Spotkania z byłymi są ok? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-29, 17:57   #91
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Spotkania z byłymi są ok?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
lol. brak domknięcia po roku od rozstania i x miesiącach związku z inną dziewczyną?


ciekawe, ile osób w analogicznej sytuacji ma to gdzieś, czy ktoś chowa urazę czy nie.
ostatnio napisała do mnie osoba, z którą nie miałam kontaktu 2 lata. umówiliśmy się na kawę. zależało jej na powiedzeniu, że nigdy się na mnie nie obraziła, choć mogło to tak wyglądać. a ja tej osoby nigdy o to nie posądziłam. niektórym przeszłość siedzi na wątrobie.

i wiesz, jakby każdy tak domykał swoją przeszłość z kilkuminutowym opóźnieniem, to by nie było wątków na wizażu, że kocham byłego
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-29, 18:02   #92
AlaZala
Zadomowienie
 
Avatar AlaZala
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 939
Dot.: Spotkania z byłymi są ok?

Cytat:
Napisane przez Lenka_1993 Pokaż wiadomość
Kobieto, co Ty w ogóle porównujesz...?
Jak to co?
Zastanawiam się, co może myśleć człowiek, który o innym człowieku mówi "przeszłość", czyli normalnyFacet!
AlaZala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-29, 21:37   #93
201803080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 779
Dot.: Spotkania z byłymi są ok?

autorko, co z tą rozmową z facetem? bo na razie przez prawie 100 postów jest wałkowana sytuacja pt. - chcę się spotkać na piwo - aha i nic więcej.

poleciało w cholerę możliwych sytuacji, powodów, masa przykładów z życia użytkowniczek. i to wszystko w temacie jednego zdania, na które nawet nie dałaś odpowiedzi.

czego oczekujesz po tym wątku?
201803080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-29, 21:48   #94
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Spotkania z byłymi są ok?

Cytat:
Napisane przez Grin Pokaż wiadomość
autorko, co z tą rozmową z facetem? bo na razie przez prawie 100 postów jest wałkowana sytuacja pt. - chcę się spotkać na piwo - aha i nic więcej.

poleciało w cholerę możliwych sytuacji, powodów, masa przykładów z życia użytkowniczek. i to wszystko w temacie jednego zdania, na które nawet nie dałaś odpowiedzi.

czego oczekujesz po tym wątku?
No dokładnie. Wizazanki zawsze dzielily się na te, które akceptują spotkania z ex i na te, które nie. Dyskusja w wątku nie jest niczym wyjątkowym.
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 06:52   #95
normalnyFacet
Zakorzenienie
 
Avatar normalnyFacet
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 913
Dot.: Spotkania z byłymi są ok?

Cytat:
Napisane przez AlaZala Pokaż wiadomość
Jak to co?
Zastanawiam się, co może myśleć człowiek, który o innym człowieku mówi "przeszłość", czyli normalnyFacet!
Ehh.. jestes w zwiazku iles tam czasu.. nagle nastepuje jego koniec.. to czy koniec nie jest przeszloscia? JEST! tak sie potocznie mowi "to przeszlosc nie wroci wiecej". Za dosadnie bierzesz to doslownie. Czlowiek sam w sobie nie jest przeszloscia.. tu chodzi o RELACJE Z TYM CZLOWIEKIEM.

Ja mowiac ze "ex to przeszlosc" mam na mysli ze relacja z ta kobieta sie zakonczyla a skoro nastapil koniec a czas nadal leci, to logicznym faktem jest ze to jest przeszlosc.

Zmarli w grobach tez naleza do przeszlosci aczkolwiek z nim nadal mam wiez, mimo ze zmarli w przeszlosci. Czesto ich wspominam modle sie i w ogole.. z kolei wszystkie ex w jakis sposob, sprawily ze nie chce o tym myslec ani tym bardziej wspominac relacji z nimi co byly w PRZESZLOSCI.
normalnyFacet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 07:59   #96
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Spotkania z byłymi są ok?

Cytat:
Napisane przez kahoko hino Pokaż wiadomość
ostatnio napisała do mnie osoba, z którą nie miałam kontaktu 2 lata. umówiliśmy się na kawę. zależało jej na powiedzeniu, że nigdy się na mnie nie obraziła, choć mogło to tak wyglądać. a ja tej osoby nigdy o to nie posądziłam. niektórym przeszłość siedzi na wątrobie.

i wiesz, jakby każdy tak domykał swoją przeszłość z kilkuminutowym opóźnieniem, to by nie było wątków na wizażu, że kocham byłego
Ale "kocham bylego" nie oznacza, ze sprawa nie jest zamknieta -_-
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 10:12   #97
normalnyFacet
Zakorzenienie
 
Avatar normalnyFacet
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 913
Dot.: Spotkania z byłymi są ok?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Ale "kocham bylego" nie oznacza, ze sprawa nie jest zamknieta -_-
Kocham bylego to jest sprawa zamknieta Jest roznica miedzy "kocham exa" a "kocham swojego faceta".. sens relacji sercowych miedzy ludzmi jest tylko wtedy kiedy jest wzajemnosc.. to ze kogos kochamy nie oznacza, ze ta osoba nas kocha.. tym bardziej jakis ex co po 2mc ma nowa kobiete.
normalnyFacet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-30, 10:44   #98
AlaZala
Zadomowienie
 
Avatar AlaZala
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 939
Dot.: Spotkania z byłymi są ok?

Cytat:
Napisane przez normalnyFacet Pokaż wiadomość
Ehh.. jestes w zwiazku iles tam czasu.. nagle nastepuje jego koniec.. to czy koniec nie jest przeszloscia? JEST! tak sie potocznie mowi "to przeszlosc nie wroci wiecej". Za dosadnie bierzesz to doslownie. Czlowiek sam w sobie nie jest przeszloscia.. tu chodzi o RELACJE Z TYM CZLOWIEKIEM.

Ja mowiac ze "ex to przeszlosc" mam na mysli ze relacja z ta kobieta sie zakonczyla a skoro nastapil koniec a czas nadal leci, to logicznym faktem jest ze to jest przeszlosc.

Zmarli w grobach tez naleza do przeszlosci aczkolwiek z nim nadal mam wiez, mimo ze zmarli w przeszlosci. Czesto ich wspominam modle sie i w ogole.. z kolei wszystkie ex w jakis sposob, sprawily ze nie chce o tym myslec ani tym bardziej wspominac relacji z nimi co byly w PRZESZLOSCI.
Są różni "byli". Są pewnie tacy, którzy od początku chcieli nas wykorzystywać, gwałcić, grać na naszych emocjach, a my to zauważyliśmy i znajomość skończyła się definitywnie. Z takimi ja też nie chciałabym mieć więcej do czynienia, bo to podli ludzie. Choć pewnie przebaczyłabym im.

Zdecydowana większość "byłych" to jednak ludzie, którzy darzyli nas pozytywnymi uczuciami, jedni lubili, inni może nawet kochali, starali się, żebyśmy byli szczęśliwi, ale coś nie wyszło w budowaniu związku. Może woleli budować taką relację z kimś innym, albo my woleliśmy kogoś innego, brakowało popędu seksualnego, albo ten popęd był skierowany w stronę innych osób, albo nie chcieli się wiązać, woleli być wolni, albo jeszcze coś innego nie wyszło.

Tacy "byli" często dali nam dużo dobrego, spędziliśmy z nimi dużo miłych chwil, pomagali nam. A tym, że aż tak nas nie kochali, czy też mieli ochotę na seks z kimś innym, nie zadali nam jakiejś śmiertelnej rany, tylko w jakimś sensie zawiedli nasze zaufanie, a to sprawia, że dalsze utrzymywanie relacji nazywanej miłością nie jest możliwe.

Jednak nadal chyba możemy być im wdzięczni za to, co zrobili dla nas dobrego. Gdy emocje opadną nie widzę powodu, by nie pośmiać się razem przy piwie z osobą, która starała się dla nas, pomagała nam, ale miała też w życiu inne cele i priorytety.

Może jestem dość naiwna, ale nie źle mówić i źle myśleć o ludziach, którzy okazali mi jakąś życzliwość. Nawet jeśli później woleli nie utrzymywać ze mną kontaktu...
AlaZala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 11:08   #99
Lenka_1993
Zadomowienie
 
Avatar Lenka_1993
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: In my paradise. ♥
Wiadomości: 1 583
Dot.: Spotkania z byłymi są ok?

Cytat:
Napisane przez AlaZala Pokaż wiadomość
Są różni "byli". Są pewnie tacy, którzy od początku chcieli nas wykorzystywać, gwałcić, grać na naszych emocjach, a my to zauważyliśmy i znajomość skończyła się definitywnie. Z takimi ja też nie chciałabym mieć więcej do czynienia, bo to podli ludzie. Choć pewnie przebaczyłabym im.



Zdecydowana większość "byłych" to jednak ludzie, którzy darzyli nas pozytywnymi uczuciami, jedni lubili, inni może nawet kochali, starali się, żebyśmy byli szczęśliwi, ale coś nie wyszło w budowaniu związku. Może woleli budować taką relację z kimś innym, albo my woleliśmy kogoś innego, brakowało popędu seksualnego, albo ten popęd był skierowany w stronę innych osób, albo nie chcieli się wiązać, woleli być wolni, albo jeszcze coś innego nie wyszło.



Tacy "byli" często dali nam dużo dobrego, spędziliśmy z nimi dużo miłych chwil, pomagali nam. A tym, że aż tak nas nie kochali, czy też mieli ochotę na seks z kimś innym, nie zadali nam jakiejś śmiertelnej rany, tylko w jakimś sensie zawiedli nasze zaufanie, a to sprawia, że dalsze utrzymywanie relacji nazywanej miłością nie jest możliwe.



Jednak nadal chyba możemy być im wdzięczni za to, co zrobili dla nas dobrego. Gdy emocje opadną nie widzę powodu, by nie pośmiać się razem przy piwie z osobą, która starała się dla nas, pomagała nam, ale miała też w życiu inne cele i priorytety.



Może jestem dość naiwna, ale nie źle mówić i źle myśleć o ludziach, którzy okazali mi jakąś życzliwość. Nawet jeśli później woleli nie utrzymywać ze mną kontaktu...

Ale była chłopaka naszej autorki zdradziła go. Jak można chcieć po czymś takim utrzymywać dobre relacje? Sama napisałaś na początku, że nie chciałabyś mieć do czynienia z eks który zabawił się. Można powiedzieć, że zdradzając go, zabawiła się. Bo gdy się kogoś kocha, wiernosc nie jest zadnym wyczynem.
__________________
Powrót do gry!

Ćwiczę od 27.10.2014

Mel B - Full Body.
Insanity - Zakończone.
Lenka_1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 11:12   #100
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Spotkania z byłymi są ok?

Cytat:
Napisane przez Lenka_1993 Pokaż wiadomość
Ale była chłopaka naszej autorki zdradziła go. Jak można chcieć po czymś takim utrzymywać dobre relacje? Sama napisałaś na początku, że nie chciałabyś mieć do czynienia z eks który zabawił się. Można powiedzieć, że zdradzając go, zabawiła się. Bo gdy się kogoś kocha, wiernosc nie jest zadnym wyczynem.
widzisz, postrzegasz sytuację zero-jedynkowo. Nie wiemy, jaka to była zdrada, jakie były okoliczności. Nie wiemy, jakie były zasady w tym związku, które z granic zostały przekroczone. Poza tym jest masa ludzi, którzy przebaczają.
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 11:23   #101
AlaZala
Zadomowienie
 
Avatar AlaZala
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 939
Dot.: Spotkania z byłymi są ok?

Cytat:
Napisane przez Lenka_1993 Pokaż wiadomość
Ale była chłopaka naszej autorki zdradziła go. Jak można chcieć po czymś takim utrzymywać dobre relacje? Sama napisałaś na początku, że nie chciałabyś mieć do czynienia z eks który zabawił się. Można powiedzieć, że zdradzając go, zabawiła się. Bo gdy się kogoś kocha, wiernosc nie jest zadnym wyczynem.
Na początku napisałam, że nie chciałabym mieć do czynienia z takimi byłymi, którzy chcieli mnie wykorzystywać, zgwałcić i zagrać na moich emocjach. A omawianej "byłej" pewnie zachciało się tylko seksu z jakimś facetem i skorzystała z okazji. Jest to zerwanie umowy, ale nie czyni to z niej złego człowieka, co najwyżej głupią hedonistkę.

Nie mamy podstaw, by sądzić, że jej relacja z chłopakiem miała na celu doprowadzenie do sytuacji, w której on zostanie wykorzystany.
AlaZala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-30, 11:30   #102
green way
Zadomowienie
 
Avatar green way
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Łóżeczko - moje ulbione miejsce
Wiadomości: 1 003
Dot.: Spotkania z byłymi są ok?

Cytat:
Napisane przez Lenka_1993 Pokaż wiadomość
Ja nie mogę się nadziwić jak on musiał ją kochać(może wcale mu nie minęło?) skoro mimo iż go zdradziła i tym samym zadała tyle cierpienia on sam proponuje spotkanie.
Ja bym bardziej zapytała: jak bardzo musiał być uzależniony od uczucia do niej i jak mało szanuje on swoje uczucia, że po zdradzie nie potrafi on odciąć się od takiej paskudnej, szczególnie dla niego - przeszłości. To wbrew instynktowi samozachowawczemu, który wręcz powinien nakazywać mu ucieczkę od takiej chorej relacji, dla swojego własnego dobra. Bo prawda jest taka, że on będąc nadal otwarty na taką znajomość nadal dsje jej przyzwolenie na ewentualne skrzywdzenie jego uczuć, a to nie jest normalne. I jeszcze jedno: o jakiej przyjaźni można mówić, jeżeli osoba, której ufaliśmy najbardziej na świecie tak bardzo nas skrzywdziła i świadomie skazała nas na cierpienie? Nie wiem jak wy, ale ja dużo ostrożniej dobieram sobie przyjaciół, nie pozwalam się krzydzić w imię przyjaźni i nie ma dla mnie znaczenia ile miesięcy czy lat trwała nasza relacja. Dla mnie zdrada to koniec tego co było i nie ma powrotów, bo ja nie potrafię już takiej osobie zaufać. A bez zaufanie nie ma dla mnie prawdziwej przyjaźni. Dlatego wolę szukać nowych znajomych o budować nowe, wartościowe relacje, niż grzebać się w starych, popapranych znajomościach, które się po prostu nie sprawdziły. Dla mnie ważniejsza jest przyszłość od przeszłości, która powinna pozostać tam, gdzie jej miejsce. A że nie jestem specjalnie sentymentalna? No cóż, jeżeli ktoś ma miękkie serce, to powinien sobie odpowiednio utwardzić dooopę.
green way jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 11:31   #103
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie
 
Avatar bowszystkotoiluzjajest
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 199
Dot.: Spotkania z byłymi są ok?

Cytat:
Napisane przez kahoko hino Pokaż wiadomość
widzisz, postrzegasz sytuację zero-jedynkowo. Nie wiemy, jaka to była zdrada, jakie były okoliczności. Nie wiemy, jakie były zasady w tym związku, które z granic zostały przekroczone. Poza tym jest masa ludzi, którzy przebaczają.
Nie znam żadnych szczegółów, prócz tego, że byli dla siebie pierwszymi partnerami, a ona po kilku latach związku skoczyła w bok, a dla niego wierność w związku to coś naturalnego, podstawa, dlatego był to dla niego cios, zwłaszcza że mimo tego, że często dużo się kłocili o byle gówno, to planował zaręczyny.
BYĆ MOŻE jej zdrada brała się z tego, że "chciała spróbować jak to jest z innym" (wnioskuję po tym, że mój chłopak jest dla mnie pierwszym partnerem, podobnie jak dla niej był, a przy jakiejś tam rozmowie zeszło na takie tematy, i stwierdził, że zdrada to najgorsze co może być i że boi się, że kiedyś przyjdę do niego i powiem, że chcę zobaczyć jak wygląda seks z kimś innym, bo nigdy nie miałam nikogo innego)..

On nic nigdy o tym, co ich łączyło, nie mówi. O planie zaręczyn i zdradzie wspomniał mi tylko raz na początku naszej znajomości. Tak to w ogóle jakby ona nie istniała.

Edytowane przez bowszystkotoiluzjajest
Czas edycji: 2015-07-30 o 11:35
bowszystkotoiluzjajest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 11:48   #104
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Spotkania z byłymi są ok?

Cytat:
Napisane przez bowszystkotoiluzjajest Pokaż wiadomość
Nie znam żadnych szczegółów, prócz tego, że byli dla siebie pierwszymi partnerami, a ona po kilku latach związku skoczyła w bok, a dla niego wierność w związku to coś naturalnego, podstawa, dlatego był to dla niego cios, zwłaszcza że mimo tego, że często dużo się kłocili o byle gówno, to planował zaręczyny.
BYĆ MOŻE jej zdrada brała się z tego, że "chciała spróbować jak to jest z innym" (wnioskuję po tym, że mój chłopak jest dla mnie pierwszym partnerem, podobnie jak dla niej był, a przy jakiejś tam rozmowie zeszło na takie tematy, i stwierdził, że zdrada to najgorsze co może być i że boi się, że kiedyś przyjdę do niego i powiem, że chcę zobaczyć jak wygląda seks z kimś innym, bo nigdy nie miałam nikogo innego)..

On nic nigdy o tym, co ich łączyło, nie mówi. O planie zaręczyn i zdradzie wspomniał mi tylko raz na początku naszej znajomości. Tak to w ogóle jakby ona nie istniała.
to może zamiast wymyślać, po prostu z nim porozmawiaj?
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 11:53   #105
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie
 
Avatar bowszystkotoiluzjajest
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 199
Dot.: Spotkania z byłymi są ok?

Cytat:
Napisane przez kahoko hino Pokaż wiadomość
to może zamiast wymyślać, po prostu z nim porozmawiaj?
Już nie wymyslam, miałam tylko jednodniowy kryzys, ale teraz mam to już w d., bo jest między nami fajnie i nie sądzę, żeby spotkanie z byłą miało to popsuć.
bowszystkotoiluzjajest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 12:27   #106
Kucias
Zadomowienie
 
Avatar Kucias
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 286
Dot.: Spotkania z byłymi są ok?

Cytat:
Napisane przez bowszystkotoiluzjajest Pokaż wiadomość
Już nie wymyslam, miałam tylko jednodniowy kryzys, ale teraz mam to już w d., bo jest między nami fajnie i nie sądzę, żeby spotkanie z byłą miało to popsuć.
To świetnie
__________________
Ignorowanie Onnej przynosi szczęście.
Kucias jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 12:28   #107
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Spotkania z byłymi są ok?

Cytat:
Napisane przez bowszystkotoiluzjajest Pokaż wiadomość
Już nie wymyslam, miałam tylko jednodniowy kryzys, ale teraz mam to już w d., bo jest między nami fajnie i nie sądzę, żeby spotkanie z byłą miało to popsuć.
no i super!
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 13:44   #108
berenka
Zadomowienie
 
Avatar berenka
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1 181
Dot.: Spotkania z byłymi są ok?

Cytat:
Napisane przez bowszystkotoiluzjajest Pokaż wiadomość
Już nie wymyslam, miałam tylko jednodniowy kryzys, ale teraz mam to już w d., bo jest między nami fajnie i nie sądzę, żeby spotkanie z byłą miało to popsuć.
super rozwiazanie, czyli zadne, bo jest fajnie.
Jeju. Wlasnie wtedy jak jest fajnie , trzeba rozmawiac o tych trudniejszych tematach,a nie czekac na nastepna akcje (a bedzie oczywiscie, bo takie jest zycie). Wyjasnij z nim wszystko,co Cie meczylo, poki wlasnie jest fajnie i na spokojnie pogadac mozecie. Jak mozna ignorowac problem? Przeciez on nie zniknie, wroci przy najblizszej okazji. Tak sie nie robi.
berenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 14:16   #109
maszToCoChcesz
Zakorzenienie
 
Avatar maszToCoChcesz
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 4 220
Dot.: Spotkania z byłymi są ok?

A niech idzie. Może stwierdził, że nie chce w niej wroga. Spytaj jaki jest cel, nic złośliwego, zwykłe pytanie.
__________________
it's a fool's game
maszToCoChcesz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-30, 14:40   #110
Lenka_1993
Zadomowienie
 
Avatar Lenka_1993
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: In my paradise. ♥
Wiadomości: 1 583
Dot.: Spotkania z byłymi są ok?

Cytat:
Napisane przez green way Pokaż wiadomość
Ja bym bardziej zapytała: jak bardzo musiał być uzależniony od uczucia do niej i jak mało szanuje on swoje uczucia, że po zdradzie nie potrafi on odciąć się od takiej paskudnej, szczególnie dla niego - przeszłości. To wbrew instynktowi samozachowawczemu, który wręcz powinien nakazywać mu ucieczkę od takiej chorej relacji, dla swojego własnego dobra. Bo prawda jest taka, że on będąc nadal otwarty na taką znajomość nadal dsje jej przyzwolenie na ewentualne skrzywdzenie jego uczuć, a to nie jest normalne. I jeszcze jedno: o jakiej przyjaźni można mówić, jeżeli osoba, której ufaliśmy najbardziej na świecie tak bardzo nas skrzywdziła i świadomie skazała nas na cierpienie? Nie wiem jak wy, ale ja dużo ostrożniej dobieram sobie przyjaciół, nie pozwalam się krzydzić w imię przyjaźni i nie ma dla mnie znaczenia ile miesięcy czy lat trwała nasza relacja. Dla mnie zdrada to koniec tego co było i nie ma powrotów, bo ja nie potrafię już takiej osobie zaufać. A bez zaufanie nie ma dla mnie prawdziwej przyjaźni. Dlatego wolę szukać nowych znajomych o budować nowe, wartościowe relacje, niż grzebać się w starych, popapranych znajomościach, które się po prostu nie sprawdziły. Dla mnie ważniejsza jest przyszłość od przeszłości, która powinna pozostać tam, gdzie jej miejsce. A że nie jestem specjalnie sentymentalna? No cóż, jeżeli ktoś ma miękkie serce, to powinien sobie odpowiednio utwardzić dooopę.
Zgadzam się w zupełności.
__________________
Powrót do gry!

Ćwiczę od 27.10.2014

Mel B - Full Body.
Insanity - Zakończone.
Lenka_1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 15:02   #111
Hellfire
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Cracow/Vienna
Wiadomości: 84
Dot.: Spotkania z byłymi są ok?

Jestem w związku, gdzie istnieje wzajemne zaufanie i otwartość. Z byłymi przestałam się spotykać bo różnice w poglądach i stylu życia były tak ogromne, że nawet na znajomość szans nie było :p

Także jeśli ta znajomość jest normalna, były nie ma zamiaru Cię znów podrywać to jest to ok, tak samo w przypadku partnera. W związku liczy się szczerość i zaufanie.
Hellfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-31, 17:19   #112
MagdalenaSzs
Rozeznanie
 
Avatar MagdalenaSzs
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Z Internetów.
Wiadomości: 666
Dot.: Spotkania z byłymi są ok?

Cytat:
Napisane przez berenka Pokaż wiadomość
super rozwiazanie, czyli zadne, bo jest fajnie.
Jeju. Wlasnie wtedy jak jest fajnie , trzeba rozmawiac o tych trudniejszych tematach,a nie czekac na nastepna akcje (a bedzie oczywiscie, bo takie jest zycie). Wyjasnij z nim wszystko,co Cie meczylo, poki wlasnie jest fajnie i na spokojnie pogadac mozecie. Jak mozna ignorowac problem? Przeciez on nie zniknie, wroci przy najblizszej okazji. Tak sie nie robi.
Dokładnie. Zamiatasz problem pod dywan i to jest złe.
To jest Twój pierwszy związek, naprawdę musisz się nauczyć rozmawiać na ciężkie, nieprzyjemne tematy, nie można omijać problemu.
Dużo osób napisało, że nie widzi w tym nic złego no i spoko, ale to nie znaczy, że nie powinnaś z nim o tym porozmawiać. Jeszcze przytrafi Ci się masa nieprzyjemnych sytuacji, o których będziesz musiała pogadać, a nie udawać, że tematu nie ma. Ja się nauczyłam nie kierować tym co mówią koleżanki, wiesz dlaczego? Bo często te rady niebyły zgodne z moimi odczuciami i męczyłam się z swoimi myślami, bo przecież 3 koleżanki powiedziały ''tak i siak'', więc skoro one są 3, a ja jedna, to mają racje, przecież nie chcą dla mnie źle. I potem wychodziły z takich sytuacji różne kwiatki, a ja siedziałam i myślałam i przeróżne scenariusze przechodziły przez głowę, a wystarczyło usiąść, porozmawiać i nie męczyć się niepotrzebnie.
Dojdzie do spotkania i Twoje myśli wrócą, sama się przekonasz.
__________________
Żyję w zawieszeniu.
Lepiej być samemu i mieć poczucie zwycięstwa, niż być z kimś, z kim się nie uda. - Meredith Grey
MagdalenaSzs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-31 18:19:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:02.