Operacje nosa - zbiorczy! cz.2 - Strona 161 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-06-14, 15:03   #4801
szymane
Przyczajenie
 
Avatar szymane
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 9
Dot.: Operacje nosa - zbiorczy! cz.2

Dziewczyny, każdy ma inne podejście do symulacji vs zdawanie się na pomysł lekarza. Dla mnie symulacja była ważna nie dlatego, że chcę żeby mój nos wyglądał dokładnie tak jak po przeróbce w programie komputerowym, ale po to aby wskazać kierunek wyobrażania/planu lekarza.

Pozdrawiam.

Edytowane przez szymane
Czas edycji: 2015-06-15 o 21:40 Powód: literówka
szymane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-15, 10:09   #4802
anusias25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 18
Dot.: Operacje nosa - zbiorczy! cz.2

Cytat:
Napisane przez missnataliak Pokaż wiadomość
Dziewczęta minęło 16 dni od zabiegu. Bardzo nierówno schodzi Opuchlizna. Z lewej prawie zeszła zupełnie z prawej bez zmian. No i czubek ciągle szeroki. Wiem że Jeszcze wcześnie ale czy stosowalyscie jakieś maści kremy tabletki żeby przyspieszyć usunięcie obrzęku ?
Ja akurat nie miałam zbyt dużej opuchlizny ale smarowałam nos żelem Lioton 1000 i brałam tabletki Aescin. Tabletki bardzo polecam!!!

Edytowane przez anusias25
Czas edycji: 2015-06-15 o 10:19
anusias25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-18, 09:03   #4803
Basiulek
Zakorzenienie
 
Avatar Basiulek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 680
GG do Basiulek
Dot.: Operacje nosa - zbiorczy! cz.2

Czy ktoś się może operuje jakoś niedługo? Mi zostały 3 tygodnie i zaczynam panikować, ciągle mi się śni, że po operacji mam garbaty nos
Basiulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-18, 10:57   #4804
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Operacje nosa - zbiorczy! cz.2

mam termin na wrzesien u dr Zawisza
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-18, 11:30   #4805
Viann
Raczkowanie
 
Avatar Viann
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 310
Dot.: Operacje nosa - zbiorczy! cz.2

Cytat:
Napisane przez Basiulek Pokaż wiadomość
Czy ktoś się może operuje jakoś niedługo? Mi zostały 3 tygodnie i zaczynam panikować, ciągle mi się śni, że po operacji mam garbaty nos
Mi też 3 tygodnie, kiedy masz? Ja 07.07, ładna data, jak na ślub
Ja na razie się denerwuję lekko, że nie zdążę zrobić badań.
Viann jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-18, 14:39   #4806
karaelb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 35
po operacji nosa

Hej
W Poniedziałek przeszłam generalny remont nosa wraz z przegrodą i mam dwa pytanka (jeśli ktoś jest mi w stanie odpowiedzieć).

1) Jako nałogowy palacz wyrobów tytoniowych strasznie chce mi się palić. Można?
2) W Piątek (jutro) kazano mi samodzielnie usunąć sobie setony z noska... Troche się boje, bo nie wiem jak mam sie do tego zabrać. Czy leci krew? Czego mam się spodziewać?

Dziękuje i pozdrawiam
__________________
...

Edytowane przez karaelb
Czas edycji: 2015-06-18 o 16:35
karaelb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-18, 14:44   #4807
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: po operacji nosa

Cytat:
Napisane przez karaelb Pokaż wiadomość
Hej
W Poniedziałek przeszłam generalny remont nosa wraz z przegrodą i mam dwa pytanka (jeśli ktoś jest mi w stanie odpowiedzieć).

1) Jako nałogowy palacz wyrobów tytoniowych strasznie chce mi się palić. Można?
2) W Piątek (jutro) kazano mi samodzielnie usunąć sobie setony z noska... Troche się boje, bo nie wiem jak mam sie do tego zabrać. Czy leci krew? Czego mam się spodziewać?

Dziękuje i pozdrawiam
samodzielne usuniecie setonow? brzmi zle. idz do tego lekarza i niech je wyjmie profesjonalnie bo to nie dosc ze bol to jeszcze sobie nos uszkodzisz.

palenie jest zabronione bo zle wplywa na krew i proces gojenia.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-18, 14:48   #4808
karaelb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 35
Dot.: po operacji nosa

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
samodzielne usuniecie setonow? brzmi zle. idz do tego lekarza i niech je wyjmie profesjonalnie bo to nie dosc ze bol to jeszcze sobie nos uszkodzisz.

palenie jest zabronione bo zle wplywa na krew i proces gojenia.
no własnie powiedziano mi że powinnam to zrobić sama, bo będę czuła czy boli i będę mogła zrobić to tak żeby bolało jak najmniej...
czyli zero palenia? jej
__________________
...
karaelb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-18, 15:55   #4809
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: po operacji nosa

Cytat:
Napisane przez karaelb Pokaż wiadomość
no własnie powiedziano mi że powinnam to zrobić sama, bo będę czuła czy boli i będę mogła zrobić to tak żeby bolało jak najmniej...
czyli zero palenia? jej
masz polamany nos i wyciaganiem setonow mozesz sobie zrobic krzwde. lekarz ci tak powiedzial? to patalach.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-18, 17:33   #4810
karaelb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 35
Dot.: po operacji nosa

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
masz polamany nos i wyciaganiem setonow mozesz sobie zrobic krzwde. lekarz ci tak powiedzial? to patalach.
Tak, powiedział mi to lekarz który operował, oraz Pani pielęgniarka która zmieniała mi ostatni opatrunek...

---------- Dopisano o 18:33 ---------- Poprzedni post napisano o 17:03 ----------

ktoś coś jeszcze? proszę o pomoc
__________________
...
karaelb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-18, 18:54   #4811
Sunny Tiger
Wtajemniczenie
 
Avatar Sunny Tiger
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 813
Dot.: Operacje nosa - zbiorczy! cz.2

Cytat:
Napisane przez eaven Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.
Mam pytanie do tych z was, które są jakkolwiek obeznane w temacie. Mam krzywy nos (przekrzywiony w prawo), do tego część chrzęstna jest wg mnie dość szeroka (taka prawie kulka ). Tyle lat marzyłam o operacji i udało się - będę w stanie udźwignąć to finansowo. Umówiłam się na konsultację u dr Węgrzyna we Wrocławiu, a wyszłam z niej załamana. Dr powiedział mi, że on nic by nie robił bo:
- mam i tak mały nos w porównaniu do twarzy; jest krótki i zadarty (dla mnie to właśnie w drugą stronę, patrząc z profilu...), przez co po zwężeniu go będę miała świński nos, bo się skróci.
- wg niego mam krzywy nos, bo całą twarz mam bardzo asymetryczną (w dzieciństwie miałam mały wypadek i przez to też mi się bardziej skrzywił - wspominałam doktorowi). Uznał, że mogę wyprostować go, ale po jakimś czasie on się znowu skrzywi, bo mam silniejsze mięśnie po lewej stronie twarzy. Po zaglądnięciu do mojego nosa dodał, że skrzywienie jest w części kostnej i wyprostowanie tego nie wpłynie na wygląd nosa. Tylko, że jak ptrzę 'od spodu', to widzę, że cała część chrzęstna jest mocno przechylona w prawo.
Czyli ogólnie przypadek beznadziejny. Zwięzić nie, bo będzie świński, taki mocno zadarty, a wyprostowac też nie, bo i tak się skrzywi... Czy to jest możliwe, żeby nos się tak po prostu przekrzywił po jakimś czasie? I czy zawsze zwężenie skutkuje skróceniem? Tak wyjaśnił mi to dr, że każe zwężenie wiąże się ze skróceniem nosa - mniejszym bądź większym. Patrzyłam na strony innych lekarzy, np. u dr Skupina: "Korekcja nosa w części chrzęstnej jest wykonywana w przypadku dużego końca nosa, może też być wykonywana w celu skrócenia nosa." I zrozumiałam to tak, że zwężenie nie oznacza skrócenia...
Do tego ostatnia sprawa - dr powiedział, że nie można w trakcie jednej operacji zrobić przegrody oraz części chrzęstnej. To jak to w końcu jest? Pojechałabym na konsultacje do dr Skupina, ale nie chcę bez sensu wydawać pieniędzy, jeśli okaże się, że naprawdę nie da się nic zrobić. Załamana już jestem, bo to było moje marzenie, a tu takie wiadomości
Na Twoim miejscu wysłałabym zdjęcia do innych lekarzy. Jeśli nie będą w stanie ocenić na podstawie zdjęcia, to wtedy ewentualnie wybierz się osobiście, ale na pewno warto najpierw spróbować skonsultować mailowo.
Byłam kiedyś na konsultacjach u doktora Węgrzyna oraz widziałam 2 jego "prace" i uważam, że bardzo zachowawczo podchodzi do nosów i nie robi dużych zmian. Co nie oznacza że jest złym lekarzem, bo biusty wychodzą mu ładnie
__________________
Sunny Tiger jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-18, 21:00   #4812
Viann
Raczkowanie
 
Avatar Viann
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 310
Dot.: po operacji nosa

Cytat:
Napisane przez karaelb Pokaż wiadomość
Hej
W Poniedziałek przeszłam generalny remont nosa wraz z przegrodą i mam dwa pytanka (jeśli ktoś jest mi w stanie odpowiedzieć).

1) Jako nałogowy palacz wyrobów tytoniowych strasznie chce mi się palić. Można?
2) W Piątek (jutro) kazano mi samodzielnie usunąć sobie setony z noska... Troche się boje, bo nie wiem jak mam sie do tego zabrać. Czy leci krew? Czego mam się spodziewać?

Dziękuje i pozdrawiam

:O

Idź do tego lekarza, niech Ci sam wyciągnie setony, co to za argument, że będziesz wiedzieć czy boli, jak Ci lekarz będzie wyciągał to też będziesz czuć i możesz przecież powiedzieć co czujesz. Ja to bym chyba zemdlała, gdybym miała to sama zrobić.
Nie uzgodniliście tego przed operacją? Masakra.

I nie pal, dla dobra gojenia, to też Ci lekarz powinien powiedzieć!
Viann jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-18, 21:26   #4813
Basiulek
Zakorzenienie
 
Avatar Basiulek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 680
GG do Basiulek
Dot.: Operacje nosa - zbiorczy! cz.2

Cytat:
Napisane przez Viann Pokaż wiadomość
Mi też 3 tygodnie, kiedy masz? Ja 07.07, ładna data, jak na ślub
Ja na razie się denerwuję lekko, że nie zdążę zrobić badań.
Haha, ja dzień po Tobie, 8.07 Badania krwi robiłam, ale za tydzień muszę zrobić jeszcze raz (2tyg przed) , na rentgen byłam już zapisana, ale im się skierowanie nie spodobało, więc muszę jeszcze raz kombinować no i EKG.
Powoli chyba będę też robiła zakupy "operacyjne" Jakiś rogal by się przydał, twardszy pewnie lepszy, ale wolałabym takiego mięciutkiego.
Dziewczyny , dawałyście radę myć włosy z gipsem czy mam się przygotować na tydzień ze swędzącą głową?
Basiulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-18, 21:28   #4814
karaelb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 35
Dot.: po operacji nosa

Cytat:
Napisane przez Viann Pokaż wiadomość
:O

Idź do tego lekarza, niech Ci sam wyciągnie setony, co to za argument, że będziesz wiedzieć czy boli, jak Ci lekarz będzie wyciągał to też będziesz czuć i możesz przecież powiedzieć co czujesz. Ja to bym chyba zemdlała, gdybym miała to sama zrobić.
Nie uzgodniliście tego przed operacją? Masakra.

I nie pal, dla dobra gojenia, to też Ci lekarz powinien powiedzieć!
Dobę po operacji, jak już miałam wyjść do domu, przyszedł do mnie lekarz porozmawiać, powiedział co i jak... Następnie powiedział, że nie ma sensu żebym przyjeżdżała na wyciągnięcie setonów - bo mogę to sobie wyciągnąć powoli sama w domku w Czwartek lub Piątek... To samo usłyszałam od pielęgniarki.
Też to było dla mnie dziwne. Potem powiedzieli tylko abym przyjechała w Poniedziałek na zdjęcie gipsu.
__________________
...
karaelb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-18, 21:45   #4815
Sunny Tiger
Wtajemniczenie
 
Avatar Sunny Tiger
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 813
Dot.: po operacji nosa

Cytat:
Napisane przez Basiulek Pokaż wiadomość
Haha, ja dzień po Tobie, 8.07 Badania krwi robiłam, ale za tydzień muszę zrobić jeszcze raz (2tyg przed) , na rentgen byłam już zapisana, ale im się skierowanie nie spodobało, więc muszę jeszcze raz kombinować no i EKG.
Powoli chyba będę też robiła zakupy "operacyjne" Jakiś rogal by się przydał, twardszy pewnie lepszy, ale wolałabym takiego mięciutkiego.
Dziewczyny , dawałyście radę myć włosy z gipsem czy mam się przygotować na tydzień ze swędzącą głową?
Da radę Trzeba tylko odchylić głowę mocno do tyłu - mam na myśli opcję ze słuchawką prysznicową w ręce.
Ale suchy szampon tak czy owak może się przydać

Cytat:
Napisane przez karaelb Pokaż wiadomość
Dobę po operacji, jak już miałam wyjść do domu, przyszedł do mnie lekarz porozmawiać, powiedział co i jak... Następnie powiedział, że nie ma sensu żebym przyjeżdżała na wyciągnięcie setonów - bo mogę to sobie wyciągnąć powoli sama w domku w Czwartek lub Piątek... To samo usłyszałam od pielęgniarki.
Też to było dla mnie dziwne. Potem powiedzieli tylko abym przyjechała w Poniedziałek na zdjęcie gipsu.
Chyba też bym nie dała rady wyjąć sobie samodzielnie setonów, choć dr Giedrojć zakłada bardzo krótkie i nie było tragedii przy wyciąganiu.
Za to gips zdejmowałam sama
__________________
Sunny Tiger jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-18, 22:07   #4816
karaelb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 35
Dot.: po operacji nosa

Cytat:
Napisane przez Sunny Tiger Pokaż wiadomość
Chyba też bym nie dała rady wyjąć sobie samodzielnie setonów, choć dr Giedrojć zakłada bardzo krótkie i nie było tragedii przy wyciąganiu.
Za to gips zdejmowałam sama
Myślę że dam radę Tylko nie wiem czego mam się spodziewać. Krew leci? Jak tak, to co robic? Operacje miałam w Poniedziałek rano, więc powinno chyba być już wszystko cacy?
__________________
...
karaelb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-18, 22:16   #4817
Viann
Raczkowanie
 
Avatar Viann
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 310
Dot.: po operacji nosa

Cytat:
Napisane przez karaelb Pokaż wiadomość
Myślę że dam radę Tylko nie wiem czego mam się spodziewać. Krew leci? Jak tak, to co robic? Operacje miałam w Poniedziałek rano, więc powinno chyba być już wszystko cacy?
Twarda z Ciebie zawodniczka Tylko w razie czego nie wahaj się ani sekundę, żeby dzwonić po pomoc, bo to za poważna sprawa.
Ja przede wszystkim nie boję się krwi, bólu, kłucia ale boję się gmerania, jestem w stanie zemdleć przy wkładaniu kolczyka w świeżo przekłutą dziurkę :P Nie wiem czemu tak mam, dlatego bym się nie odważyła. Trzymaj się i daj znać jak poszło.
Viann jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-18, 22:20   #4818
karaelb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 35
Dot.: po operacji nosa

Cytat:
Napisane przez Viann Pokaż wiadomość
Twarda z Ciebie zawodniczka Tylko w razie czego nie wahaj się ani sekundę, żeby dzwonić po pomoc, bo to za poważna sprawa.
Ja przede wszystkim nie boję się krwi, bólu, kłucia ale boję się gmerania, jestem w stanie zemdleć przy wkładaniu kolczyka w świeżo przekłutą dziurkę :P Nie wiem czemu tak mam, dlatego bym się nie odważyła. Trzymaj się i daj znać jak poszło.
mam nadzieje no ja krwi się nie boje, haha! po operacji sama wkładałam sobie 5 centymetrowego kolczyka w biodro jutro dam znać czy przeżyłam, czy poległam na polu bitwy
__________________
...
karaelb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-18, 23:20   #4819
Sunny Tiger
Wtajemniczenie
 
Avatar Sunny Tiger
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 813
Dot.: po operacji nosa

Na forum beauty w polsce dziewczyny z wątku doktora Skupina piszą, że same wyciągały setony. Więc chyba się da
__________________
Sunny Tiger jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-19, 09:27   #4820
karaelb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 35
Dot.: Operacje nosa - zbiorczy! cz.2

Trzymajcie kciuki Biore tabsy i wyciągam

Wyciągnęłam. Nie było źle, spodziewałam się czegoś gorszego. W skali od 1-10? 4, ale to dla tego że przy samej końcówce zabolało Jestem z siebie taka dumna Pierwszy oddech? Bezcenny, w końcu Troche boję sie oddychać noskiem, bo jedną dziurkę mam w 90% zatkaną, pewnie przez te wynalazki w środku. Jak wy przemywałyście nosek żeby się oczyścił? Ja na razie posmarowałam delikatnie w środku Nitrofurazonem.

TAKA SZCZĘŚLIWA <3
__________________
...

Edytowane przez karaelb
Czas edycji: 2015-06-19 o 12:36
karaelb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-19, 13:02   #4821
eaven
Raczkowanie
 
Avatar eaven
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 255
Dot.: Operacje nosa - zbiorczy! cz.2

Cytat:
Napisane przez Sunny Tiger Pokaż wiadomość
Na Twoim miejscu wysłałabym zdjęcia do innych lekarzy. Jeśli nie będą w stanie ocenić na podstawie zdjęcia, to wtedy ewentualnie wybierz się osobiście, ale na pewno warto najpierw spróbować skonsultować mailowo.
Byłam kiedyś na konsultacjach u doktora Węgrzyna oraz widziałam 2 jego "prace" i uważam, że bardzo zachowawczo podchodzi do nosów i nie robi dużych zmian. Co nie oznacza że jest złym lekarzem, bo biusty wychodzą mu ładnie
Dzięki za odpowiedź A orientujesz się może (albo inna z dziewczyn tutaj) jak wygląda taka konsultacja mailem? Czy jest tak samo płatna jak ta na żywo? Czy trzeba wcześniej pytać lekarza, czy się na taką ocenę na podstawie zdjęć zgodzi? Nie chciałabym chamsko wysłać zdjęć i oczekiwać na odpowiedź od jakiegoś chirurga
eaven jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-19, 13:19   #4822
Sunny Tiger
Wtajemniczenie
 
Avatar Sunny Tiger
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 813
Dot.: Operacje nosa - zbiorczy! cz.2

Cytat:
Napisane przez karaelb Pokaż wiadomość
Trzymajcie kciuki Biore tabsy i wyciągam

Wyciągnęłam. Nie było źle, spodziewałam się czegoś gorszego. W skali od 1-10? 4, ale to dla tego że przy samej końcówce zabolało Jestem z siebie taka dumna Pierwszy oddech? Bezcenny, w końcu Troche boję sie oddychać noskiem, bo jedną dziurkę mam w 90% zatkaną, pewnie przez te wynalazki w środku. Jak wy przemywałyście nosek żeby się oczyścił? Ja na razie posmarowałam delikatnie w środku Nitrofurazonem.

TAKA SZCZĘŚLIWA <3
Gratulacje, za Tobą kolejny etap w drodze do nowego nosa

Cytat:
Napisane przez eaven Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź A orientujesz się może (albo inna z dziewczyn tutaj) jak wygląda taka konsultacja mailem? Czy jest tak samo płatna jak ta na żywo? Czy trzeba wcześniej pytać lekarza, czy się na taką ocenę na podstawie zdjęć zgodzi? Nie chciałabym chamsko wysłać zdjęć i oczekiwać na odpowiedź od jakiegoś chirurga
Nigdy nie słyszałam, żeby którykolwiek lekarz liczył sobie za mailową konsultację. Ostatecznie, jeśli nie będzie chciał się wypowiedzieć w ten sposób, to po prostu zaprosi Cię na wizytę Zdarza się, że dziewczyny konsultują się tylko mailowo, umawiają na termin operacji i dopiero przed samym zabiegiem omawiają szczegóły z doktorem osobiście. W Twoim przypadku pewnie tak czy siak doktor będzie chciał "pomacać" nos wcześniej, ale warto napisać maila, żebyś nie jechała na darmo. Zrób dobre zdjęcia z każdej strony i opisz sytuację.
__________________
Sunny Tiger jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 17:56   #4823
karaelb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 35
Dot.: Operacje nosa - zbiorczy! cz.2

Kochane, a jak było u Was ze smakiem?
__________________
...
karaelb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 22:00   #4824
Star90
Zakorzenienie
 
Avatar Star90
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 13 689
GG do Star90
Operacje nosa - zbiorczy! cz.2

Kochane dawno mnie tu nie było, jestem 8 miesięcy po operacji chrząstki i piłowania garba ale niestety z jednej strony czubka nosa chrząstka jest bardziej "zaostrzona" niż zaokrąglona jak po drugiej stronie i jak przejadę po całym nosku palcem z góry na dół to to chrząstka mnie boli/kłuje. Kontrole roczną mam po wakacjach ale chyba umówię sie wczesniej powiem dr co mi przeszkadza i zaplanuje ewentualna poprawkę która jest dla mnie możliwa tylko w październiku ze względu na prowadzony interes.
Przeszkadza mi tez to ze mój nos z jednego boku profilu skręca . Jak miałam dłuższy nos nie było tego tak widać.. Dr stwierdził ze nos przekrzywiony był wczesniej.. No ale jak zaproponowałam operacje nosa tylko w części chrzestnej to nie był przeciwny i nie twierdził ze potrzebna mi CKN ..
Sama nie wiem co mam robić w tym przypadku czy iść na poprawkę do tego samego dr czy szukać kogoś innego. Albo w ogóle sobie darować poprawki. Pomóżcie cos :Help:
__________________
http://instagram.com/ccamillac

Edytowane przez Star90
Czas edycji: 2015-06-20 o 22:24
Star90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-22, 23:17   #4825
olivia_s
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1
Dot.: Operacje nosa - zbiorczy! cz.2

Czesc dziewczyny!

Sledze ten watek juz od dluzszego czasu i przyznam ze jest bardzo ciekawy i pomocny. Czy ktoras z was operowala nos lub miala konsultacje u pana doktora Marka Ciesinskiego? Jakie sa wasze odczucia na jego temat? Moj zabieg dotyczylby operacji czesci chrzestnej nosa, a dokladniej zwezenia czubka nosa.

Z gory dziekuje!
olivia_s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-23, 14:51   #4826
dagoos86
Przyczajenie
 
Avatar dagoos86
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 15
Dot.: Operacje nosa - zbiorczy! cz.2

Specjalnie zarejestrowałam się tutaj, żeby zabrać głos w wątku 18 czerwca miałam operację- pełną plastykę nosa z plastyka przegrody. Miałam skrzywienie przegrody 2 stopnia i garb po złamaniu nosa w dzieciństwie. Operowałam się w Wawie u dr Marcina Jadczaka. W czwartek jestem umówiona na zdjęcie opatrunku. I tutaj moje pytanie: czy któraś z Was miała problem z odklejającym się opatrunkiem? Mnie 3 dnia tak przeraźliwie swędziało pod plastrami ( w miejscu gdzie się kończyły na policzkach) że zaczęłam się drapać i te plasterki zaczęły lekko odchodzić... W dodatku mam tłustą cerę, co jeszcze bardziej spotęgowało odklejanie i mam wrażenie że gips nie przylega już do nosa po bokach tylko trochę odstaje. Na czubku jest ok, cały czas się trzyma, tylko te boki. Nie wiem co robić, kleić to jakoś? Czy u Was ten gips przez cały tydzień idealnie przylegał do nosa i opatrunek się trzymał?
dagoos86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-23, 19:37   #4827
Basiulek
Zakorzenienie
 
Avatar Basiulek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 680
GG do Basiulek
Dot.: Operacje nosa - zbiorczy! cz.2

Cytat:
Napisane przez dagoos86 Pokaż wiadomość
Specjalnie zarejestrowałam się tutaj, żeby zabrać głos w wątku 18 czerwca miałam operację- pełną plastykę nosa z plastyka przegrody. Miałam skrzywienie przegrody 2 stopnia i garb po złamaniu nosa w dzieciństwie. Operowałam się w Wawie u dr Marcina Jadczaka. W czwartek jestem umówiona na zdjęcie opatrunku. I tutaj moje pytanie: czy któraś z Was miała problem z odklejającym się opatrunkiem? Mnie 3 dnia tak przeraźliwie swędziało pod plastrami ( w miejscu gdzie się kończyły na policzkach) że zaczęłam się drapać i te plasterki zaczęły lekko odchodzić... W dodatku mam tłustą cerę, co jeszcze bardziej spotęgowało odklejanie i mam wrażenie że gips nie przylega już do nosa po bokach tylko trochę odstaje. Na czubku jest ok, cały czas się trzyma, tylko te boki. Nie wiem co robić, kleić to jakoś? Czy u Was ten gips przez cały tydzień idealnie przylegał do nosa i opatrunek się trzymał?
Niestety nie odpowiem Ci na pytanie , ale mam operację u dr Jadczaka za dwa tygodnie i chciałam podpytać jak Twoje wrażenia? Czy dr wyjmuje setony następnego dnia po operacji jak jeszcze byłaś w klinice? No i ogólnie jak się czujesz?
Basiulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-23, 21:50   #4828
dagoos86
Przyczajenie
 
Avatar dagoos86
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 15
Dot.: Operacje nosa - zbiorczy! cz.2

Tak, setony miałam wyjmowane następnego dnia rano- nie był to jakiś straszny ból, wszystko do przeżycia, tylko leciało sporo krwi Ogólnie odczucia mam dobre, żadnego bólu, jedynie taki dyskomfort, bo twarz spuchnięta, pod oczami sińce- dzisiaj piątego dnia po operacji zrobiły się już całkiem żółte. Jedyne, co mnie zaniepokoiło to właśnie ten odklejający (?) się gips i chyba jutro przedzwonię do dr, czy to normalne, żeby się uspokoić :/ dzisiaj też dokuczał mi straszny ból zębów, do tego stopnia, że musiałam zjeść tabletkę przeciwbólową (pierwszy raz od zabiegu brałam coś przeciwbólowego). Sama operacja trwała u mnie około 2 godzin- sporo roboty z moim nosem było
A i jeszcze jedno pytanie mam do dziewczyn po operacji: czy to normalne, że dziurki w nosie są różnej wielkości? U mnie jedna jest prawie 2 razy większa od drugiej, ale zaznaczam, że mam jeszcze na nosie gips, szwy i płytki w środku. Może po ich wyjęciu wielkość dziurek się zmieni? Sama już nie wiem, chyba za dużo się przyglądam mojemu nosowi i zaczynam denerwować, jak będzie wyglądał :/

Edytowane przez dagoos86
Czas edycji: 2015-06-23 o 21:53
dagoos86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 21:13   #4829
anusias25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 18
Dot.: Operacje nosa - zbiorczy! cz.2

Cytat:
Napisane przez dagoos86 Pokaż wiadomość
Tak, setony miałam wyjmowane następnego dnia rano- nie był to jakiś straszny ból, wszystko do przeżycia, tylko leciało sporo krwi Ogólnie odczucia mam dobre, żadnego bólu, jedynie taki dyskomfort, bo twarz spuchnięta, pod oczami sińce- dzisiaj piątego dnia po operacji zrobiły się już całkiem żółte. Jedyne, co mnie zaniepokoiło to właśnie ten odklejający (?) się gips i chyba jutro przedzwonię do dr, czy to normalne, żeby się uspokoić :/ dzisiaj też dokuczał mi straszny ból zębów, do tego stopnia, że musiałam zjeść tabletkę przeciwbólową (pierwszy raz od zabiegu brałam coś przeciwbólowego). Sama operacja trwała u mnie około 2 godzin- sporo roboty z moim nosem było
A i jeszcze jedno pytanie mam do dziewczyn po operacji: czy to normalne, że dziurki w nosie są różnej wielkości? U mnie jedna jest prawie 2 razy większa od drugiej, ale zaznaczam, że mam jeszcze na nosie gips, szwy i płytki w środku. Może po ich wyjęciu wielkość dziurek się zmieni? Sama już nie wiem, chyba za dużo się przyglądam mojemu nosowi i zaczynam denerwować, jak będzie wyglądał :/
To że dziurki są różnej wielkości to jest normalne. Ja też tak miałam i też strasznie się denerwowałam bo nie dosyć że miałam malutkie i nie równe dziurki to jeszcze nos był taki cieniutki, spiczasty, już sobie wyobrażałam jak on będzie strasznie wyglądać. Ale po zdjęciu gipsu nosek ładnie się ułoży, będzie prosty z równymi dziurkami , więc nie masz co się martwić. Pozdrawiam
anusias25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-25, 21:15   #4830
madzik103
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 32
Dot.: po operacji nosa

Cytat:
Napisane przez karaelb Pokaż wiadomość
no własnie powiedziano mi że powinnam to zrobić sama, bo będę czuła czy boli i będę mogła zrobić to tak żeby bolało jak najmniej...
czyli zero palenia? jej
Moim zdaniem nic skomplikowanego i wcale nie az tak bolesne i straszne jak dziewczyny mowia. Mi raz lekarz wyjmowal, ale ze leciala krew z drugiej dziurki to wlozyl na nowo drugi seton, ktory mialam sama zdjac na drugi dzien. Bierzesz pinsete i delikatnie wyciagasz. Zadna fizolofia.

Edytowane przez madzik103
Czas edycji: 2015-06-25 o 21:17
madzik103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-04 20:48:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:16.