A jak jest u Was z urlopami? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-23, 17:43   #1
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826

A jak jest u Was z urlopami?


Małe badanie rynku

Ile czasu przed urlopem musicie zgłaszać chęć wzięcia tegoż urlopu? Macie jakieś okresy, kiedy urlop absolutnie nie wchodzi w grę? Albo okresy kiedy jesteście zmuszane do wzięcia urlopu, np. na cały marzec, bo tak pracodawcy wyszło, i kij, że Wam nie pasuje?

Oczywiście pytanie do ogółu społeczeństwa z wyjątkiem nauczycielek

U mnie w pracy jest dosyć upierdliwie, bo na moim stanowisku są razem ze mną cztery osoby. Dwie zawsze muszą być, a dalej mamy się "dogadać", kto kiedy ma urlop. Oczywiście wszelkie długie weekendy i okresy okołoświąteczne są źródłem konfliktów w zespole, bo cztery osoby chcą iść na urlop, ale mogą tylko dwie Oczywiście matki dzieciom zawsze czują się najbardziej poszkodowane, bo jak to tak, ktoś bezdzietny ma czelność brać urlop przed Bożym Narodzeniem, kiedy one nie mogą?! Bo oczywiście priorytet powinien być przede wszystkim dla osób z najdłuższym stażem, a w dalszej kolejności dla dzieciatych. Kit, że osoby z krótszym stażem w życiu nie nadrobią zaległości

Z drugiej strony, jak już się mniej więcej "dogadamy", to nie ma większych ograniczeń. U mojego TŻ-a jest inaczej - jest masa terminów, w których urlopy nie są przyznawane, masa projektów, z okazji których urlopy nie są przyznawane itp. Firma byłaby w ogóle najszczęśliwsza, gdyby wszyscy wzięli urlop na cały sierpień i nie komplikowali sprawy innymi miesiącami Ponieważ ja nie mam zamiaru nigdzie jeździć w sierpniu, przepłacać i męczyć się z korkami i rodzinami z dziećmi - to TŻ zwyczajnie nie jest w stanie wykorzystać wszytskich dni urlopu - bo w domu w sierpniu mu sie nie chce siedzieć, a w większości innych terminów firma znajdzie jakiś powód, żeby urlopu nie zatwierdzić.

Ech, chyba chciałam się wygadać. Jak jest u Was?
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-23, 18:09   #2
otako
Zakorzenienie
 
Avatar otako
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11 587
Dot.: A jak jest u Was z urlopami?

Chciałabym chociaż 2 dni przymusowego urlopu.
Mikroprzedsiębiorstwo, kilku pracowników, każdy ma swoją działkę, nikt nikogo nie jest w stanie zastąpić, trzeba kombinować, szukać zastępstw jak ktoś zachoruje. Już tydzień temu zapowiedziałam, że chciałabym tydzień urlopu na początku sierpnia, żeby szefostwo miało czas coś wymyślić i kogoś załatwić na moje miejsce.
Mam masę niewykorzystanego urlopu począwszy od 2013r, a moje najdłuższe "wolne" trwało 4 dni z rzędu.
__________________
Notorycznie padam ofiarą własnej wyobraźni.




Edytowane przez otako
Czas edycji: 2015-04-23 o 18:10
otako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-23, 18:32   #3
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: A jak jest u Was z urlopami?

U mnie jest zakaz brania urlopów w grudniu. Pozostałe urlopy możemy w każdym dowolnym terminie tylko, nie pokrywającym się.

U mojej znajomej w pracy mają odgórny nakaz brania urlopu w grudniu od 22 bodajże do 7 stycznia
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-23, 18:40   #4
aer
O RLY?
 
Avatar aer
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Silesia/Varsovia
Wiadomości: 10 173
Dot.: A jak jest u Was z urlopami?

korporacja:

krew, walka, pot i lzy

kto pierwszy ten lepszy.

nie mamy okresow, gdzie jestesmy zmuszani do urlopu. nie mamy rowniez miesiecy z "zakazem", chyba ze w Polsce zdarzy sie wyjatkowa sytuacja typu powodz jak w 2010 - wtedy urlopy sa cofane do odwolania.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=gX6bDyRSLPI


Living zagranico juz 30 months. I zapomniec polski language
aer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-23, 18:49   #5
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: A jak jest u Was z urlopami?

Mam zawsze zastępstwo, wiec albo ja mam urlop albo koleżanka, ale swietnie sie dogadujemy a jeśli czasem jest więcej dni wolnych np. Podczas majówek to możemy obie wsiąść na raz 1,czy dwa dni. Urlop planujemy tak ok. 2 miesiące wcześniej- jeśli chcemy 3-4 tygodnie wsiąść wolnego, a kilka dni możemy tez spontanicznie wsiąść. Ogólnie zero problemów, na Boże narodzenie obie 2 tyg. Wolnego bez problemu. Jestem mega zadowolona
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-23, 18:50   #6
vouvray
Zadomowienie
 
Avatar vouvray
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 405
Dot.: A jak jest u Was z urlopami?

U mnie w święta nie ma problemu. Każdy bierze urlop np. w wigilie, za wyjątkiem facetów, którym się nie chce w domu pomagać (ich słowa). Po prostu przekazujemy informację, że jednostka X wtedy nie pracuje i umawiamy się na wykonanie zleconej pracy w inny dzień. Nigdy nie było to problemowe. Natomiast jeżeli chodzi o terminy wakacyjne to mamy tak różnorodnych ludzi (studenci, młode mamy, dojrzałe kobiety, emerytki itp.), że jakoś nigdy nie było tak, że wszyscy się rzucają na jeden termin, bo wiele osób preferuje np. zagraniczne wakacje i im to wsio rybka, czy to jest październik, czy lipiec.
vouvray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-23, 18:58   #7
amelj
Wtajemniczenie
 
Avatar amelj
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 187
Dot.: A jak jest u Was z urlopami?

A u mnie pierwszeństwo w wyborze terminu urlopu mają matki. To nic, że matka takowa cały rok ma wyj***e na dziecko, kiedy zbliża się czas wybierania terminu urlopu matki zaczynają jęczeć, że chcą spędzić ze swoją pociechą jak najwięcej czasu i tym sposobem zgarniają wszystkie lepsze terminy, nie wspominając już o długich weekendach.
Młodym, bezdzietnym pozostaje listopad. A i to do uzgodnienia, bo groby.
__________________
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc,
chodź wiedzą mędrcy, że się zbliża mrok bo żaden piorun z ust nie padnie ich,
nie wchodzą z ulgą w tę pogodną noc,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc."
amelj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-23, 19:11   #8
vouvray
Zadomowienie
 
Avatar vouvray
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 405
Dot.: A jak jest u Was z urlopami?

Cytat:
Napisane przez amelj Pokaż wiadomość
A u mnie pierwszeństwo w wyborze terminu urlopu mają matki. To nic, że matka takowa cały rok ma wyj***e na dziecko, kiedy zbliża się czas wybierania terminu urlopu matki zaczynają jęczeć, że chcą spędzić ze swoją pociechą jak najwięcej czasu i tym sposobem zgarniają wszystkie lepsze terminy, nie wspominając już o długich weekendach.
Młodym, bezdzietnym pozostaje listopad. A i to do uzgodnienia, bo groby.
O masakra, a jak ktoś nie planuje potomstwa to nigdy nie wyjedzie na urlop w porze letniej? Grafiki są jednak bardziej sprawiedliwe, skoro osoby zgarniające rok w rok najlepsze terminy nie poczuwają się do zamiany.
vouvray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-23, 19:21   #9
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: A jak jest u Was z urlopami?

Jako freelancer pracuje 7 w tygodniu do pozna, po prostu robie az skoncze. Ale sa okresy kiedy pracy nie ma po prostu. Takze tego, biore urlop kiedy chce, ale nie mam tego luksusu, ze wychodze z roboty o ktorejstam i mam czas dla siebie, jak trzeba robic noca to robie.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-23, 19:28   #10
amelj
Wtajemniczenie
 
Avatar amelj
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 187
Dot.: A jak jest u Was z urlopami?

vouvary Ja się pierwszy raz spotykam z czymś takim.
Ale nic na to nie mogę poradzić, tak jest i koniec. U nas matki również wychodza z pracy szybciej, czasem nawet do 2h, kiedy dziecko chore nie odpisujac tego od urlopu/nadgodzin.
__________________
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc,
chodź wiedzą mędrcy, że się zbliża mrok bo żaden piorun z ust nie padnie ich,
nie wchodzą z ulgą w tę pogodną noc,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc."
amelj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-23, 19:40   #11
Tutli
Zadomowienie
 
Avatar Tutli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
Dot.: A jak jest u Was z urlopami?

W tej chwili jestem sama i ogarniam wszystko, więc urlopu dłuższego to max. tydzień jakimś cudem udałoby mi się wyrwać, natomiast co do pojedynczych dni to raczej problemu nie ma. Wcześniej dogadywaliśmy się z kolegą i nie było żadnych problemów, brałam urlop na majówkę i wakacje, w grudniu przed świętami. Na szczęście tylko z nim musiałam się dogadywać. Co do deklaracji urlopowych, to robi się je u mnie na początku roku, ale i tak nikt się tego nie trzyma.
__________________
http://oleosa.blogspot.com

Kobiety
-statystyka spojrzenie na makijaż, kuchnię i co-do-głowy-przyjdzie.

Obiecuję, że nie będzie statystyki.
Tutli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-23, 19:41   #12
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: A jak jest u Was z urlopami?

U mnie każdy ma takie same prawa do urlopu. Z tym, że do końa lutego trzeba było go zaplanować. A co do matek z dziećmi.. Koleżanka ma dwójkę dzieci.. Chciała urlop od razu po zakończeniu roku szkolnego. Dostała w pierwszym tyg czerwca
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-23, 20:06   #13
201607121236
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 665
Dot.: A jak jest u Was z urlopami?

Cytat:
Napisane przez amelj Pokaż wiadomość
A u mnie pierwszeństwo w wyborze terminu urlopu mają matki. To nic, że matka takowa cały rok ma wyj***e na dziecko, kiedy zbliża się czas wybierania terminu urlopu matki zaczynają jęczeć, że chcą spędzić ze swoją pociechą jak najwięcej czasu i tym sposobem zgarniają wszystkie lepsze terminy, nie wspominając już o długich weekendach.
Młodym, bezdzietnym pozostaje listopad. A i to do uzgodnienia, bo groby.
Macie w firmie statut? To co sie u Ciebie dzieje zakrawa o paranoje nikt nie moze byc dyskryminowany z takiego powodu.
Co do mnie: nie moge brac urlopu pod koniec roku, w marcu, kwietniu. Zastepuje mnie z doskoku jeden kolega, bo nikt inny nie potrafi zajac sie moja dzialka, ale on tez robi to bardziej na slowo honoru niz na serio
Ofc po powrocie mam multum papierkowej roboty
201607121236 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-23, 20:08   #14
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: A jak jest u Was z urlopami?

U mnie z urlopem nigdy nie było problemu aż do zeszłego roku,mianowicie w zeszłym roku komuś tam na górzę się poprzekręcało w główce i wymyślił sobie,że zamiast urlopu dostaniemy za niego pieniądze.Owszem cześć ludzi była zadowolona bo wiadomo dodatkowa kasa zawsze podreperuje budżet ale byli też tacy ,którzy chcieli sobie po prostu odpocząć od pracy ale i tych cierpliwość została wynagrodzona bo urlopy zostały wznowione zaraz po wakacjach ,sprytne posunięcie wiadomo,żeby nie wszyscy szli w jedynym czasie.W tym roku z urlopami nie ma żadnego problemu-jestem tego przykładem ,właśnie od tygodnia jestem na urlopie i jeszcze do poniedziałku będę-także da się bez jakiś głupich zagrywek jak w zeszłym roku.W wakacje też planuje parodniowy urlop.
Jedyne co może wydać się dziwne w mojej firmie planuje zasada,że idąc na urlop czy nawet l4 muszę wyznaczyć osobę ,która zajmie się moją pracą ale z tym zazwyczaj nie ma problemu ponieważ mamy od tego specjalne panie ,które są z zewnątrz i przychodzą kiedy zostaną poinformowane o niedyspozycji któregoś z pracowników. Jak same twierdzą od maja do września mają okres żniw
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-23, 20:11   #15
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: A jak jest u Was z urlopami?

U mnie generalnie kiedy się chce, nie ma ograniczeń, ewentualnie jak jakiś dłuższy a osoba znacząca to trzeba najpierw pracę dobrze zaplanować.
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-23, 20:13   #16
Tutli
Zadomowienie
 
Avatar Tutli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
Dot.: A jak jest u Was z urlopami?

Cytat:
Napisane przez Kala713 Pokaż wiadomość
Jedyne co może wydać się dziwne w mojej firmie planuje zasada,że idąc na urlop czy nawet l4 muszę wyznaczyć osobę ,która zajmie się moją pracą ale z tym zazwyczaj nie ma problemu ponieważ mamy od tego specjalne panie ,które są z zewnątrz i przychodzą kiedy zostaną poinformowane o niedyspozycji któregoś z pracowników. Jak same twierdzą od maja do września mają okres żniw
W mojej poprzedniej było podobnie - na wniosku urlopowym wpisywało się osobę, która Cię zastępuje i ona musiała to podpisać. Szczęśliwie było to raczej pro forma, bo praca była projektowa i ludzie szli na urlopy po zamknięciu swoich projektów.
__________________
http://oleosa.blogspot.com

Kobiety
-statystyka spojrzenie na makijaż, kuchnię i co-do-głowy-przyjdzie.

Obiecuję, że nie będzie statystyki.
Tutli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-23, 20:26   #17
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: A jak jest u Was z urlopami?

Ja nie wpisuje nikogo na swoim wniosku po prostu zgłaszam (ja akurat nie-to mi zgłaszają) kto będzie za kogo w danym dniu,komu będzie trzeba za to zapłacić i tyle,bez problemu.Teraz kiedy ustalałam sobie urlop to wiedzieli o tym wszyscy tylko ja zapomniałam poinformować swojego zwierzchnika Dowiedziała się na końcu i dzień przed ale nie miała z tym żadnego problemu wręcz życzył mi udanego urlopu
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-23, 22:07   #18
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: A jak jest u Was z urlopami?

U mnie można urlop wziąć, kiedy się chce, tylko nie w okresie 15.11 do około 22.12. Wiadomo, żeby dostać urlop latem czy na BN trzeba to zgłaszać jak najszybciej, bo kto pierwszy ten lepszy, ale większych problemów z tym nie ma. Ja w tym roku miałam już 3 tygodnie urlopu, za miesiąc mam kolejne 10 dni. Oczywiście częściowo jest to urlop bezpłatny.
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-24, 09:14   #19
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 508
Dot.: A jak jest u Was z urlopami?

U mnie raczej nie ma problemu, żeby wziąć urlop w dowolnym terminie. Jest niepisana zasada, żeby zawsze w każdym dziale przynajmniej jedna osoba była w pracy (z wyjątkiem pewnego większego działu, który obsługuje petentów, tam muszą zostać dwie osoby).
Urlopy w okresie letnim muszą być zaplanowane - trzeba się wcześniej określić, kiedy chce się iść na dłuższy urlop, choć raczej nie ma większego problemu, gdy komuś coś wypadnie i musi sobie przesunąć urlop o parę dni.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-24, 09:44   #20
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 278
Dot.: A jak jest u Was z urlopami?

U mnie nie ma czegoś takiego jak narzucony urlop, pierwszeństwo dla rodziców itp. Generalnie do wyższego stopnia kierowniczego nie ma też zastępstw, więc jak ktoś idzie na urlop to po prostu idzie i wszyscy muszą się obyć bez niego te 2 tygodnie. Nie musimy zgłaszać i planować wcześniej, czasami są wymagania żeby na stanowiskach na których potrzebna jest ciągłość pracy nie nakładać się z urlopami długimi, dwutygodniowymi, ale już np. z długimi weekendami nie ma problemu.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-24, 09:55   #21
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: A jak jest u Was z urlopami?

Cytat:
Napisane przez Kala713 Pokaż wiadomość
U mnie z urlopem nigdy nie było problemu aż do zeszłego roku,mianowicie w zeszłym roku komuś tam na górzę się poprzekręcało w główce i wymyślił sobie,że zamiast urlopu dostaniemy za niego pieniądze.
A to jest w ogóle na umowie o pracę legalne?
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-24, 11:24   #22
ts100
Raczkowanie
 
Avatar ts100
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 338
GG do ts100
Dot.: A jak jest u Was z urlopami?

W moim przypadku z urlopem jest mega problem z racji tego, że obsługuję recepcję, sekretariat i 2 prezesów więc jeśli chcę wolne muszę znaleźć kogoś na zastępstwo. A z tym zazwyczaj są komplikacje jeśli muszę wziąć wolne z dnia na dzień (np. pogrzeb).
Jeśli chodzi o dłuższy urlop wakacyjny, muszę się dostosować do zarządu - jeśli oni wypoczywają ja zostaję w biurze i odwrotnie. W praktyce wygląda to tak, że w miesiącach letnio-wakacyjnych (czerwiec-sierpień) muszę nieźle kombinować żeby znaleźć sobie dwutygodniową lukę między nimi, w którą mogę się "wcisnąć". W pozostałych miesiacach też nie wygląda to ciekawie z uwagi na ich liczne wyjazdy służbowe, targi i różne "gorące okresy" w firmie. Dzięki temu mam w tej chwili kilkadzesiąt dni urlopu do wykorzystania i nie mam za bardzo możliwości tego zrobić A niestety płacić nie chcą
Poza tym urlopów nie udziela się miedzy październikiem a grudniem (najbardziej gorący okres), od Bożego Narodzenia do Trzech Króli firma jest zamknięta; z długimi weekendemi nie ma problemu, żeby wziąć urlop.
ts100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-24, 11:38   #23
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: A jak jest u Was z urlopami?

Ja mam swoje działalności i miesiące maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień i październik są dla mnie takimi, że ciężko o więcej niż dwa - trzy dni wolnego. Mało pracy mam w grudniu, styczniu i lutym.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-24, 13:01   #24
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 379
Dot.: A jak jest u Was z urlopami?

Generalnie nie mam problemu nawet z dłuższym urlopem (zazwyczaj biorę w lipcu), natomiast koniec sierpnia, wrzesień i październik to tzw. gorący okres i nawet nie ma szans na jeden dzień wolnego.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-24, 14:47   #25
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: A jak jest u Was z urlopami?

U mnie urlop zglasza sie 4 miesiace wczesniej,kto pierwszy ten lepszy.praca w systemie czterobrygadowym,nie mozna wyjsc wczesniej,mozna jedynie dogadac sie z kims z innej zmiany by pracowal o kilka godzin dluzej.Czesto tak sie robi w okresie swiatecznym,szczegolnie dzien wigilii ludzie sie dogaduja.Niektorzy maja szczescie i wypadnie im wolne 3 dni a inni zazdroszcza i zadaja by sie podzielic wolnym.
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-24, 14:57   #26
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: A jak jest u Was z urlopami?

U mnie nie ma szansy na urlop w okresie, kiedy każdy najchętniej by ten urlop wziął, czyli od maja do września i od grudnia do lutego. Na wzięcie urlopu mam więc tylko 4 miesiące w roku, a to i tak muszę wyczuć okres, kiedy faktycznie nie ma zbyt wiele pracy. Podczas tych 4 miesięcy tylko jedna osoba z zespołu może być maksymalnie na urlopie w danym czasie, więc jest kiepsko.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-24, 16:22   #27
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: A jak jest u Was z urlopami?

Nie ma szans na urlop w grudniu i w długie weekendy, majówkę itp. Poza tym w każdym terminie można brać. Od marca można się wpisywać. Do marca trzeba wykorzystać cały zaległy urlop z poprzedniego roku, o ile coś komuś zostało.
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-24, 16:44   #28
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: A jak jest u Was z urlopami?

Możemy brać urlop kiedy chcemy, zasada jest tylko taka, że u mnie w teamie jednego dnia może nie by maks. 5 osób, wiec ze sobą ustalamy kto kiedy bierze, zglasza możemy nawet i dzien przed.
Obowiązkowy dwutygodniowy urlop ustalamy mniej wiecej w okolicach marca (i tak każdy chce letnie miesiące) zeby maksymalnie 3 osoby sie nakladaly (tak zeby inni mogli sobie krotkie urlopy brac w wkacje).
Takze bezproblemowo.
Dlugimi weekendami sie dzielimy, tak samo jak dyzurami w swieta wszelakie.
__________________
Mój telefon zna inne wyrazy i inną ortografię. Bardzo za niego przepraszam.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-24, 18:25   #29
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: A jak jest u Was z urlopami?

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
A to jest w ogóle na umowie o pracę legalne?
A skąd
Rzucaliśmy się strasznie o to właśnie argumentując w ten sposób,że to nielegalne
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-24, 20:24   #30
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: A jak jest u Was z urlopami?

No ja właśnie kończę urlop na który praktycznie zostałam zmuszona bo nie chciałam w kwietniu. Nie wiem jak to się ma do prawa pracy bardzo chętnie chciałabym poznać opinie kogoś kto się na tym zna. Teoretycznie jest kwiecień a ja nie mam już żadnego urlopu we własnym zakresie do rozplanowania bo wszystko rozplanował mi pracodawca bez mojego zdania.
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-23 21:06:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:23.