Mamusie Listopadowe :-) część I! - Strona 110 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-05-27, 21:43   #3271
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Cytat:
Napisane przez srebrna_smuga Pokaż wiadomość
Hihi
1. Odrzuciło mnie od razu od mięsa, wędlin. Nie mogłam nawet patrzeć. I do tej pory mięso mi nie smakuje i zmuszam się.
2. Przez pierwszy trymestr jadłam same słodkie + kwaśne -
drożdżówki, owoce, żelki, na śniadanie mogłam zjeść tylko płatki czekoladowe. Co jednak ciekawe sama czekolada mi nie smakowała
3. Miałam mdłości ale wymiotowałam tylko 4 razy.
4. Ryby mogłyby nie istnieć - a wcześniej bardzo lubiłam.
5. Pryszcze mi się pojawiły a zawsze miałam gładką buzię.

6. Przez krótki okres czasu śmierdziała mi lodówka, nie mogłam jej nawet otworzyć :P Za to zapach perfum słodki mojego męża mogłam wdychać
7. Dostawałam szału gdy czułam zapach czosnku i cebuli. No mogłam zabić na miejscu
8. I generalnie wyglądałam jak ZOOMBIE...blada, zmęczona, nie twarzowa :P
i 9. ale to teoria mojej mamy - od razu mi powiedziała, że jak mam już w głowie imię dla dziewczynki a dla chłopca nic mi nie przychodzi to prawdopodobnie będzie córcia


Tyle pamiętam na już
5 punkcików na czerwono miałam IDENTYCZNIE, a będzie synek więc nie wiem czy to oby napewno wyznacznik płci tylko ja nie wymiotowałam ani raz, same mdłości.

gratulacje ! my tak byliśmy ucieszeni jak dowiedzieliśmy się, że będzie chłopak
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 23:11   #3272
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

hej dziewczyny, zdecydowałam się wreszcie ujawnić - wreszcie bo podczytuję chyba od samiutkiego początku przyjmiecie do siebie spóźnialską?
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 06:00   #3273
fasterka90
Zadomowienie
 
Avatar fasterka90
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Hej iclosemyeyes jasne że możesz dołączyć chyba nigdy nie będzie nas zaduzo ewentualnie to my same będziemy zaduze na cokolwiek
Powiedz coś o sobie,napisz ile masz lat,kiedy masz termin,czy znasz już płeć, wtedy srebrna_smuga będzie mogła dopisać Cie na 1 stronę

A ja się witam w 17 tygodniu
fasterka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 07:52   #3274
Soul89
Zadomowienie
 
Avatar Soul89
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 478
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Srebrna_smuga: moje gratulacje ❤ czytam te Twoje "objawy" na dziewczynkę, i mam tak samo 😛 łącznie, że w głowie od samego początku mam imiona dla dziewczynek 😉, ale staram się nie nastawiać na konkretną płeć 😊
__________________


"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej Ci jej zostanie.
Aparatka od 15.04.2013
Soul89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 08:07   #3275
srebrna_smuga
Wtajemniczenie
 
Avatar srebrna_smuga
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 257
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Chciałam odpisać każdej z Was osobno ale wizaż mówi, że mam za dużo emotek

Dziękuję jeszcze raz za gratulację


Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, zdecydowałam się wreszcie ujawnić - wreszcie bo podczytuję chyba od samiutkiego początku przyjmiecie do siebie spóźnialską?
Hej Zapraszam na pierwszą stronę i im nas więcej tym lepiej

Przespałam się, w głowie dalej mam szum ale to nic. Teraz czeka mnie najlepsza część - wyprawka
Wczoraj gin wpisała mi poród jeszcze raz miedzy 25-29.10 - ciekawe czy jeszcze po połówkowych się coś zmieni.

fasterka90 super ! Jak ten czas leci
czekooczekolada oby Tomuś już został z Wami Czytam też wątek październikowy i tam już dwie dziewczyny pisały, że ptaszki odpadły
Gaabbi jak zacznę rodzić to nie dam rady już krzyczeć żeby studenci wyszli Nie no, tak poważnie to jest tyle szpitali, że każda z nas wybierze dobry Imię napewno Ci jakieś wpadnie w uszko nie spodziewanie. Mnie się Hania bardzo podoba ale mam tak wiejskie nazwisko od zwierzątka, że nie będzie to dobrze brzmiało, tylko tak ze wsi
Cynamon nie mam zdjęcia bo podglądałyśmy małą a jak zaczęła się wiercić i uciekać to nawet mąż nie mógł się przyjrzeć

Napisałam swoje objawy ale kompletnie nie ma co się sugerować jak piszecie. Moja przyjaciółka z Zosią ma całkiem inne objawy niż ja

---------- Dopisano o 09:07 ---------- Poprzedni post napisano o 09:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Soul89 Pokaż wiadomość
Srebrna_smuga: moje gratulacje ❤ czytam te Twoje "objawy" na dziewczynkę, i mam tak samo 😛 łącznie, że w głowie od samego początku mam imiona dla dziewczynek 😉, ale staram się nie nastawiać na konkretną płeć 😊
Dziękuję Też doszłam do takiego etapu, że było już mi "wszystko jedno" bo nie chciałam aż tak się nastawiać. Przecież chłopca też bym kochała tak samo Wiem, że to banalne ciągle ale najważniejsze żeby zdrowe było

Tak mi Mała wczoraj skakała na wieczór i dziś od 7 ją czułam Łobuziara mi tymi rączkami tam wypycha
__________________

Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie..teraz mamy wszystko 
Zuzia już na świecie

srebrna_smuga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 08:24   #3276
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Cytat:
Napisane przez Gaabbi Pokaż wiadomość
Też miałam właśnie pisać o cholestazie. Mnie ani w pierwszej ciąży, ani teraz skóra nie swędziała. Także, to na pewno nie jest normą, ale może też nie jest niczym niepokojącym. Lepiej jednak wspomnieć o tym lekarzowi
Czasami zmienia się struktura skóry - u mnie wymaga więcej nawilżenia, ale jak poziom nawilżenia jest dobry, to wszystko w porządku.

Cytat:
Napisane przez limonka1983 Pokaż wiadomość
Marzy mi się poród w wodzie, mrrr...
Mnie też Warto się dowiedzieć, czy szpital ma wannę (niektóre szpitasle oferują to w ramach kontraktu z NFZ); do porodu w wodzie są kwalifikacje - konsultacja z lekarzem na krótko przed porodem.

Współczuję przejść ze studenciakami Ale w razie porodu w placówce uniwersysteckiej chyba obowiązują inne reguły - nie wierzę, że 20 osobowe stadko będzie patrzeć na rozwarcie. Może 1-2 osoby.

Soul Wiesz już, co będzie w wyprawce?
Kuzynka piękna

cynamon Ale ładny brzuszek

poziomkowa Ja też bym się wkurzyła za niedoprane i zniszczone rzeczy...

Cytat:
Napisane przez JoyceSky Pokaż wiadomość
Cornflower, dobrze, że już w domku jesteś. A pracujesz dalej, czy już lekarz dał Ci jakieś dłuższe L4? Bo ten stres to może przez pracę?
Mam L4 do końca maja, potem moja gin da mi już dłuższe zwolnienie. Chciałabym pracować, ale kondycyjnie naprawdę kiepsko.

Cytat:
Napisane przez fasterka90 Pokaż wiadomość
W ciąży wszystko w organizmie się zmienia, ja przed ciążą nigdy nie miałam żadnego stanu zapalnego, grzybka itp w damskich strefach, mam nadzieję że i w ciąży mnie to ominie
Widzę nowy avek
Jest kilka zaleceń, głównie związanych z kąpielami i pływaniem, jacuzzi, przesiadywaniem w wannie - ale to trochę pomaga w unikaniu infekcji.

Cytat:
Napisane przez srebrna_smuga Pokaż wiadomość
CÓRECZKA na 100%

A jeszcze przed wyjściem robiłam test z obrączki i też kręciła się na dziewczynkę Jestem PRZESZCZĘŚLIWA!!!
Lilka niesamowicie mi się podoba Gratulacje
A jak z tętnem dziecka? Wpisuje się w ten pogląd, że dziewczynki mają szybsze?

Iclosemyeyes Witaj Dobrze widzieć na wątku kogoś z Krk, bo myślałam, że jestem osamotniona

Mam pytanie - któraś z Was przerabiała dyskomfort w brzuchu, jeśli chodzi o trawienie? Szczerze jestem wykończona takimi odczuciami (bulgotanie, biegunki). Nie wiem sama, czy to wina sposobu odżywiania (powinnam przejść na jeszcze lżejszą dietę), czy wymiotami wykończyłam sobie florę bakteryjną?
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 08:32   #3277
verumka
Wtajemniczenie
 
Avatar verumka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 200
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
Mam pytanie - któraś z Was przerabiała dyskomfort w brzuchu, jeśli chodzi o trawienie? Szczerze jestem wykończona takimi odczuciami (bulgotanie, biegunki). Nie wiem sama, czy to wina sposobu odżywiania (powinnam przejść na jeszcze lżejszą dietę), czy wymiotami wykończyłam sobie florę bakteryjną?
Ja tak mam - raz biegunki, a raz za przeproszeniem w drugą stronę. No i wzdęcia. Ale ja zawsze miewałam takie problemy, teraz jeszcze bardziej daje mi się to we znaki.
Nie wiem jak to jest z tą florą bakteryjną, ale może zapytaj swojego lekarza, czy w ciąży można brać jakieś probiotyki?
__________________


verumka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-28, 08:34   #3278
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Cytat:
Napisane przez verumka Pokaż wiadomość
Nie wiem jak to jest z tą florą bakteryjną, ale może zapytaj swojego lekarza, czy w ciąży można brać jakieś probiotyki?
Probiotyków nie wezmę bez konsultacji - będę jeść jogurty. No i płyny z elektrolitami (to akurat mogę).
Konsultacja w pon, mam nadzieję, że do tego czasu coś wymyślę. I że lekarka znów mnie nie odeśle do szpitala
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 08:40   #3279
srebrna_smuga
Wtajemniczenie
 
Avatar srebrna_smuga
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 257
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
Czasami zmienia się struktura skóry - u mnie wymaga więcej nawilżenia, ale jak poziom nawilżenia jest dobry, to wszystko w porządku.


Lilka niesamowicie mi się podoba Gratulacje
A jak z tętnem dziecka? Wpisuje się w ten pogląd, że dziewczynki mają szybsze?



Mam pytanie - któraś z Was przerabiała dyskomfort w brzuchu, jeśli chodzi o trawienie? Szczerze jestem wykończona takimi odczuciami (bulgotanie, biegunki). Nie wiem sama, czy to wina sposobu odżywiania (powinnam przejść na jeszcze lżejszą dietę), czy wymiotami wykończyłam sobie florę bakteryjną?
Właśnie, to swędzenie skóry to może też być brak magnezu? Mnie swędzi tylko na wieczór troszkę i dostałam magnelle do łykania

Jeśli chodzi o tętno to chyba tak Moja od początku miała 170 tętno i wczoraj serducho też waliło jak młot.

A z trawieniem jest koszmar. Ja teraz zbliżam się do połowy i mam wrażenie, że mi uciska żołądek. Jem mało a częściej bo jak się najem to boli mnie wszystko. Wzdęcia też mam ale biorę espumisan i pomaga

Cytat:
Napisane przez verumka Pokaż wiadomość
Ja tak mam - raz biegunki, a raz za przeproszeniem w drugą stronę. No i wzdęcia. Ale ja zawsze miewałam takie problemy, teraz jeszcze bardziej daje mi się to we znaki.
Nie wiem jak to jest z tą florą bakteryjną, ale może zapytaj swojego lekarza, czy w ciąży można brać jakieś probiotyki?
Można, sama się nastawiałam tylko cena za 10 tabletek mnie odstrasza...to już lepiej pić kubek kefiru dziennie
__________________

Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie..teraz mamy wszystko 
Zuzia już na świecie

srebrna_smuga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 08:54   #3280
poznanianka1990
Zakorzenienie
 
Avatar poznanianka1990
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 493
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, zdecydowałam się wreszcie ujawnić - wreszcie bo podczytuję chyba od samiutkiego początku przyjmiecie do siebie spóźnialską?
Witaj Na kiedy masz termin?

A ja się męczę z zaparciami... Zastanawiam się czy nie kupić sobie czopków eva/qu , podobno w ciąży można je stosować. Ja od bodajże soboty się nie wyproznialam... Ciągle tylko gazy i nic
__________________


Nasz ślub 16.08.2014

Julcia 4.11.2015 g. 0:09
2740g 52 cm

poznanianka1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 09:03   #3281
verumka
Wtajemniczenie
 
Avatar verumka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 200
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Ja natomiast chyba mam za mało magnezu... Przedwczoraj taki skurcz łydki mnie złapał wieczorem, że szok. Nigdy tak nie miałam.
__________________


verumka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-28, 09:04   #3282
Amelia16
Zadomowienie
 
Avatar Amelia16
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 390
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Srebrna gratuluję pewnej dziewczynki!!! Wymarzona córcia
Wizaż gratuluję zdrowego maluszka po genetycznym

Cytat:
Napisane przez fasterka90 Pokaż wiadomość
Ja juz straciłam przeczucia co do płci. Może i pryszcze na dziewczynkę,ale zachcianki chyba jednak bardziej na chłopaka....
Ja też już zgłupiałam. Miałam mocne przeczucie, że to chłopiec, a od jakiegoś czasu jestem zdezorientowana, rano mi coś podpowiada, że to dziewczynka a na wieczór, że chłopiec, heh

Podpinam się pod problem zaparć/wzdęć praktycznie od samego początku mam problem... Próbowałam już kefirów, pieczywa z błonnikiem, kiwi, lżejszej diety, ustępuje na dzień, dwa i wraca
__________________
1 , 2 , 3
Amelia16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 09:09   #3283
Soul89
Zadomowienie
 
Avatar Soul89
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 478
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Cytat:
Napisane przez srebrna_smuga Pokaż wiadomość

Dziękuję Też doszłam do takiego etapu, że było już mi "wszystko jedno" bo nie chciałam aż tak się nastawiać. Przecież chłopca też bym kochała tak samo Wiem, że to banalne ciągle ale najważniejsze żeby zdrowe było

Tak mi Mała wczoraj skakała na wieczór i dziś od 7 ją czułam Łobuziara mi tymi rączkami tam wypycha
Może i banalne stwierdzenie, ale dla każdej z nas tak samo ważne 😘 mam konto na instagramie i przedtem trafiłam na profil dziewczyny, która dopiero po urodzeniu córeczki dowiedziała się o chorobie genetycznej 😢 aż serce zabolało i taka egoistyczna myśl, żeby to mnie nie dotknęło..


Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość

Soul Wiesz już, co będzie w wyprawce
Tak! Wczoraj mąż przyleciał i normalnie się rozpływam 😍 zaraz rozpakuje całość i później wrzucę 😉
__________________


"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej Ci jej zostanie.
Aparatka od 15.04.2013
Soul89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 09:13   #3284
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Efekt mocno przeczyszczający ma coca-cola. Wiem, że jest to świństwo, ale często ma takie działanie u niektórych kobiet.
Na wzdęcia to tylko lekka dieta

---------- Dopisano o 10:13 ---------- Poprzedni post napisano o 10:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Soul89 Pokaż wiadomość
aż serce zabolało i taka egoistyczna myśl, żeby to mnie nie dotknęło..
Wg mnie nie jest to egoistyczne. Dzieci z chorobami genetycznymi odczuwają ból, cierpią z powodu chorób. To nie tylko nietypowy wygląd. Możesz napisać, o jaką chorobę tam chodziło? Albo niekompetencja lekarza, albo bardzo rzadka choroba.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 09:14   #3285
Amelia16
Zadomowienie
 
Avatar Amelia16
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 390
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Chociaż tyle, że teraz już mogę jeść raczej to co chcę, na nic mnie nie odrzuca, więc może uda mi się przejść na lekkostrawną dietę....
__________________
1 , 2 , 3
Amelia16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 09:20   #3286
srebrna_smuga
Wtajemniczenie
 
Avatar srebrna_smuga
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 257
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Cytat:
Napisane przez Soul89 Pokaż wiadomość
Może i banalne stwierdzenie, ale dla każdej z nas tak samo ważne 😘 mam konto na instagramie i przedtem trafiłam na profil dziewczyny, która dopiero po urodzeniu córeczki dowiedziała się o chorobie genetycznej 😢 aż serce zabolało i taka egoistyczna myśl, żeby to mnie nie dotknęło..




Tak! Wczoraj mąż przyleciał i normalnie się rozpływam 😍 zaraz rozpakuje całość i później wrzucę 😉
Nie wyobrażam sobie nawet Nie myślę bo od razu się denerwuję.

Pokaż koniecznie

Amelia dziękuje Wymarzona, to prawda Też polecam cole :P Świństwo ale ja piję jak mam ochotę. Trudno, najwyżej Lilka będzie miała adhd
__________________

Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie..teraz mamy wszystko 
Zuzia już na świecie

srebrna_smuga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 10:13   #3287
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Dziękuję wszystkim za przyjęcie

o mnie: termin wg OM na 29 listopada, czyli jeśli dobrze liczę to dziś mam 13tydz+5 dzień
i znam już płeć dziecka - będzie CÓRA wcześniej nie miałam żadnego przeczucia, było mi wszystko jedno byle zdrowe no i tak jest, wszystkie badania mamy OK Mam 26 lat i to będzie moje pierwsze dziecko.
Cytat:
Napisane przez fasterka90 Pokaż wiadomość
Hej iclosemyeyes jasne że możesz dołączyć chyba nigdy nie będzie nas zaduzo ewentualnie to my same będziemy zaduze na cokolwiek
Powiedz coś o sobie,napisz ile masz lat,kiedy masz termin,czy znasz już płeć, wtedy srebrna_smuga będzie mogła dopisać Cie na 1 stronę

A ja się witam w 17 tygodniu

Cytat:
Napisane przez srebrna_smuga Pokaż wiadomość
Hej Zapraszam na pierwszą stronę i im nas więcej tym lepiej

Przespałam się, w głowie dalej mam szum ale to nic. Teraz czeka mnie najlepsza część - wyprawka
Wczoraj gin wpisała mi poród jeszcze raz miedzy 25-29.10 - ciekawe czy jeszcze po połówkowych się coś zmieni.

Dziękuję Też doszłam do takiego etapu, że było już mi "wszystko jedno" bo nie chciałam aż tak się nastawiać. Przecież chłopca też bym kochała tak samo Wiem, że to banalne ciągle ale najważniejsze żeby zdrowe było

Tak mi Mała wczoraj skakała na wieczór i dziś od 7 ją czułam Łobuziara mi tymi rączkami tam wypycha
dziękuję bardzo mnie wczoraj pierwszy raz natchnęło na myślenie o wyprawce, zaczęliśmy przeglądać wózki i ubranka niestety chyba jeszcze póki co nie będziemy nic kupować, bo mieszkamy w bardzo małym mieszkaniu a w sierpniu chcemy się przeprowadzić do dwupokojowego, więc chyba teraz nie ma sensu nic kupować i dokładać sobie rzeczy do przenoszenia.

co do imienia Liliana mnie też się strasznie podoba i najchętniej tak bym nazwała córeczkę ale mąż jest bardzo na nie chociaż nawet do końca nie powiedział czemu...
Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość

Iclosemyeyes Witaj Dobrze widzieć na wątku kogoś z Krk, bo myślałam, że jestem osamotniona
hej, kojarzę Cię chyba z wątku Krakowskich PM, dobrze pamiętam?

dziewczyny cieszę się bardzo, że mogę dołączyć, szczególnie dlatego, że dużo tu można się przydatnych informacji dowiedzieć, sama niestety w temacie jestem zielona - nie ma u mnie w rodzinie żadnych malutkich dzieci i moje najbliższe koleżanki też jeszcze nie mają, więc praktycznie wszystkiego muszę sama się doszukiwać mam nadzieję, że nie zamęczę was bardzo
__________________
Happiness only real when shared

Edytowane przez Iclosemyeyes
Czas edycji: 2015-05-28 o 10:14
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 10:20   #3288
cynamon_
Zakorzenienie
 
Avatar cynamon_
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 9 195
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Iclosemyeyes, witamy w naszych skromnych progach, następna ksiezniczka na wątku! To szybciutko się dowiedzialas, gratki!
A i my mamuśki służymy radą !
__________________
27.08.2011 SYNUŚ
05.11.2015 CÓRECZKA
cynamon_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 10:20   #3289
Soul89
Zadomowienie
 
Avatar Soul89
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 478
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
Efekt mocno przeczyszczający ma coca-cola. Wiem, że jest to świństwo, ale często ma takie działanie u niektórych kobiet.
Na wzdęcia to tylko lekka dieta

---------- Dopisano o 10:13 ---------- Poprzedni post napisano o 10:11 ----------


Wg mnie nie jest to egoistyczne. Dzieci z chorobami genetycznymi odczuwają ból, cierpią z powodu chorób. To nie tylko nietypowy wygląd. Możesz napisać, o jaką chorobę tam chodziło? Albo niekompetencja lekarza, albo bardzo rzadka choroba.
Z tego co wiem to mieszka dziewczyna w Holandii z mężem/narzeczonym, a malutka Zosia choruje na syndrom Marfana. Nie wiem nie czytałam jeszcze o tej chorobie, ale po jej malutkiej buzi widać, że coś jeat nie tak
__________________


"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej Ci jej zostanie.
Aparatka od 15.04.2013
Soul89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-28, 10:22   #3290
poznanianka1990
Zakorzenienie
 
Avatar poznanianka1990
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 493
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Moje jelita chyba się wystraszyły moich myśli o czopkach Nie miałam co prawda skurczy ani bóli jakbym chciała iść na toaletę, ale udało się, oczyscilam się Cieszę się jak głupi z bateryjki Od razu czuję się kilka kilogramów lżejsza
__________________


Nasz ślub 16.08.2014

Julcia 4.11.2015 g. 0:09
2740g 52 cm

poznanianka1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 10:25   #3291
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Fajnie, że jest nas coraz więcej Pisałam już kilka razy, że w tym roku jest urodzaj na dziewczynki. W mojej dalszej rodzinie para do końca nie chciała zdradzić płci maluszka. Urodziła się dziewczynka. Moja koleżanka rok temu została 4 raz mamą (ma już 3 córki w okolicy 20 - tki), a miesiąc temu urodziła się jej wnusia. Super wygląda, gdy idzie na spacer z 2 maluszkami Odmłodniała o jakieś 10 lat.

---------- Dopisano o 11:25 ---------- Poprzedni post napisano o 11:23 ----------

Cytat:
Napisane przez poznanianka1990 Pokaż wiadomość
Moje jelita chyba się wystraszyły moich myśli o czopkach Nie miałam co prawda skurczy ani bóli jakbym chciała iść na toaletę, ale udało się, oczyscilam się Cieszę się jak głupi z bateryjki Od razu czuję się kilka kilogramów lżejsza
Miałam dziś podobny problem. Aż się spociłam na muszli. Już sobie wyobrażam 3 trymestr, gdy podobno jest NAJCIEKAWIEJ w tej sprawie. Jem od zawsze otręby owsiane, dużo piję i nic...
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 10:28   #3292
Aasikk
Zadomowienie
 
Avatar Aasikk
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 217
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

srebrna_smuga gratuluję!!!!

Iclosemyeyeswitaj!

cornflower_girl od kilku dni intensywnie smaruję się balsamem ze sporą dawką mocznika i chyba mi to trochę pomaga. Albo nie dopuszczam do siebie tego swędzenia mam nadzieję, ze to nie będzie choleostaza... mimo wszystko we wtorek poproszę lekarza o skierowanie na badana wątrobowe.
ja od maja już na zwolnieniu, moja kondycja była na granicy wytrzymałości...
Jeżeli chodzi o dyskomfort w brzuchu to wieczorami jest mi ciężko, czasem mnie coś tam kręci, ale jakoś daję radę.
biegunki jeszcze nie miałam.
Na zaparcia pomogły mi śliwki, kiwi, jabłka. od 2 trymestru nie mam już problemu.

Wydaję mi się, że dziś poczułam pierwsze ruchy dziecka, takie lekkie łaskotanie w brzuchu przez chwilę niesamowite uczucie!!!!
__________________
----------------------------------------
13.09.2014
Aasikk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 10:40   #3293
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

dziewczyny jaki macierzyński wybieracie ?

pół roku 100 % płatne, czy rok 80% ?

bo ja dumam i dumam, ale chyba pół roku wezmę.
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 10:44   #3294
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
dziewczyny jaki macierzyński wybieracie ?

pół roku 100 % płatne, czy rok 80% ?

bo ja dumam i dumam, ale chyba pół roku wezmę.
Ja biorę rok. Mąż będzie miał pracę pod nosem, ja nie będę dojeżdżać, więc lwia część pieniędzy zostanie w budżecie.
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 10:45   #3295
Aasikk
Zadomowienie
 
Avatar Aasikk
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 217
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Czeko ja raczej rok. nie wyobrażam sobie zostawić 6 miesięcznego bobasa na cały dzień. Poza tym dziecko tak szybko się rozwija - nie chciałabym przegapić jego pierwszych kroków, itp. A po trzecie jeżeli wrócę po 6 miesiącach to i tak większość wypłaty będę musiała przeznaczyć na opiekunkę / żłobek - więc ekonomicznie średnio mi się to opłaca. Instytucja babcia u nas raczej nie wchodzi w grę (moja mama pracuję, a teściowa twierdzi, że nie chce się "wtrącać" w wychowanie) bo jej się wtrącali i ją to bardzo denerwowało
__________________
----------------------------------------
13.09.2014
Aasikk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 10:52   #3296
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Cytat:
Napisane przez Amelia16 Pokaż wiadomość
Chociaż tyle, że teraz już mogę jeść raczej to co chcę, na nic mnie nie odrzuca, więc może uda mi się przejść na lekkostrawną dietę....
Szczęściara Jeśli masz namiary na ciekawe przepisy, chętnie przygarnę

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
Dziękuję wszystkim za przyjęcie

o mnie: termin wg OM na 29 listopada, czyli jeśli dobrze liczę to dziś mam 13tydz+5 dzień
Gratuluję córki - masz szczęście, że tak szybko udało się to stwierdzić

Tak, często tam zaglądam na ten wątek. Śmieję się, że lepiej się orientuję w kwestiach ślubnych niż dziecięcych. Ale dam radę - planuję zacząć chodzić na zajęcia ruchowe dla ciężarówek, a potem szkołę rodzenia - tam pewnie sporo się dowiem.

Soul Z tego, co czytam to zespół Marfana bardzo trudno zdiagnozować przez badania prenatalne.

Aasikk Ruchy dziecka - piękna sprawa A lepiej się czujesz przy odpoczynku na L4?

czeko Rok. Ale może uda mi się coś pokombinowac, żeby rozkręcić własną działalność i zostać przy dziecku jak najdłużej.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 10:54   #3297
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Cytat:
Napisane przez Aasikk Pokaż wiadomość
Czeko ja raczej rok. nie wyobrażam sobie zostawić 6 miesięcznego bobasa na cały dzień. Poza tym dziecko tak szybko się rozwija - nie chciałabym przegapić jego pierwszych kroków, itp. A po trzecie jeżeli wrócę po 6 miesiącach to i tak większość wypłaty będę musiała przeznaczyć na opiekunkę / żłobek - więc ekonomicznie średnio mi się to opłaca. Instytucja babcia u nas raczej nie wchodzi w grę (moja mama pracuję, a teściowa twierdzi, że nie chce się "wtrącać" w wychowanie) bo jej się wtrącali i ją to bardzo denerwowało
Też o tym myślę. Po pół roku dzieją się najfajniejsze rzeczy. Mniej fajne też, np. ząbkowanie. I nie wyobrażam sobie być ciałem w pracy, na zmiany, a duchem w domu. Mąż też pracuje na zmiany. Pod nosem będą teściówie. Na emeryturze, ale dorabiający. Teść raczej z pracy zrezygnuje. Moja mama opiekuje się swoimi starymi rodzicami i wiem, że nie będzie miała czasu i siły siedzieć z maluszkiem. Tak więc rok w domu jak nic.
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 11:03   #3298
Kasiula8708
Rozeznanie
 
Avatar Kasiula8708
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 733
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Iclosemyeyes witamy serdecznie, fajnie,że już tak wcześnie znasz płec,ja jestem w 16 tc i jeszcze muszę czekać

srebrna_smuga Gratuluję córeczki!! ja też gdzieś tak podświadomie czuję że będzie córka ale się nie nastawiam,w poniedziałek przyszły się może dowiem,już się doczekać nie mogę

poznanianka1990 też mam niestety problem z wdęciami,najgorzej jest wieczorem,nie mogę się przestawić bo przed ciążą często byłam w wc a teraz nic gin mi przepisał na to syrop lactulose bodajże,ale jest tak okropny w smaku,że aż mnie od niego cofa

przed chwilą czytałam na interii artykuł ile powinno się przytyć w ciąży,i były filmiki z pytania na śniadanie i lekarz mówił,że kobiwty w ciąży nie powinny jeść za dużo owoców, tylko jeden dziennie, bo to same cukry i dziecko nic cennego z tego nie czerpie a ja ostatnio tak się opycham nektarynkami i jabłkami...
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę,
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę,
Jestem przy Tobie od pierwszego grama,
Tyś moje dziecko ..... a ja.... Twoja mama

Lenka,nasz mały wielki cud
Kasiula8708 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 11:05   #3299
Soul89
Zadomowienie
 
Avatar Soul89
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 478
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość

Soul Z tego, co czytam to zespół Marfana bardzo trudno zdiagnozować przez badania prenatalne.

.
Tak, właśnie czytałam o tym, ale wcześnie zdiagnozowany i leczony dobrze wpływa na dziecko i może ono normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Koniec jak na razie rozmów na takie tematy, nie możemy zakłucać dobrwgo myślenia ��


A oto prezenty od męża ❤ wiem, jest kilka kolorów typowo pod płeć, ale to nieważne ��





__________________


"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej Ci jej zostanie.
Aparatka od 15.04.2013

Edytowane przez Soul89
Czas edycji: 2015-05-28 o 11:19
Soul89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 11:15   #3300
Aasikk
Zadomowienie
 
Avatar Aasikk
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 217
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
Ruchy dziecka - piękna sprawa A lepiej się czujesz przy odpoczynku na L4?
nawet bez porównania! przede wszystkim wysypiam się, skóra mi się poprawiła, mam więcej czasu aby o siebie zadbać. jest serio dużo lepiej.

Cytat:
Napisane przez limonka1983 Pokaż wiadomość
Też o tym myślę. Po pół roku dzieją się najfajniejsze rzeczy.
no właśnie, maluch po pół roku jest już takim małym człowieczkiem

Cytat:
Napisane przez Kasiula8708 Pokaż wiadomość
przed chwilą czytałam na interii artykuł ile powinno się przytyć w ciąży,i były filmiki z pytania na śniadanie i lekarz mówił,że kobiwty w ciąży nie powinny jeść za dużo owoców, tylko jeden dziennie, bo to same cukry i dziecko nic cennego z tego nie czerpie a ja ostatnio tak się opycham nektarynkami i jabłkami...
ja też jem sporo owoców, zdaję sobie sprawę, że to cukry, ale bez przesady od 2,3 owoców dziennie nic się nie stanie

---------- Dopisano o 12:15 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------

soul : love: piękna wyprawka!!! te buciki!!!klask i:
__________________
----------------------------------------
13.09.2014
Aasikk jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-24 10:19:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:17.