Nagły problem z trądzikiem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-30, 09:12   #1
marzocchi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2

Nagły problem z trądzikiem


Witam wszytskich serdecznie.
Piszę tu, ponieważ mam nadzieję, że otrzymam w miarę możliwości pomocną radę Chodzi mianowicie o to, że od paru tygodni cierpię na "pryszcze" :P Nie jestem pewna czy to do końca jest trądzik, bo w tym wieku? Przynajmniej mnie kojarzy sie raczej z wiekiem dojrzewania.
Pryszcze pojawiały się jakoś na początku lipca, kiedy wyjechałam na miesiąc do Anglii. Wiadomo, tam sobie pozwalałam na niektóre rzeczy i nie zwracałam uwagi na to co jem, więć jadłam duzo smieciowego jedzenia i powód powstawania pryszczy znalazł się szybko.
W sierpniu bylam już w domu i przeszlam na zdrowe odżywianie się, więc miałam nadzieje, że pryszcze znikną... Aktualnie jem zero słodyczy i zero fast foodów, nie słodze niiic. Jedyne słodkie rzeczy jakie jem to owoce i miód, do tego dużo warzyw i no ogólnie dieta bardzo zdrowa i pożywna, a pryszczy jakby przybyło...
Od początku czerwca mam też malego psiaka, troche przypisuję pryszcze do niego, ponieważ zdaża się, że dotknie mi twarz pyszczkiem, ale to raczej nie za często i tylko z przypadku... Ręce myję bardzo często, twarz tak samo, ale staram się to robić z umiarem, bo mam bardzo suchą skórę... I pryszcze jak były tak są... a to jest bardzo dziwne, bo ja <przysięgam> nigdy do tej pory nie miałam pryszczy... gdy jeden był na twarzy, to był efekt wooow xD zawsze miałam zdrową i ładna buzię, a teraz nie wiem co się dzieje i nie wiem jak temu zaradzić :<

Może jakies naturalne peelingi? albo iść do dermatologa? A może jakieś uczulenie? Wspomnę, ze pare dni temu do pryszczy dostałam uczulenia... całe policzki były ogniście czerwone, gorące i swędziały strasznie...
Zaczęłam też stosować tabletki na bazie drożdży, aby wspomóc swoje włosy, czy to może byc powodem?

Czy możecie coś doradzić? Co robić, czym leczyć? Jak myć twarz, aby pozbyc sie pryszczy i nie wysuszac dodatkowo skóry? Unikac kontaktu z psem?
marzocchi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 19:59   #2
slow_motion
Raczkowanie
 
Avatar slow_motion
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 280
Dot.: Nagły problem z trądzikiem

Trądzik niestety nie ogranicza się jedynie do trądziku młodzieńczego, więc mógł Cię dopaść teraz. Najlepiej zawsze skonsultować się z lekarzem, ale sama stawiałabym na ten preparat z drożdżami. Sama nigdy drożdży nie piłam, ale nieraz czytałam, że osoby z trądzikiem je stosują i może nastąpić pogorszenie. Zresztą w czasach gimnazjalnych nałożyłam sobie kilka razy maskę z drożdży i mnie po niej wysypywało.
__________________
Did you say it? "I love you. I don't ever want to live without you. You changed my life." Did you say it? Make a plan. Set a goal. Work toward it, but every now and then, look around. Drink it in 'cause this is it. It might all be gone tomorrow.
slow_motion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-10, 07:18   #3
marzocchi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2
Dot.: Nagły problem z trądzikiem

Okkk, postaram się je odłozyć na bok i zobaczę efekty
marzocchi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-10 08:18:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:10.