Uniwersytet Śląski - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 80 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-22, 23:13   #2371
oabliss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 26
Dot.: Uniwersytet Śląski - WĄTEK ZBIORCZY

Ja już mogem sie zalogowac na USOS
Tak BTW. to jest tu ktos w ogole na sprincie którzy już są na późniejszym etapie ? (czytaj: nie zaczynaja dopiero)

Edytowane przez oabliss
Czas edycji: 2015-07-22 o 23:16
oabliss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 00:50   #2372
Kucias
Zadomowienie
 
Avatar Kucias
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 286
Dot.: Uniwersytet Śląski - WĄTEK ZBIORCZY

Hej dziewczyny . Czy któraś z was studiuje może filologię angielską? (interesuje mnie filologia angielska z drugim językiem - japońskim). Ciekawi mnie możliwość studiowania wieczorowego, w przyszłości. Lecz by to rozważać potrzebuję informacji, czy studia wieczorowe na filologiach UŚ są naprawdę wieczorowe.
Może któraś z was podzieli się informacją na ten temat? Może ktoś posiada przykładowy plan zajęć. Nie mogę owego znaleźć w internecie...
__________________
Ignorowanie Onnej przynosi szczęście.
Kucias jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 03:18   #2373
Lizzie0
Rozeznanie
 
Avatar Lizzie0
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 596
Dot.: Uniwersytet Śląski - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Kucias Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny . Czy któraś z was studiuje może filologię angielską? (interesuje mnie filologia angielska z drugim językiem - japońskim). Ciekawi mnie możliwość studiowania wieczorowego, w przyszłości. Lecz by to rozważać potrzebuję informacji, czy studia wieczorowe na filologiach UŚ są naprawdę wieczorowe.
Może któraś z was podzieli się informacją na ten temat? Może ktoś posiada przykładowy plan zajęć. Nie mogę owego znaleźć w internecie...
http://ija.us.edu.pl/index.php/harmonogramy
Powinno tu byc ale widze ze nie ma ale podejrzewam ze plany podobnie wygladaja.
__________________


Edytowane przez Lizzie0
Czas edycji: 2015-07-23 o 03:24
Lizzie0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 07:15   #2374
Kucias
Zadomowienie
 
Avatar Kucias
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 286
Dot.: Uniwersytet Śląski - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lizzie0 Pokaż wiadomość
http://ija.us.edu.pl/index.php/harmonogramy
Powinno tu byc ale widze ze nie ma ale podejrzewam ze plany podobnie wygladaja.
Najbardziej ciekawi mnie od której, przeważnie, zaczynają się zajęcia wieczorowe, czy to wszystkie dni tygodnia i rozpoczynają się 15-16, czy może tylko niektóre dni tygodnia i zaczynają się wcześniej. Pragnę dowiedzieć się, czy studia wieczorowe na UŚ, filologiczne, idzie połączyć z pracą w pełnym wymiarze godzin (powiedzmy 7-15, wtedy zajęcia od 16 byłyby idealne)

---------- Dopisano o 06:15 ---------- Poprzedni post napisano o 05:57 ----------

Mam coś, przepraszam za zamieszanie. Jeśli jednak ktoś ma coś do powiedzenia na ten temat, nadal, to śmiało

http://www.ikila.us.edu.pl/index.php...e/harmonogramy według tego zajęcia wieczorowe zaczynają się od 15. Szkoda, że nie 16
__________________
Ignorowanie Onnej przynosi szczęście.

Edytowane przez Kucias
Czas edycji: 2015-07-23 o 07:18
Kucias jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 07:49   #2375
humming bird
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 27
Dot.: Uniwersytet Śląski - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lizzie0 Pokaż wiadomość
http://ija.us.edu.pl/index.php/harmonogramy
Powinno tu byc ale widze ze nie ma ale podejrzewam ze plany podobnie wygladaja.
LizzieO, jest przecież w linku co podałaś. Wszystko wrzucone do jednej tabeli (dzienne i wieczorowe) i masakra w połapaniu się w tym wszystkim, ale widać, że wieczorowe zaczynają się od 15.
humming bird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 12:40   #2376
Lizzie0
Rozeznanie
 
Avatar Lizzie0
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 596
Dot.: Uniwersytet Śląski - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez humming bird Pokaż wiadomość
LizzieO, jest przecież w linku co podałaś. Wszystko wrzucone do jednej tabeli (dzienne i wieczorowe) i masakra w połapaniu się w tym wszystkim, ale widać, że wieczorowe zaczynają się od 15.
Nie przejrzałam dokładniej.
A no za wcześnie, na WPiP zajęcia wieczorowe od 16 zaczynają sie.
__________________

Lizzie0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 14:04   #2377
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Studia w Sosnowcu

O mamo, a ja tak nie lubię Sosnowca. Rozważałam kiedyś UŚ, ale najbardziej mnie zniechęciło właśnie, że wydział filologiczny jest w Sosnowcu. No cóż, jestem uprzedzona po prostu. Mam w Sosnowcu rodzinę i to najmniej fajna część mojej rodziny. Mieszkają na Pekinie, w takich blokach, co to sami byli górnicy. Czyta się tam najdalej program telewizyjny i pełno drechów. Przez lata jeszcze się w tym utwierdziłam, bo jak tylko okazywało się, że ktoś znajomy ma tam rodzinę, to też taką udaną, co to siedzi na zasiłkach, bo "do prywaciarza nie pójdzie robić". To pewnie wina historii miasta, w końcu wybudowali to tak jak Nową Hutę z niczego, a potem sprowadzili mnóstwo robotników fizycznych z najbiedniejszych części kraju. Przepraszam Nadis, bo to w końcu Twoje miasto rodzinne, ale ja przez swoje doświadczenia zawsze widziałam je jako brzydkie miejsce i intelektualną pustynię. Ale chociaż mniej brzydko niż w Bytomiu.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-23, 15:24   #2378
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Studia w Sosnowcu

Ja może nie rodowita, ale kilkanaście lat w Sosnowcu mieszkam. Generalnie miasto faktycznie kilamtu nie ma, po 18 zazwyczaj umiera całkiem, poza klubami. Rzeczywiście jakbyś miała szansę ogarnąć sobie akademik/mieszkanie na Pogoni to wyjdziesz na tym najlepiej. Na pewno lepiej niż w pobliżu ŚUMu. Plusem są liczne parki i stawy, gdzie można fajnie sobie spędzić czas w ciągu dnia.
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 19:03   #2379
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Studia w Sosnowcu

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
O mamo, a ja tak nie lubię Sosnowca. Rozważałam kiedyś UŚ, ale najbardziej mnie zniechęciło właśnie, że wydział filologiczny jest w Sosnowcu. No cóż, jestem uprzedzona po prostu. Mam w Sosnowcu rodzinę i to najmniej fajna część mojej rodziny. Mieszkają na Pekinie, w takich blokach, co to sami byli górnicy. Czyta się tam najdalej program telewizyjny i pełno drechów. Przez lata jeszcze się w tym utwierdziłam, bo jak tylko okazywało się, że ktoś znajomy ma tam rodzinę, to też taką udaną, co to siedzi na zasiłkach, bo "do prywaciarza nie pójdzie robić". To pewnie wina historii miasta, w końcu wybudowali to tak jak Nową Hutę z niczego, a potem sprowadzili mnóstwo robotników fizycznych z najbiedniejszych części kraju. Przepraszam Nadis, bo to w końcu Twoje miasto rodzinne, ale ja przez swoje doświadczenia zawsze widziałam je jako brzydkie miejsce i intelektualną pustynię. Ale chociaż mniej brzydko niż w Bytomiu.
Spoko, ja się z Sosnowcem nie utożsamiam specjalnie, urodziłam się w Katowicach i czuję większą łączność z tamtymi stronami właśnie, Katowice uwielbiam. Ja podobne odczucia mam do Częstochowy, bo tam też nielubiana rodzina mieszka, to chyba rzutuje na całe miasto A Pekin to akurat takie okolice, że i mnie nie pociągają, jak już mieszkać w Sosnowcu, to blisko centrum - Stary Sosnowiec/Osiedle Piastów, Pogoń właśnie, Wawel, od biedy Zagórze. Sama mieszkam w jednej z tych dzielnic i sobie chwalę, choć w porównaniu do Katowic tak super nie jest (aczkolwiek i tam można trafić np. do Szopienic i dziękuję bardzo). Na Pogoni są fajne knajpki
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 00:04   #2380
chitsukii
Przyczajenie
 
Avatar chitsukii
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 24
Dot.: Studia w Sosnowcu

Co do zjedzenia gdzieś to ja polecam na centrum na Targowej pierogarnie, miłe panie i dobre pierożki, na Warszawskiej Magiel kulinarny zupa kosztuje ok 7zł cały lunch 14/15zł, na 3Maja Bistro na głównej ma dobre zupy i frytki zupa kosztuje jakieś 5zł, we freshu na Modrzejowskiej można zjeść hotdoga za jakieś 3,50 xd.
Jak coś służę pomocą, mogę oprowadzić po centrum czy coś ;3
chitsukii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 16:59   #2381
auntdracula
Przyczajenie
 
Avatar auntdracula
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 25
Dot.: Studia w Sosnowcu

Dziękuję wszystkim za wyczerpujące odpowiedzi. Mam nadzieję, że z tym akademikiem wypali, bo nie do końca mi się widzi ogarnianie mieszkania we wrześniu z rodzinnej miejscowości..
A jak wygląda sprawa dojazdu do Katowic? Tak mnie straszycie, że zaczynam się bać tego niedobrego Sosnowca. Jest chyba jakieś kino i dobry bar, nie?
Dzięki chitsukii, chętnie skorzystam jak już będę na miejscu
auntdracula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-24, 17:59   #2382
chitsukii
Przyczajenie
 
Avatar chitsukii
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 24
Dot.: Studia w Sosnowcu

Autobusy do Katowic kursują praktycznie co 15 minut z centrum i jest też tramwaj. Jest centrum handlowe plaza i jest tam kino kilka barów też się znajdzie^^ Sosnowiec nie jest wcale zły, jest kilka nie ciekawych dzielnic, ale jak to w każdym mieście. W samym centrum jest całkiem spoko i jest subway od niedawna jeśli lubisz xD
Nie ma sprawy^^
chitsukii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 18:57   #2383
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Studia w Sosnowcu

Cytat:
Napisane przez auntdracula Pokaż wiadomość
Dziękuję wszystkim za wyczerpujące odpowiedzi. Mam nadzieję, że z tym akademikiem wypali, bo nie do końca mi się widzi ogarnianie mieszkania we wrześniu z rodzinnej miejscowości..
A jak wygląda sprawa dojazdu do Katowic? Tak mnie straszycie, że zaczynam się bać tego niedobrego Sosnowca. Jest chyba jakieś kino i dobry bar, nie?
Dzięki chitsukii, chętnie skorzystam jak już będę na miejscu
Z Pogoni autobusy do Kato jeżdżą co chwilę, jedzie się - oczywiście zależnie od pory dnia - około 15 minut. Kino jest, kilka centrów handlowych też, to nie jakaś pustynia Mam porównanie z Zabrzem i naprawdę, wolałabym studiować w Sosnowcu, ale akurat tu nie ma mojego kierunku
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 19:34   #2384
auntdracula
Przyczajenie
 
Avatar auntdracula
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 25
Dot.: Studia w Sosnowcu

Ani w Sosnowcu ani w Katowicach jeszcze nigdy nie byłam, więc wszystko przede mną (jestem na wakacjach i rodzice dostarczyli za mnie dokumenty). Dzięki za odpowiedzi
Wie któraś z Was coś na temat stanu akademików itp?
Tak czy siak dużo mi pomogłyście i już czuję się troszkę pewniej. Ale do października jeszcze mnóstwo czasu na rozmyślanie
auntdracula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 19:50   #2385
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Uniwersytet Śląski - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Nineveh03 Pokaż wiadomość

Mogę zapytać, na którym kierunku jesteś? Jak napisałam, będę na grafice, więc wszelkie porady/ostrzeżenia byłyby mile widziane ;]. Jeśli chcesz, można przejść na pw.
Też grafika, już odpisałam na pw. Jakby ktoś tu był pierwszakiem z grafiki i miał pytania i wątpliwości, to śmiało pytać
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 20:45   #2386
oabliss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 26
Dot.: Uniwersytet Śląski - WĄTEK ZBIORCZY

A jest cos takiego jak listy przyjetych na UŚu?
oabliss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 22:17   #2387
irmusiek
Rozeznanie
 
Avatar irmusiek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 748
GG do irmusiek
Dot.: Uniwersytet Śląski - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Kucias Pokaż wiadomość
Najbardziej ciekawi mnie od której, przeważnie, zaczynają się zajęcia wieczorowe, czy to wszystkie dni tygodnia i rozpoczynają się 15-16, czy może tylko niektóre dni tygodnia i zaczynają się wcześniej. Pragnę dowiedzieć się, czy studia wieczorowe na UŚ, filologiczne, idzie połączyć z pracą w pełnym wymiarze godzin (powiedzmy 7-15, wtedy zajęcia od 16 byłyby idealne)

---------- Dopisano o 06:15 ---------- Poprzedni post napisano o 05:57 ----------

Mam coś, przepraszam za zamieszanie. Jeśli jednak ktoś ma coś do powiedzenia na ten temat, nadal, to śmiało

http://www.ikila.us.edu.pl/index.php...e/harmonogramy według tego zajęcia wieczorowe zaczynają się od 15. Szkoda, że nie 16
Harmonogramy zarówno na IJA jak i IKiLA są takie same, a zajęcia wieczorowych co do zasady są od godziny 15 (zazwyczaj o tej godzinie mają wspólne wykłady z dziennymi np. z literatury czy gramatyki opisowej).
irmusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 22:28   #2388
Nineveh03
Rozeznanie
 
Avatar Nineveh03
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 533
Dot.: Uniwersytet Śląski - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez oabliss Pokaż wiadomość
A jest cos takiego jak listy przyjetych na UŚu?
eeeee taaaaak? dziwne pytanie, tak trochę... wystarczyłoby wpisać w google.
Nineveh03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-25, 08:54   #2389
oabliss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 26
Dot.: Uniwersytet Śląski - WĄTEK ZBIORCZY

@Nineveho3
Nie chodzi mi o osoby zakwalifikowane, tylko przyjęte. Innej listy wlasnie nie widze :P
oabliss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-25, 12:27   #2390
Nineveh03
Rozeznanie
 
Avatar Nineveh03
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 533
Dot.: Uniwersytet Śląski - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez oabliss Pokaż wiadomość
@Nineveho3
Nie chodzi mi o osoby zakwalifikowane, tylko przyjęte. Innej listy wlasnie nie widze :P
A, rozumiem. W tamtym roku nie było żadnej takiej listy, niestety. Każdy na swoim koncie widzi, czy jest przyjęty czy nie, i to chyba na tyle.

Edytowane przez Nineveh03
Czas edycji: 2015-07-25 o 12:34
Nineveh03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-25, 12:36   #2391
Lizzie0
Rozeznanie
 
Avatar Lizzie0
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 596
Dot.: Uniwersytet Śląski - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez oabliss Pokaż wiadomość
@Nineveho3
Nie chodzi mi o osoby zakwalifikowane, tylko przyjęte. Innej listy wlasnie nie widze :P
Domyslilam sie ze o to chodzi :p wiesz ja sobie sprawdzilam kto z listy zakwalifikowanych jest wpisany w listy osob na danym kierunku na usosie
__________________

Lizzie0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-25, 15:31   #2392
Nineveh03
Rozeznanie
 
Avatar Nineveh03
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 533
Dot.: Uniwersytet Śląski - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lizzie0 Pokaż wiadomość
Domyslilam sie ze o to chodzi :p wiesz ja sobie sprawdzilam kto z listy zakwalifikowanych jest wpisany w listy osob na danym kierunku na usosie
Moje kontakty z usosem są bardzo ograniczone, nie wiedziałam o tym, więc dzięki wielkie za informację ;]. Teraz tylko to znaleźć

Znalezione!

Edytowane przez Nineveh03
Czas edycji: 2015-07-25 o 15:33
Nineveh03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-25, 15:31   #2393
oabliss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 26
Dot.: Uniwersytet Śląski - WĄTEK ZBIORCZY

@Lizzieo
Jakos nie widzi mi sie sprawdzanie 116 osob na usosie

Chyba, ze nie o to Ci chodzi

@Nineveho3
Gdzie gdzie?

Edytowane przez oabliss
Czas edycji: 2015-07-25 o 15:39
oabliss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-25, 15:48   #2394
Lizzie0
Rozeznanie
 
Avatar Lizzie0
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 596
Dot.: Uniwersytet Śląski - WĄTEK ZBIORCZY

Dla chcącego nic trudnego ja dałam rade nie raz
__________________

Lizzie0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-26, 18:12   #2395
hedonist96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2
Dot.: Studia w Sosnowcu

Tez dostałam się na filologię na UŚ. O Sosnowiec się nie martwię, miasto jak miasto, mam tam znajomych a do Katowic blisko. Bardziej ciekawi mnie życie w akademiku i to jacy ludzie się trafią.
hedonist96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-26, 19:11   #2396
irmusiek
Rozeznanie
 
Avatar irmusiek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 748
GG do irmusiek
Dot.: Studia w Sosnowcu

Cytat:
Napisane przez auntdracula Pokaż wiadomość
Ani w Sosnowcu ani w Katowicach jeszcze nigdy nie byłam, więc wszystko przede mną (jestem na wakacjach i rodzice dostarczyli za mnie dokumenty). Dzięki za odpowiedzi
Wie któraś z Was coś na temat stanu akademików itp?
Tak czy siak dużo mi pomogłyście i już czuję się troszkę pewniej. Ale do października jeszcze mnóstwo czasu na rozmyślanie
Akademiki mają różny stan w zależności od akademika. Z tego co pamiętam DS4 i DS3 składają się z pokojów 2-osobowych, łazienka (tj. kilka prysznicy i wc) i kuchnia na korytarzu. DS2 to tzw. segmenty czyli na każdy segment przypadają dwa pokoje 2-osobowe, łazienka i kuchnia. DS5 to segmenty składające się z dwóch pokoi, z czego jeden jest 1-osobowy (dla osób z tzw. wskazaniem lekarskim, aczkolwiek w połowie roku można sobie tez taki u kierowniczki załatwić) a drugi pokój 2-osobowy, do tego łazienka, natomiast kuchnia jest już na korytarzu.

Co do poziomu wyremontowania to nie wiem czy coś się nie zmieniło od 2012r., ale jeśli nie, to DS4 był w stanie najgorszym, nieremontowany. DS2 i DS3 po pełnym remoncie. DS5 miał remont w poszczególnych segmentach.

Pozdrawiam i życzę udanego studiowania! Ja studia z Sosnowca wspominam na prawdę miło, a samo mieszkanie w Sosnowcu nie było najgorsze. Bardzo szybko można się dostać na wydział (na piechotkę 10-15min), a do Katowic autobusem w 15min. Jest to duży plus bo np. z akademików w Katowicach (które mieszczą się na Ligocie) do centrum Katowic jedzie się zazwyczaj 40minut (!!!), a do Sosnowca 50 min. Jak widzisz, szybciej będziesz w centrum Katowic mieszkając na Pogoni, niż w samych Katowicach :P
irmusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-26, 21:03   #2397
mimirados
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2
Dot.: Studia w Sosnowcu

Hej! Co do akademika niestety nie mogę się wypowiedzieć, więc przejdę do oceny uniwersytetu. Zarówno ja, jak i moi znajomi bardzo sobie chwalimy, ludzie są zazwyczaj sympatyczni, wykładowcy również. Już sam budynek zachęca, bardzo wygodne kanapy na których sympatycznie można spędzić okienka, zapiekarnik jak już ktoś wspomniał jest godny polecenia (niestety ogromne kolejki, ale to chyba dobrze świadczy). W budynku jest gastro tesoro (miejsce gdzie można zjeść pyszne pierogi, kotleciki i różne dobre rzeczy), na pierwszym piętrze kupić można pyszne ciasta (oprócz nauki to zazwyczaj cały wolny czas spędzam jedząc, jedzenia do wyboru do koloru). Jeden minus- bardzo duży budynek, przez co najmniej miesiąc dosłownie się gubiłam Jak masz jeszcze jakieś pytania to śmiało! ;D
mimirados jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-26, 21:35   #2398
irmusiek
Rozeznanie
 
Avatar irmusiek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 748
GG do irmusiek
Dot.: Studia w Sosnowcu

Cytat:
Napisane przez mimirados Pokaż wiadomość
Hej! Co do akademika niestety nie mogę się wypowiedzieć, więc przejdę do oceny uniwersytetu. Zarówno ja, jak i moi znajomi bardzo sobie chwalimy, ludzie są zazwyczaj sympatyczni, wykładowcy również. Już sam budynek zachęca, bardzo wygodne kanapy na których sympatycznie można spędzić okienka, zapiekarnik jak już ktoś wspomniał jest godny polecenia (niestety ogromne kolejki, ale to chyba dobrze świadczy). W budynku jest gastro tesoro (miejsce gdzie można zjeść pyszne pierogi, kotleciki i różne dobre rzeczy), na pierwszym piętrze kupić można pyszne ciasta (oprócz nauki to zazwyczaj cały wolny czas spędzam jedząc, jedzenia do wyboru do koloru). Jeden minus- bardzo duży budynek, przez co najmniej miesiąc dosłownie się gubiłam Jak masz jeszcze jakieś pytania to śmiało! ;D
Ja przez całe studia miałam kłopot, w który wejść korytarz, aby dotrzeć do damskiej toalety :P
irmusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-26, 21:41   #2399
mimirados
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2
Dot.: Studia w Sosnowcu

Ja to samo! Do dziś muszę zawsze stanąć na tym głównym korytarzu i ze skupieniem odliczać od lewej strony co dwa wejścia ughhhh
mimirados jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-27, 20:56   #2400
Lizzie0
Rozeznanie
 
Avatar Lizzie0
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 596
Dot.: Studia w Sosnowcu

A ja tam już po pół roku pamiętałam który kolorek jakie WC zawiera

---------- Dopisano o 21:49 ---------- Poprzedni post napisano o 21:47 ----------

Cytat:
Napisane przez mimirados Pokaż wiadomość
Hej! Co do akademika niestety nie mogę się wypowiedzieć, więc przejdę do oceny uniwersytetu. Zarówno ja, jak i moi znajomi bardzo sobie chwalimy, ludzie są zazwyczaj sympatyczni, wykładowcy również. Już sam budynek zachęca, bardzo wygodne kanapy na których sympatycznie można spędzić okienka, zapiekarnik jak już ktoś wspomniał jest godny polecenia (niestety ogromne kolejki, ale to chyba dobrze świadczy). W budynku jest gastro tesoro (miejsce gdzie można zjeść pyszne pierogi, kotleciki i różne dobre rzeczy), na pierwszym piętrze kupić można pyszne ciasta (oprócz nauki to zazwyczaj cały wolny czas spędzam jedząc, jedzenia do wyboru do koloru). Jeden minus- bardzo duży budynek, przez co najmniej miesiąc dosłownie się gubiłam Jak masz jeszcze jakieś pytania to śmiało! ;D
Potwierdzam co do akademików to nie jest tak źle, są oki ale zależy na jaki się trafi bo każdy ma inny klimat
Osobiście, Sosnowiec mnie nie zatrzymał, zdecydowałam się na II roku mieszkać w akademikach na Ligocie, no i trudno, że będzie daleko, Kato ma znacznie lepszy klimat
Dodam, że serce biło mi mocniej kiedy widziałam w Sosno linie autobusowe do Katowic <3

---------- Dopisano o 21:56 ---------- Poprzedni post napisano o 21:49 ----------

Cytat:
Napisane przez irmusiek Pokaż wiadomość
Co do poziomu wyremontowania to nie wiem czy coś się nie zmieniło od 2012r., ale jeśli nie, to DS4 był w stanie najgorszym, nieremontowany. DS2 i DS3 po pełnym remoncie. DS5 miał remont w poszczególnych segmentach.
Zgłaszam, że DS4 ma już od co najmniej rok wyremontowane III i IV piętro mieszkałam na III.
__________________


Edytowane przez Lizzie0
Czas edycji: 2015-07-27 o 20:53
Lizzie0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-19 22:27:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:13.