Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV - Strona 153 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-07-12, 20:24   #4561
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 734
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Wróciłam do biegania po miesiącu przerwy. Wczoraj jakieś 6 km i dzisiaj ledwo chodzę- znowu biodro Jutro muszę pogadać z jakimś trenerem na siłowni, żeby mi polecił ćwiczenia na wzmocnienie tych okolic.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-12, 20:33   #4562
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomości: 3 770
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Brawo dziewczyny, ja niestety teraz mniej biegam, prawie wcale. Nadrabiam jazdą na rowerze, zauważyłam, że sporo wpłynęła na moją kondycję biegową, zwłaszcza przy podbiegach. Do porządnego biegania wrócę jesienią, gdy się schłodzi
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczędzać w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015
magrat16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-12, 20:56   #4563
zaksy
Rozeznanie
 
Avatar zaksy
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 843
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

ja dzisiaj 6 km zrobiłam i myślałam, że padnę, bo tak gorąco było. A jeszcze jak wychodziliśmy z tż, to chmurki były, ubrałam się w koszulkę z długim rękawem, jak poszliśmy biegać, to słońce pojawiło się. wróciliśmy do domu - znów chmurki
zaksy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-13, 14:05   #4564
zuykot
Rozeznanie
 
Avatar zuykot
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 623
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Witam Jestem tu nowa i chcę opowiedzieć swoją historię. Otóż moja przygoda z bieganiem zaczęła się w tym roku, na wiosnę. Nie mogłam się przemóc do wykonania w całości ćwiczeń typu Chodakowska. Przemierzając przez internet natknęłam się na artykuł o planie 10-tygodniowym i, że można go realizować nawet od zera- czyli akurat z mojego poziomu Nigdy nie lubiłam biegania, męczyłam się przy nim przeokropnie i gdyby ktoś kazał mi powiedzieć, co jest moim najgorszym koszmarem to właśnie bieganie ! Mam małe problemy z sercem i zawsze sobie tym tłumaczyłam moją niechęć do biegania. Aż do momentu, gdy coś we mnie pękło. Stwierdziłam - czemu by nie spróbować tego planu 10-tygodniowego ?
I się zaczęło.. Wytrwałam do 6 tygodnia, było bosko. Wracałam z treningu cała czerwona i spocona ale bardzo to lubiłam. Potem przyszła sesja i moje wymówki, że nie mam czasu, bo egzaminy
Teraz mam trochę więcej wolnego czasu i mam znów zamiar wrócić od początku do 10tygodniówki. Ktoś jeszcze biega według tego planu ? A może ktoś już przez niego przebrnął i ma jakieś fajne wskazówki, jak się nie wykruszyć po drodze Piszę tu, aby mieć lepszą motywację każdego dnia a i może będę mogła komuś coś pomóc i wesprzeć ?
__________________



...przypadkowe zdarzenia są bliznami losu. Nic jednak nie dzieje się przypadkowo, Danielu. Jesteśmy marionetkami naszej nieświadomości.
Carlos Ruiz Zafón – Cień wiatru
M.
zuykot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-13, 14:22   #4565
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

a co to za plan 10cio tygodniowy? napisz cos więcej
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-13, 14:47   #4566
zuykot
Rozeznanie
 
Avatar zuykot
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 623
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Proszę bardzo :
http://jak-biegac.pl/plan-treningowy...acych-biegaczy
__________________



...przypadkowe zdarzenia są bliznami losu. Nic jednak nie dzieje się przypadkowo, Danielu. Jesteśmy marionetkami naszej nieświadomości.
Carlos Ruiz Zafón – Cień wiatru
M.
zuykot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-13, 14:51   #4567
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

aha plan się kończy na 30 minutach ja już jestem na etapie co dalej ja chce spalic tłuszczu trochę więc na razie zwolniłam i wydłuzylam dystans, zobaczymy
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-13, 15:02   #4568
zuykot
Rozeznanie
 
Avatar zuykot
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 623
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Mi z rozgrzewką i rozciąganiem wychodziło około 50 minut. Też muszę spalić nawet trochę więcej tłuszczyku ale mam na myśli teraz, żeby spokojnie chociaż dobiec do tych 30 minut. Podziwiam tych co biegają więcej niż pół godziny bez przerwy
__________________



...przypadkowe zdarzenia są bliznami losu. Nic jednak nie dzieje się przypadkowo, Danielu. Jesteśmy marionetkami naszej nieświadomości.
Carlos Ruiz Zafón – Cień wiatru
M.
zuykot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-13, 17:41   #4569
sevvenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Ja też podziwiam, ostatnio próbowałam sama i przebiegłam tylko 15 minut. Teraz przede wszystkim mam problem moja znajoma pojechała za granicę i nie mam z kim biegać..czy jest tu może jakaś dziewczyna z Nysy ? Ja bardzo często biegałam sobie o Nysy i w okolicach jeziora chciałaby któraś ze mną?
sevvenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-13, 22:59   #4570
Ollaya
Rozeznanie
 
Avatar Ollaya
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 986
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Hej Dziewczyny, można?

chciałam się Was zapytać, czy używacie jakiś narzędzi do pomiarów biegu? typu czas, prędkość, tętno itp itd.?
Biegam od kilku już lat, (niestety mocno nieregularnie) ale dopiero niedawno zainwestowałam w zegarek który mierzy mi m.in. tętno.
i zaczęłam doczytywać, rozmyślać
czy lepiej biegać na tempo czy na tętno, zwracacie na to w ogóle uwagę?
do tej pory jeszcze nie rozkminiłam co jest dla mnie lepsze, a biegałam chyba bardziej na czas, w sensie tak mierzyłam swoje ewentualne postępy/ załamania formy

Wyczytałam, że najlepszą metodą na efektywne spalenie tłuszczu jest bieganie ze średnią intensywnością to jest 65 – 75% tętna maksymalnego, i tak się zastanawiam z jednej strony wydaje mi się , że będzie to dość wolny bieg, ale chyba się skuszę przez kilka treningów, może miesiąc, ciekawa jestem jak zareaguje moje ciało.

pozdrawiam i gratuluję wszystkich sukcesów
ja muszę popracować nad regularnością biegów. Niestety praca i obowiązki nie zawsze pozwalają na bieganie w tyg, za to w weekendy staram się nadrabiać a jak jest u Was? jak często biegacie?
Ollaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-14, 07:59   #4571
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Cytat:
Napisane przez zuykot Pokaż wiadomość
Mi z rozgrzewką i rozciąganiem wychodziło około 50 minut. Też muszę spalić nawet trochę więcej tłuszczyku ale mam na myśli teraz, żeby spokojnie chociaż dobiec do tych 30 minut. Podziwiam tych co biegają więcej niż pół godziny bez przerwy
właśnie fajne w bieganiu jest to że widać postępy, ja zaczyłałam od paru minut i stopniowo mogłam dłużej


Cytat:
Napisane przez Ollaya Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny, można?

chciałam się Was zapytać, czy używacie jakiś narzędzi do pomiarów biegu? typu czas, prędkość, tętno itp itd.?
Biegam od kilku już lat, (niestety mocno nieregularnie) ale dopiero niedawno zainwestowałam w zegarek który mierzy mi m.in. tętno.
i zaczęłam doczytywać, rozmyślać
czy lepiej biegać na tempo czy na tętno, zwracacie na to w ogóle uwagę?
do tej pory jeszcze nie rozkminiłam co jest dla mnie lepsze, a biegałam chyba bardziej na czas, w sensie tak mierzyłam swoje ewentualne postępy/ załamania formy

Wyczytałam, że najlepszą metodą na efektywne spalenie tłuszczu jest bieganie ze średnią intensywnością to jest 65 – 75% tętna maksymalnego, i tak się zastanawiam z jednej strony wydaje mi się , że będzie to dość wolny bieg, ale chyba się skuszę przez kilka treningów, może miesiąc, ciekawa jestem jak zareaguje moje ciało.
te 65 – 75% tętna maksymalnego ja nie daje rady, musiałabym chyba iść spacerkiem ogólnie szybko mi tętno szybuje, tak mam po prostu. Ale fakt faktem zwolniłam i nie pędze już, co automatycznie pozwala mi biec dłużej. Co do pomiarów nie pomoge, bo ja na razie biegam w zaciszu siłowni na bieżni i ona mi wszystko mierzy
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-14, 09:24   #4572
Sabasza
Rozeznanie
 
Avatar Sabasza
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 552
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Cytat:
Napisane przez Ollaya Pokaż wiadomość

Wyczytałam, że najlepszą metodą na efektywne spalenie tłuszczu jest bieganie ze średnią intensywnością to jest 65 – 75% tętna maksymalnego, i tak się zastanawiam z jednej strony wydaje mi się , że będzie to dość wolny bieg, ale chyba się skuszę przez kilka treningów, może miesiąc, ciekawa jestem jak zareaguje moje ciało.
Ollaya, polecam ci rzeczywiscie sprobowac tak pobiegac przez kilka treningow. Kontrola tetna duzo daje, nawet jesli na poczatku wydaje sie to 'upierdliwe'. Kiedys trenowalam z grupa i trener bardzo mocno tego pilnowal, na oko widzial kto sie zajezdza i zmuszal do zwolnienia, co na dluzsza mete dawalo dobre efekty podczas treningu. Teraz wracam znowu do biegania i tez tego pilnuje.

Cytat:
Napisane przez zuykot Pokaż wiadomość
Mi z rozgrzewką i rozciąganiem wychodziło około 50 minut. Też muszę spalić nawet trochę więcej tłuszczyku ale mam na myśli teraz, żeby spokojnie chociaż dobiec do tych 30 minut. Podziwiam tych co biegają więcej niż pół godziny bez przerwy
Cytat:
Napisane przez sevvenka Pokaż wiadomość
Ja też podziwiam, ostatnio próbowałam sama i przebiegłam tylko 15 minut. Teraz przede wszystkim mam problem moja znajoma pojechała za granicę i nie mam z kim biegać..czy jest tu może jakaś dziewczyna z Nysy ? Ja bardzo często biegałam sobie o Nysy i w okolicach jeziora chciałaby któraś ze mną?

Dziewczyny, programy kilkutygodniowe sa super. Zaczynaja sie spokojnie, od 30 minut, co wielu osobom wydaje sie byc bardzo malo. Ale sa one nastawione na spokojne wprowadzenie osob niebiegajacych w tryb biegania bez zajechania organizmu. Sama wracam teraz po przerwie do regularnych treningow i tez z takiego programu korzystam. Oprocz przemyslanych treningow taki progra jest tez motywacja. Mozna sobie na lodowce powiesic kartke z planem i odkreslac dni

Wszystkim zycze powodzenia
Sabasza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-14, 10:14   #4573
maalinkaa90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 259
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Od dłuższego czasu zbieram się żeby zrealizowac taki trening, jednak poki co bieganie na wlasna reke przynosi mi wiecej satysfakcji
maalinkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-14, 10:39   #4574
Sabasza
Rozeznanie
 
Avatar Sabasza
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 552
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Cytat:
Napisane przez maalinkaa90 Pokaż wiadomość
Od dłuższego czasu zbieram się żeby zrealizowac taki trening, jednak poki co bieganie na wlasna reke przynosi mi wiecej satysfakcji
Jesli chodzi o sport, trzeba zawsze robic to, co sprawia najwiecej przyjemnosci
Sabasza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-15, 06:23   #4575
cacajuate
Zadomowienie
 
Avatar cacajuate
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: México
Wiadomości: 1 902
Dot.: bieganie po artroskopii kolana

3 dni do ultra....
pizza na kolacje huehhe
__________________
Run Tequila -> mój blog o bieganiu w Meksyku

Meksyk i bieganie na fejsie TUTAJ
cacajuate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-15, 10:59   #4576
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 734
Dot.: bieganie po artroskopii kolana

Cytat:
Napisane przez cacajuate Pokaż wiadomość
3 dni do ultra....
pizza na kolacje huehhe
Zazdroszczę tej pizzy Ja mam chyba od miesiąca ochotę na pizzę, ale w domu nikt nie jada, samej zamówić głupio, a okazji jakoś na pizzowe wyjście ze znajomymi nie było

Wczoraj miałam fuksa Poszłam po siłowni potruchtać z koleżanką i tylko weszłam do bloku, a za moimi plecami lunął deszcz Koleżanka miała trochę dalej i ponoć chowała się w wiacie przystankowej
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-15, 11:05   #4577
madziocha
Zadomowienie
 
Avatar madziocha
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 274
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Cytat:
Napisane przez Ollaya Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny, można?

chciałam się Was zapytać, czy używacie jakiś narzędzi do pomiarów biegu? typu czas, prędkość, tętno itp itd.?
Biegam od kilku już lat, (niestety mocno nieregularnie) ale dopiero niedawno zainwestowałam w zegarek który mierzy mi m.in. tętno.
i zaczęłam doczytywać, rozmyślać
czy lepiej biegać na tempo czy na tętno, zwracacie na to w ogóle uwagę?
do tej pory jeszcze nie rozkminiłam co jest dla mnie lepsze, a biegałam chyba bardziej na czas, w sensie tak mierzyłam swoje ewentualne postępy/ załamania formy

Wyczytałam, że najlepszą metodą na efektywne spalenie tłuszczu jest bieganie ze średnią intensywnością to jest 65 – 75% tętna maksymalnego, i tak się zastanawiam z jednej strony wydaje mi się , że będzie to dość wolny bieg, ale chyba się skuszę przez kilka treningów, może miesiąc, ciekawa jestem jak zareaguje moje ciało.

pozdrawiam i gratuluję wszystkich sukcesów
ja muszę popracować nad regularnością biegów. Niestety praca i obowiązki nie zawsze pozwalają na bieganie w tyg, za to w weekendy staram się nadrabiać a jak jest u Was? jak często biegacie?

Ja biegam z pulsometrem, na koncu tez pokazuje mi % spalonej tkanki tluszczowej ze wszystkich spalonych kalorii i najwięcej spalam bo przy niskich intensywnosciach. U mnie niska tj. ok. 7:20 min/km. Spalanie tluszczu zaczyna sie dopiero po od 20-40 min. treningu.
madziocha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-15, 12:19   #4578
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 734
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Cytat:
Napisane przez madziocha Pokaż wiadomość
Spalanie tluszczu zaczyna sie dopiero po od 20-40 min. treningu.

Po raz kolejny się rozpiszę na ten temat.
Nie o to chodzi, żeby biegać np. 50 minut, bo po 40 zaczęliśmy spalać tłuszcz. Redukcja tkanki tłuszczowej jest wtedy, gdy mamy ujemny bilans energetyczny w ciągu dnia. Z tego punktu widzenia nie ma znaczenia, czy pobiegamy raz 60 minut, czy np. 3 razy dziennie po 20 minut, bo spalimy tyle same kalorii, a w rezultacie, jak zjemy mniej niż zapotrzebowanie organizmu- sięgnie on ostatecznie po tłuszcz.
Po tych ok. 20-40 minutach wypalimy glikogen, i wtedy faktycznie organizm zaczyna sięgać po tłuszcze, które w magiczny sposób przekształca m.in. z glukozę i się tym żywi. Ale rozpadowi ulegają również wtedy mięśnie w pewnym zakresie. Zresztą przedział czasowy 20-40 minut to też trochę bajka, bo w zależności od dyscypliny ludzie wypalą glikogen po 10 minutach, innym 60 minut to będzie za mało.

Jeśli ktoś jest początkujący to niech się zniechęca, że skoro nie może biec dłużej niż 20 minut to nie ma szans na spalenie tłuszczyku. Bo w gruncie rzeczy liczy się bilans dnia, ale żeby efektywnie spalać tłuszcz trzeba jechać na niskim poziomie insuliny (wysoki poziom sprzyja odkładaniu się tłuszczu w okolicach brzucha i hamuje jego spalanie).
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-15, 13:43   #4579
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Cytat:
żeby efektywnie spalać tłuszcz trzeba jechać na niskim poziomie insuliny (wysoki poziom sprzyja odkładaniu się tłuszczu w okolicach brzucha i hamuje jego spalanie).
co to znaczy jechać na niskim poziomie insuliny?? ja chyba jadę na wysokim, bo okolice brzucha jakoś nie chcą ruszyć

Edytowane przez ktsw
Czas edycji: 2015-07-15 o 13:44
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-15, 13:51   #4580
otka_a
Raczkowanie
 
Avatar otka_a
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 103
GG do otka_a
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Dziewczyny, zwariowałam! Zapisałam się na bieg 10km
Z moim doświadczeniem w zakresie 6-7km (5 na szczęscie już leciutko idzie), oraz kilkoma wybieganiami 9-10km... No ale czego się nie robi, żeby dotrzymać towarzystwa. Mój prawie 50 letni wujek własnie szykuje się do triathlonu. Zaczął biegać 6 tyg temu możecie trzymać kciuki jak się będziecie opalać w niedzielne przedpołudnie
otka_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-15, 14:40   #4581
katatoniaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 27
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Zgłaszam się jako kolejna użytkowniczka zaczynająca swoją przygodę z bieganiem! Kupiłam buty nike free run, bo ponoć są fajne do biegania. A co ze strojem? Zwykłe spodenki lub leginsy i koszulka wystarczy, czy lepiej zainwestować w profesjonalny strój do biegania?
katatoniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-15, 15:07   #4582
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Cytat:
Napisane przez otka_a Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zwariowałam! Zapisałam się na bieg 10km
Z moim doświadczeniem w zakresie 6-7km (5 na szczęscie już leciutko idzie), oraz kilkoma wybieganiami 9-10km... No ale czego się nie robi, żeby dotrzymać towarzystwa. Mój prawie 50 letni wujek własnie szykuje się do triathlonu. Zaczął biegać 6 tyg temu możecie trzymać kciuki jak się będziecie opalać w niedzielne przedpołudnie
Trzymam kciuki! Ja na razie robie plan z marszobiegami i jak patrze na koniec tego planu i te ciagle biegi po 40-50 minut to sie przerazam Wiec na pierwszy zorganizowany bieg zapisze sie chyba w przyszlym roku.
Cytat:
Napisane przez katatoniaa Pokaż wiadomość
Zgłaszam się jako kolejna użytkowniczka zaczynająca swoją przygodę z bieganiem! Kupiłam buty nike free run, bo ponoć są fajne do biegania. A co ze strojem? Zwykłe spodenki lub leginsy i koszulka wystarczy, czy lepiej zainwestować w profesjonalny strój do biegania?
Hej, witamy kolejna biegaczke Przede wszystkim zaopatrz sie w dobry stanik
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-15, 16:43   #4583
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 734
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
co to znaczy jechać na niskim poziomie insuliny?? ja chyba jadę na wysokim, bo okolice brzucha jakoś nie chcą ruszyć
Chodzi o to, żeby poziom insuliny we krwi był niski.
Insulina to odpowiedź organizmu na cukier. I tak np. jak zjesz batona to gwałtownie rośnie cukier, ale jest on tak jakby neutralizowany przez insulinę, która działa jak hormon-magazynier i tego batonika od razu upchnie w tłuszcz.
Trzeba jeść produktu, które nie powodują takiego wyrzutu insuliny- np. kasze, ryż brązowy itp.

Cytat:
Napisane przez otka_a Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zwariowałam! Zapisałam się na bieg 10km
Z moim doświadczeniem w zakresie 6-7km (5 na szczęscie już leciutko idzie), oraz kilkoma wybieganiami 9-10km... No ale czego się nie robi, żeby dotrzymać towarzystwa. Mój prawie 50 letni wujek własnie szykuje się do triathlonu. Zaczął biegać 6 tyg temu możecie trzymać kciuki jak się będziecie opalać w niedzielne przedpołudnie
Trzymam kciuki!

Cytat:
Napisane przez katatoniaa Pokaż wiadomość
Zgłaszam się jako kolejna użytkowniczka zaczynająca swoją przygodę z bieganiem! Kupiłam buty nike free run, bo ponoć są fajne do biegania. A co ze strojem? Zwykłe spodenki lub leginsy i koszulka wystarczy, czy lepiej zainwestować w profesjonalny strój do biegania?
Generalnie ja zawsze czytałam, że bieganie trzeba zacząć od biegania, a nie kompletowania stroju Zresztą co jest profesjonalnego w ciuchach do biegania koszulka i spodenki- zwykłe sportowe, oddychające. Profesjonalne to mogą być ciuchy np. do triathlonu- kombinezon piankowy
Zaczynaj w zwykłych ciuchach, jeśli uznasz, że to cię kręci, to możesz inwestować dalej. Wspomniany tutaj był stanik- tutaj popieram, bo dobry stanik sportowy przyda się nie tylko do biegania
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-15, 21:38   #4584
Ollaya
Rozeznanie
 
Avatar Ollaya
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 986
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Hej Dziewczyny

dzisiaj spróbowałam zerkać na to swoje nieszczęsne tętno i windowało szybciutko, ciężko mi było utrzymać je niższe a pod koniec biegu i tak wyszło, że nici z moich zamierzeń bo praktycznie cały czas biegłam w 90% max.tętna Zrobiłam 11km, ale nie powiem miałam ogromną ochotę na szybszą prędkość
więc teraz mam zagwozdkę

A Wy z jakim tętnem biegacie?

Cytat:
Napisane przez katatoniaa Pokaż wiadomość
Zgłaszam się jako kolejna użytkowniczka zaczynająca swoją przygodę z bieganiem! Kupiłam buty nike free run, bo ponoć są fajne do biegania. A co ze strojem? Zwykłe spodenki lub leginsy i koszulka wystarczy, czy lepiej zainwestować w profesjonalny strój do biegania?
kiedy zaczynałam, kompletnie się na tym nie skupiałam, wydaje mi się, ze nie ma potrzeby. Dla mnie najważniejsze były buty i biustonosz, a ze strojem zaczęłam 'kombinować' jak już się na serio wkręciłam musi Ci być wygodnie przede wszystkim.
Jak już będziesz biegać często/dużo to warto się rozeznać jaką masz stopę (neutralna, pronującą, supinującą) to przy butach jest dosyć ważne.
powodzenia!!

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki! Ja na razie robie plan z marszobiegami i jak patrze na koniec tego planu i te ciagle biegi po 40-50 minut to sie przerazam Wiec na pierwszy zorganizowany bieg zapisze sie chyba w przyszlym roku.

Hej, witamy kolejna biegaczke Przede wszystkim zaopatrz sie w dobry stanik
racja, przy źle dobranym, w sensie źle podtrzymującym biustonoszu miałam bóle piersi, które wiadomo nie zachęcaly do biegania
nim się obejrzysz a będziesz godzinę śmigać, zobaczysz

otka powodzenia taki bieg to musi być super sprawa, ja póki co biegam solo, ale wydaje mi się, że w grupie zawsze raźniej
Ollaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-15, 22:48   #4585
leihlla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

mi chyba bieganie nie jest pisane, bo na samym starcie nabawiłam się kontuzji kolana :/
leihlla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-16, 09:27   #4586
Celebrinfea
Wtajemniczenie
 
Avatar Celebrinfea
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 783
Dot.: bieganie po artroskopii kolana

Otka powodzenia a w czym biegniesz? Też się zapisałam na 10k. Na szczescie jeszcze troche do niego
Celebrinfea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-16, 09:38   #4587
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Cytat:
Napisane przez otka_a Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zwariowałam! Zapisałam się na bieg 10km
możecie trzymać kciuki jak się będziecie opalać w niedzielne przedpołudnie
kciukasy, podziwiam za odwage

Cytat:
Napisane przez katatoniaa Pokaż wiadomość
Zgłaszam się jako kolejna użytkowniczka zaczynająca swoją przygodę z bieganiem! Kupiłam buty nike free run, bo ponoć są fajne do biegania. A co ze strojem? Zwykłe spodenki lub leginsy i koszulka wystarczy, czy lepiej zainwestować w profesjonalny strój do biegania?
profesjonalny strój to może nie, ale kupiłabym pare koszulek termoaktywnych (oddychających i odprowadzających wilgoć), komfort biegania/ćwiczenia nieporównywalny do tych zwykłych

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Hej, witamy kolejna biegaczke Przede wszystkim zaopatrz sie w dobry stanik
to też

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Chodzi o to, żeby poziom insuliny we krwi był niski.
Insulina to odpowiedź organizmu na cukier. I tak np. jak zjesz batona to gwałtownie rośnie cukier, ale jest on tak jakby neutralizowany przez insulinę, która działa jak hormon-magazynier i tego batonika od razu upchnie w tłuszcz.
Trzeba jeść produktu, które nie powodują takiego wyrzutu insuliny- np. kasze, ryż brązowy itp.
dziękuje za wytłumaczenie
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-16, 12:23   #4588
katatoniaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 27
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Z tym strojem profesjonalnym miałam na myśli właśnie takie koszulki termoaktywne. Czy któraś z Was kupowała może lidlowe koszulki do biegania, które w poniedziałek były dostępne? Warte uwagi?

Zaintrygowała mnie jeszcze kwestia rodzaju stopy. Jak sprawdzić, jakie są moje?
katatoniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-16, 16:21   #4589
Ollaya
Rozeznanie
 
Avatar Ollaya
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 986
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. IV

Cytat:
Napisane przez leihlla Pokaż wiadomość
mi chyba bieganie nie jest pisane, bo na samym starcie nabawiłam się kontuzji kolana :/
współczuję
jak się trzyma teraz kolano? lepiej?
nie zrażaj się kontuzją, zdarza się nawet najlepszym
może zbyt intenstywnie zaczęłaś?

Cytat:
Napisane przez katatoniaa Pokaż wiadomość
Z tym strojem profesjonalnym miałam na myśli właśnie takie koszulki termoaktywne. Czy któraś z Was kupowała może lidlowe koszulki do biegania, które w poniedziałek były dostępne? Warte uwagi?

Zaintrygowała mnie jeszcze kwestia rodzaju stopy. Jak sprawdzić, jakie są moje?
w niektórych sklepach oferują profesjonalny dobiór obuwia biegowego- tam biegniesz na bieżni i ktoś z obsługi monitoruje i daje wynik.
Ale jest też metoda domowa, tak zwany test mokrej stopy
możesz zerknąć np. tu: http://www.festiwalbiegowy.pl/biegan...y#.VafKK_ntmko

http://polskabiega.sport.pl/polskabi...sz_stope_.html
Ollaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-16, 17:34   #4590
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: bieganie po artroskopii kolana

Dziewczyny, które robią marszobiegi: Mierzycie sobie jakoś czas, tempo?
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-01 11:15:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:03.