Pum - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-07-10, 12:59   #1
analityka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 5

Pum


hej chcę złożyć pdanie na analitykę medyczną albo pielęgniarstwo.. napisałam biologię rozszerzoną na 35% chemię na 20%.. mam wgl szansę na PUM?
analityka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-11, 09:10   #2
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Pum

Cytat:
Napisane przez analityka Pokaż wiadomość
hej chcę złożyć pdanie na analitykę medyczną albo pielęgniarstwo.. napisałam biologię rozszerzoną na 35% chemię na 20%.. mam wgl szansę na PUM?
a na cokolwiek medycznego masz szanse z takimi wynikami? chyba tylko na bardzo słabych uczelniach gdzie biorą jak leci albo według kolejności.
Przecież te wyniki to jet jakaś masakra, chyba że podchodziłaś bez żadnego przygotowania, to ok.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-11, 11:39   #3
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Pum

Bez przygotowania też masakra. Wszędzie na kierunki medyczne progi wzrosły znacząco bo matura z biologii i chemii była bardzo prosta, mnóstwo osób ma wysokie wyniki więc nie sądzę żebyś miała szansę gdziekolwiek się dostać
Na analitykę zwykle próg oscylował po 60-65% z matur z biologii i chemii, teraz jeszcze progi wzrosły.
Swoją drogą jak można chcieć studiować trudne kierunki takie jak analityka czy pielęgniarstwo z taką maturą, chyba sobie autorko nie zdajesz sprawy z poziomu swojej wiedzy.
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès

Edytowane przez micraneska
Czas edycji: 2015-07-11 o 11:40
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-11, 11:56   #4
Aliee
Raczkowanie
 
Avatar Aliee
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 94
GG do Aliee Send a message via Skype™ to Aliee
Dot.: Pum

.
Aliee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-11, 18:35   #5
Elime
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 21
Dot.: Pum

Nie słuchaj ludzi, którzy nie orientują się jak jest na PUMie, fakt, że wyniki rewelacyjne nie są, ale na PUM na pielęgniarstwo się na 100% dostaniesz, bo chyba w zeszłym roku było tak, że na 150 miejsc mieli 140 chętnych tylko, więc spokojnie. Na analitykę będzie ciężej, bo w zeszłym roku próg był tam 78, a Tobie wychodzi 55, na pielęgniarstwo składaj i nic się nie martw, a nad analityką się jeszcze zastanów, ale co ci szkodzi spróbować, to tylko pieniądze, a kto wie może się uda.
Elime jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-12, 00:40   #6
analityka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 5
Dot.: Pum

ludzie moze zanim sie wypowiecie to poczytajcie troche.. Nie zaszkodzi xd progi wszedzie sa rozne! Ja nie napisalam ze chce do łodzi czy warszawy.. A i do warszawy na pielegniarstwo bym sie dostala bo licza sie tam tez podstawowe przedmioty ktore poszly mi dobrze a w szczecinie wysokiego progu nie ma dlatego sie pytam. Jak chcecie sie wypowiadac to poczytajcie wczesniej o studiach i wymaganiach na nie.
analityka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-12, 07:03   #7
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Pum

Cytat:
Napisane przez analityka Pokaż wiadomość
ludzie moze zanim sie wypowiecie to poczytajcie troche.. Nie zaszkodzi xd progi wszedzie sa rozne! Ja nie napisalam ze chce do łodzi czy warszawy.. A i do warszawy na pielegniarstwo bym sie dostala bo licza sie tam tez podstawowe przedmioty ktore poszly mi dobrze a w szczecinie wysokiego progu nie ma dlatego sie pytam. Jak chcecie sie wypowiadac to poczytajcie wczesniej o studiach i wymaganiach na nie.
micraneska siedzi w temacie. Także no, jak startujesz na podrzędną uczelnię to spoko, może się uda a może nie. Prawda jest taka, że na pielęgniarstwo jest niewielu chętnych i nic dziwnego, w tym kraju pielęgniarze i pielęgniarki mają przekichane.
Btw. rekrutacje się już nie kończą? Duża część uczelni w tym tygodniu ogłosiła wyniki a Ty dopiero się zastanawiasz? Jak któraś uczelnia ma rekrutację po tych większych to sorry, ma nadzieję na tych, którzy się nie dostali nigdzie indziej.

---------- Dopisano o 08:03 ---------- Poprzedni post napisano o 08:00 ----------

A! bym zapomniała . Podstawowe przedmioty są z reguły liczone punktacji o połowę mniej niż te rozszerzone, więc najpierw właśnie sprawdź, bo to, że przedmioty się liczą jeszcze nic nie znaczy.
To, czy dostaniesz się na studia zaczyna się wyliczać od rozszerzeń, później jak brakuje to się dolicza podstawy, z których punktów masz niewiele. Dla przykładu, w Łodzi (w tamtym roku i dwa lata temu, teraz nie patrzyłam) matematyka była liczona na rozszerzeniu razy 2,5 a podstawowa razy 1, to Ci 100% by nie pomogło z tej podstawy przy takim rozszerzeniu.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-12, 11:06   #8
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Pum

Nie chodzi tylko o "dostać się". ale matko i córko, trochę obiektywnej samooceny, pchanie się na kierunki okołomedyczne z takimi wynikami jest załamujące.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-12, 23:32   #9
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Pum

Dubel. Autorka dostała już wskazówkę gdzie powinna zadać swoje pytanie, więc wątek zamykam.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-13 00:32:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:38.