Koty - część XI - Strona 156 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-11-01, 16:53   #4651
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty - część XI

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Je już je
mało mixów do wyboru chyba, że na allegro poszukam
http://www.zooplus.pl/specials/koty/trial_specials
Jest w czym wybierac
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-01, 16:57   #4652
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Koty - część XI

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Dziewczyny - w przyszłym tygodniu, jak już nic się nie wysypie, zamieszka ze mną kilkutygodniowy kociak (w załączniku zdjęcie).
Słodziak

Cytat:
Napisane przez Edeldredzia Pokaż wiadomość

Buka i Bobek wczoraj skonczyli 5 miesiecy
Ależ oni słodcy

Cytat:
Napisane przez Karmenka Pokaż wiadomość

Kasia pozdrawia.
Cześć Kasiu, piękna pożeraczko

Jak moja Lady, wygląd podobny, no i też żre wszystko co stoi na drodze
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-02, 05:12   #4653
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Koty - część XI

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Dobrze, ze nic nie wyszlo. O jakiej diecie myslisz? Blonnik juz chyba dostawal?





Ptys dlugowlosy



Jak ten czas leci. Powazne koty





Bierz male opakowanie i mixy smakowe. Nie wiadomo co bedzie jadl.

Chomiki nie jedza chrupek Moje zaczely jesc suche dopiero w wieku kilku miesiecy (3-4). On juz sam je czy butelka?

Jedziemy do weta w srode na badania krwi jeszczei pogadamy
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-02, 07:46   #4654
bandra
Fuck google, ask me!
 
Avatar bandra
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7 898
Dot.: Koty - część XI

Moja kicia ostatnio mniej je, schudła - nie powinno być tak, że powinna właśnie przytyć przed zimą?
__________________
Caught in a landslide, no escape from reality.
Open your eyes, look up to the skies and see.

bandra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-02, 08:26   #4655
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty - część XI

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
Jedziemy do weta w srode na badania krwi jeszczei pogadamy

Daj znać co wyszło.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-02, 08:42   #4656
Karmenka
Zakorzenienie
 
Avatar Karmenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 9 296
Dot.: Koty - część XI

Cytat:
Napisane przez bandra Pokaż wiadomość
Moja kicia ostatnio mniej je, schudła - nie powinno być tak, że powinna właśnie przytyć przed zimą?
A jest wychodząca? Może jeśli cały czas siedzi w ciepłym domu to nie czuje takiej potrzeby.
__________________
bloguje
Karmenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-02, 08:59   #4657
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty - część XI

Moje jedzą ostatnio trochę więcej, ale biegają i skaczą... Blok się trzęsie tak szaleją
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-02, 08:59   #4658
bandra
Fuck google, ask me!
 
Avatar bandra
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7 898
Dot.: Koty - część XI

Cytat:
Napisane przez Karmenka Pokaż wiadomość
A jest wychodząca? Może jeśli cały czas siedzi w ciepłym domu to nie czuje takiej potrzeby.
Sporo siedzi w domu, ale jest wychodząca i najbliższą okolicę potrafi zwiedzać kilka godzin, więc się martwię tym brakiem apetytu - choć poza tym nic jej nie dolega
Niby koty po sterylizacji mają tendencję do tycia a ona trzyma linię
__________________
Caught in a landslide, no escape from reality.
Open your eyes, look up to the skies and see.

bandra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-02, 11:19   #4659
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty - część XI

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
Heloo chciałam napisać ze mój kot zdiagnozowany ma zespół jelita leniwego...
Nie wiem, z czym to się je, ale myślę, że modyfikacja diety to dobry pomysł. A on ruchliwy jest? Bieganie pomaga w pasażu.
Cytat:
Napisane przez Karmenka Pokaż wiadomość
Kasia ma się dobrze, dużo je, wszystko wychodzi tyłem. Futerko też już wraca do normy bo po operacji była cała ulizana i posklejana. Do dziś była w kubraku, ale już jej zdjęłam i nawet nabrała ochoty na zabawy myszką. Dużo śpi ale to chyba norma po operacji.
Zrobiła bunt na papki jedzeniowe i dałam jej dziś trochę chrupek, mimo, że może od jutra. Jak nigdy nie chciała to teraz tylko chrupki.
Dobre wieści
Cytat:
Napisane przez Edeldredzia Pokaż wiadomość
Buka i Bobek wczoraj skonczyli 5 miesiecy
Słodziaczki
Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Dziewczyny - w przyszłym tygodniu, jak już nic się nie wysypie, zamieszka ze mną kilkutygodniowy kociak (w załączniku zdjęcie).

Kompletuję wyprawkę, w tym karmę. I ciągle mam dylematy Na razie stanęło na mokrej Animondzie Carny Kitten, ale ciągle waham się nad suchym. Jedni twierdzą, że może być zwykla karma dla dorosłych (typu Taste of wild), inni, że nie. I już nie wiem
Jaki żwirek dla takiego malucha? na razie wybrałam Benek Super CORNCat Naturalny żwirek dla kota ale też nie wiem.
Pisałaś o Applawsie Kitten, akurat miałam go sugerować TOTW też ma małe chrupki, ale Applaws jest chyba smaczniejszy, a to ważne, by taki maluszek diabuszek jadł chętnie

Miałam żwirek kukurydziany. Jest dobry. Jedyny minus to pylenie - wszędzie mam proszkowe ślady kocich łapek. Używam zwykle naturalnych, głównie drewnianych, bo spłukują się w toalecie i nie śmierdzą. Cat's Best roznosi się po domu, obecnie mam Greenwoods, ale dopiero dziś wsypałam, więc nic jeszcze nie mogę o nim powiedzieć.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-02, 11:23   #4660
201604301932
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 145
Dot.: Koty - część XI

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Nie wiem, z czym to się je, ale myślę, że modyfikacja diety to dobry pomysł. A on ruchliwy jest? Bieganie pomaga w pasażu.

Dobre wieści

Słodziaczki

Pisałaś o Applawsie Kitten, akurat miałam go sugerować TOTW też ma małe chrupki, ale Applaws jest chyba smaczniejszy, a to ważne, by taki maluszek diabuszek jadł chętnie

Miałam żwirek kukurydziany. Jest dobry. Jedyny minus to pylenie - wszędzie mam proszkowe ślady kocich łapek. Używam zwykle naturalnych, głównie drewnianych, bo spłukują się w toalecie i nie śmierdzą. Cat's Best roznosi się po domu, obecnie mam Greenwoods, ale dopiero dziś wsypałam, więc nic jeszcze nie mogę o nim powiedzieć.
To zalezy od kota. Moj jak mial 2 -3 miesiace nie chcial tknac Applawsa, za to TOTW, od 2 miesiecy je bardzo chetnie i dobrze mu sluzy. A jest generalnie wszystkozerny - bo je zarowno mokra karme, mieso, i inne karmy bezzbozowe, jak Acana, czy Orijen.
201604301932 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-02, 12:36   #4661
anomia_
Raczkowanie
 
Avatar anomia_
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 53
Dot.: Koty - część XI

Ja od siebie polecam Applaws Kitten i Cat's Best Eco Plus (maskuje zapachy, odrobinę roznosi się po pomieszczeniu z kuwetą, ale dość fajnie zbryla i można go spłukać w toalecie). Karma spokojnie może być też dla dorosłych kotów, ale myślę, że dla takiego malucha będzie miała za duże chrupki.
Co do mokrej - moja mała je Animondę Carny - także również polecam (spokojnie możesz zaproponować maluchowi wersję adult).
anomia_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-02, 12:48   #4662
mandarynka882
Rozeznanie
 
Avatar mandarynka882
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 872
Dot.: Koty - część XI

hejka
Mojwa- śliczny maluszek prócz gotowych karm możesz też dawać maluszkowi mięsko podgotowane drobno pokrojone
ja też bym z chęcią przygarnęła jakiegoś kolegę dla Rysi ale mąż nie bardzo chce;/
moja Ryśka ostatnio marudzi przy gotowych karmach ale mięso surowe czy sparzone zjada aż miło dlatego się zastanawiam czy nie przestawić się całkiem na takie żywienie z gotowym suplementem tylko qrcze nie zawsze jestem w domu i mam czas a gotowe tylko otworzę i już no nic będę kombinować.

W ogóle to wiecie co na moim osiedlu na jednej ulicy jest przychodnia weterynaryjna i gabinet wet. Chodziłam z Rysią do przychodni, za 1szą wizytę (badanie, odrobaczanie i odpchlanie) zapłaciłam 50 zł, za 2gą (tylko odrobaczanie) 30 zł, w tym tyg miałam przyjść na szczepienie podstawowe (koci katar i panleukopenia) i mi powiedział jak pytałam ile że 80-85 zł. Gadałam dziś z koleżanką i stwierdziła, że coś drogo płacę, zadzwoniłam do tego drugiego gabinetu i za te same szczepienia mi pow 40 zł...czyli 2 razy mniej...
taka różnica cen
mandarynka882 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-02, 13:48   #4663
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty - część XI

Cytat:
Napisane przez mandarynka882 Pokaż wiadomość
hejka
Mojwa- śliczny maluszek prócz gotowych karm możesz też dawać maluszkowi mięsko podgotowane drobno pokrojone
ja też bym z chęcią przygarnęła jakiegoś kolegę dla Rysi ale mąż nie bardzo chce;/
moja Ryśka ostatnio marudzi przy gotowych karmach ale mięso surowe czy sparzone zjada aż miło dlatego się zastanawiam czy nie przestawić się całkiem na takie żywienie z gotowym suplementem tylko qrcze nie zawsze jestem w domu i mam czas a gotowe tylko otworzę i już no nic będę kombinować.

W ogóle to wiecie co na moim osiedlu na jednej ulicy jest przychodnia weterynaryjna i gabinet wet. Chodziłam z Rysią do przychodni, za 1szą wizytę (badanie, odrobaczanie i odpchlanie) zapłaciłam 50 zł, za 2gą (tylko odrobaczanie) 30 zł, w tym tyg miałam przyjść na szczepienie podstawowe (koci katar i panleukopenia) i mi powiedział jak pytałam ile że 80-85 zł. Gadałam dziś z koleżanką i stwierdziła, że coś drogo płacę, zadzwoniłam do tego drugiego gabinetu i za te same szczepienia mi pow 40 zł...czyli 2 razy mniej...
taka różnica cen

Mięsko możesz mieć zamrożone w małych porcjach. Wystarczy rozmrozić i wyłożyć na talerzyk


Dowiedz się o co chodzi z tymi szczepionkami. Może być tak, że tą tanią musisz powtórzyć i wtedy wyjdzie to samo.
Ja płaciłam ok. 60zł, ale wet powiedział, że wystarczy jedna dawka. U mnie na osiedlu szczepienie kosztowało 35zł, ale po dwóch tygodniach kazaliby mi przyjść na kolejne szczepienie. W sumie wyszłoby drożej, dla mnie kłopot z jeżdżeniem i stres dla kota.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-02, 15:30   #4664
mandarynka882
Rozeznanie
 
Avatar mandarynka882
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 872
Dot.: Koty - część XI

wszystkiego się dowiem.
ta co miała kosztować 85 zł właśnie też miała być za jakiś czas powtórzona (chyba coś mówił wet o 8 tygodniach) a potem za rok a dalej co 3 lata więc jeśli nawet ta za 40 zł ma być za krótki czas powtórka to i tak jest ile taniej
moja koleżanki szczepiła w najlepszej (ponoć) klinice wet u mnie w mieście płaciła 50 zł i też miała powtórkę za 2 miesiące a teraz dopiero w przyszłym roku więc to chyba ta przychodnia tak sobie liczy albo może to zależy jakiego producenta jest szczepionka?
mandarynka882 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-02, 16:02   #4665
anomia_
Raczkowanie
 
Avatar anomia_
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 53
Dot.: Koty - część XI

Cytat:
Napisane przez mandarynka882 Pokaż wiadomość
wszystkiego się dowiem.
ta co miała kosztować 85 zł właśnie też miała być za jakiś czas powtórzona (chyba coś mówił wet o 8 tygodniach) a potem za rok a dalej co 3 lata więc jeśli nawet ta za 40 zł ma być za krótki czas powtórka to i tak jest ile taniej
moja koleżanki szczepiła w najlepszej (ponoć) klinice wet u mnie w mieście płaciła 50 zł i też miała powtórkę za 2 miesiące a teraz dopiero w przyszłym roku więc to chyba ta przychodnia tak sobie liczy albo może to zależy jakiego producenta jest szczepionka?
Spytaj jakiego producenta jest szczepionka i konkretnie na co. Szczepi się małego kotka i tak dwa razy, ale niektóre szczepionki są po prostu droższe i mają większe spektrum oddziaływania. Purevax (RCPCH) jest wszędzie raczej chwalona i taką też moja mała była szczepiona.

"Szczepionka Purevax RCPCh służy do szczepienia kotów w wieku od 8. tygodnia życia przeciwko następującym chorobom:
• wirusowe zapalenie nosa i tchawicy kotów (choroba grypopodobna wywołana przez herpeswirusa);
• kaliciwiroza kotów (choroba grypopodobna ze stanem zapalnym w jamie ustnej wywołana przez kaliciwirusa);
• chlamydioza (choroba grypopodobna wywołana przez bakterię C. felis);
• panleukopenia kotów (poważna choroba powodująca krwawą biegunkę, wywoływanaprzez parwowirusa)."

Pierwsze szczepienie ponoć może być bez chlamydiozy.

"Po przygotowaniu szczepionki Purevax RCPCh podaje się ją we wstrzyknięciu podskórnym
w dawce 1 ml. Pierwsze wstrzyknięcie należy wykonać u kotów w wieku co najmniej ośmiu
tygodni, a drugie wstrzyknięcie – trzy do pięciu tygodni później."

I po tych dwóch dawkach następne szczepienie dopiero za rok. Można ewentualnie skusić się jeszcze na szczepionkę przeciw wściekliźnie bądź kociej białaczce (ale tylko po wykonaniu testów).

Edytowane przez anomia_
Czas edycji: 2015-11-02 o 16:05
anomia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-03, 09:00   #4666
mandarynka882
Rozeznanie
 
Avatar mandarynka882
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 872
Dot.: Koty - część XI

hejka
Rysia już po szczepieniu. Szczepienie było przeciw:- wirusowemu zapaleniu nosa i tchawicy
-kaliciwiroza
-panleukopemia

zoetis Versifel CVR- to ta szczepionka, za miesiac kolejna
u tego poprzedniego weta miała być szczepiona na to samo

dostaliśmy książeczkę zdrowia a jak się pytałam o nią pierwszego weta to mi powiedział, że kotom nie rasowym nie są potrzebne a poza tym on ma wszystko w systemie w komputerze. Ten się od razu o nią spytał (odrobaczanie powinno być wpisane) i się zdziwił, że nie dostałam
mandarynka882 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-03, 09:02   #4667
201604301932
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 145
Dot.: Koty - część XI

Cytat:
Napisane przez mandarynka882 Pokaż wiadomość
hejka
Rysia już po szczepieniu. Szczepienie było przeciw:- wirusowemu zapaleniu nosa i tchawicy
-kaliciwiroza
-panleukopemia

zoetis Versifel CVR- to ta szczepionka, za miesiac kolejna
u tego poprzedniego weta miała być szczepiona na to samo

dostaliśmy książeczkę zdrowia a jak się pytałam o nią pierwszego weta to mi powiedział, że kotom nie rasowym nie są potrzebne a poza tym on ma wszystko w systemie w komputerze. Ten się od razu o nią spytał (odrobaczanie powinno być wpisane) i się zdziwił, że nie dostałam

?????

Mialam 2 koty dachowe i KAZDY z nich dostal ksiazeczke zdrowia, gdy byly pierwszy raz u weta bez zadnych problemow.
201604301932 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-03, 09:10   #4668
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty - część XI

U mnie też dają książeczki. I wydruk komputerowy po każdej wizycie z opisem co było robione.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-03, 09:12   #4669
Karmenka
Zakorzenienie
 
Avatar Karmenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 9 296
Dot.: Koty - część XI

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
U mnie też dają książeczki. I wydruk komputerowy po każdej wizycie z opisem co było robione.
U mnie wklepuje w komputer i wpisuje w książeczkę, ale nic mi nie drukują.
__________________
bloguje
Karmenka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-03, 09:27   #4670
mandarynka882
Rozeznanie
 
Avatar mandarynka882
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 872
Dot.: Koty - część XI

no widzicie a mi tamten nie dał;/ dobrze, że w porę mi się zapaliła lampka i poszperałam w necie i podpytałam o koszt wizyt i szczepień bo bym dziś wywaliła 85 zł, za miesiąc też a bym nawet ks. zdr. nie dostała.
Jeszcze jedno mam pytanie, czy lepiej jest kotke wykastrować przed pierwszą rujka czy wysterylizować po?
podpytałam o to weta i mi pow, że przed pierwszą rujką on wycina tylko jajniki (mniejsze nacięcie i w ogólnie mniejszy zabieg) a już po jajniki i macicę.
mandarynka882 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-03, 10:19   #4671
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Koty - część XI

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Nie wiem, z czym to się je, ale myślę, że modyfikacja diety to dobry pomysł. A on ruchliwy jest? Bieganie pomaga w pasażu.



Dobre wieści


Bardzo ruchliwy bo mlodszy go mobilizuje
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-03, 14:06   #4672
anomia_
Raczkowanie
 
Avatar anomia_
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 53
Dot.: Koty - część XI

Cytat:
Napisane przez mandarynka882 Pokaż wiadomość
no widzicie a mi tamten nie dał;/ dobrze, że w porę mi się zapaliła lampka i poszperałam w necie i podpytałam o koszt wizyt i szczepień bo bym dziś wywaliła 85 zł, za miesiąc też a bym nawet ks. zdr. nie dostała.
Jeszcze jedno mam pytanie, czy lepiej jest kotke wykastrować przed pierwszą rujka czy wysterylizować po?
podpytałam o to weta i mi pow, że przed pierwszą rujką on wycina tylko jajniki (mniejsze nacięcie i w ogólnie mniejszy zabieg) a już po jajniki i macicę.
Lila książeczkę miała założoną już w schronisku. Za jedno szczepienie zapłaciłam jakoś koło 60zł.

Tylko jajniki? To bez sensu. Może się rozwinąć ropomacicze, nie warto ryzykować.
Ja będę się z małą umawiać na koniec miesiąca, będzie przed pierwszą rujką, skończy 6 miesięcy. Wycięte zostanie wszystko.

Dzisiaj Lili dostała swoją pierwszą w życiu kocią trawkę i jest zachwycona
anomia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-03, 15:01   #4673
Karmenka
Zakorzenienie
 
Avatar Karmenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 9 296
Dot.: Koty - część XI

Cytat:
Napisane przez anomia_ Pokaż wiadomość
Lila książeczkę miała założoną już w schronisku. Za jedno szczepienie zapłaciłam jakoś koło 60zł.


Dzisiaj Lili dostała swoją pierwszą w życiu kocią trawkę i jest zachwycona
Ja zapłaciłam koło 90 za pierwszą wizytę, ale dał mi też tabletkę na robale. To droga lecznica ale mam tam bardzo blisko a koty w autobusie mi płaczą. Jak byłam tak o, bo kotu oko ropiało to byłam u innego który liczy 30 zł za wizytę lub nic jak kotu nic nie jest. Tam kolo mnie za wizytę biorą 60 + leki itd. osobno.

Ale szwy mi dziś za darmo zajęli.




Cytat:
Napisane przez mandarynka882 Pokaż wiadomość
Jeszcze jedno mam pytanie, czy lepiej jest kotke wykastrować przed pierwszą rujka czy wysterylizować po?
podpytałam o to weta i mi pow, że przed pierwszą rujką on wycina tylko jajniki (mniejsze nacięcie i w ogólnie mniejszy zabieg) a już po jajniki i macicę.
Mówił czemu tak? Ja czekałam tylko do 6 miesiąca, na ruje wolałam nie czekać bo skończyłoby się to zapewne ciąża, Runej pewnie by dał radę zostać ojcem.
Nawet nie wiem co moja ma wycięte ale zakładam że wszystko. Nacięcie też miała małe, max 2 cm i następnego dnia już była w formie.


Kasia ma zdjęte szwy i czuje się dobrze. Dużo je i dużo gada. Ma unikać sportu jeszcze przez tydzień ale to chyba się nie uda bo gania się z Runejem.
Wczoraj znów się stresowałam, bo w miejscu rany po sterylce ma wybrzuszenie i bałam się że to przepuklina. Ale podobno to normalne i tak wyglądają zrastające się tkanki pod skórą.
__________________
bloguje
Karmenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-03, 16:25   #4674
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Koty - część XI

Buka wczoraj krecila nosem, jak dalam im cff z bykiem. Mimo wszystko zjadla, a dzisiaj rano obudzilo mnie cos mokrego na przescieradle.... Jej wymiociny... Na szczescie doslownie tyle, co mala lyzeczka

---------- Dopisano o 17:25 ---------- Poprzedni post napisano o 17:24 ----------

Karmenka, moja Buka tez ma taka gulke, juz dzwonilam 3 razy do weta w jej sprawie xD
to normalne
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-03, 16:30   #4675
Karmenka
Zakorzenienie
 
Avatar Karmenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 9 296
Dot.: Koty - część XI

Cytat:
Napisane przez Edeldredzia Pokaż wiadomość
Buka wczoraj krecila nosem, jak dalam im cff z bykiem. Mimo wszystko zjadla, a dzisiaj rano obudzilo mnie cos mokrego na przescieradle.... Jej wymiociny... Na szczescie doslownie tyle, co mala lyzeczka

---------- Dopisano o 17:25 ---------- Poprzedni post napisano o 17:24 ----------

Karmenka, moja Buka tez ma taka gulke, juz dzwonilam 3 razy do weta w jej sprawie xD
to normalne
Jak dobrze, że gdy moje koty stwierdzają że muszą zwymiotować to idą na podłogę.
__________________
bloguje
Karmenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-03, 18:24   #4676
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Koty - część XI

Moj kot niestety wymiotuje gdzie akurat siedzi.. Z tego wzgledu nie mamy dywanow i rozkladamy koce na sofach
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-03, 20:07   #4677
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Koty - część XI

Mój póki co trzyma wszystko dzielnie w żołądku
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-03, 21:26   #4678
Karmenka
Zakorzenienie
 
Avatar Karmenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 9 296
Dot.: Koty - część XI

[1=8c9538aac29bb5fbc2d31b2 aac28a8f9b62d5c74_6584d26 7571b8;53334568]Mój póki co trzyma wszystko dzielnie w żołądku [/QUOTE]

U mnie Runej jak wyżre wszystko i dostaje nowe do pustej miski to potrafi jeść do pawika.
__________________
bloguje
Karmenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-03, 22:09   #4679
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty - część XI

Daniels nie wymiotował długo wcale, potem dostał zapalenia żołądka i rzygał codziennie. Czasem zdarzy mu się, jak zbyt zachłannie zje.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-04, 08:49   #4680
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Koty - część XI

Dziewczyny, strasznie się martwię i czekam na mojego czarnucha, aż wróci z dworu (wyszedl na siku, ale nie może zrobić ) i jedziemy do weta. Póki co zapytam Was czy spotkałyście się z wiszącym ogonem? Normalnie jak szmata wisi od wczoraj, kot nie siada tylko się kładzie od razu. Macałam ogon. Daje dotykać, nic nie wyczułam. Łazi w kółko, bo się wysikać nie może (ogona nie podniesie). A przed chwilą zeskoczył z parapetu i nie wiem, czy gdzieś uderzył czy co, ale zaczął wyklinać pod nosem. Miała któraś z Was taki przypadek z ogonkiem?
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)


Edytowane przez Kocurasek
Czas edycji: 2015-11-04 o 08:50
Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-21 13:51:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:04.