Jak pozbyć się smrodu papierochów? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-19, 11:30   #1
hrabinadesroutoutou
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 148

Jak pozbyć się smrodu papierochów?


Dziewczyny! Mam problem, jak w tytule.
Zamieszkaliśmy w mieszkaniu, w którym palono przez kilka miesięcy. Jestem dopiero przed sprzątaniem, ale smród mnie dobija... Zaczynam się zastanawiać, jak usunąć ten nieprzyjemny zapach. Przeczytałam chyba wszystkie poradniki na ten temat w internecie, wszędzie to samo... Mam pytanie: czy jeżeli użyję środków do czyszczenia o mocnym, cytrusowym zapachu z dodatkiem octu, rozstawię w mieszkaniu parę talerzyków z sodą lub kawą mieloną i wypiorę wszystkie firanki i zasłony to smród zniknie? To wystarczy? Czy muszę zamówić ozonowanie mieszkania?
Sama paliłam ładnych parę lat ale rzuciłam gdy dowiedziałam się o astmie. Nie sądziłam, że będzie mi to kiedyś tak przeszkadzać :C
hrabinadesroutoutou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-19, 12:39   #2
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Jak pozbyć się smrodu papierochów?

Cytat:
Napisane przez hrabinadesroutoutou Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Mam problem, jak w tytule.
Zamieszkaliśmy w mieszkaniu, w którym palono przez kilka miesięcy. Jestem dopiero przed sprzątaniem, ale smród mnie dobija... Zaczynam się zastanawiać, jak usunąć ten nieprzyjemny zapach. Przeczytałam chyba wszystkie poradniki na ten temat w internecie, wszędzie to samo... Mam pytanie: czy jeżeli użyję środków do czyszczenia o mocnym, cytrusowym zapachu z dodatkiem octu, rozstawię w mieszkaniu parę talerzyków z sodą lub kawą mieloną i wypiorę wszystkie firanki i zasłony to smród zniknie? To wystarczy? Czy muszę zamówić ozonowanie mieszkania?
Sama paliłam ładnych parę lat ale rzuciłam gdy dowiedziałam się o astmie. Nie sądziłam, że będzie mi to kiedyś tak przeszkadzać :C
Ja bym spróbowała pomalować ściany, a resztę umyć czymś cytrusowym i wietrzyć wszystko otwarte.
Nie wiem, czy rozstawianie talerzyków w mieszkaniu coś da, ale myślę, że mogłoby pomóc w zamkniętych szafkach.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-19, 13:56   #3
Fatalida
Raczkowanie
 
Avatar Fatalida
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Piękny Wschód ;)
Wiadomości: 254
Dot.: Jak pozbyć się smrodu papierochów?

Cytat:
Napisane przez hrabinadesroutoutou Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Mam problem, jak w tytule.
Zamieszkaliśmy w mieszkaniu, w którym palono przez kilka miesięcy. Jestem dopiero przed sprzątaniem, ale smród mnie dobija... Zaczynam się zastanawiać, jak usunąć ten nieprzyjemny zapach. Przeczytałam chyba wszystkie poradniki na ten temat w internecie, wszędzie to samo... Mam pytanie: czy jeżeli użyję środków do czyszczenia o mocnym, cytrusowym zapachu z dodatkiem octu, rozstawię w mieszkaniu parę talerzyków z sodą lub kawą mieloną i wiypiorę wszystkie firank i zasłony to smród zniknie? To wystarczy? Czy muszę zamówić ozonowanie mieszkania?
Sama paliłam ładnych parę lat ale rzuciłam gdy dowiedziałam się o astmie. Nie sądziłam, że będzie mi to kiedyś tak przeszkadzać :C
Firanki najlepiej wyrzuć, kup neutalizator zapachów a ściany przed malowaniem umyj. Meble - pranie tapicerki. Nie będzie łatwo, ale próbuj
__________________
Nick Vujicic:
'If you can't get a miracle, become one."
Fatalida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-19, 18:38   #4
hrabinadesroutoutou
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 148
Dot.: Jak pozbyć się smrodu papierochów?

Na szczęście żadnych mebli tapicerowanych w mieszkaniu nie ma, samo drewno. Wersalkę i łóżko mam swoje.
Firanek niestety nie wyrzucę, bo mieszkanie wynajmowane i należą one do właściciela - co prawda mogę zdjąć, ale szczerze mówiąc nie chcę kupować specjalnie firanek po to, aby powisiały co najwyżej rok, bo potem idziemy na swoje mieszkanie i o takim wymiarze na pewno nie będą nam pasowały.
Pomyję wszystkie okna, meble, kaloryfery i szafy oczyszczaczem parowym z dodatkiem octu, a potem jeszcze raz przelecę jakimś ajaxem, też z octem... Może coś pomoże... Ścian malować nie mam zamiaru, co najwyżej umyć.
Rozstawię tez parę świeczek zapachowych.
Oby pomogło!
hrabinadesroutoutou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-19, 19:10   #5
tiaara
Wtajemniczenie
 
Avatar tiaara
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 211
GG do tiaara
Dot.: Jak pozbyć się smrodu papierochów?

no raczej bym ścian nie myła. dym i wszystko zostawiają nalot na farbie. jak nie chcesz porobić okropnych plam to zostaw to tak jak jest, prawda jest taka że papierosy włażą we wszystko i ciężko się tego smrodku pozbyć. mam sąsiadów którzy palili przez kilka lat w mieszkaniu nie zważając na to bo i tego nie czuli. zastanawiać się nad tym zaczęli jak wychowawczyni ich syna powiedziała że czuć od dziecka papierosy. tak wszystko było przesiąknięte ... wywalili stare meble, zrobili generalkę w domu ( zdzieranie starych tynków i farb, gładzie od nowa, nowe meble) a palić zaczęli na balkonie lub klatce. teraz dopiero poczuli inne powietrze w domu.
__________________
Panie! Daj mi siłę
-do akceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
-odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
-i mądrość, abym ukrył ciała tych, którzy mnie dzisiaj wkurzyli.



http://www.suwaczek.pl/cache/2310a7ec99.png
tiaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-19, 20:32   #6
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Jak pozbyć się smrodu papierochów?

Najwazniejsze firany,w nich siedzi najwiecej smrodu.Do mycia podlog i innych rzeczy dodaj ocet.Scian nie myj,bo tak jak ktos juz pisal zrobisz plamy i bedziesz musiala malowac.
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-20, 09:08   #7
Fatalida
Raczkowanie
 
Avatar Fatalida
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Piękny Wschód ;)
Wiadomości: 254
Dot.: Jak pozbyć się smrodu papierochów?

Dokładnie, największy "podtrzymywacz" smrodu to firanki. A co do mycia ścian to tylko w połączeniu z malowaniem. W innym wypadku, tak jak mówiły dziewczyny, będą mega plamy (wątpię żeby właściciel zainwestował w farbę, którą można potraktować ścierką ) Polecany neutralizator zapachów to ONA.
__________________
Nick Vujicic:
'If you can't get a miracle, become one."
Fatalida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-20 10:08:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:05.