Jak określić porowatość włosów? - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-06, 12:42   #1411
sreberko4
Zakorzenienie
 
Avatar sreberko4
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 3 797
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Ja tez bardzo proszę o określenie mojej porowatości

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Zawsze je dosuszam suszarką, jakbym poszła spać w mokrych, budzę się z wilgotnymi, chyba z 4 godz trzeba by by wyschły same. Najdłuzej schną przy skalpie.
2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Szybko wróci
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Od razu po umyciu i trwa to kilka godzin.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Odrobinę
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak mam falki ale one się rozprostowują w tempie ekspresowym, tak samo loki
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Czuję ulgę w sensie skóry głowy, lubię mieć włosy rozpuszczone ale w drugim dniu po myciu zawsze zaplatam w warkocz.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Błyszczą ale nie jakoś spektakularnie
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
są takie same jak włosy na dlugości, gładkie, śliskie
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Suszę i farbuję, prostownica poszła w kont od około połowy marca
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie mam takiego problemu, chyba że źle zmyję olej
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Odżywka garnier avocado i karite strasznie obciążyła mi włosy, wydawały sie tłuste, nie domyte (po kazdym myciu), podobnie było z Kallos Latte. Olej jaśminowy jakby przesuszał mi konce
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Oo około 2 lat jestem bardziej świadoma, jednak nie mogę nazwać sie włosomaniaczką, ponieważ po okresach intensywnej pielegnacji mam okresy kiedy zostaje tyko szampon, maska (używam zamiast odżywek), serum na końcówki i olej raz w miesiącu
sreberko4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-06, 13:28   #1412
loliko
Przyczajenie
 
Avatar loliko
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 3
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Hej pomożecie z określeniem porowatości? czuję się zupełnie zielona w tym temacie!

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Krótko, bo są dość krótkie Ale nawet jak miałam dłuższe to nigdy nie trwało to dłużej niż 1,5h

2. Czy trudno je zmoczyć?
Średnio - jeśli przystawiam je pod strumień wody to środek jest nietknięty, mokre są tylko włosy z wierzchu, ale potem jakoś idzie

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Jeśli są świeżo umyte - spłynie, pod koniec dnia powoli wracają na drugą stronę, a następnego dnia jak są już przetłuszczone to dopiero wtedy zostają.

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Zależy. Albo od razu albo kilka godzin po umyciu. Przed następnym myciem to jest tragedia, w której nie wychodzę z domu

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Kiedyś bardziej, ale odkąd skatowałam je koloryzacjami to już znacznie mniej.

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Po całej nocy w warkoczu max godzina i są proste, a jeśli to jest krótszy czas niż noc to mija 5 sekund i już są proste.

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Raczej tracą.

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Rzadko chodzę w spiętych, bo moje włosy się nie nadają do żadnych fryzur - nie trzyma się na tej mojej głowie prawie nic - jeśli już to robię koka na środku głowy takiego byle-jakiego i jeśli mam go pół dnia to po rozpuszczenia czuję mega ulgę

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Generalnie tak, ale czasem mają gorsze dni

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Są jak mięciutki pędzelek (to takie wrażenie na nieumytych włosach). Jeśli są świeże to są bardziej szorstkie

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbowałam - miliardy razy - teraz czekam aż moje włosy mi to wybaczą...
Prostuję baaaaardzo rzadko (bo z natury mam proste druty), suszę tylko jak jest zimniejszy dzień i się spieszę, wolę jak schną naturalnie (często wychodzę w wilgotnych z domu)

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie.

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Moje włosy nie lubią protein wysoko w składzie - wtedy są szorstkie i lekko napuszone.

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Dopiero zaczynam - mija ok 3 tydzień, ale już widzę efekty, bo wcześniej ich nie oszczędzałam...

Pozostałe info:
Mam proste włosy, póki co prawie do ramion (po obcięciu zniszczonych końcówwek), myje je codziennie bo się przetłuszczają.
Olejuję włosy kilka razy w tygodniu, myję metodą OMO, w składzie kosmetyków których używam przeważają emolienty, proteiny stosuję bardzo rzadko, nie mam doświadczenia z humektantami.

To tyle, mam nadzieję, że to wystarczy.
loliko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-21, 08:41   #1413
sreberko4
Zakorzenienie
 
Avatar sreberko4
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 3 797
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

up
__________________
"I Was Born To Love You..."
sreberko4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-21, 11:18   #1414
tamar82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 18
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Od porowatości włosów zależy typ pielęgnacji, która powinna być zastosowana. Włosy mogą być nisko-, średnio- lub wysokoporowate, zależnie od stopnia ich zniszczenia. Im bardziej zniszczone, tym łuski włosów są bardziej odchylone od rdzenia, a gdy włosy są zdrowe, łuski przylegają. Rozpoznanie porowatości włosów jest ważne, bo do niej dobieramy pielęgnację.
tamar82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-21, 13:38   #1415
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez patg1991 Pokaż wiadomość
Po ponad półtora roku świadomej pielęgnacji, próbując obniżyć porowatość z "pogranicza średniej i wysokiej porowatości" do przynajmniej średniej, poniżej aktualne obserwacje:
i proszę o pomoc w określeniu "co teraz u mnie na głowie"

1. Jak długo schną Twoje włosy? około 2 godzin
2. Czy trudno je zmoczyć? nie tak trudno gdyż są cienkie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? spłynie mega szybko
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? od razu po/kilka godzin zależy od ich humoru
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? delikatne fale - przede wszystkim wariują końcówki, które są bardziej suche niż reszta brygady
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? chodzę praktycznie cały czas w rozpuszczonych, czuję ulgę jeżeli zdarzy mi się je spiąć
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. są lekko bardziej suche niż reszta włosów, nie są takie lejące
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? suszę raz na jakiś czas
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? raczej nie, każdy olej zemulgowany odżywką domywa się bez problemu, na cięższe oleje kładę odżywkę dwa razy, albo biorę czarne mydło
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). no i właśnie aktualnie brak, niektóre po prostu "nic nie robią". nie mam też niestety faworytów. mam wrażenie, że wszystko działa podobnie.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? ponad półtora roku bardzo intensywnie
Pogranicze średniej i niskiej porowatości
Cytat:
Napisane przez doriiska Pokaż wiadomość
Poproszę o analizę

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Ok 2-2.5h, końcówki znacznie szybciej.
2. Czy trudno je zmoczyć?
Średnio, muszę wkładać głowę pod kran i gmerać dłońmi we włosach, żeby wszędzie były mokre
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Spływa powoli
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Tak 2h po myciu.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Falki nieznaczne, zaraz robią się proste. Żadne loki od fryzjerów nie trzymają się za długo, sama też ich nie robię, bo zaraz znów mam proste.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Raczej tracą.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Zależy, jak je zwiąże i jak mocno. Jak luźno to bez znaczenia, mocno - lekka ulga.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak, nawet bardzo
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Z pędzelkiem do plakatówek
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Nie farbuję od ponad 2 lat, a wlosy mam do zapięcia od stanika. Nie prostuję, suszę chłodnym nawiewem.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Jakieś pół roku temu olej kokosowy spuszył mi włosy, elektryzowały się niemiłosiernie. Jak teraz, to nie wiem.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Mocno pielęgnuję od mniej więcej 1 roku
Pogranicze średniej i niskiej porowatości
Cytat:
Napisane przez mineqiute Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? Od godziny do dwóch.
2. Czy trudno je zmoczyć? Niee... szybko nasiąkają wodą.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostaje ;(
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Po umyciu, choć ostatnio cały czas wyglądają jakby były tłuste, nawet po umyciu.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Raczej nie.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Nabierają, ale na chwilkę.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Zdecydowanie czuję ulgę.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Niee ;(
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Są miękkie, ale czuć, że zniszczone.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Ostatnio użyłam szamponetki, suszę czasami, nie prostuję.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie mam problemów.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Gliss kur do spłukiwania, taki w złotym pudełeczku.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Jakiś miesiąc.
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez Aybige Pokaż wiadomość
Ja również proszę o pomoc
1. Jak długo schną Twoje włosy? 2,5h - 3h (czasami z tyłu głowy schną jeszcze z pół godziny dłużej)
2. Czy trudno je zmoczyć? Nie mam z tym jakichś większych problemów, ale jak polewam włosy wodą, to robią mi taki śmieszny numer, że moczy się tylko warstwa zewnętrzna, w środku zamykają się suche włosy
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostaje.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Zdecydowanie następnego dnia. Zaraz po umyciu puszą się i nie chcą współpracować. Następnego dnia są gładkie i ładne, chociaż i tak bez objętości, ale tej nie miały nigdy.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Raczej tak.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak, ale do końca dnia wszystko znika albo włosy wyglądają jak pogniecione.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Tracą.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Nie robi mi to różnicy.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Są miękkie, chociaż odnoszę wrażenie, że mogłyby być bardziej miękkie. Same końce, gdy dotknie się od spodu, są raczej szorstkie.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Czasami używam suszarki.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie mam problemów.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? Wszystkie, które miały nadać włosom objętości spowodowały wielką szopę nie do opanowania, która na szczęście znikała po następnym umyciu.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Dopiero chciałabym zacząć zgłębiać temat. To co robiłam do tej pory to szampon+odżywka, maska(raz w tygodniu) i jedwab, po którym włosy współpracują ze mną.
Dziękuję za pomoc
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości
Cytat:
Napisane przez mgielka_94 Pokaż wiadomość
Ja też proszę o pomoc

1. Jak długo schną Twoje włosy?
W zależności od wilgotności powietrza. Latem, kiedy powietrze jest suche do całkowitego wyschnięcia moim włosom wystarczy 1 godz, kiedy spędzałam wakacje w Hiszpanii moje włosy były suche już po 20 minutach! Zimą i w deszczowe dni 2-4 godz.
2. Czy trudno je zmoczyć?
Mocnym strumieniem zajmuj to ok. 20-30 s
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Na świeżo umytych i wysuszonych włosach wraca od razu na swoje miejsce, przed myciem jak je przerzucę tak zostaje
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Zaraz po umyciu, oczywiście kiedy już są całkowicie suche
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Trochę, jednak nie zawsze. Czasami są bardzo matowe.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
To również zależy od wilgotności powietrza, kiedy jest wilgotno skręt trzyma się mocniej, kiedy sucho są tylko minimalne fale
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Wilgotno - nabierają, sucho - są bardziej wygładzone
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Zdecydowanie czuję ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Czasami się błyszczą, czasami są matowe
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Miękkie, całkiem przyjemne w dotyku :P jednak muszę zaznaczyć, że używam serum wygładzającego
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Nie farbuję, prostuję bardzo rzadko, max raz w miesiącu.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Na ogół nie. Tylko, podkreślam tylko raz miałam problem po tym jak fryzjerka układając mi fryzurę nawaliła mi na włosy tonę lakieru
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Szampon Nivea Hydro Care, większość szamponów Head&Shoulders - brak objętości, tłuste włosy, Serum Joanna Rzepa - końcówki sztywne
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Od roku
Średnia porowatość
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-22, 21:54   #1416
gosielax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 363
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Prosze o pomoc Moze nareszcie moje wlosy beda szczesliwe hah
1. Jak długo schną Twoje włosy? okolo 2,5h
2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie, od razu chlona wode
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostaje
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Nastepnego dnia, od razu po umyciu sa spuszone i nie chca wspolpracowac
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak, sa mega podatne na wszelkiego rodzaju splatanie gumka, koczki warkocze itp
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Nabieraja
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Nie robi mi to różnicy.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Są miękkie, ale troche przesuszone (dzis po umyciu odzywka bardziej miekkie niz zwykle)
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Od czasu do czasu lokowka/prostownica
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie mam wiekszych problemow
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? Olej kokosowy i lniany bez szalu i garnier avocado i karite zadnych efektow
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Ciezko stwierdzic od jakiegos czasu jetem swiadoma ale nie zawsze wiem jak to wszystko pogodzic
Dziękuję za pomoc
gosielax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-24, 06:44   #1417
nisia98
Przyczajenie
 
Avatar nisia98
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 2
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Ja też proszę o określenie mojej porowatości włosów. Chociaż jeśli się nie mylę, mam wysokoporowate.
1. Jak długo schną Twoje włosy? około 2 godzin
2. Czy trudno je zmoczyć? tak - po spryskaniu tworzą się krople na ich powierzchni
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? zostanie i utrzyma się bardzo długo
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? od razu po myciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? tak utrzymują się bardzo długo
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? nie lubię chodzenia w rozpuszczonych, ale np. po kucyku czuję ulgę, bo bolą mnie cebulki, najbardziej odpowiada mi warkocz, tylko gdyby nie te pozostające falki grr!
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? nie
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. z sianem
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? jedynie suszę zimnym nawiewem, czasami naturalnie
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? zdarza mi się raz na jakiś czas po olejowaniu
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). dopiero od miesiąca jestem włosomaniaczką, więc trudno mi powiedzieć
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? jw trochę ponad miesiąc
nisia98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-24, 08:23   #1418
BloodyRedRose
Raczkowanie
 
Avatar BloodyRedRose
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 46
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Ze względu na to, że moje włosy znają smak rozjaśniacza, chciałabym im dogodzić jakimś olejkiem... tylko jakim?

1. jak długo schną? 1,5-2 godziny
2.czy trudno je zmoczyć? tak, długo trzymam je pod wodą
3.czy pasemko przerzucone przez głowę wraca? tak, wraca szybko
4.Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? najlepiej na następny dzień po umyciu (myję co 4 dni)
5.czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? trochę tak
6.czy są podatne? nie są, jeśli chodzi o układanie to nie warto próbować
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? raczej nabierają, ale nie jakoś znacznie
8.Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? w domu zawsze mam związane, podobnie jak jest wiatr (wtedy błyskawicznie się plączą) ale nie związuję ich mocno, po jakimś wyższym upięciu czuję ulgę
9.Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? w łazience tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. z sierścią jakiegoś zwierzaka
11.Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? farbuję (rzadko, rozjaśniacz raz na pół roku, obecnie toner), nie znam prostownicy, nie suszę włosów od wielu lat już
12.Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie mam, zawsze dwa razy nakładam szampon i nawet po przebrudzeniu są czyściutkie
13.Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? niewielu używałam poza odżywką... nic jakoś szczególnie nie puszyło mi włosów
14.Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? od trzech lat, od pierwszej próby przejścia do blondu

proszę o radę
__________________
No farewell could be the last one, if you long to meet again
BloodyRedRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 12:29   #1419
mgielka_94
Przyczajenie
 
Avatar mgielka_94
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 4
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Dziękuję za odpowiedź ;*
mgielka_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 12:59   #1420
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez aneidra Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?
- Ponad 4 godziny, czasem nawet dłużej.

2. Czy trudno je zmoczyć?
- W kilka sekund są mokre, mam wrażenie że chłoną wodę jak gąbka.

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
- Zostaje.

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
- Najlepiej wyglądają na drugi i trzeci dzień.

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
- Nie.

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
- Po rozpleceniu warkocza mam tak trwałe falki, że utrzymują się nawet do kilku dni, poza tym jak zdejmę gumkę z warkocza to się same nie rozplątują.

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
- Objętość się nie zmienia, choć zdarza się, że czasami jej nabierają.

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
- Przy krótkich nie było różnicy, teraz przy długich jestem zmuszona nosić spięte.

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
- Nie.

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
- Pędzel malarski, sztywne, suche, grube włosy.

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
- Nic z tych rzeczy.

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
- Problemu nie mam.

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
- U mnie większość rzeczy się nie sprawdza (odżywki wygładzające, nabłyszczające itp.), bo po prostu nie działa, a po szamponach rypaczach mam siano na głowie.

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
- Od początku roku, zaczęłam używać masek z keratyną (raz w tygodniu), jedwab nakładam na końcówki, myję włosy szamponem hipp (używałam również zanim zaczęłam dbać).

Z góry dziękuję!
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez Lithiumae Pokaż wiadomość
To i ja poproszę o analizę

1. Jak długo schną Twoje włosy?
- Około 3 godzin
2. Czy trudno je zmoczyć?
- Łatwo

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
- Zostaje.

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
- Na drugi dzień .

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
- Trochę.

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
- Mam falki po warkoczu ale szybko się prostują.

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
- Nabierają ale po pewnym czasie ona znika.

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
- Czuję ulgę.

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Trochę tak.

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
- Pędzelek do makijażu ale na drugi dzien są suche.

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
- Farbuję i raz na ruski rok prostuję

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
- Nie

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
- Nie umiem ocenić, po większości kosmetyków są gładkie i miękkie.

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
- Od 1,5-2 lat intensywniej. Wcześniej była taka jeszcze "zielona" pielęgnacja Coś koło tego.
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez xxxSoniaxxx Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?
ok. 1 godziny
2. Czy trudno je zmoczyć?
bardzo łatwo
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
od razu po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
raczej w ogóle się nie błyszczą
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
nie czeszę włosów w dzień, tylko po myciu, bo są zawsze bardzo poplątane - nawet zaraz po wyschnięciu
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
po całym dniu w spiętych włosach, po ich rozpuszczeniu odczuwam lekki ból
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
nie
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
ze słomą
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
prostuję co pół roku keratyną, suszę bardzo rzadko, nie farbuję od kilku lat
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
raczej nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
olej lniany
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
od kilku lat mam z nimi problem, szczególnie z ich wypadaniem i plątaniem

Była bym wdzięczna za diagnozę
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości
Cytat:
Napisane przez BabetsuHipsta Pokaż wiadomość
Ja tez bardzo proszę o określenie mojej porowatości

1. Jak długo schną Twoje włosy?
około 1.5h
2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Powoli wróci
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Kilka godzin po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Raczej nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Nie są to takie ładne falki, tylko raczej odgniecenia, często zdarza mi się mieć włosy powywijane we wszystkie strony po koczku ślimaczku
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Rzadko spinam włosy (oprócz snu), ale jeśli już je zepnę, to po rozpuszczeniu czuję ulgę.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Kojarzą mi się z moimi włosami są takie same jak włosy na dlugości
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbuję henną, jednak rok temu miałam rozjaśniane włosy (na krótki okres, może miesiąc).
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie, nie mam takiego problemu
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Nie sprawdził się szampon Babydream, włosy zaczęły mi po nim lecieć jak szalone. Moje włosy również nie za bardzo lubią silikony, są po nich jakieś takie 'fe'
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Od roku
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez abstrakcyjna0 Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? Około 2-3h.
2. Czy trudno je zmoczyć? Ciężko powiedzieć, chyba średnio.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Raczej zostanie albo powoli spłynie na swoją stronę.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Myślę, że kilka godzin po umyciu. Choć generalnie na drugi dzień też wyglądają bardzo ok.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Błyszczą się w umiarkowanym stopniu.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Bardzo słabo. Śpię w warkoczu i rano, gdy włosy rozplątuje mam delikatne fale. Mimo długich włosów ciężko mi zrobić jakiekolwiek fryzury, ponieważ wszystko się rozwala albo loki się prostują.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Raczej tracą.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Lubię mieć włosy rozpuszczone, czuję się wtedy lepiej. Tylko, gdy siedzę w domu lub śpię to je związuję.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Raczej tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Są miłe w dotyku, ale podcinałam końcówki 3 tygodnie temu
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Suszę raz na kilka miesięcy. Nie farbuję, nie prostuję.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Raczej nie mam. Czasami ciężko mi domyć olej (np. ziołowymi szamponami), ale to raczej zależy od nałożonej ilości oleju.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Brak na razie
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? 2 miesiące. A nie farbuję, nie prostuję od kilka lat.
Średnia porowatość
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 13:42   #1421
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez Lavi92 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o określenie porowatości mych włosiąt

1. Jak długo schną Twoje włosy?
ok. 30-40 min
2. Czy trudno je zmoczyć?
Raczej nie.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Dość szybko spłynie.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Najlepiej wyglądają zaraz po umyciu, wysuszeniu.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Może nie jakoś szczególnie ale się błyszczą.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Po spleceniu warkocza są lekkie pofalowania, ale się prostują szybko. Po odpowiedniej lokówce trzymają się loki nawet 2 dni.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Raczej tracą.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Średnio przepadam za rozpuszczonymi, zawsze staram się wiązać (dość szybko przetłuszcza mi się skóra głowy). Ale gdy są mocno upięte to z ulga je rozpuszczam.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Zdecydowanie tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Z pędzelkiem Hakuro
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Nie farbuje, nie prostuję, suszę włosy gdy jest potrzeba.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie mam problemu z domyciem czegokolwiek.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Hmm na pewno Babydream zwykły i ułatwiający rozczesywanie - włosy są nieświeże już tego samego dnia po użyciu. Reszty nie pamiętam.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Od ok. 4 lat.
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez sreberko4 Pokaż wiadomość
Ja tez bardzo proszę o określenie mojej porowatości

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Zawsze je dosuszam suszarką, jakbym poszła spać w mokrych, budzę się z wilgotnymi, chyba z 4 godz trzeba by by wyschły same. Najdłuzej schną przy skalpie.
2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Szybko wróci
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Od razu po umyciu i trwa to kilka godzin.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Odrobinę
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak mam falki ale one się rozprostowują w tempie ekspresowym, tak samo loki
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Czuję ulgę w sensie skóry głowy, lubię mieć włosy rozpuszczone ale w drugim dniu po myciu zawsze zaplatam w warkocz.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Błyszczą ale nie jakoś spektakularnie
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
są takie same jak włosy na dlugości, gładkie, śliskie
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Suszę i farbuję, prostownica poszła w kont od około połowy marca
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie mam takiego problemu, chyba że źle zmyję olej
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Odżywka garnier avocado i karite strasznie obciążyła mi włosy, wydawały sie tłuste, nie domyte (po kazdym myciu), podobnie było z Kallos Latte. Olej jaśminowy jakby przesuszał mi konce
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Oo około 2 lat jestem bardziej świadoma, jednak nie mogę nazwać sie włosomaniaczką, ponieważ po okresach intensywnej pielegnacji mam okresy kiedy zostaje tyko szampon, maska (używam zamiast odżywek), serum na końcówki i olej raz w miesiącu
Pogranicze średniej i niskiej porowatości
Cytat:
Napisane przez loliko Pokaż wiadomość
Hej pomożecie z określeniem porowatości? czuję się zupełnie zielona w tym temacie!

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Krótko, bo są dość krótkie Ale nawet jak miałam dłuższe to nigdy nie trwało to dłużej niż 1,5h

2. Czy trudno je zmoczyć?
Średnio - jeśli przystawiam je pod strumień wody to środek jest nietknięty, mokre są tylko włosy z wierzchu, ale potem jakoś idzie

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Jeśli są świeżo umyte - spłynie, pod koniec dnia powoli wracają na drugą stronę, a następnego dnia jak są już przetłuszczone to dopiero wtedy zostają.

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Zależy. Albo od razu albo kilka godzin po umyciu. Przed następnym myciem to jest tragedia, w której nie wychodzę z domu

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Kiedyś bardziej, ale odkąd skatowałam je koloryzacjami to już znacznie mniej.

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Po całej nocy w warkoczu max godzina i są proste, a jeśli to jest krótszy czas niż noc to mija 5 sekund i już są proste.

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Raczej tracą.

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Rzadko chodzę w spiętych, bo moje włosy się nie nadają do żadnych fryzur - nie trzyma się na tej mojej głowie prawie nic - jeśli już to robię koka na środku głowy takiego byle-jakiego i jeśli mam go pół dnia to po rozpuszczenia czuję mega ulgę

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Generalnie tak, ale czasem mają gorsze dni

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Są jak mięciutki pędzelek (to takie wrażenie na nieumytych włosach). Jeśli są świeże to są bardziej szorstkie

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbowałam - miliardy razy - teraz czekam aż moje włosy mi to wybaczą...
Prostuję baaaaardzo rzadko (bo z natury mam proste druty), suszę tylko jak jest zimniejszy dzień i się spieszę, wolę jak schną naturalnie (często wychodzę w wilgotnych z domu)

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie.

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Moje włosy nie lubią protein wysoko w składzie - wtedy są szorstkie i lekko napuszone.

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Dopiero zaczynam - mija ok 3 tydzień, ale już widzę efekty, bo wcześniej ich nie oszczędzałam...

Pozostałe info:
Mam proste włosy, póki co prawie do ramion (po obcięciu zniszczonych końcówwek), myje je codziennie bo się przetłuszczają.
Olejuję włosy kilka razy w tygodniu, myję metodą OMO, w składzie kosmetyków których używam przeważają emolienty, proteiny stosuję bardzo rzadko, nie mam doświadczenia z humektantami.

To tyle, mam nadzieję, że to wystarczy.
Pogranicze średniej i niskiej porowatości
Cytat:
Napisane przez sreberko4 Pokaż wiadomość
up
Poganianie mnie nic nie da. Odpowiadam kiedy mogę.
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-25, 16:58   #1422
sreberko4
Zakorzenienie
 
Avatar sreberko4
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 3 797
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Poganianie mnie nic nie da. Odpowiadam kiedy mogę.
Mi chodziło o to, żeby mi wątek nie uciekł z pierwszej/drugiej strony , nie chciałam nikogo poganiać Dziękuję za diagnozę, wyprowadziłaś mnie z błędu, byłam pewna, że mam wysokoporowate włosy
__________________
"I Was Born To Love You..."
sreberko4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 09:39   #1423
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez gosielax Pokaż wiadomość
Prosze o pomoc Moze nareszcie moje wlosy beda szczesliwe hah
1. Jak długo schną Twoje włosy? okolo 2,5h
2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie, od razu chlona wode
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostaje
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Nastepnego dnia, od razu po umyciu sa spuszone i nie chca wspolpracowac
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak, sa mega podatne na wszelkiego rodzaju splatanie gumka, koczki warkocze itp
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Nabieraja
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Nie robi mi to różnicy.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Są miękkie, ale troche przesuszone (dzis po umyciu odzywka bardziej miekkie niz zwykle)
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Od czasu do czasu lokowka/prostownica
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie mam wiekszych problemow
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? Olej kokosowy i lniany bez szalu i garnier avocado i karite zadnych efektow
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Ciezko stwierdzic od jakiegos czasu jetem swiadoma ale nie zawsze wiem jak to wszystko pogodzic
Dziękuję za pomoc
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości
Cytat:
Napisane przez nisia98 Pokaż wiadomość
Ja też proszę o określenie mojej porowatości włosów. Chociaż jeśli się nie mylę, mam wysokoporowate.
1. Jak długo schną Twoje włosy? około 2 godzin
2. Czy trudno je zmoczyć? tak - po spryskaniu tworzą się krople na ich powierzchni
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? zostanie i utrzyma się bardzo długo
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? od razu po myciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? tak utrzymują się bardzo długo
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? nie lubię chodzenia w rozpuszczonych, ale np. po kucyku czuję ulgę, bo bolą mnie cebulki, najbardziej odpowiada mi warkocz, tylko gdyby nie te pozostające falki grr!
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? nie
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. z sianem
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? jedynie suszę zimnym nawiewem, czasami naturalnie
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? zdarza mi się raz na jakiś czas po olejowaniu
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). dopiero od miesiąca jestem włosomaniaczką, więc trudno mi powiedzieć
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? jw trochę ponad miesiąc
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez BloodyRedRose Pokaż wiadomość
Ze względu na to, że moje włosy znają smak rozjaśniacza, chciałabym im dogodzić jakimś olejkiem... tylko jakim?

1. jak długo schną? 1,5-2 godziny
2.czy trudno je zmoczyć? tak, długo trzymam je pod wodą
3.czy pasemko przerzucone przez głowę wraca? tak, wraca szybko
4.Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? najlepiej na następny dzień po umyciu (myję co 4 dni)
5.czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? trochę tak
6.czy są podatne? nie są, jeśli chodzi o układanie to nie warto próbować
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? raczej nabierają, ale nie jakoś znacznie
8.Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? w domu zawsze mam związane, podobnie jak jest wiatr (wtedy błyskawicznie się plączą) ale nie związuję ich mocno, po jakimś wyższym upięciu czuję ulgę
9.Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? w łazience tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. z sierścią jakiegoś zwierzaka
11.Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? farbuję (rzadko, rozjaśniacz raz na pół roku, obecnie toner), nie znam prostownicy, nie suszę włosów od wielu lat już
12.Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie mam, zawsze dwa razy nakładam szampon i nawet po przebrudzeniu są czyściutkie
13.Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? niewielu używałam poza odżywką... nic jakoś szczególnie nie puszyło mi włosów
14.Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? od trzech lat, od pierwszej próby przejścia do blondu

proszę o radę
Średnia porowatość A zacznij od oleju, który masz już w kuchni.
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-05, 16:15   #1424
feline2
Zadomowienie
 
Avatar feline2
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 140
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cześć dziewczyny, czy ja też mogę prosić o pomoc?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Krótko - nigdy ich nie dosuszam, rano zdążę się pomalować, ubrać, zjeść śniadanie i są już tylko leciutko wilgotne - czasem nawet nie.

2. Czy trudno je zmoczyć?
Łatwo - wystarczy lekko spłukać wodą i są całe zmoczone.

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Powoli wracają, pod wieczór praktycznie zostają (myję włosy rano).

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Od razu po umyciu, szybko się przetłuszczają i pod koniec dnia są już kiepskie.

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Raczej nie, błyszczą głównie po umyciu.

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak, kiedyś były proste jak druty, a teraz już zostają, np. po noszeniu kitki - nie ma szans, żebym wyszła w rozpuszczonych, muszę umyć włosy, żeby nie były odkształcone

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Raczej tracą.

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Ich nijaka długość i nie posiadanie obecnie żadnej fryzury nie pozwala mi na noszenie rozpuszczonych, po całym dniu daję im odpocząć w rozpuszczeniu

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Bezpośrednio po umyciu - tak

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Szorskie (do podcięcia).

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbuję naturalną farbą Khadi, nie prostuję od ok. roku, suszę bardzo rzadko (1x/2-3 miesiące)

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Po olejowaniu tak (myję włosy szamponem dla dzieci z Rossmanna, ok. 1x w tygodniu Joanna Naturia i Barwa Naturalna - Szampon piwny)

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Ultra Doux Awokado i masło karite - puszyły się
Olej sezamowy - zbytnio obciążał

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Od ok. pół roku, na początku widziałam fajne efekty, teraz mam wrażenie, że ich nie ma, nadal są cienkie, smętne, wypadają


POZA TYM: używałam przez ok. 2 miesiące kozieradki i Jantaru, olejuję kilka razy w tygodniu ( z reguły olej kokosowy, winogronowy, czasem z dodatkiem rycynowego) + laminuję 1x na tydzień (przed laminowaniem robię peeling), do odżywiania używam masek Kallos (Latte, Keratin, Blueberry), Mrs Potters (najczęściej 1 krok przy OMO), Fructis Oleo Repair, Nivea Long Repair, myłam metodą OMO, od ok. tygodnia nakładam maskę przed myciem, bo zbytnio obciążały mi włosy odżywki nakładane po myciu. Na końcówki olejek arganowy lub jedwab.

Pomożecie?
__________________
SB: 64-58-57-56-55-54-53-52-51-50

Edytowane przez feline2
Czas edycji: 2015-06-05 o 16:19
feline2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-06, 15:48   #1425
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez feline2 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, czy ja też mogę prosić o pomoc?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Krótko - nigdy ich nie dosuszam, rano zdążę się pomalować, ubrać, zjeść śniadanie i są już tylko leciutko wilgotne - czasem nawet nie.

2. Czy trudno je zmoczyć?
Łatwo - wystarczy lekko spłukać wodą i są całe zmoczone.

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Powoli wracają, pod wieczór praktycznie zostają (myję włosy rano).

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Od razu po umyciu, szybko się przetłuszczają i pod koniec dnia są już kiepskie.

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Raczej nie, błyszczą głównie po umyciu.

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak, kiedyś były proste jak druty, a teraz już zostają, np. po noszeniu kitki - nie ma szans, żebym wyszła w rozpuszczonych, muszę umyć włosy, żeby nie były odkształcone

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Raczej tracą.

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Ich nijaka długość i nie posiadanie obecnie żadnej fryzury nie pozwala mi na noszenie rozpuszczonych, po całym dniu daję im odpocząć w rozpuszczeniu

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Bezpośrednio po umyciu - tak

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Szorskie (do podcięcia).

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbuję naturalną farbą Khadi, nie prostuję od ok. roku, suszę bardzo rzadko (1x/2-3 miesiące)

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Po olejowaniu tak (myję włosy szamponem dla dzieci z Rossmanna, ok. 1x w tygodniu Joanna Naturia i Barwa Naturalna - Szampon piwny)

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Ultra Doux Awokado i masło karite - puszyły się
Olej sezamowy - zbytnio obciążał

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Od ok. pół roku, na początku widziałam fajne efekty, teraz mam wrażenie, że ich nie ma, nadal są cienkie, smętne, wypadają


POZA TYM: używałam przez ok. 2 miesiące kozieradki i Jantaru, olejuję kilka razy w tygodniu ( z reguły olej kokosowy, winogronowy, czasem z dodatkiem rycynowego) + laminuję 1x na tydzień (przed laminowaniem robię peeling), do odżywiania używam masek Kallos (Latte, Keratin, Blueberry), Mrs Potters (najczęściej 1 krok przy OMO), Fructis Oleo Repair, Nivea Long Repair, myłam metodą OMO, od ok. tygodnia nakładam maskę przed myciem, bo zbytnio obciążały mi włosy odżywki nakładane po myciu. Na końcówki olejek arganowy lub jedwab.

Pomożecie?
Średnia porowatość
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 09:49   #1426
feline2
Zadomowienie
 
Avatar feline2
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 140
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Dzięki wielkie!
__________________
SB: 64-58-57-56-55-54-53-52-51-50
feline2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 11:49   #1427
Blair Audrey
Rozeznanie
 
Avatar Blair Audrey
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 688
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
1. Jak długo schną Twoje włosy?
2. Czy trudno je zmoczyć?
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz swoje włosy?
1. Długo. 30 min suszenia suszarką, 3-4 godziny, gdy są pozostawione do wyschnięcia. Gdy śpię z mokrymi i mam je np. zawinięte w turban, to czasem budzę się z mokrymi.
2. Średnio trudno, trzeba pewien czas potrzymać je pod bieżącą wodą żeby nie zostały suche kosmyki.
3. Jeśli z boku na bok, powoli wróci. Jeśli z przodu do tyłu, szybko wróci.
4. Załóżmy, że myję głowę w niedzielę wieczorem i śpię z mokrymi włosami. W poniedziałek budzę się, mam suche i ładne. We wtorek także, ale wieczorem/ w środę rano muszę umyć, bo będą później lekko tłuste.
5. Niezbyt. W ogóle rzadko błyszczą się same z siebie, bardziej jak zastosuję jakąś odżywkę.
6. Tak, bardzo. Żeby mieć drobne loczki, muszę położyć się spać ze świeżo umytymi, wysuszonymi włosami spiętymi w 6 małych koczków, a następnego dnia mam loki, których nawet nie muszę za bardzo utrwalać lakierem.
7. Nabierają objętości i lekko się puszą.
8. Jeśli to był ciasny kok/ kucyk- czuję ulgę. Luźny niedbały kok mogę nosić i jest to przyjemne. Rozpuszczone- takie noszę najczęściej, ale z opaską bo przednie kosmyki bardzo "lecą" mi do oczu.
9.Rzadko kiedy
10. Wiem, że to zabrzmi dziwnie, ale są one dość szorstkie... ale nie są twarde, a całkiem miękkie.
11. Czasami suszę.
12. Tak, zdarza się że czasem zwykły szampon nie może zejść- a ja je płuczę od dobrego kwadransa... używam szamponu Garnier ultra doux z drożdżami piwnymi i owocami granatu.
13. Wszelkie pianki. Zamiast dodać objętości, czy podkreślić skręt "loczków z koczków" one je nieładnie obciążają, a loki się prostują. Podobnie z żelami, zwłaszcza w większej ilości.
14. Dopiero planuję zacząć. Problemem jest mała objętość, niemalże brak połysku i takie jakby dzielenie się włosów na pasma- na kilka minut po rozczesaniu zamiast spójnej całości włosów mam takie jakby wodorosty

Proszę o pomoc
Blair Audrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 10:12   #1428
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez Blair Audrey Pokaż wiadomość
1. Długo. 30 min suszenia suszarką, 3-4 godziny, gdy są pozostawione do wyschnięcia. Gdy śpię z mokrymi i mam je np. zawinięte w turban, to czasem budzę się z mokrymi.
2. Średnio trudno, trzeba pewien czas potrzymać je pod bieżącą wodą żeby nie zostały suche kosmyki.
3. Jeśli z boku na bok, powoli wróci. Jeśli z przodu do tyłu, szybko wróci.
4. Załóżmy, że myję głowę w niedzielę wieczorem i śpię z mokrymi włosami. W poniedziałek budzę się, mam suche i ładne. We wtorek także, ale wieczorem/ w środę rano muszę umyć, bo będą później lekko tłuste.
5. Niezbyt. W ogóle rzadko błyszczą się same z siebie, bardziej jak zastosuję jakąś odżywkę.
6. Tak, bardzo. Żeby mieć drobne loczki, muszę położyć się spać ze świeżo umytymi, wysuszonymi włosami spiętymi w 6 małych koczków, a następnego dnia mam loki, których nawet nie muszę za bardzo utrwalać lakierem.
7. Nabierają objętości i lekko się puszą.
8. Jeśli to był ciasny kok/ kucyk- czuję ulgę. Luźny niedbały kok mogę nosić i jest to przyjemne. Rozpuszczone- takie noszę najczęściej, ale z opaską bo przednie kosmyki bardzo "lecą" mi do oczu.
9.Rzadko kiedy
10. Wiem, że to zabrzmi dziwnie, ale są one dość szorstkie... ale nie są twarde, a całkiem miękkie.
11. Czasami suszę.
12. Tak, zdarza się że czasem zwykły szampon nie może zejść- a ja je płuczę od dobrego kwadransa... używam szamponu Garnier ultra doux z drożdżami piwnymi i owocami granatu.
13. Wszelkie pianki. Zamiast dodać objętości, czy podkreślić skręt "loczków z koczków" one je nieładnie obciążają, a loki się prostują. Podobnie z żelami, zwłaszcza w większej ilości.
14. Dopiero planuję zacząć. Problemem jest mała objętość, niemalże brak połysku i takie jakby dzielenie się włosów na pasma- na kilka minut po rozczesaniu zamiast spójnej całości włosów mam takie jakby wodorosty

Proszę o pomoc
Niska porowatość
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 11:05   #1429
Dracy
Zadomowienie
 
Avatar Dracy
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 029
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy? 2,5 - 3 godziny
2. Czy trudno je zmoczyć? Bardzo szybko chłoną wodę.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Pasemko zostaje.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Najlepiej wyglądają od razu po umyciu i rozczesaniu.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Błyszczą się bardzo delikatnie.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak, są również podatne na czynniki atmosferyczne (np. po deszczu zaczynają się kręcić).
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Nabierają, ale na bardzo krótki okres - po upływie 30-40 minut zaczynają opadać i 'strączkować' się.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Praktycznie nie chodzę w związanych włosach, jednak po kilku godzinach luźnego ślimaczka na czubku głowy czuję ulgę po zdjęciu gumki.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Jedynie przy dobrym oświetleniu po wcześniejszym rozczesaniu ich tangle teezerem.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Z włosiem cienkich, tanich pędzli.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuję co 3-4 miesiące, suszę w razie potrzeby, średnio 3 razy na miesiąc.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Problem miałam jedynie z olejkiem rycynowym lub z mieszankami (np. olej kokosowy + oliwa + olejek łopianowy).
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Jedynym, który mi się przypomina jest szampon Kallos arganowy, który doprowadził do wysypu łupieżu.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Ponad pół roku.

Edytowane przez Dracy
Czas edycji: 2015-06-15 o 11:07
Dracy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-17, 13:01   #1430
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez Dracy Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? 2,5 - 3 godziny
2. Czy trudno je zmoczyć? Bardzo szybko chłoną wodę.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Pasemko zostaje.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Najlepiej wyglądają od razu po umyciu i rozczesaniu.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Błyszczą się bardzo delikatnie.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak, są również podatne na czynniki atmosferyczne (np. po deszczu zaczynają się kręcić).
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Nabierają, ale na bardzo krótki okres - po upływie 30-40 minut zaczynają opadać i 'strączkować' się.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Praktycznie nie chodzę w związanych włosach, jednak po kilku godzinach luźnego ślimaczka na czubku głowy czuję ulgę po zdjęciu gumki.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Jedynie przy dobrym oświetleniu po wcześniejszym rozczesaniu ich tangle teezerem.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Z włosiem cienkich, tanich pędzli.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuję co 3-4 miesiące, suszę w razie potrzeby, średnio 3 razy na miesiąc.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Problem miałam jedynie z olejkiem rycynowym lub z mieszankami (np. olej kokosowy + oliwa + olejek łopianowy).
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Jedynym, który mi się przypomina jest szampon Kallos arganowy, który doprowadził do wysypu łupieżu.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Ponad pół roku.
Pogranicze średniej i niskiej porowatości
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-19, 15:47   #1431
Ilayla
Raczkowanie
 
Avatar Ilayla
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 82
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Ok. 3 godziny
2. Czy trudno je zmoczyć?
Łatwo, od razu chłoną wodę.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Powoli wróci na swoją stronę.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Od razu po umyciu.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Raczej tak, ale nie mocno.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak, jednak szybko one znikają.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Raczej tracą i szybko zaczynają elektryzować.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Często chodzę z rozpuszczonymi włosami, jednak w domu wygodniej czuję się w kitce/luźnym warkoczu.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak, trochę.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Są dosyć szorstkie i nierównie, sztywne.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbuję (rozjaśniam do jasnego blondu - naturalny kolor to "mysi" blond), nie prostuję, suszę bardzo rzadko.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie mam, mam jedynie problemy z przetłuszczaniem się skóry głowy - myję włosy codziennie.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Nic teraz nie przychodzi mi do głowy.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Bardziej dbam o włosy od mniej-więcej trzech lat (maski, olejowanie itd.)
__________________
Ilayla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-20, 09:38   #1432
kanaliowow
Betula
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 2
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
zależnie od pogody,tak standardowo,czyli w domu ok 2-3 godziny
2. Czy trudno je zmoczyć?
Dość łatwo,ale często przy myciu musze zmoczyć je mocniej bo szampon się nie pieni(a mój pieni się dobrze)
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Wraca ze średnią prędkością
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Zależy od użytych kosmetyków,ale najbardziej lubię je kilka godzin po myciu.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tak,ale słabo
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Mam,ale nie sposób przewidzieć czy się rozplotą czy zostaną,robią to zupełnie randomowo i zazwyczaj odwrotnie do moich starań.Może to kwestia pogody
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Różnie,zależy ile czasu mineło od mycia i co na nie nakładałam,jak są dociążone to zostają tak jak były-uniesione ale nie napuszone,a jeśli są lekkie to nabierają objętości.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Zdecydowanie czuję ulgę,bo lubię mieć je rozpuszczone,ale w związanych tez jest mi wygodnie
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak,zdecydowanie
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Są takie same jak reszta włosów,bo byly niedawno podcięte.Przed podcieciem nie byly ruszane 3 lata i przypominaly bardziej sierść,nie były jak pędzel ale nie byly zdrowe
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Nie,nigdy nie farbowałam ani nie prostowałam,staram się nie suszyć,ale zdarza mi się to częściej niż raz na kilka tygodni
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie mam,nawet po olejowaniu
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Nie mam jeszcze takich niewypałów,ale ciężko jest je dociążyć i nie służy mi emulgowanie oleju odzywka a potem jeszcze mycie.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Od kilku lat dbam o włosy ale kompleksowo zaczelam to robic jakiś miesiąc temu

Edytowane przez kanaliowow
Czas edycji: 2015-06-21 o 19:55
kanaliowow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-20, 16:41   #1433
vindicta
Rozeznanie
 
Avatar vindicta
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 920
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy? ok 30-40min
2. Czy trudno je zmoczyć? Nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? zostanie i powoli wróci na swoją stronę
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? zaraz po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Czasami, zależy od odżywki, którą używam po umyciu
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Są podatne na fale, odkształcenia i jakiekolwiek zmiany
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? tracą objętość
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Najczęściej chodzę w związanych włosach, chociaż nie czuję zbytniego obciążenia gdy są w kucyku, czy większej ulgi gdy je rozpuszczam
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Czasami
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Nieco delikatne i lekko szorstkie
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuje
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Loreal olejek - eliksir odżywczy, kallos maska banan
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od 3 miesiecy
vindicta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-22, 12:30   #1434
anitasonya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 21
Smile Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Hej jaka jest porowatosc moich włosów ?
1. wysychaja 40min w cieple lato, 1-2h w zimny dzien, a zazwyczaj cala noc i kawalek poranka.
2.jak pada deszcz szybko sa wilgotne, ale jak je leje woda to splywa jak po kaczce wiec 3 razy daje szampon i splukuje i dopiero przy ostatnim myciu sa porzadnie spienione.
3.raczej zostanie tam, bo mam cienkie wlosy<szatynka>, absolutnie nie sztywne.
4.zaraz po myciu
5.w ciemnym pomieszczeniu jak dom, są dość blyszczace a w szkolnym swietle sa matowe i żółtawe.
6.Sa podatne, np po calej nocy z papilotami mam loczki utrzymujace sie do dwóch dni.
7.na drugi dzień po umyciu,,przy czesaniu są meeega tłuste u nasady., czesanie je tłuści mimo iż myję szczotkę.
8.nie lubie rozpuszczonych bo mi lecą do oczu itp.,wkurzają mnie rozpuszczone
9.odkąd dbam o nie bardziej się złocą w lustrze.
10. w dotyku jak delikatne siano, troche jak jedwabny pędzelek
11. nie farbuje, nie prostuje, nie susze suszarką, nic
12.nie mam problemów z domyciem.
13.Żadne szampony np isana, jantar itp mi nie zaszkodzily ale i nie dały cudów.
14.od pół roku
anitasonya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-22, 21:45   #1435
Kasiorek_L
Raczkowanie
 
Avatar Kasiorek_L
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 297
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Hej, czy i ja mogę prosić Wizażanki o pomoc? Będę wdzięczna


1. Jak długo schną Twoje włosy?

W sumie nie pamiętam kiedy ostatnio pozwoliłam im wyschnąć "samoczynnie", ale jeśli już się to zdarza, to całkowicie suche są dopiero po kilku, czyli ok 5 lub 6 godzinach.
2. Czy trudno je zmoczyć?

Tak, dość trudno.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?

Zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?

Jeśli myję włosy wieczorem, najlepiej wyglądają rano. Są wtedy miękkie i takie sypkie. Zaraz po myciu strasznie się puszą oraz mają sporą objętość.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?

Tak, trochę tak.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?

Tak, mam, niestety efekt ten utrzymuje się naprawdę bardzo krótko. Wg fryzjerek mam dość ciężkie i mało podatne na kręcenie włosy.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?

Tracą.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?

Czuję ulgę, ale tylko przy skórze. Generalnie wolę swoje włosy, gdy są związane.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?

Tak, błyszczą się.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.

Końcówki niestety są bardziej szorstkie w porównaniu do długości. Nie są sztywne, jednak rozjaśnianie w postaci ombre, dość mocno je przesuszyło.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?

Farbuję, raz na jakieś 2 miesiące. Suszę praktycznie po każdym myciu. Prostuję sporadycznie.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?

Praktycznie każdy szampon, mam wrażenie, że nie domywa do końca. Jedynie szampon dla dzieci, przeciwłupieżowy, czy takie, które nie mają w składzie SLS domywają je lepiej.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).

Nie sprawdził się tak bardzo przez wiele osób zachwalany olej kokosowy. Puszył mi niemiłosiernie włosy. Również wszelakie szampony, które są z dodatkami olejków, dość mocno mi włosy przetłuszczały.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?

Niestety, moja pielęgnacja nie jest intensywna. Używam co jakiś czas oleju lnianego, staram się za każdym razem kłaść odżywkę. Maska dwa razy w tygodniu, czasem przy wolnym weekendzie staram się ich nie myć. Płukanki z octu jabłkowego sporadycznie lub też różne kombinacje olejków.
__________________
Only You can make me happy..
Kasiorek_L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-28, 23:00   #1436
Windermere
Raczkowanie
 
Avatar Windermere
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 186
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?1-1,5h, krótko jak na ich dlugosc
2. Czy trudno je zmoczyć?nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?mega szybko splywa
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?kilka godzin po
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Sa krecone
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?nabieraja , ale powstaje puch
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?nie lubie, sa ciężkie i geste
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarza w dotyku? Sa gładkie, miękkie.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Nie.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Raczej nie.

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Złe wyglądają po proteinach, jeżeli wczesniej nie zastosuje emolientow.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od roku.
Z góry dzieki za pomoc
__________________
" O najtrudniejszych sprawach najtrudniej powiedzieć. Słowa powodują, ze rzeczy, które były nieskończenie wielkie, kiedy były w Twojej głowie,po wypowiedzeniu kurczą sie. Zdobywasz sie na odwagę i wyjawiasz je, a ludzie dziwnie na ciebie patrzą, w ogóle nie rozumiejąc.Mysle, ze to jest najgorsze."


Edytowane przez Windermere
Czas edycji: 2015-06-30 o 12:53
Windermere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 11:41   #1437
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez Ilayla Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?
Ok. 3 godziny
2. Czy trudno je zmoczyć?
Łatwo, od razu chłoną wodę.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Powoli wróci na swoją stronę.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Od razu po umyciu.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Raczej tak, ale nie mocno.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak, jednak szybko one znikają.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Raczej tracą i szybko zaczynają elektryzować.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Często chodzę z rozpuszczonymi włosami, jednak w domu wygodniej czuję się w kitce/luźnym warkoczu.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak, trochę.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Są dosyć szorstkie i nierównie, sztywne.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbuję (rozjaśniam do jasnego blondu - naturalny kolor to "mysi" blond), nie prostuję, suszę bardzo rzadko.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie mam, mam jedynie problemy z przetłuszczaniem się skóry głowy - myję włosy codziennie.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Nic teraz nie przychodzi mi do głowy.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Bardziej dbam o włosy od mniej-więcej trzech lat (maski, olejowanie itd.)
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez kanaliowow Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?
zależnie od pogody,tak standardowo,czyli w domu ok 2-3 godziny
2. Czy trudno je zmoczyć?
Dość łatwo,ale często przy myciu musze zmoczyć je mocniej bo szampon się nie pieni(a mój pieni się dobrze)
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Wraca ze średnią prędkością
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Zależy od użytych kosmetyków,ale najbardziej lubię je kilka godzin po myciu.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tak,ale słabo
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Mam,ale nie sposób przewidzieć czy się rozplotą czy zostaną,robią to zupełnie randomowo i zazwyczaj odwrotnie do moich starań.Może to kwestia pogody
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Różnie,zależy ile czasu mineło od mycia i co na nie nakładałam,jak są dociążone to zostają tak jak były-uniesione ale nie napuszone,a jeśli są lekkie to nabierają objętości.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Zdecydowanie czuję ulgę,bo lubię mieć je rozpuszczone,ale w związanych tez jest mi wygodnie
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak,zdecydowanie
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Są takie same jak reszta włosów,bo byly niedawno podcięte.Przed podcieciem nie byly ruszane 3 lata i przypominaly bardziej sierść,nie były jak pędzel ale nie byly zdrowe
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Nie,nigdy nie farbowałam ani nie prostowałam,staram się nie suszyć,ale zdarza mi się to częściej niż raz na kilka tygodni
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie mam,nawet po olejowaniu
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Nie mam jeszcze takich niewypałów,ale ciężko jest je dociążyć i nie służy mi emulgowanie oleju odzywka a potem jeszcze mycie.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Od kilku lat dbam o włosy ale kompleksowo zaczelam to robic jakiś miesiąc temu
Pogranicze średniej i niskiej porowatości
Cytat:
Napisane przez vindicta Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? ok 30-40min
2. Czy trudno je zmoczyć? Nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? zostanie i powoli wróci na swoją stronę
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? zaraz po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Czasami, zależy od odżywki, którą używam po umyciu
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Są podatne na fale, odkształcenia i jakiekolwiek zmiany
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? tracą objętość
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Najczęściej chodzę w związanych włosach, chociaż nie czuję zbytniego obciążenia gdy są w kucyku, czy większej ulgi gdy je rozpuszczam
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Czasami
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Nieco delikatne i lekko szorstkie
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuje
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Loreal olejek - eliksir odżywczy, kallos maska banan
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od 3 miesiecy
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez anitasonya Pokaż wiadomość
Hej jaka jest porowatosc moich włosów ?
1. wysychaja 40min w cieple lato, 1-2h w zimny dzien, a zazwyczaj cala noc i kawalek poranka.
2.jak pada deszcz szybko sa wilgotne, ale jak je leje woda to splywa jak po kaczce wiec 3 razy daje szampon i splukuje i dopiero przy ostatnim myciu sa porzadnie spienione.
3.raczej zostanie tam, bo mam cienkie wlosy<szatynka>, absolutnie nie sztywne.
4.zaraz po myciu
5.w ciemnym pomieszczeniu jak dom, są dość blyszczace a w szkolnym swietle sa matowe i żółtawe.
6.Sa podatne, np po calej nocy z papilotami mam loczki utrzymujace sie do dwóch dni.
7.na drugi dzień po umyciu,,przy czesaniu są meeega tłuste u nasady., czesanie je tłuści mimo iż myję szczotkę.
8.nie lubie rozpuszczonych bo mi lecą do oczu itp.,wkurzają mnie rozpuszczone
9.odkąd dbam o nie bardziej się złocą w lustrze.
10. w dotyku jak delikatne siano, troche jak jedwabny pędzelek
11. nie farbuje, nie prostuje, nie susze suszarką, nic
12.nie mam problemów z domyciem.
13.Żadne szampony np isana, jantar itp mi nie zaszkodzily ale i nie dały cudów.
14.od pół roku
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez Kasiorek_L Pokaż wiadomość
Hej, czy i ja mogę prosić Wizażanki o pomoc? Będę wdzięczna


1. Jak długo schną Twoje włosy?

W sumie nie pamiętam kiedy ostatnio pozwoliłam im wyschnąć "samoczynnie", ale jeśli już się to zdarza, to całkowicie suche są dopiero po kilku, czyli ok 5 lub 6 godzinach.
2. Czy trudno je zmoczyć?

Tak, dość trudno.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?

Zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?

Jeśli myję włosy wieczorem, najlepiej wyglądają rano. Są wtedy miękkie i takie sypkie. Zaraz po myciu strasznie się puszą oraz mają sporą objętość.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?

Tak, trochę tak.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?

Tak, mam, niestety efekt ten utrzymuje się naprawdę bardzo krótko. Wg fryzjerek mam dość ciężkie i mało podatne na kręcenie włosy.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?

Tracą.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?

Czuję ulgę, ale tylko przy skórze. Generalnie wolę swoje włosy, gdy są związane.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?

Tak, błyszczą się.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.

Końcówki niestety są bardziej szorstkie w porównaniu do długości. Nie są sztywne, jednak rozjaśnianie w postaci ombre, dość mocno je przesuszyło.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?

Farbuję, raz na jakieś 2 miesiące. Suszę praktycznie po każdym myciu. Prostuję sporadycznie.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?

Praktycznie każdy szampon, mam wrażenie, że nie domywa do końca. Jedynie szampon dla dzieci, przeciwłupieżowy, czy takie, które nie mają w składzie SLS domywają je lepiej.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).

Nie sprawdził się tak bardzo przez wiele osób zachwalany olej kokosowy. Puszył mi niemiłosiernie włosy. Również wszelakie szampony, które są z dodatkami olejków, dość mocno mi włosy przetłuszczały.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?

Niestety, moja pielęgnacja nie jest intensywna. Używam co jakiś czas oleju lnianego, staram się za każdym razem kłaść odżywkę. Maska dwa razy w tygodniu, czasem przy wolnym weekendzie staram się ich nie myć. Płukanki z octu jabłkowego sporadycznie lub też różne kombinacje olejków.
Pogranicze średniej i niskiej porowatości

---------- Dopisano o 12:41 ---------- Poprzedni post napisano o 12:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Windermere Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?1-1,5h, krótko jak na ich dlugosc
2. Czy trudno je zmoczyć?nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?mega szybko splywa
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?kilka godzin po
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Sa krecone
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?nabieraja , ale powstaje puch
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?nie lubie, sa ciężkie i geste
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarza w dotyku? Sa gładkie, miękkie.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Nie.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Raczej nie.

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Złe wyglądają po proteinach, jeżeli wczesniej nie zastosuje emolientow.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od roku.
Z góry dzieki za pomoc
Średnia porowatość
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 12:53   #1438
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Wydaje mi się, że mam bardzo porowate włosy w tej chwili, ale cóż, byłabym wdzięczna za pomoc w określeniu

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Są długości boba, schną godzinę, półtora.
2. Czy trudno je zmoczyć?
Łatwo, chyba że są bardzo przesuszone np. po glicerynie to niesamowicie ciężko.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Jeśli przerzucę jedno pasemko na drugą stronę to będzie stać jak antenka, ap o chwili wróci na swoje miejsce.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Cały czas wyglądają tak samo, po kilku godzinach się minimalnie wygładzają ale nie widzę różnicy - mogłabym tydzień ich nie myć i wyglądałyby tak samo.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tak, ale lekko. Jeśli są przesuszone to nie błyszczą wcale.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak, wystarczy 10 minut w koczku żeby się odkształciły, długo trzymają skręt. Są takie twarde ale mocne, można je wyginać jak drucik.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nabierają objętości (ale objętości ,nie puchu), jednak po chwili wracają do skrętu.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Dobrze wyglądają zarówno spięte jak i rozpuszczone, lubię i tak i tak.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Są gładkie, jednak na tyle jest spuszone pasemko, rozczapierzone lekko. Końcówki nie rozdwajają mi się.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Nie farbuję, mam w całości naturalne włosy, nie prostuję, czasami suszę lekko ciepłym-letnim nawiewem.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie, a moje włosy przetłuszczają się bardzo wolno, jakos po tygodniu lub więcej.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Wszystko co zawiera glicerynę powoduje siańsko stulecia, ogólnien ie lubię żadnych humektantów. Oleje nieskonasycone omega 6 np. słonecznik robi mi włosy zam iękkie, rozgumione, wnikający kokos również. Olej palmowy i garnier aik robią mi sianko. Oliwa z oliwek czy olej arganowy lubię w odżywkach, solo nawilżają moje włosy ale są lekko spuszone. Najbardziej lubię olej rycynowy i ryżowy, bardzo dobrze wygładzają, nawilżają, dociążają.
Z protein nie lubię keratyny, za to lubię jedwab ale mogę się bez protein obejść. Nie lubię wielkocząsteczkowych np. mleka.
Nie sprawdził się u mnie biovax blond, biovax i keratyna, garnier aik oraz ostatnio odżywki dr. organic ani właściwie żadne mocno humektantowe produkty. Wszystkie wymienione kosmetyki wysuszały mi włosy na wiór.
4. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Od około 3 lat, aczkolwiek od paru miesięcy zmieniałam pielęgnację - stan włosów się diametralnie pogorszył przez stan zdrowia i to co służyło wcześniej np. kokos zaczęło szkodzić, więc taka właściwa, dopasowana obecna pielęgnacja to około 4 miesiące.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-10, 19:27   #1439
biala_czekoladka
Przyczajenie
 
Avatar biala_czekoladka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 16
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Sięgają łopatek i schną 3-4h w okresie wakacyjnym, w zimowym nawet 6h

2. Czy trudno je zmoczyć?
Ciężko

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
przyjmuje pozycję do spłynięcia, ale powoli wraca na swoje miejsce

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Po odgnieceniu żelu ze świeżo umytych włosów

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tak, lekko

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Naturalnie mam falowane włosy, ale,np. po francuzie się prostują

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Wielki puch

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Nie lubię ich spinać, skóra głowy boli już mnie po kilku godzinach

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak.

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Gładkie, miękkie

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbuję włosy co 2 miesiące na blond (naturalny odcień to ciemny blond)

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Parafina w składzie i silikonowe serum na końcówki

4. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Od roku
biala_czekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 13:00   #1440
Karalajn
Raczkowanie
 
Avatar Karalajn
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 134
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Poproszę o pomoc

1. Jak długo schną Twoje włosy? około 1 lub 1,5h
2. Czy trudno je zmoczyć? nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? zostaje
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? trudne pytanie moje włosy szybko się przetłuszczają więc myję często ale na zdrowsze wyglądają kiedy są lekko przetłuszczone
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? niekoniecznie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? fale są ale na krótko, bardzo szybko się prostują
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? mam krótkie włosy od paru lat
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. mam wrażenie że są lekko przesuszone trochę jak sfilcowany miś
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? farbuję, suszę
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie mam problemu
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). nie sprawdziły się wszelkie jedwabie - zbyt mocno obciążały moje włosy, natomiast bez nałożenia odżywki nie wyjdę - ponieważ włosy nie chcą się układać
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? nie pielęgnuję intensywniej ponieważ boję się że będą przetłuszczać się jeszcze bardziej
Karalajn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-07 12:25:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:01.