Wyprawka dla niemowlaka, rzeczy ZBĘDNE. :) - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-16, 14:13   #301
mamasierpniowa2
Rozeznanie
 
Avatar mamasierpniowa2
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 620
Dot.: Do świeżych/doświadczonych mam - szukam porady :)

Ja od samego początku używam pieluch babydream i kosmetyków tej samej firmy. Stosujemy juz 2,5 roku.
mamasierpniowa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-16, 21:06   #302
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, rzeczy ZBĘDNE. :)

Cytat:
Napisane przez MiniMonix Pokaż wiadomość
Właśnie zastanawiam się nad sensem zakupu wanienki. Mam głęboki brodzik i myślałam nad zakupem jedynie leżaczka do kąpieli. Co o tym myślicie?
My kupilismy taki lezaczek foczke, moim zdaniem super, kosztowal chyba 14 zl. Potem dla siedzacego dziecka kupilam siedzonko montowane przylepcami do maty antyposlizgowej i juz to siedzonko bylo do kitu, sama mata wystarczy.

Z najlepszych naszych zakupow to byla karuzela z muzyka powazna na pilota, nakladka na przescieradlo, spiworek na suwak , duza mata tiny love, butelki tomee tipee.
A z kolei z fajnych gadzetow aktualnie podobaja mi sie cotton balls, podswietlane kule jak na choinke, super wygladaja w malym pokoiku dziecka.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-16, 21:34   #303
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, rzeczy ZBĘDNE. :)

Wg mnie przy donoszonym dziecku zbędny jest monitor oddechu.
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-16, 22:02   #304
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, rzeczy ZBĘDNE. :)

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Wg mnie przy donoszonym dziecku zbędny jest monitor oddechu.
Też tak uważam.
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 06:46   #305
201710041131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 6 262
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, rzeczy ZBĘDNE. :)

Ja tez


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
201710041131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 10:41   #306
isabelka00
Wtajemniczenie
 
Avatar isabelka00
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 037
Dot.: Do świeżych/doświadczonych mam - szukam porady :)

u mnie pampersy babydream 2 przesiąkiwały strasznie, obraziłam się na pampersy tej firmy, za to na basen stosujemy babydream i są ok
u Mnie sprawdza się dada i pampersy pomarańczowe (w Tesco kupuje wychodzą ciut drożej niż dada)
__________________
Życie jest łatwiejsze niż się Nam się wydaję. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
isabelka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 11:59   #307
Julkakulkaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 758
Dot.: Do świeżych/doświadczonych mam - szukam porady :)

Ja akurat wbrew opiniom zrobiłam jeszcze przed narodzinami dzieci spory zapas pieluch, ale nie jedynek. Jedynek miałam po jednej paczce, dwójek po ok. 150 sztuk (pod koniec były już maławe). Najwięcej kupiłam trójek. Oczywiście kupowałam tylko na super promocjach Mieliśmy/mamy Pampersy i Dady, z przewagą Pampersów. Na szczęście moje dzieci nie miały uczulenia na w/w pieluchy.

A, lubię też tańszą wersję Pampersów - pomarańczowe. Wiele osób na nie narzeka, ale nam podpasowały.
Julkakulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-17, 12:03   #308
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, rzeczy ZBĘDNE. :)

I ja.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 16:37   #309
daariaankaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 9
Dot.: Do świeżych/doświadczonych mam - szukam porady :)

Dzięki wielkie za każdą odpowiedź
jeny, mam 24 lata a gadam jak dziecko
dopadła mnie lekka panika, co kupić, gdzie, za ile, może lepsze te droższe?, czy się sprawdzę, jak ja sobie poradzę z takim maleństwem, co po powrocie do domu, czy będzie grzeczna (ma być dziewczynka - Alicja ), czy kupić butelki (bo chcę karmić piersią,) czy taka ilość ciuszków jaką mam wystarczy, kupować juz większe.. ?

Tak więc stres lekki mam, też tak miałyscie przed porodem ?
daariaankaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 17:13   #310
mamasierpniowa2
Rozeznanie
 
Avatar mamasierpniowa2
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 620
Dot.: Do świeżych/doświadczonych mam - szukam porady :)

wszystkiego się dowiesz jak urodzisz.Nikt się nie urodził z wiedzą jak dbac o dziecko. Nie planowałam dziecka, w ogóle do 7 miesiąca myślałam ze mam syna a jest córka
Przygotuj sobie niezbędnik, nie kupuj na zapas bo moze się okazać ze wyrzucisz pieniądze w błoto. Jakąś butelkę powinnaś miec, chociaż jedną.Nieważne czy chcesz karmic piersią czy nie. Kup podstawowe kosmetyki, ubranka,przygotuj pokój i relaksuj się jeszcze póki mozesz. Śpij dużo bo później będziesz tęsknić za tym słodkim lenistwem
mamasierpniowa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 20:56   #311
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, rzeczy ZBĘDNE. :)

Cytat:
Napisane przez madziara_07 Pokaż wiadomość
kapiemy w wanience na podlodze, ze stojaki istnieja nie wiedzialam, w sklepach u nas nie widzialam, mialam cesarke i jakos zyje mimo tego kleczenia, z tym ze pierwsza kapiel jej urzadzilismy jak miala 6 dni
my też jakoś po 7 dniach bo tyle trzymali nas (mnie) w szpitalu, a tam nie kąpią.

też monitor oddechu przy donoszonym zdrowym dziecku wydaje mi się zbędny. a jak nie zbędny to na pewno nie jest konieczny. tak samo niania. szczególnie, jeśli ktoś śpi z dzieckiem w jednym pokoju, w jednym łóżku. może potem, jak przenosi się brzdąca do swojego pokoju. choć mój syn spał we własnym pokoju odkąd wróciliśmy ze szpitala, bez monitora, bez niani i żyje, ma się dobrze a ja miałam tak wyczulony słuch, że potrafiłam usłyszeć jak się kręci w nocy.
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-17, 22:25   #312
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Do świeżych/doświadczonych mam - szukam porady :)

Cytat:
Napisane przez daariaankaa Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny Jest to mój pierwszy wątek na tym forum, proszę o cierpliwość
Przejdę od razu do konkretów, jestem w szóstym miesiącu ciąży i chcę zacząć się rozglądać za ciuszkami, wszelkimi pierdółkami dla maleństwa i między innymi pieluszkami.
Moje pytanie brzmi: które pieluchy jednorazowe wybrać, czym się kierować przede wszystkim, czy kupić po paczce z "każdej" firmy? Ile tego mam kupić - dziecko rośnie - wiadomo - ale na ile mi mniej więcej starczy pierwszy rozmiar?... Kurcze no nic nie wiem, pomóżcie !

Tylko bardzo proszę o niesprzeczanie się które są dobre które złe - wystarczy opinia czy dane pieluszki się sprawdziły.
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Hej mam 11 miesieczna córkę .
Na poczatku uzywałam Pampers , a okolo 6 miesiąca zmieniłam na Dada . I powiem Ci , że według mnie obydwa rodzaje są dobre . Nie miała żadnego uczulenia ani wysypki po żadnych z nich .
Na początek tak jak dziewczyny mówią 1 paczka starczy , a poźniej to w zależności jak dziecko będzie przybierało na wadze .
Ja dość szybko musialam kupować już dwójki - moja mala miala 4 kg jak sie urodzila i szybko do 6 dobila . Aktualnie uzywam od 7-18 kg z Dada i jestem zadowolona .

---------- Dopisano o 23:25 ---------- Poprzedni post napisano o 23:14 ----------

Cytat:
Napisane przez daariaankaa Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie za każdą odpowiedź
jeny, mam 24 lata a gadam jak dziecko
dopadła mnie lekka panika, co kupić, gdzie, za ile, może lepsze te droższe?, czy się sprawdzę, jak ja sobie poradzę z takim maleństwem, co po powrocie do domu, czy będzie grzeczna (ma być dziewczynka - Alicja ), czy kupić butelki (bo chcę karmić piersią,) czy taka ilość ciuszków jaką mam wystarczy, kupować juz większe.. ?

Tak więc stres lekki mam, też tak miałyscie przed porodem ?
Również mam 24 lata i równiez mialam stres tym bardziej ze mialam ciąże zagrozona i tłułam sie po szpitalach . W końcu urodzilam CC w 41 tyg .
Powiem tak po 3 szt ubranek na poczatek wystarczy - 3 kaftaniki,3body,3spiochy. .. Ja po tyle wlasnie mialam a wiadomo , że rodzinka cos doniosla i niektorych nawet nie zdazylam zalozyc bo wyrosla.Kupowałam i kupuję duzo ciuszków w Pepco , są dobrej jakości i ceny fajne.
Po 3 szt mysle , że jest to wystarczajaco bo takie maleńkie dziecko się raczej za bardzo nie brudzi i nie niszczy ubran(ewentualne ulewanie) , wiec nie ma sensu gromadzic sterty szmatek ,które i tak na długo nie posłużą.

Butelke powinnas miec , smoczka uspokajającego , jakies podstawowe
kosmetyki do pielęgnacji i na odparzenia (polecam Sudocrem a do kąpania emolienty).Kilka tetrowych pieluszek (duzo dzieci lubi z nimi spać).
Wanienka , wózek, łózeczko to wiadomo.

Pamiętaj o wit D - powinna byc podawana dziecku najpozniej od 8 doby zycia (mnie w szpitalu nie poinformowali i dowiedzialam sie dopiero na wizycie kontrolnej u lekarza).
A wit D jest bardzo wazna dla takich maluszkow(przede wszystkim zapobiega krzywicy).
Sól fizjologiczna w razie co , mi się przydała do przemywania oczek , które ropiały .

Sopelek do odciagania glutków z nosa

Łapki niedrapki również polecam , ja mojej zakladalam caly czas bo ciągle się drapała.

Szczoteczka do włosków.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.

Edytowane przez dorris23
Czas edycji: 2015-11-17 o 22:27
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 22:37   #313
Kattarynnka
Raczkowanie
 
Avatar Kattarynnka
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 59
Dot.: Do świeżych/doświadczonych mam - szukam porady :)

Jestem mamą dwójki, zgadzam się z dziewczynami, że na początek nie kupować za dużo ani - o ile nie śpisz na pieniądzach - za drogo. Chociaż zaopatrzyłabym się w więcej niż po 3 sztuki ubranek, bo dzieciak ulewa, przelewa mu pielucha, obsikuje się podczas przewijania... dzisiaj musiałam mojego małego przebrać dwa razy.
Ja na początek kupiłam jedną paczkę pieluch w rozmiarze 1 z Dady (Biedronkowe) i jedną paczkę Pampersów też rozmiar 1. Lepiej mieć dwa rodzaje na wypadek jakby dziecko było na któreś uczulone.
Kosmetyki na początek w małych opakowaniach, na próbę, zwłaszcza, jeśli Ty masz skłonność do uczuleń.
Chyba każda kobieta ma wątpliwości, czy sobie poradzi z takim maleństwem, ale potem okazuje się, że to nie takie trudne. Będzie dobrze!
Kattarynnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 07:38   #314
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Do świeżych/doświadczonych mam - szukam porady :)

Noworodek to raczej d+k.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 08:19   #315
pieleszka
Wtajemniczenie
 
Avatar pieleszka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 869
Dot.: Do świeżych/doświadczonych mam - szukam porady :)

Perse o ile noworodek jest kp.
jesli mm to sama wit d.
__________________
Haneczka

Kobiety nigdy nie zrozumiesz. Nawet jeśli jesteś kobietą! (A.J.Cronin)
pieleszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 08:32   #316
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Do świeżych/doświadczonych mam - szukam porady :)

A to pardon, nie wiedziałam.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 08:45   #317
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Do świeżych/doświadczonych mam - szukam porady :)

Cytat:
Napisane przez daariaankaa Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie za każdą odpowiedź
jeny, mam 24 lata a gadam jak dziecko
dopadła mnie lekka panika, co kupić, gdzie, za ile, może lepsze te droższe?, czy się sprawdzę, jak ja sobie poradzę z takim maleństwem, co po powrocie do domu, czy będzie grzeczna (ma być dziewczynka - Alicja ), czy kupić butelki (bo chcę karmić piersią,) czy taka ilość ciuszków jaką mam wystarczy, kupować juz większe.. ?

Tak więc stres lekki mam, też tak miałyscie przed porodem ?
Spokojnie, nie mieszkasz na pustyni W razie potrzeby dokupisz, wyślesz męża, albo zamówisz przez internet.
Zgadzam się z dziewczynami - nie rób zapasów. Nie wiesz co będzie pasowało Tobie i dziecku. Jak już będziesz miała sprawdzone produkty, to wtedy będziesz mogła korzystać z promocji i kupować więcej.
Z ubranek na samym początku najlepiej sprawdziły się body i pajace rozpinane na całej długości. Przez pierwszy miesiąc bałam się zakładać córce ubranka przez głowę Z kosmetyków bardzo chwalę sobie Hipp (na początek potrzebny jest tylko płyn do kąpieli) i Bepanthen na odparzenia. Na Babydream trzeba uważać, bo ostatnio pozmieniali niektóre produkty i ich składy. Z pieluszek na początku używaliśmy Pampers, ale szybko przerzuciłam się na Dady i Toujours z Lidla i nie widzę specjalnej różnicy.
Skoro zamierzasz karmić piersią to na początku butelka nie będzie Ci potrzebna. Nawet gdyby była potrzeba dokarmienia mlekiem modyfikowanym, to lepiej na pomocą strzykawki, po palcu, albo z zestawem sns. My do tej pory nigdy butelki nie użyliśmy. Te które dostałam poszły w świat.
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 09:50   #318
ninfomane
Raczkowanie
 
Avatar ninfomane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 339
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, rzeczy ZBĘDNE. :)

Ja rozwazalam zakup monitora oddechu bo cenowo nie odbiegal od tego, który chcieliśmy kupić, ale w końcu zdecydowaliśmy się na zwykły monitor z kamerą, mimo, że mała śpi z nami w pokoju ( dzięki temu mogę wieczorem w spokoju coś porobić bez obawy, że się nakryla kocykiem) ( tak, wiem, są śpiworki). Dzięki czytaniu wizażu nie kupiliśmy chyba nic zbędnego... jedyne, co bym zmieniła, to kupiłbym większą wanienke i zamiast kosza wiklinowe go do spania kupiłbym dostawkę do łóżka ( takie łóżeczko bez jednego boku).
ninfomane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 10:19   #319
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Do świeżych/doświadczonych mam - szukam porady :)

Cytat:
Napisane przez Juliette88 Pokaż wiadomość
Spokojnie, nie mieszkasz na pustyni W razie potrzeby dokupisz, wyślesz męża, albo zamówisz przez internet.
Zgadzam się z dziewczynami - nie rób zapasów. Nie wiesz co będzie pasowało Tobie i dziecku. Jak już będziesz miała sprawdzone produkty, to wtedy będziesz mogła korzystać z promocji i kupować więcej.
Z ubranek na samym początku najlepiej sprawdziły się body i pajace rozpinane na całej długości. Przez pierwszy miesiąc bałam się zakładać córce ubranka przez głowę Z kosmetyków bardzo chwalę sobie Hipp (na początek potrzebny jest tylko płyn do kąpieli) i Bepanthen na odparzenia. Na Babydream trzeba uważać, bo ostatnio pozmieniali niektóre produkty i ich składy. Z pieluszek na początku używaliśmy Pampers, ale szybko przerzuciłam się na Dady i Toujours z Lidla i nie widzę specjalnej różnicy.
Skoro zamierzasz karmić piersią to na początku butelka nie będzie Ci potrzebna. Nawet gdyby była potrzeba dokarmienia mlekiem modyfikowanym, to lepiej na pomocą strzykawki, po palcu, albo z zestawem sns. My do tej pory nigdy butelki nie użyliśmy. Te które dostałam poszły w świat.
Ja właśnie nie znosiłam bodziaków rozpinanych na całej długości. Wolałam te zakładane przez głowę. A więcej miałam, niestety, tych rozpinanych, bo się naczytałam, że te przez głowę są be

A propos dokarmiania strzykawką po palcu - robiłam tak przez jakiś czas i to był horror, jedzenie trwało całe wieki. Najbardziej wkurzało to w nocy. Siedzenie 2 godziny, żeby dziecko zjadło porcję mleka, masakra
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-18, 10:21   #320
Koritsi_a
Zadomowienie
 
Avatar Koritsi_a
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1 241
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, rzeczy ZBĘDNE. :)

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
my też jakoś po 7 dniach bo tyle trzymali nas (mnie) w szpitalu, a tam nie kąpią.

też monitor oddechu przy donoszonym zdrowym dziecku wydaje mi się zbędny. a jak nie zbędny to na pewno nie jest konieczny. tak samo niania. szczególnie, jeśli ktoś śpi z dzieckiem w jednym pokoju, w jednym łóżku. może potem, jak przenosi się brzdąca do swojego pokoju. choć mój syn spał we własnym pokoju odkąd wróciliśmy ze szpitala, bez monitora, bez niani i żyje, ma się dobrze a ja miałam tak wyczulony słuch, że potrafiłam usłyszeć jak się kręci w nocy.
mi się wydaje, że niania to zależnie od tego gdzie mieszkamy i gdzie kładziemy dziecko spać. My mieszkamy w mieszkaniu, gdzie wszystko słychać z drugiego pokoju. Ale kiedy jesteśmy u teściów to nasz pokój i łóżeczko dziecka jest oddalone o 2 piętra od kuchni. Na pewno dziecka bym nie usłyszała będąc w kuchni i w takim przypadku niania, ewentualnie jakiś inny sposób monitoringu dziecka wydaje mi się niezbędny.
Koritsi_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 11:39   #321
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Do świeżych/doświadczonych mam - szukam porady :)

Jak to się robi?
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 12:12   #322
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Do świeżych/doświadczonych mam - szukam porady :)

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;53502199]Jak to się robi?[/QUOTE]

Ja do strzykawki doczepiałam taki cieniutki wężyk (dostałam od doradcy laktacyjnego), przyklejany następnie do palca/piersi i dziecko jadło przez ten wężyk.
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 12:29   #323
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, rzeczy ZBĘDNE. :)

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
my też jakoś po 7 dniach bo tyle trzymali nas (mnie) w szpitalu, a tam nie kąpią.

też monitor oddechu przy donoszonym zdrowym dziecku wydaje mi się zbędny. a jak nie zbędny to na pewno nie jest konieczny. tak samo niania. szczególnie, jeśli ktoś śpi z dzieckiem w jednym pokoju, w jednym łóżku. może potem, jak przenosi się brzdąca do swojego pokoju. choć mój syn spał we własnym pokoju odkąd wróciliśmy ze szpitala, bez monitora, bez niani i żyje, ma się dobrze a ja miałam tak wyczulony słuch, że potrafiłam usłyszeć jak się kręci w nocy.
co do monitoru zgoda ale akurat niania sie nam przydala bo mieszkamy w pietrowym domu i mimo ze mala spi z nami w pokoju to w dzien jak ona spi to bym jej na dole nie uslyszala. z tym ze kupilismy najzwyklejsza bez kamerki-moim zdaniem zbedny bajer-jak sie przykryje kocykiem na glowe i nie moze go zdjac to slychac
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 13:25   #324
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Do świeżych/doświadczonych mam - szukam porady :)

A, jak do piersi, to taki sns Nie wiedziałam, że do palca też się to przykleja.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 13:35   #325
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Do świeżych/doświadczonych mam - szukam porady :)

Cytat:
Napisane przez daariaankaa Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny Jest to mój pierwszy wątek na tym forum, proszę o cierpliwość
Przejdę od razu do konkretów, jestem w szóstym miesiącu ciąży i chcę zacząć się rozglądać za ciuszkami, wszelkimi pierdółkami dla maleństwa i między innymi pieluszkami.
Moje pytanie brzmi: które pieluchy jednorazowe wybrać, czym się kierować przede wszystkim, czy kupić po paczce z "każdej" firmy? Ile tego mam kupić - dziecko rośnie - wiadomo - ale na ile mi mniej więcej starczy pierwszy rozmiar?... Kurcze no nic nie wiem, pomóżcie !

Tylko bardzo proszę o niesprzeczanie się które są dobre które złe - wystarczy opinia czy dane pieluszki się sprawdziły.
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Połączyłam Twój wątek z wątkiem wyprawkowym, bo tematyka jest taka sama i myślę że znajdziesz tu sporo cennych rad
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 14:26   #326
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, rzeczy ZBĘDNE. :)

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
Ja właśnie nie znosiłam bodziaków rozpinanych na całej długości. Wolałam te zakładane przez głowę. A więcej miałam, niestety, tych rozpinanych, bo się naczytałam, że te przez głowę są be
O Boże, ja też nie.. Na szczęście mieliśmy tylko kilka. W większych rozmiarach też mamy, ale już odłożyłam i nie zakładam.
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 15:32   #327
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Do świeżych/doświadczonych mam - szukam porady :)

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
Ja właśnie nie znosiłam bodziaków rozpinanych na całej długości. Wolałam te zakładane przez głowę. A więcej miałam, niestety, tych rozpinanych, bo się naczytałam, że te przez głowę są be
No widzisz, mi chyba takie rady nie rzuciły się w oczy, a córka zdążyła wyrosnąć ze wszystkich body przez głowę zanim odważyłam ją w nie ubrać

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
A propos dokarmiania strzykawką po palcu - robiłam tak przez jakiś czas i to był horror, jedzenie trwało całe wieki. Najbardziej wkurzało to w nocy. Siedzenie 2 godziny, żeby dziecko zjadło porcję mleka, masakra
Na dłuższą metę to na pewno męka, ale incydentalnie, w podbramkowej sytuacji? Ale ja w ogóle uważam, że przy noworodku butelka to ostateczność (jak komuś zależy na kp), bo wiadomo że sprzymierzeńcem laktacji nie jest.
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek

Edytowane przez Juliette88
Czas edycji: 2015-11-18 o 15:44
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 15:53   #328
201710041131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 6 262
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, rzeczy ZBĘDNE. :)

Są przedłużki do body jeśli wyrośnie na długość


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
201710041131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 16:02   #329
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Do świeżych/doświadczonych mam - szukam porady :)

Cytat:
Napisane przez Juliette88 Pokaż wiadomość
No widzisz, mi chyba takie rady nie rzuciły się w oczy, a córka zdążyła wyrosnąć ze wszystkich body przez głowę zanim odważyłam ją w nie ubrać


Na dłuższą metę to na pewno męka, ale incydentalnie, w podbramkowej sytuacji? Ale ja w ogóle uważam, że przy noworodku butelka to ostateczność (jak komuś zależy na kp), bo wiadomo że sprzymierzeńcem laktacji nie jest.
Ano nie jest. Najlepiej faktycznie nie kupować butelek, żeby nie kusiło, żeby użyć
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 16:47   #330
201710041131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 6 262
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, rzeczy ZBĘDNE. :)

Ja miałam calme do odciaganego mleka, używałam juz w szpitalu i bardzo sobie chwale. Innych butelek nie używałam, a takie ładne kupiłam, szklane


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
201710041131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-29 16:49:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:17.