czy Pan się źle czuje? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-22, 10:54   #1
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991

czy Pan się źle czuje?


Szłam dzisiaj z tatą na deptaku i na ławce siedział pewien Pan z zamkniętymi oczami. schludnie ubrany, czysty. Przelotnie na niego spojrzałam i weszłam do sklepu. Gdy z tego sklepu wyszłam ten pan wyglądał jakby spadł z tej ławki i nie mógł utrzymac się na nogach. Spojrzałam na siebie z tatą gdy nagle pewna Pani podeszła do tego Pana i spytała "czy Pan się źle czuje?" ten Pan odpowiedział, że owszem. Okazało się, że ten Pan rzeczywiście się źle poczuł, ale wszyscy patrzyli na niego jak na pijaka. Niestety śpieszyłam się z tatą i nie mogłam pomóc tej Pani jednak przypuszczam, że zadzwonili na pogotowie.

Co Wy byście zrobiły w takiej sytuacji? Byłybyście tą Panią czy tymi ludźmi? Podkreślam, że ten Pan nie wyglądał jak "typowy menel".
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 10:59   #2
sylweczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Starachowice / Toruń
Wiadomości: 2 054
GG do sylweczka
Dot.: czy Pan się źle czuje?

Byłabym ta pania...nie boje sie podchodzic do takich ludzi,a sama jestem na swizo z taka sytuacja.
__________________




sylweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 11:00   #3
maltanka83
Raczkowanie
 
Avatar maltanka83
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 182
Dot.: czy Pan się źle czuje?

Cytat:
Napisane przez ufcio Pokaż wiadomość
Niestety śpieszyłam się z tatą i nie mogłam pomóc tej Pani jednak przypuszczam, że zadzwonili na pogotowie.
no to nie ładnie się zachowaliście tym bardziej, że widziałaś, że coś jest nie tak. dziwi mnie takie zachowanie, pomyśl jak ty byś się czuła w takiej sytuacji. najlepiej się wykręcić, że się śpieszę i po sprawie

Ja bym pomogła.
__________________
"Tam na dole zostało
wszystko to co Cię męczy.
Patrząc z góry wokoło
świat wydaje się lepszy."

maltanka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 11:05   #4
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: czy Pan się źle czuje?

Cytat:
Napisane przez maltanka83 Pokaż wiadomość
no to nie ładnie się zachowaliście tym bardziej, że widziałaś, że coś jest nie tak. dziwi mnie takie zachowanie, pomyśl jak ty byś się czuła w takiej sytuacji. najlepiej się wykręcić, że się śpieszę i po sprawie

Ja bym pomogła.
ja się nie tłumaczę, tylko mówię jak było. nie masz prawa mnie osądzać.
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 11:08   #5
esolinka
Zadomowienie
 
Avatar esolinka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Washington DC
Wiadomości: 1 045
Dot.: czy Pan się źle czuje?

pomogłabym
esolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 11:09   #6
Justynka1710
Zakorzenienie
 
Avatar Justynka1710
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Z domu :)
Wiadomości: 4 702
Dot.: czy Pan się źle czuje?

Ja również bym pomogła, nie potrafiłabym przejść obojętnie, zwłaszcza, że człowiek nie wyglądał na "menela", który pijany śpi na ławce .
__________________
And I remember all those crazy things you said
You left them running through my head
You're always there
You're everywhere
But right now I wish you were here...
Justynka1710 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 11:30   #7
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: czy Pan się źle czuje?

Ja przeprowadzałam badania na temet zchowań ludzi wobec osób potrzebujących pomocy.
Jedno z tych badań było przeprowadzone we Wrocławiu na Rynku Wrocławskim (przechodzi tam dużo ludzi W moim eksperymencie mężczyzna w średnim wieku ubrany czysto i schludnie leżał na ulicy z rozbitą głową (było widac krew)
I wiecie kto pomagł?
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-22, 11:42   #8
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: czy Pan się źle czuje?

nikt
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 11:48   #9
śnieżka_
Zakorzenienie
 
Avatar śnieżka_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 696
Dot.: czy Pan się źle czuje?

Pomogłabym, lub poprosiłabym kogoś o pomoc
śnieżka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 11:49   #10
hamster_killer
Zakorzenienie
 
Avatar hamster_killer
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 4 193
GG do hamster_killer
Dot.: czy Pan się źle czuje?

Cytat:
Napisane przez Nadin Pokaż wiadomość
Ja przeprowadzałam badania na temet zchowań ludzi wobec osób potrzebujących pomocy.
Jedno z tych badań było przeprowadzone we Wrocławiu na Rynku Wrocławskim (przechodzi tam dużo ludzi W moim eksperymencie mężczyzna w średnim wieku ubrany czysto i schludnie leżał na ulicy z rozbitą głową (było widac krew)
I wiecie kto pomagł?[/
bezdomny lub właśnie 'menel'? tacy ludzie często mają więcej współczucia... ; ))
hamster_killer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 12:01   #11
iza_
Wtajemniczenie
 
Avatar iza_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 2 624
Dot.: czy Pan się źle czuje?

Cytat:
Napisane przez hamster_killer Pokaż wiadomość
bezdomny lub właśnie 'menel'? tacy ludzie często mają więcej współczucia... ; ))

dokladnie, zgadzam się


a co do sytuacji chyba bylabym tą panią, podkreślam chyba bo nigdy nie wiadomo jak sie czlowiek zachowa w danej chwili
__________________
"Uśmiech losu można zobaczyć
nawet w tych najciemniejszych chwilach...
Jeśli tylko pamięta się, żeby zapalić światło."
iza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-22, 12:14   #12
maswerka
Zadomowienie
 
Avatar maswerka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 506
Dot.: czy Pan się źle czuje?

To dosyć powszechne zjawisko, w tematyce socjologicznej wiele razy przedstawiane. Myślimy, że ktoś inny pomoże, albo pomógł już; każdy w zbiorowisku czeka aż inny zrobi krok.
Spotkałam się z czymś takim wiele razy; ja pomogłabym.
Kiedyś mój kolega wsiadł do autobusu i zauważył, że na podłodze leży mężczyzna; ludzie myśleli, że to pijak, nikt nie reagował. Podszedł do niego i okazało się, że człowiek miał udar...
__________________




maswerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 12:17   #13
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: czy Pan się źle czuje?

Ja kiedyś pochylam się nad jakimś pijakiem. Wiedziałam, że to menel, ale wyglądał trochę, jakby nie oddychał. Myślę, że trzeba mu będzie sprawdzić puls i że to nie będzie najmilsze przeżycie bo "trochę" śmierdział. Więc, pochylam się nad nim ze słowami: "proszę pana...?", a on zrywa sie i do mnie "buuuuuuuuuuuuuu...!" Myślałam, że umrę ze strachu i zaczęłam piszczeć Żartowniś się znalazł

Znam za to dziewczynę, która obraziła się na swojego chłopaka, że chciał pomóc menelowi. On pomagał. Ona odeszła obrażona. Oboje przyszli lekarze.... Bez komentarza! Ciekawe, czy kiedyś starszy, niedołężny człowiek usłyszy od niej: "Nie zbadam pana, bo pan śmierdzi".
__________________

eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 12:22   #14
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: czy Pan się źle czuje?

Uważam, że przyczyną znieczulicy ludzi (w tym poniekąd także mojej) m.in. wynika z tego, iż bardzo często są to upojeni alkoholem prawie do nieprzytomności ludzie. W takiej sytuacji wyciągnięta pomocna dłoń może skończy się draką. Nie ma znaczenia elegancki ubiór. Byłam świadkiem takiego zajścia, więc bardzo ostrożnie podchodzę do takich 'sytuacji' i faktycznie często jest tak, że po prostu odchodzę - z czego wcale nie jestem dumna

Ufcio mylisz się, maltanka83 ma prawo oceniać twoje zachowanie.
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 12:23   #15
Chii1986
Zakorzenienie
 
Avatar Chii1986
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 326
Dot.: czy Pan się źle czuje?

Ludzie często nie pomagają bo myśla, że pijak albo menel... albo że tylu ludzi dookoła to ktoś pomoże,wkurzające ale tak to już jest..psychologia tłumu...
a nawet jeśli pijak..to być może coś mu sie stało,alkohol jest niebezpieczny,zawsze jak się człowiek boi sam pomóc to może kogoś poprosić o pomoc..tylko że wtedy każdy odwraca głowe i mało kto sie przyłącza do pomocy...
sama,powiem szczerze,nie wiem co bym zrobiła-podeszła czy nie,jestem nieśmiała,boje sie kontaktu z ludzmi,a w takiej sytuacji najzwyzajniej niewiedziałabym co zrobić,sparaliżowałby mnie strach... pewnie sama bałabym sie podejść,zadzowoniłabym tylko na pogotowie albo poprosiła o pomoc kogoś z ludzi.. ale naprawde nie wiem jakbym postąpiła..i to nie jest to,że jestem nieczuła na czyjeś nieszczęście po prostu byłoby mi ciężko sie przełamać...ale wiem,że warto sie przełamać.
A i wydaje mi się,że nikt nie ma prawa oceniać Ufcia czy innych osób, każdy ma własne sumienie i bedzie rozliczony z tego. Jeśli ktoś nie pomaga,fakt robi nam sie przykro, ale nie zawsze należy obwiniać każdego... zamiast obwiniać innych może warto po prostu samemu pomóc i tyle.
Ja sama czułabym sie winna gdybym niepomogła ale napewno nie przeszłabym obojętnie, zresztą łatwo nazwać wszystkich bezdusznym tłumem, ja nie jestem bezduszna a nie wiem czy sparaliżował by mnie strach czy ilość gapiących sie ludzi, faktem jest że łatwiej jest się przełamać osobie śmiałej i otwartej niż chorobliwie nieśmiałej co nawet sie o godzine wstydzi zapytać, co oczywiście mnie nie usprawiedliwia do końca.
__________________
31maj 2013 HANIA
Chii1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 12:35   #16
biiibiii
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 439
Dot.: czy Pan się źle czuje?

niestety musze przyznac, ze chyba bym nie pomogła. nie bylam w takiej sytyacji, ale społeczna znieczulica doktnela takze i mnie... choc z drugiej strony jezeli widac, ze osoba nie jest pijana, tylko faktycznie jest jej slabo czy cos z nia nie tak sprawdzilabym czy nie potrzebuje pomocy,
choc jak pisalam wyzej, pewnosci nie mam i nie bede lukrowac ze napewno bym poszla i spytala czy cos jest nie tak.
niby naokolo wyzscy mowia ze poszliby i pomogli a czesto sie slyszy, ze ktos umarl wsrod ludzi bo wszyscy mysleli ze jest 'pijany'i nie ma sie co oszukiwac, wiele z nas takze by tak pomyslalo.
biiibiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 12:38   #17
*Sweety*
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 734
GG do *Sweety*
Dot.: czy Pan się źle czuje?

Ja jestem pewna, że podeszłabym do tego Pana i starała się pomóc.
Moim zdaniem to, że się spieszyłaś nie jest argumentem przemawiającym za tym, że nie mogłaś pomóc temu człowiekowi.
A co by było gdybyś Ty znalazła się w takiej sytuacji, a inni ludzie przechodziliby obojętnie, bo przecież mają swoje życie i inne sprawy do załatwienia?
__________________



*Sweety* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 12:39   #18
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: czy Pan się źle czuje?

Podeszłabym do tego pana zanim weszłabym do sklepu i nie tylko dlatego, że jestem przeszkolona w udzielaniu pomocy przedmedycznej. Życie ludzkie jest bezcenne.
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 12:42   #19
Chii1986
Zakorzenienie
 
Avatar Chii1986
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 326
Dot.: czy Pan się źle czuje?

Cytat:
Napisane przez suzana Pokaż wiadomość
Podeszłabym do tego pana zanim weszłabym do sklepu i nie tylko dlatego, że jestem przeszkolona w udzielaniu pomocy przedmedycznej. Życie ludzkie jest bezcenne.
Ale ten pan,zanimOna weszła do sklepu,siedział sobie na ławce z zamknietymi oczyma- ja też bym pomyślała,że odpoczywa albo rozmyśla...gdybym miała podchodzić do każdej odpoczywającej albo śpiącej osoby na ławce i pytać czy dobrze sie czuje to byłaby przesada..poza tym czasem taka osoba nie życzy sobie by jej przeszkadzano gdy sobie śpi itp. a ja nie lubie takich niemiłych sytuacji...
__________________
31maj 2013 HANIA
Chii1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-22, 12:48   #20
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: czy Pan się źle czuje?

Cytat:
Napisane przez Chii1986 Pokaż wiadomość
Ale ten pan,zanimOna weszła do sklepu,siedział sobie na ławce z zamknietymi oczyma- ja też bym pomyślała,że odpoczywa albo rozmyśla...gdybym miała podchodzić do każdej odpoczywającej albo śpiącej osoby na ławce i pytać czy dobrze sie czuje to byłaby przesada..poza tym czasem taka osoba nie życzy sobie by jej przeszkadzano gdy sobie śpi itp. a ja nie lubie takich niemiłych sytuacji...
Masz rację, w sumie poniosło mnie trochę, ale fakt oddalenia się od osoby, która potrzebuje pomocy raczej nie mieści mi się w głowie. Może ta pani, która zareagowała potrzebowała wsparcia, chociazby technicznego, bo jednej osobie jest trudno udzielać wszechstronnej pomocy. Ale każdy robi jak uważa. Tłum przeważnie tylko patrzy.
Ja podchodzę do śpiacych na ławkach osób, bo taki mam zawód, więc pewnie takie zachowanie mam zakodowane.
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 12:51   #21
biiibiii
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 439
Dot.: czy Pan się źle czuje?

Cytat:
Napisane przez suzana Pokaż wiadomość
Masz rację, w sumie poniosło mnie trochę, ale fakt oddalenia się od osoby, która potrzebuje pomocy raczej nie mieści mi się w głowie. Może ta pani, która zareagowała potrzebowała wsparcia, chociazby technicznego, bo jednej osobie jest trudno udzielać wszechstronnej pomocy. Ale każdy robi jak uważa. Tłum przeważnie tylko patrzy.
Ja podchodzę do śpiacych na ławkach osób, bo taki mam zawód, więc pewnie takie zachowanie mam zakodowane.
szkoda ze nie mieszkam w Twoim miescie, czułabym sie bezpieczniej
biiibiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 12:55   #22
Chii1986
Zakorzenienie
 
Avatar Chii1986
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 326
Dot.: czy Pan się źle czuje?

częto też ludzie nie pomagają bo nie wiedzą jak, nie znają zasad pierwszej pomocy a jak widzą krew to boją sie dotknąć bo boją się,że uszkodzą poszkodowanego. Sama mam taki strach, chociaż miałam w szkole pierwszą pomoc...szczerze mówiąc niewiele z niej pamietam...a nawet gdyby to bałabym sie i tak... myślę,że ludzie którzy już raz komuś pomogli są bardziej odblokowani...
ale oczywiście,zadzwonić na pogotowie potrafi każdy..mam nadzieje.
__________________
31maj 2013 HANIA
Chii1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 13:12   #23
rozmarynek
Zadomowienie
 
Avatar rozmarynek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 362
Dot.: czy Pan się źle czuje?

Przykre. Ludzie boja sie, nie znaja podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy(!!!), liczą, ze zrobi to ktos innny. Eh.
__________________
"Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie jak go wskrzesić."

Albert Einstein


rozmarynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 13:15   #24
Chii1986
Zakorzenienie
 
Avatar Chii1986
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 326
Dot.: czy Pan się źle czuje?

Cytat:
Napisane przez rozmarynek Pokaż wiadomość
Przykre. Ludzie boja sie, nie znaja podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy(!!!), liczą, ze zrobi to ktos innny. Eh.
Przykre..ale to typowo ludzkie zachowania wiec nie możemy od razu mówić,że Ci ludzie to stado potworów...możemy tylko starać sie dać dobry przykład albo zrobić coś by ludzie którzy nie potrafią lub sie boją zmienili nastawienie,ale to nie jest łatwe...
gdyby mnie od małego uczyli zasad pierwszej pomocy i to dokładnie a nie 2 godziny i po sprawie, gdyby dzieciom wpajano,że pomoc to nic złego,że nie ma co czekać aż inni pomogą to może byłoby inaczej... a jak to jest w innych krajach? Ktoś miał doświadczenia? Ludzie są bardziej wyedukowani,chętniej pomagają? Jak to jest? Czy pod tym względem nasz kraj jest także na szarym końcu?
__________________
31maj 2013 HANIA
Chii1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 13:24   #25
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: czy Pan się źle czuje?

W przeprowadzonym eksperymencie pomogli: lekarz, ratownik medyczny, nauczycielka, oraz kobieta której niedawno zmarł syn i mąż i jeszcze parę osób w wieku ok 30 lat. Jednak obok przeszło ok 400 ludzi,ankieterzy zaczepili ich i pytali czemu nie pomagali potrzebującemu. Odpowiedzi były różne, jednak wynik eksperymentu okazał się bardzo smutny bo obok leżącego zakrwawionego ubranego w czyste i schludne ubranie podeszło dużo osób zanim zaczęły podchodzi te wymienione przeze mnie.
Ludzie przechodzili spoglądając ukratkiem na mężczyznę w południe- centrum Wrocławia i tak mało ludzi, chącyąch pomóc.
__________________


Edytowane przez Nadin
Czas edycji: 2007-09-23 o 10:14
Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 13:38   #26
diamentowa
Zakorzenienie
 
Avatar diamentowa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: west pomerania
Wiadomości: 3 570
Dot.: czy Pan się źle czuje?

Kiedy czytam takie rzeczy to aż mnie coś ściska w sercu. Ja znam siebie dość dobrze wiem, że na pewno nie przeszłabym obojętnie obok czegoś takiego gdyż jestem ogólnie osobą przewrażliwioną nie tylko na swoim ale też na punkcie innych ludzi (co nierzadko mi w życiu przeszkadza, nie ukrywam). Nie umiem poprostu patrzeć jak ktoś cierpi, mam wielki odruch opiekuńczy...
diamentowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 13:39   #27
biiibiii
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 439
Dot.: czy Pan się źle czuje?

wlasnie o to mi chodzilo, slyszalam o tym, ale nie pamietalam dokladnie wiec nie chcialam sie wymadrzac. prawda jest taka ze nasze spoleczenstwo jest obojetne na innych ludzi.
biiibiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 13:49   #28
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: czy Pan się źle czuje?

Oczywiście, że pomogłabym. Pierwsza podbiegam w takich sytuacjach. Rok temu na ulicy upadł człowiek z padaczką na ziemię, rozwalając sobie głowę, to musiałam kilka osób prosić o pomoc, bo nikt się nie kwapił. Stali, patrzyli i mnie pytali co się dzieje. Widok zakrwawionego mężczyzny, dygotającego po chodniku chyba ich sparaliżował. Byłam z nim sama do przyjazdu karetki
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 14:47   #29
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: czy Pan się źle czuje?

Cytat:
Napisane przez Nadin Pokaż wiadomość
Ja przeprowadzałam badania na temet zchowań ludzi wobec osób potrzebujących pomocy.
Jedno z tych badań było przeprowadzone we Wrocławiu na Rynku Wrocławskim (przechodzi tam dużo ludzi W moim eksperymencie mężczyzna w średnim wieku ubrany czysto i schludnie leżał na ulicy z rozbitą głową (było widac krew)
I wiecie kto pomagł?
Nadin ja nie podeszłabym do pana z zakrwawioną głową bo mi na widok krwi jest niedobrze

z żurami i ćpunami jestem na dystans, bo boję się o siebie i odrzuca mnie od takich ludzi. gdybym na prawdę musiała - pomogłabym. na pewno bez problemu wezwałabym karetkę.

ja już myślałam Ufcio, że Ty żeś sobie znowu krzywdę zrobiła
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 14:58   #30
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: czy Pan się źle czuje?

POmogłabym,bo zawsze pomagam.

Kiedyś jechałam z TŻtem samochodem.Już było ciemno a na przejściu dla pieszych(jeszce na chodniku) leżał mężczyzna.
Byłam przekonana,że potrącił go jakiś samochód.
Zatrzymaliśmy się i okazało się,że ten pan po prostu jest tak pijany,że nie potrafi ustać na nogach.

Te wydarzenie zapadło mi w pamięć ale nie zraziło mnie.
Innym razem jechałam autobusem.Kiedy autobus ten podjeżdżał na przystanek,przez szybki w drzwiach zobaczyłam pana,któryb siedzi na tymże przystanku.
Kiedy autobs podjechał już na przystanek pan ten zaczął się z tej ławki zsuwać.
Wiecie co zrobili ludzie stojący na przystanku?
Rozeszli się na boki....
Pan spadł na chodnik i nikt się nim nie zainteresował.
Wypadłam wiec z autubusu i podeszłam prędko do niego mówiąc głośno,że pięknie się ludzie interesują.
Padł mi telefon więc krzyknęłam,żeby ktoś zadzwonił szybko na pogotowie.
Ludzie jakby byli głusi...jedni odwrócili głowy,inni się "gapili".
W końcu młoda dziewczyna wyciągnęła telefon i zadzwoniła.
POłożyłam pana na ławce,zostawiłam pod opieką tej dziewczyny i pobiegłam do kiosku kupić wodę.
Pan ten miał coraz większe trudności z oddychaniem,modliłam się więc,żeby karetka jak najszybciej przyjechała.
Kiedy w końcu przyjechała lekarz powiedział,że dzięki bogu ktoś zadzwonił,że uratowałam życie...
Pan ten z kolei,kiedy leżał już na noszach choiaż nie miał siły mówić,tylko poruszył ustami -"dziękuję".
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:04.