Zaprosila na ślub tylko jego. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-19, 08:57   #1
XS-ka
Zadomowienie
 
Avatar XS-ka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zgorzelec
Wiadomości: 1 744

Zaprosila na ślub tylko jego.


Witajcie

Pisze do Was bo nie wiem co myśleć.

Jestem z moim chłopakiem rok i trzy miesiące. Mieszkamy razem około roku.

Zawsze żyłam w przeświadczeniu, ze jeżeli wie się ze ktoś jest z kimś w związku to na zaproszeniu zawsze widnieje dopisek - z osobą towarzysząca.

Ale koleżanka mojego tz-ta takiego sformułowania na zaproszeniu ślubnym nie umieściła. Owszem, nie znamy się ponieważ jest to jego znajoma z dzieciństwa i sam nie widział się z nią ze dwa lata. Ale jest aktywna użytkowniczka facebooka, wiec na pewno o mnie wie.

No i wydaje mi się ze decydując się na drukowanie dla kogoś zaproszenia mogłaby zadzwonić i się podpytac.



Mój chłopak uważa że życie jest zbyt krótkie aby się czymś takim przejmować.



I kto tu ma rację ?



Za ewentualny brak polskich znaków z góry przepraszam, ale piszę z telefonu.
__________________
w drodze do doskonałości...
XS-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 09:08   #2
zlotniczanka
plum plum
 
Avatar zlotniczanka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4 384
Dot.: Zaprosila na ślub tylko jego.

Cytat:
Napisane przez XS-ka Pokaż wiadomość
Witajcie

Pisze do Was bo nie wiem co myśleć.

Jestem z moim chłopakiem rok i trzy miesiące. Mieszkamy razem około roku.

Zawsze żyłam w przeświadczeniu, ze jeżeli wie się ze ktoś jest z kimś w związku to na zaproszeniu zawsze widnieje dopisek - z osobą towarzysząca.

Ale koleżanka mojego tz-ta takiego sformułowania na zaproszeniu ślubnym nie umieściła. Owszem, nie znamy się ponieważ jest to jego znajoma z dzieciństwa i sam nie widział się z nią ze dwa lata. Ale jest aktywna użytkowniczka facebooka, wiec na pewno o mnie wie.

No i wydaje mi się ze decydując się na drukowanie dla kogoś zaproszenia mogłaby zadzwonić i się podpytac.



Mój chłopak uważa że życie jest zbyt krótkie aby się czymś takim przejmować.



I kto tu ma rację ?



Za ewentualny brak polskich znaków z góry przepraszam, ale piszę z telefonu.
ale może brak dopiska jest celowy. Dziewczyna nie ma kasy na to, by zaprosić nieznaną sobie dziewczynę kolegi i zaprosiła tylko jego. I tyle, bez żadnych większych rozkmin? Może zapraszają tylko swoich znajomych, bez osób towarzyszących. Mają prawo, to ich ślub.
__________________
May the Force be with You!

zlotniczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 09:09   #3
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Zaprosila na ślub tylko jego.

To ze jest na FB nie oznacza ze śledzi jego profil i wie ze z kimś jest. FB przy dużej liczbie znajomych nie wyświetla wcale wszystkich postów a nawet jak wyświetla to dla niej nie muszą mieć takiej wartości by je analizować

A ona już na pewno nie ma obowiązku wiedzieć jak długi jest Wasz staż albo czy na przykład nie rozstaliscie się tydzień temu.
Ja problemu nie widzę. Może ona zaproszenia dla par wysyła tylko dla małżeństw albo par, gdzie dobrze zna dwie osoby. Może zwyczajnie nie chce wprowadzać w zakłopotanie ludzi kazać im przyprowadzić kogoś towarzyszącego albo robi kameralna imprezę i nie chce obcych ludzi.
Nie ma coś się zastanawiać, jak facet chce iść z Tobą to niech zwyczajnie pogadać z koleżanką i tyle. Zobaczy co odpowie.

Edytowane przez Azhaar
Czas edycji: 2015-08-19 o 09:11
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 09:10   #4
Littlejackie
Zadomowienie
 
Avatar Littlejackie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 223
Dot.: Zaprosila na ślub tylko jego.

Cytat:
Napisane przez XS-ka Pokaż wiadomość
Witajcie

Pisze do Was bo nie wiem co myśleć.

Jestem z moim chłopakiem rok i trzy miesiące. Mieszkamy razem około roku.

Zawsze żyłam w przeświadczeniu, ze jeżeli wie się ze ktoś jest z kimś w związku to na zaproszeniu zawsze widnieje dopisek - z osobą towarzysząca.

Ale koleżanka mojego tz-ta takiego sformułowania na zaproszeniu ślubnym nie umieściła. Owszem, nie znamy się ponieważ jest to jego znajoma z dzieciństwa i sam nie widział się z nią ze dwa lata. Ale jest aktywna użytkowniczka facebooka, wiec na pewno o mnie wie.

No i wydaje mi się ze decydując się na drukowanie dla kogoś zaproszenia mogłaby zadzwonić i się podpytac.



Mój chłopak uważa że życie jest zbyt krótkie aby się czymś takim przejmować.



I kto tu ma rację ?



Za ewentualny brak polskich znaków z góry przepraszam, ale piszę z telefonu.
Bardzo chamsko. Dziewczyna raczej o Tobie wie, bo każdy kolega/przyjaciel z reguły wie, że znajomy ma dziewczynę z którą mieszka. Może tak być, że nie mają kasy no ale i tak jak dla mnie trochę słabo, bo powinna to wyjaśnić. A nie teraz wy siedzicie i się zastanawiacie.

Źle bym się czuła na miejscu Twojego faceta, miałabym wrażenie, że koleżanka coś do mnie ma, odebrałabym to osobiście. No bo wiedzieć o Tobie wie, a zaprasza mnie solo?
Dziwię się takiej lajtowej reakcji Twojego faceta, tzn. ok, szkoda życia na słabych ludzi ale znajoma zachowała się wyjątkowo nieładnie, wydaje mi się, że nawet wg savoir vivre'u jest to duża gafa. Po prostu zapytałabym tą koleżankę wprost o co chodzi, ale na wesele bez partnera raczej bym nie poszła.


Co do argumentu, że nie wie o autorce/ich stażu itd, to zawsze przed takim zaproszeniem można zadzwonić i dopytać.
Tak samo z tym brakiem kasy, uprzedzić, wyjaśnić bo takie zaproszenie moim zdaniem tworzy niejasną sytuację, bo nie wiadomo o co chodzi.

Edytowane przez Littlejackie
Czas edycji: 2015-08-19 o 09:13
Littlejackie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 09:11   #5
candy111
Zakorzenienie
 
Avatar candy111
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Ziemia :)
Wiadomości: 4 171
Dot.: Zaprosila na ślub tylko jego.

Jak dla mnie zero klasy i rozumu. Podziękowałabym za zaproszenie i odpisała jej, że przykro mi ale idę na inne wesele ze swoją dziewczyną bo już wcześniej dostaliśmy razem zaproszenie.
candy111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 09:13   #6
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Zaprosila na ślub tylko jego.

Cytat:
Napisane przez Littlejackie Pokaż wiadomość
Bardzo chamsko. Dziewczyna raczej o Tobie wie, bo każdy kolega/przyjaciel z reguły wie, że znajomy ma dziewczynę z którą mieszka. Może tak być, że nie mają kasy no ale i tak jak dla mnie trochę słabo, bo powinna to wyjaśnić. A nie teraz wy siedzicie i się zastanawiacie.

Źle bym się czuła na miejscu Twojego faceta, miałabym wrażenie, że koleżanka coś do mnie ma, odebrałabym to osobiście. No bo wiedzieć o Tobie wie, a zaprasza mnie solo?
Dziwię się takiej lajtowej reakcji Twojego faceta, tzn. ok, szkoda życia na słabych ludzi ale znajoma zachowała się wyjątkowo nieładnie, wydaje mi się, że nawet wg savoir vivre'u jest to duża gafa. Po prostu zapytałabym tą koleżankę wprost o co chodzi, ale na wesele bez partnera raczej bym nie poszła.
Ona nie widziała go 2 lata a oni są w związku rok. No to faktycznie dziwne ze nie widziała ze ma dziewczynę :p
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 09:15   #7
XS-ka
Zadomowienie
 
Avatar XS-ka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zgorzelec
Wiadomości: 1 744
Dot.: Zaprosila na ślub tylko jego.

Cytat:
Napisane przez zlotniczanka Pokaż wiadomość
ale może brak dopiska jest celowy. Dziewczyna nie ma kasy na to, by zaprosić nieznaną sobie dziewczynę kolegi i zaprosiła tylko jego. I tyle, bez żadnych większych rozkmin? Może zapraszają tylko swoich znajomych, bez osób towarzyszących. Mają prawo, to ich ślub.
Kwestia pieniędzy to na pewno nie jest bo to zaproszenie jedynie na ślub.
__________________
w drodze do doskonałości...
XS-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-19, 09:17   #8
aga__zgaga
Raczkowanie
 
Avatar aga__zgaga
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 57
Dot.: Zaprosila na ślub tylko jego.

W jakiej formie dostaliscie zaproszenie, wreczala Wam je osobiście? Wam czy tylko TZtowi?
__________________
Faceta trzeba tulić, chwalić i dbać o niego….a raz na jakiś czas złapać za pysk i rąbnąć nim o podłogę, żeby docenił twoją troskę.
aga__zgaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 09:18   #9
zlotniczanka
plum plum
 
Avatar zlotniczanka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4 384
Dot.: Zaprosila na ślub tylko jego.

Cytat:
Napisane przez XS-ka Pokaż wiadomość
Kwestia pieniędzy to na pewno nie jest bo to zaproszenie jedynie na ślub.
nie ma zaproszeń na ślub, są zawiadomienia. To w ogóle nie powinnaś się przejmować. Zawiadomiła kolegę i tyle.
__________________
May the Force be with You!

zlotniczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 09:20   #10
Littlejackie
Zadomowienie
 
Avatar Littlejackie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 223
Dot.: Zaprosila na ślub tylko jego.

Cytat:
Napisane przez Azhaar Pokaż wiadomość
Ona nie widziała go 2 lata a oni są w związku rok. No to faktycznie dziwne ze nie widziała ze ma dziewczynę :p
No nie wiem, też mam takich znajomych, z którymi pogadam raz na x czasu a ich życie "śledzę" na fb. Autorka napisała, że laska jest aktywną użytkowniczką fb, więc siedząc dużo na tym portalu, chcąc nie chcąc, czasem wiesz o związkach nawet dalekich znajomych.

Ja, jakbym miała teraz brać ślub, to do kolegi, z którym mam takie internetowe kontakty (a chcę żeby był na moim ślubie) bym po prostu przedzwoniła i zapytała czy się z kimś spotyka i czy zabiera/ma jakąś osobę towarzyszącą.

---------- Dopisano o 10:20 ---------- Poprzedni post napisano o 10:18 ----------

Cytat:
Napisane przez zlotniczanka Pokaż wiadomość
nie ma zaproszeń na ślub, są zawiadomienia. To w ogóle nie powinnaś się przejmować. Zawiadomiła kolegę i tyle.
Aaaa, no to też się zgadzam, myślałam, że chodzi też o wesele. Pewnie pozapraszała dawnych znajomych na ślub a wszystkich bliskich i przyjaciół na ślub i na wesele.
Jeżeli chodzi o sam ślub to bym się aż tak raczej nie przejmowała
Littlejackie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 09:27   #11
XS-ka
Zadomowienie
 
Avatar XS-ka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zgorzelec
Wiadomości: 1 744
Dot.: Zaprosila na ślub tylko jego.

Cytat:
Napisane przez aga__zgaga Pokaż wiadomość
W jakiej formie dostaliscie zaproszenie, wreczala Wam je osobiście? Wam czy tylko TZtowi?
Wreczala osobiście ,ale spotkała się tylko z nim.
__________________
w drodze do doskonałości...
XS-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-19, 09:40   #12
bestka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 202
Dot.: Zaprosila na ślub tylko jego.

To było zaproszenie, czy zawiadomienie? Bo to raczej zmienia postać rzeczy. Piszesz, że to dotyczyło samego ślubu. Z reguły o ślubie się zawiadamia.

Edytowane przez bestka
Czas edycji: 2015-08-19 o 09:43
bestka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 09:45   #13
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Zaprosila na ślub tylko jego.

Cytat:
Napisane przez candy111 Pokaż wiadomość
Jak dla mnie zero klasy i rozumu. Podziękowałabym za zaproszenie i odpisała jej, że przykro mi ale idę na inne wesele ze swoją dziewczyną bo już wcześniej dostaliśmy razem zaproszenie.
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 09:55   #14
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Zaprosila na ślub tylko jego.

Cytat:
Napisane przez XS-ka Pokaż wiadomość
Witajcie

Pisze do Was bo nie wiem co myśleć.

Jestem z moim chłopakiem rok i trzy miesiące. Mieszkamy razem około roku.

Zawsze żyłam w przeświadczeniu, ze jeżeli wie się ze ktoś jest z kimś w związku to na zaproszeniu zawsze widnieje dopisek - z osobą towarzysząca.

Ale koleżanka mojego tz-ta takiego sformułowania na zaproszeniu ślubnym nie umieściła. Owszem, nie znamy się ponieważ jest to jego znajoma z dzieciństwa i sam nie widział się z nią ze dwa lata. Ale jest aktywna użytkowniczka facebooka, wiec na pewno o mnie wie.

No i wydaje mi się ze decydując się na drukowanie dla kogoś zaproszenia mogłaby zadzwonić i się podpytac.



Mój chłopak uważa że życie jest zbyt krótkie aby się czymś takim przejmować.



I kto tu ma rację ?



Za ewentualny brak polskich znaków z góry przepraszam, ale piszę z telefonu.
dużo zależy od tego, czy facet został zaproszony na ślub czy ślub i wesele. jeśli na to drugie to nie wyobrażam sobie zaprosić dorosłego człowieka bez osoby towarzyszącej.

czy facet w ogóle wybiera się na uroczystość?

---------- Dopisano o 10:55 ---------- Poprzedni post napisano o 10:51 ----------

Cytat:
Napisane przez XS-ka Pokaż wiadomość
Kwestia pieniędzy to na pewno nie jest bo to zaproszenie jedynie na ślub.
widzę, że przeoczyłam wszystkie odpowiedzi. w takim razie przesadzasz. na imprezę w kościele czy w usc nie musi pisać "z osobą towarzyszącą".
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 10:02   #15
MarryBe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 3
Dot.: Zaprosila na ślub tylko jego.

Osobiście uważam, że źle postąpiła zwłaszcza, że w jakimś dorosłym wieku wypada zapraszać kogoś z osobą towarzyszącą czy ktoś ma chłopaka/dziewczynę lub nie. Co innego zapraszać dzieci nawet powiedzmy do 16 roku życia, starszych nie wypada zapraszać indywidualnie bo nawet co ma ze sobą zrobić, z kim tańczyć, z kim się bawić?
MarryBe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 10:12   #16
Mion
Raczkowanie
 
Avatar Mion
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 283
Dot.: Zaprosila na ślub tylko jego.

Jeśli to zaproszenie tylko na sam ślub, to kompletnie nie ma się czym przejmować.
Mion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 10:17   #17
TakaSamaInna
live your passion
 
Avatar TakaSamaInna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 904
Dot.: Zaprosila na ślub tylko jego.

Skoro to tylko zawiadomienie to się autorko nie przejmuj. Przecież jeśli to ślub kościelny to każdy może wejść, nawet jakaś staruszka z bloku obok, która chciała się pomodlić. Jeśli cywilny to może sala nie pomieściłaby tylu osób i zaprosiła tylko tych, których naprawdę zna.
__________________
Dbam o włosy.

angielski - C2
rosyjski - B2
hiszpański - ?
TakaSamaInna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 10:20   #18
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Zaprosila na ślub tylko jego.

Zawiadomienie na ślub daje sie raczej bez OT, sama takie dostałam niedawno od koleżanki z dziecinstwa (a mam faceta dluzej niż Ty) i nawet mi do glowy nie przyszło, zeby to rozkminiac
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 10:21   #19
Pudel123
Wtajemniczenie
 
Avatar Pudel123
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 2 455
Dot.: Zaprosila na ślub tylko jego.

to takie "fopa" jak się zaprosi kogoś bez osoby towarzyszącej? Ostatnio byłam na weselu u przyjaciółki i sprawa była jasno postawiona - nie zapraszają zadnych osób towarzyszących, chyba, ze jest to długi związek i znają również partnera. Mieli skromne wesele i nie chcieli 'obcych' osób na weselu. Uważam, ze pomysł genialny
__________________
come take my heart of glass and give me your love
I hope you'll still be there to pick the pieces up


89,9->73,2

spinoholiczka

[COLOR="Gray"]thriatlon - finished!
Pudel123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-19, 10:24   #20
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Zaprosila na ślub tylko jego.

Cytat:
Napisane przez XS-ka Pokaż wiadomość
Witajcie

Pisze do Was bo nie wiem co myśleć.

Jestem z moim chłopakiem rok i trzy miesiące. Mieszkamy razem około roku.

Zawsze żyłam w przeświadczeniu, ze jeżeli wie się ze ktoś jest z kimś w związku to na zaproszeniu zawsze widnieje dopisek - z osobą towarzysząca.

Ale koleżanka mojego tz-ta takiego sformułowania na zaproszeniu ślubnym nie umieściła. Owszem, nie znamy się ponieważ jest to jego znajoma z dzieciństwa i sam nie widział się z nią ze dwa lata. Ale jest aktywna użytkowniczka facebooka, wiec na pewno o mnie wie.

No i wydaje mi się ze decydując się na drukowanie dla kogoś zaproszenia mogłaby zadzwonić i się podpytac.



Mój chłopak uważa że życie jest zbyt krótkie aby się czymś takim przejmować.



I kto tu ma rację ?



Za ewentualny brak polskich znaków z góry przepraszam, ale piszę z telefonu.
No to co za problem? Chłopak ma dwa wyjścia - nie iść na ślub albo grzecznie zwrócić uwagę koleżance, że popełniła faux pass.
Nie masz czym się przejmować olej laskę to ona wyszła na głupa. O takie sprawy trzeba zawsze zapytać.

Edytowane przez Deborah100
Czas edycji: 2015-08-19 o 10:25
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 10:29   #21
KociaAmbiwalencja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 560
Dot.: Zaprosila na ślub tylko jego.

Cytat:
Napisane przez Pudel123 Pokaż wiadomość
to takie "fopa" jak się zaprosi kogoś bez osoby towarzyszącej? Ostatnio byłam na weselu u przyjaciółki i sprawa była jasno postawiona - nie zapraszają zadnych osób towarzyszących, chyba, ze jest to długi związek i znają również partnera. Mieli skromne wesele i nie chcieli 'obcych' osób na weselu. Uważam, ze pomysł genialny
Zgadzam się. Takie małe wesele, w gronie osób dobrze się znających - jak dla mnie ideał. Zazwyczaj na wesela ciąga sie koleżanki z łapanki, bo jak to pójść samemu. Potem te postronne osoby albo się źle bawią, albo psuję atomsferę.

Nie wiem, może jestem gruboskórna, moża mam to gdzieś, ale bym się nie obraziła, jakby laska, której nie znam zaprosiła tylko mojego chłopaka na wesele. Na ślub też.
KociaAmbiwalencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 10:30   #22
ssnn
Rozeznanie
 
Avatar ssnn
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 781
Dot.: Zaprosila na ślub tylko jego.

Zawiadomienia o ślubie to regionalne kwestie. Gdzieniegdzie wysyła się je PO fakcie. A przed tylko zaproszenia.

Skoro chodzi tylko o ślub, nie wnikałabym zbytnio i może nawet poszła z TŻ.
ssnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 10:45   #23
20e6ad78eac783f5bf2c2aaa836e9e1e07b2d6f9_61d4dfb026b9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 603
Dot.: Zaprosila na ślub tylko jego.

A ja problemu nie widzę .Nawet jeśli zaprosiła na ślub tylko Twojego faceta to co z tego? Ma do tego prawo i nie musi ciągnąc też Ciebie skoro jesteś dla niej zupełnie obcą osobą i w życiu Cie na oczy nie widziała. Bez jaj czasem uroczystość są odprawiane w grobie najbliższej rodziny i przyjaciół-to zależy od młodych jak wyobrażają sobie swój własnych ślub ,a Tobie nic do tego.
20e6ad78eac783f5bf2c2aaa836e9e1e07b2d6f9_61d4dfb026b9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 10:58   #24
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Zaprosila na ślub tylko jego.

Cytat:
Napisane przez XS-ka Pokaż wiadomość
Witajcie

Pisze do Was bo nie wiem co myśleć.

Jestem z moim chłopakiem rok i trzy miesiące. Mieszkamy razem około roku.

Zawsze żyłam w przeświadczeniu, ze jeżeli wie się ze ktoś jest z kimś w związku to na zaproszeniu zawsze widnieje dopisek - z osobą towarzysząca.

Ale koleżanka mojego tz-ta takiego sformułowania na zaproszeniu ślubnym nie umieściła. Owszem, nie znamy się ponieważ jest to jego znajoma z dzieciństwa i sam nie widział się z nią ze dwa lata. Ale jest aktywna użytkowniczka facebooka, wiec na pewno o mnie wie.

No i wydaje mi się ze decydując się na drukowanie dla kogoś zaproszenia mogłaby zadzwonić i się podpytac.



Mój chłopak uważa że życie jest zbyt krótkie aby się czymś takim przejmować.



I kto tu ma rację ?



Za ewentualny brak polskich znaków z góry przepraszam, ale piszę z telefonu.

Podejrzewam, że zabieg był celowy, bo jakby chciała, zapytałaby Twojego faceta, czy jest z kimś związany. Poza tym jak dla mnie (i czytałam to też w jakimś poradniku o dobrym wychowaniu), jeśli para jest ze sobą już dłuższy czas, a na pewno, gdy mieszka ze sobą, nie ma mowy o osobie towarzyszącej, tylko wpisuje się dane pranerki. Sama byłam na ślubie z moim mężem, gdy byliśmy ze sobą parę miesięcy i normalnie wpisano mnie z imienia i nazwiska, choć ludzie na oczy mnie nie widzieli. Rok później było podobnie. A raz znowu (mój mąż był wtedy po rozwodzie i pomieszkiwał chwilowo ze swoimi rodzicami, przez co całą trójkę traktowano jako jedno ciało) rodzice dostali zaproszenie na ślub, ale byli wymienieni tylko oni. Mąż nie poszedł, choć rodzina była bardzo bliska. Co prawda na weselu była gadka, że zaproszenie było też dla niego, ale bez przesady, 1 zaproszenie mniej lub więcej wcale nie wpływa na koszty. Zresztą i tak by nie poszedł, gdybym ja nie była wymieniona. I u mnie też była taka sytuacja. Dostałam zaproszenie tylko dla siebie, a potem jeszcze para do mnie zadzwoniła, że mam się nie martwić, bo znaleźli mi fajnego partnera Oczywiście odmówiłam. Ja uważam, że dopytanie, czy z kimś się jest, czy nie i jak mocna jest to relacja, na serio nie jest wysiłkiem. I nawet bym się nie dopytywała, czy też mogę przyjść, bo jest to dla mnie wpraszanie się. I jak mówiłam, osobą towarzyszącą może być koleżanka lub znajoma, ewentualnie dziewczyna, z którą jest się parę miesięcy. Ty w żaden sposób nie jesteś osobą towarzyszącą. Sama brałam ślub w walentynki i każdego wpisywałam imieniem i nazwiskiem. Najpierw zorientowałam się, kto z kim przyjdzie.


Teraz doczytałam. To było zaproszenie na ślub, czyli nie ma co się wkurzać. Moje wywody dotyczyły wesela

Edytowane przez limonka1983
Czas edycji: 2015-08-19 o 11:03
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 11:13   #25
XS-ka
Zadomowienie
 
Avatar XS-ka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zgorzelec
Wiadomości: 1 744
Dot.: Zaprosila na ślub tylko jego.

Cytat:
Napisane przez bestka Pokaż wiadomość
To było zaproszenie, czy zawiadomienie? Bo to raczej zmienia postać rzeczy. Piszesz, że to dotyczyło samego ślubu. Z reguły o ślubie się zawiadamia.
Zaproszenie
__________________
w drodze do doskonałości...
XS-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 11:18   #26
zlotniczanka
plum plum
 
Avatar zlotniczanka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4 384
Dot.: Zaprosila na ślub tylko jego.

jak zwał, tak zwał. Zawiadomienie czy zaproszenie na ślub to nie jest wiążąca sprawa, nie trzeba uprzedzać czy się będzie czy nie, nie wymaga żadnych zachodów.
Zgadzam się z Twoim chłopakiem, że robisz problem nie wiadomo o co. Nie chcesz, to nie musisz iść, ale dziewczyna w żaden sposób Ci nie urąga nie umieszczając Cię na zaproszeniu.
__________________
May the Force be with You!

zlotniczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 11:42   #27
nuinek
Raczkowanie
 
Avatar nuinek
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 343
Dot.: Zaprosila na ślub tylko jego.

dostałam w swoim życiu już kilka takich zaproszeń 'tyko na ślub' i nigdy nie było adnotacji 'z osobą towarzyszącą'. gdy sama brałam ślub to te zaproszenia na ślub też były wyłącznie imienne dla jednej osoby (ewentualnie np dałam jedno zaproszenie dla wszystkich kolegów/koleżanek z pokoju w pracy i przecież nie wymagałam by zabierali ze sobą swoich partnerów, których notabene nie znałam jedna koleżanka czy dwie przyszły ze sowimi chłopakami z własnej woli i było mi oczyszczacie milo )
po co bawić się w te całe osoby towarzyszące? szczególnie, że nawet się nie znacie? jak chcesz to idziesz a jak nie to nie. proste.
rozumiem wesele. wtedy to dla mnie osobiście to niefajnie zapraszać tylko 1 osobę, bez partnera. no ale wtedy na takie wesele bym nie poszła
__________________
GDY ROZMYŚLASZ O ŻYCIU MUSISZ PAMIĘTAĆ
O DWÓCH RZECZACH:

ŻADNA ILOŚĆ POCZUCIA WINY
NIE NAPRAWI BŁĘDÓW PRZESZŁOŚCI I
ŻADNA ILOŚĆ NERWÓW NIE JEST W
STANIE ZMIENIĆ PRZYSZŁOŚCI.
nuinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 12:14   #28
SobierajF
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 5
Dot.: Zaprosila na ślub tylko jego.

Cudujesz, nie zaprosiła Cię to nie.
SobierajF jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 12:23   #29
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Zaprosila na ślub tylko jego.

Mnie by się pewnie nie chciało iść na ślub osoby, której nie znam.

Rzeczywiście masz powód do robienia problemów...
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 12:27   #30
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Zaprosila na ślub tylko jego.

Przecież kościół to nie wynajmowana sala z bramkarzem, tylko miejsce publiczne, każdy może wejść. A jeśli to ślub w USC, to w sumie też wielkiej różnicy nie ma. Osoba towarzysząca jest zrozumiała na weselu, ale po co umieszczać ją na zaproszeniu na sam ślub? Rozumiem, że można się sfochać, gdybyś ją znała. Ale przecież tak nie jest.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-22 08:53:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:20.