Zaraza w hot dogach z fresha, żabki i małpki.. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-23, 21:24   #31
MaryJaneKS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 129
Dot.: Zaraza w hot dogach z fresha, żabki i małpki..

Dorabiałam sobie kiedyś w wakacje we freshu i wiem co tam sie dzieje. Parówki i bułki są mrożone. Jeśli chodzi o skład tych parówek to pamiętam, że nie był taki zły bo z ciekawości czytałam. Ale trzymanie tych parówek w cieknących i zalanych lodówkach pod ladami to była norma. Jak coś nie zeszło to szefowa kazała zamrażać jeszcze raz. Bułki również rozmrażało się w razie potrzeby, a właściwie to wyjmowało się cały worek foliowy bułek (z 50 sztuk w worku, coś koło tego). Wiadomo, jak bułki się rozmrażają w tej folii, to w środku jest wilgoć i tak te bułki potem się parzą w środku. Czasami już następnego dnia już były spleśniałe. Nie zdziwiłabym się jakby kiedyś ktoś nie zauważył tej początkującej pleśni na bułce i klient by to dostał.
Wytrzymałam tam ze dwa tygodnie. Ogólnie to były tam różne kwiatki i z tego co wiem to kobiecie zostały odebrane już sklepy, a miała ich kilka w Gdańsku.
MaryJaneKS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-23, 21:46   #32
_Mia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3 121
Dot.: Zaraza w hot dogach z fresha, żabki i małpki..

Nie miałam nigdy rewolucji gastrycznej po jedzeniu w knajpie, chyba mam żołądek z żelaza A bywa, że nie jestem wybredna- jadam na stacjach benzynowych, w Żabkach, barach mlecznych i restauracjach z mniejszą lub większą częstotliwością, także przekrój pełen

W tych Żabkach itp. to chociaż widać co robią, to może się trochę kontrolują. Tam, gdzie przygotowują danie na zapleczu, to dopiero mogą się dziać dziwy. Nawet, jak lokal się szanuje i spełnia standardy, to przemiał pracowników w gastro nadal jest duży i nigdy nie wiadomo co komu do głowy strzeli
__________________
Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Każde życie jest tak dobre, jak dobry jest człowiek, który je prowadzi.
_Mia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-23, 22:42   #33
Anethka
Zakorzenienie
 
Avatar Anethka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Pleasant Hill
Wiadomości: 7 852
Dot.: Zaraza w hot dogach z fresha, żabki i małpki..

Cytat:
Napisane przez _Mia Pokaż wiadomość
Nie miałam nigdy rewolucji gastrycznej po jedzeniu w knajpie, chyba mam żołądek z żelaza A bywa, że nie jestem wybredna- jadam na stacjach benzynowych, w Żabkach, barach mlecznych i restauracjach z mniejszą lub większą częstotliwością, także przekrój pełen

W tych Żabkach itp. to chociaż widać co robią, to może się trochę kontrolują. Tam, gdzie przygotowują danie na zapleczu, to dopiero mogą się dziać dziwy. Nawet, jak lokal się szanuje i spełnia standardy, to przemiał pracowników w gastro nadal jest duży i nigdy nie wiadomo co komu do głowy strzeli
Też jadam w przeróżnych miejscach i tak jak Ty, nigdy nie miałam rewolucji gastrycznej. Może mam żołądek ze stali, kto wie .

Zresztą ja w ogóle jestem zdania, że gdybyśmy chcieli być w 100% pewni tego, co jemy, to musielibyśmy jeść tylko to, co urośnie nam w ogródku lub co sami wyhodujemy. Przygotowując jedzenie w domu, też nie mamy pewności, że wszystkie produkty, które kupiliśmy są takie, jak byśmy chcieli.

Wracając jednak do tematu hot-dogów z Żabek, stacji benzynowych i tak dalej: pracownicy, którzy przygotowują jedzenie, najpierw zakładają rękawiczki, a potem dotykają tylko chwytak. Nie dotykają rękami jedzenia. Już bardziej przeszkadza mi jazda w zatłoczonym autobusie/tramwaju, w którym poręcze dotykało XXXX osób, a potem ja muszę się ich trzymać. O wiele bardziej brzydzi mnie także sytuacja, w której jakiś mężczyzna całuje mnie w rękę .
__________________
Życie w Dubaju z mojej perspektywy

KLIK

Edytowane przez Anethka
Czas edycji: 2015-10-23 o 22:43
Anethka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-24, 00:33   #34
tworazka
Zakorzenienie
 
Avatar tworazka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 3 468
Dot.: Zaraza w hot dogach z fresha, żabki i małpki..

w drodze do pracy spotkalam znajomego ze szkoly. Mowil ze pracuje na stacji. I o Boze njakie to smieszne, ze te parowki z frustracji najpierw turla po podlodze, albo jak jest kolo 3-ciej to wie ze kazdy pijany przychodzi i juz za wczasu nabija sobie produkty na kase. Klient pijany nie spojrzy i zaplaci.

Ogolnie bardzo niesmaczne byly dalsze klimaty.

Nie. Nie jem w zabkach, malpkach itp. co wiecej w zadnych restauracjach wole w domku cos przygotowac i byc pewnym danej rzeczy niz potem cierpiec na dolegliwosci zoladkowe.
__________________
tworazka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-24, 20:15   #35
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Zaraza w hot dogach z fresha, żabki i małpki..

Pracowałam kiedyś w fast foodzie. Rękawiczek nie używałyśmy, no może raz jak była kontrola. Bułki były mrożone po kilka razy, mięso oczywiście też. Wszystko się robiło gołymi rękami. Frytura była wymieniana nie powiem co ile bo na samą myśl robi mi się niedobrze, tak samo na wspomnienie wnętrza mikrofalówek.
Część dziewczyn nie miała nawet książeczek sanepidowskich, gdy była kontrola (oczywiście szefowa o niej wiedziała), to były wysyłane 'na spacer'
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-24, 21:04   #36
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 677
Dot.: Zaraza w hot dogach z fresha, żabki i małpki..

Koleżanka je sporo tych hot-dogów i nic jej nie jest, ja akurat ze dwa razy jadłam na stacji benzynowej i też nic, ogólnie unikam.
Raz się tak strułam kebabem, że przez 2 dni naprawdę myślałam, że umieram.... czułam się strasznie, mega ból brzucha, nie pamiętam czy biegałam do WC czy nie, ale zwykłe zatrucie przy tym to naprawdę nic. Od tego czasu uważam na syfne jedzenie, jeśli już to raczej wybieram KFC, McD itp, liczę na to, że jako ogromne sieci mają jednak standardy i nie podają popsutego mięsa. Żołądek mam ewidentnie ze stali, mogę jeść wszystko, w każdej kombinacji i ilości, no ale jak coś jest mocno zepsute to nie da rady się nie rozchorować....
Inna sprawa, że jako dzieci (więc dawno, ponad 15 lat temu) z rodzeństwem po każdej wizycie w McD wisieliśmy nad kibelkiem, nie wiem czy to słabsze dziecięce żołądki czy wtedy jakość żarcia była jeszcze gorsza, ale jak o tym myślę to mi trochę słabo.
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 19:46   #37
Vigero
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 2
Dot.: Zaraza w hot dogach z fresha, żabki i małpki..

Nie wiem jak jest w innych sieciach, ale naprawdę, Żabka robi porządne hot dogi.
Jak ktoś wyżej pisał, widać cały "proces" robienia hot doga, panie rękami nie dotykają bułek ani parówek, parówki są bardzo dobre tak samo jak pieczywo, które zawsze jest świeże, miękkie i chrupiące.
Ja sobie bardzo chwalę, akurat żabka jest przy PKP, więc zawsze jak ide na PKP i nie jadłem śniadania/obiadu, to sobie zachodzę i jem. Pychota. Zresztą akurat tam mają często dostawy parówek/bułek bo one naprawdę szybko schodzą więc nie ma opcji by były nieświeże.

I tyle w temacie.
Vigero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-25, 23:38   #38
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Zaraza w hot dogach z fresha, żabki i małpki..

Też najczęściej jem w domu, bo wiadomo i bardziej się opłaca i zdrowiej, ale czasem zjem na mieście, czasem, bo nie ma możliwości, a czasem dla odmiany. O ile to nie codziennie to nie widzę w tym nic złego. Do tej pory rzadko miałam jakieś sensacje, może też mam silny żołądek. Wiem, że to i tak zdrowo nie jest, ale jak od czasu do czasu, to raczej nic się nie stanie.

Hot dogi z Żabki parę razy jadłam, akurat byłam na mieście, byłam głodna, a są tanie, to wzięłam. Raz też tortillę. Nie mam zastrzeżeń. Panie bez rękawiczek, ale nie dotykają bułki, myślę, że nie ma co przesadzać. Co innego jakby dotykały bułek, a co innego tak. Sosy - też nie wydaje mi się, by tak bardzo długo stały, hot dogi szybko schodzą. Bardzo mi zawsze smakowały i relacja smaku do ceny moim zdaniem super. Może hot dog nie wielki, ale na niewielkie zaspokojenie chociaż głodu to ok. No, a jak wzięłam raz hot doga xxl, bo chyba też był czy coś podobnego, to już nieźle się najadłam. Dla mnie wszystko w nim smakowało dobrze, zarówno bułka, jak i sos, jak i mięso. Bardzo dobre Ok, nie warto jeść codziennie, ale jak się zdarzy, to bez przesady. Żadnych rewelacji nie miałam, czułam się bardzo dobrze. No, ale ok jak ktoś gorzej się czuje, to wiadomo lepiej niech nie je na mieście, to zależy od osoby.

Kebaba akurat jem rzadko, średnio lubię, czasem jest ok, ale nie zachwycam się. Częściej zjem ciasto w kawiarni czy coś, a tutaj chyba wiele nie można zarzucić, bo ciasta są robione codziennie i bardzo szybko schodzą, więc raczej nie obawiam się tutaj o świeżość, bo jest świeże, skoro robią codziennie, tego dnia. Wszystko schodzi po prostu.

Jak zdarzało mi się, że jadłam gdzieś jedzenie i nie smakowało mi czy smakowało dziwnie, to trudno, po prostu przerywałam jedzenie, bo też nic na siłę. No chociaż powiem, że mam więcej dosyć dobrych doświadczeń tutaj.

---------- Dopisano o 00:38 ---------- Poprzedni post napisano o 00:35 ----------

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
Pracowałam kiedyś w fast foodzie. Rękawiczek nie używałyśmy, no może raz jak była kontrola. Bułki były mrożone po kilka razy, mięso oczywiście też. Wszystko się robiło gołymi rękami. Frytura była wymieniana nie powiem co ile bo na samą myśl robi mi się niedobrze, tak samo na wspomnienie wnętrza mikrofalówek.
Część dziewczyn nie miała nawet książeczek sanepidowskich, gdy była kontrola (oczywiście szefowa o niej wiedziała), to były wysyłane 'na spacer'
No to bardzo kiepsko. Jakaś sieć fast foodów czy niesieciowy jak możesz napisać? Rękawiczek Wam serio nawet nie dali? Nie oburzaliście się na warunki takie? Z tymi książeczkami, to chyba nie tak często, bo zwykle jednak wymagają i jak słyszałam bez to niezbyt, ale pewnie w większych sieciach tego pilnują, u Ciebie pewnie nie była to sieć albo coś i obeszli to.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 01:22   #39
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: Zaraza w hot dogach z fresha, żabki i małpki..

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
Pracowałam kiedyś w fast foodzie. Rękawiczek nie używałyśmy, no może raz jak była kontrola. Bułki były mrożone po kilka razy, mięso oczywiście też. Wszystko się robiło gołymi rękami. Frytura była wymieniana nie powiem co ile bo na samą myśl robi mi się niedobrze, tak samo na wspomnienie wnętrza mikrofalówek.
Część dziewczyn nie miała nawet książeczek sanepidowskich, gdy była kontrola (oczywiście szefowa o niej wiedziała), to były wysyłane 'na spacer'
i nie dopytywałyście o rękawiczki?
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 01:41   #40
201607111047
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 085
Dot.: Zaraza w hot dogach z fresha, żabki i małpki..

A propos Sphinxa, to jadłam kilka razy Shaorme z kurczakiem i pomimo tego, że mi smakowało, to zawsze wieczorem miałam biegunkę Po jedzeniu w McD też mi się zdarzy, ale sporadycznie. Po kebabach niestety też często mam biegunkę.
Natomiast u mnie w mieście w Realu, mają taki mały bar z jedzeniem. Zamawiam sobie gorące kanapki, które są przygotowane na moich oczach. Panie zakładają rękawiczki w dodatku nabierają składniki szczypcami. Po tej kanapce nigdy nie miałam problemów.

Edytowane przez 201607111047
Czas edycji: 2015-10-26 o 01:43
201607111047 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 06:21   #41
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Zaraza w hot dogach z fresha, żabki i małpki..

Cytat:
Napisane przez Damayanti Pokaż wiadomość
i nie dopytywałyście o rękawiczki?
Niech zgadne: one nic nie mogły, od nich nie zależało (np. umycie mikrofalówki), musiały robić co kazała czarownica - szefowa, bo inaczej by wyleciały na zbity pysk.
Wszystkie brudasy będące na bakier z prawem w pracy tak się tłumaczą. Pasuje im taki 'standard', bo ile to roboty mniej. Nie wiem tylko po wuja potem o tym rozpowiadać, wstydu trzeba nie mieć.
Truły ludzi gównem, a teraz anegdotki opowiada. Fuj.

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2015-10-26 o 06:43
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-26, 07:45   #42
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Zaraza w hot dogach z fresha, żabki i małpki..

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
No to bardzo kiepsko. Jakaś sieć fast foodów czy niesieciowy jak możesz napisać? Rękawiczek Wam serio nawet nie dali? Nie oburzaliście się na warunki takie? Z tymi książeczkami, to chyba nie tak często, bo zwykle jednak wymagają i jak słyszałam bez to niezbyt, ale pewnie w większych sieciach tego pilnują, u Ciebie pewnie nie była to sieć albo coś i obeszli to.
fast food na basenie, żadna sieciówka
książeczki niby były wymagane (ja z koleżanką mialam) ale potem ludzi brakowało czy tam po znajomości brali i już byle kogo


[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;5323337 9]Niech zgadne: one nic nie mogły, od nich nie zależało (np. umycie mikrofalówki), musiały robić co kazała czarownica - szefowa, bo inaczej by wyleciały na zbity pysk.
Wszystkie brudasy będące na bakier z prawem w pracy tak się tłumaczą. Pasuje im taki 'standard', bo ile to roboty mniej. Nie wiem tylko po wuja potem o tym rozpowiadać, wstydu trzeba nie mieć.
Truły ludzi gównem, a teraz anegdotki opowiada. Fuj.[/QUOTE]

i po co te złośliwości? od kiedy pracownicy są odpowiedzialni za to co się dzieje w takich miejscach?
mikrofalówki codziennie po pracy szorowałyśmy, ale były w takim stanie że chyba by trzeba było jakiś kwas tam wlać
na wymianę frytury kierownictwo nie zezwalało (bo to kosztuje) + zajmowało to dobre kilka godzin więc nie było kiedy (w upalne dni urwanie głowy, w chłodne nie przychodziliśmy do pracy)

w trakcie pracy zazwyczaj był taki zapi... że nikt się nie przejmował tymi warunkami, dopiero po jakimś czasie jak sobie człowiek o tym pomyśli to
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 07:57   #43
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Zaraza w hot dogach z fresha, żabki i małpki..

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość

i po co te złośliwości? od kiedy pracownicy są odpowiedzialni za to co się dzieje w takich miejscach?
To nie są złośliwości, to jest stwierdzenie faktu. Tak właśnie rozumują leniwe brudasy.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 12:01   #44
funk_you
Wtajemniczenie
 
Avatar funk_you
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 2 549
Dot.: Zaraza w hot dogach z fresha, żabki i małpki..

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;5323415 8]To nie są złośliwości, to jest stwierdzenie faktu. Tak właśnie rozumują leniwe brudasy.[/QUOTE]

A jak nie dostają materiałów typu środki czystości to twoim zdaniem mają z własnej kieszeni wyłożyć kasę?
__________________
funk_you jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 14:14   #45
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: Zaraza w hot dogach z fresha, żabki i małpki..

Cytat:
Napisane przez funk_you Pokaż wiadomość
A jak nie dostają materiałów typu środki czystości to twoim zdaniem mają z własnej kieszeni wyłożyć kasę?
jakos trudno mi sobie wyobrazic, ze w lokalu gastonomicznym czy tez gastronomicznej budce nie ma zadnego detergentu.
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 16:43   #46
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Zaraza w hot dogach z fresha, żabki i małpki..

Cytat:
Napisane przez Damayanti Pokaż wiadomość
jakos trudno mi sobie wyobrazic, ze w lokalu gastonomicznym czy tez gastronomicznej budce nie ma zadnego detergentu.
Jak wszystkie brudasy tam pracujące mają to w dupie, to nie ma.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 17:45   #47
alamirka
Moderator
 
Avatar alamirka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 13 323
Dot.: Zaraza w hot dogach z fresha, żabki i małpki..

Macintosh, zmień ton proszę.
__________________


Bo teraz serca mam dwa
alamirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 18:40   #48
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Zaraza w hot dogach z fresha, żabki i małpki..

Cytat:
Napisane przez alamirka Pokaż wiadomość
Macintosh, zmień ton proszę.
Dlaczego mam zmienić ton ? Tu chodzi o zdrowie ludzi ! Trzeba nazywać rzeczy po imieniu. Osoba z choćby minimalnym poczuciem czystości, schludności czy zwykłej troski o drugiego człowieka nie przyjmowałaby bez mrugnięcia okiem i słowa sprzeciwu wciągania w de facto przestępczy proceder jakim jest trucie ludzi.
To nie są osoby niezwykle delikatne i wrażliwe - jak widać.
Jeszcze sobie z tego robią anegdotki i podśmiechujki.
Jak sobie pomyśle, że mogłabym się napatoczyć na punkt gastronomiczny prowadzony przez takie fleje, to mi się flaki wykręcają na lewą stronę.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 19:28   #49
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Zaraza w hot dogach z fresha, żabki i małpki..

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;5324243 7]Dlaczego mam zmienić ton ? Tu chodzi o zdrowie ludzi ! Trzeba nazywać rzeczy po imieniu. Osoba z choćby minimalnym poczuciem czystości, schludności czy zwykłej troski o drugiego człowieka nie przyjmowałaby bez mrugnięcia okiem i słowa sprzeciwu wciągania w de facto przestępczy proceder jakim jest trucie ludzi.
To nie są osoby niezwykle delikatne i wrażliwe - jak widać.
Jeszcze sobie z tego robią anegdotki i podśmiechujki.
Jak sobie pomyśle, że mogłabym się napatoczyć na punkt gastronomiczny prowadzony przez takie fleje, to mi się flaki wykręcają na lewą stronę.[/QUOTE]

Dobrze.
Rozumiem.
Zgadzam się z Tobą.

Ale w dalszym ciągu nie rozumiem czemu masz pretensje do pracownika, a nie do kierownika punktu?

Jak w markecie kasjerka nie ma drobnych to też się po niej wydzierasz? To jest obowiązek pracodawcy dostarczyć drobne.

Jak masz brudne wc w centrum handlowym bo kierownictwo nie kupiło sprzataczce domestosa to też masz do niej wąty? Czy do szefowej serwisu sprzątającego?

Tak, wiem, można rzucić tym wszystkim i wyjść. Albo iść do sklepu i z własnej kieszeni wyłożyć na ten domestos. Ale z jakiej paki?

Jak ktoś nie ma co jeść to zacisnie zęby i pracuje dalej, w między czasie szukając czegoś lepszego.
__________________
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-26, 20:45   #50
alamirka
Moderator
 
Avatar alamirka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 13 323
Dot.: Zaraza w hot dogach z fresha, żabki i małpki..

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;5324243 7]Dlaczego mam zmienić ton ? Tu chodzi o zdrowie ludzi ! Trzeba nazywać rzeczy po imieniu. Osoba z choćby minimalnym poczuciem czystości, schludności czy zwykłej troski o drugiego człowieka nie przyjmowałaby bez mrugnięcia okiem i słowa sprzeciwu wciągania w de facto przestępczy proceder jakim jest trucie ludzi.
To nie są osoby niezwykle delikatne i wrażliwe - jak widać.
Jeszcze sobie z tego robią anegdotki i podśmiechujki.
Jak sobie pomyśle, że mogłabym się napatoczyć na punkt gastronomiczny prowadzony przez takie fleje, to mi się flaki wykręcają na lewą stronę.[/QUOTE]
Z prostego powodu zwyczajnie. Bo wszystko to, co piszesz da się ubrać w bardziej przystępne słowa.Daruj sobie też określenia typu "brudas". Dobór słów - sprawa ważna dla obioru Twojej myśli.
__________________


Bo teraz serca mam dwa
alamirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 21:05   #51
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Zaraza w hot dogach z fresha, żabki i małpki..

Cytat:
Napisane przez alamirka Pokaż wiadomość
Z prostego powodu zwyczajnie. Bo wszystko to, co piszesz da się ubrać w bardziej przystępne słowa.Daruj sobie też określenia typu "brudas". Dobór słów - sprawa ważna dla obioru Twojej myśli.
Ktoś kto narzeka na uwalone mikrofalówki, których nie czyści, nakłada ludziom stare jedzenie brudnymi łapskami bez rękawiczek, jest brudasem, fleją i niechlujem. Musisz z tym żyć.

---------- Dopisano o 22:05 ---------- Poprzedni post napisano o 22:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Jeannee Pokaż wiadomość
Tak, wiem, można rzucić tym wszystkim i wyjść. Albo iść do sklepu i z własnej kieszeni wyłożyć na ten domestos. Ale z jakiej paki?
Można próbować wpływać na to kierownictwo. Da się. Trzeba chcieć. Albo chociaż spróbować. Miażdżąca większość nawet nie próbuje, przyjmując to co 'każą' bez bezwzględnie konieczne. Poza tym tak jest przecież wygodniej, po co sobie dokładać obowiązków.

Cytat:
Napisane przez Jeannee Pokaż wiadomość
Jak ktoś nie ma co jeść to zacisnie zęby i pracuje dalej, w między czasie szukając czegoś lepszego.
Wzruszające. Ciekawe co z tymi, których zarazi się np. żółtaczką albo salmonellą. Pies ich trącał, nie ?
Zdajesz sobie sprawę o czym jest mowa ? O ludzkim zdrowiu, a może nawet życiu !

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2015-10-26 o 21:17
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 23:28   #52
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Zaraza w hot dogach z fresha, żabki i małpki..

Zgadzam się z Macintosh. Choć wiadomo, że z próżnego to i Salomon nie naleje i jak szef nie kupi nowego oleju, to pracownik frytury nie wymieni. Ale koleś, który jest gwiazdą towarzystwa, bo opowiada jak to parówki turla po podłodze... No sorry, co za debilem trzeba być, żeby to robić. I jeszcze większym, żeby tego słuchać i w łeb mu nie dać.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-27, 02:35   #53
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: Zaraza w hot dogach z fresha, żabki i małpki..

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Zgadzam się z Macintosh. Choć wiadomo, że z próżnego to i Salomon nie naleje i jak szef nie kupi nowego oleju, to pracownik frytury nie wymieni. Ale koleś, który jest gwiazdą towarzystwa, bo opowiada jak to parówki turla po podłodze... No sorry, co za debilem trzeba być, żeby to robić. I jeszcze większym, żeby tego słuchać i w łeb mu nie dać.
Z reguły nie życzę nikomu źle ale takiemu delikwentowi mam ochotę coś "pożyczyć".
Sama pracowałam w dwóch lokalach, na szczęście było czysto - sama tam jadałam.

Troszeczkę z innej beczki - pracowałam też chwilę w sklepie odzieżowym. Sklep z tych większych, były dwie toalety dla klientów, które sprzątane były przez personel. Kiedy przypadła moja kolej, zapytałam o rękawiczki. Powiedziałam, że mam alergię na detergenty i nie będę sprzątać publicznej toalety gołymi rękoma. Nie było, ktoś pognał do sklepu. Potem słyszałam, jak niektóre komentowały, że księżniczka przyszła pracować.
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-27, 05:15   #54
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Zaraza w hot dogach z fresha, żabki i małpki..

A ja pracowalam kiedys w malym, niesieciowym kebabie i naprawde do niczego nie moge sie przyczepic. Resztki niesprzedane byly wyrzucane, codziennie czyszczone byly sprzety typu lodowki czy mikrofalowki, pracowalismy w rekawiczkach. Jakosc "miesa" - no wiadomo, byla zadna, no ale ludzie wiedza, co jedza i ze w kebabie raczej nie ma wolowiny z Kobo ale do czystosci nie moge sie przyczepic. Wlasciciel bardzo dbal o te kwestie i sie tym przejmowal, wiec widac nie ma reguly, zalezy to od podjscia kierpwnictwa. Nie jem na codzien takiego żarcia, bo zdrowo sie odzywiam, ale do teraz znajomym polecam ten punkt.

Wysyłane z mojego GT-I5510 za pomocą Tapatalk 2
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!

Edytowane przez Joskelyn
Czas edycji: 2015-10-27 o 05:16
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-27, 05:48   #55
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Zaraza w hot dogach z fresha, żabki i małpki..

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Zgadzam się z Macintosh. Choć wiadomo, że z próżnego to i Salomon nie naleje i jak szef nie kupi nowego oleju, to pracownik frytury nie wymieni. Ale koleś, który jest gwiazdą towarzystwa, bo opowiada jak to parówki turla po podłodze... No sorry, co za debilem trzeba być, żeby to robić. I jeszcze większym, żeby tego słuchać i w łeb mu nie dać.
Mnie najbardziej irytuje traktowanie klientów jak świń, wszystko podobno pożrą. Bez szacunku, z pogardą. Obcy to co mnie tam obchodzi. Nawpuszczam mu do jedzenia syfu ze swoich łap i sprzętów z zaplecza. Mamuni czy teżecikowi bym tego nie zaserwowała, bo ich kochusiam. Ale reszta niech zdycha, co mnie obcy obchodzą. Poza tym co ja mogę, nic nie mogę. Szef mi kazał.
Prymitywne, chamskie podejście, za które bym wieszała.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-27, 05:59   #56
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Zaraza w hot dogach z fresha, żabki i małpki..

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;5324449 1]Ktoś kto narzeka na uwalone mikrofalówki, których nie czyści, nakłada ludziom stare jedzenie brudnymi łapskami bez rękawiczek, jest brudasem, fleją i niechlujem. Musisz z tym żyć.

---------- Dopisano o 22:05 ---------- Poprzedni post napisano o 22:02 ----------



Można próbować wpływać na to kierownictwo. Da się. Trzeba chcieć. Albo chociaż spróbować. Miażdżąca większość nawet nie próbuje, przyjmując to co 'każą' bez bezwzględnie konieczne. Poza tym tak jest przecież wygodniej, po co sobie dokładać obowiązków.



Wzruszające. Ciekawe co z tymi, których zarazi się np. żółtaczką albo salmonellą. Pies ich trącał, nie ?
Zdajesz sobie sprawę o czym jest mowa ? O ludzkim zdrowiu, a może nawet życiu ![/QUOTE]

Ale kto Ci każe tam jeść? Piszesz ciągle tak jakbyś sobie obiadu nie umiała sama w domu zrobić.

Jak chcesz jeść na mieście to nie wybieraj budek z kebabami za rogiem, bo można się tylko domyślać co się tam dzieje. Wszędzie się o tym trąbi, chociażby na tym wątku. Polecam sieciowki typu pizza hut, kfc, tam przynajmniej każdy ma książeczkę sanepidu i wszystko jest robione ze standardami. Pracowałam to wiem

A jak chcesz zjeść coś lepszego, to poczytaj opinie na Internecie, popytaj znajomych które restauracje polecają. Zle opinie szybko się rozchodzą. No ale ludzie by chcieli mieć jak najtaniej za jak najwyższą jakość z kosmosu. A tak się nie da ;-)

Zawsze też możesz naslac pip, sanepid, zgłosić sprawę do chociażby "uwagi" jak coś Ci się nie podoba. Nawet jak jakaś budka ma znajomości w sanepidzie, to przecież nie wszędzie.
__________________
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-27, 06:09   #57
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Zaraza w hot dogach z fresha, żabki i małpki..

Cytat:
Napisane przez Jeannee Pokaż wiadomość
Ale kto Ci każe tam jeść? Piszesz ciągle tak jakbyś sobie obiadu nie umiała sama w domu zrobić.

Jak chcesz jeść na mieście to nie wybieraj budek z kebabami za rogiem, bo można się tylko domyślać co się tam dzieje. Wszędzie się o tym trąbi, chociażby na tym wątku. Polecam sieciowki typu pizza hut, kfc, tam przynajmniej każdy ma książeczkę sanepidu i wszystko jest robione ze standardami. Pracowałam to wiem

A jak chcesz zjeść coś lepszego, to poczytaj opinie na Internecie, popytaj znajomych które restauracje polecają. Zle opinie szybko się rozchodzą. No ale ludzie by chcieli mieć jak najtaniej za jak najwyższą jakość z kosmosu. A tak się nie da ;-)

Zawsze też możesz naslac pip, sanepid, zgłosić sprawę do chociażby "uwagi" jak coś Ci się nie podoba. Nawet jak jakaś budka ma znajomości w sanepidzie, to przecież nie wszędzie.
Dziękuję za te wszystkie bezcenne rady. Doprawdy, jak ja bez nich wcześniej mogłam żyć ?
Niestety są zbędne, bo nie rozwiązują istoty problemu. Ja nie zjem w tych budach (zresztą nigdy nie jem), zje ktoś inny.

---------- Dopisano o 07:09 ---------- Poprzedni post napisano o 07:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Jeannee Pokaż wiadomość
No ale ludzie by chcieli mieć jak najtaniej za jak najwyższą jakość z kosmosu. A tak się nie da ;-)
Mówisz ? Najwyższa jakość z kosmosu ? Nakładanie rękawiczek, czyszczenie sprzętu kuchennego, chowanie sosu do lodówki, używanie świeżego mięsa, to jest ten kosmos ?


Cytat:
Napisane przez Jeannee Pokaż wiadomość
Zawsze też możesz naslac pip, sanepid, zgłosić sprawę do chociażby "uwagi" jak coś Ci się nie podoba. Nawet jak jakaś budka ma znajomości w sanepidzie, to przecież nie wszędzie.
Pewnie. Wszyscy, którzy widzą syf powinni to zgłaszać. Pracownicy takich punktów tym bardziej, bo oni biorą za to odpowiedzialność - bezpośrednio czy pośrednio, ale biorą. No i najlepiej wiedzą co się tam dzieje.

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2015-10-27 o 07:23
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-27, 08:12   #58
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Zaraza w hot dogach z fresha, żabki i małpki..

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;5324597 9]Dziękuję za te wszystkie bezcenne rady. Doprawdy, jak ja bez nich wcześniej mogłam żyć[COLOR=Silver]

Proszę bardzo, polecam się na przyszłość
__________________
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-27, 08:15   #59
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Zaraza w hot dogach z fresha, żabki i małpki..

Cytat:
Napisane przez Jeannee Pokaż wiadomość

Proszę bardzo, polecam się na przyszłość
W przyszłości również nie skorzystam.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-27, 08:34   #60
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Zaraza w hot dogach z fresha, żabki i małpki..

Jakiś czas temu miałam zaćmienie umysłu i napaliłam się na tortillę i frytki w KFC. Coś chyba było nie tak z sosem, który był w tortilli. Nie tyle się strułam, co miałam dosyć nieprzyjemne (i wstydliwe, bo akurat miałam kurs i myślałam, że się zapadnę pod ziemię) objawy - głośne bulgotanie w żołądku i jelitach, uczucie niesmaku w ustach.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-02 14:29:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:40.