Polityka :) - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-02, 16:44   #181
CDN2015
Rozeznanie
 
Avatar CDN2015
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 931
Dot.: Polityka :)

,,...W reakcji Europy na falę uchodźców potrzebny jest przede wszytskim rozsądek i zachowanie zimnej krwi. Emocje i rozhuśtane nastroje niewiele tu pomogą. Zatem rozsądek podpowiada, że te masy ludzi muszą znaleźć miejsce we wszystkich unijnych krajach, a nie tylko w trzech czy czterech. Dotychczas decydowały o tym same państwa członkowskie, czas, aby decyzję podjęła i to sprawiedliwie cała Wspólnota. Oczywiście oznacza to, że Unia odejdzie od zasady dobrowolności w przyjmowaniu uchodźców, ale inaczej nie da się rozwiązać tego problemu.
Skoro decyzja będzie wspólnotowa, będzie można uruchomić wspólnotowe pieniądze z budżetu Unii na wsparcie dla krajów przyjmujących uciekinierów. Słyszę głosy, że jeżeli do tego nie dojdzie, Bruksela powinna obcinać pieniądze z budżetu dla tych państw, które przyjmować nie chcą. To brzmi nieprzyjemnie, ale i cała sytuacja jest nieprzyjemna. Czym prędzej uelastycznić również trzeba tzw. zasadę z Dublina, która mówi, że o azyl prosi się w pierwszym unijnym kraju do którego się dotarło. Zdawała ona egzamin w normalnej sytuacji, a obecna normalna nie jest. Jej utrzymanie oznaczałoby, że Grecja, Włochy czy Węgry na zawsze pozostaną z setkami tysięcy uchodźców. No i oczywiście, trzeba wreszcie wykorzystać wszystkie niebagatelne środki i możliwości jakimi dysponuje Unia, aby dopaść przemytników już na miejscu, tam gdzie wpychają ludzi do łodzi....''
cytat za http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-on...europie/cyqsvb
CDN2015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 17:08   #182
jeff
Rozeznanie
 
Avatar jeff
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 512
Dot.: Polityka :)

wszystko byloby fajnie, gdyby nie to, ze uchodzcy czesto maja jakies kosmiczne wyobrazenie na temat Europy, wydaje im sie, ze tutaj nic nie trzeba robic, a z powietrza rozpylane sa perfumy (o czym powiedzial jeden z uciekinierow z Afganistanu - przy tym idea szklanych domow jest rzeczywiscie realna). niestety przybywaja i jest wielkie rozczarowanie. legalnie mozna przebywac w osrodku, starac sie o dokumenty, itp., nielegalnie - co najwyzej mieszkac na ulicy wraz z innymi podobnymi sobie. czesto tez ludzie, ktorzy tu przybywaja niekoniecznie uciekaja, to dziala tez w sposob "jest jakos, chce zeby bylo lepiej". gdyby mi ktos zaproponowal mieszkanie w Finlandii, zgodzilabym sie - bo tam jest lepiej.
jeff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 19:31   #183
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Polityka :)

80% to 30-letni mężczyźni, którzy porzucili swoje rodziny, oni już są przez Niemców deportowani.

Trzeba zrobić ośrodki w Algierii i tyle. Szybko spadną zyski z przemytu i mafia odejdzie, tak było w Australii.
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 20:24   #184
CDN2015
Rozeznanie
 
Avatar CDN2015
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 931
Dot.: Polityka :)

Cytat:
Napisane przez bibi1234 Pokaż wiadomość
80% to 30-letni mężczyźni, którzy porzucili swoje rodziny, oni już są przez Niemców deportowani.

Trzeba zrobić ośrodki w Algierii i tyle. Szybko spadną zyski z przemytu i mafia odejdzie, tak było w Australii.
Raczej zaangażować się militarnie.Tylko wojsko lądowe może wygrać z ISIS. UE powinna mieć swe siły zbrojne. Jako wspólnota potrzebujemy tego. Razem z Amerykanami i koalicją arabską uderzyć na ISIS. Kunktatorstwo nie popłaca. Prędzej czy później do tego dojdzie. Im szybciej tym lepiej.
CDN2015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 20:49   #185
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Polityka :)

NIe bedzie interwencji lądowej żadne społeczeństwo się na to już nie zgodzi.

Interwencja lądowa będzie dopiero jak dopracują i wyprodukują roboty do zabijania. Np. te mechaniczne pieski z karabinami
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 21:16   #186
jeff
Rozeznanie
 
Avatar jeff
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 512
Dot.: Polityka :)

Cytat:
Napisane przez bibi1234 Pokaż wiadomość
80% to 30-letni mężczyźni, którzy porzucili swoje rodziny, oni już są przez Niemców deportowani.

Trzeba zrobić ośrodki w Algierii i tyle. Szybko spadną zyski z przemytu i mafia odejdzie, tak było w Australii.
czesto na taki wyjazd sklada sie cala rodzina, docelowo taki mezczyzna ma dotrzec do Europy i po pewnym czasie zaczac wysylac pieniadze swojej rodzinie.

co do Algierii, to oni tez chca dostac sie do Europy, najlepiej na "biednego Araba", bombardujac dziewczyny na roznych portalach typu facebook - oczywiscie mnostwo wiadomosci, jak to oni sie nie zakochali od pierwszego wejrzenia, ze oni nie sa tacy jak inni, a w sumie to nawet nie sa wierzacy i inne brednie. dosc zalosne, ale prawdziwe
jeff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 21:57   #187
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Polityka :)

Cytat:
Napisane przez jeff Pokaż wiadomość
czesto na taki wyjazd sklada sie cala rodzina, docelowo taki mezczyzna ma dotrzec do Europy i po pewnym czasie zaczac wysylac pieniadze swojej rodzinie.

co do Algierii, to oni tez chca dostac sie do Europy, najlepiej na "biednego Araba", bombardujac dziewczyny na roznych portalach typu facebook - oczywiscie mnostwo wiadomosci, jak to oni sie nie zakochali od pierwszego wejrzenia, ze oni nie sa tacy jak inni, a w sumie to nawet nie sa wierzacy i inne brednie. dosc zalosne, ale prawdziwe

Mam nadzieję, że na to się żadna nie łapie.

Kiedyś w tygodniku Polityka było o Polkach przechodzących na islam. Pierwsze co to Arabki znajdowały im araba. Potem opisane wszystkie przypadki to gwałty i pobicia i ucieczka Polek od islamu. Liberalny tygodnik napisał bardzo prawdziwy i krytyczny artykuł o islamie.
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-03, 12:08   #188
jeff
Rozeznanie
 
Avatar jeff
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 512
Dot.: Polityka :)

Cytat:
Napisane przez bibi1234 Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że na to się żadna nie łapie.

Kiedyś w tygodniku Polityka było o Polkach przechodzących na islam. Pierwsze co to Arabki znajdowały im araba. Potem opisane wszystkie przypadki to gwałty i pobicia i ucieczka Polek od islamu. Liberalny tygodnik napisał bardzo prawdziwy i krytyczny artykuł o islamie.
niestety z tym trzeba sie zgodzic. wiekszosc muzulmanow to tacy dobrzy ludzie i w ogole akceptuja inna religie i kultury, a potem jakos im ta tolerancja nagle przechodzi
jeff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-03, 13:21   #189
CDN2015
Rozeznanie
 
Avatar CDN2015
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 931
Dot.: Polityka :)

Cytat:
Napisane przez jeff Pokaż wiadomość
niestety z tym trzeba sie zgodzic. wiekszosc muzulmanow to tacy dobrzy ludzie i w ogole akceptuja inna religie i kultury, a potem jakos im ta tolerancja nagle przechodzi
Sądzę, że nie można generalizować. Są dobrzy i źli muzułmanie.Tak jak i chrześcijanie. Zawsze znajdą się w danej społeczności czarne owce. Niemniej jest tak jak napisał Gombrowicz w Ferdydurke. Człowiek nigdy nie jest sobą. W każdej sytuacji postępuje inaczej.Inaczej zachowuje się u siebie w domu inaczej na zewnątrz itd. Oprócz tego dochodzi coś takiego jak nastawienie innych. Mnie kiedyś wmawiano, że moje poglądy biorą się z tego, że oglądam TVN. I zacząłem go oglądać. Jak będziemy wszystkim arabom wmawiać , że są terrorystami i bandytami to oni się nimi staną. Agresja rodzi agresję.
CDN2015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-03, 15:05   #190
jeff
Rozeznanie
 
Avatar jeff
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 512
Dot.: Polityka :)

Cytat:
Napisane przez CDN2015 Pokaż wiadomość
Sądzę, że nie można generalizować. Są dobrzy i źli muzułmanie.Tak jak i chrześcijanie. Zawsze znajdą się w danej społeczności czarne owce. Niemniej jest tak jak napisał Gombrowicz w Ferdydurke. Człowiek nigdy nie jest sobą. W każdej sytuacji postępuje inaczej.Inaczej zachowuje się u siebie w domu inaczej na zewnątrz itd. Oprócz tego dochodzi coś takiego jak nastawienie innych. Mnie kiedyś wmawiano, że moje poglądy biorą się z tego, że oglądam TVN. I zacząłem go oglądać. Jak będziemy wszystkim arabom wmawiać , że są terrorystami i bandytami, to oni się nimi staną. Agresja rodzi agresję.
Gombrowiczowi chodzilo przede wszystkim o to, ze nie ma nas jako osobowosci, jest tylko forma, ktora ksztaltuje drugi czlowiek, a jednoczesnie my sami te formy nadajemy temu drugiemu czlowiekowi. ale Gombrowicza raczej w to nie mieszajmy...
wiadomo, ze wszelkie generalizowanie nie jest najlepszym wyjscie, jednak pomaga uporzadkowac rzeczywistosc - tak jak stereotypy, w ktorych zawsze tkwi prawda. owszem, wszedzie sa zli i dobrzy ludzie, ale inna kultura, to inne postrzeganie etyki i moralnosci. to co dla nas jest zle, dla nich moze byc dobre, chociazby kara smierci (np. Iran) czy zabojstwa honorowe (np. Czeczenia), prowadzenie auta przez kobiety (np. Arabia Saudyjska). takich przykladow jest o wiele wiecej, a to ma ogromny wplyw na ksztaltowanie czlowieka i jego pogladow. ktos, kto zna Koran na pamiec, kogo rodzina zyla wedlug jego scislych zasad, zyl w takim swiecie, nie bedzie nagle "lewakiem" - chyba, ze bedzie to "lewactwo" dostosowane do warunkow tam panujacych.
jeff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-03, 19:21   #191
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Polityka :)

Przykład dziecka które utopiło się u wybrzeży Turcji.
To nie byli azylanci. Bo mieli bezpieczny azyl w Turcji.
To była imigracja zarobkowa, bo Niemcy mają wysoki socjal.

Zamiast próbować wywołać w Europejczykach poczucie winy za brak pomocy azylantom, należałoby skazać faceta (bo tylko on przeżył) za nieumyślne spowodowanie śmierci rodziny.

Prawda jest taka, że Niemcy złamali zasady Schengen. Bo o azyl wolno ubiegać się w pierwszym państwie Unii do którego się dotarło. Niemcy łamią unijne prawo i jeszcze mają czelność naciskać.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2015-09-03 o 19:23
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-03, 19:38   #192
jeff
Rozeznanie
 
Avatar jeff
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 512
Dot.: Polityka :)

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Prawda jest taka, że Niemcy złamali zasady Schengen. Bo o azyl wolno ubiegać się w pierwszym państwie Unii do którego się dotarło. Niemcy łamią unijne prawo i jeszcze mają czelność naciskać.
Niemcy rzadza cala wspolnota, to mysla, ze moga robic, co chca
jeff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-03, 19:58   #193
CDN2015
Rozeznanie
 
Avatar CDN2015
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 931
Dot.: Polityka :)

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość

Prawda jest taka, że Niemcy złamali zasady Schengen. Bo o azyl wolno ubiegać się w pierwszym państwie Unii do którego się dotarło. Niemcy łamią unijne prawo i jeszcze mają czelność naciskać.

Układ z Schengen – porozumienie, które znosi kontrolę osób przekraczających granicę między państwami członkowskimi układu, a w zamian za to wzmacnia współpracę w zakresie bezpieczeństwa

Kiedy Niemcy ją złamały bo chyba mi to umknęło?
CDN2015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-03, 20:04   #194
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Polityka :)

Cytat:
Napisane przez CDN2015 Pokaż wiadomość
Sądzę, że nie można generalizować. Są dobrzy i źli muzułmanie.Tak jak i chrześcijanie. Zawsze znajdą się w danej społeczności czarne owce. Niemniej jest tak jak napisał Gombrowicz w Ferdydurke. Człowiek nigdy nie jest sobą. W każdej sytuacji postępuje inaczej.Inaczej zachowuje się u siebie w domu inaczej na zewnątrz itd. Oprócz tego dochodzi coś takiego jak nastawienie innych. Mnie kiedyś wmawiano, że moje poglądy biorą się z tego, że oglądam TVN. I zacząłem go oglądać. Jak będziemy wszystkim arabom wmawiać , że są terrorystami i bandytami to oni się nimi staną. Agresja rodzi agresję.
To dość naiwne przekonanie.
Poświęciłam trochę czasu na zapoznanie się z kulturą islamu i wiem, że niezależnie od tego jak się Europejczyk zachowa islam będzie dążył do całkowitej dominacji i wyrugowania innych kultur. Po prostu struktura tej kultury jest taka, że nie jest ona zdolna do pokojowego współistnienia z innymi kulturami.
I nie, muzułmanie nie będą dla nas mili bo my będziemy dla nich mili. Bo my jako niewierni nie mamy w ich oczach statusu człowieka. Zresztą my się mamy wzruszać tonącym dzieckiem a w ich kulturze to dziecko i jego matka jest "aż" ruchomością należącą do mężczyzny, który ma prawo zabić oboje, więc o czym tu mówić?
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-03, 20:16   #195
CDN2015
Rozeznanie
 
Avatar CDN2015
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 931
Dot.: Polityka :)

Cytat:
Napisane przez jeff Pokaż wiadomość
Niemcy rzadza cala wspolnota, to mysla, ze moga robic, co chca
Raczej mają najwięcej do powiedzenia. Mnie dziwi , że niektórzy Polacy tak chętnie porównują nasz kraj do Niemiec.Tymczasem to światowa potęga. To już może lepiej do USA ?
Jakbyśmy nie mogli porównywać się do Czech,Węgier ( bo tu jest porównanie) -kraje z UW. Lub np do Portugalii i Grecji .

Nie zawsze u nas jest źle bo w Niemczech jest lepiej.Tylko to samo mówią Hiszpanie i Francuzi.Niemcy są najbogatszym krajem UE i wg. mnie takie porównanie są idiotyczne. Patrząc z perspektywy czasu prawie zawsze odgrywały bardzo ważną role w Europie.

---------- Dopisano o 20:16 ---------- Poprzedni post napisano o 20:05 ----------

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
To dość naiwne przekonanie.
Poświęciłam trochę czasu na zapoznanie się z kulturą islamu i wiem, że niezależnie od tego jak się Europejczyk zachowa islam będzie dążył do całkowitej dominacji i wyrugowania innych kultur. Po prostu struktura tej kultury jest taka, że nie jest ona zdolna do pokojowego współistnienia z innymi kulturami.
I nie, muzułmanie nie będą dla nas mili bo my będziemy dla nich mili. Bo my jako niewierni nie mamy w ich oczach statusu człowieka. Zresztą my się mamy wzruszać tonącym dzieckiem a w ich kulturze to dziecko i jego matka jest "aż" ruchomością należącą do mężczyzny, który ma prawo zabić oboje, więc o czym tu mówić?
Sądzę jednak, że ten podtekst kobiety należącej do meżczyzny jest wyolbrzymiany przez zachowania ortodoksyjnych muzułmanów. W wielu sytuacjach jest tak, że kobieta jest na piedestale. W pewnym stopniu należy do mężczyzny, ale na trochę innej zasadzie (lecz jest podobieństwo) co w świecie chrześcijańskim. Kiedyś kobiety nie miały zbyt dużo do powiedzenia. Też słuchały swoich mężów.Dopiero tak na prawdę XIX wek zmienił tę sytuację.Chociaz wg. mnie w bardzo religijnych związkach jest nadal akceptacja dla przewodniej roli mężczyzny. Specyfika islamu jest taka a nie inna -kultura wygląda inaczej.
CDN2015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-03, 21:26   #196
jeff
Rozeznanie
 
Avatar jeff
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 512
Dot.: Polityka :)

Cytat:
Napisane przez CDN2015 Pokaż wiadomość
Sądzę jednak, że ten podtekst kobiety należącej do meżczyzny jest wyolbrzymiany przez zachowania ortodoksyjnych muzułmanów. W wielu sytuacjach jest tak, że kobieta jest na piedestale. W pewnym stopniu należy do mężczyzny, ale na trochę innej zasadzie (lecz jest podobieństwo) co w świecie chrześcijańskim. Kiedyś kobiety nie miały zbyt dużo do powiedzenia. Też słuchały swoich mężów.Dopiero tak na prawdę XIX wek zmienił tę sytuację.Chociaz wg. mnie w bardzo religijnych związkach jest nadal akceptacja dla przewodniej roli mężczyzny. Specyfika islamu jest taka a nie inna -kultura wygląda inaczej.
nie no, fajnie, ze facet mnie szanuje, dba o mnie, dba o to, zeby zaden inny facet nawet na mnie spojrzal; fajnie, ze facet dba o siebie. prewodnia rola mezczyzny w zwiazku straszna nie jest nawet i u nas - wypadaloby, zeby facet jakos ogarnial zycie ale w islamie to nie jest rola przewodnia, tylko dominujaca. chociazby zakaz prowadzenia pojazdow przez kobiety w Arabii Saudyjskiej czy nawet to, ze umowe mozna zawrzec pomiedzy mezczyzna i dwoma kobietami, to chyba nie rola przewodnia? w islamie chodzi o to, ze kobieta jest na piedestale, tylko w jakis dziwny sposob i w konsekwencji wychodzi z tego lamanie praw czlowieka - prawo do wolnosci, prawo do decydowania o sobie. znam nawet jednego Turka, niby taki w miare, bardziej liberalny i taki do pogadania, ale kobieta w burce to dobra rzecz, bo to szacunek i w ogole. paranoja...
jeff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-04, 10:55   #197
CDN2015
Rozeznanie
 
Avatar CDN2015
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 931
Dot.: Polityka :)

Cytat:
Napisane przez jeff Pokaż wiadomość
nie no, fajnie, ze facet mnie szanuje, dba o mnie, dba o to, zeby zaden inny facet nawet na mnie spojrzal; fajnie, ze facet dba o siebie. prewodnia rola mezczyzny w zwiazku straszna nie jest nawet i u nas - wypadaloby, zeby facet jakos ogarnial zycie ale w islamie to nie jest rola przewodnia, tylko dominujaca. chociazby zakaz prowadzenia pojazdow przez kobiety w Arabii Saudyjskiej czy nawet to, ze umowe mozna zawrzec pomiedzy mezczyzna i dwoma kobietami, to chyba nie rola przewodnia? w islamie chodzi o to, ze kobieta jest na piedestale, tylko w jakis dziwny sposob i w konsekwencji wychodzi z tego lamanie praw czlowieka - prawo do wolnosci, prawo do decydowania o sobie. znam nawet jednego Turka, niby taki w miare, bardziej liberalny i taki do pogadania, ale kobieta w burce to dobra rzecz, bo to szacunek i w ogole. paranoja...
No ale to przeszkadza głównie nam.Przeszkadza bo wyrośliśmy w cywilizacji gdzie kobiety mogą mówić co myślą, pokazywać swoje wdzięki i być niezależne. Tymczasem kobietą wychowanym w kulturze islamu nie przeszkadza chodzenie w burkach. Wielu odpowiada taki styl bycia. Nawet w zetknięciu z cywilizacją europejską zostają sobą.Wydaje mi się, że musi się pojawić arabska G.Sand. Może dopiero wojna z cywilizacją zachodnią zmieni podejście?Inna kultura inne postrzeganie świata.
CDN2015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-04, 12:37   #198
jeff
Rozeznanie
 
Avatar jeff
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 512
Dot.: Polityka :)

Cytat:
Napisane przez CDN2015 Pokaż wiadomość
No ale to przeszkadza głównie nam.Przeszkadza bo wyrośliśmy w cywilizacji gdzie kobiety mogą mówić co myślą, pokazywać swoje wdzięki i być niezależne. Tymczasem kobietom wychowanym w kulturze islamu nie przeszkadza chodzenie w burkach. Wielu odpowiada taki styl bycia. Nawet w zetknięciu z cywilizacją europejską zostają sobą.Wydaje mi się, że musi się pojawić arabska G.Sand. Może dopiero wojna z cywilizacją zachodnią zmieni podejście?Inna kultura inne postrzeganie świata.
wiele kobiet chcialoby zapewne zrzucic burki, pojsc do pracy, wyjsc na zakupy czy chociazby poprowadzic auto. i to wszystko bez dwuznacznych, nachalnych spojrzen panow. mnie sie wydaje, ze arabscy faceci nie doceniaja swoich kobiet - przeciez sa piekne, a do tego (zwlaszcza na Polwyspie Arabskim) modnie sie ubieraja - tu jest roznica. przyznaje, ze gdyby ktos kazal mi zalozyc burke, to ubralabym dresy i trampki, a nie dzinsy i koszule. do tego takie absurdalne zakazy w stosunku do tamtejszych kobiet niosa niestety skutki zdrowotne. zastanawiales sie kiedys, jak wielki niedobor witaminy D musza miec Arabki, skoro caly rok zakrywaja cale cialo (ewentualnie widac tylko twarz)
jeff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-04, 13:30   #199
CDN2015
Rozeznanie
 
Avatar CDN2015
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 931
Dot.: Polityka :)

Cytat:
Napisane przez jeff Pokaż wiadomość
wiele kobiet chcialoby zapewne zrzucic burki, pojsc do pracy, wyjsc na zakupy czy chociazby poprowadzic auto. i to wszystko bez dwuznacznych, nachalnych spojrzen panow. mnie sie wydaje, ze arabscy faceci nie doceniaja swoich kobiet - przeciez sa piekne, a do tego (zwlaszcza na Polwyspie Arabskim) modnie sie ubieraja - tu jest roznica. przyznaje, ze gdyby ktos kazal mi zalozyc burke, to ubralabym dresy i trampki, a nie dzinsy i koszule. do tego takie absurdalne zakazy w stosunku do tamtejszych kobiet niosa niestety skutki zdrowotne. zastanawiales sie kiedys, jak wielki niedobor witaminy D musza miec Arabki, skoro caly rok zakrywaja cale cialo (ewentualnie widac tylko twarz)
Być może niektóre by chciały a nie mogą.Niektóre zas nie chcą.Niektóre mogą i robią np. we Francji czy w Hiszpanii lub nie mogą i nie robią. Różnica kulturowa. Nie nie zastanawiałem się nad tym niedoborem witaminy D.Jednak dla mnie podałas zły przykład.A Eskimosi.Czy oni też cierpią na brak witaminy D? Nie znam się na tym.
CDN2015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-04, 15:59   #200
jeff
Rozeznanie
 
Avatar jeff
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 512
Dot.: Polityka :)

Cytat:
Napisane przez CDN2015 Pokaż wiadomość
.A Eskimosi.Czy oni też cierpią na brak witaminy D? Nie znam się na tym.
na pewno mniej niz my w wakacje lub Arabki. u Eskimosow slonce tez swieci, a odsloniete twarze i np. rece tez generuja wytwarzanie sie witaminy D. w Polsce tez wystepuje niedobor, zwlaszcza w wakacje, jak wszyscy wysmarowuja sie kremami z filtrami. jednak nie zmienia to faktu, ze tamtejsze panie nie maja zadnego wyboru, a do kazdej burki (jak i do kremow z filtrami u nas) powinni dodawac suplementacje witaminy D
jeff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-04, 16:17   #201
CDN2015
Rozeznanie
 
Avatar CDN2015
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 931
Dot.: Polityka :)

Chciałbym nawiązać do ISIS. Czy ISIS to muzułmanie? Otóż nie oni tylko posługują się Koranem jako narzędziem do przejęcia władzy.Bo tak na prawdę o to chodzi.Podam przykład.Naziści.Dziś symbolem nazisty jest Niemiec. Czy jest to zgodne z prawdą?
Wystarczy przyjrzeć się składowi armii zaciężnej Himmlera – Waffen SS
W jej szeregach służyło około 350 tysięcy ochotników z niemal całej Europy i nie tylko. Byli to obywatele blisko 30 państw, wśród nich znaleźli między innymi: Francuzi, Holendrzy, Belgowie, Szwedzi, Łotysze, Ukraińcy, Rosjanie, Anglicy, a nawet Tatarzy, Kirgizi, Uzbecy, Hindusi i Arabowie. Grube tysiące nazistów, którzy wcale nie byli Niemcami!
Taki przykład do krucjaty przeciw bolszewikom na samym początku zgłosiło się 50 tyś Holendrów i 30 tyś Belgów.

Za ponad połowę morderstw popełnianych na Żydach odpowiadają Austriacy.

Tak jest i z ISIS.Walczą tam same szemrane typy z wielu krajów. Do najbardziej okrutnych należą właśnie europejczycy. Tak jak w każdej wojnie prym wiodą ludzie którzy nic nie mają do stracenia. Nie widzą się w rzeczywistości jaka ich otacza i szukają wyjścia z sytuacji.
CDN2015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-04, 18:12   #202
jeff
Rozeznanie
 
Avatar jeff
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 512
Dot.: Polityka :)

a czy Rydzyk to wszechwierzacy, dobrotliwy kaplan..?
jeff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-05, 12:50   #203
CDN2015
Rozeznanie
 
Avatar CDN2015
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 931
Dot.: Polityka :)

Cytat:
Napisane przez jeff Pokaż wiadomość
a czy Rydzyk to wszechwierzacy, dobrotliwy kaplan..?
Trudno mi się wypowiedzieć. Tyle się o nim mówi .Złego i dobrego.Podobno jeździ maybachem. Tylko czytałem też na onecie, że to nie jest prawda.Tylko zwyczajna potwarz, która powtarzana miliony razy stała się faktem.
Jest na pewno świetnym ekonomistą. Taki kościelny Balcerowicz. Jest też charyzmatycznym człowiekiem o cechach przywódczych. Nie podoba mi się jego nastawienie do Żydów,Arabów, Romów czy mniejszości seksualnych.Oczywiście cała kwestia światopoglądowa. Lecz co by nie powiedzieć wybitny człowiek, który potrafił zgromadzić wokół swojego poglądu rzesze ludzi. Z pewnością stało się to poprzez permanentną manipulację i indoktrynacji. Lecz tak na prawdę cały świat opiera się na indoktrynacji.Indoktrynuj ą nas w młodości nauczyciele. My indoktrynujemy innych nawet podczas zwykłej rozmowy.Więc ten kto to dobrze robi jest w pewnym sensie mistrzem. Jest takie powiedzenie,, albo ty grasz albo tobą grają'' Dotyczy każdej osoby i wielu sytuacji.
CDN2015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-05, 13:34   #204
jeff
Rozeznanie
 
Avatar jeff
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 512
Dot.: Polityka :)

generalnie nie jest w stu procentach wierzacym, dobrym czlowiekiem i tyle. tak samo w ISIS nie wszyscy to wierzacy ludzie.
a co do imigrantow, to taki teoretyczny przyklad. zalozmy, ze u nas zaczyna sie wojna. nie stac mnie na wyjazd z kraju, ale ci bogaci zapewne w wiekszosci by wyjechali - do Francji, do Austrii, itp. tam by dostali wszystko, czego im trzeba. tam tez trafili by ci, ktorzy sa mniej zamozni. jednak zdecydowana wiekszosc ludzi "biednych" zmuszona by byla do pozostania. a kraje zachodnie pomagaly by tylko tym, ktorym udalo sie uciec. to nie jest sprawiedliwe, a tak wyglada sprawa imigrantow
jeff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-05, 14:32   #205
CDN2015
Rozeznanie
 
Avatar CDN2015
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 931
Dot.: Polityka :)

Cytat:
Napisane przez jeff Pokaż wiadomość
generalnie nie jest w stu procentach wierzacym, dobrym czlowiekiem i tyle. tak samo w ISIS nie wszyscy to wierzacy ludzie.
a co do imigrantow, to taki teoretyczny przyklad. zalozmy, ze u nas zaczyna sie wojna. nie stac mnie na wyjazd z kraju, ale ci bogaci zapewne w wiekszosci by wyjechali - do Francji, do Austrii, itp. tam by dostali wszystko, czego im trzeba. tam tez trafili by ci, ktorzy sa mniej zamozni. jednak zdecydowana wiekszosc ludzi "biednych" zmuszona by byla do pozostania. a kraje zachodnie pomagaly by tylko tym, ktorym udalo sie uciec. to nie jest sprawiedliwe, a tak wyglada sprawa imigrantow
Myślisz, że tylko bogaci Syryjczycy uciekają? Czego pragną wg. ciebie osoby, które mieszkają w dzielnicach na które spadają bomby. Słychać gwizd kul. Na ulicach leżą martwi ludzie.O czym wg.ciebie marzą tacy ludzie?
CDN2015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-05, 14:51   #206
jeff
Rozeznanie
 
Avatar jeff
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 512
Dot.: Polityka :)

Cytat:
Napisane przez CDN2015 Pokaż wiadomość
Myślisz, że tylko bogaci Syryjczycy uciekają? Czego pragną wg. ciebie osoby, które mieszkają w dzielnicach na które spadają bomby. Słychać gwizd kul. Na ulicach leżą martwi ludzie.O czym wg.ciebie marzą tacy ludzie?
a ty myslisz, ze kazdego stac na taki wyjazd? to sa ogromne koszta, zeby przeplynac lodka z Libii do Włoch potrzeba ok. 1000 - 1500 euro. nawet mnie nie byloby na cos takiego stac
jeff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-05, 15:06   #207
CDN2015
Rozeznanie
 
Avatar CDN2015
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 931
Dot.: Polityka :)

Cytat:
Napisane przez jeff Pokaż wiadomość
a ty myslisz, ze kazdego stac na taki wyjazd? to sa ogromne koszta, zeby przeplynac lodka z Libii do Włoch potrzeba ok. 1000 - 1500 euro. nawet mnie nie byloby na cos takiego stac
Tak tylko ci ludzie często zamiast pieniędzmi płacą np. rodzinnymi kosztownościami. Tym co im zostało.Niekiedy jest to pierścionek czy inna pamiątka, a niekiedy pieniądze. Wokół takiego przemytu są liczni handlarze, którzy odkupią od ciebie pierścień za 5 tyś euro a dadzą tylko 1000 tyś.
CDN2015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-05, 16:12   #208
jeff
Rozeznanie
 
Avatar jeff
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 512
Dot.: Polityka :)

Cytat:
Napisane przez CDN2015 Pokaż wiadomość
Tak tylko ci ludzie często zamiast pieniędzmi płacą np. rodzinnymi kosztownościami. Tym co im zostało.Niekiedy jest to pierścionek czy inna pamiątka, a niekiedy pieniądze. Wokół takiego przemytu są liczni handlarze, którzy odkupią od ciebie pierścień za 5 tyś euro a dadzą tylko 1000 tyś.
akurat nie ma znaczenia, czy placi sie pieniedzmi czy w zlocie. to zawsze jakies bogactwo, o ktore na Bliskim Wschodzie duzo trudniej niz u nas. to podam inny przyklad - Czeczenia. wielu ludzi w Groznym nadal mieszka w blokach bez scian, tam nie ma nic, do tego mieszkancy ciagle sa nekani przez Kadyrowa i Rosje. do Polski przybywaja uchodzcy, ale nie tak szybko i nie w takiej liczbie. natomiast imigranci, ktorzy szturmuja Europe, to nic innego jak anonimowa masa - nie wiemy skad sa, kim sa i w zasadzie po co przyjechali.
jeff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-05, 16:45   #209
CDN2015
Rozeznanie
 
Avatar CDN2015
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 931
Dot.: Polityka :)

Cytat:
Napisane przez jeff Pokaż wiadomość
akurat nie ma znaczenia, czy placi sie pieniedzmi czy w zlocie. to zawsze jakies bogactwo, o ktore na Bliskim Wschodzie duzo trudniej niz u nas. to podam inny przyklad - Czeczenia. wielu ludzi w Groznym nadal mieszka w blokach bez scian, tam nie ma nic, do tego mieszkancy ciagle sa nekani przez Kadyrowa i Rosje. do Polski przybywaja uchodzcy, ale nie tak szybko i nie w takiej liczbie. natomiast imigranci, ktorzy szturmuja Europe, to nic innego jak anonimowa masa - nie wiemy skad sa, kim sa i w zasadzie po co przyjechali.
Czemu trudno? Ci ludzie oddają wszystko co mają.Sprzedają za bezcen cwaniakom np. sztućce obrazy książki etc. Co ty myślisz , że zanim wybuchła wojna Syryjczycy mieszkali w lepiankach i jedli palcami?
Mówisz nie stać by cię było. Gdybyś wszystko ze swojego mieszkania sprzedała na pewno byś miała.Oni tak robią. Zegarki, aparaty fotograficzne, naczynia i zbierze się to 1000 euro.
Fakt, że to anonimowa masa i wielu spośród nich to ludzie szukający poprawy sytuacji życiowej, a nie uchodzący przed wojną. Ważne aby wyłapać tych albanczyków, afganistańczyków i innych.Tylko pytanie jak i tu jest problem.
CDN2015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-05, 18:58   #210
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Polityka :)

W Polsce nikt się nie czepią np. Wietnamczyków, nie ma u nas powszechnej ksenofobii, ale my widzimy podpalane przedmieścia we Francji, widzimy zamachy w Anglii, Francji, Holandii, Belgii i Hiszpanii. Widzimy co to znaczy Koran - Szatańskie Wersety, to oznacza afrykański islamofaszyzm z okaleczaniem narządów rodnych dziewcząt, agresję i brak tolerancji. Wietnamczycy, Murzyni w Ameryce, Chińczycy i inni nie wyznają wspólnej agresywnej ideologii jaką jest odłam afrykańskiego i bliskowschodniego islamu.

Europa nie ma przywództwa.
Aby zatrzymać śmierć na morzu trzeba wydać rozkaz flocie wojennej, aby zawracała łódki. Klienci jak zobaczą, że zapłacili za coś czego nie dostali najpierw wyrżną przemytników, a potem już drugi raz nie będą próbowali jechać.


UE niech dofinansuje Liban, MAroko i Turcję i tam niech się schronią.
To co ja widze w Budapeszcie to 5% dzieci i kobiet, a reszta 95% to 20 30 letnie agresywne byczki [ już wdarli się do domów Greków na wyspie Lesbos - taka "kultura"]. Pewnie agenci ISIS.


Za pare lat w UE dojdzie do władzy skrajna prawica i w najlepszym wypadku będą masowe deportacje, a w najgorszym islamiści będą jak Żydzi w czasie Hitlera, będą mieli holocaust.

Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2015-09-05 o 19:08
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-07 21:11:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:22.