Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2 - Strona 155 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-04-07, 21:08   #4621
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

margo80- bebilon 1200g gdy kupowałam najtaniej wychodziło w promocji z kartą rossnę za ok 53zł


ja też odkładam młodą do łóżeczka i słucham w pokoju obok co robi, często gada coś do siebie jęczy, wstaje, woła. Jak wyrzuci smoczek ( a specjalnie to robi) to najpierw nawołuje aż zaczyna płakac wtedy też przychodzę, daję jej smoczek, odkładam ją pogłaszczę i wychodzę. Czasem tak kilka razy ale co zrobic. Ostatnio się rozregulowała i nie zaśnie wcześniej niż 21:30;/ przy czym wcześniejsze włożenie jej do łóżeczka od razu kończy się płaczem, bo dziecinka nie myśli o spaniu a o szaleństwach. Najbardziej ro lubi wchodzic po schodach na piętro - sama

Myśmy w niedziele robili roczek, było całkiem spoko, szkoda, że święta tak szybko zleciały i tż znów musiał wyjechac ;/

Dziś z rana zdąrzyliśmy jeszcze pojechac na badania alergologiczne z krwi, jestem ciekawa wyników ;/


Limonka- współczuję powrotu do pracy

Edytowane przez Smarrita
Czas edycji: 2015-04-07 o 21:10
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-07, 21:53   #4622
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Smaritta a jak długo poten Twoja córka śpi jak o 21:30 zasypia?

Limonko, powodzenia w pracy, dacie radę wszystkie trzy - Ty, córcia i Twoja mama
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-07, 23:09   #4623
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez natetitka Pokaż wiadomość
smaritta a jak długo poten twoja córka śpi jak o 21:30 zasypia?

Limonko, powodzenia w pracy, dacie radę wszystkie trzy - ty, córcia i twoja mama
7-8
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-08, 08:22   #4624
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Smarrita Pokaż wiadomość
7-8
Zazdroszczę trochę bo nasz mały maks o 6 wstaje, ale kładzie się maks o 19 to dzięki temu mamy więcej czasu dla siebie wieczorem. Zastanawiam się kiedy mu się to zmieni, ma tak właściwie od urodzenia, z tym że jak był malutki to się oczywiście co 3h na kp budził, jadł i spał dalej
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-08, 10:15   #4625
luuucynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 225
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

cześć dziewczyny.
widzę, że wszyscy jeszcze odpoczywają po świętach u nas było rodzinnie i urodzinowo, więc działo się.
wszystkim roczniakom życzę żeby rosły zdrowo

Limonko wiem co czujesz z tym powrotem do pracy, bo mnie to czeka za dwa tygodnie i też jestem przerażona. Tym bardziej, że córa zacznie swoją żłobkową przygodę.
ale niestety taka kolej rzeczy.

u nas usypianie polega na tym, że jak mała jest już zmęczona, to przychodzi, siada na kolanach, przytula się i zasypia ze smoczkiem. Jak zostawiam ją samą w łóżeczku jest straszna histeria.

i jeszcze pytanie. czy Wasze dzieciaki chętnie myją ząbki? macie jakieś sposoby, żeby otwierały buziaki? ja myję małej wieczorem ale ostatnio jest coraz gorzej, nie chce otwierać buzi, odpycha rękę. no i wczoraj zobaczyłam, że ma takie jakby brudne na górze, nie wiem czy już mam szukać dentysty czy sama próbować to doczyścić
i jeszcze jedno ma ktoś elektryczną szczoteczkę dla malucha?

pozdrawiam serdecznie
luuucynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-08, 11:09   #4626
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez natetitka Pokaż wiadomość
Zazdroszczę trochę bo nasz mały maks o 6 wstaje, ale kładzie się maks o 19 to dzięki temu mamy więcej czasu dla siebie wieczorem. Zastanawiam się kiedy mu się to zmieni, ma tak właściwie od urodzenia, z tym że jak był malutki to się oczywiście co 3h na kp budził, jadł i spał dalej
no właśnie wcześniej też chodziła spac ok 19 czasem ciut wcześniej, albo odrobinę później i wstawała o 6. I wolę żeby to wróciło Bo jak mi zasypia ok 21:30-22 to nie mam czasu dla siebie

---------- Dopisano o 12:09 ---------- Poprzedni post napisano o 11:46 ----------

moja też nie chce buzi otwierac żeby ząbki umyc. Daję jej szczoteczkę do ręki i niech sobie robi z nią co chce
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-08, 12:26   #4627
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Smaritta, a może jakiś późny spacer by pomógł? taki koło 18? Czasem mały wariuje to idziemy na dwór i się jeszcze wyhasa i łatwiej mu się zasypia.

Lucynka, mycie ząbków to przez pewien czas był kłopot bo mały zabierał szczoteczkę i sobie ją gryzł, jak chciałam mu pomóc to był ryk a potem mu się odwidziało i już daje sobie ponóc i trochę sam myje a potem ja pomagam i gites
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-08, 14:10   #4628
mara86
Raczkowanie
 
Avatar mara86
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: woj. łódzkie
Wiadomości: 469
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Odkad przestalam karmic piersia caly rytual kapieli i usypiania spoczal na tz. Tez to wyglada tak ze karmi Oskiego. Odklada i wlacza swietlika grajacego i nim melodyjki sie skoncza Oski spi. Czasem zaplacze w nocy to wtedy mamusia wstanie posmyra po glowce czy wlozy smoka i dalej spi. Odpukac u nas przesypia juz ladnie noce od 20-20:30 do 7:30.

Cytat:
Napisane przez ag9 Pokaż wiadomość
Rany co to za ludzie bezduszni
Nie wyobrażam sobie nie reagować.

Mój Gabryś sam nie umie zasnąć - chyba że nie spał popołudniu to usypia w 3 sekundy. Ale tak to nie umie się przecież sam wyciszyc i położyć i usnąć. Więc go nadal usypiam, siadam z nim na kanapie i czekam aż się wyciszy i dopiero odkładam. Przecież gdybym wyszła i zostawiła go w łóżeczku to momentalnie wstaje, wyrzuca smoczek i po jakimś czasie zaczyna płakać jak nikogo nie ma. To są przecież malutkie dzieci, nie rozumiem tego toku rozumowania...


My w święta w domu, w poniedziałek mieliśmy gości, Gabryś zachwycony, zaczepiał, popisywał się. I muszę się pochwalić - dzisiaj Gabryś zaczął chodzić. I jak przeszedł przez pokój tak do wieczora ciągle tylko wsyawał, chodził i tak wkoło...
Brawo dla Gabrysia. Teraz sie zacznie, wiec miej oczy dookola glowy




Cytat:
Napisane przez Limonka1987 Pokaż wiadomość
Kropkaa- podobnie jak dziewczyny uważam,że robisz dobrze i nie wyobrażam sobie, żeby pozostawić płaczące maleństwo samo sobie.
Takie "dobre rady" powinny być karalne.
Szkoda tylko, że nie masz wsparcia w mężu.

Ag9- brawa dla Gabrysia

Kalinko, Haniu, Sławku- wszystkiego najwspanialszego!

Nasze Święta bardzo udane i rodzinne. Milka była gwiazdą i ewidentnie dobrze się czuła w tej roli

Jutro ostatni dzień w domu. Od czwartku do pracy.
Jestem PRZERAŻONA.
Bedzie dobrze, odchodzi Ci martwienie sie o Emilke podczas pracy. Bedzie w dobrych rekach
__________________
Oskar
mara86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-08, 14:36   #4629
ag9
Zadomowienie
 
Avatar ag9
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 1 833
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Ja nie ogarniam już tego urwisa, a teraz bedzie jeszcze gorzej ?
Z łazienki mi wszystko wywala z półek i wrzuca do wanny, szarpie za meble, wylewa wodę z psiej miski, wchodzi sam na kanapę, otwiera i zamyka drzwi, wyjmuje wtyczki z gniazdek, kradnie wszystkie skarpetki i wynosi w dziwne miejsca, rozrzuca psie żarcie, wiesza się na firance.... aaaaa długo by wymieniać.


A teraz poważne pytanie - jakie macie buty dla maluchów? Wszędzie polecają wszyscy Emele, Bobuxy, Elefanteny itp ale one są strasznie drogie. Tak się zastanawiam czy na 3-4 mce warto wydawać prawie 200 zł ? A co sądzicie o zwykłych trampkach np. z hm?
__________________
05.03.2014. - Gabryś
ag9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-08, 14:46   #4630
filupka
Rozeznanie
 
Avatar filupka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 656
Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Ag9 ja mam dla Emila naturino i je naprawde polecam elefanteny tez sa super. Mozna znalezc niektore modele w promocji na ebayu i ja bym nie dala dziecku na pierwsze butki trampkow z h&m. To powinny byc dobre buty spelniajace kilka wymagan np zginac sie w odpowiednim miejscu.
Sluchajcie Emil ma faze ostatnio i budzi sie juz przed 5 i chce mleko. I tak codziennie. Obojetnie o ktorej pojedzie spac. Po kim on to ma sie pytam bo na pewno nie po mnie i nie po tz

Dajecie dzieciom rodzynki ?
__________________
* I dont want to make any money -I just wanna be wonderful *

_______________
7.07.2013 II Kreseczki
Emil Alexander 25.03.2014


http://www.suwaczki.com/tickers/j5rbj44jqkxnhzqe.png

Edytowane przez filupka
Czas edycji: 2015-04-08 o 14:55
filupka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-08, 14:54   #4631
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

margo brawa dla Przemka za postępy


filupka ja jeszcze rodzynek nie dawałam. U nas też mleko koło 4-5 prawie codziennie jest

Cytat:
Napisane przez luuucynka Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny.
widzę, że wszyscy jeszcze odpoczywają po świętach u nas było rodzinnie i urodzinowo, więc działo się.
wszystkim roczniakom życzę żeby rosły zdrowo

Limonko wiem co czujesz z tym powrotem do pracy, bo mnie to czeka za dwa tygodnie i też jestem przerażona. Tym bardziej, że córa zacznie swoją żłobkową przygodę.
ale niestety taka kolej rzeczy.

u nas usypianie polega na tym, że jak mała jest już zmęczona, to przychodzi, siada na kolanach, przytula się i zasypia ze smoczkiem. Jak zostawiam ją samą w łóżeczku jest straszna histeria.

i jeszcze pytanie. czy Wasze dzieciaki chętnie myją ząbki? macie jakieś sposoby, żeby otwierały buziaki? ja myję małej wieczorem ale ostatnio jest coraz gorzej, nie chce otwierać buzi, odpycha rękę. no i wczoraj zobaczyłam, że ma takie jakby brudne na górze, nie wiem czy już mam szukać dentysty czy sama próbować to doczyścić
i jeszcze jedno ma ktoś elektryczną szczoteczkę dla malucha?

pozdrawiam serdecznie
u nas odpukać nie ma problemu, Kuba grzecznie otwiera buzię. Może pastę zmień na taką o innym smaku?


Cytat:
Napisane przez ag9 Pokaż wiadomość
Ja nie ogarniam już tego urwisa, a teraz bedzie jeszcze gorzej ?
Z łazienki mi wszystko wywala z półek i wrzuca do wanny, szarpie za meble, wylewa wodę z psiej miski, wchodzi sam na kanapę, otwiera i zamyka drzwi, wyjmuje wtyczki z gniazdek, kradnie wszystkie skarpetki i wynosi w dziwne miejsca, rozrzuca psie żarcie, wiesza się na firance.... aaaaa długo by wymieniać.


A teraz poważne pytanie - jakie macie buty dla maluchów? Wszędzie polecają wszyscy Emele, Bobuxy, Elefanteny itp ale one są strasznie drogie. Tak się zastanawiam czy na 3-4 mce warto wydawać prawie 200 zł ? A co sądzicie o zwykłych trampkach np. z hm?
ja nie chcę myśleć, że może być jeszcze gorzej bo już są straty na szczęście tylko w sprzęcie a nie w ludziach

ja kupiłam w ccc jakieś buty ale nie pamiętam firmy za 40 zł. pisało, że oddychają i mają jakiś tam certyfikat. patrzyłam żeby się zginały łatwo w podeszwie (a większość w ogóle się nie zginała) i miały usztywnioną piętę. Przymierzaliśmy kilka par, w niektórych Kuba płakał w tych co kupiliśmy chodzi i nie narzeka ale nie wiem czy dobrze robię czy nie lepiej zainwestować w lepsze
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-08, 14:55   #4632
mara86
Raczkowanie
 
Avatar mara86
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: woj. łódzkie
Wiadomości: 469
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez ag9 Pokaż wiadomość
Ja nie ogarniam już tego urwisa, a teraz bedzie jeszcze gorzej ?
Z łazienki mi wszystko wywala z półek i wrzuca do wanny, szarpie za meble, wylewa wodę z psiej miski, wchodzi sam na kanapę, otwiera i zamyka drzwi, wyjmuje wtyczki z gniazdek, kradnie wszystkie skarpetki i wynosi w dziwne miejsca, rozrzuca psie żarcie, wiesza się na firance.... aaaaa długo by wymieniać.


A teraz poważne pytanie - jakie macie buty dla maluchów? Wszędzie polecają wszyscy Emele, Bobuxy, Elefanteny itp ale one są strasznie drogie. Tak się zastanawiam czy na 3-4 mce warto wydawać prawie 200 zł ? A co sądzicie o zwykłych trampkach np. z hm?
My pierwsze kupilismy clarksa. Wystarczyly na 2,5 miesiace. Teraz gdy juz tak zasuwa mamy z zary trampki i mokasyny. Jedna pare air force 1 nike ale ciezko sie wkladaja. I tak na szybko wkladane trampki na rzep z ff. Duzo butow ecco jest w m1 na brzezinskiej, ceny outletowe.
__________________
Oskar
mara86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-08, 15:27   #4633
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Ag9 my kupiliśmy na szybcika okolo roczku trampki w ccc, jak zaczynał dreptać i długo w nich nie pochodził, maks miesiąc a nawet może ze 2 tyg bo już były małe a wzięłam mu większe. Wydawały się dobre ale zaczął w nich płakać na spacerach i nie chciał chodzić sam tylko za rączkę to zaczęliśmy mu trochę większe air maxy zakładać, które dostał na roczek i w tych śmiga. Ale to tylko ma tak kilka razy po parę minut zakładane jak sam chodzi po podwórku. Najlepiej mu w bamboszach z H&M, zabieramy je ze sobą i w nich chodzi albo skarpetach z abs. Z air maxów też zaczyna już wyrastać. Czyli wychodzi para na miesiąc. Teraz planuje mu jakieś skórzane, oddychające kupić jak się robi ciepło i będzie więcej samodzielnie chodził ale na pewno nie za 200zł, na takie cuda nas nie stać
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-08, 15:55   #4634
Kropkaa
Rozeznanie
 
Avatar Kropkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 971
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Dziękuję Dziewczyny za odpowiedź.Będę robić tak jak do tej pory robiłam i słuchać tego co mi intuicja podpowiada i nie przejmować się dobrymi radami.

Na prawdę mnie to zszokowało bo owszem czytałam o tej metodzie wypłakiwania aż dziecko uśnie ale nie przyszło mi do głowy aby to stosować z moim dzieckiem: Oni tutaj podziwiają autorkę tej teorii i namiętnie ją stosują

Ja wczoraj przed spaniem pozwoliłam Lilianie pobawić się,poskakać po łóżeczku z 30 minut i potem kasza,książeczki,mleko i spać.I usnęła bez żadnego ale .

Powiedziałam do męża że czasem trzeba słuchać siebie a nie czytać artykuły na stronach medycznych+ książki autorek

.Teściowa zgodziła się ze mną i nie wtrąca się w wychowywanie,od czasu do czasu coś tam doradzi ale nie jest upierdliwa.Chociaż na początku miałam z nią przeboje.

Zgadzam się z Wami,ja nie potrafię słuchać płaczu dziecka i być obojętną.To nie na moją psychikę.

Jestem pewna że kuzynka powie swoje kolejne mądrości w sobotę na urodzinach Lilu;/ I tak stwierdziła że dwie córki to "problem" bo dojrzewanie a to humory itp.a z chłopakami jest lepiej.Drażni mnie to strasznie i powiedziałam do męża że jak ma przyjść i gadać takie farmazony to niech lepiej nie przychodzi.

A ja mam buciki z Clarks i bardzo dobrze się sprawująmam dwie pary na teraz i na później.
__________________
"Pokochać to największe ryzyko ze wszystkich, to oddanie swojej przyszłości i swojego szczęścia w ręce drugiego człowieka, to zaufanie bez reszty, to odsłonięcie swoich słabości..."


Zapuszczam paznokcie dzień:2

Edytowane przez Kropkaa
Czas edycji: 2015-04-08 o 15:57
Kropkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-08, 16:16   #4635
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Kropka, metody proponowane przez twoja rodzine wg mnie sa bliskie torturowania dziecka
Niech sobie poczytaja o rozwoju emocjonalnym dziecka i jak wiele szkod, nawet dlugodystansowych, mozna wyrzadzic takim zachowaniem.

Cytat:
Napisane przez ag9 Pokaż wiadomość
A teraz poważne pytanie - jakie macie buty dla maluchów? Wszędzie polecają wszyscy Emele, Bobuxy, Elefanteny itp ale one są strasznie drogie. Tak się zastanawiam czy na 3-4 mce warto wydawać prawie 200 zł ? A co sądzicie o zwykłych trampkach np. z hm?
moj ulubiony temat
mam dwojke dzieci z problemami dotyczacych stop/nog. Antos ma plaskostopie i jedna noge krotsza. Marco ma wade wrodzona stop (drugi paluszek ma duzo nizej niz byc powinien), ktora ja mam, ale tylko w jednej stopie. Wiem, ze to skutkuje wykrzywianiem butow itp.
Nie moge sobie pozwolic na to, aby moje dzieci nosily byle jakie buty. Szczerze mowiac, akurat u mnie, rzadko kiedy moge kupic takie, ktore spelniaja wymogi dla malych dzieci, a szczegolnie moje osobiste wymogi. Sama kupuje Superfit (moja ulubiona), Ricosta, Richter, czasami Primigi.
Marco mial pierwsze buty na miekkiej podeszwie z Pediped i to jest tez bardzo porzadna firma, teraz mam Superfit pelne i Sandaly. Na zas ma Clarksy i Superfit.
Fakt, te buty sa drogie, ale nigdy nie kupuje z apelna cene, czyli za 30-40 funtow. Pelne Superfit kupilam np za 12 funtow, a sandaly za 17. Sa outlety, ebay itp. Tym markom ufam i wiem, ze sie nie zawiode. Czesto kupuje na zapas itp.
Zreszta widac roznice w chodzeniu, w porzadnych butach dziecko chodzi inaczej
Cytat:
Napisane przez luuucynka Pokaż wiadomość
i jeszcze pytanie. czy Wasze dzieciaki chętnie myją ząbki? macie jakieś sposoby, żeby otwierały buziaki? ja myję małej wieczorem ale ostatnio jest coraz gorzej, nie chce otwierać buzi, odpycha rękę. no i wczoraj zobaczyłam, że ma takie jakby brudne na górze, nie wiem czy już mam szukać dentysty czy sama próbować to doczyścić
i jeszcze jedno ma ktoś elektryczną szczoteczkę dla malucha?

pozdrawiam serdecznie
Lucynko, nie mamy z tym problemow, bo od urodzenia szorujemy mu dziasla najmniej dwa razy dziennie. Teraz tez po kazdym stalym posilku, czyli 3 razy dziennie, chyba, ze jestesmy gdzies to nam wypadnie mycie po lunchu.
__________________
O książkach
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-08, 20:01   #4636
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

my mamy elefanten kupione na promocji za 80zł;p
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-08, 20:08   #4637
monkaa321
Zakorzenienie
 
Avatar monkaa321
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 362
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Limonka powodzenia jutro


Spoznione zyczenia urodzinowe dla kolejnych roczniakow

Rodzynki podawalam. Daje tez slonecznik, pestki dyni, zurawine, sezam.

Szorowanie zebow u nas wyglada tak ze maly od razu zabiera szczotke i sam sobie ja gryzie i cuca nie da siebie wyszorowac albo bardzo rzadko.

Co do butow to powiem tak. Mamy buty z ccc i wydawalo mi sie wszystko ok ale Piotrus bardzo dlugo nie chcial sie puscic reki podczas spacerow. Myslalam ze sie boi wielkiego swiata. Od niedawna sie odwazyl (sam potrafi chodzic juz od 3 miesiecy) i chodzi tylko chwile i zaczyna plakac zeby go wziac na rece... Na swieta w ogole odmowil chodzenia i myslalam ze ma za ciasne buty ale jak dobrze sprawdzilam to wszystko bylo ok a on nadal podrepta ze 20 min i placze.... Jak chodzil za raczke to mogl do godz najdluzej. Teraz mam zagwozdke jakie buty kupic bo ewidentnie sie maly meczy a boje sie ze kolejne tez mu beda przeszkadzac
__________________
Pod moim sercem,inne bije serce... Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane. Pod moim sercem małe rączki dziecka, cichutko pukają do mojego serca. Myślę, sobie wtedy: może być wspanialej? Noszę w sobie życie, które Bóg mi daje!

monkaa321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-08, 20:10   #4638
agunia4ever
Zadomowienie
 
Avatar agunia4ever
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: ŁDZ
Wiadomości: 1 130
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Limonka1987 Pokaż wiadomość
Kropkaa- podobnie jak dziewczyny uważam,że robisz dobrze i nie wyobrażam sobie, żeby pozostawić płaczące maleństwo samo sobie.
Takie "dobre rady" powinny być karalne.
Szkoda tylko, że nie masz wsparcia w mężu.

Ag9- brawa dla Gabrysia

Kalinko, Haniu, Sławku- wszystkiego najwspanialszego!

Nasze Święta bardzo udane i rodzinne. Milka była gwiazdą i ewidentnie dobrze się czuła w tej roli

Jutro ostatni dzień w domu. Od czwartku do pracy.
Jestem PRZERAŻONA.
Ja od poniedzialku wracam, ale u mnie Slawcio do zlobka idzie. Tez jestem przerazona, ale mlody w miare znosi pobyty w zlobku wiec moze nie bedzie zle




Cytat:
Napisane przez ag9 Pokaż wiadomość
Rany co to za ludzie bezduszni
Nie wyobrażam sobie nie reagować.

Mój Gabryś sam nie umie zasnąć - chyba że nie spał popołudniu to usypia w 3 sekundy. Ale tak to nie umie się przecież sam wyciszyc i położyć i usnąć. Więc go nadal usypiam, siadam z nim na kanapie i czekam aż się wyciszy i dopiero odkładam. Przecież gdybym wyszła i zostawiła go w łóżeczku to momentalnie wstaje, wyrzuca smoczek i po jakimś czasie zaczyna płakać jak nikogo nie ma. To są przecież malutkie dzieci, nie rozumiem tego toku rozumowania...


My w święta w domu, w poniedziałek mieliśmy gości, Gabryś zachwycony, zaczepiał, popisywał się. I muszę się pochwalić - dzisiaj Gabryś zaczął chodzić. I jak przeszedł przez pokój tak do wieczora ciągle tylko wsyawał, chodził i tak wkoło...
za chodzenie




Cytat:
Napisane przez Smarrita Pokaż wiadomość
margo80- bebilon 1200g gdy kupowałam najtaniej wychodziło w promocji z kartą rossnę za ok 53zł


ja też odkładam młodą do łóżeczka i słucham w pokoju obok co robi, często gada coś do siebie jęczy, wstaje, woła. Jak wyrzuci smoczek ( a specjalnie to robi) to najpierw nawołuje aż zaczyna płakac wtedy też przychodzę, daję jej smoczek, odkładam ją pogłaszczę i wychodzę. Czasem tak kilka razy ale co zrobic. Ostatnio się rozregulowała i nie zaśnie wcześniej niż 21:30;/ przy czym wcześniejsze włożenie jej do łóżeczka od razu kończy się płaczem, bo dziecinka nie myśli o spaniu a o szaleństwach. Najbardziej ro lubi wchodzic po schodach na piętro - sama

Myśmy w niedziele robili roczek, było całkiem spoko, szkoda, że święta tak szybko zleciały i tż znów musiał wyjechac ;/

Dziś z rana zdąrzyliśmy jeszcze pojechac na badania alergologiczne z krwi, jestem ciekawa wyników ;/


Limonka- współczuję powrotu do pracy

Jakie badania robilas? Ile placilas? Jakies sieciowe laboratorium? Mlody ma uczulenie na niektore pokarmy chyba i tez bym chciala zrobic testy.




Cytat:
Napisane przez luuucynka Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny.
widzę, że wszyscy jeszcze odpoczywają po świętach u nas było rodzinnie i urodzinowo, więc działo się.
wszystkim roczniakom życzę żeby rosły zdrowo

Limonko wiem co czujesz z tym powrotem do pracy, bo mnie to czeka za dwa tygodnie i też jestem przerażona. Tym bardziej, że córa zacznie swoją żłobkową przygodę.
ale niestety taka kolej rzeczy.

u nas usypianie polega na tym, że jak mała jest już zmęczona, to przychodzi, siada na kolanach, przytula się i zasypia ze smoczkiem. Jak zostawiam ją samą w łóżeczku jest straszna histeria.

i jeszcze pytanie. czy Wasze dzieciaki chętnie myją ząbki? macie jakieś sposoby, żeby otwierały buziaki? ja myję małej wieczorem ale ostatnio jest coraz gorzej, nie chce otwierać buzi, odpycha rękę. no i wczoraj zobaczyłam, że ma takie jakby brudne na górze, nie wiem czy już mam szukać dentysty czy sama próbować to doczyścić
i jeszcze jedno ma ktoś elektryczną szczoteczkę dla malucha?

pozdrawiam serdecznie
U nas na razie nie ma problemow z myciem, ale zawsze robimy to jak drugi z rodzicow myje zeby i wtedy Slawo rwie sie jak szalony do mycia




Cytat:
Napisane przez filupka Pokaż wiadomość
Ag9 ja mam dla Emila naturino i je naprawde polecam elefanteny tez sa super. Mozna znalezc niektore modele w promocji na ebayu i ja bym nie dala dziecku na pierwsze butki trampkow z h&m. To powinny byc dobre buty spelniajace kilka wymagan np zginac sie w odpowiednim miejscu.
Sluchajcie Emil ma faze ostatnio i budzi sie juz przed 5 i chce mleko. I tak codziennie. Obojetnie o ktorej pojedzie spac. Po kim on to ma sie pytam bo na pewno nie po mnie i nie po tz

Dajecie dzieciom rodzynki ?
Jeszcze nie dawalam ale moj jest alergikiem wiec u nas wszystko powoli jest wprowadzane.

KROPKAA Slawcio usypia w ciagu kilku minut ale np. jak jest chory czy zabkuje to placze jak go klade spac. Nie wyobrazam sobie zeby do niego nie pojsc. Pekloby mi serce. Przeciez to moj ukochany synek. Wg mnie dobrze robisz.



Dziekuje wszystkim za zyczenia dla Slawcia


Jutro pierwszy raz Slawcio na chwile zostanie sam w zlobku. Troche sie boje wiec prosze o kciuki

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

Impossible is nothing

I ślubuję Ci... Szczęśliwa żona od 9.11.2013r.



I kocham Cię ponad wszystko... Szczęśliwa mama od 06.04.2014r.

Sławcio
agunia4ever jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-08, 20:26   #4639
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez agunia4ever Pokaż wiadomość

Jakie badania robilas? Ile placilas? Jakies sieciowe laboratorium? Mlody ma uczulenie na niektore pokarmy chyba i tez bym chciala zrobic testy.

http://sla.pl/panele-alergologiczne/ ja wzięłam panel mieszany. To jest z krwi. Dodatkowo jest jeszcze pakiet alergologicnzy za 174zł w tym mocz i kał na pasożyty tylko, że mikrobiologię mają tylko w katowicach chyba . Dlatego wzięłam bez tego

---------- Dopisano o 21:26 ---------- Poprzedni post napisano o 21:20 ----------

Cytat:
Napisane przez agunia4ever Pokaż wiadomość
Jutro pierwszy raz Slawcio na chwile zostanie sam w zlobku. Troche sie boje wiec prosze o kciuki

Edytowane przez Smarrita
Czas edycji: 2015-04-08 o 20:23
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-08, 20:31   #4640
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Monkaa, u nas było podobnie z butkami z ccc, mały tylko za rączkę, płakał i chciał by go nosić. Zmieniliśmy na inne butki bo tak samo myślałam, że może małe mu są i od razu zaczął biegać po podwórku
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-08, 20:31   #4641
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Życzę wszystkim Waszym dzieciom w żłobkach by miały takie Panie jak dziecko mojej znajomej.
Opowiadała mi ostatnio, że się zastanawiała czy młodego tam karzą czy co, bo wrócił ze żłobka i co chwile palcem kiwał i mówił "ty ty ty" (tak jak nie wolno) już się bała, bo wydawało, jej się że Panie są bardzo fajne. Następnego dnia młody od razu poszedł do sali, ona coś oglądała jeszcze i słyszy że piosenkę Panie śpiewają i tańczą dzieci i w treści piosenki było "ty ty ty" A młody cały weekend się pyta jak wstaje "brum brum papa" tzn czy do żłobka jedzie tak mu się podoba
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-08, 20:46   #4642
luuucynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 225
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez monkaa321 Pokaż wiadomość
Limonka powodzenia jutro


Spoznione zyczenia urodzinowe dla kolejnych roczniakow

Rodzynki podawalam. Daje tez slonecznik, pestki dyni, zurawine, sezam.

Szorowanie zebow u nas wyglada tak ze maly od razu zabiera szczotke i sam sobie ja gryzie i cuca nie da siebie wyszorowac albo bardzo rzadko.

Co do butow to powiem tak. Mamy buty z ccc i wydawalo mi sie wszystko ok ale Piotrus bardzo dlugo nie chcial sie puscic reki podczas spacerow. Myslalam ze sie boi wielkiego swiata. Od niedawna sie odwazyl (sam potrafi chodzic juz od 3 miesiecy) i chodzi tylko chwile i zaczyna plakac zeby go wziac na rece... Na swieta w ogole odmowil chodzenia i myslalam ze ma za ciasne buty ale jak dobrze sprawdzilam to wszystko bylo ok a on nadal podrepta ze 20 min i placze.... Jak chodzil za raczke to mogl do godz najdluzej. Teraz mam zagwozdke jakie buty kupic bo ewidentnie sie maly meczy a boje sie ze kolejne tez mu beda przeszkadzac
ja kupiłam córce elefanteny i jest to samo. rozmiar dobry, a mała nie chce chodzić w butach- sama chodzi od połowy lutego. chociaż są postępy bo na początku nie dawała w ogóle sobie ubrać butów. teraz na dworze sama stanie i robi pare kroków, ale tylko jak coś bardzo ją zainteresuje. myślałam, że czuje się niepewnie w butach, bo w domu biega w skarpetkach, ale jak tak piszecie to może to wina butów?
luuucynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-08, 20:54   #4643
Limonka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 660
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Luuucynka- u nas też jakiś czas temu zaczął się bunt przy myciu zębów, ale zamieniłam mycie w zabawę. Droczę się z Emilką, zbliżam szczoteczkę do jej buzi, ale zabieram ją nim włożę ją do środka. Robię tak kilka razy, a Milka śmieje się i szeroko otwiera dziobek i chętnie pozwala sobie umyć zęby.

Agunia-są kciuki!

My butów do chodzenia jeszcze nie mamy, więc chętnie czytam Wasze dyskusje.

Rodzynki podawałam, ale niesiarkowane.
__________________
Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach...
Limonka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-08, 21:13   #4644
filupka
Rozeznanie
 
Avatar filupka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 656
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Luuucynka Emil lubi mycie zabkow. Czasem robimy tak, ze chwilke"myjemy zeby kaczuszce w wannie" i potem Emilowi. To uwielbia i chetnie otwiera buzke wiec polecam ta Metode a i czasem myjac mu zeby musze wydawac dzwieki jak moja elektryczna szczoteczka bo zawsze patrzy jak ja myje i wtedy tez chetnie myje.
O to fajnie z tymi rodzynkami bo juz tez podaje i Emil je baaaardzo lubi ale tak sobie dzis pomyslalam, ze moze jeszcze nie powinien
Limonka powiodzenia jutro
__________________
* I dont want to make any money -I just wanna be wonderful *

_______________
7.07.2013 II Kreseczki
Emil Alexander 25.03.2014


http://www.suwaczki.com/tickers/j5rbj44jqkxnhzqe.png
filupka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-09, 07:03   #4645
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez agunia4ever Pokaż wiadomość
Ja od poniedzialku wracam, ale u mnie Slawcio do zlobka idzie. Tez jestem przerazona, ale mlody w miare znosi pobyty w zlobku wiec moze nie bedzie zle
Jutro pierwszy raz Slawcio na chwile zostanie sam w zlobku. Troche sie boje wiec prosze o kciuki

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Łagodnego powrotu do pracy i dla Sławka, żeby mu się w żłobku spodobało


Limonko powodzenia dzisiaj pewnie przeczytasz po fakcie ale i tak miłego dnia
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-09, 08:35   #4646
margo80
Zakorzenienie
 
Avatar margo80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 514
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Wszystkiego naj dla Slawcia!
(bo mi umknęło wczesniej)

Limonko - powodzenia! Wierze, ze z Twoim pozytywnym nastawieniem od razu zjednasz sobie współpracowników, a Emilka nawet nie zauważy Twojej nieobecności.

My pierwsze butki mamy Elefanten, zakładam P na spacery, ale wielkim entuzjasta tez nie jest.na lato mamy jakies sandalki od kogoś kto kupił dziecku o właściwie nie uzywal, a jesli nie będą dobre, to planuje jakies Befado z wycieciami kupic, żeby byly przewiewne.

Przemo znów mi sie wczoraj zadlawil. Tym razem klockiem Ewy. Najpierw na nią nawrzeszczalam,,ze mu daje takie cos, a potem jej podziekowalam,,bo w sumie to ona zauwazyla,,ze się dlawi... Sama nie umiałam mu go wyjąć, wolalam malza na pomoc, a Ewa w tym czasie skulila sie ze strachu. Na szczęście akcja zakonczyla sie sukcesem, młody tylko przez moment miał problem ze zlapaniem oddechu..
A rano dzwonila tesciowa i prosila, żeby uważać na dzieci, bo miala straszny sen. I wykrakala
__________________
jesteś tym, co czujesz, jesteś tym, co wiesz,
jesteś tym, co potrafisz, jesteś tym, kim być chcesz

Ewcia
Przemek
margo80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-09, 09:14   #4647
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Limonko powodzenia
Cytat:
Napisane przez agunia4ever Pokaż wiadomość
Jutro pierwszy raz Slawcio na chwile zostanie sam w zlobku. Troche sie boje wiec prosze o kciuki
trzymam kciuki
Cytat:
Napisane przez margo80 Pokaż wiadomość

Przemo znów mi sie wczoraj zadlawil. Tym razem klockiem Ewy. Najpierw na nią nawrzeszczalam,,ze mu daje takie cos, a potem jej podziekowalam,,bo w sumie to ona zauwazyla,,ze się dlawi... Sama nie umiałam mu go wyjąć, wolalam malza na pomoc, a Ewa w tym czasie skulila sie ze strachu. Na szczęście akcja zakonczyla sie sukcesem, młody tylko przez moment miał problem ze zlapaniem oddechu..
A rano dzwonila tesciowa i prosila, żeby uważać na dzieci, bo miala straszny sen. I wykrakala
dobrze, ze nic sie nie stalo. Ja tez jestem bardzo wyczulona na male klocki, szczegolnie te mikro z lego.
__________________
O książkach
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-09, 10:40   #4648
monkaa321
Zakorzenienie
 
Avatar monkaa321
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 362
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Margo ja sie przerazilam cale szczescie ze sie udalo wyjac tego klocka!

---------- Dopisano o 11:37 ---------- Poprzedni post napisano o 11:37 ----------

Agunia

---------- Dopisano o 11:40 ---------- Poprzedni post napisano o 11:37 ----------

Luuucynka bardzo mozlowe ze to przez buty my w weekend idziemy czegos szukac a sie zastanawiam nad tymi co Mariola polecala tylko tez z promo upolowac ale kiedy by mi sie udalo?
__________________
Pod moim sercem,inne bije serce... Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane. Pod moim sercem małe rączki dziecka, cichutko pukają do mojego serca. Myślę, sobie wtedy: może być wspanialej? Noszę w sobie życie, które Bóg mi daje!

monkaa321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-09, 19:27   #4649
agunia4ever
Zadomowienie
 
Avatar agunia4ever
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: ŁDZ
Wiadomości: 1 130
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Smarrita Pokaż wiadomość
http://sla.pl/panele-alergologiczne/ ja wzięłam panel mieszany. To jest z krwi. Dodatkowo jest jeszcze pakiet alergologicnzy za 174zł w tym mocz i kał na pasożyty tylko, że mikrobiologię mają tylko w katowicach chyba . Dlatego wzięłam bez tego

---------- Dopisano o 21:26 ---------- Poprzedni post napisano o 21:20 ----------


Dzieki

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 19:27 ---------- Poprzedni post napisano o 19:25 ----------

Dzieki dziewczyny za kciuki. Jak zwykle pomogly


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

Impossible is nothing

I ślubuję Ci... Szczęśliwa żona od 9.11.2013r.



I kocham Cię ponad wszystko... Szczęśliwa mama od 06.04.2014r.

Sławcio
agunia4ever jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-09, 20:06   #4650
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Limonko jak pierwszy dzień w pracy?

---------- Dopisano o 21:06 ---------- Poprzedni post napisano o 21:00 ----------

Aga nie masz za co dziękowac, teraz zauważyłam, że nie pomogłam w ogóle, bo sla jest tylko na śląsku. W sumie w nazwie jest. ZObacz w diagnostyce oni też mają pakiety alergologiczne tylko nie mają ceny na necie podanej
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-05 13:40:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:54.