jehowi-sekta? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-18, 13:43   #1
tusiaczek6
Zadomowienie
 
Avatar tusiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1 103

jehowi-sekta?


Moj katecheta upiera sie zemna ze jehowi to sekta a ja w internecie poszukalam ze w Polsce uznawani sa jako inna religai.mam w klasie kolzanke ktora jest wyznania jechowego i tez niezgadza sie z tym co powiedzial katecheta ze jehowi przez chrzescijan sa uznawani jako sekta i ze niespotkali sie nigdy z papiezem. czy ktos ma jakies informacje aby potwierdzic moje zdanie?

chyba ze ja tez sie myle?

Pomozcie
tusiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 13:46   #2
caroline_1988
Zakorzenienie
 
Avatar caroline_1988
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ஜ
Wiadomości: 6 675
GG do caroline_1988
Dot.: jehowi-sekta?

Cytat:
Napisane przez tusiaczek6 Pokaż wiadomość
Moj katecheta upiera sie zemna ze jehowi to sekta a ja w internecie poszukalam ze w Polsce uznawani sa jako inna religai.mam w klasie kolzanke ktora jest wyznania jechowego i tez niezgadza sie z tym co powiedzial katecheta ze jehowi przez chrzescijan sa uznawani jako sekta i ze niespotkali sie nigdy z papiezem. czy ktos ma jakies informacje aby potwierdzic moje zdanie?

chyba ze ja tez sie myle?

Pomozcie
moim zdaniem to sekta... nie wiem czy dokłądnie wiesz jakie oni mają swoje zadania czy jak to tam nazwac... przeczytaj sobie książkę Chłód od raju Jany Frey To historia na faktach i dla mnie wstrząsająca...
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja ...Twoja mama!
caroline_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 13:52   #3
agatkaz88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 308
Dot.: jehowi-sekta?

caroline_1988: a czemu uważasz, ze to sekta?

moja dobra koleżanka jest świadkiem jechowm, ja osobiscie tej religii nie rozumiem, ale toleruje..

ale moze jest coś o czym nie wiem ?
__________________
S.E.S.J.A
agatkaz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 13:55   #4
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: jehowi-sekta?

gdzie znalazlas ze to inna religia?Na stronie Jehowców?z tego co mi wiadomo przez KK sa uznawani za sekte

Mnie tez niby nie przeszkadzaja,le ciagle nachodza moj dom,teraz juz nawet nie udaje ze mnie nie ma.Nie otwieram a oni i tak ,wczoraj znowu byli place za to ze kiedys wymienilam pare zdan,albo wysluchalam co mieli do powiedzenia i jestem na zawsze w ich bazie
Mam znajomeghoktory byl od urodzenia świadkiem wiec dowiedzialam sie co nieco.Nie podoba mi sie to i na pewno wiem ,ze ja bym sie tam nie odnalazla .Zreszta on tez od nich odszedl.
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 13:55   #5
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: jehowi-sekta?

Ja bym powiedziała, ze to co wyznają jest religią.
Ale to w jaki sposób włączają nowych członków, jak z nimi rozmawiają (wcześniej się tego ucząc), ociera się o sektę.
No i ten problem z transfuzją krwi...
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 13:58   #6
Chii1986
Zakorzenienie
 
Avatar Chii1986
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 326
Dot.: jehowi-sekta?

Rodzice mojej koleżanki są jehowymi.. trochę wg. mnie samolubnie postąpili bo niby gdy była dzieckiem miała pierwszą komunie itp. ale jednak rodzice to jakiś wzór i Ona dlugo była rozbita miedzy dwoma religiami, była chrześcianką a w domu słyszała inne teorie,miała mętlik. Niektóre ich zasady do mnie nie przemawiały np. gdy była ciężko przeziębiona Jej mama absolutnie odmawiała stosowania leków, tylko dawała Jej jakieś ziółka do picia.. oczywiście nie wiem czy to wynikało z religii czy podejścia do życia.
Nie znam dobrze zasad religii świadków jehowy więc nie mogę tej religii krytykować. Jednak znam paru wyznawców tej religii i te osoby mają dziwne podejście do życia i uchodzą w mieście za dziwaków nawet przez ludzi, którzy nie wiedzą że są jehowymi, oczywiście to może zależeć od ich podejścia do życia ale religia na pewno też ma duży wpływ.
Właśnie, jest jeszcze kontrowersyjny problem transfuzji...
__________________
31maj 2013 HANIA
Chii1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 14:02   #7
ka_tula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: wstyd się przyznać... Starachowice ... ;)
Wiadomości: 360
Dot.: jehowi-sekta?

Cytat:
Napisane przez tusiaczek6 Pokaż wiadomość
Moj katecheta upiera sie zemna ze jehowi to sekta a ja w internecie poszukalam ze w Polsce uznawani sa jako inna religai.mam w klasie kolzanke ktora jest wyznania jechowego i tez niezgadza sie z tym co powiedzial katecheta ze jehowi przez chrzescijan sa uznawani jako sekta i ze niespotkali sie nigdy z papiezem. czy ktos ma jakies informacje aby potwierdzic moje zdanie?

chyba ze ja tez sie myle?

Pomozcie
Wikipedia: http://pl.wikipedia.org/wiki/Sekta

Sekta (od łac. secta - kierunek, droga, postępowanie, zasady, stronnictwo, nauka, od sequi - iść za kimś, postępować, towarzyszyć lub łac. secare, sectare - odcinać, odrąbywać, odcinać się od czegoś) - pierwotnie określenie grupy wyznawców, których poglądy religijne są przez tradycyjne Kościoły uznane za niezgodne z oficjalną, dominującą doktryną. Współcześnie termin kontrowersyjny (według jego przeciwników będący elementem pseudonauki), nie uznawany przez niektórych religioznawców[1], używany między innymi przez chrześcijan[2] w odniesieniu do mniejszości wyznaniowych, m.in. które oddzieliły się od macierzystej organizacji wyznaniowej i które z uwagi na stosowane przez nie metody uważają za niebezpieczne.
Sektę, według definicji encyklopedycznej, charakteryzuje zespół wybranych cech, które często uznawane są za negatywne przez oficjalne instytucje państwowe lub religijne, m. in. autorytarne sprawowanie władzy przez przywódcę sekty, traktowanie członków sekty w sposób instrumentalny przez jej kierownictwo, łączenie celów politycznych i ekonomicznych (czerpanie korzyści materialnych z działalności sekty przez wybrane osoby lub grupy osób) z celami religijnymi lub parareligijnymi, brak samokrytycyzmu, dążenie do uniezależnienia się od uznawanych przez społeczeństwo czynników kontroli (np. rodzina lub media)[2].

W kwestii formalnej - nie wyznanie "jehowowe", tylko Świadkowie Jehowy.
Świadkowie Jehowy są uznawani za kościól. i są wpisani do rejestru kościołów i innych związków wyznaniowych jako chrześcijański
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9...niowe_w_Polsce
Co do meritum nie bedę sie wypowiadać.. jestem ateistka i dla mnie każda religia ma w sobie coś z sekty.
ka_tula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-18, 14:05   #8
szien
Wtajemniczenie
 
Avatar szien
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 2 366
Dot.: jehowi-sekta?

dla KK nawet praktykanci Yogi sa sekta, osobiscie nie wiem czy Jehowi sa sekta, czy religia, nie wnikam. Wiem jedno, dla mnie to nie bezpieczne zjawisko (Jehowi). Jak czlowiek moze pozwolic na smierc swojego dziecka poprzez zakaz transfuzji krwi, bo mu religia na to nie pozwala? Oni potem moga z tym zyc?
szien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 14:06   #9
grinajs
Raczkowanie
 
Avatar grinajs
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 280
Dot.: jehowi-sekta?

jehostwo to nie religia! to sekta.A po za tym droga tusiaczek6 powinnaś wiedziec,ze na świecie są cztery religie:
-chrześcijanstwo
-islam
-buddyzm
-judaizm

a tak na marginesie to powiem jedno,że bardzo dużo krzywdy potrafią wyrządzić ŚJ w rodzinie gdy odejdą od chrzescijanstwa.Matka mojego TŻ ze swoja siostra i jej dziećmi 6 lat temu odeszła do nich i nawet się nie pytaj jaką krzywdę wyrządziła mojemu tż,jego rodzeństwu i najbliższej rodzinie.Ja osobiście ich nietoleruję.Na moim osiedlu maja wielką salę królestwa i do szału mnie doprowadza jak kilka razy w tygodniu łąpią mnie(i innych) na ulicy chcąc "porozmawiać o prawdzie" którą głoszą.Raz,ze sobie nie życzę by ktoś mi z mózgu robił wodę i zaczepial mnie na ulicy badz gdzie kolwiek a dwa to to,że innych namolnych ludzi niż oni nie znam.
__________________
Gucio-kupka psiego nieszczęścia szuka pilnie domu

Korabiewickie schronisko dla zwierząt
Jeżeli nie jest Tobie obojętny los bezdomnych zwierząt prosze Cię o pomocRazem zdziałamy wiele.W pojedynkę nic.
grinajs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 14:06   #10
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: jehowi-sekta?

już było
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...adkowie+jehowy

Cytat:
Napisane przez grinajs Pokaż wiadomość
jA po za tym droga tusiaczek6 powinnaś wiedziec,ze na świecie są cztery religie:
-chrześcijanstwo
-islam
-buddyzm
-judaizm

no wiesz, to ja w podstawowce wiedzialam, ze na swiecie jest wiele religii (z ksiazki o religiach, ktora dostalam na zakonczenie roku )

wiem, ze Wikipedia to zadne zrodlo, ale akurat tu nie widze wiekszych bledow...
http://pl.wikipedia.org/wiki/Religia...ie_.C5.9Bwiata

edit: bardziej wiarygodne zrodlo - zdjecie diagramu z mojej ksiazki edukacyjnej dla dziec/mlodziezy z serii "Świat wokół nas"
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1080667.JPG (102,3 KB, 130 załadowań)
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 14:08   #11
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: jehowi-sekta?

faktycznie ,mea culpa
http://katolikos.republika.pl/koscioly.htm

ale zgadzam sie z Aaricią8.
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-18, 14:11   #12
agatkaz88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 308
Dot.: jehowi-sekta?

z tą transfuzja krwi to .. moja koleżanka jechowa powiedziała, ze ona by wręcz nigdy nie wybaczyła swoim rodzicom gdyby sie zgodzili na transfuzje , w ogóle kiedys mi dużo opowiadała o tej religi .. ale nie namawiała. a teraz w ogóle na ten temat nie rozmawiamy

no czasami coś wspomni .. ze w jej religi wszyscy są tacy uczciwi i w ogóle, ze nie ma czegos takiego jak alkoholizm, rozwody itd
__________________
S.E.S.J.A
agatkaz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 14:12   #13
caroline_1988
Zakorzenienie
 
Avatar caroline_1988
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ஜ
Wiadomości: 6 675
GG do caroline_1988
jehowi-sekta?

Cytat:
Napisane przez agatkaz88 Pokaż wiadomość
caroline_1988: a czemu uważasz, ze to sekta?

moja dobra koleżanka jest świadkiem jechowm, ja osobiscie tej religii nie rozumiem, ale toleruje..

ale moze jest coś o czym nie wiem ?
przez 3 lata chodziłam z koleżanką jechowa do szkoły i dobrze sie dogadywałysmy. także nie mam nic do nich ale polecam Ci ksiązke, którą wcześmniej wymieniłam... nie pdoba mi się jak oni tam traktują ludzi... to smutne... płakałam jak czytałam

Cytat:
Napisane przez agatkaz88 Pokaż wiadomość
z tą transfuzja krwi to .. moja koleżanka jechowa powiedziała, ze ona by wręcz nigdy nie wybaczyła swoim rodzicom gdyby sie zgodzili na transfuzje , w ogóle kiedys mi dużo opowiadała o tej religi .. ale nie namawiała. a teraz w ogóle na ten temat nie rozmawiamy

no czasami coś wspomni .. ze w jej religi wszyscy są tacy uczciwi i w ogóle, ze nie ma czegos takiego jak alkoholizm, rozwody itd
może i nie ma ale panuje tam cholerna dyscyplina w rodzinach a małym dzieciom wręcz obierane jest dzieciństwo... moim zdaniem tam nie isttnieje prawdziwa miłośc...
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja ...Twoja mama!

Edytowane przez rambo
Czas edycji: 2007-09-20 o 14:40 Powód: post pod postem
caroline_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 14:15   #14
kleiner-Igel
Zadomowienie
 
Avatar kleiner-Igel
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Mój-kawałek-podłogi
Wiadomości: 1 651
Dot.: jehowi-sekta?

Prawnie w Polsce ma status kościoła, nie sekty. I to jest akuraat fakt, osobiste opinie tu raczej na wiele się nie zdadzą. Też nie przepadam a namolnymi osobami "głoszącymi prawdę", ale nazywanie ich sektą to opinia, nie fakt.
__________________
Blog Rodzynki Sułtańskie. O Turcji nie zawsze na serio
kleiner-Igel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 14:18   #15
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: jehowi-sekta?

swego czasu wprowadzili nowa technike gloszenia ,chodzili z małymi dziećmi ,ktore czytały fragmenty pisma.
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 14:20   #16
caroline_1988
Zakorzenienie
 
Avatar caroline_1988
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ஜ
Wiadomości: 6 675
GG do caroline_1988
Dot.: jehowi-sekta?

Cytat:
Napisane przez bess Pokaż wiadomość
swego czasu wprowadzili nowa technike gloszenia ,chodzili z małymi dziećmi ,ktore czytały fragmenty pisma.
ech... to naprawde jest chore moim zdaniem...
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja ...Twoja mama!
caroline_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 14:21   #17
agatkaz88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 308
Dot.: jehowi-sekta?

caroline_1988: a mogłabys troche zdradzić coś o tej ksiazki ? jak traktuja ludzi ? co takiego robia,ze smutna ta ksiazka ?

a jeszcze jedno mi sie przypomniało o tej koleżace, ze rodzice zabraniają jej spotkan z jakimkolwiek chłopakiem, jak juz bedzie miała z kims byc to tylko jak ebdzie tego na 100 % pewna i praktycznie odrazu maja status narzeczonych. tak sie zastanawiam.. jak mozna byc pewnym, ze sie z kims bedzie na 100 % i ze to prawdziwa miłosc jak sie tego kogoś w ogóle nie zna
__________________
S.E.S.J.A
agatkaz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 14:25   #18
kleiner-Igel
Zadomowienie
 
Avatar kleiner-Igel
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Mój-kawałek-podłogi
Wiadomości: 1 651
Dot.: jehowi-sekta?

Tak, tam praktycznie rodzice podejmują decyzję za młodych, że mają być razem. On nie mają wiele do powiedzenia. Ale podobnie jest w islamie, a przecież nikt nie będzie wątpił, czy to sekta, czy religia.
__________________
Blog Rodzynki Sułtańskie. O Turcji nie zawsze na serio
kleiner-Igel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 14:26   #19
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: jehowi-sekta?

Cytat:
Napisane przez agatkaz88 Pokaż wiadomość
caroline_1988: a mogłabys troche zdradzić coś o tej ksiazki ? jak traktuja ludzi ? co takiego robia,ze smutna ta ksiazka ?

a jeszcze jedno mi sie przypomniało o tej koleżace, ze rodzice zabraniają jej spotkan z jakimkolwiek chłopakiem, jak juz bedzie miała z kims byc to tylko jak ebdzie tego na 100 % pewna i praktycznie odrazu maja status narzeczonych. tak sie zastanawiam.. jak mozna byc pewnym, ze sie z kims bedzie na 100 % i ze to prawdziwa miłosc jak sie tego kogoś w ogóle nie zna
moj kolega mial to samo.Jakas tam znajoma mial dopiero jak od nich odszedl,a oznil sie i tak z 1 dziewczyna z ktora zaczal s ie dluzej spotykac.
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-18, 14:26   #20
aniess
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 1 977
GG do aniess
Dot.: jehowi-sekta?

Z innych "ciekawostek" (?) dot. Jehowych- nie obchodzą urodzin, bo jak to moja koleżanka Jehowa mówiła: "Bóg urodzin nie obchodził..."
__________________
ziu
aniess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 14:27   #21
caroline_1988
Zakorzenienie
 
Avatar caroline_1988
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ஜ
Wiadomości: 6 675
GG do caroline_1988
jehowi-sekta?

Cytat:
Napisane przez agatkaz88 Pokaż wiadomość
caroline_1988: a mogłabys troche zdradzić coś o tej ksiazki ? jak traktuja ludzi ? co takiego robia,ze smutna ta ksiazka ?

a jeszcze jedno mi sie przypomniało o tej koleżace, ze rodzice zabraniają jej spotkan z jakimkolwiek chłopakiem, jak juz bedzie miała z kims byc to tylko jak ebdzie tego na 100 % pewna i praktycznie odrazu maja status narzeczonych. tak sie zastanawiam.. jak mozna byc pewnym, ze sie z kims bedzie na 100 % i ze to prawdziwa miłosc jak sie tego kogoś w ogóle nie zna
dokłądnie tak jest! a jeżeli chodzi o książkę to wpisz w gogle tytuł to Ci się wyświetla opinie o niej i opisy... nie chcę tutaj kopiowac a kto jest zainteresowany sobie poszuka

Cytat:
Napisane przez aniess Pokaż wiadomość
Z innych "ciekawostek" (?) dot. Jehowych- nie obchodzą urodzin, bo jak to moja koleżanka Jehowa mówiła: "Bóg urodzin nie obchodził..."
tak... nawet w tej książce tak było... dziewczyna nigdy nie dostała prezentu na urodziny a jak kiedys koleżanka przyniosła jej prezent macohca zaraz go wyrzuciła do śmieci
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja ...Twoja mama!

Edytowane przez rambo
Czas edycji: 2007-09-20 o 14:42 Powód: post pod postem
caroline_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 14:28   #22
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: jehowi-sekta?

Cytat:
Napisane przez bess Pokaż wiadomość
swego czasu wprowadzili nowa technike gloszenia ,chodzili z małymi dziećmi ,ktore czytały fragmenty pisma.


I to właśnie sposoby głoszenia ich wiary mnie dobijają.
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 14:30   #23
caroline_1988
Zakorzenienie
 
Avatar caroline_1988
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ஜ
Wiadomości: 6 675
GG do caroline_1988
Dot.: jehowi-sekta?

Cytat:
Napisane przez aaricia8 Pokaż wiadomość
I to właśnie sposoby głoszenia ich wiary mnie dobijają.
mnie nie tylko sposoby głoszenia ale też sposoby traktowania przez nich ludzi...
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja ...Twoja mama!
caroline_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 14:31   #24
paulinka3110
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinka3110
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Pomerania :)
Wiadomości: 2 363
Dot.: jehowi-sekta?

Cytat:
Napisane przez ka_tula Pokaż wiadomość
Co do meritum nie bedę sie wypowiadać.. jestem ateistka i dla mnie każda religia ma w sobie coś z sekty.

Chciałam to samo napisać!

W klasie w ogóniaku miałam 2 dziewczyny tej wiary/ sekty (nie wiem jak to określić)

Wogóle z tego co nie raz opowiadała to dziwne mają tam "zwyczaje".
Jedna nie poszła na studniówkę, bo ta religia zabrania bawic się w gronie ludzi o innym wyznaniu. Druga za to poszła- jej rodzina też jest Jehowa ale jakoś bardziej liberalnie.

Za to ta pierwsza nie raz próbowała nas wciągnąć w rozmowę na temat religii i kim jest Chrystus i takie tam, ale nic na siłę i były to takie rozmowy na luzie.

No i z tego co mi opowiadała koleżanka to Jehowi są strasznie uprzedzeni do innych religii. Ale chyba tak samo jak każdy katolik do innych wyznań...
W sumie nie wiem dlaczego przecież we wszystkich religiach chodzi o to samo, aby być dobrym, szanować bliźniego itp. różni się tylko sposób modlitwy, postrzegania Boga i innych świętych.
__________________
maniaczko-fanka mundurowych

Moja książkowa wymiana. Zapraszam
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=630571http://
paulinka3110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 14:33   #25
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: jehowi-sekta?

no niby tak ale inni wyznawcy nie pukaja mi co tydzien do drzwi.Ta natarczywosc jest odpychajaca,co coiekawe wiedza gdzie chodzic bo na moim osiedlu mieszka duzo starszych osob.Mojego sąsiada juz zwerbowali pare lat temu,a taki obok tez czesto znimi rozmawia.2 klatki dalej mieszka jakis wazny przywodca-nie wiem jak sie nazywa ta funkcja.Jestem w oku cyklonu
A na nastepnym osiedlu zaatakowali mnie ulotka,w parku tez
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 14:33   #26
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: jehowi-sekta?

Czy są sektą? Najpierw należy sie zastanowic co się rozumie pod pojęciem sekta. Te pojęcie jest uzywane głownie przez chrześcijan w stosunku do mniejszości wyznaniowych, które wprowadziły własne zasady (odrzuciły niektóre dogmaty, zmieniły treśc Biblii itp). Sekty najczęściej posiadają przywódców/guru/, którzy wykorzystują ludzkie słabości do manipulowania i podporządkowania sobie innych, poszukują osób zagubionych i nie znajdujących wartości w KK. Z takiej strony można uznac świadków Jehowy za sektę.
Stosują różne metody pozyskiwania członków, są nachalni.
Kiedyś czytałam artykuł o pewnej dziewczynie, która chciała odejśc od Świadków Jehowy. Było trudno...

Cytat:
Napisane przez aaricia8
Ja bym powiedziała, ze to co wyznają jest religią.
Ale to w jaki sposób włączają nowych członków, jak z nimi rozmawiają (wcześniej się tego ucząc), ociera się o sektę.
No i ten problem z transfuzją krwi...
Myślę dokładnie tak samo
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 14:33   #27
wybujana
Wtajemniczenie
 
Avatar wybujana
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice/Czechowice-Dz.
Wiadomości: 2 613
Dot.: jehowi-sekta?

nie wiem czy sekta, czy nie...mam mieszane odczucia.
Moj kolega jest takiej wiary, ale jakos nigdy o tym nie gadalismy.
Nie rozumiem ich religi i powiem szczerze - rozumiec nie chcę
__________________
Uwielbiam siebie


http://www.youtube.com/watch?v=R9xUQwdVKhQ
wybujana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 14:35   #28
caroline_1988
Zakorzenienie
 
Avatar caroline_1988
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ஜ
Wiadomości: 6 675
GG do caroline_1988
Dot.: jehowi-sekta?

oni mają więcej takich problemów jak transfuzja krwi...
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja ...Twoja mama!
caroline_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 14:42   #29
kleiner-Igel
Zadomowienie
 
Avatar kleiner-Igel
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Mój-kawałek-podłogi
Wiadomości: 1 651
Dot.: jehowi-sekta?

Cytat:
Napisane przez caroline_1988 Pokaż wiadomość
oni mają więcej takich problemów jak transfuzja krwi...
caroline ale znakomita większośc "jehowców" przechodzi tam dobrowolnie. Wiekszośc ich "wspólnoty" todawni chrześcijanie. A przecież oni doskonale znali zasady tej wiary/sekty, zanim do niej wstąpili. Tak więc problemy typu transfuzja to ich wybór. Oczywiście są przypadki, kiedy dzieci sa od dzieciństwa wychowywane w tej wierze tak samo jak wiekszośc z nas w katolicyzmie. Patrząc z boku na islam, katolicyzm czy nawet judaizm - możemy dojśc do podobnych wniosków, jak w przypadku jehowych. Przecież dyskuzja ma dotyczyć tego, czy to sekta, czy nie, a nie tego, czy ich zwyczaje sa dla nas dziwne. Nie obchodza oni np. Bożego Naarodzenia, ale Żydzi również, to nie jest żadnen argument przemawiający za tym, że to sekta. Trzymajmy się definicji.
__________________
Blog Rodzynki Sułtańskie. O Turcji nie zawsze na serio
kleiner-Igel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 14:46   #30
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: jehowi-sekta?

Czy świadkowie są sektą czy nie- trudno określić. Oficjalnie są zarejestrowaną jednostką wyznaniową w Polsce. Nie wolno wobec nich używać słowa SEKTA, gdyż jest to karalne- zakazuje tego ustawa o związkach wyznaniowych (tak samo wobec innych zarejestrowanych jednostek wyznaniowych). Z chrześcijańskiego pnktu widzenia- Świadkowie mają swoją Biblię, która niestety ma niewiele wspólnego z taką Biblią jaką posługuje się reszta chrześcijańskiego świata- brakuje w niej wielu fragmentów, są powycinane i powyrzucane. Świadkowie od samego momentu wstąpienia są uczeni tego jak rozmawiać z innymi ludźmi- w ręce mojego pastora wpadła ich książeczka "podręcznik" rozmowy z ludźmi... paranoja. No i najważniejsze- nie wierzą w Trójcę Świętą i w to, ze Jezus był/jest Bogiem. A to wg mnie wyklucza ich z kręgu wyznania chrześcijańskiego.
Smutne jest to, że Ci ludzie są od początku uczeni pewnych rzeczy. I efektem jest to, ze nie potrafią potem nawet słuchać pogladów religijnych innych ludzi. Ja z nimi nie gadam bo szkoda mi na to czasu. Chociaż jestem chrześcijanką (wyznania protestanckiego), znam Biblię, doswiadczyłam Bożej obecności w swoim życiu i lubię o tym opowiadać innym, ale z nimi nie da sie porozmawiać, bo od razu wyskakują ze Strażnicą, swoją przerobioną biblią i cytatami z niej.
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:11.