Wrześniowe mamusie 2015 - część I - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-10-16, 11:08   #991
agu23gda
Wtajemniczenie
 
Avatar agu23gda
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 131
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez malena1979 Pokaż wiadomość
Tylko to są te małe jakby co, czyli AAA

---------- Dopisano o 11:04 ---------- Poprzedni post napisano o 11:02 ----------



Jak ja Cię dobrze rozumiem. A pomyśl, że ja mam do tego jeszcze moja pieciolatkę, która też potrzebuje mamy...
Nie wyobrazam sobie dodatkowego zajecia w formie opieki nad psem a nawet rybek w akwarium a co dopiero drugiego dziecka ktore tez potrzebuje czasu i uwagi. Szacun. Naprawde... ja od rana w pizamie bo musze pajacowac zeby nie plakala. Ubiore sie, umyje zeby i zrobie obiad dopiero jak tz wroci z pracy lub ewa cudem zasnie.
agu23gda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-16, 11:10   #992
aakkzzii
Zakorzenienie
 
Avatar aakkzzii
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 8 348
GG do aakkzzii
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez Kissmisiaa Pokaż wiadomość
Czy waszym dzieciom lepiej się śpi w wózkach niż w łóżeczku?
Moja śpi w dzień w wózku a na nic idzie do łóżeczka do pierwszego karmienia potem ląduje w wozku
__________________
bardzo przepraszam za błędy ortograficzne !
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1wu9i2qk0.png

wymianki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1112886
aakkzzii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-16, 11:11   #993
Mten
Rozeznanie
 
Avatar Mten
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 788
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez agu23gda Pokaż wiadomość
Moja Ewa tez spi malo. W nocy ok 22 do 5-6 karmienie i do 8 albo wcale. W dzien ze 2 h. Cora mohej siostry podobnie. Mysle ze jak na prawie 2 mczne dzieci jest wystarczajaco. To juz nie noworodek ktory tylko spi

Teraz od rana nie spi. Chodzimy po domu. Ogladamy zabawki. Spiewamy. Robimy kupska albo kichamy a co kich to kkeks wiec matka przewija zeby znow dupska malego nie podraznic i tak wkolo macieju. No i czasami ide siku a w tle ryk Ewy obdzieranej ze skory bo okrutna matka ja zostawila na pol minuty. Wyrodna taka... sikac jej sie zachciewa... :P
Powiem tak ja pierdziu.... Mój mnie przyzwyczail że tyle śpi a teraz masakra :-P
W nocy już o 1:30 po godzinnym karmieniu oddałam go mężowi bo już nie miałam siły a on usnal mu na rękach w 5minut.... I spał do 6:00...
__________________
21.09.2015 Będę mamą Czekamy na Tymonka
Mten jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-16, 11:14   #994
Blondynka17
Zadomowienie
 
Avatar Blondynka17
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 365
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez Kissmisiaa Pokaż wiadomość
Czy waszym dzieciom lepiej się śpi w wózkach niż w łóżeczku?
Moj spi w lezaczku na plasko caly dzien a na noc w lozeczku, ale jak juz swiruje za dlugo w nocy to go klade do lezaczka bo tam lepiej zasypia.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxhqvk7zqzw700.png
06.04. pierwsze kopniaczki
Blondynka17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-16, 11:19   #995
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Wrześniowe mamusie - część I

Cytat:
Napisane przez grita Pokaż wiadomość
U mnie podobnie, starsza spala fatalnie... trochę lepiej się zrobiło od czasu aż miała 8-9 m-cy i przeszła na 2 dłuższe drzemki w ciągu dnia. A tak to sypiala po 15-20 minut ciągle.

Dobrze, ze chociaż te młodsze nie dają tak w kość ze snem, przynajmniej na razie

Gorzej niz ze starsza byc nie moze, wiec jestem pozytywnie nastawiona

---------- Dopisano o 12:17 ---------- Poprzedni post napisano o 12:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Danaeee84 Pokaż wiadomość
Zależy od dnia. Czasem płacze od 14-15 do wieczora, czasem jest spokojny. I niestety ma kolki. W ciągu dnia leży na kocyku, wierzga nogami i rączkami, guga. I je... Bardzo często, a przybiera
mało






Już mi jest ciężko. Na samym początku też tyle spał. Przestawiło mu się po pobycie w szpitalu i niestety tak zostało Często gonię resztką sił, w domu bałagan, brak czasu na jedzenie. Makabra jednym słowem



---------- Dopisano o 12:19 ---------- Poprzedni post napisano o 12:17 ----------

Cytat:
Napisane przez grita Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy zniknęła wam już ciemna kreska z brzucha? Ja wciąż ją mam niestety, na dodatek pępek jest taki nieladny, ciemny, wygląda jak brudny. Nie pamiętam jak to było poprzednio, ale mam wrażenie że szybciej mi to wszystko zeszło.



U mnie mały.na szczęście sporo sypia, szczególnie jak ma dobry dzień. Bo są takie, ze większość czasu marudzi. Zazwyczaj w nocy śpi od 21 do 6-7 z 3-4 pobudkami. A wyciągu dnia ma dwie 2 godzinne drzemki. Dzisiaj np śpi od 8:30, wstał tylko na żarcie i śpi dalej. Ogarnęłam cały dom, zupę mam z wczoraj, ryba się piecze, normalnie dawno nie byłam ogarnieta już o 11



Kiss, mój uwielbia karuzelke, mam jeszcze po córce, więc to nie jakaś nowość. Ale oczami wodzi za zabawkami jak szalony wkleję Ci linka jak będę na kompie.

W tej ciazy w ogole sie nie pojawila, ale ze starsza mialam i zniknela po dobrych kilku miesiacach
meneq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-16, 11:19   #996
Mten
Rozeznanie
 
Avatar Mten
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 788
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez Blondynka17 Pokaż wiadomość
Moj spi w lezaczku na plasko caly dzien a na noc w lozeczku, ale jak juz swiruje za dlugo w nocy to go klade do lezaczka bo tam lepiej zasypia.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Mój też lepiej śpi w Lezaczku
__________________
21.09.2015 Będę mamą Czekamy na Tymonka
Mten jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-16, 11:21   #997
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez malena1979 Pokaż wiadomość
Mój śpi głównie w koszu Mojżesza, łóżeczko jest be. Myślę, że ma za dużo przestrzeni, a koszyk go "otula".

Dziewczyny, no mój mąż to czasem przeagent
Ogólnie jest bardzo pomocny, ale wizja pozostania samemu i to jeszcze z dwójką najwyraźniej jeszcze go przerasta.
Ale do fryzjera naprawdę muszę iść i do kosmetyczki(ale tam to tylko jakieś 15 min. To może da radę? )

---------- Dopisano o 10:39 ---------- Poprzedni post napisano o 10:37 ----------



Mam dokładnie tak samo. Linia ciągle jest i "brudny" pępek.

Mój ma w nosie karuzelę, a taka ładną mu kupiłam z projektorem z nadzieją, że go trochę zajmie w łóżeczku.

Moze jeszcze za wczesnie? Ruri ma tez w nosie karuzele
meneq jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-16, 11:26   #998
asia1010
Zadomowienie
 
Avatar asia1010
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 672
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
No ale nie zmusze jak nie chce spać. Zresztą jest wesoły i pogodny i mało płacze ostatnio wiec chyba taki ma już rytm i nie ma co z nim walczyć.

Ja dostałam po szwagierce Fisher price grająca z projektorem I generalnie jest spoko ale jedna rada - patrz na jakie baterie działa karuzela bo ta nasza jest na R20 i to jest porażka. Poza tym zużywa tyle prądu ze po paru cyklach juz zaczynają padać te baterie.
Ja dostałam od koleżanki fisher z projektorem i jest przerobiona z baterii na zasilacz. Koleżanki mąż przerobil bo mówiła ze na baterie nie wyrabiala

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------

Mój w dzień też mało śpi moze łącznie dwie godziny. Leży i patrzy na zabawki słucha muzyki albo marudzi :-D i ma tak że jsSt strasznie zmęczony oczka już malutkie do spania i ledwo patrzy ale nie śpi, a jak usnie to na chwilę
__________________
Synek: 28.08.2015 !
asia1010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-16, 11:26   #999
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez Kissmisiaa Pokaż wiadomość
Czy waszym dzieciom lepiej się śpi w wózkach niż w łóżeczku?

Ruri spi na materacu i chyba jest jej dobrze. Lozeczka ani wozka nie mamy, wiec nie odpowiem
meneq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-16, 11:30   #1000
Kissmisiaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kissmisiaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 6 439
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez aakkzzii Pokaż wiadomość
Moja śpi w dzień w wózku a na nic idzie do łóżeczka do pierwszego karmienia potem ląduje w wozku
Moj tez ale czasami ląduje u nas łóżku.
Cytat:
Napisane przez Blondynka17 Pokaż wiadomość
Moj spi w lezaczku na plasko caly dzien a na noc w lozeczku, ale jak juz swiruje za dlugo w nocy to go klade do lezaczka bo tam lepiej zasypia.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
U nas najlepiej śpi w naszym łóżku.
Cytat:
Napisane przez asia1010 Pokaż wiadomość
Ja dostałam od koleżanki fisher z projektorem i jest przerobiona z baterii na zasilacz. Koleżanki mąż przerobil bo mówiła ze na baterie nie wyrabiala

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------

Mój w dzień też mało śpi moze łącznie dwie godziny. Leży i patrzy na zabawki słucha muzyki albo marudzi :-D i ma tak że jsSt strasznie zmęczony oczka już malutkie do spania i ledwo patrzy ale nie śpi, a jak usnie to na chwilę
Heh znając moja złota rączkę będzie podobnie. Zostanie przerobiona na zasilacz
Cytat:
Napisane przez meneq Pokaż wiadomość
Ruri spi na materacu i chyba jest jej dobrze. Lozeczka ani wozka nie mamy, wiec nie odpowiem
No nasz to najlepiej by spał w naszym łóżku pomiędzy nami
__________________
Filip
Kissmisiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-16, 11:31   #1001
aakkzzii
Zakorzenienie
 
Avatar aakkzzii
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 8 348
GG do aakkzzii
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Oj moja nie śpi z nami. Nie ma tak dobrze. Łóżko jest przeznaczone dla mnie i michala no i kropeczki
__________________
bardzo przepraszam za błędy ortograficzne !
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1wu9i2qk0.png

wymianki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1112886
aakkzzii jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-16, 11:38   #1002
malena1979
Zadomowienie
 
Avatar malena1979
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 310
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez meneq Pokaż wiadomość
Moze jeszcze za wczesnie? Ruri ma tez w nosie karuzele
Tak myślę, że za wcześnie, choć on bardzo szybko zaczął skupiać uwagę, więc myślałam, że może go to zajmie. Plus, jak pisałam, on po prostu nie lubi leżeć sam, a co dopiero w łóżeczku.
malena1979 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-16, 11:45   #1003
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez aakkzzii Pokaż wiadomość
Oj moja nie śpi z nami. Nie ma tak dobrze. Łóżko jest przeznaczone dla mnie i michala no i kropeczki

To do mnie? Ruri ma swoj materac, ktory lezy tuz obok naszego. Dzieki temu ja sie tylko przetaczam do niej na karmienie

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:44 ----------

Cytat:
Napisane przez malena1979 Pokaż wiadomość
Tak myślę, że za wcześnie, choć on bardzo szybko zaczął skupiać uwagę, więc myślałam, że może go to zajmie. Plus, jak pisałam, on po prostu nie lubi leżeć sam, a co dopiero w łóżeczku.

Nie dziwie mu sie gapic sie samotnie w sufit to zadna frajda
meneq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-16, 11:52   #1004
aakkzzii
Zakorzenienie
 
Avatar aakkzzii
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 8 348
GG do aakkzzii
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Ogólnie to napisałam odnośnie gdzie śpią nasze dzieci
__________________
bardzo przepraszam za błędy ortograficzne !
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1wu9i2qk0.png

wymianki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1112886
aakkzzii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-16, 12:02   #1005
grita
Rozeznanie
 
Avatar grita
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 986
Dot.: Wrześniowe mamusie - część I

Cytat:
Napisane przez Mediona Pokaż wiadomość
Dziecko mi podmienili. Masakra. Nie chce spac. Chwile sie zdrzemnie na rekach i koniec jak uda mi sie ja odlizyc i nie obudzic to półtora godz i tyle. Pozniej 3 h marudzenia. I tak od wczoraj. W nocy podobnie. Mala ma 6 tyg myślałam że będzie lepiej a jest gorzej. Niewiem co jej odbilo.
Może skok rozwojowy? Mam nadzieję, że za chwilę będzie lepiej.

Kiss, ja mam tą karuzelkę, kupiłam ją dla starszej w komisie za 3 dyszki, ale teraz widzę, że już jest nie do kupienia, pewnie to jakiś stary model:
http://szafadziecka.com.pl/karuzele-...os-zyrafa.html

Mój uwielbia patrzeć na te zwierzątka i czarno-białe wzory, potrafi wyleżeć tam nawet pół godziny, jak na niego to wyczyn

Mój w wózku śpi ładnie, ale jest tam tylko na spacerze, bo wózek stoi w korytarzu na dole, a my mieszkamy na poddaszu. W nocy śpi w łóżeczku albo z nami, jak zasnę i go nie odłożę po karmieniu. Oczywiście lepiej i dłużej śpi z nami, jakżeby inaczej
grita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-16, 12:07   #1006
TusiaeM
Zakorzenienie
 
Avatar TusiaeM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Z laptopa
Wiadomości: 4 443
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

U Grita ja też mam jeszcze tą kreskę i pępek brudny :-P

Masakrę z tym spaniem macie - moja budzi się to przebieramy, chwilę pogadamy chyba że jest ewidentnie głodna to od razu zje i zasypia przy cycku. Śpi różnie od godziny do nawet trzech i pół.

Powiedzcie czy używacie jakiś kremów do buzi dla dziecka? Bo ja mam z hipp, ale jeszcze nie używałam.

Karuzelę jakąś musze kupić, a na razie nad łóżeczkiem są filcowe kwadraty, które zrobilam i Julka je uwielbia.
__________________

I like my money right where I can see it... hanging in my closet!


My life is happening now, not in a one or two years, but now.

Edytowane przez TusiaeM
Czas edycji: 2015-10-16 o 12:09
TusiaeM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-16, 13:16   #1007
Mediona
Zadomowienie
 
Avatar Mediona
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 996
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez agu23gda Pokaż wiadomość
Moja Ewa tez spi malo. W nocy ok 22 do 5-6 karmienie i do 8 albo wcale. W dzien ze 2 h. Cora mohej siostry podobnie. Mysle ze jak na prawie 2 mczne dzieci jest wystarczajaco. To juz nie noworodek ktory tylko spi

Teraz od rana nie spi. Chodzimy po domu. Ogladamy zabawki. Spiewamy. Robimy kupska albo kichamy a co kich to kkeks wiec matka przewija zeby znow dupska malego nie podraznic i tak wkolo macieju. No i czasami ide siku a w tle ryk Ewy obdzieranej ze skory bo okrutna matka ja zostawila na pol minuty. Wyrodna taka... sikac jej sie zachciewa... :P
Chyba musimy kupic pampersy dla nas
__________________
02.07.2001
24.12.2008
12.11.2011
19.09.2015 Mała Mi.
http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/21309
Mediona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-16, 13:18   #1008
agu23gda
Wtajemniczenie
 
Avatar agu23gda
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 131
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez Mediona Pokaż wiadomość
Chyba musimy kupic pampersy dla nas
koniecznie...co z nas za matki, że mamy czelność robić siku :P
agu23gda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-16, 13:26   #1009
Mediona
Zadomowienie
 
Avatar Mediona
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 996
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez agu23gda Pokaż wiadomość
koniecznie...co z nas za matki, że mamy czelność robić siku :P
Wow. Zasnela. Jupi. Tylko teraz jak dlugo 10-20min. Robie sie wrakiem
Moja spi tylko w łóżeczku. Bardzo rzadko spi z nami w łóżku. Leżaczek to dla niej zło. W wózku spi na dworze ale musi byc najedzona. Ale nie chce jej uczyc spania w wózku tylko na dworze. Oj ciężkie te nasze żywota.

---------- Dopisano o 13:26 ---------- Poprzedni post napisano o 13:25 ----------

W czwartek ide ba kontrole z mala. Mam nadzieje ze lekarz da mi cos bo mala strasznie zaczela ulewac.
__________________
02.07.2001
24.12.2008
12.11.2011
19.09.2015 Mała Mi.
http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/21309
Mediona jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-16, 13:34   #1010
malaja86
Rozeznanie
 
Avatar malaja86
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 895
Dot.: Wrześniowe mamusie - część I

Nasza Lusia śpi w łóżeczku, z nami krótko. Coraz krócej bo nie przysypiam przy karmieniu.
Mamy karuzelę, nakręcaną więc nie ma problemu z bateriami.
A ja mam pytanie odnośnie kopru włoskiego. Kupiłam na ból brzuszka (zwykły w saszetkach nie granulowany) i się zastanawiam ile jej podawać, wiem, że ma być słaby roztwór. Lusia ma dopiero17 dobe
__________________
udało się - będziemy rodzicami
malaja86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-16, 13:56   #1011
fatal21
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 729
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

U mnie mały śpi że mną bo to z córką w drugim pokoju. OGÓLNIE DLA NIEGO LEŻENIE to zło więc nie wspominam o łóżeczku. Korzystamy w leżaczki i huśtawki głównie w celu zrobienia 2


Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
__________________
Nasza cudowna Zosia jest z Nami od 12.12.2011))
fatal21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-16, 14:02   #1012
Ewelina9033
Rozeznanie
 
Avatar Ewelina9033
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 655
Dot.: Wrześniowe mamusie - część I

Cytat:
Napisane przez malaja86 Pokaż wiadomość
Nasza Lusia śpi w łóżeczku, z nami krótko. Coraz krócej bo nie przysypiam przy karmieniu.
Mamy karuzelę, nakręcaną więc nie ma problemu z bateriami.
A ja mam pytanie odnośnie kopru włoskiego. Kupiłam na ból brzuszka (zwykły w saszetkach nie granulowany) i się zastanawiam ile jej podawać, wiem, że ma być słaby roztwór. Lusia ma dopiero17 dobe

Ja sama piłam koper włoski, a małmu dawałam herbatki z hipp które mu nie smakowały.
__________________
http://barwne-stylizacje.blogspot.com/ Zapraszam


16.11.2008 Razem

13.06.2015 Żona

Tp 26.09.2015 Szymuś
Ewelina9033 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-16, 14:19   #1013
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez malena1979 Pokaż wiadomość
Tylko to są te małe jakby co, czyli AAA

---------- Dopisano o 11:04 ---------- Poprzedni post napisano o 11:02 ----------



Jak ja Cię dobrze rozumiem. A pomyśl, że ja mam do tego jeszcze moja pieciolatkę, która też potrzebuje mamy...
Ale pięciolatka coś juz nie coś rozumie i możesz jej powiedzieć żeby zaczekała dla przykładu. Gorzej jak ktoś ma rok po roku dzieciaki, to dopiero jest masakra.





Cytat:
Napisane przez asia1010 Pokaż wiadomość
Ja dostałam od koleżanki fisher z projektorem i jest przerobiona z baterii na zasilacz. Koleżanki mąż przerobil bo mówiła ze na baterie nie wyrabiala

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------

Mój w dzień też mało śpi moze łącznie dwie godziny. Leży i patrzy na zabawki słucha muzyki albo marudzi :-D i ma tak że jsSt strasznie zmęczony oczka już malutkie do spania i ledwo patrzy ale nie śpi, a jak usnie to na chwilę
Mój tż to ma dwie lewe ręce do tego, nie ma szans niestety więc jesteśmy skazani na baterie...
Cytat:
Napisane przez TusiaeM Pokaż wiadomość
U Grita ja też mam jeszcze tą kreskę i pępek brudny :-P

Masakrę z tym spaniem macie - moja budzi się to przebieramy, chwilę pogadamy chyba że jest ewidentnie głodna to od razu zje i zasypia przy cycku. Śpi różnie od godziny do nawet trzech i pół.

Powiedzcie czy używacie jakiś kremów do buzi dla dziecka? Bo ja mam z hipp, ale jeszcze nie używałam.

Karuzelę jakąś musze kupić, a na razie nad łóżeczkiem są filcowe kwadraty, które zrobilam i Julka je uwielbia.
Ja mam krem na zewnątrz od bubchen taki tlustszy a nawilżający z babydream.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-16, 14:24   #1014
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Ale pięciolatka coś juz nie coś rozumie i możesz jej powiedzieć żeby zaczekała dla przykładu. Gorzej jak ktoś ma rok po roku dzieciaki, to dopiero jest masakra.






Mój tż to ma dwie lewe ręce do tego, nie ma szans niestety więc jesteśmy skazani na baterie...

Ja mam krem na zewnątrz od bubchen taki tlustszy a nawilżający z babydream.

Mnie sie wydaje, ze wlasnie trudniej jest z pieciolatka. Owszem duzo rozumie, ale wytlumaczenie tego, ze musi poczekac jest naprawde trudne. Bo niby dlaczego?
meneq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-16, 14:31   #1015
namisek1990
Wtajemniczenie
 
Avatar namisek1990
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 690
GG do namisek1990
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Czesc pytanie do dziewczyn co urodziły na początku września. Czy dostałyscie już kase za macierzyński? U mnie 30 dni od złożenia kompletu dokumentów i nic :/ za co żyć Pani premier!!!??
__________________
Szalona żona i matka wariatka
namisek1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-16, 14:38   #1016
TusiaeM
Zakorzenienie
 
Avatar TusiaeM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Z laptopa
Wiadomości: 4 443
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Owieczka, ale juz smarujesz dziecku? Na dwór tylko?
__________________

I like my money right where I can see it... hanging in my closet!


My life is happening now, not in a one or two years, but now.
TusiaeM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-16, 14:45   #1017
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez meneq Pokaż wiadomość
Mnie sie wydaje, ze wlasnie trudniej jest z pieciolatka. Owszem duzo rozumie, ale wytlumaczenie tego, ze musi poczekac jest naprawde trudne. Bo niby dlaczego?
Takie dziecko już powinno się wręcz uczyć ze nie wszystko jest natychmiast na jego żądanie i nie jest pępkiem świata. Jak poczeka 15 minut jak mama karmi to świat się nie zawali. Nie jest to łatwe ale porównaj to z rocznym dzieckiem które lata po całym domu bo dopiero nauczyło się chodzić i wkłada palce do kontaktu... No i tez domaga się uwagi ale o wiele trudniej cokolwiek wytłumaczyć.
Cytat:
Napisane przez namisek1990 Pokaż wiadomość
Czesc pytanie do dziewczyn co urodziły na początku września. Czy dostałyscie już kase za macierzyński? U mnie 30 dni od złożenia kompletu dokumentów i nic :/ za co żyć Pani premier!!!??
Ja nie dostałam nic jeszcze...

---------- Dopisano o 15:45 ---------- Poprzedni post napisano o 15:41 ----------

Cytat:
Napisane przez TusiaeM Pokaż wiadomość
Owieczka, ale juz smarujesz dziecku? Na dwór tylko?
Smaruję nosek I policzki bo to ma wystawione a jak jest 5 stopni i wiatr to go może jeszcze bardziej wysuszyć.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-16, 15:03   #1018
Virves
Raczkowanie
 
Avatar Virves
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 456
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez TusiaeM Pokaż wiadomość
U Grita ja też mam jeszcze tą kreskę i pępek brudny :-P

Masakrę z tym spaniem macie - moja budzi się to przebieramy, chwilę pogadamy chyba że jest ewidentnie głodna to od razu zje i zasypia przy cycku. Śpi różnie od godziny do nawet trzech i pół.

Powiedzcie czy używacie jakiś kremów do buzi dla dziecka? Bo ja mam z hipp, ale jeszcze nie używałam.

Karuzelę jakąś musze kupić, a na razie nad łóżeczkiem są filcowe kwadraty, które zrobilam i Julka je uwielbia.
ja na spacery używam taki rosmanowski do wietrznej pogody, a w domu to bambino lub oliwka. Z tym bambino do do końca nie wiem. Tz mówi że z tlenkiem cynku żeby mu buzi nie smarować, ale nic mu nie jest.

---------- Dopisano o 15:01 ---------- Poprzedni post napisano o 14:59 ----------

Cytat:
Napisane przez namisek1990 Pokaż wiadomość
Czesc pytanie do dziewczyn co urodziły na początku września. Czy dostałyscie już kase za macierzyński? U mnie 30 dni od złożenia kompletu dokumentów i nic :/ za co żyć Pani premier!!!??
Czy z tą kasą za macierzyński to chodzi o pieniądze wypłacane co miesiąc tak jak wypłatę? Bo jeśli tak to ja myślałam że jest wypłacany tego dnia co była wypłata.

---------- Dopisano o 15:03 ---------- Poprzedni post napisano o 15:01 ----------

Przyszedł nam też kombinezon pluszowy z H&M i dziś poierwszy raz go założyłam. Mam rozmiar 62 a mały się w nim topił. Chyba te rozmiary sa tam zawyżone i to sporo. Dobrze że nie wzięłam 68 bo początkowo taki był plan Z tym 62 to myślę, że może i na wiosnę będzie się nadawał. No chyba że mały wystrzeli jakoś bardzo z rozmiarem.
Virves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-16, 15:07   #1019
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Cytat:
Napisane przez Virves Pokaż wiadomość
ja na spacery używam taki rosmanowski do wietrznej pogody, a w domu to bambino lub oliwka. Z tym bambino do do końca nie wiem. Tz mówi że z tlenkiem cynku żeby mu buzi nie smarować, ale nic mu nie jest.

---------- Dopisano o 15:01 ---------- Poprzedni post napisano o 14:59 ----------


Czy z tą kasą za macierzyński to chodzi o pieniądze wypłacane co miesiąc tak jak wypłatę? Bo jeśli tak to ja myślałam że jest wypłacany tego dnia co była wypłata.

---------- Dopisano o 15:03 ---------- Poprzedni post napisano o 15:01 ----------

Przyszedł nam też kombinezon pluszowy z H&M i dziś poierwszy raz go założyłam. Mam rozmiar 62 a mały się w nim topił. Chyba te rozmiary sa tam zawyżone i to sporo. Dobrze że nie wzięłam 68 bo początkowo taki był plan Z tym 62 to myślę, że może i na wiosnę będzie się nadawał. No chyba że mały wystrzeli jakoś bardzo z rozmiarem.
H&M ma bardzo duże rozmiary. Ja z kolei kupiłam pluszowy kombinezon z pepco rozmiar 68 i byłam przekonana ze Ignaś się będzie w nim topił a jest w sam raz o dziwo.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-16, 15:07   #1020
fatal21
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 729
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część I

Owieczki teoria a rzeczywistość to 2 różne światy to akropol 2 dzieci


Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
__________________
Nasza cudowna Zosia jest z Nami od 12.12.2011))
fatal21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-10 23:30:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:03.