Chłopaki nie płacą, czyli niektórych tylko wykastrować - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-14, 19:23   #61
roseblue
wasza koleżanka
 
Avatar roseblue
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 140
Dot.: Chłopaki nie płacą, czyli niektórych tylko wykastrować

[1=6294979b07e94e60c86b4a7 1a35022ccf5d1d257_656d168 25a5b5;51040192]Te argumenty są coraz lepsze. Własnych chrześniaków też można nie lubić, nigdy nie wiadomo co z takiego niemowlęcia wyrośnie. Nigdy też nie wiadomo co z własnego dziecka wyrośnie. Idąc dalej tym tropem to można rozgrzeszyć tych ojców, którzy nie chcą płacić alimentów. Jak nie lubią własnych dzieci to po co będą płacić, nie? A niemowlęta to dopiero jest problem, i płaczą, i pieluszki im trzeba zmieniać, kto by polubił takiego problematycznego człowieka? Racja, niech nie płacą, są rozgrzeszeni.[/QUOTE]

Dzięki

Niepotrzebna egzaltacja, ja z kolei nie mogę zrozumieć narzucania odpowiedzialności niewinnemu rodzeństwu. Może czas opracować dobry program ściągania alimentów z tych którzy powinni je płacić.
__________________
karmacoma
roseblue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-14, 19:24   #62
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12 697
Dot.: Chłopaki nie płacą, czyli niektórych tylko wykastrować

Cytat:
Napisane przez trocka8 Pokaż wiadomość
no trochę się "tym tropem" zapędziłaś niestety, ani słowem nie wspomniałam o tym, że ojciec [matka?] ma nie płacić na swoje dziecko.
bo widzisz, rodzice to dziecko spłodzili. rodzice chrzestni z kolei się zobowiązali.
a wujek/ciotka jakby się znalazł w nieodpowiednim miejscu i w nieodpowiednim czasie. i to jest zasadnicza różnica.
Wciąż tego nie ogarniam. Przecież dzieci siostry/brata to prawie jak swoje własne. Gdyby moja siostra urodziła i zostawiła dziecko, to bym je wzięła i wychowała jak własne. Gdyby urodziła i została sama z tym dzieckiem to pomogłabym jej w wychowywaniu. Dla mnie to jest rzecz naturalna, przecież to jest najbliższa rodzina. WTF w ogóle z takim myśleniem, że się znalazło w nieodpowiednim czasie i miejscu.
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-14, 19:25   #63
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Chłopaki nie płacą, czyli niektórych tylko wykastrować

[1=6294979b07e94e60c86b4a7 1a35022ccf5d1d257_656d168 25a5b5;51040192]Te argumenty są coraz lepsze. Własnych chrześniaków też można nie lubić, nigdy nie wiadomo co z takiego niemowlęcia wyrośnie. Nigdy też nie wiadomo co z własnego dziecka wyrośnie. Idąc dalej tym tropem to można rozgrzeszyć tych ojców, którzy nie chcą płacić alimentów. Jak nie lubią własnych dzieci to po co będą płacić, nie? A niemowlęta to dopiero jest problem, i płaczą, i pieluszki im trzeba zmieniać, kto by polubił takiego problematycznego człowieka? Racja, niech nie płacą, są rozgrzeszeni.[/QUOTE]
Tylko ze
-rodzice powolali na swiat to dziecko
-chrzestni sie zobowiazali do tego
Rodzenstwo ojca na to wplywu nie mialo.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-14, 19:29   #64
roseblue
wasza koleżanka
 
Avatar roseblue
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 140
Dot.: Chłopaki nie płacą, czyli niektórych tylko wykastrować

[1=6294979b07e94e60c86b4a7 1a35022ccf5d1d257_656d168 25a5b5;51040551]Wciąż tego nie ogarniam. Przecież dzieci siostry/brata to prawie jak swoje własne. Gdyby moja siostra urodziła i zostawiła dziecko, to bym je wzięła i wychowała jak własne. Gdyby urodziła i została sama z tym dzieckiem to pomogłabym jej w wychowywaniu. Dla mnie to jest rzecz naturalna, przecież to jest najbliższa rodzina. WTF w ogóle z takim myśleniem, że się znalazło w nieodpowiednim czasie i miejscu. [/QUOTE]

No to super, ale weź pod uwagę fakt, że nie wszyscy mają świetny kontakt z rodzeństwem. Są np. tacy którzy nie utrzymują ze sobą kontaktów i mają w pupie to co dzieje się z ich bratem czy siostrą (nie jest mało takich osób). Pomoc jest dobrowolna, ja bym pomogła, ktoś mógłby nie chcieć.
__________________
karmacoma
roseblue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-14, 19:30   #65
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Chłopaki nie płacą, czyli niektórych tylko wykastrować

[1=6294979b07e94e60c86b4a7 1a35022ccf5d1d257_656d168 25a5b5;51040551]Wciąż tego nie ogarniam. Przecież dzieci siostry/brata to prawie jak swoje własne. Gdyby moja siostra urodziła i zostawiła dziecko, to bym je wzięła i wychowała jak własne. Gdyby urodziła i została sama z tym dzieckiem to pomogłabym jej w wychowywaniu. Dla mnie to jest rzecz naturalna, przecież to jest najbliższa rodzina. WTF w ogóle z takim myśleniem, że się znalazło w nieodpowiednim czasie i miejscu. [/QUOTE]
Dla ciebie moze tak, ale zrozum ze dla kogos dzicko brata moze byc zupelnie obca osoba. Nawet moga sie nie znac. Wiezy krwi nie sa gwarancja dobrych relacji. Nie sa gwarancja nawet kontaktu.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-14, 19:32   #66
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Chłopaki nie płacą, czyli niektórych tylko wykastrować

[1=6294979b07e94e60c86b4a7 1a35022ccf5d1d257_656d168 25a5b5;51040551]Wciąż tego nie ogarniam. Przecież dzieci siostry/brata to prawie jak swoje własne. Gdyby moja siostra urodziła i zostawiła dziecko, to bym je wzięła i wychowała jak własne. Gdyby urodziła i została sama z tym dzieckiem to pomogłabym jej w wychowywaniu. Dla mnie to jest rzecz naturalna, przecież to jest najbliższa rodzina. WTF w ogóle z takim myśleniem, że się znalazło w nieodpowiednim czasie i miejscu. [/QUOTE]

Patrzysz na to za bardzo emocjonalnie i subiektywnie. Dziewczyny już Ci wyżej wyjaśniły dlaczego się mylisz.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-14, 19:41   #67
roseblue
wasza koleżanka
 
Avatar roseblue
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 140
Dot.: Chłopaki nie płacą, czyli niektórych tylko wykastrować

W ogóle brawo dziewczyny, te pomysły na pewno ucieszą nieodpowiedzialnych tatuskow, dobra wasza. Może skupcie się na płodzimierzach zamiast przeżywać, że cała rodzina nie ma ochoty łożyć na cudze dziecko?
__________________
karmacoma
roseblue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-14, 19:43   #68
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Chłopaki nie płacą, czyli niektórych tylko wykastrować

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość

Tu sie zgodze. Rodzice mieli wplyw na wychowanie, ale rodzenstwo juz nie. Nie rozumiem dlaczego rodzenstwo mialoby placic alimenty za brata. Z dobrej woli mozna pomoc, ale obowiazkiem to nie jest.

---------- Dopisano o 20:22 ---------- Poprzedni post napisano o 20:20 ----------


Tylko ze to jest dobra wola, a nie obowiazek
Tylko dlaczego, jak obserwuje (i tu mowie o wielu rodzinach) te dobra wole wykazuja prawie wylacznie czlonkowie rodziny kobiety?
A rodzina faceta nie dosyc, ze nie ma checi pomoc, bo to juz przeciez "nie ich dzieci" to jeszcze potrafia swietnie faceta wytlumaczyc, dlaczegoz on nieboraczek nie placi alimentow. Poza tym kryja go jak moga, czesto nie udzielaja informacji o miejscu jego pobytu itd.

Przede wszytskim dlatego uwazam, ze rodzina faceta powinna byc zobowiazana do placenia. Jestem jakos dziwnie pewna, ze nagle wszyscy odzyskaliby pamiec, przypomnieli sobie gdzie facet mieszka i pracuje a i skonczyloby sie krycie go i tlumaczenie pt jaki on biedny i nie moze placic na dzieci, no nie moze.
Niestety obecnie rodziny facetow "popieraja ich w nieplaceniu", gdyby rodzenstwo mialo wizje placenia na dzieci brata to ilosc nieplacacych alimenty drastycznie by sie zmniejszyla. Po prostu rodzina faceta mialaby wreszcie interes w tym, zeby on placil te nieszczesne alimenty. Teraz albo to olewaja albo wrecz go kryja.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-14, 20:00   #69
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Chłopaki nie płacą, czyli niektórych tylko wykastrować

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Tylko dlaczego, jak obserwuje (i tu mowie o wielu rodzinach) te dobra wole wykazuja prawie wylacznie czlonkowie rodziny kobiety?
A rodzina faceta nie dosyc, ze nie ma checi pomoc, bo to juz przeciez "nie ich dzieci" to jeszcze potrafia swietnie faceta wytlumaczyc, dlaczegoz on nieboraczek nie placi alimentow. Poza tym kryja go jak moga, czesto nie udzielaja informacji o miejscu jego pobytu itd.

Przede wszytskim dlatego uwazam, ze rodzina faceta powinna byc zobowiazana do placenia. Jestem jakos dziwnie pewna, ze nagle wszyscy odzyskaliby pamiec, przypomnieli sobie gdzie facet mieszka i pracuje a i skonczyloby sie krycie go i tlumaczenie pt jaki on biedny i nie moze placic na dzieci, no nie moze.
Niestety obecnie rodziny facetow "popieraja ich w nieplaceniu", gdyby rodzenstwo mialo wizje placenia na dzieci brata to ilosc nieplacacych alimenty drastycznie by sie zmniejszyla. Po prostu rodzina faceta mialaby wreszcie interes w tym, zeby on placil te nieszczesne alimenty. Teraz albo to olewaja albo wrecz go kryja.
Moze dlatego ze robia ta aby pomoc swojej bliskiej osobie. Wieksza chec wykazujemy w tym aby pomoc komus nam bliskiemu (nie chodzi mi tu o wiezy krwi) niz obcej osobie. A przeciez oni moga nawet tego dziecka nie znac.

Nie powchwalam namawiania do nieplacenia alimentow, ani do ukrywania i tlumaczenia takiego gnojka. Nie rozumie tylko dlaczego ktos ma placic na nieswoje dzieci.

Ciekawa jestem czy bylabys zachwycona gdybys musiala placic alimenty na swoje siostrzencow czy bratankow. Czy bylabys zadowolona ze musisz "odjac" cos swojemu dziecku zeby dac na utrzymanie nie swojego dziecka.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-14, 20:07   #70
roseblue
wasza koleżanka
 
Avatar roseblue
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 140
Dot.: Chłopaki nie płacą, czyli niektórych tylko wykastrować

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Moze dlatego ze robia ta aby pomoc swojej bliskiej osobie. Wieksza chec wykazujemy w tym aby pomoc komus nam bliskiemu (nie chodzi mi tu o wiezy krwi) niz obcej osobie. A przeciez oni moga nawet tego dziecka nie znac.

Nie powchwalam namawiania do nieplacenia alimentow, ani do ukrywania i tlumaczenia takiego gnojka. Nie rozumie tylko dlaczego ktos ma placic na nieswoje dzieci.

Ciekawa jestem czy bylabys zachwycona gdybys musiala placic alimenty na swoje siostrzencow czy bratankow. Czy bylabys zadowolona ze musisz "odjac" cos swojemu dziecku zeby dac na utrzymanie nie swojego dziecka.
Podpisuję się pod tym. Jestem osobną jednostką, nie umiem wpływać na mojego brata, mam swoje własne życie i swoje własne problemy za które odpowiadam. W ogóle zrzucanie odpowiedzialności na rodzinę dupka jest śmieszne i dziwi mnie, że to popieracie.
__________________
karmacoma
roseblue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-14, 20:15   #71
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Chłopaki nie płacą, czyli niektórych tylko wykastrować

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Moze dlatego ze robia ta aby pomoc swojej bliskiej osobie. Wieksza chec wykazujemy w tym aby pomoc komus nam bliskiemu (nie chodzi mi tu o wiezy krwi) niz obcej osobie. A przeciez oni moga nawet tego dziecka nie znac.
Znaja czy nie, to jest DZIECKO a nie jakis dran, ktoremu trzeba placic haracz.
Chca pomoc? W okradaniu dziecka?
No naprawde pieknie

I dlatego, powtarzam, nalezaloby jednak te rodzine prawnie zobowiazac do placenia.
Bo jak widac nawet dla obcych ludzi istnieja jakies wytlumaczenia dla ich postepowania.

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Ciekawa jestem czy bylabys zachwycona gdybys musiala placic alimenty na swoje siostrzencow czy bratankow[/B]. Czy bylabys zadowolona ze musisz "odjac" cos swojemu dziecku zeby dac na utrzymanie nie swojego dziecka.
Przede wszytskim nigdy w zyciu nie krylam nikogo, kto na wlasne dzieci nie placil. A zdarzyl mi sie taki kuzyn idiota. Podalam matce jego dziecka dane kuzyna, bo uwazam, ze alimenty sie dziecku naleza.

Ale owszem, placilabym alimenty na dzieci siostry czy brata, te dzieci to moja rodzina czy jestem z nimi zwiazana czy nie, pomoc im sie ode mnie nalezy jak, brzydko mowiac, psu miska.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-14, 20:22   #72
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Chłopaki nie płacą, czyli niektórych tylko wykastrować

Luba, może znasz takie przypadki gdzie rodzina kryje takiego dupodajca, bo zwykle takie sytuacje są sensacyjne, więc się o nich mówi, a jak facet normalnie płaci alimenty lub rodzina pomogła go zmusić prawnie bądź też nie, by się nie wymigiwał, to już się nie mówi, bo wszystko jest ok. A chcesz w imię jakiejś odpowiedzialności zbiorowej karać osoby, które mają nieodpowiedzialnego brata czy siostrę? Gdyby mnie spotkała taka sytuacja, to mógłbym pomagać (i bym chciał, gdyby ta pomoc nie miała trafić do jakiejś alkoholowej patoli czy coś takiego), ale nie na zasadzie, że muszę tyle i tyle dać co miesiąc, bo inaczej można mnie pozwać do komornika, za moje durne rodzeństwo, tylko dobrowolnie.

Edytowane przez 201605090949
Czas edycji: 2015-04-14 o 20:25
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-14, 20:24   #73
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Chłopaki nie płacą, czyli niektórych tylko wykastrować

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Znaja czy nie, to jest DZIECKO a nie jakis dran, ktoremu trzeba placic haracz.
Chca pomoc? W okradaniu dziecka?
No naprawde pieknie

I dlatego, powtarzam, nalezaloby jednak te rodzine prawnie zobowiazac do placenia.
Bo jak widac nawet dla obcych ludzi istnieja jakies wytlumaczenia dla ich postepowania.



Przede wszytskim nigdy w zyciu nie krylam nikogo, kto na wlasne dzieci nie placil. A zdarzyl mi sie taki kuzyn idiota. Podalam matce jego dziecka dane kuzyna, bo uwazam, ze alimenty sie dziecku naleza.

Ale owszem, placilabym alimenty na dzieci siostry czy brata, te dzieci to moja rodzina czy jestem z nimi zwiazana czy nie, pomoc im sie ode mnie nalezy jak, brzydko mowiac, psu miska.
Z ta pomoca nie chodzilo mi o rodzine ojca, ale o rodzine matki,
Dobra dziecko, ale ja nie rozumiem, dlaczego ja mialabym na nie placic. Brutalnie mowiac ja z powodu jego powloania na swiat przyjemnosci nie mialam. Udzialu w tym tez nie miala. Ma rodzicow, oni powinni o niego zadbac.

Rodzina broniaca/ukrywajaca gnojka jest na prwaie takim samym poziomie jak on, ale to nie ich dzicko, nie ich obowiazek.

Brawo ze podalas dane idioty. Niech go matka sciga za alimenty, ale JEGO. A jak go nie wysciga to moze zaplac za niego alimenty. Przeciez rodzine powinno sie tez scigac

Psu miska sie nalezy, ale ty powinnas zadbac o miske swojego psa, bo jestes za niego odpowiedzilna. To czy zadbasz o miske psa brata to twoja dobra wola.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-14, 20:30   #74
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Chłopaki nie płacą, czyli niektórych tylko wykastrować

Cytat:
Napisane przez ZaleszczotekKsiazkowy Pokaż wiadomość
Luba, może znasz takie przypadki gdzie rodzina kryje takiego dupodajca, bo zwykle takie sytuacje są sensacyjne, więc się o nich mówi, a jak facet normalnie płaci alimenty lub rodzina pomogła go zmusić prawnie bądź też nie, by się nie wymigiwał, to już się nie mówi, bo wszystko jest ok. A chcesz w imię jakiejś odpowiedzialności zbiorowej karać osoby, które mają nieodpowiedzialnego brata czy siostrę?
Przeciez jesli facet placi alimenty to rodzina problemu nie ma, prawda? To samo jesli rodzina naciska na faceta zeby placil, tez nie maja problemu.
Problem beda mieli tacy, ktorzy maja w rodzinie dupkow i nie beda chcieli na nich wplynac.
Zreszta i tak w pierwszym rzedzie do placenia alimentow powolywani byliby dziadkowie, juz dzis czasem dziadkowie maja obowiazek alimentacyjny wobec wnukow (musza byc spelnione odpowiednie warunki)
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-14, 20:37   #75
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Chłopaki nie płacą, czyli niektórych tylko wykastrować

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Przeciez jesli facet placi alimenty to rodzina problemu nie ma, prawda? To samo jesli rodzina naciska na faceta zeby placil, tez nie maja problemu.
Problem beda mieli tacy, ktorzy maja w rodzinie dupkow i nie beda chcieli na nich wplynac.
Zreszta i tak w pierwszym rzedzie do placenia alimentow powolywani byliby dziadkowie, juz dzis czasem dziadkowie maja obowiazek alimentacyjny wobec wnukow (musza byc spelnione odpowiednie warunki)
Nie wiem, może ja także patrzę na to zbyt subiektywnie, z powodu, o którym pisałem. Ale tak czy siak uważam, że to nie jest w porządku, takie wpływanie na rodzinę czy też prawne nakazywanie rodzinie płacenia, jeśli rodzic się z tego nie wywiązuje. O ile obowiązek alimentacyjny przechodzący na dziadków mogę zrozumieć, tak na rodzeństwo czy kuzynostwo - nie, kompletnie nie.

A jak to jest w ogóle wg prawa w Polsce teraz? Można teoretycznie pozwać rodzeństwo rodzica, który nie wywiązuje się z płacenia alimentów?
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-14, 20:49   #76
rihno
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 129
Dot.: Chłopaki nie płacą, czyli niektórych tylko wykastrować

gromy się na mnie posypały...
daleko nie muszę szukać-przypadek z okolic (pisałam o tym ale widzę, że malo kto zrozumiał)
kobieta nie chciała dziecka. dziecko chciała oddać do adopcji (nie Wam oceniać ją). Tatuś stwierdził, że skoro ona nie chce to on zajmie się maluchem. Dziewczyna nawet dziecka nie zobaczyła, zrzekła się praw. Pan zajmuje się dzieckiem, kobieta ma swoje życie, a i tak z czasem szanowny pan może wnieść o alimenty.
Gdyby dziecko trafiło do adopcji kobieta ta nigdy nie została by "zmuszona" do płacenia. ale nawet jeśli tatuś sobie dziecko wychowuje to może to zrobić. nikt z jej rodziny dziecka nie widuje, ona sama też nie-pan wyjechał daleko. pana szanownego stać na wszystko-kobieta nie pracuje nawet. ale jeśli pan będzie miał "kaprys" to o alimenty poda. a wystarczyło oddać do adopcji tak jak chciała kobieta i problemu by nie miała....
teraz posypią się gromy
rihno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-14, 20:53   #77
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Chłopaki nie płacą, czyli niektórych tylko wykastrować

Cytat:
Napisane przez rihno Pokaż wiadomość
gromy się na mnie posypały...
daleko nie muszę szukać-przypadek z okolic (pisałam o tym ale widzę, że malo kto zrozumiał)
kobieta nie chciała dziecka. dziecko chciała oddać do adopcji (nie Wam oceniać ją). Tatuś stwierdził, że skoro ona nie chce to on zajmie się maluchem. Dziewczyna nawet dziecka nie zobaczyła, zrzekła się praw. Pan zajmuje się dzieckiem, kobieta ma swoje życie, a i tak z czasem szanowny pan może wnieść o alimenty.
Gdyby dziecko trafiło do adopcji kobieta ta nigdy nie została by "zmuszona" do płacenia. ale nawet jeśli tatuś sobie dziecko wychowuje to może to zrobić. nikt z jej rodziny dziecka nie widuje, ona sama też nie-pan wyjechał daleko. pana szanownego stać na wszystko-kobieta nie pracuje nawet. ale jeśli pan będzie miał "kaprys" to o alimenty poda. a wystarczyło oddać do adopcji tak jak chciała kobieta i problemu by nie miała....
teraz posypią się gromy
Wg mnie prawidłowo, że w takiej sytuacji rodzic opiekujący się dzieckiem może podać drugiego rodzica o alimenty. A dziecka do adopcji by nie oddała, gdyby ojciec nie chciał się zrzec praw do dziecka.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-14, 20:56   #78
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Chłopaki nie płacą, czyli niektórych tylko wykastrować

Cytat:
Napisane przez ZaleszczotekKsiazkowy Pokaż wiadomość

A jak to jest w ogóle wg prawa w Polsce teraz? Można teoretycznie pozwać rodzeństwo rodzica, który nie wywiązuje się z płacenia alimentów?
Chyba mozna pozwac tylko rodzcow czy dziadkow ojca, ale pod warunkiem ze ten jest u nich zameldowany albo mieszka. Ale nie jestem pewna
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-14, 20:57   #79
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Chłopaki nie płacą, czyli niektórych tylko wykastrować

Nie wiem co jest w tym naszym narodzie, że toleruje się takie sukinsyństwo.
Moja kuzynka wzięła sobie na życie rozwodnika z dwójką dzieci, które zostały przy jego ex żonie. Boże, ile ta dziewucha nawygadywała na tamtą, że taka cięta na kasę, że tylko kasa i kasa ją interesuje. Kombinowali jak koń pod górę byle tylko grosza nie dać 'tej jędzy'. W końcu ten jej fagas stwierdził, że będzie pracował tylko na czarno. Zrobił jej też troje dzieci, co sobie będzie żałował. Pech chciał, że kilkanaście lat później zginął w wypadku samochodowym. O jakie było oburzenie mojej kuzynki, że nie dostanie po nim ani grosza renty rodzinnej. Że jak to tak, że to skandal i jak ona teraz ma sobie radzić z dwójką dorastających dzieci. I tylko kasa, kasa i kasa była jej problemem.
Karma is a bitch.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-14, 20:58   #80
ogolnie
Zakorzenienie
 
Avatar ogolnie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 9 099
Dot.: Chłopaki nie płacą, czyli niektórych tylko wykastrować

Witam,ja pracuje z tzw. Dłużnikami alimentacyjnymi
Rzeczywiście chłopaki nie płacą albo płacą jak już im się grunt pod nogami pali.
ogolnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-14, 21:29   #81
trocka8
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 682
Dot.: Chłopaki nie płacą, czyli niektórych tylko wykastrować

[1=6294979b07e94e60c86b4a7 1a35022ccf5d1d257_656d168 25a5b5;51040551]Wciąż tego nie ogarniam. Przecież dzieci siostry/brata to prawie jak swoje własne. Gdyby moja siostra urodziła i zostawiła dziecko, to bym je wzięła i wychowała jak własne. Gdyby urodziła i została sama z tym dzieckiem to pomogłabym jej w wychowywaniu. Dla mnie to jest rzecz naturalna, przecież to jest najbliższa rodzina. WTF w ogóle z takim myśleniem, że się znalazło w nieodpowiednim czasie i miejscu. [/QUOTE]
no to tego, że nie każdy ma podejście "wszystkie dzieci nasze są" też pewnie nie ogarniesz.
poza tym tutaj się rozchodzi nie o pomoc w wychowaniu dziecka ukochanej siostry, tylko łożenie na dziecko brata-dupka. na dziecko, które możesz w życiu nie zobaczyć na oczy nawet.

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Tylko dlaczego, jak obserwuje (i tu mowie o wielu rodzinach) te dobra wole wykazuja prawie wylacznie czlonkowie rodziny kobiety?
A rodzina faceta nie dosyc, ze nie ma checi pomoc, bo to juz przeciez "nie ich dzieci" to jeszcze potrafia swietnie faceta wytlumaczyc, dlaczegoz on nieboraczek nie placi alimentow. Poza tym kryja go jak moga, czesto nie udzielaja informacji o miejscu jego pobytu itd.

Przede wszytskim dlatego uwazam, ze rodzina faceta powinna byc zobowiazana do placenia. Jestem jakos dziwnie pewna, ze nagle wszyscy odzyskaliby pamiec, przypomnieli sobie gdzie facet mieszka i pracuje a i skonczyloby sie krycie go i tlumaczenie pt jaki on biedny i nie moze placic na dzieci, no nie moze.
Niestety obecnie rodziny facetow "popieraja ich w nieplaceniu", gdyby rodzenstwo mialo wizje placenia na dzieci brata to ilosc nieplacacych alimenty drastycznie by sie zmniejszyla. Po prostu rodzina faceta mialaby wreszcie interes w tym, zeby on placil te nieszczesne alimenty. Teraz albo to olewaja albo wrecz go kryja.
to, że ktoś nie chce płacić alimentów za swojego brata-dupka nie znaczy, że będzie go kryć.
gdyby mnie spotkała taka sytuacja to bym od razu podała na niego namiary a ode mnie niech się odstosunkują.

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Przeciez jesli facet placi alimenty to rodzina problemu nie ma, prawda? To samo jesli rodzina naciska na faceta zeby placil, tez nie maja problemu.
Problem beda mieli tacy, ktorzy maja w rodzinie dupkow i nie beda chcieli na nich wplynac.
Zreszta i tak w pierwszym rzedzie do placenia alimentow powolywani byliby dziadkowie, juz dzis czasem dziadkowie maja obowiazek alimentacyjny wobec wnukow (musza byc spelnione odpowiednie warunki)
a jeśli naciskają, ale ojciec dziecka ma to w tyłku? no to wtedy mogą mieć problem i właśnie o to chodzi.
trocka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-14, 21:54   #82
mar_ta1
Raczkowanie
 
Avatar mar_ta1
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 206
Dot.: Chłopaki nie płacą, czyli niektórych tylko wykastrować

Ja podobną sprawę znam z własnego podwórka, jednak z tej drugiej strony - dziecka, które nie dostaje alimentów, bo tatusiowi się odechciało utrzymywać swoje dzieci... Mój chłopak i jego brat od czasu rozwodu rodziców nie dostali od ojca ani grosza. Polskie prawo i sądy w tej dziedzinie to jakaś kpina - tatuś unika płacenia, ponieważ tłumaczy się tym, że sam nie ma za co żyć (notabene ściema, tylko tak jak napisali w artykule, przepisał wszystko na znajomych i rodzinę, żeby nic nie można było mu zabrać). Najgorsze jest to, że rodzicie chłopaka pomimo rozdzielności majątkowej mają wspólny dom i komornik teraz chce go sprzedać, żeby odzyskać kasę wyłożoną przez Fundusz Alimentacyjny... Naprawdę przykra sprawa - nie wiem, jak można wychowywać dzieci przez 10-15 lat i tak z dnia na dzień odwrócić się od nich.
__________________
Różnica między Polakiem a Francuzem polega na tym, że jeden lubi kobietę rozebraną, a drugi nagą.
Witold Gombrowicz

mar_ta1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 05:51   #83
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Chłopaki nie płacą, czyli niektórych tylko wykastrować

Cytat:
Napisane przez trocka8 Pokaż wiadomość
no to tego, że nie każdy ma podejście "wszystkie dzieci nasze są" też pewnie nie ogarniesz.
poza tym tutaj się rozchodzi nie o pomoc w wychowaniu dziecka ukochanej siostry, tylko łożenie na dziecko brata-dupka. na dziecko, które możesz w życiu nie zobaczyć na oczy nawet.
Nie trzeba kogos widziec i znac, zeby mu pomagac, to tak na marginesie

Ciekawostka taka, ze ludzie pomagaja np zwierzetom w schroniskach, glodnym dzieciom w Afryce itd.
A tu nagle jesli chodzi o WLASNA rodzine jest "bo ja moge go na oczy nigdy nie zobaczyc".
No mozesz nie zobaczyc. I co to zmienia?



Cytat:
Napisane przez trocka8 Pokaż wiadomość
to, że ktoś nie chce płacić alimentów za swojego brata-dupka nie znaczy, że będzie go kryć.
gdyby mnie spotkała taka sytuacja to bym od razu podała na niego namiary a ode mnie niech się odstosunkują.


a jeśli naciskają, ale ojciec dziecka ma to w tyłku? no to wtedy mogą mieć problem i właśnie o to chodzi.
Jesli naciskaja a ojciec dziecka ma to w tylku to pomaga sie matce dziecka naslac na ojca komornika. I jesli podalabys na niego namiary to by sie od ciebie odstosunkowali.


Czy Wy sobie wyobrazacie, ze hipotetycznie, te alimenty mialaby rodzina placic tak z automatu jak tylko ojciec pokaze zadek?
No to sie nie rozumiemy.
Przeciez juz teraz w okreslonych warunkach mozna zasadzic alimenty na dziecko od jego dziadkow.
Dlaczegoz by wiec nie mozna bylo na okreslonych warunkach uzyskac tez alimentow od innych czlonkow rodziny? Szczegolnie jesli, tak jak pisalam, bylby to jeszcze jeden srodek nacisku na ojca dzieci. Pozbawiloby sie w ten sposob nieuczciwego ojca zaplecza w postaci "litosciwej" rodziny, ktora kryje jego dranstwa w stosunku do dzieci.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 07:04   #84
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Chłopaki nie płacą, czyli niektórych tylko wykastrować

Dlatego, że to narusza podstawowe prawa i wolności człowieka. Nikt nie może zostać pociągnięty do odpowiedzialności za nie swoje winy.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 07:30   #85
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Chłopaki nie płacą, czyli niektórych tylko wykastrować

Tak jak pisalam, juz obecnie mozna uzyskac w okreslonych sytuacjach alimenty od rodzicow matki lub ojca.
Dobro dziecka w niektorych sytuacjach jest narzedne.
Zreszta nie uwazam dziecka za czyjas "wine" ale owszem, juz za obowiazek tak. W pierwszym rzedzie bezsprzecznie rodzicow i nalezy zrobic wszystko by wywiazywali sie z tych swoich obowiazkow. Ewentualna grozba obarczenia alimentami dalszej rodziny z linii bocznej powinna byc tylko jeszcze jednym zrodlem nacisku na rodzica, ktory sie z obowiazkow nie wywiazuje.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 08:36   #86
trocka8
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 682
Dot.: Chłopaki nie płacą, czyli niektórych tylko wykastrować

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Nie trzeba kogos widziec i znac, zeby mu pomagac, to tak na marginesie

Ciekawostka taka, ze ludzie pomagaja np zwierzetom w schroniskach, glodnym dzieciom w Afryce itd.
A tu nagle jesli chodzi o WLASNA rodzine jest "bo ja moge go na oczy nigdy nie zobaczyc".
No mozesz nie zobaczyc. I co to zmienia?





Jesli naciskaja a ojciec dziecka ma to w tylku to pomaga sie matce dziecka naslac na ojca komornika. I jesli podalabys na niego namiary to by sie od ciebie odstosunkowali.


Czy Wy sobie wyobrazacie, ze hipotetycznie, te alimenty mialaby rodzina placic tak z automatu jak tylko ojciec pokaze zadek?
No to sie nie rozumiemy.
Przeciez juz teraz w okreslonych warunkach mozna zasadzic alimenty na dziecko od jego dziadkow.
Dlaczegoz by wiec nie mozna bylo na okreslonych warunkach uzyskac tez alimentow od innych czlonkow rodziny? Szczegolnie jesli, tak jak pisalam, bylby to jeszcze jeden srodek nacisku na ojca dzieci. Pozbawiloby sie w ten sposob nieuczciwego ojca zaplecza w postaci "litosciwej" rodziny, ktora kryje jego dranstwa w stosunku do dzieci.


Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Tak jak pisalam, juz obecnie mozna uzyskac w okreslonych sytuacjach alimenty od rodzicow matki lub ojca.
Dobro dziecka w niektorych sytuacjach jest narzedne.
Zreszta nie uwazam dziecka za czyjas "wine" ale owszem, juz za obowiazek tak. W pierwszym rzedzie bezsprzecznie rodzicow i nalezy zrobic wszystko by wywiazywali sie z tych swoich obowiazkow. Ewentualna grozba obarczenia alimentami dalszej rodziny z linii bocznej powinna byc tylko jeszcze jednym zrodlem nacisku na rodzica, ktory sie z obowiazkow nie wywiazuje.
Tylko różnica jest w tym, że jak nie będziesz pomagać małym Sudanczykom, pieskom i kotkom to nikt na ciebie komornika nie nasle. Po prostu chodzi o dobrowolnosc.
Nie uważam ze broń boże nie należy pomagać bratankom, ale nie powinno się stosować aż takich środków przymusu.

A jest to źródło nacisku to przede wszystkim na rodzinę. No no jeśli ojciec dupek nie płaci sam, nie przejmuje się tym, że rodzina na niego naciska, to fakt, że ktoś inny płaci za niego prawdopodobnie również nie zrobi na nim wrażenia.

wysłane z telefonu
trocka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 08:36   #87
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Chłopaki nie płacą, czyli niektórych tylko wykastrować

Dobro cudzego dziecka nie jest najważniejsze dla osób postronnych.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 08:55   #88
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Chłopaki nie płacą, czyli niektórych tylko wykastrować

Cytat:
Napisane przez trocka8 Pokaż wiadomość
A jest to źródło nacisku to przede wszystkim na rodzinę. No no jeśli ojciec dupek nie płaci sam, nie przejmuje się tym, że rodzina na niego naciska, to fakt, że ktoś inny płaci za niego prawdopodobnie również nie zrobi na nim wrażenia.
Jesli mialoby byc zrodlem nacisku na rodzine to tylko w takim zakresie, by rodzina nie pomagala i nie kryla ojca zalegajacego/nie placacego alimentow.
Tu nie chodzi o to, ze brat czy siostra mieliby tylko prosic tego niesolidnego ojca by placil. Ale o to, by w zywotnym inetresie tej siostry czy brata bylo to, zeby nie pomagac w tym procederze. Nie ukrywac miejsca pobytu rodzica, miejsca pracy, nie pomagac ukrywac dochodow.

Przeciez na zdrowy rozum, naprawde niezmiernie rzadko zdarza sie, zeby rodzic nie mial naprawde forsy na alimenty. Chodzi o to, ze on ukrywa siebie, swoje dochody, przed matka dziecka lub dziecmi, jesli juz moga same wystepowac o alimenty.
A jego rodzina wydatnie mu w tym pomaga.
Wiec jeszcze raz to co tluke od paru stron: chodzi o to, zeby rodzinie nie oplacalo sie pomagac komus, kto sie uchyla od placenia.
Amen.
Ja juz nie umeim jasniej tego wyjasnic

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Dobro cudzego dziecka nie jest najważniejsze dla osób postronnych.
I dlatego nalezaloby prawnie tego kogos uswiadomic, ze to nie jest ktos obcy.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 11:53   #89
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: Chłopaki nie płacą, czyli niektórych tylko wykastrować

Cytat:
Napisane przez konrad88 Pokaż wiadomość
Skazywać na cieżke roboty?? jak to?? Przecież to niezgodne z prawami człowieka i lewicową ideologią, która coraz bardziej zalewa nasz kraj. Nie ma mniej logicznego niż wsadzanie alimenciarza za kraty. Bo zamiast on płacić na dziecko, podatnicy będą płacić na niego.
zgodnie z prawacką ideologią wszystkie brednie mogą stać się rzeczywistością, jeśli prawak dostatecznie mocno w nie wierzy
__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 13:11   #90
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Chłopaki nie płacą, czyli niektórych tylko wykastrować

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Dobro cudzego dziecka nie jest najważniejsze dla osób postronnych.
Ale dobro pi*dy rodzaju męskiego, która to dziecko zrobiła, już jak widać tak, i jeszcze znajduje się pierdylion usprawiedliwień i wyzwisk w kierunku matki. Interesujące.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-17 18:30:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:18.