Wesele Toruń i okolice. - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-29, 12:26   #1741
Sheebaa
Przyczajenie
 
Avatar Sheebaa
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 8
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

Cytat:
Napisane przez barbarasss Pokaż wiadomość
Hej.Che podpisac umowe z zespołem Talar znacie go morze z tego co wiem wszedzie go zachwalają ,ja byłam tylko na sylwestra jak grali i było superrrr co do wesela nie wiem jak prowadzą , xxx
My się na niego zdecydowaliśmy , też patrzyliśmy po opiniach wszędzie sam pozytyw. Na spotkaniu również wywarł na Nas świetne wrażenie, luźny wszystko idzie z nim ustalić jak najbardziej na plus .. a jak poprowadzi wesele to okaże się w czerwcu

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2015-10-29 o 12:40 Powód: link
Sheebaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-30, 19:42   #1742
nataliatorun
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 13
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

Dziewczyny a co myślicie, czy warto się wybrać na targi ślubne, które już niedługo w Toruniu? Byłyście już kiedyś? Ciekawe oferty?
nataliatorun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-30, 23:55   #1743
magosia_89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 2
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

hej,
dopiero zaczynamy planować ślub i chcemy ustalić datę, a więc wybrać kościół, ani ja ani narzeczony nie jesteśmy z Torunia, więc nie będzie to ani moja ani jego parafia
i tu pytanie, gdzie Wy brałyście ślub w kościele i jakie macie wrażenia? widziałam w ostatnich postach pozytywną opinię na temat kościoła św. Antoniego, a jak inne parafie?
pytam nie tylko o kościół, ale i o księdza udzielającego ślubu, czy był sympatyczny/ludzki, czy szukał dziury w całym, że nauki przedmałżeńskie nie takie itp
poza tym często zdarza się, że na jednej mszy jest kilka ślubów? jest to jakoś ustalane z parami młodymi, czy decyduje o tym ksiądz?
magosia_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-31, 12:40   #1744
nikki1212
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 22
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

magosia_89 ja polecam Wam swoją parafię - św Piotra i Pawła na Podgórzu Bardzo pomocni ojcowie i nie robią problemów. Kazanie było bardzo fajne, choć troszkę przydługie
Koszty to 250 zł strojenie, 120 zł organistka (bardzo miła i pięknie śpiewa), za mszę co łaska. Jako, że jesteście z innej parafii trzeba załatwić zezwolenie na ślub oraz odpis chrztu i bierzmowania.
Chyba nie ma czegoś takiego, że na jednej mszy jest więcej niż jedna para młoda.. Nie spotkałam się z czymś takim. Z kolei wiem, że w razie potrzeby ślub może być nawet o 14

I jeszcze jedna rzecz ważna dla wszystkich par, które biorą ślub konkordatowy - dokumenty z USC są ważne teraz 6 miesięcy, nie 3 jak podają wszystkie portale internetowe (zmieniła się ustawa w marcu 2015r). Tak poinformowała mnie Pani w urzędzie w Toruniu
nikki1212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-02, 09:53   #1745
Aleksa4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 44
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

Cytat:
Napisane przez nataliatorun Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co myślicie, czy warto się wybrać na targi ślubne, które już niedługo w Toruniu? Byłyście już kiedyś? Ciekawe oferty?
Ja przed swoim ślubem byłam na 2, może 3 targach ślubnych i szczerze powiem, że większego zamieszania dawno nie widziałam. Gdybym miała tam iść by podpisać jakąkolwiek umowe nie czułabym pewnie w swojej decyzji. Czułam się osaczona, każdy nadskakiwał. Nie czułam się dobrze w tych miejscach, nie mogłam spokojnie podejść do stoiska i spojrzeć na oferty, bo od razu byłam wypytywana o wszystko (jestem osobą, która chce najpierw spojrzeć z czym ma do czynienia, a później porozmawiać o konkretach). Zdaje sobie sprawę, że od tego są takie targi, ale już jestem takim typem. Dobrze jest po takich targach poczytać opinie o usługodawcach, którzy nas zainteresowali, bo można się zdziwić. Generalnie dobrze jest pójść zobaczyć co jest grane na tym rynku, co kto oferuje.
Jednak nie uważam aby targi były dobrym momentem na wiązanie się umowami, zbyt dużo się dzieje wokół.
Aleksa4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-02, 16:26   #1746
magosia_89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 2
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

a czy w kościele garnizonowym, któraś z Was brała ślub?
magosia_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-07, 18:41   #1747
moniaszka90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 2
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

Hej!
A słyszałyście może jakieś opinie o Bumerangu??
Od tygodnia przeczesuje internet i tylko ta sala wpadła mi w oko.
moniaszka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-08, 08:55   #1748
madonna7
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 13
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

Nie wiem jak znam tylko zespół talar tyle co grał u mnie xxx a fajnie prowadzą wodzirejkę bawią gości i wokalistka ma super naprawdęgłos.pozdr

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2015-11-10 o 09:22 Powód: reklama po raz kolejny
madonna7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-08, 09:57   #1749
Laurka_maj16
Raczkowanie
 
Avatar Laurka_maj16
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 50
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

Madonna7, która kiedyś była na vizażu ania34567 ale została zbanowana. Wszędzie wklejasz reklamę swojego zespołu. Twoje komentarze znalazłam nawet tutaj na "DJ wodzirej Warszawa i okolice" "DJ na wesele Płock" itd. Wystarczy wejść w Twój profil i sprawdzić Twoje posty. Ta grupa służy poradom, wymianą doświadczeń itd. Nie jest to grupa reklamowa. Poniżej cytuję kilka Twoich postów dla przykładu pojawiających się regularnie na forum. Pozdrawiam

Cytat:
Napisane przez madonna7 Pokaż wiadomość
a ja miałam dj talara śpiewającego a zarazem wodzireja na weselu plus był jego kamerzysta w pakiecie za 500zł ful hd oraz fotograf za 350zł w pakiecie super grał i śpiewał i prowadził wesele do tego miałam tanio kamerzystę i fotografa.Poecam

xxx
[QUOTE=madonna7;50733230]nie wiem ja mam zespół TALAR LUDZIE GO CHWALĄ jak wyjdzie zobaczymy.Oni też mają buiro w Toruniu .Pozdrr
xxx/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez madonna7 Pokaż wiadomość
Nie wiem jak znam tylko zespół talar tyle co grał u mnie xxx a fajnie prowadzą wodzirejkę bawią gości i wokalistka ma super naprawdęgłos.pozdr
Cytat:
Napisane przez madonna7 Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny pisałyście jaki prezent rodzicą za trud wychowanie,A więć jest taka malarka która świetnie maluje ona współ pracuje zespołem TALAR TO JEST TEN ZNANY ZESPÓL KOŁO BYDGOSZCZY. xxx ch stronka.
Dam wam poddfolfer do jej prac http://â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜...zespolnawesele
jest bardzo dobra.Nam np.namalowała obraz naszych rodziców ze ślubu z 30 lat w stecz z czarnobiałego na kolor pastelami i panu młodemu tak samo.Mieliśmy świetne portrety za jedynie 280zł dwa.Opłacało sie

---------- Dopisano o 12:33 ---------- Poprzedni post napisano o 12:33 ----------

http://â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜...zno*c5*9bciowe

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:33 ----------

A ja wziełam sobie dj wokaliste oraz wodzireja klawiszowca i dj który ma tez zespół w promocji za 2,800z fotografem i kamerzsytą hehe się opłacało ich stronka
xxxx

---------- Dopisano o 13:22 ---------- Poprzedni post napisano o 12:45 ----------

ja znam dobrego fotogrsfs oraz kamrzsytę od 350zł fotograf i 400 zł kamerowanie ale w pkiecie z zespołem więcej informacji udziele pod numerem tel.791010576


---------- Dopisano o 10:57 ---------- Poprzedni post napisano o 10:53 ----------

Cytat:
Napisane przez moniaszka90 Pokaż wiadomość
Hej!
A słyszałyście może jakieś opinie o Bumerangu??
Od tygodnia przeczesuje internet i tylko ta sala wpadła mi w oko.
O Bumerangu słyszałam same pozytywy np. że dobre jedzenie, przyjemna okolica. Znajomi tam robią i nie narzekaj na współpracę. Jaki będzie końcowy efekt okaże się w czerwcu 2016. Też interesowałam się tą salą, ale w styczniu 2015 nie mieli terminów na czerwiec 2016 Wybrałam inną salę - Poranną Rosę w Grabowcu.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2015-11-10 o 09:23 Powód: linki w cytacie
Laurka_maj16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-08, 11:12   #1750
Bellitudoo
Zakorzenienie
 
Avatar Bellitudoo
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3 415
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

Ja po takiej reklamie wolałabym sama prowadzić wesele niż wziąć zespół Talar: p
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post59125346 Wymiana, sukienki, buty
Bellitudoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-08, 23:06   #1751
gajkosia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

Cześć,
Czy któraś z Was ma opinię o kursie przedmałżeńskim w poradni Metanoia? Czy zajęcia zawierają też poradnię małżeńską? Informacja na stronie internetowej nie jest dla mnie jasna w te j kwestii.

A.
gajkosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-09, 09:49   #1752
madonna7
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 13
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

Wiesz co Laurka_maj16 ty masz jakiś problem albo jesteś nawiedzona wszedzie widzisz że ja robie reklamy i gdzieś już byłam co cię obchodzi moja osoba piszesz jakieś bzdury wymyślasz nie wiadomo co a zespół talar chwaliłam bo mam do tego prawo bo grali u mnie z tego co widzę masz jakiś problem ze sobą czepiasz się mnie weż zajmi się sobą ))a nie wypisujesz jakieś chore bzdury.

---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 10:47 ----------

Na moje Laurka_maj16 to jest zespół muzyczny który się czepia i chę wywalić każdego co robi dobre recenzje ,którka piłka jesteś zespołem muzycznym dlatego się czepiasz bo się boisz o rynek ;p Laurka_maj16 ;p ))))))))
madonna7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 19:53   #1753
Laurka_maj16
Raczkowanie
 
Avatar Laurka_maj16
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 50
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

madonna7 . A mnie to bardzo zastanawia, że 5 marca b.r dodałaś komentarz na grupie toruńskiej, że planujesz wesele w Malibu w Bydgoszczy i będzie grał u Ciebie Talar,a pół godziny później w grupie Warszawskiej wstawiłaś podziękowania dla p. Marcina z zespołu Talar za wspaniale prowadzone wesele. Wszystko można sprawdzić w Twoich postach. Określając mnie jako nawiedzoną szkodzisz sobie i wizerunkowi całemu zespołu. Daruj sobie tłumaczenia i tutaj kłótnie. Po prostu przestań się reklamować.

---------- Dopisano o 20:50 ---------- Poprzedni post napisano o 20:47 ----------

Cytat:
Napisane przez gajkosia Pokaż wiadomość
Cześć,
Czy któraś z Was ma opinię o kursie przedmałżeńskim w poradni Metanoia? Czy zajęcia zawierają też poradnię małżeńską? Informacja na stronie internetowej nie jest dla mnie jasna w te j kwestii.

A.
Ja miałam tam weekendowy kurs we wrześniu. Poradnia jest osobno robiona. A kurs trwał sobota 10-18 i niedziela 9-14. Zajęcia prowadzone ciekawie.

---------- Dopisano o 20:53 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------

[/COLOR]Na moje Laurka_maj16 to jest zespół muzyczny który się czepia i chę wywalić każdego co robi dobre recenzje ,którka piłka jesteś zespołem muzycznym dlatego się czepiasz bo się boisz o rynek ;p Laurka_maj16 ;p ))))))))[/QUOTE]

Dobre, ja i zespół muzyczny. Sorry, ale mój talent wokalny nie pozwoliłby mi założyć własnego zespołu. Ty z kolei umiesz grać na nerwach jedynie. Poziom Twojej wypowiedzi świadczy o całym Talarze. A szkoda bo zastanawiałam się nad Wami.
Laurka_maj16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-10, 10:33   #1754
madonna7
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 13
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

Słuchaj Laurka_maj16 wiesz co daj sobie luz i przestań ładować ścieme już ci napisałam że bede polecać kogo chce i jak narazie się czepiasz mnie( i jedynie co odpisuje to na twoje chore ataki !!!!,i tak nic tym nie zmienisz możesz sobie pisać do bulu.
madonna7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-10, 17:54   #1755
Bellitudoo
Zakorzenienie
 
Avatar Bellitudoo
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3 415
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

Az sobie weszlam na stronke posluchac co to za cudo z tak beznadziejna reklama na forum
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post59125346 Wymiana, sukienki, buty
Bellitudoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-10, 20:11   #1756
Laurka_maj16
Raczkowanie
 
Avatar Laurka_maj16
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 50
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

Madonna7 będę na tyle mądrzejsza, że zamknę ten wątek Twoich reklam. Bądź mi wdzięczna bo uniemożliwię robienie Ci dalszej antyreklamy. Twoje odnoszenie się do potencjalnego klienta wiele o Was mówi. Ban stały za reklamę został nałożony na Madonnę7 - kochane kobietki możemy teraz w spokoju wymieniać się dalej doświadczeniami i inspiracjami

Co myślicie o odkupieniu używanych sukienek. Jest to niby najtańsza opcja, ale czy najlepsza?
Macie jakieś doświadczenia?

Edytowane przez Laurka_maj16
Czas edycji: 2015-11-11 o 11:45
Laurka_maj16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 12:00   #1757
szymbik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 50
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

no ja właśnie bym wolała odkupić od kogoś suknię, ale niestetey jeszcze nie znalazłam takiej, która by mi się na tyle spodobała żebym ją wzięła pod uwagę i nie wiem czy nie będę jednak musiała kupić z salonu...
szymbik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 21:50   #1758
saandy
Wtajemniczenie
 
Avatar saandy
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 154
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

dziewczyny zna któraś z Was cukiernie baltazar? można u nich zamówić słodki kącik, ale nigdzie nie mogę znaleźć opinii czy mają dobre wyroby, a nie mam na razie okazji żeby podjechać coś kupić, u siebie w Bydgoszczy nic takiego nie znalazłam niestety
__________________
http://instagram.com/sandii52#
saandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-12, 16:18   #1759
zagapka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

Hej, czy któraś z Was organizowała / organizuje wesele nie w typowej sali weselnej, ale w klubie / pubie / świetlicy lub innym alternatywnym lokalu? Interesują mnie głównie koszty, jak to wygląda cenowo? Może ktoś coś poleci? : ) Zastanawiałam się nad Baranim Łbem i Szwejkiem głównie.
zagapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-16, 19:54   #1760
Pusia01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 2
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

Hej dziewczyny ! I na mnie przyszedł czas na slub ) Proszę pomóżcie jakiego wodzireja macie lub miałyście na weselu. I czy macie opinie o zespole Talar?! Podpisaliśmy z nimi umowę ale do końca nie jesteśmy go pewni.. Liczę na Wasza pomoc !
Pusia01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 08:01   #1761
miimka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 34
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

Cytat:
Napisane przez Pusia01 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny ! I na mnie przyszedł czas na slub ) Proszę pomóżcie jakiego wodzireja macie lub miałyście na weselu. I czy macie opinie o zespole Talar?! Podpisaliśmy z nimi umowę ale do końca nie jesteśmy go pewni.. Liczę na Wasza pomoc !

Hej U nas był BanoShow Było przecudnie, zabawa do białego rano i wszyscy cały czas na parkiecie! Szczerze polecam
miimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 10:52   #1762
madziorek12326
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 11
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

witam wszystkich!
czy ktoś coś słyszał o zespole z Torunia Takiband?? właśnie się zastanawiamy nad ich ofertą i będę wdzięczna za wszelkie informacje na ich temat
madziorek12326 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 16:06   #1763
wazka1990
Raczkowanie
 
Avatar wazka1990
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 62
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

hej!
My braliśmy w kościele Garnozonowym koszt 580 zł z tego co pamiętam. W tym już opłacony kościelny oraz organiztsa. Strojenie kościoła we własnym zakresie. Można dogadac się z innymi parami slubującymi tego dnia i podzielic koszty
__________________
Nasza magiczna data 29.08.2015
wazka1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 16:32   #1764
Pusia01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 2
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

Bano show nie ma już wolnych terminów
Pusia01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 08:44   #1765
Karolina3303
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 35
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

Cytat:
Napisane przez wazka1990 Pokaż wiadomość
hej!
My braliśmy w kościele Garnozonowym koszt 580 zł z tego co pamiętam. W tym już opłacony kościelny oraz organiztsa. Strojenie kościoła we własnym zakresie. Można dogadac się z innymi parami slubującymi tego dnia i podzielic koszty
To całkowity koszt ślubu?
Czy tę kwotę zapłaciłaś księdzu w całości? Czy organiście i kościelnemu oddzielnie?
I pytanie czysto techniczne: kiedy należy zapłacić księdzu za ślub? Po ceremonii czy przed?
Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi
Karolina3303 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 22:09   #1766
Sheebaa
Przyczajenie
 
Avatar Sheebaa
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 8
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

Cytat:
Napisane przez wazka1990 Pokaż wiadomość
hej!
My braliśmy w kościele Garnozonowym koszt 580 zł z tego co pamiętam. W tym już opłacony kościelny oraz organiztsa. Strojenie kościoła we własnym zakresie. Można dogadac się z innymi parami slubującymi tego dnia i podzielic koszty
My też zdecydowaliśmy się na Garnizonowy , a czy byś mogła podać namiar na kogo zdecydowaliście się na przystrojenie kościoła i jak cenowo to wypadło?

Edytowane przez Sheebaa
Czas edycji: 2015-11-18 o 22:11
Sheebaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-20, 12:50   #1767
nataliatorun
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 13
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

Dziewczyny, które robiły kurs przedmałżeński w Chełmnie, podpowiedzcie mi czy trzeba wziąć ze sobą jakieś dokumenty? I gdzie dokładnie się udać?
nataliatorun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-25, 18:57   #1768
jessica0912
Przyczajenie
 
Avatar jessica0912
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 6
TORUŃ - przygotowania ślubne i wszystko co z tym związane

Drogie Panie z Torunia
Zaczynam przygotowania ślubne i potrzebuję Waszej pomocy. Sala wybrana.
Byłabym wdzięczna za polecenie osób takich jak:
-DJ,
-ciasta ( najlepiej gdyby nie były to cukiernie),
-dekoratorki .
Jeśli mają Panie jakieś dobre rady co do wyborów , mają Panie jakąś osobę godną polecenia byłabym wdzięczna za wszelkie namiary, wskazówki
__________________
Jess
jessica0912 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-25, 19:58   #1769
jessica0912
Przyczajenie
 
Avatar jessica0912
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 6
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

W parafii Piotra i Pawła na pewno jest "co łaska" czy jest jakieś minimum ?
Dobrze by dla mnie było za takie koszty , ponieważ to moja parafia

---------- Dopisano o 20:58 ---------- Poprzedni post napisano o 20:07 ----------

Cytat:
Napisane przez nikki1212 Pokaż wiadomość
magosia_89 ja polecam Wam swoją parafię - św Piotra i Pawła na Podgórzu Bardzo pomocni ojcowie i nie robią problemów. Kazanie było bardzo fajne, choć troszkę przydługie
Koszty to 250 zł strojenie, 120 zł organistka (bardzo miła i pięknie śpiewa), za mszę co łaska. Jako, że jesteście z innej parafii trzeba załatwić zezwolenie na ślub oraz odpis chrztu i bierzmowania.
Chyba nie ma czegoś takiego, że na jednej mszy jest więcej niż jedna para młoda.. Nie spotkałam się z czymś takim. Z kolei wiem, że w razie potrzeby ślub może być nawet o 14

I jeszcze jedna rzecz ważna dla wszystkich par, które biorą ślub konkordatowy - dokumenty z USC są ważne teraz 6 miesięcy, nie 3 jak podają wszystkie portale internetowe (zmieniła się ustawa w marcu 2015r). Tak poinformowała mnie Pani w urzędzie w Toruniu
A te co łaska to nie ma tak jak we większości parafii od jakiejś kwoty? To jest moja parafia i było by mi bardzo na rękę.
__________________
Jess
jessica0912 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-25, 23:59   #1770
naomi8919
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 11
Dot.: Wesele Toruń i okolice.

Ja już prawie pół roku po... Straciłam swoje hasło i niestety przypomnienie na maila szwankowało, dopiero teraz się udało Od początku:
1. Suknia z Susan Hooward - piękna suknia! Dopasowana idealnie - polecam więc ten salon
2. Zespół Que Sera z Torunia - to trio wie co robi! Spisali się znakomicie! Dziewczyny świetnie śpiewają, a basista sprawia, że nogi same rwą się do tańca!
3. Fotograf - Wegner-Keiling Photography - to samo - przesympatyczna kobieta, która wie co wie co robi! <3 Mamy piękną pamiątkę!
4. Film - Ravi&Toscani Bydgoszcz - chłopaki znają się na rzeczy! Film jest profesjonalnie nagrany i świetnie zmontowany!
5. Firma dekoracyjna - Kaprys Art - podświetlona ściana z papierowych kwiatów a'la Chanel powaliła gości weselnych na kolana - każdy chciał mieć zdjęcie na ściance <3
6. Bukiet ślubny, butonierki, kwiaty w podziękowaniu dla rodziców - kwiaciarnia Passion z Kruszwicy
7. Dekoracje kościoła - p. Beata Rydlewska z Szadłowic - z całego serca polecam - kościół był wypełniony kwiatami <3
8. Biżuteria - Novia Blanca i opaska na włosy z White Jasmine - polecam również, bo biżuteria służy mi do dziś.
9. Restauracja - Eden Gniewkowo - smaczne jedzenie, profesjonalna obsługa i te lody w owocach <3 szał! <3
10. Obrączki - Złoty Skorpion u małego jubilera na Lelewela w Toruniu (w tym pasażu handlowym) - są piękne
11. Buty - baldowski.pl - służą do dziś
12. Strój Pana Młodego - wszystko w Pako Lorente w Copernicusie- profesjonalna obsługa
13. Sukienka na poprawiny - tiulowa sukienka ze sklepu Alibi w Copericusie Pięęękna była
Na priv mogę podesłać link do fotocastu z Naszego Dnia!
Ważne jest wszystko - wygląd, dekoracje, muzyka...ale nie tak ważne, jak MIŁOŚĆ <3 Cieszcie się każdą chwilą Waszego Dnia Aaaa, i zjedzcie obiad na weselu - potem możecie już nie mieć na jedzenie czasu ;D Wszystkiego naaaaaj dla Was!
Ps. Jeśli chcecie na priv mogę Wam wysłać muzykę pod film i pierwszy taniec (około 200 piosenek, bez disco-polo!!)

Edytowane przez naomi8919
Czas edycji: 2015-11-26 o 00:12
naomi8919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-17 17:23:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:42.