Zawód księgowa/księgowy - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-15, 22:47   #1381
Laguna2
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 146
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez monachee Pokaż wiadomość
Witaj,
dobrze rozumiem, przez co przechodzisz i powiem tak - kwestia czasu i pogryzionych ołówków Przeczytaj moje zmagania i Fariss - pisałyśmy tutaj o tym, jak zaczynałyśmy od zera w księgowości. Mi jest trudniej niż absolwentom studiów, ponieważ księgowością zaczęłam zajmować się po przekwalifikowaniu (wcześniej 10 lat pracy w branży zupełnie nie związanej z finansami). Ale można. Sądzę, że nawet w małym mieście, choć dużo trudniej.

Według mnie powinnaś zacząć od stanowisk typu asystentka, np. w sekretariacie. Albo pomoc księgowej. To stanowiska, których zakres obowiązków nie wymaga bardzo zaawansowanej wiedzy, natomiast pozwalają poznać firmę od wewnątrz i dużo łatwiej jest po kilku latach przejść do innego działu. Albo innej firmy.

Nie ograniczaj się do rozsyłania CV, sama dawno temu wpadłam w pułapkę ogłoszeń, w których to miała być praca administracyjna a na miejscu okazywało się, że uzależniona od wyników sprzedaży itp.

Przygotuj sobie listę firm i dane kontaktowe do nich, określ klucz - spróbuj na razie nie brać wszystkich w okolicy tylko wytypuj te, które np. są większe i będziesz miała możliwość rozwoju, albo z kapitałem zagranicznym. Te, które pominiesz na pierwszym etapie klasyfikacji, zawsze możesz dodać później, nie uciekną.

Jak będziesz miała bazę kontaktów (z www) to przygotuj maila, dołącz CV i ślij. Czekaj na odpowiedź. Na 10 firm przynajmniej 2 odpowiedzą, zazwyczaj tak jest. Pytanie tylko czy z ofertą dla Ciebie

Zaproponuj, że jeśli nie mają pełnego etatu, możesz na początek przychodzić na kilka godzin tygodniowo. Postaraj się być elastyczna. Wiem, że to trudne ale w dzisiejszych czasach niestety trzeba korzystać z niestandardowych rozwiązań, grunt to się zaczepić.

Powodzenia
Zgadzam się z powyższymi radami. Mieszkam w dużym mieście, więc ograniczyłam się jedynie do zamieszczenia ogłoszenia. Odzew był, współpraca trwa nadal i obie strony są zadowolone. Powodzenia
Laguna2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 11:27   #1382
Farisss
Wtajemniczenie
 
Avatar Farisss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: z raju na ziemi
Wiadomości: 2 675
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Moje praktyki się rozsypały. Trudno. Będę szukać dalej.

I też zgadzam się z powyższymi radami. Tym bardziej, że studiujesz FIR. Osobom starszym, bez takich studiów/praktyk jest o wiele ciężej się przekwalifikować jednak. Że już nie wspomnę o tym jak się zmieniło po kilku latach miejsce zamieszkania i pracę to też dla niektórych jest problem. (na jednej rozmowie dosłownie dano mi to do zrozumienia).

Osobiście mi się wydaje, że studenci w wieku 20 lat mają znacznie łatwiej, ale mogę się jednak mylić.
__________________
Lubię czytać
Farisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 12:52   #1383
Laguna2
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 146
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Farisss odpisałam Ci na PW.

Edytowane przez Laguna2
Czas edycji: 2015-03-16 o 14:21
Laguna2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 13:01   #1384
caramel macchiato
Zadomowienie
 
Avatar caramel macchiato
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 259
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Dziękuję za odzew. Zrobiłam jak poradziłyście, przeszukałam ogłoszenia, znalazłam docelowe firmy, które mnie interesowały. Wysłałam kilkanaście maili w sprawie stażu, praktyki itp. Spróbować zawsze można.

Dzisiaj oddzwoniono, zaoferowano mi płatny staż w dziale księgowości. Jutro idę na rozmowę kwalifikacyjną, a jeżeli wszystko pójdzie w dobrym kierunku, to od razu później to zawitam w PUP i dostanę staż w tej właśnie dziedzinie. Jestem pełna nadziei.

Główna księgowa z którą rozmawiałam była miła, odniosłam wrażenie, że dużo od niej mogłabym się nauczyć- sprawia wrażenie bardzo komunikatywnej.

Tylko troszkę się obawiam. Nie mam zbyt wielkiego pojęcia o rachunkowości. Dopiero co zaczęłam oswajać się z typowo finansowymi przedmiotami. Wszystkiego chciałabym dopiero się nauczyć. Mam nadzieję, że nie skreślą mnie z powodu małych umiejętności.

---------- Dopisano o 14:01 ---------- Poprzedni post napisano o 13:55 ----------

Cytat:
Napisane przez monachee Pokaż wiadomość
Nie ograniczaj się do rozsyłania CV, sama dawno temu wpadłam w pułapkę ogłoszeń, w których to miała być praca administracyjna a na miejscu okazywało się, że uzależniona od wyników sprzedaży itp.
Zdarzyło się to mi niejednokrotnie. Aplikowałam na stanowiska biurowe, a na rozmowie kwalifikacyjnej okazywało się, że pod pojęciem praca biurowa ukrywa się przedstawiciel finansowy, a co za tym najczęściej idzie : założenie własnej działalności, pensja uzależniona tylko i wyłącznie od wyników sprzedaży. W ostatnim miesiącu byłam chyba na 4 czy 5 rozmowach takiego typu...
caramel macchiato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 06:01   #1385
monachee
Raczkowanie
 
Avatar monachee
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 454
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez Farisss Pokaż wiadomość
Moje praktyki się rozsypały. Trudno. Będę szukać dalej.

I też zgadzam się z powyższymi radami. Tym bardziej, że studiujesz FIR. Osobom starszym, bez takich studiów/praktyk jest o wiele ciężej się przekwalifikować jednak. Że już nie wspomnę o tym jak się zmieniło po kilku latach miejsce zamieszkania i pracę to też dla niektórych jest problem. (na jednej rozmowie dosłownie dano mi to do zrozumienia).

Osobiście mi się wydaje, że studenci w wieku 20 lat mają znacznie łatwiej, ale mogę się jednak mylić.
Przykro mi. Najgłupsze jest to pytanie o powody zmiany zawodu a już pytania o to, dlaczego chce pni pracować w naszej firmie, szczerze nie cierpię, wręcz alergicznie. Idiotyczne pytanie. Istotne są moje umiejętności w danym momencie i to, czy się dogadamy na tyle by ze sobą współpracować a nie to dlaczego zmieniłam branżę.
__________________
-----------------
Mój Blog o zmianach zawodowych

Biblioteczka
Zapisz
monachee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 08:28   #1386
Merkav
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Witam


Co trzeba zrobić aby pracować w księgowości (jako pomoc/asystent w księgowości/ młodszy księgowy)?
Skończyłem Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze (taka wariacja Ekonomii), miałem tam trochę przedmiotów związanych z rachunkowością i finansami. Ale to tylko licencjat. Nie będę oszukiwać, że w życiu się trochę nie pogubiłem.
Studia kierunkowe? Podyplomówka albo jakiś kurs? Czy po prostu staż/praktyka?
Merkav jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 16:22   #1387
la beaute
Zakorzenienie
 
Avatar la beaute
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 11 269
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Hej dziewczyny. Dostałam zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną do biura rachunkowego (uczę się w szkole policealnej o tym kierunku) na stanowisko asystenta ds. księgowości i chciałabym się dowiedzieć jakich ew pytan mogłabym się spodziewać?
__________________
la beaute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-26, 08:45   #1388
ZDROWYX
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Czy leasing operacyjny tzn opłatę wstępną zawsze rozliczamy w czasie przez rmk proporcjonalnie do długości leasingu?
ZDROWYX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 20:29   #1389
pimboLowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 281
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

ja zazwyczaj wrzucam jednorazowo w koszty leasingu, ale akurat u mnie ten koszt nie jest zbyt wysoki w porównaniu do innych kosztów i przychodów, ale moja koleżanka która prowadzi mniejszą firmę rozłożyła opłatę wstępną na trzy lata, czyli cały okres leasingu, bo jednorazowo ten koszt by bardzo zaniżył wynik.
pimboLowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 06:58   #1390
monachee
Raczkowanie
 
Avatar monachee
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 454
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cześć Dziewczyny mam pytanie - możecie polecić książki branżowe, z których uczyłyście się w czasie studiów z rachunkowości, a które uważacie za naprawdę sensowne i przydatne? Coś w stylu "biblii przedmiotu" Jestem po kursie a zależy mi na złapaniu szerszej perspektywy.
__________________
-----------------
Mój Blog o zmianach zawodowych

Biblioteczka
Zapisz
monachee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-27, 10:33   #1391
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Coś ostatnio tu cisza, kogoś juz dorwało wypalenie??
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-27, 15:00   #1392
Farisss
Wtajemniczenie
 
Avatar Farisss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: z raju na ziemi
Wiadomości: 2 675
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Mnie nie, ale chciałabym robić trochę więcej niż obecnie. Taki tam... głód wiedzy
__________________
Lubię czytać
Farisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-27, 17:58   #1393
Dusiia
Zadomowienie
 
Avatar Dusiia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Czechy
Wiadomości: 1 197
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

A ja po 6 miesiącach kończę przygodę z księgowością, od sierpnia zmieniam pozycję i się nie mogę doczekać
__________________
81 -> 70 -> 60 kg
Dusiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-27, 18:53   #1394
Kwiateek99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 60
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

czesc! skonczylam studia z ekonomii zaledwie pare dni temu, czy jest sens szukac czegos w ksiegowosci po moim kierunku? czy szanse sa jednak 0?
powiedzcie z doswiadczenia, na pewno cos wiecie
dzieki z gory!!
Kwiateek99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-28, 06:14   #1395
maddd
Wtajemniczenie
 
Avatar maddd
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 027
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez Dusiia Pokaż wiadomość
A ja po 6 miesiącach kończę przygodę z księgowością, od sierpnia zmieniam pozycję i się nie mogę doczekać
Ojej, aż tak nie podpasowała księgowość? A na jakie stanowisko zmieniasz?

---------- Dopisano o 07:14 ---------- Poprzedni post napisano o 07:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Kwiateek99 Pokaż wiadomość
czesc! skonczylam studia z ekonomii zaledwie pare dni temu, czy jest sens szukac czegos w ksiegowosci po moim kierunku? czy szanse sa jednak 0?
powiedzcie z doswiadczenia, na pewno cos wiecie
dzieki z gory!!
Szanse na pewno jakieś są, a nie myślałaś żeby zrobić jeszcze kurs dla księgowych w Stowarzyszeniu Księgowych?
maddd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-29, 06:40   #1396
monachee
Raczkowanie
 
Avatar monachee
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 454
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Wiecie co? Od początku roku pracuję w firmie w dziale księgowości jako młodsza księgowa, ale księgowania samego w sobie mam może na maks 2 dni w miesiącu. Cała reszta pracy to praca związana z controllingiem - praca na ogromnej liczbie danych, raportach itp. Szkoda tylko, że nie ma czasu na wyciąganie wniosków i taką rzeczywiście konkretną obróbkę danych i ich analizę, ale nie powiem, zaskoczył mnie taki zakres obowiązków. I to dość mile. Lubię takie zadania.
Obawiam się tylko, że niedługo zupełnie zapomnę zasady księgowania, więc to może iść w złą stronę. Nic no, na razie szukam info nt tego jak działają struktury controllingowe. Na pierwszy rzut mogę powiedzieć, że dobry kontroler finansowy niekoniecznie musi znać zasady księgowania, ale dobry księgowy powinien orientować się w obszarze controllingowym. I odwrotnie zależy jak na to spojrzeć
__________________
-----------------
Mój Blog o zmianach zawodowych

Biblioteczka
Zapisz
monachee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-29, 14:41   #1397
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez Kwiateek99 Pokaż wiadomość
czesc! skonczylam studia z ekonomii zaledwie pare dni temu, czy jest sens szukac czegos w ksiegowosci po moim kierunku? czy szanse sa jednak 0?
powiedzcie z doswiadczenia, na pewno cos wiecie
dzieki z gory!!
A jak u Ciebie z językami obcymi?
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-29, 21:16   #1398
Dusiia
Zadomowienie
 
Avatar Dusiia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Czechy
Wiadomości: 1 197
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez maddd Pokaż wiadomość
Ojej, aż tak nie podpasowała księgowość? A na jakie stanowisko zmieniasz? [
Nie podoba mi soe ta nazwa,ale bede kupcem czy ksiegowosc mi niepodpasowala? Ciezko powiedziec. Ogolnie bylo ok ale dla mnoe za duzo monotonii,no i tez patrzalam na zarobki przy podejmowaniu decyzji.
__________________
81 -> 70 -> 60 kg
Dusiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-31, 16:07   #1399
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez Farisss Pokaż wiadomość
Mnie nie, ale chciałabym robić trochę więcej niż obecnie. Taki tam... głód wiedzy
Ja też ja też i robić i zarobić ... czym teraz się zajmujesz?
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-05, 19:24   #1400
amaranth1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cześć Dziewczyny! Jestem tutaj nowa



Chciałabym wiedzieć, ile według Was i znanych Wam realiów powinien zarabiać pracownik księgowości i kadr, który wykonuje następujące zadania:

-ewidencja pracowników, dokumentacja kadrowa/pracownicza, sporządzanie umów itp.

-naliczanie wynagrodzeń,

-sporządzanie deklaracji ZUS,

-sporządzanie i wysyłka deklaracji i dokumentów zw. z pdof,

-ewidencja kosztów ("4")

-Ewidencja środków trwałych, naliczanie amortyzacji,

-weryfikacja rejestrów vat,

-dokonywanie płatności (tylko częściowo),

-różne prace administracyjne w zależności od potrzeby.

Firma z woj. śląskiego, ok. 90 pracowników, dział.produkcyjno-handlowa.

Proszę o szczere odpowiedzi, pozdrawiam

---------- Dopisano o 18:24 ---------- Poprzedni post napisano o 18:11 ----------

Aha, jeśli to ma znaczenie- pracownik wykonujacy tą pracę ma wykszt. wyższe ekonomiczne-mgr + podyplomówka "kadry i płace", 2 lata doświadczenia. Pozdrawiam
amaranth1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-21, 15:32   #1401
Dlady94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Mój świat
Wiadomości: 60
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Może to nie jest dobry ale zaryzykuję... Jestem przed drugim rokiem FIRu, pewnie wiecie co chcę robić w przyszłości.Mam mpd -wolno piszę na komputerze, niewyraźnie mówię. Jak oceniacie moją szansę na znalezienie pracy w tym.zawodzie? Czy mogę coś zrobić żeby było mi lepiej zawodowo,możejakaś firma?
Wybrałam samorządową
Dlady94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 18:10   #1402
gosiulag2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 20
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Delete.

Edytowane przez gosiulag2
Czas edycji: 2017-02-24 o 10:33
gosiulag2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-08, 19:33   #1403
cude
Zadomowienie
 
Avatar cude
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 197
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Witajcie
Trochę o mnie...W poprzednim miesiącu skończyłam półroczny staż w biurze rachunkowym (księgowane to był chyba mój ostatni obowiązek), a teraz zaczęłam pracę w innym biurze rachunkowym i muszę ogarnąć firmy od A do Z.
Czuję się zielona, w pracy za bardzo nie mogę nikogo podpytać. Mam nadzieję, że pomożecie
Sytuacja: rolnik, vat
1. Otrzymałam fakturę majową-nie mam prawa już odliczyć vatu. Co mam z nią zrobić, nie umieszczać wcale w rejestrze czy korektę, czy coś innego?
2. Jak to jest z księgowaniem paragonów? Dodać go do rejestru kosztów czy nic z nim nie robić?
cude jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-08, 20:59   #1404
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

cude,

1.co to za faktura majowa? zakup towaru czy pozostały wydatek?
2. Paragon jest dokumentem ksiegowym tylko w kilku przypadkach - wpisz sobie w googlach to hasło a zaraz będziesz mieć odpowiedź.

Dodatkowo - bardzo polecam Krajową Informację Podatkową, nr dostępny na ich stronie internetowej.

Dzwonisz, wybierasz odpowiedni dział i po prostu pytasz
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 17:21   #1405
cude
Zadomowienie
 
Avatar cude
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 197
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Hej Haylee,

dzięki za odzew

1. Co do tej faktury to muszę jeszcze spojrzeć, bo widziałam jeszcze inne, też z maja... Zakup towaru, a pozostały wydatek robi jakąś różnicę? Wydaje mi się, że zostaje tylko korekta deklaracji.
Kwota nie jest duża, ale jest w sumie kilka tych faktur, więc kilka złotych się uzbiera. Jutro policzę.
2. Jak późno czytam, to nie wszystko mi się układa w całość - zmęczenie. Ale już chyba tę część sobie ułożyłam.
Kwoty do 400zł/100euro i na środki czystości, itp.

Jet jeszcze sytuacja, która mnie zastanawia, a niżej szczegóły.
Faktura za prąd za okres listopad 2014 - maj 2015 + prognoza.
Wystawiona w maju.
Nadana w czerwcu.
Termin zapłaty: połowa czerwca.
Zapłatę wykonano w połowie sierpnia.
Doczytałam, że jeśli chodzi o f-ry za media, to liczy się data nadania, a nie wystawienia - czyli mogę ją jeszcze uwzględnić w okresie za sierpień. Wątpliwości budzi okres jakiego dotyczy, jeszcze 2014 rok. Czy ją w ogóle uwzględnić w vat?

gosiulag2, szukałam pracy, praktyk w biurach rachunkowych i firmach (jestem po matematyce, niby finansowa i coś tam o rachunkowści kiedyś troszkę było - konta teowe, aktywa, pasywa, układ bilansu). Nikt nie potrzebował... W końcu znalazł się ktoś, kto zgodził się na staż z PUP. Cieszyłam się bardzo. Na początku wszystko nowe - moja wiedza zerowa. Jednak zajmowanie się firmami pod kątem rachunkowości nie było moim głównym obowiązkiem. Skończyło się to tak, że wprowadzałam faktury (teraz to już nie wiem nawet czy poprawnie), robiłam numerację, układałam dokumenty, archiwizowałam. Miałam krótką styczność z pełną księgowością. Po stażu znalazłam pracę w biurze rachunkowym - jestem tam króciutko. Pewnie, że trochę się bałam, ale kto nie ryzykuje...
Jest ciężko, bo nie znam prawa, ustaw, a nie mam na razie zbyt wiele czasu na przeszukiwanie internetu - praca, dorabianie, szukanie mieszkania. Próbuję się podpytać w pracy co i jak, ale zazwyczaj nie mogę, bo każdy ma swoje obowiązki.
Szukaj i składaj CV. Jeśli masz motywację, to dasz radę Nie ukrywałam przed pracodawcą, że jestem zielona, że będę potrzebowała nadzoru (a jestem zdana na siebie).
Dosyć często spotykałam się z opinią, że lepiej wziąć kogoś, kto nic nie wie i chce się nauczyć, niż doświadczoną osobę z wyrobionymi nawykami

Edytowane przez cude
Czas edycji: 2015-09-09 o 20:04
cude jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 21:03   #1406
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

odpisałam w PW

Szkoda, że nikt dla Ciebie nie ma czasu - można przez to mnóstwo błędów zrobić

Ponownie polecam infolinię KIP - to naprawdę czasem chwilka, a wszystko ładnie wytłumaczą
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-15, 10:42   #1407
navika90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 371
GG do navika90
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Witajcie księgowe

ja może księgową nie jestem ale chciałabym pójść tą drogą.
Póki co wygląda to następująco. Skończyłam studia zaocznie zarówno licencjat jak i mgr z FiRu (mgr w zeszłym roku skończyłam). Doświadczenia w księgowości za bardzo nie mam. Na pierwszym roku studiów pracowałam w biurze rachunkowym ale tylko przez 3 miesiące. Teraz pracuje w szkole - w sumie to już od ponad 5 lat. Jestem kierownikiem gospodarczym do moich obowiązków należą: prowadzenie kadr pracowników, sporządzanie sprawozdań do GUS, prowadzenie ksiąg inwentarzowych oraz przeprowadzanie inwentaryzacji okresowej, prowadzenie Rady Rodziców, sporządzanie wniosków emerytalnych, sporządzanie deklaracji na podatek od nieruchomości itd ogólnie zakres obowiązków mam dosyć szeroki. Poza tym po ostatnich różnych turbulencjach w mojej pracy musiałam również ogarnąć Płatnika i sprawozdania.
Chciałabym zacząć pracę w wyuczonym zawodzie. Z resztą w niedługim czasie możliwe, że będę musiała zmienić pracę. Pomyślałam o księgowości mimo, że na początku jest ciężko i jest to praca na najniższych stanowiskach za marne pieniądze. Dlatego chciałabym się teraz gdzieś zaczepić na część etatu aby pogodzić moją dotychczasową pracę ze zdobywaniem doświadczenia w księgowości. Teraz przypominam sobie podstawy, czytam różne artykuły, książki, robię zadania. Planuje pójść na kurs II stopnia w Stowarzyszeniu.
Ale niestety powoli tracę nadzieję, że jest to możliwe i ma to sens. Wysłałam CV i listy motywacyjne, do biur, przeglądam ogłoszenia na takie stanowiska jak pomoc księgowej i niestety cisza, zero odzewu. Powoli tracę nadzieję Czy jest dla mnie jakaś nadzieja? Co jeszcze mogę zrobić?
navika90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-18, 10:33   #1408
dziubaczek
Zadomowienie
 
Avatar dziubaczek
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 270
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cześć dziewczyny, czy któraś z was pracuje w Tax Care? Za parę dni mam rozmowę o pracę i zastanawiam się, czego można spodziewać się na teście z wiedzy. Będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc w tym temacie
dziubaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-18, 18:33   #1409
adri
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 13
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Witam Mam pytanie Czy na II stopniu kursu w stowarzyszeniu księgowych jest więcej księgowania na kontach czy jednak teorii?
adri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 21:39   #1410
Fioniczka
Przyczajenie
 
Avatar Fioniczka
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Szkolenie drugiego stopnia jest więcej teorii, ale też zarządzanie na kontach. Byłam na szkoleniu księgowości koleżanka mnie wysłała było kilkanaście spotkań przez cztery miesiące. Harmonogram był rozpisany od stycznia do kwietnia było dużo teorii i też praktyki. Konkretnie i na temat bardzo profesjonalnie podeszli do tematu http://www.szkolenia-semper.pl/szkolenia-ksiegowosc Polecam, bo warto może i tobie się przyda ja z tego zupełnie w pełni skorzystałam bardzo mi się to przydało do mojej pracy.

Edytowane przez Fioniczka
Czas edycji: 2015-10-06 o 14:06 Powód: reklama
Fioniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-18 22:55:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:39.