Ostatnio obejrzane filmy cz. VII - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-11-12, 20:59   #1861
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez sweet sunday Pokaż wiadomość
A moim ulubionym filmem Allena jest zjechana przez większość Vicky Cristina Barcelona,no uwielbiam ten film
Też bardzo lubię

Cytat:
Napisane przez starsipanowie Pokaż wiadomość
Skoro już tak wymieniamy ulubione Alleny, to oddaję głos na "Miłość i śmierć". A widział ktoś 'Irracjonalnego mężczyznę" i może się wypowiedzieć?
Ja na razie czekam niecierpliwie, uwielbiam Emmę Stone.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 09:28   #1862
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez starsipanowie Pokaż wiadomość
Danny Collins / Idol (2015) - scenariusz mało oryginalny i składający się z samych oklepanych schematów, ale mimo to oglądało mi się bardzo dobrze. Historia opowiedziana z lekkością, podobały mi się niewymuszone dialogi i aktorstwo (stary pryk Pacino ciągle daje radę).
O akurat mam go na dniach zobaczyć

Cytat:
Napisane przez sweet sunday Pokaż wiadomość
A moim ulubionym filmem Allena jest zjechana przez większość Vicky Cristina Barcelona,no uwielbiam ten film
Chyba jestem jedyną osobą, która nie podziela zachwytów nad Allenem, jedynie 'Wszystko Gra' podobało mi się, reszta mnie nudzi i usypia

Ant- Man-- o ile lubię i szanuję filmy o bohaterach Marvela, to uważam, że powyższy jest najsłabszy. Miałam wrażenie jakbym oglądała komedię, główny bohater to taki rozgotowany kluch, sorry Mimo wszystko nie nudziłam się, przyjemnie było odpocząć przy czymś nie wymagającym mojego myślenia czy mocnego skupienia. Za to jestem zaintrygowana końcówką po napisach, Kapitanem Ameryką i Bucky'm- czekam niecierpliwie! 6/10
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 10:18   #1863
cola201
Rozeznanie
 
Avatar cola201
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: KrakĂłw- miasto KrĂłlĂłw Polskich
Wiadomości: 536
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez starsipanowie Pokaż wiadomość
Danny Collins / Idol (2015) - scenariusz mało oryginalny i składający się z samych oklepanych schematów, ale mimo to oglądało mi się bardzo dobrze. Historia opowiedziana z lekkością, podobały mi się niewymuszone dialogi i aktorstwo (stary pryk Pacino ciągle daje radę).
Oglądałam ten film w zeszły weekend - na początku był nudny, ale potem na prawdę mi się bardzo podobał

Wiek Adaline (2015) - polecam ten film - ciekawa i wciągająca fabuła Gł. bohaterka w wyniku wypadku samochodowego zyskuje ponad przeciętną młodość !
Polecam!
__________________
_________________________ ___

Zapraszam do obejrzenia mojego świątecznego rękodzieła!





https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post53652022


_________________________ ___________

Moje motto:
"Wystarczy chcieć"
cola201 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 10:48   #1864
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 811
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Love Rosie - przyjemna komedia romantyczna, ze szczęśliwym zakończeniem, co prawda po przejściach, najbardziej mnie denerwowały te nie wyjaśnione sprawy, jakby nie mogli powiedzieć sobie wszystkiego choc sie znali od podstawówki.
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 11:44   #1865
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Zanim zasnę 6/10 - całkiem dobry thriller, były momenty, że się zastanawiałam kto mówi prawdę, a kto oszukuje, choć wyjaśnienie całej historii nie do końca mnie usatysfakcjonowało, chyba oczekiwałam innych powodów, którymi kierował się sprawca.Początek trochę wolny, ale potem się rozkręca. Oglądałam w towarzystwie i niektórym się nie podobał, ale mi całkiem dobrze się oglądało.
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 12:10   #1866
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Zanim zasnę 6/10 - całkiem dobry thriller, były momenty, że się zastanawiałam kto mówi prawdę, a kto oszukuje, choć wyjaśnienie całej historii nie do końca mnie usatysfakcjonowało, chyba oczekiwałam innych powodów, którymi kierował się sprawca.Początek trochę wolny, ale potem się rozkręca. Oglądałam w towarzystwie i niektórym się nie podobał, ale mi całkiem dobrze się oglądało.
Mnie troche wynudził
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 12:13   #1867
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Mnie troche wynudził
faceta też a mnie się jakoś nawet podobał
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-13, 12:17   #1868
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Zanim zasnę 6/10 - całkiem dobry thriller, były momenty, że się zastanawiałam kto mówi prawdę, a kto oszukuje, choć wyjaśnienie całej historii nie do końca mnie usatysfakcjonowało, chyba oczekiwałam innych powodów, którymi kierował się sprawca.Początek trochę wolny, ale potem się rozkręca. Oglądałam w towarzystwie i niektórym się nie podobał, ale mi całkiem dobrze się oglądało.
Mnie się nie podobał, za prosty, brakowało mi napięcia i elementu zaskoczenia.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 12:41   #1869
Ivenna
Raczkowanie
 
Avatar Ivenna
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 332
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Będzie Disney'owsko

Atlantyda: Zaginiony ląd - naprawdę fajny film przygodowy. Może nie jest to absolutnie-naj-naj-najlepsze dzieło, ale zrobiony został bardzo porządnie. Fabuła jest ciekawa, nieco odmienna od tego, czym raczą nas zazwyczaj bajki Disney'a (wątek romansowy nie stanowi w Atlantydzie głównego punktu). Poza samą atmosferą przygody, najfajniejsze są postacie, które zostały wyraźnie nakreślone - są pełne uroku i zabawne, nieraz zaśmiałam się słysząc ich teksty. Daję solidne 8/10.

Iniemamocni - TEN FILM JEST GENIALNY!!! Żaden obejrzany przeze mnie film Pixara mnie nie zawiódł, podobnie jest i w tym wypadku. Pan Iniemamocny i cała jego rodzinka są prawdziwi (chyba po raz pierwszy u Disney'a zostaje poruszony temat zdrady i problemów małżeńskich), natomiast ich moce odpowiadają ich charakterom. Fajny jest też główny przeciwnik, a także postaci drugoplanowe (Edna <3). Wszystko jest tu idealnie zrównoważone - przygoda goni przygodę, ale mamy też czas na obserwację i poznanie problemów, które trapią bohaterów. Zasłużone 10/10, żadna bajka mnie tak ostatnio nie porwała.

Sintel - krótkometrażówka, dostępna na youtubie. Polecam, bo historia - choć krótka - jest piękniejsza niż niektóre filmy pełnometrażowe. Warstwa wizualna mnie zachwyciła, jestem pod wrażeniem, że kilka osób potrafi stworzyć obraz, który śmiało mógłby konkurować z największymi i najdroższymi produkcjami. Historia o smoku i jego przyjaciółce jest niesamowicie wzruszająca, a zakończenie daje do myślenia.

Gwiazd naszych wina - myślałam, że będzie fajnie, wzruszająco, prawdziwie. Niestety przeliczyłam się. Sam początek zapowiadał się obiecująco, gdy Hazel z nutką ironii opisywała innych bohaterów. Miałam nadzieję, że cały film będzie utrzymany w podobnym tonie, że trochę popłaczę, innym razem się uśmiechnę, a na końcu film zmusi mnie do przemyśleń. Niestety otrzymałam ckliwą, holiłódzką historyjkę, która została chyba stworzona po to, by bardziej wrażliwe osoby mogły sobie popłakać nad losem bohaterów. Tradycyjnie mamy parę zakochanych. Ich miłość powoli rozkwita, choć oboje muszą zmierzyć się z własnymi chorobami. Tradycyjnie muszą się pojawić jakieś "wzruszające" znaki/momenty/cokolwiek, a także zabawny przyjaciel głównego bohatera. Oczywiście całe otoczenie musi się zachowywać nieprawdziwie (obcy ludzie bijący brawo, gdy główna para się całuje, babka chowająca się do domu, gdy obrzucają jej samochód jajkami, no błagam ... )nie może też zabraknąć sztucznych dialogów. Było w tym filmie kilka fajnych momentów (np. scena seksu głównych bohaterów - piękna i prawdziwa, ponieważ oboje walczą ze wstydem, powodowanym chorobą), ale nie ratują one tego filmu.
Tematykę choroby o wiele lepiej poruszył film "Bez mojej zgody", który choć nie jest idealny, to znacznie bardziej wzruszający i prawdziwszy. Ogólnie jakoś tak odrzucił mnie ten film (choć taką "Szkołę uczuć" uwielbiam!). Nie wiem, może jestem już zmęczona takimi tanimi zagrywkami, które na siłę próbują mnie wzruszyć czy rozśmieszyć. Daję 6-/10.
__________________
Ta sygnaturka jest zgodna z normami UE i spełnia warunki na przyznanie dopłaty.
Ivenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 12:48   #1870
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez Ivenna Pokaż wiadomość
Gwiazd naszych wina - myślałam, że będzie fajnie, wzruszająco, prawdziwie. Niestety przeliczyłam się. Sam początek zapowiadał się obiecująco, gdy Hazel z nutką ironii opisywała innych bohaterów. Miałam nadzieję, że cały film będzie utrzymany w podobnym tonie, że trochę popłaczę, innym razem się uśmiechnę, a na końcu film zmusi mnie do przemyśleń. Niestety otrzymałam ckliwą, holiłódzką historyjkę, która została chyba stworzona po to, by bardziej wrażliwe osoby mogły sobie popłakać nad losem bohaterów. Tradycyjnie mamy parę zakochanych. Ich miłość powoli rozkwita, choć oboje muszą zmierzyć się z własnymi chorobami. Tradycyjnie muszą się pojawić jakieś "wzruszające" znaki/momenty/cokolwiek, a także zabawny przyjaciel głównego bohatera. Oczywiście całe otoczenie musi się zachowywać nieprawdziwie (obcy ludzie bijący brawo, gdy główna para się całuje, babka chowająca się do domu, gdy obrzucają jej samochód jajkami, no błagam ... )nie może też zabraknąć sztucznych dialogów. Było w tym filmie kilka fajnych momentów (np. scena seksu głównych bohaterów - piękna i prawdziwa, ponieważ oboje walczą ze wstydem, powodowanym chorobą), ale nie ratują one tego filmu.
Tematykę choroby o wiele lepiej poruszył film "Bez mojej zgody", który choć nie jest idealny, to znacznie bardziej wzruszający i prawdziwszy. Ogólnie jakoś tak odrzucił mnie ten film (choć taką "Szkołę uczuć" uwielbiam!). Nie wiem, może jestem już zmęczona takimi tanimi zagrywkami, które na siłę próbują mnie wzruszyć czy rozśmieszyć. Daję 6-/10.
Brawo, lepiej bym tego nie ujęła.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 13:15   #1871
psycho_social
doktór potwór
 
Avatar psycho_social
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 636
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

"Manhattan" Podobał mi się zdecydowanie bardziej, niż "Annie Hall", ale nie zachwycił mnie. W każdym razie wiem już na czym polega mój problem z tymi filmami. Ja po prostu wolę Allena za kamerą, a nie przed nią. Neurotyczna postać, którą on zawsze kreuje jest fajna przez 20-30 minut, ale później zaczyna mnie męczyć. Film dobry, uroczy, ale wolę te bez Allena 7/10.

"O dziewczynie, która wraca sama nocą do domu" Pyszny film. Klimat robi wrażenie, bardzo przemyślane, estetyczne kadry i świetna muzyka. Aż dziw bierze, że reżyserka pomyślała o wszystkim, a zapomniała napisać scenariusz To jest na pewno najładniejszy i najbardziej intrygujący hipsterski film ostatnich lat. Gdyby jeszcze była tam jakaś konkretniejsza historia, konflikt, więcej emocji, to byłoby naprawdę coś. Ale i tak warto było obejrzeć. 6,5/10.

"Mistrz" (2012) Jak kogoś męczyło "Aż poleje się krew", to tego lepiej w ogóle nie ruszać. Bardzo wymagający film. Nie spodziewałam się, że Anderson zrobi film tak bardzo europejski. Warto było się skupić, bo na końcu okazało się, że każda scena w tym filmie była po coś. Ciężko było się identyfikować z tak odpychającym bohaterem jak Freddie, ale na końcu widzi się go w zupełnie innym świetle (magia). W ogóle Phoenix zagrał przegenialnie, rola życia. Piękny film o poszukiwaniu własnej tożsamości i miejsca w świecie, mocna, mądra i poruszająca puenta. Dla mnie rewelacja, ale już mój TŻ nie do końca skumał film. 9/10
__________________
You look 100% better when I can't see you.

Ja idę, on się patrzy.
psycho_social jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-13, 13:19   #1872
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez psycho_social Pokaż wiadomość
"O dziewczynie, która wraca sama nocą do domu" Pyszny film. Klimat robi wrażenie, bardzo przemyślane, estetyczne kadry i świetna muzyka. Aż dziw bierze, że reżyserka pomyślała o wszystkim, a zapomniała napisać scenariusz To jest na pewno najładniejszy i najbardziej intrygujący hipsterski film ostatnich lat. Gdyby jeszcze była tam jakaś konkretniejsza historia, konflikt, więcej emocji, to byłoby naprawdę coś. Ale i tak warto było obejrzeć. 6,5/10.

"Mistrz" (2012) Jak kogoś męczyło "Aż poleje się krew", to tego lepiej w ogóle nie ruszać. Bardzo wymagający film. Nie spodziewałam się, że Anderson zrobi film tak bardzo europejski. Warto było się skupić, bo na końcu okazało się, że każda scena w tym filmie była po coś. Ciężko było się identyfikować z tak odpychającym bohaterem jak Freddie, ale na końcu widzi się go w zupełnie innym świetle (magia). W ogóle Phoenix zagrał przegenialnie, rola życia. Piękny film o poszukiwaniu własnej tożsamości i miejsca w świecie, mocna, mądra i poruszająca puenta. Dla mnie rewelacja, ale już mój TŻ nie do końca skumał film. 9/10
Pierwszy uwielbiam i chętnie obejrzę jeszcze raz, a drugi mnie właśnie trochę wymęczył.
Taki rewelacyjnie zagrany film właśnie bez konkretniejszej akcji, trochę o niczym.
Oceny wystawiłam odwrotnie, odpowiednio 9 i 6
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 13:27   #1873
psycho_social
doktór potwór
 
Avatar psycho_social
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 636
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Pierwszy uwielbiam i chętnie obejrzę jeszcze raz, a drugi mnie właśnie trochę wymęczył.
Taki rewelacyjnie zagrany film właśnie bez konkretniejszej akcji, trochę o niczym.
Oceny wystawiłam odwrotnie, odpowiednio 9 i 6
Dla mnie właśnie "Mistrz" był o wszystkim, a "Dziewczyna.." o niczym Magia kina

Chociaż wiedziałam, że jak w "Mistrzu" nie będzie konkretnej puenty, w której się wszystko wyjaśni, to znienawidzę ten film To taki film, który ja uwielbiam, ale nikomu bym nie poleciła
__________________
You look 100% better when I can't see you.

Ja idę, on się patrzy.

Edytowane przez psycho_social
Czas edycji: 2015-11-13 o 13:28
psycho_social jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 13:31   #1874
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez psycho_social Pokaż wiadomość
Dla mnie właśnie "Mistrz" był o wszystkim, a "Dziewczyna.." o niczym Magia kina

Chociaż wiedziałam, że jak w "Mistrzu" nie będzie konkretnej puenty, w której się wszystko wyjaśni, to znienawidzę ten film To taki film, który ja uwielbiam, ale nikomu bym nie poleciła
Co do Mistrza, to mój TŻ po samym zerknięciu na opis na Filmwebie stwierdził, że sama sobie to będę oglądać
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 13:34   #1875
psycho_social
doktór potwór
 
Avatar psycho_social
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 636
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Co do Mistrza, to mój TŻ po samym zerknięciu na opis na Filmwebie stwierdził, że sama sobie to będę oglądać
Jakoś wcale się nie dziwię. Gdyby nie stał za tym reżyser, którego bardzo lubię, to sama bym po to nie sięgnęła
__________________
You look 100% better when I can't see you.

Ja idę, on się patrzy.
psycho_social jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 13:39   #1876
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez psycho_social Pokaż wiadomość
Jakoś wcale się nie dziwię. Gdyby nie stał za tym reżyser, którego bardzo lubię, to sama bym po to nie sięgnęła
Ja sięgnęłam właściwie wyłącznie ze względu na obsadę.
Seymour Hoffman od czasu swojej oscarowej roli był jednym z moich ulubionych aktorów.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 13:45   #1877
psycho_social
doktór potwór
 
Avatar psycho_social
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 636
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Ja sięgnęłam właściwie wyłącznie ze względu na obsadę.
Seymour Hoffman od czasu swojej oscarowej roli był jednym z moich ulubionych aktorów.
Ja wciąż jeszcze nie widziałam "Capote" Jest w tym filmie oprócz Hoffmana coś godnego uwagi? Bo moi znajomi dość słabo oceniali...
__________________
You look 100% better when I can't see you.

Ja idę, on się patrzy.
psycho_social jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 13:51   #1878
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez psycho_social Pokaż wiadomość
Ja wciąż jeszcze nie widziałam "Capote" Jest w tym filmie oprócz Hoffmana coś godnego uwagi? Bo moi znajomi dość słabo oceniali...
W sumie to nie Też dość nisko oceniłam.
Film jest średni, ale zagrany naprawdę genialnie.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 14:24   #1879
Munkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Munkaa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 274
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Monster tak - dopiero teraz zobaczyłam tego miazgatora. W zasadzie o morderczyni już kiedyś cxytałam, dopiero ostatnio skojarzyłam, że nie widziałam tej produkcji.
Historia niesamowita dla mnie, jestem pewnie jedną z niewielu, której koszmarnie było żal głównej bohaterki - przynajmniej tak wnioskuję z obserwacji. Zagrane lepiej niż świetnie, jeśli chodzi o główną rolę. Naprawdę warto, jeden z ulubionych będzie, bo prostotą przekazu rozłożył mnie mocno. Ostatnio trafiam na niezwykle dobre dramaty i bardzo mnie to cieszy, bo lubię ten gatunek. Obym znalazła znów coś tak dobrego, co zostanie w pamięci na długo.
Munkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-13, 16:32   #1880
starsipanowie
Raczkowanie
 
Avatar starsipanowie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 363
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez psycho_social Pokaż wiadomość
"Mistrz" (2012) Jak kogoś męczyło "Aż poleje się krew", to tego lepiej w ogóle nie ruszać. Bardzo wymagający film. Nie spodziewałam się, że Anderson zrobi film tak bardzo europejski. Warto było się skupić, bo na końcu okazało się, że każda scena w tym filmie była po coś. Ciężko było się identyfikować z tak odpychającym bohaterem jak Freddie, ale na końcu widzi się go w zupełnie innym świetle (magia). W ogóle Phoenix zagrał przegenialnie, rola życia. Piękny film o poszukiwaniu własnej tożsamości i miejsca w świecie, mocna, mądra i poruszająca puenta. Dla mnie rewelacja, ale już mój TŻ nie do końca skumał film. 9/10
Mhm, Phoenix był niesamowity.
Tak sobie myślę, że często aktorzy grają u Andersona swoje najlepsze role (a przynajmniej takie, które mnie zachwyciły), np. Day-Lewis, Cruise w Magnolii, czy Phoenix. Coś musi w tym być .
"Capote" był przyzwoity, ale obejrzałam bez nadmiernego entuzjazmu. Podobało mi się przedstawienie relacji z tym więźniem, dość niejednoznaczne.
starsipanowie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 17:12   #1881
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Co do "Capote" to widziałam ten film, ale zupełnie nie pamiętam już o co w nim chodziło oglądałam dość dawno, może dlatego.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Mnie się nie podobał, za prosty, brakowało mi napięcia i elementu zaskoczenia.
coś w tym jest , były i nużące momenty, ale miałam też chwilę kiedy zastanawiałam się czy to mąż czy psycholog okłamuje bohaterkę, potem rzeczywiście nie było już wątpliwości kto jest sprawcą. I tak jak wcześniej wspominałam rozczarowały mnie powody działania sprawcy.
W mojej ocenie nie był to jakiś zły film, ale i nie rewelacja. Taki średni.
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 17:18   #1882
charsi
Zadomowienie
 
Avatar charsi
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 508
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Bękarty wojny - zupełnie nie rozumiem zachwytów (bo chyba nie należę do licznego grona osób, które ekscytują się wszystkim co wyjdzie spod ręki Tarantino) . Owszem, pomysł przedstawienia alternatywnego zakończenia II WŚ ciekawy, ale scenariusz kupy się nie trzymał. Efekciarstwo, brak logiki, komiksowe wstawki, tryskająca krew (nic nowego). Oglądając ten film miałam poczucie straconego czasu. Gdyby nie obsada chyba w ogóle nie dotrwałabym do końca.
4,5/10
__________________
Cytat:
Wydawało nam się, że mamy wielkie problemy. Skąd mieliśmy wiedzieć, że jesteśmy szczęśliwi?
charsi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 17:20   #1883
psycho_social
doktór potwór
 
Avatar psycho_social
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 636
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez starsipanowie Pokaż wiadomość
Mhm, Phoenix był niesamowity.
Tak sobie myślę, że często aktorzy grają u Andersona swoje najlepsze role (a przynajmniej takie, które mnie zachwyciły), np. Day-Lewis, Cruise w Magnolii, czy Phoenix. Coś musi w tym być .
"Capote" był przyzwoity, ale obejrzałam bez nadmiernego entuzjazmu. Podobało mi się przedstawienie relacji z tym więźniem, dość niejednoznaczne.
Zgadzam się Też to zauważyłam. Niektórzy reżyserzy po prostu lepiej niż inni prowadzą aktorów. Sądzę, że to również kwestia tego, że Anderson robi naprawdę duże filmy (tzn przekraczające standardowe 90 minut) i stwarza aktorom przestrzeń, mogą "pobyć" na ekranie dłużej niż zazwyczaj, pokazać w pełni swoje umiejętności. A do tego oferuje naprawdę pełnokrwiste, ciekawe role.

A co do tematu "Capote", to mój TŻ przytargał do domu stary film "Z zimną krwią" i raczej od tego zacznę
__________________
You look 100% better when I can't see you.

Ja idę, on się patrzy.
psycho_social jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 17:26   #1884
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez charsi Pokaż wiadomość
Bękarty wojny - zupełnie nie rozumiem zachwytów (bo chyba nie należę do licznego grona osób, które ekscytują się wszystkim co wyjdzie spod ręki Tarantino) . Owszem, pomysł przedstawienia alternatywnego zakończenia II WŚ ciekawy, ale scenariusz kupy się nie trzymał. Efekciarstwo, brak logiki, komiksowe wstawki, tryskająca krew (nic nowego). Oglądając ten film miałam poczucie straconego czasu. Gdyby nie obsada chyba w ogóle nie dotrwałabym do końca.
4,5/10
Też miałam mieszane uczucia co do Bękartów wojny. Wiadomo, że nie miało to być na serio, ale jakoś nie podobało mi się takie ujęcie tej tematyki.
Długo lubiłam twórczość Tarantino, ale ostatnio mam wrażenie robi coraz słabsze filmy. Ostatnio w kinie widziałam zapowiedź jego nowego filmu - "Nienawistna ósemka" - w kinach od stycznia - znowu western, znowu te same motywy trochę się panu Quentinowi chyba kończą pomysły.
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 17:29   #1885
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

American ultra (2015) - 6/10.
Komedia akcji, w Stanach nazwana "stoner Bourne".
No nie powiem, niby coś w tym jest, ale... no właśnie, jest jedno wielkie "ale".
Film wbrew pozorom nie jest całkiem głupi, jest tu też sporo czarnego humoru.
Dla mnie to taki trochę pastisz, jak np. Cabin in the woods, oglądało mi się całkiem przyjemnie.

---------- Dopisano o 18:29 ---------- Poprzedni post napisano o 18:27 ----------

Cytat:
Napisane przez charsi Pokaż wiadomość
Bękarty wojny - zupełnie nie rozumiem zachwytów (bo chyba nie należę do licznego grona osób, które ekscytują się wszystkim co wyjdzie spod ręki Tarantino) . Owszem, pomysł przedstawienia alternatywnego zakończenia II WŚ ciekawy, ale scenariusz kupy się nie trzymał. Efekciarstwo, brak logiki, komiksowe wstawki, tryskająca krew (nic nowego). Oglądając ten film miałam poczucie straconego czasu. Gdyby nie obsada chyba w ogóle nie dotrwałabym do końca.
4,5/10
A ja lubię, taka czysta krwawa groteska, po której od razu widać, że to Tarantino i nie ma co brać wszystkiego na poważnie. Ale fakt, jego filmy i ich estetykę (dla większości wątpliwą) się albo lubi, albo się ich bardzo nie lubi.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 17:29   #1886
sabina_stoch
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Też miałam mieszane uczucia co do Bękartów wojny. Wiadomo, że nie miało to być na serio, ale jakoś nie podobało mi się takie ujęcie tej tematyki.
Długo lubiłam twórczość Tarantino, ale ostatnio mam wrażenie robi coraz słabsze filmy. Ostatnio w kinie widziałam zapowiedź jego nowego filmu - "Nienawistna ósemka" - w kinach od stycznia - znowu western, znowu te same motywy trochę się panu Quentinowi chyba kończą pomysły.
Racja Bękarty Wojny to dla mnie też porażka, jako reżyser dobrze teraz wypada Clint Eastwood bo robi na prawdę świetne filmy. Gran Torino wymiata Angelina Jolie też bardzo fajne filmy robi ostatnio
sabina_stoch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 17:31   #1887
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez sabina_stoch Pokaż wiadomość
Racja Bękarty Wojny to dla mnie też porażka, jako reżyser dobrze teraz wypada Clint Eastwood bo robi na prawdę świetne filmy. Gran Torino wymiata Angelina Jolie też bardzo fajne filmy robi ostatnio
o tak zgadzam się. Jego Amerykański snajper zrobił na mnie wrażenie, mocny film.
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 17:34   #1888
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez sabina_stoch Pokaż wiadomość
Racja Bękarty Wojny to dla mnie też porażka, jako reżyser dobrze teraz wypada Clint Eastwood bo robi na prawdę świetne filmy. Gran Torino wymiata Angelina Jolie też bardzo fajne filmy robi ostatnio
Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
o tak zgadzam się. Jego Amerykański snajper zrobił na mnie wrażenie, mocny film.
Zgadzam się całkowicie co do Gran torino, ale Snajper mnie aż tak nie zachwycił. Pewnie, solidny film, dobrze zagrany i poprowadzony, ale nie dorówna nigdy innym filmom Eastwooda.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 17:38   #1889
charsi
Zadomowienie
 
Avatar charsi
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 508
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
A ja lubię, taka czysta krwawa groteska, po której od razu widać, że to Tarantino i nie ma co brać wszystkiego na poważnie. Ale fakt, jego filmy i ich estetykę (dla większości wątpliwą) się albo lubi, albo się ich bardzo nie lubi.
ja wiem, że filmy QT należy traktować z przymrużeniem oka, ale Bękarty wojny nawet wtedy się według mnie nie bronią. Z jego ostatnich filmów znacznie bardziej podobał mi się Django.
__________________
Cytat:
Wydawało nam się, że mamy wielkie problemy. Skąd mieliśmy wiedzieć, że jesteśmy szczęśliwi?
charsi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 17:40   #1890
psycho_social
doktór potwór
 
Avatar psycho_social
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 636
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. VII

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Zgadzam się całkowicie co do Gran torino, ale Snajper mnie aż tak nie zachwycił. Pewnie, solidny film, dobrze zagrany i poprowadzony, ale nie dorówna nigdy innym filmom Eastwooda.
Nigdy nie byłam jakąś wielką entuzjastką Eastwooda jako reżysera, mimo że robi naprawdę solidne filmy. Ale po obejrzeniu ostatnio "Co się zdarzyło w Madison County" zwracam mu wszelkie honory. Nie mogłam uwierzyć, że mężczyzna nakręcił taki film o kobiecie. Szacun.
__________________
You look 100% better when I can't see you.

Ja idę, on się patrzy.
psycho_social jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-05 16:49:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:18.