Chłopak chce mnie zostawić bo nie mam studiów wyższych - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-12, 13:32   #61
Turtlee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 16
Dot.: Chłopak chce mnie zostawić bo nie mam studiów wyższych

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
nie ma prywatnych uczelni, na których jest medycyna.


to już mi trollem zajechało.
To już jest aż tak źle , że ludzie myslą ,że trolluję

Niestety ale to prawda.
Turtlee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 13:34   #62
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Chłopak chce mnie zostawić bo nie mam studiów wyższych

na jakiej uczelni studiujesz? nie uwierzę w płatną dziekankę dopóki nie zobaczę takiego zapisu w regulaminie studiów.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 13:52   #63
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Chłopak chce mnie zostawić bo nie mam studiów wyższych

No tak, zadajemy mnóstwo pytań, bo chcemy pomóc, a tu kolejna historia o palancie. My już wiemy, że to burak, Ty chyba powinnaś to wiedzieć od dawna, więc o czym tu dyskutować?

Cytat:
Napisane przez eevone Pokaż wiadomość
Kochana, studiowalas medycyne, znaczy, jestes inteligentna, bystra dziewczyna [...]
No patrz, że też za tym w parze idzie nieogarnięcie życiowe i niepoukładanie priorytetów...

Edytowane przez 8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Czas edycji: 2015-05-12 o 13:54
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 14:08   #64
valeera
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 179
Dot.: Chłopak chce mnie zostawić bo nie mam studiów wyższych

To, że studiuje/studiowała medycynę nic nie oznacza. Nawet sobie nie wyobrażacie, ilu idiotów z dobrą pamięcią można spotkać podczas studiowania tego bądź co bądź prestiżowego kierunku. Matura nie sprawdza tych cech, o których mówicie, a studia medyczne dość mocno spłycają.
Dziewczyna sama sobie nie chce pomóc. Gdyby medycyna była jej pasją (a tego powinno oczekiwać się od lekarza-poświęcenia i miłości do wiedzy, którą posiada i chęci jej poszerzania), żyłaby na chlebie i kawie, byle tylko ją ukończyć. W dodatku władowała się w związek z pasożytem i psycholem.
Tkwi w toksycznym związku, nie chce zawalczyć o siebie. Serio myślicie, że kiedyś poradzi sobie z NFZ-em?
valeera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 14:58   #65
maszToCoChcesz
Zakorzenienie
 
Avatar maszToCoChcesz
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 4 220
Dot.: Chłopak chce mnie zostawić bo nie mam studiów wyższych

no nieźle :O Jestem w szoku, ale nie na tyle, żeby nie powiedzieć DROGA WOLNA
__________________
it's a fool's game
maszToCoChcesz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 16:21   #66
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Chłopak chce mnie zostawić bo nie mam studiów wyższych

Studiuję kierunek bliski medycynie, mam znajomych na lekarskim w różnych miastach i nigdy w życiu nie słyszałam o płatnym urlopie dziekańskim. Przede wszystkim uczelnia nie ma prawa brać za to pieniędzy i studentowi należy się taki urlop jak psu buda. Nie trzeba mieć żadnych zwolnień, zaświadczeń, papierków, wystarczy podanie z uzasadnieniem, ewentualnie rozmowa z dziekanem do spraw studenckich. Poza tym jest już koniec roku, niedługo sesja, więc bez sensu miesiąc przed nią wszystko rzucać. Lepiej już nawet olać egzaminy i je sobie na wrzesień przełożyć, a nie rezygnować.
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 16:35   #67
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: Chłopak chce mnie zostawić bo nie mam studiów wyższych

Cytat:
Napisane przez Turtlee Pokaż wiadomość
Chcę dodać sytuacje ktora się dzisiaj wydarzyła.

Mój chłopak przyszedł dzisiaj rano z niezapowiedzianą wizytą do mnie , że chce "porozmawiac" . Wpuściłam go i od razu zaczal temat. Powiedział , że jest zagubiony w tym wszystkim ze mnie kocha itd. Po czym , poprosił mnie o , uwaga, POŻYCZKĘ! Chciał pożyczyć 300 zł , bo niby potrzebował na ubranie na budowę i jakieś narzędzia. Powiedziałam , że nie pożyczę bo nie moge sobie pozwolic na wydawanie pieniedzy teraz jak jestem w kropce. On na to , że moge przeciez załatwić sobie zapomogę z MOPSU i wtedy będę miała trochę pieniędzy. Myslałam ze robi ze mnie idiotkę. Jak powiedziałam co o tym myśle, to sie bardzo zdenerwował, powiedział ze musze być jakas niedorozwinieta ze nie biorę darmowych pieniędzy i wychodząc trzasnął drzwiami. On jest typem choleryka, i raz się zdarzyło ze pod wpływem alkocholu mnie trochę poszarpał, nie uderzył , ale poszarpał. I nie raz były sytuacje , że jak wracałam do domu z uczelni poznym wieczorem ( jestem na dziennych studiach ale czasem mogę nawet o 21 skonczyc zajęcia) to czekał na mnie pod domem aby zrobić mi o coś awanturę. To mi teraz otworzyło oczy i wiem ze chce zakonczyc ten zwiazek, bo w sumie to wg niego po tym co powiedział jeszcze jestesmy razem ( powiedział tak dzisiaj jak do mnie przyszedł).
Mozg niech se z mopsu weźmie. Przecież żal to czytać nawet, a ty masz teraz serio ważniejsze sprawy.
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-12, 16:48   #68
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Chłopak chce mnie zostawić bo nie mam studiów wyższych

Cytat:
Napisane przez Turtlee Pokaż wiadomość
Chcę dodać sytuacje ktora się dzisiaj wydarzyła.

Mój chłopak przyszedł dzisiaj rano z niezapowiedzianą wizytą do mnie , że chce "porozmawiac" . Wpuściłam go i od razu zaczal temat. Powiedział , że jest zagubiony w tym wszystkim ze mnie kocha itd. Po czym , poprosił mnie o , uwaga, POŻYCZKĘ! Chciał pożyczyć 300 zł , bo niby potrzebował na ubranie na budowę i jakieś narzędzia. Powiedziałam , że nie pożyczę bo nie moge sobie pozwolic na wydawanie pieniedzy teraz jak jestem w kropce. On na to , że moge przeciez załatwić sobie zapomogę z MOPSU i wtedy będę miała trochę pieniędzy. Myslałam ze robi ze mnie idiotkę. Jak powiedziałam co o tym myśle, to sie bardzo zdenerwował, powiedział ze musze być jakas niedorozwinieta ze nie biorę darmowych pieniędzy i wychodząc trzasnął drzwiami. On jest typem choleryka, i raz się zdarzyło ze pod wpływem alkocholu mnie trochę poszarpał, nie uderzył , ale poszarpał. I nie raz były sytuacje , że jak wracałam do domu z uczelni poznym wieczorem ( jestem na dziennych studiach ale czasem mogę nawet o 21 skonczyc zajęcia) to czekał na mnie pod domem aby zrobić mi o coś awanturę. To mi teraz otworzyło oczy i wiem ze chce zakonczyc ten zwiazek, bo w sumie to wg niego po tym co powiedział jeszcze jestesmy razem ( powiedział tak dzisiaj jak do mnie przyszedł).


Ale ze ten typ to Twój najmniejszy problem w tym momencie to Ty wiesz?

Idź jutro do prodziekana, przedstaw sytuacje, niech Ci podpowie, jak możesz to załatwić. To tez są ludzie, na pewno znajdzie sie dobre rozwiązanie. Zwłaszcza ze jesteś juz na 4 roku, pod koniec studiów nawet najgorsze kosy maja opory przed uwalaniem.
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 17:34   #69
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Chłopak chce mnie zostawić bo nie mam studiów wyższych

Powiedz co to za uczelnia, mam bardzo wielu znajomych na kierunkach lekarskich w całej Polsce i na żadnej z tych uczelni urlop dziekański nie jest płatny.

Co do dziekanki półrocznej - przynajmniej na mojej uczelni nie istnieje coś takiego. Albo rok albo wcale
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 18:26   #70
anick88
Wtajemniczenie
 
Avatar anick88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 547
Dot.: Chłopak chce mnie zostawić bo nie mam studiów wyższych

autorko wyslalam Ci priva.

jesli powodem checi przerwania studiow nie jest zawalenie roku, to jest kilka mozliwosci wybrniecia z takiej sytuacji.
nie bede opisywac tego wszystkiego na forum, ale wiem z wlasnego doswiadczenia, bo musialam pogodzic studiowanie na 2 kierunkach.
nie ma czegos takiego jak platna dziekanka. nigdzie. jest mozliwosc wziecia nawet dziekanki wstecznej.

i nie ma czegos takiego jak medycyna niestacjonarna jest platna, ale oni chodza normalnie ze studentami dziennymi. jesli jestes na 4 roku, to znaczy, ze idziesz juz systemem 5letnim..

nie wiem jak mozna rzucic studia rok przed koncem... a po skonczeniu nie ma tragedii.
wystarczy rok sie przemeczyc i na stazu masz 1800zł.
a na rezydenturze 2200(przez 4-6lat) i dyzury (kazdy 300zł). jak trafisz na fajna klinike, to uda Ci sie nawet 5-6 w porywach. jak bedzie malo rezydentow. Jak duzo to dostaniesz chociaz jeden miesiecznie. pozniej mozna dorabiac w roznych miejscach. mozesz isc na studia doktoranckie (dodatkowe 1300zl).
moze nie sa to zawrotne pieniadze. nie krzycznie na mnie, ale po takich studiach chce sie troche wiecej.
Przezyc mozna spokojnie na dobrym poziomie (o ile nie ma sie pasozyta kolo siebie).

I jeszcze jedno - za duzo mam kolezanek lekarek, ktore marnuja zycie z jakims menelowatym budowlancem bez zeba na przodzie z wyksztalceniem srednim, ktory jeszcze wyzywa je od debilek, bo po co studiowac taki kierunek, skoro on na budowie zarabia 4tys.
tragedia. a czemu z takim sa? bo nie mialy czasu poznac nikogo spoza uczelni, na uczelni nikogo nie spotkaly. raz wyszly na impreze i sie nawinal. koszmar.

a moim ulubiencem jest kolega "mam zone lekarke. bedzie trzepac kokosy i mnie utrzyma. bardzo lubie grac w NFR na plejaku, wiec poswiece sie swojej pasji".

i jeszcze jedno. mialam kolezanke z biednej rodziny. baaaardzo biednej. miala stypendiuum socjalne. oprocz tego pracowala w barze w weekendy. uczyla sie nawet zmywajac tam naczynia. przezyla 6 lat. da sie? da sie!
Otrzasnij sie robaczku. smierc to ogromny szok. na pewno bardzo to przezylas i podejmujesz nieco pochopnie decyzje. nie wpadaj w panike bedzie git - tylko sie pozbieraj i ogarnij. jeszcze tylko rok i zobaczysz jak bedzie fajnie
__________________
"Niektórym ludziom należałoby wytoczyć proces myślenia. "

nie mam polskich znakow. nie bede miec. trzeba z tym jakos zyc.
anick88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 19:23   #71
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Chłopak chce mnie zostawić bo nie mam studiów wyższych

Cytat:
Napisane przez anick88 Pokaż wiadomość
autorko wyslalam Ci priva.

jesli powodem checi przerwania studiow nie jest zawalenie roku, to jest kilka mozliwosci wybrniecia z takiej sytuacji.
nie bede opisywac tego wszystkiego na forum, ale wiem z wlasnego doswiadczenia, bo musialam pogodzic studiowanie na 2 kierunkach.
nie ma czegos takiego jak platna dziekanka. nigdzie. jest mozliwosc wziecia nawet dziekanki wstecznej.

i nie ma czegos takiego jak medycyna niestacjonarna jest platna, ale oni chodza normalnie ze studentami dziennymi. jesli jestes na 4 roku, to znaczy, ze idziesz juz systemem 5letnim..

nie wiem jak mozna rzucic studia rok przed koncem... a po skonczeniu nie ma tragedii.
wystarczy rok sie przemeczyc i na stazu masz 1800zł.
a na rezydenturze 2200(przez 4-6lat) i dyzury (kazdy 300zł). jak trafisz na fajna klinike, to uda Ci sie nawet 5-6 w porywach. jak bedzie malo rezydentow. Jak duzo to dostaniesz chociaz jeden miesiecznie. pozniej mozna dorabiac w roznych miejscach. mozesz isc na studia doktoranckie (dodatkowe 1300zl).
moze nie sa to zawrotne pieniadze. nie krzycznie na mnie, ale po takich studiach chce sie troche wiecej.
Przezyc mozna spokojnie na dobrym poziomie (o ile nie ma sie pasozyta kolo siebie).

I jeszcze jedno - za duzo mam kolezanek lekarek, ktore marnuja zycie z jakims menelowatym budowlancem bez zeba na przodzie z wyksztalceniem srednim, ktory jeszcze wyzywa je od debilek, bo po co studiowac taki kierunek, skoro on na budowie zarabia 4tys.
tragedia. a czemu z takim sa? bo nie mialy czasu poznac nikogo spoza uczelni, na uczelni nikogo nie spotkaly. raz wyszly na impreze i sie nawinal. koszmar.

a moim ulubiencem jest kolega "mam zone lekarke. bedzie trzepac kokosy i mnie utrzyma. bardzo lubie grac w NFR na plejaku, wiec poswiece sie swojej pasji".

i jeszcze jedno. mialam kolezanke z biednej rodziny. baaaardzo biednej. miala stypendiuum socjalne. oprocz tego pracowala w barze w weekendy. uczyla sie nawet zmywajac tam naczynia. przezyla 6 lat. da sie? da sie!
Otrzasnij sie robaczku. smierc to ogromny szok. na pewno bardzo to przezylas i podejmujesz nieco pochopnie decyzje. nie wpadaj w panike bedzie git - tylko sie pozbieraj i ogarnij. jeszcze tylko rok i zobaczysz jak bedzie fajnie
Co do pogrubionego - nie masz racji. Właśnie tak się nazywa płatne studia. Na dyplomie po płatnych studiach, na których owszem, studiujesz z całą resztą, masz napisane "niestacjonarne" Na stronach Uniwerków też używa się takich terminów - stacjonarne i niestacjonarne, płatne.

Edytowane przez 8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Czas edycji: 2015-05-12 o 19:25
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-12, 20:22   #72
anick88
Wtajemniczenie
 
Avatar anick88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 547
Dot.: Chłopak chce mnie zostawić bo nie mam studiów wyższych

doskonale o tym wiem serio
chodzilo mi o to, ze nie ma niestacjonarnych takich jak na kazdej uczelni, czyli zjazdy w weekendy.
ci co byli na niestacjonarnych chodzili z nami i nawet listy nie byly oddzielne tylko pomieszane (wszyscy alfabetycznie).
wiec w sumie niestacjonarne nie pokrywa sie z rozumieniem studiow z mozliwoscia dojazdu, bo w rzeczywistosci sa stacjonarne i trawaj caly tydzien
zmierzam do tego, ze autorka w tygodniu nie popracuje, bo ni ma takiej opcji
__________________
"Niektórym ludziom należałoby wytoczyć proces myślenia. "

nie mam polskich znakow. nie bede miec. trzeba z tym jakos zyc.

Edytowane przez anick88
Czas edycji: 2015-05-12 o 20:24
anick88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 20:36   #73
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Chłopak chce mnie zostawić bo nie mam studiów wyższych

Cytat:
Napisane przez anick88 Pokaż wiadomość
doskonale o tym wiem serio
chodzilo mi o to, ze nie ma niestacjonarnych takich jak na kazdej uczelni, czyli zjazdy w weekendy.
ci co byli na niestacjonarnych chodzili z nami i nawet listy nie byly oddzielne tylko pomieszane (wszyscy alfabetycznie).
wiec w sumie niestacjonarne nie pokrywa sie z rozumieniem studiow z mozliwoscia dojazdu, bo w rzeczywistosci sa stacjonarne i trawaj caly tydzien
zmierzam do tego, ze autorka w tygodniu nie popracuje, bo ni ma takiej opcji
Wystarczyło użyć terminu "zaoczne". Nie ma zaocznych na medycynie. Ale to chyba każdy głupi wie. A ja pytałam czy czasem nie jest na niestacjonarnych, bo to dość ważne. Jeżeli musi dodatkowo opłacić kolejne semestry to jest w
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 20:58   #74
anick88
Wtajemniczenie
 
Avatar anick88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 547
Dot.: Chłopak chce mnie zostawić bo nie mam studiów wyższych

no nie wiem czy wystarczylo, bo zaoczne to stara nazwa niestacjonarnych.
moze wystarczylo napisac platnych, a nie niestacjonarnych - skoro juz tak bardzo sie czepiamy.

w sumie tez nie jest.
znam jedna osobe, ktora rektor przeniosl na bezplatne. bo przez 4 lata miala dobre wyniki, zmarl tato i nie miala za co oplacic. i 5 rok miala za darmo. 6 i tak byl gratis (gratis. ha. ha.)no, ale tak bylo.

znam tez taka, ktorej rektor pozwolil na splate ratami przez trzy lata. i placila chyba 300-400zl miesiecznie.

a znam tez taka, ktora dostala pozwolenie od rektora na odpracowanie dlugu jako asystent w labolatorium i sobie po zajeciach zostawala.

A znam tez taka, ktora planowala kariere naukowa i zlozyla projekt i zwrocila sie do prywatnej firmy o ufundowanie grantu. 15sta firma do ktorej poszla uznala, ze ufunduje jej grant skoro tak jej zalezy, ze szuka wsparcia.

znam taka, ktorej dali akademik za darmo za swietne wyniki w nauce, bo nie bylo jej stac na placenie.

moge jeszcze z 10sposobow wymienic na wybrniecie z sytuacji

jak sie chce, to ze wszystkiego mozna wybrnac. trzeba tylko baaaaardzo chciec. trzeba dzialac, a nie poddawac sie, bo napotkalam przeszkode.
__________________
"Niektórym ludziom należałoby wytoczyć proces myślenia. "

nie mam polskich znakow. nie bede miec. trzeba z tym jakos zyc.
anick88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 21:03   #75
201607111028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6 905
Dot.: Chłopak chce mnie zostawić bo nie mam studiów wyższych

Osoba autorki zaczyna mi się wydawać coraz bardziej podejrzana. W życiu nie słyszałam o płatnych dziekankach, w ogóle wszystko, co pisze autorka, wydaje się jakieś nierealne. Ja rozumiem BARDZO ciężką sytuację, ale nie wierzę w to, że ona naprawdę nie chce szukać sposobów na wybrnięcie z niej.

Autorko, jeśli nie jesteś trollem - próbuj robić, co możesz. Jak można w ogóle myśleć o rzuceniu medycyny na 4 roku?

Edytowane przez 201607111028
Czas edycji: 2015-06-27 o 18:41
201607111028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 21:39   #76
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Chłopak chce mnie zostawić bo nie mam studiów wyższych

Która uczelnia mająca w swojej ofercie medycynę ma niby płatną dziekankę? Oświeć mnie proszę.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 23:49   #77
anick88
Wtajemniczenie
 
Avatar anick88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 547
Dot.: Chłopak chce mnie zostawić bo nie mam studiów wyższych

Cytat:
Napisane przez kisielova Pokaż wiadomość
Która uczelnia mająca w swojej ofercie medycynę ma niby płatną dziekankę? Oświeć mnie proszę.
żadna mysle, ze autorka cos zle zrozumiala
chociaz odpowiedzi na priv nie dostalam, a mialam dla niej swietne rozwiazanie, wiec moze macie racje..
__________________
"Niektórym ludziom należałoby wytoczyć proces myślenia. "

nie mam polskich znakow. nie bede miec. trzeba z tym jakos zyc.
anick88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 23:57   #78
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Chłopak chce mnie zostawić bo nie mam studiów wyższych

płakać mi się chcę, gdy słyszę, że osoba od której ma zależeć moje życie zarabia 1800 zł na stażu
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 00:32   #79
anick88
Wtajemniczenie
 
Avatar anick88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 547
Dot.: Chłopak chce mnie zostawić bo nie mam studiów wyższych

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
płakać mi się chcę, gdy słyszę, że osoba od której ma zależeć moje życie zarabia 1800 zł na stażu
to jestes w mniejszosci reszta powie, ze to swietne wynagrodzenie za pierwsza prace ;]
pozniej przez kilka lat masz 2500zł (na rezydenturze),chyba, ze trafisz na super klinike to dostaniesz dyzury (zeby bylo jasne za dyzur odliczaja Ci nastepny "wolny"dzien). 4200 z 6 dyzurami to moment kiedy krzyczysz- wow! ;D
nie wiem skad biora sie chore kwoty w mediach.. lekarze, ktorzy tak zarabiaja to sa wyjatki! najczescie z NZOZów.
no i 2500tys to jest zarobek na rezydenturze (placi panstwo, a nie szpital). Lekarz na etacie zarabia mniej
wiec Ci niemili i zli, na ktorych narzekaja pacjenci, sa tacy niemili, bo pracuja za 1800zl. Taaak - Ci niemili z poradni tyle zarabiaja

A czemu jezdza mercedesem? bo w przeciwienstwie do normalnego czlowieka, ktory pracuje od 8 do 16, oni po wyjsciu z pracy jada dalej i pracuja do 20, w weekendy od 7 do 20 i chulaj dusza ;D

no jest to zawod dla pomylencow i ludzi z powolaniem, bo w przeciwnym razie frustracja po 6 latach wyjetych z zycia odbije sie na pacjencie.

I nie chcesz wiedziec ile zarabia profesor albo docent w szpitalu, bo bys padla ;]a pielegniarka- co miesiac jakby ktos plul jej w twarz
__________________
"Niektórym ludziom należałoby wytoczyć proces myślenia. "

nie mam polskich znakow. nie bede miec. trzeba z tym jakos zyc.
anick88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-13, 16:09   #80
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Chłopak chce mnie zostawić bo nie mam studiów wyższych

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 17:56   #81
anick88
Wtajemniczenie
 
Avatar anick88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 547
Dot.: Chłopak chce mnie zostawić bo nie mam studiów wyższych

taaa?.. mhm... skoro tak mowisz...

maja gwarantowane, ze znajda prace?.................
naprawde nie wiesz co mowisz.

moze jednak niech na temat znajdowania pracy i zarobkow, pracowaniu po 16h-18h lub 24h na dobe wypowiadaja sie osoby, ktore w tym zawodzie pracuja?
bo moze napisza prawde? bo moze na forum nie trzeba udawac tak jak przed znajomymi, ze skonczylo sie ciezkie studia, a potem zarabia sie przez dlugie lata grosze? moze w tym zawodzie zaczyna sie zarabiac po 50tce? i moze nie kazdego stac na wlasny gabinet? moze nie wiesz, ze lekarz, ktory bierze od Ciebie 100zł za prywatna wizyte ma najczesciej podpisana umowe i z tych pieniedzy (po oplaceniu podatkow etc.) zostaje mu 18-20zł za wizyte. Pewnie wiele nie wiesz, a to jest temat rzeka i nawet nie chce mi sie tlumaczyc wszystkich zawilosci, bo w tym trzeba zyc.
ALE jesli jest sie lekarzem z powolania, to kochasz ten zawod, narzekasz i robisz swoje bo kochasz pomagac ludziom
__________________
"Niektórym ludziom należałoby wytoczyć proces myślenia. "

nie mam polskich znakow. nie bede miec. trzeba z tym jakos zyc.
anick88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 18:04   #82
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Chłopak chce mnie zostawić bo nie mam studiów wyższych

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
lol. idź sobie na medycynę, poświęć 6 lat swojego życia, później zachrzaniaj po 12-16h/dobę razem z weekendami. i będziesz lepiej zarabiać.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 21:22   #83
201702092106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 610
Dot.: Chłopak chce mnie zostawić bo nie mam studiów wyższych

Cytat:
Napisane przez Turtlee Pokaż wiadomość
Przez cięzką sytuację jestem zmuszona do przerwania studiowania i pojscie do pracy. Dzisiaj powiedziałam o tym mojemu chłopakowi z ktorym jestem juz 2 lata. Oznajmił mi ze nasz związek w takim razie nie ma sensu Dziwi mnie to, bo sam nie ma ukonczonej zadnej szkoly i pracuje fizycznie. Nie wiem dlaczego tak wygladala jego reakcja i czuję się zagubiona, bo nie wiem co mam zrobić w tym momencie.

Proszę o rady
To jest debil. Zostaw go.
201702092106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 22:07   #84
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Chłopak chce mnie zostawić bo nie mam studiów wyższych

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
lol. idź sobie na medycynę, poświęć 6 lat swojego życia, później zachrzaniaj po 12-16h/dobę razem z weekendami. i będziesz lepiej zarabiać.
Tak samo za dziwaczne uważam dyżury 24 godzinne.
Nie bardzo rozumiem ideę powierzania życia pacjenta w ręce osoby niewyspanej, niewypoczętej.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-14, 01:24   #85
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Chłopak chce mnie zostawić bo nie mam studiów wyższych

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Tak samo za dziwaczne uważam dyżury 24 godzinne.
Nie bardzo rozumiem ideę powierzania życia pacjenta w ręce osoby niewyspanej, niewypoczętej.
taki mamy system opieki. długie dyżury to też efekt zbyt małej ilości lekarzy. tak czy siak, lekarze sobie ucinają drzemki
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-14, 02:17   #86
anick88
Wtajemniczenie
 
Avatar anick88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 547
Dot.: Chłopak chce mnie zostawić bo nie mam studiów wyższych

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
taki mamy system opieki. długie dyżury to też efekt zbyt małej ilości lekarzy. tak czy siak, lekarze sobie ucinają drzemki
lekarzy nie jest wcale za malo w niektorych klinikach jest ich za duzo (np przypada pol pacjenta na lekarza, bo jest 10rezydentow).
w sumie nie wiem czemu dyzury sa 24h,jakos nigdy sie nad tym nie zastanawialam, ale pamietajcie, ze za dzien po ucinaja ci pieniadze z pensji za ten wolny dzien. Ogolnie system liczenia wynagrodzenia za dyzury jest tak skomplikowany, ze go nie ogarniam i nie jestem w stanie wytlumaczyc. Natomiast lekrze niechetnie biora ciezkie dyzury i te slabo platne. Kazdy zabija sie o sobote, bo jest lepiej platna, albo o dyzury swiateczne, albo o tepe dyzury (wtedy mozna sobie pospac w nocy).
na ostrych dyzurach w malo ktorej klinice sie spi albo Cie budza co godzine, albo trafi Ci sie operacja, albo jest tylu pacjentow, ze sie nawet nie polozysz spac. Sa jeszcze papiery, ktore trzeba wypelnic..
ja wiem, ze juz nie zasne, bo co chwila ktos przylazi i co? gdzie ta moja drzemka nawet zmeczony zbytnio nie jestes, bo co chwile masz taki skok adrenaliny jak ktos przychodzi, ze od razu sie budzisz.
Pewnie starsi az tak nie maja :P

no nic, zrobilam juz mega off topa, a nie o tym jest watek

watek jest o tym, ze nie mozna rzucic tego kierunku jesli sie go czuje pomimo tego wszystkiego jestem hiper szczesliwa, bo satysfakcja z kazdego chorego jest ogromna. Nawet jesli za bardzo Cie nie doceniaja i maja wymagania z kosmosu.
takze czekam, az autorka sie odezwie, bo moze jednak sie jej uda, a strasznie trzymam za nia kciuki! jeszcze nie wie co straci jesli zrezygnuje. A ja juz wiem - byl warto oj byl...
__________________
"Niektórym ludziom należałoby wytoczyć proces myślenia. "

nie mam polskich znakow. nie bede miec. trzeba z tym jakos zyc.
anick88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-14, 06:58   #87
AnA97
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 331
Dot.: Chłopak chce mnie zostawić bo nie mam studiów wyższych

Cytat:
Napisane przez Turtlee Pokaż wiadomość
Przez cięzką sytuację jestem zmuszona do przerwania studiowania i pojscie do pracy. Dzisiaj powiedziałam o tym mojemu chłopakowi z ktorym jestem juz 2 lata. Oznajmił mi ze nasz związek w takim razie nie ma sensu Dziwi mnie to, bo sam nie ma ukonczonej zadnej szkoly i pracuje fizycznie. Nie wiem dlaczego tak wygladala jego reakcja i czuję się zagubiona, bo nie wiem co mam zrobić w tym momencie.

Proszę o rady
Tylko co tu poradzić w takiej sytuacji Jak mozna kochać i ot tak chciec zakończyć związek bo...? Bo dla mnie to wymówka a nie argument!
Zastanów sie czy on Cie w ogóle kocha skoro tak łatwo mu przychodzi zerwanie po 2 latach związku. Dla mnie to niepojęte!!!Czasem zycie pisze inne scenariusze niz sobie zaplanowaliśmy i szkoda, ze on tego nie rozumie
Pozdrawiam
AnA97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-18, 08:14   #88
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Chłopak chce mnie zostawić bo nie mam studiów wyższych

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2015-05-18 o 08:18
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-18, 15:36   #89
uniperfect
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 738
Dot.: Chłopak chce mnie zostawić bo nie mam studiów wyższych

Czyli lekarze zarabiają tyle co pielęgniarki ? Nie chce mi się wierzyć. Moja kuzynka jest pielęgniarką i zarabia ponad 2000 zł bez dodatkowym dyżurów. Czyli lekarz rezydent zarabia tyle samo co ona ? Gdzie tu sprawiedliwość.
uniperfect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-18, 19:48   #90
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Chłopak chce mnie zostawić bo nie mam studiów wyższych

Spokojnie - lekarz szybciutko bedzie zarabiał 3-4razy tyle a pielegniarka aż do emerytury ;-)
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-18 20:48:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:57.