Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy! - Strona 135 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-05-30, 18:51   #4021
CptCook
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 556
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;51584784]Jeżeli wszystkiego regularnie używasz i dzięki temu wyglądasz i czujesz się lepiej, to dlaczego miałabyś z czegoś rezygnować?
BTW, mogłabyś podać link do tej odżywki na puszenie? Naprawdę działa?
[/QUOTE]

Rozdrobniona z wodą maska/odżywka bs której aktualnie używam. Teraz mam np Ziaję bez splukiwania taka niebieską, kiedyś rozrabiałam Glorię, Garniera z awokado i Mrs Potters aloesowy balsam. Ale ja mam kręcone, suche włosy które potrafią 'wypić' wszystko. Wiem że dla niektórych to może być za ciężkie, no i chyba lepiej rozrobić z jakimś hydrolatem.
Kiedyś w biedronce były takie fajne zielone kremy do rąk..ależ one robiły piękne loki. Potrafiłam kilka razy dziennie kremować ręce i włosy . Teraz chyba ich nie ma? a może zmieniło się opakowanie?
__________________
zapuszczam włosy dla fundacji Rak'n'Roll

2017 - rok oszczędzania, rok bez zakupów
CptCook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-30, 19:08   #4022
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Cytat:
Napisane przez CptCook Pokaż wiadomość
Rozdrobniona z wodą maska/odżywka bs której aktualnie używam. Teraz mam np Ziaję bez splukiwania taka niebieską, kiedyś rozrabiałam Glorię, Garniera z awokado i Mrs Potters aloesowy balsam. Ale ja mam kręcone, suche włosy które potrafią 'wypić' wszystko. Wiem że dla niektórych to może być za ciężkie, no i chyba lepiej rozrobić z jakimś hydrolatem.
Kiedyś w biedronce były takie fajne zielone kremy do rąk..ależ one robiły piękne loki. Potrafiłam kilka razy dziennie kremować ręce i włosy . Teraz chyba ich nie ma? a może zmieniło się opakowanie?
Ja mam falowane włosy z suchymi i puszącymi się końcówkami. A tę Ziaję nakładasz na mokre czy suche włosy?
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-30, 19:26   #4023
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Wyrzuciłam dzisiaj 3 worki ubrań Zwolniła mi się cała półka w szafie. Oprócz tego TŻ wyrzucił jakieś stare części z komputera, stary robot kuchenny który dostaliśmy a przez rok nie użyliśmy (smutno mi było bo oczami wyobraźni widziałam milion zastosowań ale byłam bezlitosna - nigdy nie chciało mi się go wyciągać, składać noży itp), swoje stare buty - ogólnie 3 reklamówki śmieci.

---------- Dopisano o 20:26 ---------- Poprzedni post napisano o 20:26 ----------

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Ja mam szafę w 3 kolorach, sukienki, spódnice, spodnie, płaszcze, żakiety występują w jednym fasonie. Modowo jestem dookreślona i nie nie powoduje to u mnie depresji, wręcz przeciwnie n-razy słyszę że świetnie wyglądam
Brzmi jak ideał
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-30, 19:34   #4024
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

wyrzuciłam buty które kupiłam kilka lat temu i miałam raz ubrane, szkoda mi ich było bo straaasznie drogie były... I znów wybrałam torbę ciuchów których nie nie noszę od jakiegoś czasu - dam córce koleżanki, mamy ten sam rozmiar.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-30, 20:17   #4025
CptCook
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 556
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;51587785]Ja mam falowane włosy z suchymi i puszącymi się końcówkami. A tę Ziaję nakładasz na mokre czy suche włosy?[/QUOTE]

Po umyciu na mokre włosy normalnie odzywka bs, a rozwodnioną wersję mam na wszelki wypadek jak się zaczną puszyć i wtedy na suche.
Generalnie tania i wydajna odżywka moim zdaniem .

---------- Dopisano o 20:17 ---------- Poprzedni post napisano o 20:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1969 Pokaż wiadomość
wyrzuciłam buty które kupiłam kilka lat temu i miałam raz ubrane, szkoda mi ich było bo straaasznie drogie były... I znów wybrałam torbę ciuchów których nie nie noszę od jakiegoś czasu - dam córce koleżanki, mamy ten sam rozmiar.
Może trzeba było wystawić na olx? ja sprzedałam tam prawie wszystkie buty w których nie chodziłam/wyszłam raz na wesele.
__________________
zapuszczam włosy dla fundacji Rak'n'Roll

2017 - rok oszczędzania, rok bez zakupów
CptCook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-30, 20:19   #4026
Charlotta11
Zadomowienie
 
Avatar Charlotta11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 019
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Dziewczyny, macie jakieś rady jak walczyc ze chciejstwem? Zauważyłam, że cały czas rzeczy mną rządzą. Największą słabośc mam chyba do kosmetyków. Jak cos ma ładne opakowanie, naturalny skład a przede wszystkim piękny zapach, to przepadłam - muszę to miec. Uważam, że niepotrzebnie wydaję pieniądze na kosmetyki. Co prawda wszystkie, które mam uwielbiam ale czy naprawdę potrzebuję? Po co mi 2 żele pod prysznic w zapasie zamiast jednego mydła do wszystkiego? Po co mi drogie masło do ciała, które kupiłam tylko ze względu na zapach?
Zapasów nie mam poza tymi żelami pod prysznic bo mam takie okresy postu gdzie zużywam wszystko co mam, a potem obżarstwa - kupuję więcej niż bym chciała.
__________________
"Mniej znaczy lepiej."
Charlotta11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-30, 20:23   #4027
juli_jka
now or never
 
Avatar juli_jka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: ldz
Wiadomości: 6 752
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, macie jakieś rady jak walczyc ze chciejstwem? Zauważyłam, że cały czas rzeczy mną rządzą. Największą słabośc mam chyba do kosmetyków. Jak cos ma ładne opakowanie, naturalny skład a przede wszystkim piękny zapach, to przepadłam - muszę to miec. Uważam, że niepotrzebnie wydaję pieniądze na kosmetyki. Co prawda wszystkie, które mam uwielbiam ale czy naprawdę potrzebuję? Po co mi 2 żele pod prysznic w zapasie zamiast jednego mydła do wszystkiego? Po co mi drogie masło do ciała, które kupiłam tylko ze względu na zapach?
Zapasów nie mam poza tymi żelami pod prysznic bo mam takie okresy postu gdzie zużywam wszystko co mam, a potem obżarstwa - kupuję więcej niż bym chciała.
zrób analizę co i za ile kupujesz
zapisuj wszystko
po krótkim okresie zobaczysz, ile kasy przepuszczasz
moze wtedy odezwie się w Tobie skąpiec
__________________
jeśli idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się
juli_jka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-30, 22:00   #4028
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Ja tez porządki robie. Dzisiaj wywaliłam prawie całe 3 wory ubrań.
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-30, 23:48   #4029
CptCook
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 556
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

A ja wydrukowałam kupon na -25% do C&A i ide po spodnie na lato .
__________________
zapuszczam włosy dla fundacji Rak'n'Roll

2017 - rok oszczędzania, rok bez zakupów
CptCook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-31, 00:07   #4030
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Hej, mogę się przyłączyć? Od nowego roku moim postanowieniem jest wprowadzić minimalizm w kosmetyczce i w domu, szafie, ale jakoś słabo mi to idzie. Zużywam produkty, ale i dokupuję nowe "bo promocja była". Największy problem mam z oczyszczeniem szafy i chętnie poczytam co Wy robicie. Jutro rano zasiądę do porannej kawy i zacznę lekturę Mam także w planach sporządzić listę kosmetyków, które są w pierwszej kolejności do zużycia. Nie chcę ograniczyć się tylko do mydła i kremu do twarzy, ale chciałabym mieć po jednej sztuce dobrego kosmetyku. Pozostałe postanowienia to: przejrzenie szafy, butów, szafek w mieszkaniu (głównie kuchnia), oczyszczenie ze śmieciowych plikow komputera i smartfona. Najgorsze to zużywanie kosmetykow, zajmuje wieki Kopa dał mi blog niebałaganki, mam małe mieszkanie i potrzebuję trochę "oddechu". Na szczęście nie posiadam durnostojek, ramek na zdjęcia też nigdy nie potrzebowałam i w sumie dobrze, bo od niedawna mieszka ze mną kot, więc i tak by wszystko zwalał.

Edytowane przez b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Czas edycji: 2015-05-31 o 00:12
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-31, 06:34   #4031
201608160903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 093
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Cytat:
Napisane przez CptCook Pokaż wiadomość
A ja wydrukowałam kupon na -25% do C&A i ide po spodnie na lato .
ja wczoraj byłam, ale jakoś nic mi nie pasowało

Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, macie jakieś rady jak walczyc ze chciejstwem? Zauważyłam, że cały czas rzeczy mną rządzą. Największą słabośc mam chyba do kosmetyków. Jak cos ma ładne opakowanie, naturalny skład a przede wszystkim piękny zapach, to przepadłam - muszę to miec. Uważam, że niepotrzebnie wydaję pieniądze na kosmetyki. Co prawda wszystkie, które mam uwielbiam ale czy naprawdę potrzebuję? Po co mi 2 żele pod prysznic w zapasie zamiast jednego mydła do wszystkiego? Po co mi drogie masło do ciała, które kupiłam tylko ze względu na zapach?
Zapasów nie mam poza tymi żelami pod prysznic bo mam takie okresy postu gdzie zużywam wszystko co mam, a potem obżarstwa - kupuję więcej niż bym chciała.
ja myślę, że 2 żele to żaden zapas idąc tym tropem po co Ci nie wiem, płyn do demakijażu skoro można zmyć olejem który też nakładasz na włosy, a jak zostanie możesz wykorzystać do smażenia (kokosowy)? :P

[1=b82ed09e83d6cc96f3cec4b 39c6008ed9e8c5acd_5dd3308 25eb9e;51590283]Hej, mogę się przyłączyć? Od nowego roku moim postanowieniem jest wprowadzić minimalizm w kosmetyczce i w domu, szafie, ale jakoś słabo mi to idzie. Zużywam produkty, ale i dokupuję nowe "bo promocja była". Największy problem mam z oczyszczeniem szafy i chętnie poczytam co Wy robicie. Jutro rano zasiądę do porannej kawy i zacznę lekturę Mam także w planach sporządzić listę kosmetyków, które są w pierwszej kolejności do zużycia. Nie chcę ograniczyć się tylko do mydła i kremu do twarzy, ale chciałabym mieć po jednej sztuce dobrego kosmetyku. Pozostałe postanowienia to: przejrzenie szafy, butów, szafek w mieszkaniu (głównie kuchnia), oczyszczenie ze śmieciowych plikow komputera i smartfona. Najgorsze to zużywanie kosmetykow, zajmuje wieki Kopa dał mi blog niebałaganki, mam małe mieszkanie i potrzebuję trochę "oddechu". Na szczęście nie posiadam durnostojek, ramek na zdjęcia też nigdy nie potrzebowałam i w sumie dobrze, bo od niedawna mieszka ze mną kot, więc i tak by wszystko zwalał.[/QUOTE]

jest na wizażu jakiś wątek "odwyk od zakupów kosmetycznych".
ja kiedyś pracowałam w branży i miałam ogromny KOSZ produktów kosmetycznych b.dobrej jakości. gdybym miała myśleć, że je zużyję, robiłabym to z 3 lata. wywaliłam prawie wszystko, zostawiajac 1 świeży tusz, 1 ulubiony bronzer etc.
201608160903 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-31, 08:21   #4032
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1969 Pokaż wiadomość
wyrzuciłam buty które kupiłam kilka lat temu i miałam raz ubrane
Hej. Ja mam 2 pary takich butów (już raczej nie modne) i też dziś tak z nimi zrobię
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-31, 11:35   #4033
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, macie jakieś rady jak walczyc ze chciejstwem? Zauważyłam, że cały czas rzeczy mną rządzą. Największą słabośc mam chyba do kosmetyków. Jak cos ma ładne opakowanie, naturalny skład a przede wszystkim piękny zapach, to przepadłam - muszę to miec. Uważam, że niepotrzebnie wydaję pieniądze na kosmetyki. Co prawda wszystkie, które mam uwielbiam ale czy naprawdę potrzebuję? Po co mi 2 żele pod prysznic w zapasie zamiast jednego mydła do wszystkiego? Po co mi drogie masło do ciała, które kupiłam tylko ze względu na zapach?
Zapasów nie mam poza tymi żelami pod prysznic bo mam takie okresy postu gdzie zużywam wszystko co mam, a potem obżarstwa - kupuję więcej niż bym chciała.
2 żele na zapas to jeszcze nie jest tragedia, bo produkt zużywa się dosyć szybko. Co innego, gdybyś miała w zapasie 2 podkłady albo 2 róże.
Nie bardzo rozumiem twój problem, bo z tego co piszesz, to wszystkie kosmetyki zużywasz. Czy tak nie jest? Wyrzucasz rzeczy bo się przeterminowały albo w ogóle do niczego ci się nie przydały?
Druga kwestia - jeżeli stać cię na drogie masło do ciała o pięknym zapachu, używasz je, jesteś zadowolona z jego działania, to w czym problem?
Napisz coś więcej o swoim problemie, będzie łatwiej coś doradzić
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-31, 12:18   #4034
201607111632
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 280
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

[1=b82ed09e83d6cc96f3cec4b 39c6008ed9e8c5acd_5dd3308 25eb9e;51590283]Hej, mogę się przyłączyć? Od nowego roku moim postanowieniem jest wprowadzić minimalizm w kosmetyczce i w domu, szafie, ale jakoś słabo mi to idzie. Zużywam produkty, ale i dokupuję nowe "bo promocja była". Największy problem mam z oczyszczeniem szafy i chętnie poczytam co Wy robicie. Jutro rano zasiądę do porannej kawy i zacznę lekturę Mam także w planach sporządzić listę kosmetyków, które są w pierwszej kolejności do zużycia. Nie chcę ograniczyć się tylko do mydła i kremu do twarzy, ale chciałabym mieć po jednej sztuce dobrego kosmetyku. Pozostałe postanowienia to: przejrzenie szafy, butów, szafek w mieszkaniu (głównie kuchnia), oczyszczenie ze śmieciowych plikow komputera i smartfona. Najgorsze to zużywanie kosmetykow, zajmuje wieki Kopa dał mi blog niebałaganki, mam małe mieszkanie i potrzebuję trochę "oddechu". Na szczęście nie posiadam durnostojek, ramek na zdjęcia też nigdy nie potrzebowałam i w sumie dobrze, bo od niedawna mieszka ze mną kot, więc i tak by wszystko zwalał.[/QUOTE]

Witamy



Cytat:
Napisane przez rise_against Pokaż wiadomość
ja wczoraj byłam, ale jakoś nic mi nie pasowało



ja myślę, że 2 żele to żaden zapas idąc tym tropem po co Ci nie wiem, płyn do demakijażu skoro można zmyć olejem który też nakładasz na włosy, a jak zostanie możesz wykorzystać do smażenia (kokosowy)? :P



jest na wizażu jakiś wątek "odwyk od zakupów kosmetycznych".
ja kiedyś pracowałam w branży i miałam ogromny KOSZ produktów kosmetycznych b.dobrej jakości. gdybym miała myśleć, że je zużyję, robiłabym to z 3 lata. wywaliłam prawie wszystko, zostawiajac 1 świeży tusz, 1 ulubiony bronzer etc.
Szczerze? Lepiej nie wchodzić na wątek odwykowy, bo tam dziewczyny same się napędzają do zakupów i podsyłają oferty. Niektóre z nich mają zapasy liczone w SETKACH, a i tak kupują, bo promocja, a potem płacz, że nastepnego miesiąca będzie lepiej. Nie, nie będzie, najpierw trzeba się wyleczyć z zakupoholizmu.

[
201607111632 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-31, 12:59   #4035
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Cytat:
Napisane przez amelsss Pokaż wiadomość
Szczerze? Lepiej nie wchodzić na wątek odwykowy, bo tam dziewczyny same się napędzają do zakupów i podsyłają oferty. Niektóre z nich mają zapasy liczone w SETKACH, a i tak kupują, bo promocja, a potem płacz, że nastepnego miesiąca będzie lepiej. Nie, nie będzie, najpierw trzeba się wyleczyć z zakupoholizmu.

[
Potwierdzam, sama na tym watku siedzialam, ale duza czesc dziewczyn tam tylko sie oszukuje niestety ze chce cos ze swoimi zapasami kosmetykow zrobic. Dlatego przestalam tam wchodzic, bo przy kazdej wiekszej akcji promocyjnej polowa z nich potem placze ze strasznie duzo kupilo i ze ma wiecej niz mialo miesiac temu. To nie dla mnie, albo cos sie robi albo nie, nie lubie pozorowania dzialania i samooszukiwania.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-31, 13:24   #4036
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Dzięki, że ostrzegłyście zanim weszłam na ten wątek :P Zresztą ja nie mam problemu z kupowaniem i trzymaniem setek produktów, niemniej ciąży mi ilość, ktorą posiadam. Najbardziej lakiery do paznokci (chociaż nie ma tego dużo, nawet nie ma 20 sztuk)- nie chcę mieć 2 takich samych odcieni, wolę mieć takie, w których się dobrze czuję Mam też kilka podkładów, ktorych nie lubię. Jeden już wykańczam, ale jeszcze przede mną 3 buteleczki Dwa nie są takie złe, jeden za ciemny, więc mogę go mieszać z tym drugim jasnym, a trzeci wyrzucę, bo w ogóle mi nie pasuje konsystencja. Postanowiłam mieć jeden na zimę, cięższy i coś lżejszego na wiosnę/lato. Róże mogę mieć dwa-chłodny i ciepły kolor. Jeden brązer, jeden rozświetlacz itp. Z rzeczy pielęgnacyjnych- chcę ograniczyć ilość posiadanych kremow do twarzy.

A w załączniku owoc mojej dzisiejszej pracy W dwóch siatkach ubrania, w jednej buty.

Edytowane przez b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Czas edycji: 2015-05-31 o 13:27
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-31, 14:36   #4037
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

[1=b82ed09e83d6cc96f3cec4b 39c6008ed9e8c5acd_5dd3308 25eb9e;51593827]

A w załączniku owoc mojej dzisiejszej pracy W dwóch siatkach ubrania, w jednej buty.[/QUOTE]Gratuluję. Ja jednak wyrzuciałam 1 parę butów
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-31, 15:09   #4038
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Cytat:
Napisane przez akot80 Pokaż wiadomość
Gratuluję. Ja jednak wyrzuciałam 1 parę butów
Dziekuje Najbardziej zatrważa mnie fakt, że ja te rzeczy wiozłam ze sobą, jak się przeprowadzałam z Polski do Anglii. Wieźć tyle km, żeby ani razu nie założyć Jedną parę butów wyrzucam, bo już są zniszczone. Na następną jesień i zimę kupię takie same.
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-31, 15:17   #4039
manymanyways
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 823
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

dołączam się, chociaż chyba już tu kiedyś pisałam
Minimalizm to też mój sposób na życie Dobrym patentem na ograniczenie zakupów i wykorzystywanie naprawdę tego, co się już ma, jest... postanowienie, że przez cały okrągły rok nie kupi się ani jednego nowego ciucha. Postanowiłam właśnie tak zrobić po przejrzeniu mojej szafy z ciuchami. Tak naprawdę wszystko mam, więc po co mi więcej.
manymanyways jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-31, 15:41   #4040
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Ja ubrania i buty kupuję, gdy już muszę, czyli gdy się coś zniszczy/podrze.
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-31, 16:37   #4041
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Cytat:
Napisane przez manymanyways Pokaż wiadomość
dołączam się, chociaż chyba już tu kiedyś pisałam
Minimalizm to też mój sposób na życie Dobrym patentem na ograniczenie zakupów i wykorzystywanie naprawdę tego, co się już ma, jest... postanowienie, że przez cały okrągły rok nie kupi się ani jednego nowego ciucha. Postanowiłam właśnie tak zrobić po przejrzeniu mojej szafy z ciuchami. Tak naprawdę wszystko mam, więc po co mi więcej.
To jest dobre założenie, jeżeli twoja szafa jest przemyślana, a we wszystkich ubrania czujesz się i wyglądasz dobrze Nie wszyscy podchodzą do tego tak rozważnie, dlatego czasami trzeba zrobić czystkę i udać się na zakupy, by uzupełnić szafę w ubrania "idealne" Co ciekawe, nawet osoby, które mają szafę kapsułkową od 4 lub 6 lat nadal popełniają "błędy" i nie są zadowolone z jakiegoś wyboru - ubranie ląduje na aukcji lub jako prezent i trzeba znowu wybrać się na zakupy.
Jesteś zadowolona ze swojej szafy? Może napiszesz coś o swoim stylu, dasz kilka wskazówek itp.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-31, 17:08   #4042
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Ja niby mam wszystko i dobrze skompletowana szafę a caly czas wydaje mi sie ze jakbym cos dokupila to wygladalabym lepiej, czulabym sie lepiej... A to nieprawda. Kusza mnie watki ba wizażu, instagram, czasami zobaczę cos fajnego u innych dziewczyn i tez chce to miec. Wiec dla mnie chyba taki ban zakupowy to najlepszy pomysl.
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-31, 17:15   #4043
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Ja niby mam wszystko i dobrze skompletowana szafę a caly czas wydaje mi sie ze jakbym cos dokupila to wygladalabym lepiej, czulabym sie lepiej... A to nieprawda. Kusza mnie watki ba wizażu, instagram, czasami zobaczę cos fajnego u innych dziewczyn i tez chce to miec. Wiec dla mnie chyba taki ban zakupowy to najlepszy pomysl.
Ja czasem sie zastanawiam czy nie odinstalowac instagrama z tego względu. Za dużo pokus, a te rzeczy wcale nie są potrzebne
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-31, 18:07   #4044
Charlotta11
Zadomowienie
 
Avatar Charlotta11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 019
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;51592724]2 żele na zapas to jeszcze nie jest tragedia, bo produkt zużywa się dosyć szybko. Co innego, gdybyś miała w zapasie 2 podkłady albo 2 róże.
Nie bardzo rozumiem twój problem, bo z tego co piszesz, to wszystkie kosmetyki zużywasz. Czy tak nie jest? Wyrzucasz rzeczy bo się przeterminowały albo w ogóle do niczego ci się nie przydały?
Druga kwestia - jeżeli stać cię na drogie masło do ciała o pięknym zapachu, używasz je, jesteś zadowolona z jego działania, to w czym problem?
Napisz coś więcej o swoim problemie, będzie łatwiej coś doradzić
[/QUOTE]

Moim problemem jest chyba to, że chcę byc większą minimalistką niż mogę. Przykładowo: nie chcę używac wielku kosmetyków i rzeczy w plastykowych opakowaniach, które potem lądują na śmietniku. Chcę ograniczyc kosmetyki do niezbędnego minimum a kupuję wspomniane żele pod prysznic i masła do ciała bo kuszą mnie ładne opakowania, zapachy i składy. Jest to moja słabośc i trudno mi się z niej wyleczyc.

Cytat:
Napisane przez rise_against Pokaż wiadomość
ja myślę, że 2 żele to żaden zapas idąc tym tropem po co Ci nie wiem, płyn do demakijażu skoro można zmyć olejem który też nakładasz na włosy, a jak zostanie możesz wykorzystać do smażenia (kokosowy)? :P
Haha, no faktycznie jest to mój tok myślenia. Zrezygnowałam z płynu micelarnego na rzecz żelu do mycia twarzy i ściereczki Glov. Tak sobie się sprawdza ale ostatnio tak rzadko się maluję, ze na razie wystarczy.

W ogóle dziękuję za linka do vloga mayathebee2626 o minimaliźmie. Bardzo mi się podoba jej podejście i też odnajduję w nim siebie.
__________________
"Mniej znaczy lepiej."
Charlotta11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-31, 18:21   #4045
manymanyways
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 823
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
Moim problemem jest chyba to, że chcę byc większą minimalistką niż mogę. Przykładowo: nie chcę używac wielku kosmetyków i rzeczy w plastykowych opakowaniach, które potem lądują na śmietniku. Chcę ograniczyc kosmetyki do niezbędnego minimum a kupuję wspomniane żele pod prysznic i masła do ciała bo kuszą mnie ładne opakowania, zapachy i składy. Jest to moja słabośc i trudno mi się z niej wyleczyc.
ja z tym skończyłam, jak przeszłam na kosmetyki ekologiczne prócz kosmetyków, zmieniłam też sposób myślenia na bardziej eko. Np. nie używam raczej gotowych peelingów do twarzy ani ciała, skoro mogę je zrobić z tego co mam w kuchni. Ogranicza to też ilość wyrzucanych opakowań.
A przedtem? Zrobiłam sobie nawet listę kosmetyków, coś jak projekt denko. I miałam np. trzy balsamy do ciała, dwa otwarte, jeden nieotwarty czekał, aż się tamte skończą jeden otwarty wywaliłam od razu, bo go i tak nie lubiłam i męczyłam od prawie roku , drugi domęczyłam, a trzeci nieotwarty sprzedałam a jaką satysfakcję miałam jak z tej listy mogłam coś wykreślić jako zużyte/sprzedane/oddane

Co do mojej szafy... nie wiem, czy jest dobrze skompletowana, ale na każdą okazję coś w niej znajdę. Wystarczy, żeby się ubrać do pracy, luźno połazić po domu, iść na siłownię, na imprezę, mieć w czym wygodnie spać... Z tego, co mam, zawsze znalazłam też coś na specjalne okazje typu wesele, pogrzeb, chrzciny.
Jest mi na pewno łatwiej z tymi ubraniami, bo generalnie nie interesuję się modą zwykle noszę jeansy, trampki, jakaś ładna bluzka na górę. Nie śledzę więc żadnych trendów, nie porównuję się z koleżankami, które mają zupełnie inny styl, bo dobrze się czuję w moim luźnym stylu i wiem, że nawet jak mi wpadnie w oko jakaś no nie wiem ołówkowa spódnica czy coś kompletnie nie w moim stylu to i tak nie będę się w niej dobrze czuła. Więc nie kupuję
manymanyways jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-31, 18:26   #4046
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
Moim problemem jest chyba to, że chcę byc większą minimalistką niż mogę. Przykładowo: nie chcę używac wielku kosmetyków i rzeczy w plastykowych opakowaniach, które potem lądują na śmietniku. Chcę ograniczyc kosmetyki do niezbędnego minimum a kupuję wspomniane żele pod prysznic i masła do ciała bo kuszą mnie ładne opakowania, zapachy i składy. Jest to moja słabośc i trudno mi się z niej wyleczyc.



Haha, no faktycznie jest to mój tok myślenia. Zrezygnowałam z płynu micelarnego na rzecz żelu do mycia twarzy i ściereczki Glov. Tak sobie się sprawdza ale ostatnio tak rzadko się maluję, ze na razie wystarczy.

W ogóle dziękuję za linka do vloga mayathebee2626 o minimaliźmie. Bardzo mi się podoba jej podejście i też odnajduję w nim siebie.
Po żelu teoretycznie powinno się jeszcze używać toniku dla wyrównania pH skóry

Też mam rzeczy na zapas, nie uważam, ze jest to coś złego, bo są to rzeczy, które zużyje na pewno, gdy to, czego akutalnie używam się skończy - nie kupuję, bo mi się podoba, a nie będę mogła tego użyć.
W stosunku do rzeczy, których używam mam podejście, że mają być one dla mnie, a nie ja dla nich, po co mam się męczyć z jednym żelem do mycia wszystkiego skoro mi to nie pasuje, nie służy mojej skórze ani samopoczuciu. Każdy ma inne podjeście do minimalizmu, ktoś może mieć 30 rzeczy i będzie uważał, że to dużo, a ktoś może mieć 80 i uważać, ze kolejne 20 mu się przyda. "Za dużo" zaczyna się tam, gdzie ilość rzeczy zaczyna sprawiać dyskomfort.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-31, 20:12   #4047
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Cytat:
Napisane przez CptCook Pokaż wiadomość
Może trzeba było wystawić na olx? ja sprzedałam tam prawie wszystkie buty w których nie chodziłam/wyszłam raz na wesele.
były już niemodne, takie z czubkami ...
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-31, 22:33   #4048
CptCook
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 556
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1969 Pokaż wiadomość
były już niemodne, takie z czubkami ...
Zdziwiłabyś się.. każda potwora znajdzie swego amatora ...czasami takie straszne rzeczy widze na olx, że strach .

---------- Dopisano o 22:33 ---------- Poprzedni post napisano o 22:25 ----------

Cytat:
Napisane przez manymanyways Pokaż wiadomość
ja z tym skończyłam, jak przeszłam na kosmetyki ekologiczne prócz kosmetyków, zmieniłam też sposób myślenia na bardziej eko. Np. nie używam raczej gotowych peelingów do twarzy ani ciała, skoro mogę je zrobić z tego co mam w kuchni. Ogranicza to też ilość wyrzucanych opakowań.
Fajnie że są tu dziewczyny z tzw ekologicznym podejsciem. Ja nigdy nie byłam fanką kosmetyków i jak patrzę na wątki denkowe to nie wierzę, że można kupić tyle rzeczy .

Ja też staram się robić domowo większość kosmetyków i wyrzucać jak najmniej opakowań, myślę że z pożytkiem dla skóry i świata. A poza tym fajnie coś samemu ukręcić .
__________________
zapuszczam włosy dla fundacji Rak'n'Roll

2017 - rok oszczędzania, rok bez zakupów
CptCook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-31, 23:47   #4049
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Dzisiaj u mnie brzydka pogoda była, więc niedziela domowa. Bilans dnia:

-3 reklamówki pokazane wyżej,
-przejrzałam leki, odsortowałam przeterminowane,
-przejrzałam kosmetyki: znalazłam kilka próbek do zużycia na teraz, wyrzuciłam podkład, szminkę, w której brzydko wyglądam i próbkę podkładu w złym dla mnie kolorze,
-wyczyściłam laptopa ze śmieci, posortowałam potrzebne pliki, to samo zrobiłam z telefonem.

A z takich drobnostek, to wyczyściłam portfel i torebkę ze starych paragonow, chusteczek itp., ale to raczej rutynowa czynność, a nie minimalizm :P

Za następny cel obieram przejrzenie dwóch walizek, ktore leżą na szafie i do których miałam w zwyczaju upychać wszelkie rzeczy niepotrzebne mi w danym momencie. Ciekawe jakie smieci tam znajdę Potem przejrzenie dokumentów moich i mojego faceta, posortowanie, wyrzucenie jakichś niepotrzebnych starych dokumentów. Potem kuchnia- wyrzucenie poszczerbionych kubków, talerzyków, jakichś pustych słoików, których i tak nie używamy, przejrzenie przypraw, których mamy masę i to po kilka sztuk- na pewno można przesypać np. oregano z kilku torebeczek do jednej. Na końcu wywalenie notatek ze studiow, ktore zalegają w praktycznie każdej książce i teczce- nie potrzebuję jakichś starych obliczeń, wszystko co chcę mam w książkach i online. Zresztą i tak jestem już po sesji, więc moglabym właściwie to wyrzucić :P

Edytowane przez b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Czas edycji: 2015-05-31 o 23:55
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-01, 08:23   #4050
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

[1=b82ed09e83d6cc96f3cec4b 39c6008ed9e8c5acd_5dd3308 25eb9e;51599701]

Za następny cel obieram przejrzenie dwóch walizek, ktore leżą na szafie i do których miałam w zwyczaju upychać wszelkie rzeczy niepotrzebne mi w danym momencie. Ciekawe jakie smieci tam znajdę Potem przejrzenie dokumentów moich i mojego faceta, posortowanie, wyrzucenie jakichś niepotrzebnych starych dokumentów. [/QUOTE]

Moja mama i moja babcia zawsze upychały ubrania, które mogą się jeszcze kiedyś przydać, w walizkach, w wersalce i tapczanach, w pawlaczach. Nie można było z tych sprzętów normalnie korzystać, bo wszędzie coś poupychane. Jak wyprowadziłam się z domu, to sobie obiecałam, że nigdy nie będę żyła tak, jak one, są dla mnie idealnym antyprzykładem

off top: Od ilu lat oglądasz Przyjaciół?
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-14 11:50:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:32.