Mój facet to fleja! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-22, 16:50   #1
wampirzyca2222
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 10

Mój facet to fleja!


Jestem ze swoim chłopakiem już od kilku lat, bardzo się kochamy. Do tej pory dogadywaliśmy się bardzo dobrze. Od lipca zamierzaliśmy zamieszkać razem w mieszkaniu po mojej babci. Jak na razie zdarzało nam się mieszkać ze sobą (dłużej, niż nocowanie na 1-2 noce) tylko podczas wyjazdów itp.
Przez ostatni tydzień mój chłopak mieszkał u mnie, gdyż moi rodzice wyjechali. No i dramat! Przez cały tydzień prawie codziennie się kłóciliśmy. Strasznie mnie denerwuje to, ze jest taką fleją! Cały czas robiłam nam obiady, śniadania, kolacje, zakupy, pranie, sprzątanie, do tego studia (on pracuje). A on wracał zmęczony z pracy, kładł się na łóżku i jadł tabliczkę czekolady, czytając książkę. Potem okruchy z czekolady zostawiał na kocu, opakowanie rzucał na podłogę i szedł np. coś zjeść do kuchni, gdy zawołałam na kolację. Zjadł, zostawił brudne talerze i wrócił do pokoju, tym razem przed komputer. Prosiłam go, żeby wyniósł śmieci, jak będzie wychodził rano do pracy i że zostawiam je w przedpokoju. Następnego dnia prawie się o nie zabiłam, wychodząc z domu. Wszędzie dookoła zostawiał chlew. Nie mogę tego znieść! Sama też przesadzam, bo wiecznie na niego warczę, ale nie potrafię zdzierżyć takiego syfu, wszędzie papiery, okruchy, brudne talerze, stos kubków przy komputerze! Próbowałam rozmawiać, ale on wszystko odbierał jako atak...
Dziewczyny, jakie były Wasze początki z facetami? Nie wiem, co mam robić, czy jest szansa nauczyć go porządku?
wampirzyca2222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 17:09   #2
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Mój facet to fleja!

Najbardziej mnie w tym wszystkim zastanawia po jaką cholerę go obsługiwałaś.

A co do bycia fleją, to raczej niewiele zrobisz. Każdy człowiek ma inny poziom wrażliwości na chaos wokół siebie.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 17:14   #3
zlotniczanka
plum plum
 
Avatar zlotniczanka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4 384
Dot.: Mój facet to fleja!

Nie zmienisz go za bardzo.
__________________
May the Force be with You!

zlotniczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 17:17   #4
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Mój facet to fleja!

Jeśli jest przyzwyczajony do tego że rodzice zawsze sprzątają za niego to moze byc słabo.

Zróbcie drobiazgową listę obowiązków, wprowadźcie podział. I egzekwuj wykonanie.
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 17:20   #5
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Mój facet to fleja!

A jak dokładnie wyglądały te wasze rozmowy?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 17:22   #6
Sick Angel
Raczkowanie
 
Avatar Sick Angel
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 67
Dot.: Mój facet to fleja!

Powiedz mu wprost. Jemu także wyrosły ręce, nogi i mózg. Pewnie w domu zawsze był obsługiwany. Nie jesteś jego sprzątaczką, praczką i służącą. Jesteś jego gosposią. Praca nie jest żadną wymówką. Ma siłę i czas do komputera, rozwalenia się na wyrze i czekania aż zrobisz kolacyjkę, zawołasz go i uraczysz jedzeniem. Już dałaś sobie wejść na głowę, co będzie później?
__________________
A kiedy przyjdzie Jezus, pokażemy mu tabliczkę z kierunkiem na Wieliczkę
Sick Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 17:26   #7
wampirzyca2222
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 10
Dot.: Mój facet to fleja!

Cytat:
Napisane przez Sick Angel Pokaż wiadomość
Powiedz mu wprost. Jemu także wyrosły ręce, nogi i mózg. Pewnie w domu zawsze był obsługiwany. Nie jesteś jego sprzątaczką, praczką i służącą. Jesteś jego gosposią. Praca nie jest żadną wymówką. Ma siłę i czas do komputera, rozwalenia się na wyrze i czekania aż zrobisz kolacyjkę, zawołasz go i uraczysz jedzeniem. Już dałaś sobie wejść na głowę, co będzie później?
Ale jak mam mu to powiedzieć jak on P wszystko co mówię na ten temat
wampirzyca2222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-22, 17:27   #8
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Mój facet to fleja!

Cytat:
Napisane przez wampirzyca2222 Pokaż wiadomość
Ale jak mam mu to powiedzieć jak on P wszystko co mówię na ten temat
A co mu do tej pory mówiłaś?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 17:35   #9
ikasp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 136
Dot.: Mój facet to fleja!

Cytat:
Napisane przez wampirzyca2222 Pokaż wiadomość
Jestem ze swoim chłopakiem już od kilku lat, bardzo się kochamy. Do tej pory dogadywaliśmy się bardzo dobrze. Od lipca zamierzaliśmy zamieszkać razem w mieszkaniu po mojej babci. Jak na razie zdarzało nam się mieszkać ze sobą (dłużej, niż nocowanie na 1-2 noce) tylko podczas wyjazdów itp.
Przez ostatni tydzień mój chłopak mieszkał u mnie, gdyż moi rodzice wyjechali. No i dramat! Przez cały tydzień prawie codziennie się kłóciliśmy. Strasznie mnie denerwuje to, ze jest taką fleją! Cały czas robiłam nam obiady, śniadania, kolacje, zakupy, pranie, sprzątanie, do tego studia (on pracuje). A on wracał zmęczony z pracy, kładł się na łóżku i jadł tabliczkę czekolady, czytając książkę. Potem okruchy z czekolady zostawiał na kocu, opakowanie rzucał na podłogę i szedł np. coś zjeść do kuchni, gdy zawołałam na kolację. Zjadł, zostawił brudne talerze i wrócił do pokoju, tym razem przed komputer. Prosiłam go, żeby wyniósł śmieci, jak będzie wychodził rano do pracy i że zostawiam je w przedpokoju. Następnego dnia prawie się o nie zabiłam, wychodząc z domu. Wszędzie dookoła zostawiał chlew. Nie mogę tego znieść! Sama też przesadzam, bo wiecznie na niego warczę, ale nie potrafię zdzierżyć takiego syfu, wszędzie papiery, okruchy, brudne talerze, stos kubków przy komputerze! Próbowałam rozmawiać, ale on wszystko odbierał jako atak...
Dziewczyny, jakie były Wasze początki z facetami? Nie wiem, co mam robić, czy jest szansa nauczyć go porządku?

Czemu robiłaś te wszystkie rzeczy sama? Nie mogliście podzielić się obowiązkami. Związki związkami, ale przy wspólnym mieszkaniu właśnie wychodzą wszystkie wady.
Wadą "porządkową" mojego faceta było tylko rozrzucanie brudnych skarpet po pokoju i udało się częściowo to wyeliminować. Nie wiem czy uda się w tym przypadku z bałaganiarza zrobić sprzątającego po sobie faceta. Wyręczanie go we wszystkim na pewno nie zadziała.
__________________
Zapuszczam włosy i dbam o nie
Uważam na słodycze
Ćwiczę Jillian
http://www.suwaczek.pl/cache/bc16466b06.png

Wybieram NOWOŚCI z mikroperełkami!
ikasp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 17:36   #10
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: Mój facet to fleja!

Cytat:
Napisane przez wampirzyca2222 Pokaż wiadomość
Ale jak mam mu to powiedzieć jak on P wszystko co mówię na ten temat

co?
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 17:44   #11
pozytywnienastawiona_
Raczkowanie
 
Avatar pozytywnienastawiona_
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 280
Dot.: Mój facet to fleja!

Jesteście ze sobą kilka lat, a Ty dopiero teraz zauważyłaś, że jest fleją. Bałaganiarzem nie staje się z dnia na dzień. Podczas wyjazdów zawsze po sobie sprzątał? Jak z czystością w jego pokoju?
__________________
pozytywnienastawiona_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-22, 17:46   #12
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Mój facet to fleja!

skoro ma sprzątaczkę i kucharkę to po co ma sprzątać?

jakby ktoś dobrowolnie mnie obsługiwał, też nie chciałoby mi się ruszyć palcem.Po co komuś odbierać przyjemność obsługiwania mnie?

Kobiety - samie ustawiacie się w roli urządzeń gospodarstwa domowego a potem zdziwinie, że coś nie gra w związku.
Litości! Zacznijcie logicznie myśleć.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2015-10-22 o 17:47
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 17:50   #13
Kornela007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 85
Dot.: Mój facet to fleja!

Jeżeli będziesz za Nim ciągle chodziła i sprzątała, tym gorzej będzie. Musisz mu postawić ultimatum, dorosły facet, a nie może po sobie sprzątnąć? A co dopiero pomóc pozmywać? No nie wiem z jakiego domu On wyszedł, ale przecież nie będziesz jego prywatną gosposią...

Ciężko powiedzieć co możesz zrobić w tej kwestii, pewnych nawyków się nie zmieni, a skoro On widzi, że Ty chodzisz i ogarniasz wszystko po Nim, to tym bardziej nie widzi powodu, aby cokolwiek zmienić w swoim zachowaniu.
Kornela007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 17:53   #14
tymczasowa_
Rozeznanie
 
Avatar tymczasowa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 675
GG do tymczasowa_
Dot.: Mój facet to fleja!

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;53199069]Najbardziej mnie w tym wszystkim zastanawia po jaką cholerę go obsługiwałaś.

A co do bycia fleją, to raczej niewiele zrobisz. Każdy człowiek ma inny poziom wrażliwości na chaos wokół siebie.[/QUOTE]

może chciała mu zrobić przyjemność. taka zabawa w dom, skoro wcześniej tyle dni ze sobą nie pomieszkiwali?
ale skoro facet nie docenił, tylko potraktował to jak oczywistość, a na dodatek podczas rozmowy nie widział w tym problemu, to gruba przesada i obawiam się, że tak został wychowany i niewiele z tym zrobisz
tymczasowa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 18:57   #15
lanabananaa
Banana Fana Fo!
 
Avatar lanabananaa
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 422
Dot.: Mój facet to fleja!

Dbanie o porządek wynosi się z domu, więc nie wiem czy łatwo będzie Ci zmienić jego nawyki. Po pierwsze musisz z nim porozmawiać. Jeżeli rozmowa nie pomoże to warto by było jasno podzielić obowiązki i może zrobić jakiś plan sprzątania. A po trzecie przestań go wręczać nawet w tych drobnych czynnościach.
__________________
Zapuszczam włosy
lanabananaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 19:48   #16
nereidadriada
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 488
Dot.: Mój facet to fleja!

Jeśli on lubi porządek, ale nie chce mu się sprzątać, bo zwyczajnie jest wyręczany, to jest jeszcze jakaś szansa na zmianę.
Ale jeśli on tak lubi, nie widzi potrzeby, ani specjalnie nie ma powodu doceniać tego, że Ty sprzątasz, to nie widzę co z tym można zrobić.

Jeśli rozmowa nic nie daje (ale taka szczera, w której mówisz co jest dla Ciebie ważne, jak się czujesz i czego oczekujesz, a nie że wypominasz mu niewyniesione śmieci i okruchy z czekolady, to albo się zgodzisz na takie życie, albo się rozstaniecie.

Jak to jest możliwe, że wcześniej nie zauważyłaś tego, że jest tak niechlujny? Nie zwracałaś na to uwagi? Czy widziałaś, ale zawsze jakoś to tłumaczyłaś?
nereidadriada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 19:59   #17
853a0c023c8a9e5f803a016f611fdc89ff0c353a_61296e91a3ed2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 238
Dot.: Mój facet to fleja!

Cytat:
Napisane przez wampirzyca2222 Pokaż wiadomość
Nie wiem, co mam robić, czy jest szansa nauczyć go porządku?
Jak tatuś z mamusią nie nauczyli, to nie widzę nadziei.

Cytat:
Napisane przez nereidadriada Pokaż wiadomość

Jeśli rozmowa nic nie daje (ale taka szczera, w której mówisz co jest dla Ciebie ważne, jak się czujesz i czego oczekujesz, a nie że wypominasz mu niewyniesione śmieci i okruchy z czekolady, to albo się zgodzisz na takie życie, albo się rozstaniecie.
Nie wierzę w terapeutyczną moc rozmowy w takich przypadkach.

Moim zdaniem jedyne co może poskutkować, to zostawić obiekt głodny i wygnieciony wśród jego burdelu i prowadzić obeserwacje, a potem przeanalizować eksperyment.

- Jak wychoduje wszy i pleśni - oddalić pana
- Jak powoli zacznie ogarniać przestrzeń dookoła - kontynuować obserwacje

Edytowane przez 853a0c023c8a9e5f803a016f611fdc89ff0c353a_61296e91a3ed2
Czas edycji: 2015-10-22 o 20:08
853a0c023c8a9e5f803a016f611fdc89ff0c353a_61296e91a3ed2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 20:04   #18
moniaszelki
Zadomowienie
 
Avatar moniaszelki
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 834
Dot.: Mój facet to fleja!

ja chvialam sie tylko odniesc do tego ze dbanie o porzadek wynosi sie z domu. ja nauczylam sie sprzatac na studiach jak bylam w akademiku. od tego czasu musze miec wszystko ladnie poukladane i posprzatane oczywiscie w granicach rozsadku. moje siostry natomiast (juz z nami nie mieszkaja) niewiele sobie robią ze sprzątania i zostawiają po sobie syf. takze mozna sie nauczyc samemu sprzatac poza domem. ale trzeba chyba lubic przebywac w czystym domu. jesli on lubi chaos i mu nic nie przeszkadza moze byc trudno bo moze ciebie nie rozumiec. ciebie i twoich potrzeb czystosci. kobieta nie jest od wychowywania faceta. w zwiazki wchodzi sie z doroslymi odpowiedzialnymi ludzmi. wiem, teoretyzuje, ale tak mi na mysl przyszlo

---------- Dopisano o 21:04 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------

edit. a w akademiku nauczylam sie czystlsci chyba dlatego wlasnie ze mieszkalam z obca dziewczyna i bylo mi po prostu glupio zostawiac syf. a skoro mieszkalysmy ze soba tyle czasu to weszlo w nawyk sprzatanie. czasem tez ktoras zwrocila uwage, ale nie chamsko tylko normalnie i tez zaczelam dostrzegac to czego wczesniej nie widzialam. mysle ze dla ukochanej kobiety tym bardziej warto sie starac utrzymac po sobie chociaz porzadek
moniaszelki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 20:41   #19
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Mój facet to fleja!

Na pewno nie zapraszaj go do wspolnego mieszkania dopoki sie nie zmieni.
Po drugie po co ci chlopak ktory p%=÷×i co do niego mowisz?
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-22, 21:09   #20
StarFighter
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 319
Dot.: Mój facet to fleja!

Nooo a jak ja mówiłem że faceci po sobie nie sprzątają ! Będzie Ci trudno typa zmusić jedyne wyjście to pokazać mu drzwi czyli wziąć go szantażem
StarFighter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 21:14   #21
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Mój facet to fleja!

Raczej go nie zmienisz. Mój Tż w domu rodzinnym nauczył się dbałości o porządek, gotowania również. Uważam że moja teściowa zrobiła dobra robotę. Teraz mam przyjemne życie
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 21:29   #22
gumka24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 295
Dot.: Mój facet to fleja!

hmm.. moze klotnie go tylko demotywuja? co nie zmienia faktu ze widac cale zycie ktos to robil za niego. POgadaj SPOKOJNIE , bo marudzeniem i klotniami, to on nie zacznie dzialac. Spokojnie zapisz mu moze co ma zrobic, napisz smsa , gdy wracasz pozniej np. o tresci " posprzatasz kuchnie i pozmywasz talerze?".jakis podzial obowiazkow ustal-nie mozesz tylko Ty tego robic wszystkiego , bo z jakiej racji?

Przypomnialo mi sie jak kiedys u kolezanki w lazience byla karteczka" wieszac reczniki, zakrecac paste" i cos jeszcze moze zostaw taka kartke na lustrze i niech wisi Jak taki zapominalski i niedomyslny. Mow mu co ma robic.Pozapisuj i zostaw karteczki jak dziecku...nawyki ciezko zmienic , ale czy jest inne wyjscie , chyba nie ma.

Edytowane przez gumka24
Czas edycji: 2015-10-22 o 21:35
gumka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-23, 03:15   #23
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: Mój facet to fleja!

Czemu zbanowano Autorkę, wie ktoś?
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-23, 09:22   #24
Kucias
Zadomowienie
 
Avatar Kucias
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 286
Dot.: Mój facet to fleja!

Może dlatego xD
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=53198809
__________________
Ignorowanie Onnej przynosi szczęście.
Kucias jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-23, 09:44   #25
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Mój facet to fleja!

Sama go tak nauczylas to co się dziwisz?

Albo on się ogarnie i zacznie mieć w domu jakieś obowiązki albo mu powiedz papa.

Przede wszystkim nie obsługuj misia i wyciagnij wnioski na przyszłość.
__________________
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-23, 09:51   #26
StarFighter
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 319
Dot.: Mój facet to fleja!

wampirzyca poleciała w kulki i zrobiła z nas idiotów
StarFighter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-23 10:51:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:25.