jakoś funkcjonuję. przez święta złapałam półpaśca i tydzień przesiedziałam w domu. bolało ustroństwo. ale chorowanie miało też swoje plusy. jak ja sobie odpoczęłam przez ten tydzień! mała w pkolu, mąż w pracy... a ja w łóżku z książką. relaks mówię Wam! lepszy niż na niejednych wakacjach
Mam nadzieje że już się lepiej czujesz Zazdroszczę "wakacji"
Fajnie że Hania tak szybko się zaaklimatyzowała. Podobno modelowa adaptacja powinna się zamknąć w 8 dniach-dziecko już wtedy czuję się bezpiecznie, zna opiekunów itp U nas chyba też nie będzie tragedii, bo dziś Fifi został na 2 godz i nie było większych problemów. Troszkę popłakiwał za mamą jak sobie przypomniał ale Panie go zabawiały i mijało. Ja czekałam w pogotowiu w razie histerii ale nie musiałam interweniować Jak mnie zobaczył po zupce to się chwilkę rozczulił ale widziałam że jest dość spokojny i z uśmiechem wyszedł z pkola

Pieleszko a ty się orientujesz jak wygląda dalsza "kariera" edukacyjna? tzn są grupy w p-kolach dla 3 i 4 latków, 5 latki idą już do zerówki (też w p-kolu?), 6 latki do pierwszej klasy? Ja już się totalnie pogubiłam w tych zmianach Mój F z grudnia więc totalnie nie wyobrażam sobie jak to będzie
enasza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 06:53   #1556
pieleszka
Wtajemniczenie
 
Avatar pieleszka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 869
Dot.: Gdy serduszko bije inaczej - mamusie sercowców

Enaszo, co do dalszej edukacji to mam niewiele większe pojęcie, niż Ty. w pkolu państwowym u hani jest właśnie tak, że są 3 grupy - 3, 4 i 5-latki. 5-latki to obecnie zerówka. ale są też w tej grupie dzieci, których rodzice odroczyli z obowiązku szkolnego (niewiele tych dzieci) i robią zerówkę drugi raz... wg przepisów obecnych moja córka będzie musiała pójść jako 6-latek do szkoły. mam nadzieje, że te przepisy się zmienią! bo nie wyobrażam sobie, ze moje małe dziecko za 2 lata maszeruje do I klasy
a Ty wracasz teraz jakoś do pracy? jak Twoje nastawienie?
__________________
Haneczka

Kobiety nigdy nie zrozumiesz. Nawet jeśli jesteś kobietą! (A.J.Cronin)
pieleszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 13:13   #1557
enasza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 432
Dot.: Gdy serduszko bije inaczej - mamusie sercowców

Cytat:
Napisane przez pieleszka Pokaż wiadomość
Enaszo, co do dalszej edukacji to mam niewiele większe pojęcie, niż Ty. w pkolu państwowym u hani jest właśnie tak, że są 3 grupy - 3, 4 i 5-latki. 5-latki to obecnie zerówka. ale są też w tej grupie dzieci, których rodzice odroczyli z obowiązku szkolnego (niewiele tych dzieci) i robią zerówkę drugi raz... wg przepisów obecnych moja córka będzie musiała pójść jako 6-latek do szkoły. mam nadzieje, że te przepisy się zmienią! bo nie wyobrażam sobie, ze moje małe dziecko za 2 lata maszeruje do I klasy
a Ty wracasz teraz jakoś do pracy? jak Twoje nastawienie?
Te przepisy to istna paranoja

Ja do pracy wracam od października wtedy Fifi pójdzie na cały dzień do pkola tzn do 15 teraz jest na połówkę czyli do 12 tak żeby oswoić się z miejscem i mieć kontakt z dziećmi. Dziś przyjechaliśmy przed 9 dał mi buziaka i poszedł do Pani na rączki byłam w szoku! Kazali mi być w pogotowiu pod telefonem więc zwiedzałam okolicę Przyszłam po zupce i przywitał mnie uśmiechem. Panie mówiły że trochę popłakiwał ale ostatnią godzinę nawet nie wspomniał o mamie więc chyba nie ma tragedii. Zrobił papa i powiedział że jutro też przyjedzie

A w mojej pracy przez 3 lata zmieniło się absolutnie wszystko-struktura, program na którym pracujemy, zmarła moja szefowa i dyrektor (nowotwory) także będę się wszystkiego uczyć na nowo ale szczerze mówiąc to coraz częściej myślimy o rodzeństwie dla F..
enasza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 20:40   #1558
kefii
Wtajemniczenie
 
Avatar kefii
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 442
Dot.: Gdy serduszko bije inaczej - mamusie sercowców

enasza super że masz dzielnego przedszzkolaka. Przyzwyczai sie

pieleszka dla mnie to cięzkie jak dziecko 6 letnie ma dźwigać ternister do szkoły. Ja mam dużo czasu jeszcze ale już mnie to zaczyna zastanawiać.

Ja już na ostatniej prostej Skończiny 36tc leci mi 37 wiec coraz blizej do porodu. Raczej nie dotrwam do terminu ale bliżej terminu będę rodzić pewnie. Teraz jak byla pełnia to zaczeły mi sie skurcze przepowiadajace, brzuch poszedł na dół. Na razie wszytko pozamykane ale jak to mój lekarz mówi że to u mnie nic nie znaczy. Mam wytrzymać do KTG czyli do 28 kwietnia i raczej dotrwam.
__________________
czekamy na ciebie

dziewczyna wrzesień 2005
zaręczona 27 lipca 2009
żona 6 sierpnia 2011

II kreseczki 14 maja 2013
mój mały kochany synuś Mikołaj 17 stycznia 2014
II kreseczki 4 września 2014
kefii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-16, 07:22   #1559
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Gdy serduszko bije inaczej - mamusie sercowców

My w domu. Młody nieźle, szybko doszedł do siebie. Nad trauma pracujemy i chyba nie będzie tragedii, damy radę. W nocy pomaga cyc położy rękę i jest git. Może w weekend na spokojne napiszę więcej.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-16, 07:27   #1560
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Gdy serduszko bije inaczej - mamusie sercowców

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
My w domu. Młody nieźle, szybko doszedł do siebie. Nad trauma pracujemy i chyba nie będzie tragedii, damy radę. W nocy pomaga cyc położy rękę i jest git. Może w weekend na spokojne napiszę więcej.
super!!!
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 3 (0 użytkowników i 3 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-21 18:12:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:02.