Mieszkanie z teściami i brak prywatności - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-17, 12:24   #61
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Mieszkanie z teściami i brak prywatności

Cytat:
Napisane przez Lolaa87 Pokaż wiadomość
Zwłaszcza, że to on po informacji, że jestem w ciąży chciał przyspieszyć zakup mieszkania i wyjechał za granicę do pracy żeby zarobić brakującą kasę i jak najszybciej wyprowadzić się od rodziców

Przed ślubem mieszkałam w swoim domu rodzinnym, który należał do moich rodziców.
No ale widzisz, jego tu nie ma, on się nie musi tym martwić (matką, brakiem prywatności), więc tym bardziej pewnie "nie czuje" problemu, który Ty masz obecnie. To, że pojechał zarabiać jeszcze nie oznacza, że zarobi w planowanym terminie i że się sprawa wyprowadzki nie przesunie. Bo takie sprawy (remont itd.) lubią się potem przesuwać, ślimaczyć.

Dom sprzedany i nie starczyło na mieszkanie?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 12:25   #62
elciag
Przyczajenie
 
Avatar elciag
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: pod Krakowem
Wiadomości: 23
Dot.: Mieszkanie z teściami i brak prywatności

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Wiem, jestem beznadziejna. W dodatku chodzę do dentysty, codziennie myję się, chcę mieć parę butów tylko dla siebie.

Ja też robię to co Ty wymieniłaś wyżej i się nie chwale. Słabe to.
elciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 12:26   #63
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Mieszkanie z teściami i brak prywatności

Cytat:
Napisane przez elciag Pokaż wiadomość
Chyba serio nie wiesz jak ludzie potrafią żyć biednie. Znam takie rodziny i to pod Krakowem, żeby nie było że jestem z prehistorii albo mieszkam w jakiejś norze zabitej dechami. Może biednie ale jest u nich miłość w tej jednej izdebce z 4 dzieci, a w drugim pomieszczeniu jest teściowa.
Wybacz, dla niektórych miłość, dla innych patologia. Widać nic nie poradzimy na bycie zmanierowanymi miastowymi, które nie rozumieją idei rozmnażania się w jednej izdebce. Dla mnie to jest robienie dzieciom pod górkę w życiu, bo z takiego kręgu ciężko potem wyjść. Często powielają potem ten schemat.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 12:27   #64
Lolaa87
Zadomowienie
 
Avatar Lolaa87
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 868
Dot.: Mieszkanie z teściami i brak prywatności

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
No ale widzisz, jego tu nie ma, on się nie musi tym martwić (matką, brakiem prywatności), więc tym bardziej pewnie "nie czuje" problemu, który Ty masz obecnie. To, że pojechał zarabiać jeszcze nie oznacza, że zarobi w planowanym terminie i że się sprawa wyprowadzki nie przesunie. Bo takie sprawy (remont itd.) lubią się potem przesuwać, ślimaczyć.

Dom sprzedany i nie starczyło na mieszkanie?
No akurat już zarobił więc jest tyle kasy ile trzeba

Sprzedany i nie starczyło bo nie jestem jedyną osobą dziedziczącą. Z resztą nie widzę powodu żebym miała się tu tłumaczyć z posiadanej ilości pieniędzy i i czy starczy mi na nowe mieszkanie czy nie. I ile na nie wydamy.
__________________
Lolaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 12:28   #65
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Mieszkanie z teściami i brak prywatności

Cytat:
Napisane przez elciag Pokaż wiadomość
Ja też robię to co Ty wymieniłaś wyżej i się nie chwale. Słabe to.
Słabe jest przywoływanie przykładów skrajnych jako czegoś pt. kiedyś tak było, ludzie tak żyli i było tak cudownie.

---------- Dopisano o 13:28 ---------- Poprzedni post napisano o 13:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Lolaa87 Pokaż wiadomość
No akurat już zarobił więc jest tyle kasy ile trzeba

Sprzedany i nie starczyło bo nie jestem jedyną osobą dziedziczącą. Z resztą nie widzę powodu żebym miała się tu tłumaczyć z posiadanej ilości pieniędzy i i czy starczy mi na nowe mieszkanie czy nie. I ile na nie wydamy.
To co stoi na przeszkodzie, abyście kupili mieszkanie szybciej i szybciej się przeprowadzili...?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 12:29   #66
Lolaa87
Zadomowienie
 
Avatar Lolaa87
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 868
Dot.: Mieszkanie z teściami i brak prywatności

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Słabe jest przywoływanie przykładów skrajnych jako czegoś pt. kiedyś tak było, ludzie tak żyli i było tak cudownie.

---------- Dopisano o 13:28 ---------- Poprzedni post napisano o 13:27 ----------



To co stoi na przeszkodzie, abyście kupili mieszkanie szybciej i szybciej się przeprowadzili...?
To, że mieszkanie się buduje....? I budowa kończy się w IV kwartale tego roku
__________________
Lolaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 12:31   #67
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Mieszkanie z teściami i brak prywatności

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Słabe jest przywoływanie przykładów skrajnych jako czegoś pt. kiedyś tak było, ludzie tak żyli i było tak cudownie.

---------- Dopisano o 13:28 ---------- Poprzedni post napisano o 13:27 ----------



To co stoi na przeszkodzie, abyście kupili mieszkanie szybciej i szybciej się przeprowadzili...?

Może kupili ale czekają na wybudowanie tego mieszkania? Są przeciez takie sytuacje. Juz nie mówiąc o tym ze gdzie maja niby sie wpowadzic? Do mieszkania w stanie surowym? O ile kupili nowe od developera.
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-17, 12:32   #68
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Mieszkanie z teściami i brak prywatności

Cytat:
Napisane przez Lolaa87 Pokaż wiadomość
To, że mieszkanie się buduje....? I budowa kończy się w IV kwartale tego roku
Skoro macie kasę (zarobiona za granicą, ze sprzedaży części domu), to powiedz mi czemu nie wynajmiecie czegoś skromnego na te kilka miesięcy, które dzielą Was od zamieszkania we własnym mieszkaniu "które się buduje"? Przecież to nie są jakieś niewyobrażalne koszty, a bylibyście razem i mielibyście święty spokój.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 12:32   #69
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Mieszkanie z teściami i brak prywatności

Naprawdę nie wiem, co trzeba mieć w głowie, żeby:
- po paru miesiącach wprowadzić się radośnie do faceta i jego rodziców
- wyznawać pogląd, że 1 gospodyni to 1 kuchnia, podczas gdy wprowadzasz się do mieszkania z JEDNĄ kuchnią
- jesteście raptem rok, a za Wami mieszkanie z teściami, ciąża, ślub i wyjazd zagranicę
- być zdziwionym, że ktoś się wtrąca, kiedy na małej powierzchni mieszkają dwie rodziny, mało tego, częściowo kompletnie obce dla siebie


Poza tym cóż, tak - podsłuchiwanie uważam za naganne, ale większość Twoich zarzutów jest z tyłka wzięta, bo niestety, ale teściowa jest u SIEBIE. Ty nie.

I nie rozumiem, czemu mieszkasz tam sama, skoro Twojego faceta nie ma. Ja bym się czuła na maksa dziwnie mieszkając sama z rodzicami męża.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 12:33   #70
Weronika__
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 186
Dot.: Mieszkanie z teściami i brak prywatności

Nie trybię wątku.
Drażni cię teściowa.
Masz kasę żeby się wyprowadzić, ale tego nie robisz.
Bo?
Bo skrycie to lubisz się z nią użerać czy jak?
I nikt cie nie spowiada z kasy. Dziewczyny szukają najlepszego wyjścia na tu i teraz. A informacja o tym że cos tam masz jest z tego punktu istotna.
Weronika__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 12:35   #71
Lolaa87
Zadomowienie
 
Avatar Lolaa87
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 868
Dot.: Mieszkanie z teściami i brak prywatności

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Skoro macie kasę (zarobiona za granicą, ze sprzedaży części domu), to powiedz mi czemu nie wynajmiecie czegoś skromnego na te kilka miesięcy, które dzielą Was od zamieszkania we własnym mieszkaniu "które się buduje"? Przecież to nie są jakieś niewyobrażalne koszty, a bylibyście razem i mielibyście święty spokój.
Bo oprócz mieszkania trzeba też kupić meble, sprzęt kuchenny itd. na co chcę po prostu oszczędzić żeby kupić coś lepszego, a nie byle by było.
Poza tym przyjdzie na świat dziecko na które też potrzeba mnóstwo pieniędzy, więc wolę zaoszczędzić te 2 tysiące niż wynajmować.



I jeszcze ciekawi mnie skąd wzięła się informacja, że znam mojego męża rok? Nigdzie tego nie napisałam, w żadnym poście, a tu co chwilę ktoś wyskakuje - znasz męża rok co w ogóle nie jest prawdą.
__________________

Edytowane przez Lolaa87
Czas edycji: 2015-07-17 o 12:37
Lolaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-17, 12:36   #72
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: Mieszkanie z teściami i brak prywatności

Cytat:
Napisane przez elciag Pokaż wiadomość
a oddalanie się z powodu wyjazdu zarobkowego (pewnie w celach mieszkaniowych) to nie oddalanie??? To co lepiej się oddalać na odległość ?? To nie jest oddalanie??
Oczywiście że też jest oddalaniem się i jak dla mnie często jest złym wyborem. W momencie kiedy jest połączeniem mieszkania samej żony z teściami i męża na obczyźnie, dla mnie brzmi wręcz jak domaganie się problemów.
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 12:37   #73
Weronika__
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 186
Dot.: Mieszkanie z teściami i brak prywatności

Cytat:
Napisane przez Lolaa87 Pokaż wiadomość
Bo oprócz mieszkania trzeba też kupić meble, sprzęt kuchenny itd. na co chcę po prostu oszczędzić żeby kupić coś lepszego, a nie byle by było.
Poza tym przyjdzie na świat dziecko na które też potrzeba mnóstwo pieniędzy, więc wolę zaoszczędzić te 2 tysiące niż wynajmować.
Czyli autorce nie jest aż tak źle. BO gdyby serio przeżywała piekło to by jej wystarczyło łóżko stół i lodówka, byle dalej od teściowej
Weronika__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 12:38   #74
Lolaa87
Zadomowienie
 
Avatar Lolaa87
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 868
Dot.: Mieszkanie z teściami i brak prywatności

Cytat:
Napisane przez Weronika__ Pokaż wiadomość
Czyli autorce nie jest aż tak źle. BO gdyby serio przeżywała piekło to by jej wystarczyło łóżko stół i lodówka, byle dalej od teściowej
I pranie w rzece
__________________
Lolaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 12:41   #75
berenka
Zadomowienie
 
Avatar berenka
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1 181
Dot.: Mieszkanie z teściami i brak prywatności

Cytat:
Napisane przez Lolaa87 Pokaż wiadomość
Bo oprócz mieszkania trzeba też kupić meble, sprzęt kuchenny itd. na co chcę po prostu oszczędzić żeby kupić coś lepszego, a nie byle by było.
Poza tym przyjdzie na świat dziecko na które też potrzeba mnóstwo pieniędzy, więc wolę zaoszczędzić te 2 tysiące niż wynajmować.



I jeszcze ciekawi mnie skąd wzięła się informacja, że znam mojego męża rok? Nigdzie tego nie napisałam, w żadnym poście, a tu co chwilę ktoś wyskakuje - znasz męża rok co w ogóle nie jest prawdą.
To pozostaje Ci opcja zaciskania zebow, ale tez zwracanie uwagi za kazdym razem. I teraz jest czas na to,zebys wlasnie uzywala zamka w drzwiach, moze sie zorientuje,ze nie zawsze w tym chodzi o jedno.

A nie masz jakiejs kolezanki, psiapsioly, kuzynki, ukochanej cioci? Kogos, do kogo moglabys chociaz na krotki okres czasu wyjezdzac raz na moment,aby odsapnac?
berenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 12:43   #76
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Mieszkanie z teściami i brak prywatności

Cytat:
Napisane przez Lolaa87 Pokaż wiadomość
Bo oprócz mieszkania trzeba też kupić meble, sprzęt kuchenny itd. na co chcę po prostu oszczędzić żeby kupić coś lepszego, a nie byle by było.
Poza tym przyjdzie na świat dziecko na które też potrzeba mnóstwo pieniędzy, więc wolę zaoszczędzić te 2 tysiące niż wynajmować.
(...)
Bardziej cenię swoje zdrowie psychiczne i związek, niż meble. Meble można kupić kilka miesięcy później. Na start da się nieco "przemęczyć". Są na tym forum Wizażanki, które miały na początku jeden stolik, dwa krzesła i kanapę i dały radę. Bo wolały to, niż męczenie się z teściami, czy rodzicami. I naprawdę u Was w okolicy wynajmy tylko po 2 tysiące / mc.

Pojawi się dziecko i będzie trzeba kasy - i Twój TŻ ile tak jeszcze będzie tam siedział i dorabiał? Bo kasa ciągle będzie potrzebna, coraz więcej, tylko no wiecie: o tym trzeba było myśleć jednak wcześniej. Obawiam się, że Wam się to wszystko i tak przedłuży, skoro nie wyobrażasz sobie przeprowadzki z powodu nie posiadania wszystkich mebli.

Ale spoko, nie mój cyrk, nie moje małpy. Oby Wam wszystko wyszło jak sobie wyliczyliście.

---------- Dopisano o 13:43 ---------- Poprzedni post napisano o 13:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Hibiku Pokaż wiadomość
Oczywiście że też jest oddalaniem się i jak dla mnie często jest złym wyborem. W momencie kiedy jest połączeniem mieszkania samej żony z teściami i męża na obczyźnie, dla mnie brzmi wręcz jak domaganie się problemów.
Niestety tak.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 12:43   #77
berenka
Zadomowienie
 
Avatar berenka
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1 181
Dot.: Mieszkanie z teściami i brak prywatności

Ogolnie juz jasne powinno byc (opisow takich spraw jest multum) ,ze mieszkanie z tesciami, to jest problem na dluzsza mete i swiadome pakowanie sie w to jest zwiazane z konsekwencjami, wiec nie powinno byc zadnego zdziwienia,ze jest niefajnie.
berenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 12:46   #78
elciag
Przyczajenie
 
Avatar elciag
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: pod Krakowem
Wiadomości: 23
Talking Dot.: Mieszkanie z teściami i brak prywatności

Cytat:
Napisane przez Weronika__ Pokaż wiadomość
Czyli autorce nie jest aż tak źle. BO gdyby serio przeżywała piekło to by jej wystarczyło łóżko stół i lodówka, byle dalej od teściowej



Dokładnie!! Pranie w rzece może nie ale w rękach też można, choć wolę tego nie mówić bo ZMANIEROWANE MIASTOWE zaraz na mnie naskoczą
elciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 12:47   #79
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Mieszkanie z teściami i brak prywatności

Cytat:
Napisane przez Lolaa87 Pokaż wiadomość
No akurat już zarobił więc jest tyle kasy ile trzeba

Sprzedany i nie starczyło bo nie jestem jedyną osobą dziedziczącą. Z resztą nie widzę powodu żebym miała się tu tłumaczyć z posiadanej ilości pieniędzy i i czy starczy mi na nowe mieszkanie czy nie. I ile na nie wydamy.
w zasadzie ty z niczego nie musisz się tłumaczyć. przychodzisz tutaj ze łzami w oczach ze zaraz dokonasz mordu na teściowej, do której sama przyszłas. świadomie weszłaś do paszczy lwa a teraz bronisz swojej prywatności jak niepodległości OJEJ MOJA SPRAWA, OJEJ NIE BĘDĘ SIĘ TŁUMACZYĆ.
to się nie tłumacz i nie zakładaj głupich wątków i wracaj do smażenia ryby razem z teściową. taki to ma sens, przychodzisz po radę i odwracasz kota ogonem. zaraz się dowiemy że tak naprawdę to mieszkanie jest sielskie i anielskie i w ogóle.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-17, 12:52   #80
Lolaa87
Zadomowienie
 
Avatar Lolaa87
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 868
Dot.: Mieszkanie z teściami i brak prywatności

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Bardziej cenię swoje zdrowie psychiczne i związek, niż meble. Meble można kupić kilka miesięcy później. Na start da się nieco "przemęczyć". Są na tym forum Wizażanki, które miały na początku jeden stolik, dwa krzesła i kanapę i dały radę. Bo wolały to, niż męczenie się z teściami, czy rodzicami. I naprawdę u Was w okolicy wynajmy tylko po 2 tysiące / mc.

Pojawi się dziecko i będzie trzeba kasy - i Twój TŻ ile tak jeszcze będzie tam siedział i dorabiał? Bo kasa ciągle będzie potrzebna, coraz więcej, tylko no wiecie: o tym trzeba było myśleć jednak wcześniej. Obawiam się, że Wam się to wszystko i tak przedłuży, skoro nie wyobrażasz sobie przeprowadzki z powodu nie posiadania wszystkich mebli.

Ale spoko, nie mój cyrk, nie moje małpy. Oby Wam wszystko wyszło jak sobie wyliczyliście.

---------- Dopisano o 13:43 ---------- Poprzedni post napisano o 13:42 ----------



Niestety tak.
No są też ludzie, którzy śpią na karimatach

Co do pogrubionego
Znajdź sobie ważniejsze problemy niż takie obawy.
Nic mi się nie przesunie, mebli mi nie zabraknie, mąż niedługo wraca bo ma pracę w Polsce, ale skoro pojawiła się okazja zarobku kilkudziesięciu tysięcy to logiczne, że pojechał.
Dzięki temu, że udało na się zebrać naprawdę sporo kasy i nie muszę brać kredytów itp. i martwić się, że jak dziecko przyjdzie na
świat to będę miała tylko stół, lodówkę i krzesło.
Co do myślenia wcześniej o tym, że kasa będzie potrzebna to żadne z nas nie wchodziło do małżeństwa "gołe".

drabineczka - bo wątek jest o teściowej, a nie o tym ile mam kasy.
__________________

Edytowane przez Lolaa87
Czas edycji: 2015-07-17 o 12:54
Lolaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 12:53   #81
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Mieszkanie z teściami i brak prywatności

Cytat:
Napisane przez Lolaa87 Pokaż wiadomość
No są też ludzie, którzy śpią na karimatach

Co do pogrubionego
Znajdź sobie ważniejsze problemy niż takie obawy.
Nic mi się nie przesunie, mebli mi nie zabraknie, mąż niedługo wraca bo ma pracę w Polsce, ale skoro pojawiła się okazja zarobku kilkudziesięciu tysięcy to logiczne, że pojechał.
Dzięki temu, że udało na się zebrać naprawdę sporo kasy i nie muszę brać kredytów itp. i martwić się, że jak dziecko przyjdzie na
świat to będę miała tylko stół, lodówkę i krzesło.
Co do myślenia wcześniej o tym, że kasa będzie potrzebna to żadne z nas nie wchodziło do małżeństwa "gołe".
hahaha uderz w stół
Cytat:
odwracasz kota ogonem. zaraz się dowiemy że tak naprawdę to mieszkanie jest sielskie i anielskie i w ogóle.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 12:57   #82
Lolaa87
Zadomowienie
 
Avatar Lolaa87
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 868
Dot.: Mieszkanie z teściami i brak prywatności

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
hahaha uderz w stół
Gdzie ja tam napisałam, że jest super?
__________________
Lolaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 12:59   #83
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Mieszkanie z teściami i brak prywatności

śmiać mi się chce. po prostu. kręcisz dramat na własne życzenie. dziecko przyjdzie na świat będzie miało to tamto sramto.
albo straci matkę która pewnego dnia oszaleje
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 13:01   #84
berenka
Zadomowienie
 
Avatar berenka
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1 181
Dot.: Mieszkanie z teściami i brak prywatności

Spoko, przyszlas z dylematem do rozwiazania, i na podstawie tego,co piszesz probujemy dylemat pomoc rozwiazac, a tu zaraz ochrzan,ze jednak g.. wiemy itp? O co chodzi? Napisz wiecej i szerzej, bez obrazania, przeciez angazujemy swoj czas,aby Ci jakos pomoc spojrzec na cos inaczej, wiec nie ze zlej woli. Z reszta, jesli zla wole zakladasz, to nie rozumiem zakladania tematu. Ludzie sa rozni, rozne spojrzenie na sprawe dostaniesz,czasem mniej lub bardziej bezposrednio napisane, trzeba sie z tym liczyc.

---------- Dopisano o 14:01 ---------- Poprzedni post napisano o 13:59 ----------

I nadal proponuje wyjazd do jakiejs kumpeli albo dalszej rodziny, chociaz na chwile,by odsapnac, jesli nie widzisz innych opcji. A w miedzyczasie za kazdym razem zwracac uwage na ustalenia i tyle.
berenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 13:03   #85
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Mieszkanie z teściami i brak prywatności

Cytat:
Napisane przez Lolaa87 Pokaż wiadomość
Gdzie ja tam napisałam, że jest super?
Ale autorko, zrozum: ponosisz konsekwencje swoich (i męża) wyborów. Bo Wy wybór macie, na pewno by się pieniądze znalazły na np. wynajem (bo kolejny wybór: nie wszystko z wyposażenia trzeba mieć od razu, kwestia priorytetów), nie jesteście ludźmi, którzy mają alternatywę "mieszkanie pod mostem". Skoro jest źle, wysiadasz psychicznie, to pomyśl co będzie jak się dziecko urodzi, a Ty nadal będziesz na jednym pokoju u teściów. Po prostu to jest WYBÓR. Wybierasz tak, to masz to. Wybierasz co innego, to masz inaczej. Woleliście mieszkanie deweloperskie, mówisz, że wolisz lepsze meble, lepsze to i tamto. OK, tylko to świadczy o jednym: nie jest Ci wcale tak źle, jak to opisujesz, bo jak by było, to byś serio zrobiła tak, jak niektóre dziewczyny tutaj: że poradziły sobie przez jakiś czas przy tym jednym stole, tańszej kanapie na start. Ty wybierasz wygodę, więc po prostu albo negocjuj z teściową (chociaż twierdzisz, że nie nie da...), albo zaciśnij zęby. Skoro twierdzisz, że wyjścia z pójściem na skromny wynajem nie ma.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 13:06   #86
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Mieszkanie z teściami i brak prywatności

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Mieszkanie w 2 rodziny na 3 pokojach? I serio zdziwienie, że brak prywatności? Wybacz ale:


Cóż, będziesz do tego przyszłego roku musiała zacisnąć zęby. Każdy grosz odkładajcie na ten cel, inne sprawy niech idą na bok. Natomiast pewne tematy zduszajcie w zarodku, nie dajcie się wciągać w głupie dyskusje. A co do pukania: założyć zamek plus ostra rozmowa syna z matką, przypomnienie jej, że jesteście parą, nie małymi dziećmi.
mnie bardziej dziwi, że nie stać ich na wspólne życie, ale ślub jest, a teraz mieszka z teściową, a facet pracuje zagranicą.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 13:09   #87
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Mieszkanie z teściami i brak prywatności

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
mnie bardziej dziwi, że nie stać ich na wspólne życie, ale ślub jest, a teraz mieszka z teściową, a facet pracuje zagranicą.

My się nie znamy, cicho być.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 13:09   #88
berenka
Zadomowienie
 
Avatar berenka
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1 181
Dot.: Mieszkanie z teściami i brak prywatności

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
mnie bardziej dziwi, że nie stać ich na wspólne życie, ale ślub jest, a teraz mieszka z teściową, a facet pracuje zagranicą.
I to sa wlasnie te wybory i konsekwencje.
berenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 13:11   #89
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Mieszkanie z teściami i brak prywatności

Cytat:
Napisane przez berenka Pokaż wiadomość
I to sa wlasnie te wybory i konsekwencje.
Berenka, ale to są takie abstrakcje, że równie dobrze tu może wkleić jakieś równanie różniczkowe.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 13:14   #90
Lolaa87
Zadomowienie
 
Avatar Lolaa87
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 868
Dot.: Mieszkanie z teściami i brak prywatności

Cytat:
Napisane przez berenka Pokaż wiadomość
Spoko, przyszlas z dylematem do rozwiazania, i na podstawie tego,co piszesz probujemy dylemat pomoc rozwiazac, a tu zaraz ochrzan,ze jednak g.. wiemy itp? O co chodzi? Napisz wiecej i szerzej, bez obrazania, przeciez angazujemy swoj czas,aby Ci jakos pomoc spojrzec na cos inaczej, wiec nie ze zlej woli. Z reszta, jesli zla wole zakladasz, to nie rozumiem zakladania tematu. Ludzie sa rozni, rozne spojrzenie na sprawe dostaniesz,czasem mniej lub bardziej bezposrednio napisane, trzeba sie z tym liczyc.
No i oczekiwałam rad jak poradzić sobie z teściową. I o ile jeszcze zrozumiem pytania czemu nie pójdę do rodziców itp. to ok, ale komentarze, że i tak się nie wyprowadzisz o czasie bo się wszystko przesunie i nie kupisz sobie mebli to jest już wchodzenie w ilość posiadanej kasy.

Kupiliśmy mieszkanie, przyjdzie dziecko na świat i fajnie, że mąż pojechał i zarobi bo każda kasa się przyda. Chcę urządzić mieszkanie i żyć w normalnych warunkach, a nie całe życie się dorabiać. Jeśli mam taką możliwość to czemu nie skorzystać?
Ale ta możliwość ma też swoje złe strony, czyli moją teściową. Nie zdecydowałam się na mieszkanie z nią na hura i też wiedziałam z czym może się wiązać mieszkanie z teściami, tylko były rozmowy, ustalenia zasad itp. Każdy miał gotować dla siebie tzn. teściowa dla siebie i teścia, ja dla siebie i męża. Robiliśmy oddzielne zakupy i na początku było ok. Historię z "Z synku ja ci usmażę" zaczęły się później i wiem, że teściowa mogła się po prostu poczuć pewna siebie. Wiem też, że to nie jest moje mieszkanie i że nie mam tam żadnych praw, ale przyjmowała mnie z początkowo normalnym podejściem i w miarę szanowała to, że jesteśmy oddzielnym związkiem. I przynajmniej ja mam takie podejście, że jak kogoś przyjmuje to mogłabym mu dać trochę prywatności żeby czuł się swobodnie.
Mąż nie raz, nie dwa z nią rozmawiał, były kłótnie, ale efekt był krótkotrwały. Teraz odczuwam to bardziej bo jestem sama i być może też z tego powodu ona nie ma hamulców.

Mój mąż wraca na stałe za 2 tygodnie więc na pewno odbędzie się rozmowa, a jak to nie pomoże tu być może przeznaczymy jakąś kasę na wynajem.
__________________

Edytowane przez Lolaa87
Czas edycji: 2015-07-17 o 13:15
Lolaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-19 12:03:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:15.