Z wiekiem coraz głupsza - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-03, 20:16   #1
Modulator
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 8

Z wiekiem coraz głupsza


Hej wszystkim,
czy Wy też macie wrażenie, że z czasem stajecie się coraz głupsze? Ja mam takie odczucie od jakiegoś czasu. Kiedyś byłam uzależniona od zdobywania wiedzy i rozwijania się. Uwielbiałam się uczyć, lubiłam chodzić do szkoły. Chlonęłam wiedzę, jak gąbka. Z tego, co pamiętam byłam raczej mądra. Naprawdę miałam sporą znajomość świata i wszystkiego. Uwielbiałam matematykę i fizykę. Nie miałam żadnych problemów z przyswajaniem wiedzy z zakresu dziedzin ścisłych. Uwielbiałam ćwiczyć mózg rozwiązując łamigłówki. A teraz czuję się zwyczajnie głupia. Nie pamiętam słów, zagadnień, wielu rzeczy, z którymi nie miałam wcześniej problemu. Odkąd poszłam na studia odnoszę wrażenie, ze cofnęłam się w rozwoju. Nie reprezentuję już dawnej siebie. Jest mi źle. Bycie oświeconym człowiekiem zawsze było dla mnie najważniejszym celem w życiu. Imponują mi ludzie piekielnie inteligentni i zwyczajnie im tego zazdroszczę. Może moja fascynacja wszechstronna osobowością wynika z tego, że nigdy nie byłam szczególnie urodziwa. Nie wiem... Może to jakiś kryzys osobowościowy. Brakuje mi strasznie dawnej siebie. Teraz jestem w stagnacji, jakimś dziwnym stanie cofania się w rozwoju. Wstyd mi za siebie.
Co sądzicie? Bardzo przepraszam za chaotyzm wypowiedzi, ale nie do końca wiem, jak sprecyzować mój problem. Od razu proszę o darowanie sobie komentarzy z serii: " nie taka mądra, a po polsku pisać nie potrafi". Pozdrawiam
Modulator jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-03, 20:21   #2
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Z wiekiem coraz głupsza

Cytat:
Napisane przez Modulator Pokaż wiadomość
Hej wszystkim,
czy Wy też macie wrażenie, że z czasem stajecie się coraz głupsze? Ja mam takie odczucie od jakiegoś czasu. Kiedyś byłam uzależniona od zdobywania wiedzy i rozwijania się. Uwielbiałam się uczyć, lubiłam chodzić do szkoły. Chlonęłam wiedzę, jak gąbka. Z tego, co pamiętam byłam raczej mądra. Naprawdę miałam sporą znajomość świata i wszystkiego. Uwielbiałam matematykę i fizykę. Nie miałam żadnych problemów z przyswajaniem wiedzy z zakresu dziedzin ścisłych. Uwielbiałam ćwiczyć mózg rozwiązując łamigłówki. A teraz czuję się zwyczajnie głupia. Nie pamiętam słów, zagadnień, wielu rzeczy, z którymi nie miałam wcześniej problemu. Odkąd poszłam na studia odnoszę wrażenie, ze cofnęłam się w rozwoju. Nie reprezentuję już dawnej siebie. Jest mi źle. Bycie oświeconym człowiekiem zawsze było dla mnie najważniejszym celem w życiu. Imponują mi ludzie piekielnie inteligentni i zwyczajnie im tego zazdroszczę. Może moja fascynacja wszechstronna osobowością wynika z tego, że nigdy nie byłam szczególnie urodziwa. Nie wiem... Może to jakiś kryzys osobowościowy. Brakuje mi strasznie dawnej siebie. Teraz jestem w stagnacji, jakimś dziwnym stanie cofania się w rozwoju. Wstyd mi za siebie.
Co sądzicie? Bardzo przepraszam za chaotyzm wypowiedzi, ale nie do końca wiem, jak sprecyzować mój problem. Od razu proszę o darowanie sobie komentarzy z serii: " nie taka mądra, a po polsku pisać nie potrafi". Pozdrawiam
ile masz lat że już na "starość" głupiejesz?

Czy brak koncentracji i dziury w pamięci jakoś ostatnio Ci się pojawiły? Przytyłaś/ schudłaś/ jest Ci gorąco/ zimno/ włosy Ci wypadają? Przechodziłaś ostatnio jakąś infekcję?
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-03, 20:28   #3
Modulator
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 8
Dot.: Z wiekiem coraz głupsza

Mam 24 lata. A problemy pojawiły się więcej niż 2 lata temu. Chyba mam tez jakieś problemy z pamięcią. Wagowo raczej nic się u mnie nie zmieniło. Zawsze byłam raczej duża, nawet przy codziennych treningach nie udało mi się zmniejszyć wagi, ale nie ukrywam nie stosowałam, żadnej diety. Faktycznie praktycznie cały czas jest mi zimno i włosy wypadają. Robią mi się zakola. Mam rownież anemię.
Modulator jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-03, 20:47   #4
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Z wiekiem coraz głupsza

Cytat:
Napisane przez Modulator Pokaż wiadomość
Mam 24 lata. A problemy pojawiły się więcej niż 2 lata temu. Chyba mam tez jakieś problemy z pamięcią. Wagowo raczej nic się u mnie nie zmieniło. Zawsze byłam raczej duża, nawet przy codziennych treningach nie udało mi się zmniejszyć wagi, ale nie ukrywam nie stosowałam, żadnej diety. Faktycznie praktycznie cały czas jest mi zimno i włosy wypadają. Robią mi się zakola. Mam rownież anemię.

spisz wszystkie objawy i idź do lekarza ogólnego, niech Ci da skierowanie na badania - łącznie z hormonami tarczycy. Ja bym się diagnozowała w kierunku chorób tarczycy (zimno i wypadanie włosów +nadwaga).

Więc "staruszko" tyłek w troki i do lekarza.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-03, 21:11   #5
Matheyas
Raczkowanie
 
Avatar Matheyas
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 152
Dot.: Z wiekiem coraz głupsza

Koleżanka ma rację. Goń do lekarza.
__________________
Nie żądaj czegoś od kogoś, jeżeli sam nie potrafisz tego dać.

W telewizji tego nie mówią:
https://www.youtube.com/user/CEPERolkV8

"Bo nie o to chodzi by zmieniać świnię przy korycie, tylko koryto im zabrać."
Janusz Korwin Mikke
Matheyas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-03, 22:05   #6
olczaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 50
Dot.: Z wiekiem coraz głupsza

Mam podobne objawy, co Ty - wypadanie włosów, gorsza pamięć i ogólne spowolnienie i spłycenie myślenia, ale niestety u mnie w badaniach hormony tarczycy prawidłowe Też nie wiem, co o tym myśleć.
olczaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-03, 23:20   #7
3la
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 160
Dot.: Z wiekiem coraz głupsza

Ja też podupadłam na umyśle po 20 roku życia. Czasem patrzę na znajomych i zastanawiam się jak mają na imię

Krótkotrwale na szybkość nauki pomaga wysiłek fizyczny, najlepiej spory, taki prawie "do porzygu", potem odpoczynek i można robić wszystko. W sumie dawniej trenowałam regularnie, teraz nie, może w moim przypadku to jest przyczyną.

Nadmienię, że nic mi nie wypada, badania krwi w normie, waga w normie.
3la jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-04, 10:51   #8
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Z wiekiem coraz głupsza

TAK, mam to samo.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-04, 11:10   #9
vouvray
Zadomowienie
 
Avatar vouvray
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 405
Dot.: Z wiekiem coraz głupsza

Autorko, a może to wina zmiany trybu życia?
W szkole średniej ta nauka jest jednak bardziej regularna, np. taką matmę to się ma prawie codziennie, czy język polski.

Na studiach to wygląda trochę inaczej, bo z niektórych przedmiotów nie wymagana jest regularna nauka, tylko wiedzę weryfikuje dopiero egzamin na sesji. Czasem są takie przedmioty, które nie wymagają nauki 'na pamięć' tylko np. kilkugodzinnego siedzenia nad jakimś projektem. Może po prostu wypadłaś z rytmu regularnej nauki?

Mam tyle samo lat co Ty i też mi wypadają pewne rzeczy z głowy. Jeszcze dwa lata temu byłam w stanie ogarniać kila rzeczy równocześnie, a teraz wszystko sobie notuję, bo zwyczajnie zapominam, a jeszcze kilka miesięcy temu takie notowanie było dla mnie nie do pomyślenia. Nie ukrywam, że zmienił się mój styl życia, zaczęłam pracę, skończyłam naukę, więc mózgu nie ćwiczę już tak intensywnie, jak kiedyś.
vouvray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-04, 12:29   #10
201705080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 635
Dot.: Z wiekiem coraz głupsza

Cytat:
Napisane przez Modulator Pokaż wiadomość
Mam 24 lata. A problemy pojawiły się więcej niż 2 lata temu. Chyba mam tez jakieś problemy z pamięcią. Wagowo raczej nic się u mnie nie zmieniło. Zawsze byłam raczej duża, nawet przy codziennych treningach nie udało mi się zmniejszyć wagi, ale nie ukrywam nie stosowałam, żadnej diety. Faktycznie praktycznie cały czas jest mi zimno i włosy wypadają. Robią mi się zakola. Mam rownież anemię.

Walcz z anemią. Sprawdź też inne ewentualne niedodobory w organizmie. Możesz mieć też nietolerancję pokarmową. Koniecznie badania hormonów, nie tylko tsh, ale też ft3, ft4 i hormony płciowe. Zacznij od endokrynologa i szukaj dalej. Masz bardzo nieprzyjemne objawy, ale ze wszystkiego można wyjść na prostą, jeśli znajdzie się przyczynę.
Marznięcie, wypadanie włosów, problemy z koncentracją - pierwsza przychodzi do głowy niedoczynność tarczycy, ale inne problemy też mogą powodować takie objawy. To nie jest "głupienie z wiekiem"
201705080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-04, 12:48   #11
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 075
Dot.: Z wiekiem coraz głupsza

A ja wręcz przeciwnie - im starsza, tym mam bardziej otwarty umysł
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-04, 12:53   #12
HealthOne
Zadomowienie
 
Avatar HealthOne
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 165
Dot.: Z wiekiem coraz głupsza

Kiedyś myślałam podobnie.

W liceum i wcześniej byłam wygadanym, pyskatym dzieciakiem, w dyskusji miałam miażdżąca przewagę nad rówieśnikami wydawało mi się że jestem niewiadomo-co (jak myślą zbuntowane nastolatki).

Potem mi przeszło.

Poza tym tak podobno jest- że im więcej wiedzy człowiek zdobywa, im staje się mądrzejszy, tym bardziej dostrzega ile jeszcze przed nim, ile ma braków.
Tylko ignorant myśli że wie wszystko, wiec w sumie nie masz co się martwić moim zdaniem
__________________
''Bóg ustanowił granice ludzkiej mądrości, nie zakreślił jedynie granic jej głupocie - a to nie jest uczciwe'' - Konrad Adenauer
HealthOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-04, 14:59   #13
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Z wiekiem coraz głupsza

też tak mam, ale u mnie to związane jest z depresją
jako dziecko byłam powiem nieskromnie bardzo bystra, do końca gimnazjum praktycznie nie uczyłam się w domu, wszystko wynosiłam z lekcji. Na depresję zachorowałam jako 14 latka i widzę,że po każdym epizodzie z moją pamięcią, kojarzeniem jest co raz gorzej niestety.
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-04, 15:03   #14
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Z wiekiem coraz głupsza

Cytat:
Napisane przez Sybil_ Pokaż wiadomość
też tak mam, ale u mnie to związane jest z depresją
jako dziecko byłam powiem nieskromnie bardzo bystra, do końca gimnazjum praktycznie nie uczyłam się w domu, wszystko wynosiłam z lekcji. Na depresję zachorowałam jako 14 latka i widzę,że po każdym epizodzie z moją pamięcią, kojarzeniem jest co raz gorzej niestety.
I to jest straszne, bo ja też doszłam do takiego wniosku. Czuję, że to z powodu depresji.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-04, 15:41   #15
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Z wiekiem coraz głupsza

No... w każdej chwili umierają Ci kolejne neurony. Więc jak się sama z siebie nie rozwijasz, to mózg już za Ciebie tego nie zrobi. To nie okres prenatalny .

---------- Dopisano o 15:41 ---------- Poprzedni post napisano o 15:40 ----------

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
I to jest straszne, bo ja też doszłam do takiego wniosku. Czuję, że to z powodu depresji.
Jak miałem depresję to też miałem znacznie pogorszone zdolności zapamiętywania i koncentracji.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-04, 18:08   #16
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Z wiekiem coraz głupsza

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-04, 19:05   #17
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: Z wiekiem coraz głupsza

Myślałam, że inni takich problemów nie mają.

W moim przypadku - po wyrzuceniu mnie z 1 studiów - poczułam, jakbym cofnęła się w rozwoju. W liceum - o ludzie - miałam tak świetną pamięć, że książkę z zoologii znałam całą na pamięć.
Ale niestety prysło to gdzieś. Jak mam się czegoś nauczyć a czeka mnie egzamin podwyższający moje kwalifikacje zawodowe - to czuję się dosłownie, jak debil!!! Czytam, czytam...i muszę znowu. Nic nie mogę zapamiętać.

Irytujące to jest niesamowicie.
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3

dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-04, 22:57   #18
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Z wiekiem coraz głupsza

Niestety, też tak mam... Myslę że troche jest tak jak pisze HealthOne, trochę pamięć pogarsza się z wiekiem, a najwięcej robią depresje - generalnie mózg się psuje :/
__________________
01.01.2014 r. Szlaban na internet!
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-04, 23:37   #19
Ofelia 20
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 826
Dot.: Z wiekiem coraz głupsza

Też tak mam. W liceum i jeszcze na samym początku studiów miałam wiele różnych zainteresowań i pasji, czytałam więcej książek, miałam lepszą pamięć, potem wszystko padło. A na pewno nie mam depresji, ani nie jestem na nic chora, hormony badałam.
Wydaje mi się, że to przez nieregularny tryb życia.
__________________

"Pierwsza miłość z wiatrem gna, z niepokoju drży,
Druga miłość życie zna i z tej pierwszej drwi ,
A ta trzecia jak tchórz w drzwiach przekręca klucz
I walizkę ma spakowaną już ... "

Ofelia 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-04, 23:44   #20
201705080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 635
Dot.: Z wiekiem coraz głupsza

Młody umysł - lepsza chłonność, to jasne. Ale Autorka pisze o wyraźnych problemach zdrowotnych i na ich rozwiązaniu powinna się skupić. Naprawdę bardzo można sobie pomóc.
Tak poza zdrowiem... Jeśli nas coś interesuje, to zapamiętujemy w mig
201705080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-05, 09:39   #21
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Z wiekiem coraz głupsza

przy depresji to potwierdzone, mówiąc kolokwialnie" kurczy się hipokamp", więc nie dziwne, że i pamieć się pogarsza. Ja już miałam chyba z 5 poważniejszych epizodów depresji i niestety po każdym jest gorzej.
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-05, 10:17   #22
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Z wiekiem coraz głupsza

Autorko, na pewno nie zgłupiałaś, ale masz poważne problemy zdrowotne i to one są najprawdopodobniej przyczyną Twoich kłopotów.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-05, 17:53   #23
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Z wiekiem coraz głupsza

Ja też to zauważam. Ale wydaje mi się, że nie chodzi tu o bycie coraz głupszym, tylko o problemy z koncentracją. Przy regularnej nauce człowiek musi cały czas ćwiczyć pamięć i koncentrację. Już pod koniec studiów zauważyłam, że coraz trudniej jest mi się czegoś nauczyć. Obecnie mam takie momenty, że mogę się na coś tępo gapić i nic nie wiem

Też mam różne problemy zdrowotne, ale żeby miały aż taki wpływ? W tym momencie nauczenie się dla mnie na pamięć choćby paru zdań to katorga A ciągle muszę to robić
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-05, 18:14   #24
201705080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 635
Dot.: Z wiekiem coraz głupsza

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
Też mam różne problemy zdrowotne, ale żeby miały aż taki wpływ?
Często mają, szokująco duży. Nawet sobie nie uświadamiamy, jak można znacząco podnieść sobie jakość życia. Mózg to nie jest osobny byt, jest częścią organizmu, w którym niemal wszystko wpływa na wszystko.
201705080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-05, 18:50   #25
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Z wiekiem coraz głupsza

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
I to jest straszne, bo ja też doszłam do takiego wniosku. Czuję, że to z powodu depresji.
Ja podobnie. Zawsze byłam najlepsza, szybko się uczyłam i miałam mega wiedzę. Po paru latach nerwicy i brania benzodiazepin już nigdy nie będę miała takiego mózgu.
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-05, 21:37   #26
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Z wiekiem coraz głupsza

Nie bierz benzodiazepin! O ile sama depresja niszczy mózg to benzodiazepiny są niezależnym czynnikiem ryzyka rozwoju otepienia! Co innego wziąc kilka razy doraźnie, a co innego latami...
__________________
01.01.2014 r. Szlaban na internet!
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-05, 22:16   #27
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Z wiekiem coraz głupsza

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
Nie bierz benzodiazepin! O ile sama depresja niszczy mózg to benzodiazepiny są niezależnym czynnikiem ryzyka rozwoju otepienia! Co innego wziąc kilka razy doraźnie, a co innego latami...
Wiem, już od daaaaawna nie biorę. Potem poszłam na terapię i wyzdrowialam, stare dzieje, ale od tamtego czasu mózg nie ten sam.
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-05 23:16:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:55.