podobają mu się inne? nie! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-01, 10:12   #1
msxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 119

podobają mu się inne? nie!


Piszę tu aby poznać Waszą opinię w tej sprawie. Już wiele razy czytając to forum patrzyłam na daną sprawę z innej perspektywy, inaczej.. Może też chcę takiego "kopa w tyłek" od Was, żebyście uświadomiły mi, że jestem głupia i martwię się głupotami
Mam chłopaka od ponad dwóch lat. Kocham go i wiem, że on mnie też. Mam takie coś, że nie potrafię zaakceptować tego, że mogą mu się podobać inne dziewczyny. Doskonale rozumiem fakt, że na świecie są tysiące ładnych dziewczyn/przystojnych facetów, że każdemu podoba się co innego, że to logiczne, że uważa, za ładne inne dziewczyny itd itp.. tylko jakoś mi z tym źle.. Nie wiem dlaczego, po prostu. Sama często widzę przystojnych facetów; spojrzę, pomyślę "ładny" i tyle, mam swojego faceta, który też mi się podoba i go kocham, nie chcę wymienić na innego, ale tego czegoś w jego wykonaniu jakoś nie mogę przyjąć do wiadomości. Tak wiem, mam coś z głową chyba Np on ćwiczy na siłowni, wkręcił się w to bardzo i np gdy polubi zdj jakiejś wysportowanej dziewczyny na jakimś forum sportowym/stronie fb to aż mnie skręca a on mówi, ze po prostu wie, ile kosztuje kogoś taki wygląd, ile treningów, potu itd i, że on po prostu to docenia. Nic poza tym.
Chcę abyście uświadomiły/li mi, że powinnam to zaakceptować, że nie ma w tym nic złego.. Niby głupie słowa kogoś innego, ale tak podnoszą na duchu

Edytowane przez msxx
Czas edycji: 2015-11-01 o 10:16
msxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-01, 10:36   #2
musicae
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 316
Dot.: podobają mu się inne? nie!

Nie da się nic zaakceptować na siłę. Skoro nie wypływa to od ciebie to pewnie musisz poczekać aż coś się samo zmieni w twoim rozumieniu świata.
Człowiek nie jest monogamistą, wszyscy jesteśmy dość prymitywnym tworem ewolucji. Jeden angielski myśliciel powiedział tak: "życie ludzkie jest paskudne, bydlęce i krótkie". Wobec tego nie jest racjonalnie wymagać od faceta wierności fizycznej i mentalnej, etc - sęk jednak w tym, że nasze emocje nie są racjonalne. Tak czujesz i tyle, trudno to wyperswadować za pomocą argumentów.

Mogłabym zapytać - i byłoby to logicznie bez zarzutu - czy jeśli ty masz obowiązek akceptować, że facetowi podobają się inne, to czy zdradzana kobieta MUSI zaakceptować, że mąż śpi z innymi?

Wszystko jest sprawą umowną. Nie ma żadnych racjonalnych powodów by wymagać od partnera wierności - ale bierze się to z naszych kompleksów, nierealnych oczekiwań i niezrozumienia natury ludzkiej. Jak zrozumiemy, że nie jesteśmy osobami wyjątkowymi, że jesteśmy zwyczajni, pospolici, nasze pasje i super-głębokie przemyślenia nie liczą się - wtedy może będziemy łatwiej rozumieć innych i pozbędziemy się urojonych wymagań.
musicae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-01, 15:22   #3
kolorchabrow
Raczkowanie
 
Avatar kolorchabrow
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 359
Dot.: podobają mu się inne? nie!

Cytat:
Napisane przez musicae Pokaż wiadomość

Mogłabym zapytać - i byłoby to logicznie bez zarzutu - czy jeśli ty masz obowiązek akceptować, że facetowi podobają się inne, to czy zdradzana kobieta MUSI zaakceptować, że mąż śpi z innymi?

Wszystko jest sprawą umowną. Nie ma żadnych racjonalnych powodów by wymagać od partnera wierności - ale bierze się to z naszych kompleksów, nierealnych oczekiwań i niezrozumienia natury ludzkiej. Jak zrozumiemy, że nie jesteśmy osobami wyjątkowymi, że jesteśmy zwyczajni, pospolici, nasze pasje i super-głębokie przemyślenia nie liczą się - wtedy może będziemy łatwiej rozumieć innych i pozbędziemy się urojonych wymagań.
Są racjonalne powody by wymagać od partnera wierności:
-choroby przenoszone drogą płciową
-jeśli facet pocznie potomka to musi przeznaczyć pieniądze na alimenty i chociaż trochę swojego czasu. Obie te rzeczy mógłby inwestować w partnerkę,więc ona traci w takim układzie.
-jeśli kobieta pocznie faceta z innym to facet może będzie musiał znosić odwiedziny tatusia w swoim domu,a to może być dla niego nieprzyjemne.

Tak,obie strony mają prawo oczekiwać wierności (chyba,że ustalą inaczej). Nie jesteśmy zwierzętami, mamy mózg, umiemy nad sobą panować. Nie myślimy tylko narządami rozrodczymi.

Już któryś raz czytam takie bzdety,że człowiek jest bezwolny,bo żądzą nim popędy i nie należy go za to winić. Proponuje nie winić w takim razie też pedofili i gwałcicieli. Przecież oni tacy są i trzeba to zaakceptować,dążą tylko do zapokojenia swoich pragnień. Przeczytałam też,że nie,ich należy zabijać. Ale dlaczego? Przecież to nie ich wina
kolorchabrow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-01, 16:38   #4
TakaSamaInna
live your passion
 
Avatar TakaSamaInna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 904
Dot.: podobają mu się inne? nie!

To nie jest nic złego w pewnych granicach, bo o ile facet lajkuje czy pomyśli, że jakaś kobieta jest atrakcyjna to nic złego. Sama przecież też patrzysz, że facet jest przystojny i pewnie nawet na ładniejszych dziewczynach też zawiesisz oko.
Dla mnie jedynie zachowaniem nie do przyjęcia byłoby gdyby np. facet bezczelnie oglądał się za innymi będąc w moim towarzystwie i jeszcze rzucał niewybredne komentarze. To już by było buractwo, a buractwa nie trawię. Rozumiem, że niektórzy nawet rozmawiają z partnerami na temat walorów innych ludzi i to jest ok. Chodzi mi tutaj raczej o zachowanie typu "ale zaje*ista laska szła, (tutaj pada jakiś czasownik zakończony na -łbym), coś mówiłaś?" Sama byłam świadkiem takich zachowań. Ręce opadają.
__________________
Dbam o włosy.

angielski - C2
rosyjski - B2
hiszpański - ?
TakaSamaInna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-01, 17:42   #5
3be020e1638e56070af0544f5de5b7e1ebae7a0d_66453eabeaad3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 313
Dot.: podobają mu się inne? nie!

chyba trzeba dojrzeć
3be020e1638e56070af0544f5de5b7e1ebae7a0d_66453eabeaad3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-01, 18:27   #6
musicae
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 316
Dot.: podobają mu się inne? nie!

Cytat:
Napisane przez kolorchabrow Pokaż wiadomość
Są racjonalne powody by wymagać od partnera wierności:
-choroby przenoszone drogą płciową
-jeśli facet pocznie potomka to musi przeznaczyć pieniądze na alimenty i chociaż trochę swojego czasu. Obie te rzeczy mógłby inwestować w partnerkę,więc ona traci w takim układzie.
-jeśli kobieta pocznie faceta z innym to facet może będzie musiał znosić odwiedziny tatusia w swoim domu,a to może być dla niego nieprzyjemne.
Tak było kiedyś, w dzisiejszych czasach jest antykoncepcja, można się wysterylizować, itp. Można wykluczyć szanse na niechcianą ciążę, HIV... Można więc racjonalnie wymagać tego, żeby nasz mąż nie szalał z kim popadnie, ale żeby był wierny w ogóle?
Cytat:
Napisane przez kolorchabrow Pokaż wiadomość
Tak,obie strony mają prawo oczekiwać wierności (chyba,że ustalą inaczej). Nie jesteśmy zwierzętami, mamy mózg, umiemy nad sobą panować. Nie myślimy tylko narządami rozrodczymi.
Pytanie: po co? Każdy ma prawo mieć najdziwniejsze wymagania, ale czy to mądre...
Cytat:
Napisane przez kolorchabrow Pokaż wiadomość
Już któryś raz czytam takie bzdety,że człowiek jest bezwolny,bo żądzą nim popędy i nie należy go za to winić. Proponuje nie winić w takim razie też pedofili i gwałcicieli. Przecież oni tacy są i trzeba to zaakceptować,dążą tylko do zapokojenia swoich pragnień. Przeczytałam też,że nie,ich należy zabijać. Ale dlaczego? Przecież to nie ich wina
No to nie jest ich wina. Ale czemu mieliby żyć? Stwarzają zagrożenie.
musicae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-01, 18:43   #7
maszToCoChcesz
Zakorzenienie
 
Avatar maszToCoChcesz
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 4 220
Dot.: podobają mu się inne? nie!

powinnaś to zaakceptować Ja nieraz sama nie mogę obojętnie przejść obok ładnej dziewczyny i wprost mówię,że jest bardzo atrakcyjna moim zdaniem
__________________
it's a fool's game
maszToCoChcesz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-01, 19:38   #8
_pantograf
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 221
Dot.: podobają mu się inne? nie!

Mysle, ze to zalezy. Jezeli chodzi tylko o "zalajkowanie" jakiegos zdjecia, to przesadzasz i powinnas nauczyc sie to kontrolowac. Raczej z opisu wyglada, ze nie jest to ostentacyjne ogladanie sie za innymi.

Edytowane przez _pantograf
Czas edycji: 2015-11-01 o 19:40
_pantograf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-01, 20:00   #9
Pako_
Rozeznanie
 
Avatar Pako_
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 636
Dot.: podobają mu się inne? nie!

Autorko, samotność twym przeznaczeniem :-(
Pako_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-01, 20:13   #10
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: podobają mu się inne? nie!

No cóż, do pewnych spraw większość ludzi w koncu dojrzewa.


Wysłano przez tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-02, 06:16   #11
drirrpl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 345
Dot.: podobają mu się inne? nie!

Autorko jemu podoba się dobrze zbudowane ciało, może sama się skusisz na siłownię
drirrpl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-02 07:16:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:43.