Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI - Strona 160 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-03-31, 20:15   #4771
bojatoja
Zakorzenienie
 
Avatar bojatoja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 201
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Poziomkowa89 Pokaż wiadomość
Na razie moge zaprezentować leonowy pokój. Ktos pytał o szafę to mamy taka brakuje łóżka. Nie wiem ale chyba zdjecia beda bokiem i nie umiem obrócić.
Super Filip ma taką samą żyrafę i kierownice

Zdjęcia nie są bokiem
__________________
Filip
Moje trzy Aniołki: 31.03.2012 [8tc]
14.11.2015 [10tc]
29.12.2016 [9tc]
bojatoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 20:16   #4772
Poziomkowa89
Zakorzenienie
 
Avatar Poziomkowa89
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 044
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez bojatoja Pokaż wiadomość
Super Filip ma taką samą żyrafę i kierownice

Zdjęcia nie są bokiem
Kierownica to szał każdy dzieć mu jej zazdrości.
__________________
Leoś 14.10.2013

Czekamy na dzidziusia
Poziomkowa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 20:19   #4773
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Poziomkowa89 Pokaż wiadomość
Sa bokiem? Bo na tel nie widze
nie, u mnie są dobrze, ponawiam bo nie wiem czy widziałaś pytanie- ten regał to kallax?
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 20:26   #4774
Poziomkowa89
Zakorzenienie
 
Avatar Poziomkowa89
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 044
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
nie, u mnie są dobrze, ponawiam bo nie wiem czy widziałaś pytanie- ten regał to kallax?
Tak to on polecam my mamy taki na dokumenty w pionie a leo ma położony.
__________________
Leoś 14.10.2013

Czekamy na dzidziusia
Poziomkowa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 21:13   #4775
passion80
Zakorzenienie
 
Avatar passion80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15 643
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Rusalka pewnie bera. Będziecie jeszcze próbować?
Uf. Dobrze ze widzisz poprawę.
U nas też był taki moment gdzie myślałam że coś nie tak. Ale też przeszło

Poziomkowa dokładnie o te polędwiczki chodziło

Właśnie miałam pytać jakie zabawki u Was teraz na topie.

Kaśka to iwo:

Tassia jeste? Chciałbym kupić książkę jak mowic żeby dzieci .... i jeszcze Jedn wypatrzylam rozwój dziecka 0-10 lat. Może być?
__________________
28.05.2011
29.08.2013
passion80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 22:40   #4776
Aaamelkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Aaamelkaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Piaseczno
Wiadomości: 3 908
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Kaśka ja też nie mogę w to uwierzyć,ze już zaraz będę tulic Maleństwo przecież dopiero co test robiłam
Brawo za premie,w poprzednim miesiącu pamiętam że też wyrobiłas plan to już nawet nie pracownik miesiąca tylko kwartału

U nas zabawkowym hitem od października nieprzerwanie jest stolik edukacyjny,traktor dumela od świąt i książeczki z obrazkami
__________________
09-07-2011
06-10-2013 Michaś

07-04-2015 Kamiś




Edytowane przez Aaamelkaa
Czas edycji: 2015-03-31 o 22:43
Aaamelkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 05:26   #4777
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Poziomkowa89 Pokaż wiadomość
Tak to on polecam my mamy taki na dokumenty w pionie a leo ma położony.
ja myślałąmo tym 2x2ale chyba jednak kupimy ten co ma Leosiek tylko muszę pomyśleć jak będą meble ustawione jak młodego przeniesiemy do innego pokoju po remoncie

Cytat:
Napisane przez Aaamelkaa Pokaż wiadomość
Kaśka ja też nie mogę w to uwierzyć,ze już zaraz będę tulic Maleństwo przecież dopiero co test robiłam
Brawo za premie,w poprzednim miesiącu pamiętam że też wyrobiłas plan to już nawet nie pracownik miesiąca tylko kwartału
no wyrabiam póki co w styczniu tylko nie zrobiłam cieszę się bo dodatkowa kapusta zawsze się przyda

Amelko zazdroszczę, że zaraz takie malusie bobo będziesz tulić
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-01, 07:53   #4778
mostly_cloudly
Raczkowanie
 
Avatar mostly_cloudly
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 323
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Na początku pogratuluje urządzonego pokoiku Bardzo fajny no i duży... mój szkrab póki się nie przeprowadzimy będzie musiał się zmieścić w swoim 7,5 m2 pokoiku.
Gratuluje też wytrwałości ciążowej Ostatnie tygodnie z mojego doświadczenia były najgorsze. Ciężko, ciasno, uciskało wszystko..brrr Byle do szczęśliwego zakończenia!

Co do zabawek to chcę dziecku kupić zestaw majsterkowicza, tylko taki żeby koniecznie przypomniał skrzynkę. Kostek nadal najchętniej wkłada różne przedmioty w różne pudełka, opakowania - a potem wyjmuje. Więc myślę, że przygodę z narzędziami najlepiej będzie zacząć od właśnie jakiejś skrzynki z zamknięciem, gdzie będzie mógł sobie wkładać te sprzęty. Macie jakiś konkretny model, który byście poleciły? Oczywiście fajnie jakby zabawka była też trochę na przyszłość, czyli jak już będzie wiedział do czego te narzędzia służą by miał ich jakiś tam wybór i mógł je używać zgodnie z przeznaczeniem.

Chciałam też wrócić do wątku mówienia. Zauważyłam, że synek używa coraz więcej słów, ale niestety nadal nie wymawia ich poprawnie, tzn. nadal mówi skrótami, albo jakimiś swoimi uproszczeniami. Czy jest jakiś moment w którym ta mowa powinna zacząć przybierać prawidłowy wydźwięk? Np zamiast "kwiatuszki" syn mówi tak dźwiękowo "kwiti titi". Czy Wasze dzieci jak już mówią, to mówią wyraźnie?
mostly_cloudly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 08:41   #4779
kahunia
Zadomowienie
 
Avatar kahunia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 550
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Mostly_cloudly ja Ci napisze tylko tyle: Twoje dziecko ma 1.5 roku... ;-)
__________________
Amelka 19.10.2013 r.


kahunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 09:51   #4780
papalinka83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 061
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

A moja Ola ostatnio przestala mowic i nie wiem czemu. Duzo wiecej mowila pol roku temu
__________________
Ola 20.09.2013

Pawełek 20.03.2015
papalinka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 10:26   #4781
passion80
Zakorzenienie
 
Avatar passion80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15 643
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Poziomkowa89 Pokaż wiadomość
Na razie moge zaprezentować leonowy pokój. Ktos pytał o szafę to mamy taka brakuje łóżka. Nie wiem ale chyba zdjecia beda bokiem i nie umiem obrócić.
super te pasy bardzo fajny pomysł
__________________
28.05.2011
29.08.2013
passion80 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-01, 10:54   #4782
angelikada
Wtajemniczenie
 
Avatar angelikada
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 155
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez mostly_cloudly Pokaż wiadomość
Na początku pogratuluje urządzonego pokoiku Bardzo fajny no i duży... mój szkrab póki się nie przeprowadzimy będzie musiał się zmieścić w swoim 7,5 m2 pokoiku.
Gratuluje też wytrwałości ciążowej Ostatnie tygodnie z mojego doświadczenia były najgorsze. Ciężko, ciasno, uciskało wszystko..brrr Byle do szczęśliwego zakończenia!

Co do zabawek to chcę dziecku kupić zestaw majsterkowicza, tylko taki żeby koniecznie przypomniał skrzynkę. Kostek nadal najchętniej wkłada różne przedmioty w różne pudełka, opakowania - a potem wyjmuje. Więc myślę, że przygodę z narzędziami najlepiej będzie zacząć od właśnie jakiejś skrzynki z zamknięciem, gdzie będzie mógł sobie wkładać te sprzęty. Macie jakiś konkretny model, który byście poleciły? Oczywiście fajnie jakby zabawka była też trochę na przyszłość, czyli jak już będzie wiedział do czego te narzędzia służą by miał ich jakiś tam wybór i mógł je używać zgodnie z przeznaczeniem.

Chciałam też wrócić do wątku mówienia. Zauważyłam, że synek używa coraz więcej słów, ale niestety nadal nie wymawia ich poprawnie, tzn. nadal mówi skrótami, albo jakimiś swoimi uproszczeniami. Czy jest jakiś moment w którym ta mowa powinna zacząć przybierać prawidłowy wydźwięk? Np zamiast "kwiatuszki" syn mówi tak dźwiękowo "kwiti titi". Czy Wasze dzieci jak już mówią, to mówią wyraźnie?
podpisuje sie do poprzedniego komentarza.. w zyciu nie widziałam dziecka 1,5 rocznego które by pięknie powiedziało kwiatuszki czy jakieś inne trudne słowo (no może i jest na świecie jakiś wyjątek ja bynajmniej nie słyszałam i nie znam) bez zmiękczeń i idealnie tak jak sie wymawia... wyluzujjjjjjjjjjjjjj nasze dzieci maja na to czas!1 owszem warto pytać kontrolować a najlepiej jakby się wypowiedziała logoasia nie oczekuj od swojego dziecka cudów na tym etapie jeśli chodzi o mowe..
__________________
Lenka
angelikada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 11:00   #4783
mostly_cloudly
Raczkowanie
 
Avatar mostly_cloudly
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 323
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez kahunia Pokaż wiadomość
Mostly_cloudly ja Ci napisze tylko tyle: Twoje dziecko ma 1.5 roku... ;-)

Oki oki, luzuje majty

---------- Dopisano o 12:00 ---------- Poprzedni post napisano o 11:57 ----------

Cytat:
Napisane przez angelikada Pokaż wiadomość
podpisuje sie do poprzedniego komentarza.. w zyciu nie widziałam dziecka 1,5 rocznego które by pięknie powiedziało kwiatuszki czy jakieś inne trudne słowo (no może i jest na świecie jakiś wyjątek ja bynajmniej nie słyszałam i nie znam) bez zmiękczeń i idealnie tak jak sie wymawia... wyluzujjjjjjjjjjjjjj nasze dzieci maja na to czas!1 owszem warto pytać kontrolować a najlepiej jakby się wypowiedziała logoasia nie oczekuj od swojego dziecka cudów na tym etapie jeśli chodzi o mowe..
ależ ja tak tylko z ciekawości.. stąd też pytam jak u Was... naprawdę nikt w miarę wyraźnie nie mówi? nie mówię, że idealnie z dykcją na miarę szkoły aktorskiej... ale tak przynajmniej podobnie do oryginału słowa..?
mostly_cloudly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 11:12   #4784
kahunia
Zadomowienie
 
Avatar kahunia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 550
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Ja to bym chciała żeby Amela zaczęła mówić po polsku a nie w swoim języku :p może być niewyraźnie

Mostly_cloudly musisz się przyzwyczaić ze nauka u dziecka trochę trwa i nie zacznie pięknie mówić/chodzić/rysowac itp od razu to musi potrwać. A zobacz ze niektórych głosek to nawet dzieci w przedszkolu nie muszą dobrze wymawiać i to jest normalne. Dla dzieci w tym wieku normalne jest mówienie bu na buty, butelkę, buzię i co tam jeszcze sobie w głowie wymyśli i tego oczekuj.
__________________
Amelka 19.10.2013 r.


kahunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 11:12   #4785
pszczoua
Zakorzenienie
 
Avatar pszczoua
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 330
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez angelikada Pokaż wiadomość
podpisuje sie do poprzedniego komentarza.. w zyciu nie widziałam dziecka 1,5 rocznego które by pięknie powiedziało kwiatuszki czy jakieś inne trudne słowo (no może i jest na świecie jakiś wyjątek ja bynajmniej nie słyszałam i nie znam) bez zmiękczeń i idealnie tak jak sie wymawia... wyluzujjjjjjjjjjjjjj nasze dzieci maja na to czas!1 owszem warto pytać kontrolować a najlepiej jakby się wypowiedziała logoasia nie oczekuj od swojego dziecka cudów na tym etapie jeśli chodzi o mowe..
A ja słyszałam. Julcia Czaszki mówi tak pięknie "pieniążek" Ale generalnie to wyjątek potwierdzajacy regułe. Mostly, wyluzuj
__________________
pszczoua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 11:51   #4786
Madzia000
Zadomowienie
 
Avatar Madzia000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 235
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Moj Jasiek tez nie jewt chetny do mowienia... Jak cos chce to jest krzyk, nie umie powiedziec co konkretnie np chce. Ale jak tak krzyczy i kucne przy nim spokojnie powiem "Jasiu nie krzyczy tylko co mowi?" to wtedy tak cichutko i slodko odpowiada "daaaan" w sensie ze daj a co, to juz mama sie musi domyslic.

Zaczelam wogole sie zastanawiac czy dobrze kombinuje, czy dziecko jak jest w fazie jakiegos rozwoju to moze gorzej spac w nocy? Bylo chyba cos takiego w niemowlectwie?
Juz ktorys tydzien Jasiek budzi mi sie w nocy i usypia dopiero po dwoch godzinach, na poczatku go bujalam albo czatowalam przy jego lozeczku, az usnie ale pozniej w ciagu dnia bylam tak nietomna ze teraz biore go do siebie, on sie wytlucze po lozku te 2 godz i zasypia...
Noi tak też bylo w ta noc, ale strasznie gestykulowal w tym czasie i duzo gadal po swojemu. Taka mi sie wlasnie mysl nasunela, ze ten jakby rozwoj mowy wybija go z nocnego snu?

Jak myslicie? Bo chyba tez macie takie pauzy nocne... Co robicie w tym czasie wogole, usypiacie na sile czy wrzucacie na luz i dajecie sie "wyszalec"?
Jasiek spi zazwyczaj od 21:30-7:30 oczywiscie albo z przerwa albo z min 3 pobudkami.
W dzien jest stala drzema 12-14/14:30.

Kurde glupi wiatr:/ czlowiek by wyszedl na spacer, a tu taka kicha :-(

Apropo swiat, ja nie szaleje, bedzie sernik, keks, cos do kawy moze chalwowiec moze trzybit, babka, babeczki, mufinki i kokosanki. Noi 2salatki, brokulowa z feta i jakas z kurczakiem ;-)
__________________
02.08.2006 r Ty i Ja...
04.07.2011 r Zaręczyny
29.09.2012 r Na zawsze razem..
Nasz Skarb:
JAŚ 09.09.2013

Madzia000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 12:01   #4787
angelikada
Wtajemniczenie
 
Avatar angelikada
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 155
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez pszczoua Pokaż wiadomość
A ja słyszałam. Julcia Czaszki mówi tak pięknie "pieniążek" Ale generalnie to wyjątek potwierdzajacy regułe. Mostly, wyluzuj
ahhh no Julcia to wyjątek

---------- Dopisano o 13:01 ---------- Poprzedni post napisano o 12:57 ----------

Cytat:
Napisane przez mostly_cloudly Pokaż wiadomość
Oki oki, luzuje majty

---------- Dopisano o 12:00 ---------- Poprzedni post napisano o 11:57 ----------



ależ ja tak tylko z ciekawości.. stąd też pytam jak u Was... naprawdę nikt w miarę wyraźnie nie mówi? nie mówię, że idealnie z dykcją na miarę szkoły aktorskiej... ale tak przynajmniej podobnie do oryginału słowa..?
moja ucina wyrazy np imie mojej siostry natali my ja uczymy nati a ona tylko mówi TI zamiast chodź mówi CHO zamiast daj mówi DA i mówi tylko te proste słowa, co do słowa kwiatki to moge narazie pomarzyć to jest dla niej jeszcze póki co zbyt trudne i wcale sie tym nie przejmuje... wiesz gdybym tak analizowała to na głowe bym dostała bo np kuzynki córka mając 2,5 roku mówiła pięknie czysto wyrazy z R itd byłam w wielkim szoku i nie mam spiny bo np siostrzenica mojego tż teraz ma 3,5 roku mówi dużo itd i normalnie idzie sie z nią porozumieć ale wciąz nie wszystko mówi dobrze wyraźnie wciąż cos tam jej ucieka i tak samo młodszy 2,5 letni siostrzeniec tż to w ogole kosmos jak mówi to trzeba sie niekiedy dobrze wsłuchać w to co mówi.. więc są rózne dzieciaki niektóre szybciej mówią pięknie inne później ...
__________________
Lenka
angelikada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 13:08   #4788
LaLoca
Zakorzenienie
 
Avatar LaLoca
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 661
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Majusia mówi "plosie" (prosze) i "pyśne" (pyszne). Przesłodko jej to wychodzi. Generalnie mówi skrotami i nie wyraźnie, ale coraz więcej nowych słów wymawia i dużo powtarza. Jednak daleko jej do tworzenia zdań i skomplikowanych słów.

Passion ja polecam Tobie i każdej mamie "Wyzwoleni rodzice, wyzwolone dzieci". Swietna jest. Zaczelam czytać "Jak mowić..." ale denerwowała mnie forma testu. Wroce do niej jak skoncze tą pierwszą.
LaLoca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 13:10   #4789
inwersja
dryfuję słowami
 
Avatar inwersja
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 4 143
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Madzia000 Pokaż wiadomość
Moj Jasiek tez nie jewt chetny do mowienia... Jak cos chce to jest krzyk, nie umie powiedziec co konkretnie np chce. Ale jak tak krzyczy i kucne przy nim spokojnie powiem "Jasiu nie krzyczy tylko co mowi?" to wtedy tak cichutko i slodko odpowiada "daaaan" w sensie ze daj a co, to juz mama sie musi domyslic.

Zaczelam wogole sie zastanawiac czy dobrze kombinuje, czy dziecko jak jest w fazie jakiegos rozwoju to moze gorzej spac w nocy? Bylo chyba cos takiego w niemowlectwie?
Juz ktorys tydzien Jasiek budzi mi sie w nocy i usypia dopiero po dwoch godzinach, na poczatku go bujalam albo czatowalam przy jego lozeczku, az usnie ale pozniej w ciagu dnia bylam tak nietomna ze teraz biore go do siebie, on sie wytlucze po lozku te 2 godz i zasypia...
Noi tak też bylo w ta noc, ale strasznie gestykulowal w tym czasie i duzo gadal po swojemu. Taka mi sie wlasnie mysl nasunela, ze ten jakby rozwoj mowy wybija go z nocnego snu?

Jak myslicie? Bo chyba tez macie takie pauzy nocne... Co robicie w tym czasie wogole, usypiacie na sile czy wrzucacie na luz i dajecie sie "wyszalec"?
Jasiek spi zazwyczaj od 21:30-7:30 oczywiscie albo z przerwa albo z min 3 pobudkami.
W dzien jest stala drzema 12-14/14:30.

Kurde glupi wiatr:/ czlowiek by wyszedl na spacer, a tu taka kicha :-(

Apropo swiat, ja nie szaleje, bedzie sernik, keks, cos do kawy moze chalwowiec moze trzybit, babka, babeczki, mufinki i kokosanki. Noi 2salatki, brokulowa z feta i jakas z kurczakiem ;-)
Madzia ja watpie. Nie znam przypadku zeby dziecko nie spalo przez nauke mowy. No,ale co ja tam wiem...
U nas jak byly takie totalnie zarwane nocki, czyli milion dwiescie pobudek + przerwy w spaniu po godzine czy dwie,to byla to wina zabkowania.
Teraz wciaz nie przesypia nocek,ale też wciaz rozpychaja sie kly i wciaz leca hektolitry sliny...
__________________
"Gdybym tylko mógł przekazać Ci choć cząstkę własnego szczęścia, abyś już na zawsze była wolna od smutku i melancholii."
Albert Einstein
inwersja jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-01, 13:18   #4790
LaLoca
Zakorzenienie
 
Avatar LaLoca
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 661
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Madzia my dajemy sie wyszaleć, bo jak na siłe uspać? my lezymy a ona albi rzuca sie po lóżku albo chodzi po pokoju po ciemku! Nigdy nie włączamy swiatla. Na szczescie takich nocek coraz mniej. Zawsze przy ząbkowaniu gorzej sypia, również w dzień.

My na świeta planujemy sernik, maxi king, babkę i galaretki z owocami i bitą smietaną. Sałatkę nie wiem jeszcze jaką.

Edytowane przez LaLoca
Czas edycji: 2015-04-01 o 13:24
LaLoca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 13:21   #4791
mostly_cloudly
Raczkowanie
 
Avatar mostly_cloudly
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 323
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez kahunia Pokaż wiadomość
Ja to bym chciała żeby Amela zaczęła mówić po polsku a nie w swoim języku :p może być niewyraźnie

Mostly_cloudly musisz się przyzwyczaić ze nauka u dziecka trochę trwa i nie zacznie pięknie mówić/chodzić/rysowac itp od razu to musi potrwać. A zobacz ze niektórych głosek to nawet dzieci w przedszkolu nie muszą dobrze wymawiać i to jest normalne. Dla dzieci w tym wieku normalne jest mówienie bu na buty, butelkę, buzię i co tam jeszcze sobie w głowie wymyśli i tego oczekuj.
no to w takim razie, tak u nas jest właśnie... że dana sylaba "be" czy "bu" oznacza różne wyrazy, w zależności od kontekstu. Albo zlepki sylab w stylu "koko" albo "kaka" też. Słowo "daj" też jest mówione jakoś z dziwnym akcentem, jakby obcokrajowca i brzmi w stylu "deeej"
i takie tam. Ja już wiem o czym syn mówi, bo często używa przy tym gestów, poza tym trochę się osłuchałam. Osoby które z nim tyle nie przebywają zupełnie nie rozumieją co próbuje zakomunikować.
Ale widzę, że są i dzieciaki coś już w miarę wyraźnie powtarzają np to "pyśnie" fajnie no i ja spokojnie poczekam na moje "pyśnie"

Co do tych pobudek z dłuższymi przerwami, to też podejrzewałam zęby. Bo chyba ból budził a później właśnie utrudniał zaśnięcie. Co robiłam, trochę chodziliśmy po domu na rękach... mówiłam dużo do niego, opowiadałam coś przyciszonym głosem, pokazywałam księżyc za oknem.. potem próbowałam kłaść do łóżka jak już się trochę wyciszał po płaczu. Jak się wiercił to się wiercił, w końcu sen przychodził. Jak to była któraś taka ciężka noc z rzędu, to dawałam Ibum i po 20 minutach dziecko odpływało momentalnie, bez żadnych dodatkowych zabiegów. To utwierdzało mnie w przekonaniu, że jednak ból był powodem. Bo już reszta nocy zawsze wtedy była przespana do rana.

Edytowane przez mostly_cloudly
Czas edycji: 2015-04-01 o 13:24
mostly_cloudly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 13:58   #4792
Poziomkowa89
Zakorzenienie
 
Avatar Poziomkowa89
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 044
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Moj nadal milczy
Niekiedy sie zdazy ze na zwierzęta wola hała ale to jeszcze musze poobserwować czy to na nie. I jak stoi przy schodach to wola mamamama schody to mama?mówi tez tatatata I to na tyle.
__________________
Leoś 14.10.2013

Czekamy na dzidziusia
Poziomkowa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 14:10   #4793
mostly_cloudly
Raczkowanie
 
Avatar mostly_cloudly
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 323
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Poziomkowa89 Pokaż wiadomość
Moj nadal milczy
Niekiedy sie zdazy ze na zwierzęta wola hała ale to jeszcze musze poobserwować czy to na nie. I jak stoi przy schodach to wola mamamama schody to mama?mówi tez tatatata I to na tyle.
A może potrzebuje po prostu Twojej pomocy żeby się po tych schodach przemieścić i dlatego Cie woła?
mostly_cloudly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 15:56   #4794
badzia987
Wtajemniczenie
 
Avatar badzia987
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 11 m2
Wiadomości: 2 886
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cześć

Poziomkowa- świetny ten namiot I śliczny wesoły kolorek na ścianach.
Aamelka- ja też nie wierzę, że to już końcówka. Ten czas strasznie szybko leci...

mostly- może Mały ma poprostu swoje ulubione słowa które ładnie powtarza, a niektóre próbuje naśladować ale mu nie wychodzi i tym się nie przejmuje

Madzia- nie pomogę, na szczęście ten etap nocnych imprez nad ranem mam za sobą chociaż teraz sobie przypomniałam że ze 3 tyg. miałam taką akcję. Chyba z półtorej godziny była impreza ale ja jestem taka nieprzytomna, że ja leżę a Małgosia gdzieś tam koło mnie na łóżku przechodzi.
Moja się rozbudza jak ją gazy męczą. Jak puści w końcu bąka to się uspokaja i idzie spać. Więc pierwsze co w takiej sytuacji to masuję jej brzuszek.

No ja to jestem pod wrażeniem Małgosi i jej słownictwa. Dużo mówi...Cały czas nawija...Jak dla mnie teraz najlepszy czas nastał bo już można więcej się dogadać o co jej chodzi. Ładnie mówi, najlepiej jej wychodzą skomplikowane słowa. Własnie takie krótkie dwusylabowe traktuje po macoszemu.


A ostatnio odkryłam, że jak coś śpiewam to ona potrafi dokończyć. Tak jakby pamiętała te piosenki. Też w zależności jaki jest ten wyraz na końcu- raz lepiej raz gorzej. Czyli już zaczyna kumać.

Jeśli chodzi o zabawki- u nas hitem jest mała świnka peppa z czekoladowego biedronkowego jajeczka.

W ogóle chciałam się pochwalić, że byliśmy z Małą w kościele i dała radę. Co prawda przy jakimś dosyć smutnym śpiewie zrobiła smutną minkę/podkówkę i chciała się rozpłakać ale jakoś ją przytuliłam i się uspokoiła.

A poza tym akcja z placu zabaw: w sobotę na placu zabaw w piaskownicy widzę Panią z widłami. Przekopuje raz przy razie tą piaskownicę. Okazało się, że jej córeczka niespełna 3letnia wzięła z domu skarbonkę i w piaskownicy bawiła się z skarb piratów i ją zakopała....Pewnie ktoś się ucieszył ze skarbu- kilkadziesiąt zł. Przy okazji wykopała bardzo dużo foremek i samochodzików
__________________
Krzyś 19.02.2016 r.

Małgosia 06.10.2013 r.
badzia987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 16:56   #4795
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez mostly_cloudly Pokaż wiadomość
Oki oki, luzuje majty

---------- Dopisano o 12:00 ---------- Poprzedni post napisano o 11:57 ----------



ależ ja tak tylko z ciekawości.. stąd też pytam jak u Was... naprawdę nikt w miarę wyraźnie nie mówi? nie mówię, że idealnie z dykcją na miarę szkoły aktorskiej... ale tak przynajmniej podobnie do oryginału słowa..?
moja mówi idealnie, szczególnie mama i tata spoko, nawet kinai (prawie 4 lata) nie mówi jeszcze idealnie, dziś zamiast wróżki narysowałam jej bluzkę bo tak zrozumiałam byłam u logopedy, ma jeszcze czas na głoski szumiące i R
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 18:25   #4796
Poziomkowa89
Zakorzenienie
 
Avatar Poziomkowa89
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 044
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez mostly_cloudly Pokaż wiadomość
A może potrzebuje po prostu Twojej pomocy żeby się po tych schodach przemieścić i dlatego Cie woła?
Niestety nie widze zeby kojarzył ze ja to mama. Za to tata rozumie jak trzeba. Jak mowie ze tata idzie to jest szał i leci do altany albo patrzeć przez okno.





Cytat:
Napisane przez badzia987 Pokaż wiadomość
Cześć

Poziomkowa- świetny ten namiot I śliczny wesoły kolorek na ścianach.
Aamelka- ja też nie wierzę, że to już końcówka. Ten czas strasznie szybko leci...

mostly- może Mały ma poprostu swoje ulubione słowa które ładnie powtarza, a niektóre próbuje naśladować ale mu nie wychodzi i tym się nie przejmuje

Madzia- nie pomogę, na szczęście ten etap nocnych imprez nad ranem mam za sobą chociaż teraz sobie przypomniałam że ze 3 tyg. miałam taką akcję. Chyba z półtorej godziny była impreza ale ja jestem taka nieprzytomna, że ja leżę a Małgosia gdzieś tam koło mnie na łóżku przechodzi.
Moja się rozbudza jak ją gazy męczą. Jak puści w końcu bąka to się uspokaja i idzie spać. Więc pierwsze co w takiej sytuacji to masuję jej brzuszek.

No ja to jestem pod wrażeniem Małgosi i jej słownictwa. Dużo mówi...Cały czas nawija...Jak dla mnie teraz najlepszy czas nastał bo już można więcej się dogadać o co jej chodzi. Ładnie mówi, najlepiej jej wychodzą skomplikowane słowa. Własnie takie krótkie dwusylabowe traktuje po macoszemu.


A ostatnio odkryłam, że jak coś śpiewam to ona potrafi dokończyć. Tak jakby pamiętała te piosenki. Też w zależności jaki jest ten wyraz na końcu- raz lepiej raz gorzej. Czyli już zaczyna kumać.

Jeśli chodzi o zabawki- u nas hitem jest mała świnka peppa z czekoladowego biedronkowego jajeczka.

W ogóle chciałam się pochwalić, że byliśmy z Małą w kościele i dała radę. Co prawda przy jakimś dosyć smutnym śpiewie zrobiła smutną minkę/podkówkę i chciała się rozpłakać ale jakoś ją przytuliłam i się uspokoiła.

A poza tym akcja z placu zabaw: w sobotę na placu zabaw w piaskownicy widzę Panią z widłami. Przekopuje raz przy razie tą piaskownicę. Okazało się, że jej córeczka niespełna 3letnia wzięła z domu skarbonkę i w piaskownicy bawiła się z skarb piratów i ją zakopała....Pewnie ktoś się ucieszył ze skarbu- kilkadziesiąt zł. Przy okazji wykopała bardzo dużo foremek i samochodzików
O super ale zdolna ze umie dokończyć z piosenki!
Co do piaskownicy to jezu nie poszłabym z widłami
__________________
Leoś 14.10.2013

Czekamy na dzidziusia
Poziomkowa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-02, 05:58   #4797
Larysa88
Zakorzenienie
 
Avatar Larysa88
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 559
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Poziomkowa89 Pokaż wiadomość
Niestety nie widze zeby kojarzył ze ja to mama. Za to tata rozumie jak trzeba. Jak mowie ze tata idzie to jest szał i leci do altany albo patrzeć przez okno.







O super ale zdolna ze umie dokończyć z piosenki!
Co do piaskownicy to jezu nie poszłabym z widłami
Bo pewnie często mu to powtarzasz ze tata idzie i juz to kojarzy a czy ktoś inny do Leona mówi tak o Tobie? Ze mama idzie mama da mama coś tam? Bo jeśli nie to dlatego może nie reaguje nie wiem
__________________
02.09.2013
Aleksandra
Larysa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-02, 07:16   #4798
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Hej ho! A u nas już dziś wolne a w sobotę lecimy do polski .
Tylko szkoda ze u nas wiosenna pogoda a w pl ponoć zima nie?
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-02, 07:27   #4799
papalinka83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 061
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

tak w Polsce zima. Miała do mnie przyjechać dzisiaj szwagierka z tesciem, ale ich zasypało
__________________
Ola 20.09.2013

Pawełek 20.03.2015
papalinka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-02, 07:48   #4800
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

u nas tez pełno sniegu. co roku jaies swieta są białe
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-14 13:03:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:03.