Shredzik na pochmurne jesienne dni. Listopad i grudzień nadciągają - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-11-25, 20:13   #91
82ba76aed757f69c4e37c65900372947b4f89ae5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 630
Dot.: Shredzik na pochmurne jesienne dni. Listopad i grudzień nadciągają

Cytat:
Napisane przez ewelina1995 Pokaż wiadomość
Witajcie
Mam wątpliwości w pewnej sprawie i chciałabym prosić Was o pomoc. Szukam obecnie pracy i wysyłając CV do różnych firm bardzo często natrafiam na wymóg znajomości angielskiego. A mi bardzo ciężko jest ocenić jak z tym u mnie. Rok temu zdawałam maturę na poziomie podstawowym, z części pisemnej uzyskałam 72% a z ustnej 93. Na wakacjach bez problemu sobie poradziłam, jeżeli chciałam o coś zapytać lub mówiono coś do mnie. Jednak nigdy nie pracowałam z tym językiem, moja wiedza ogranicza się w zasadzie tylko do lekcji w szkole i teraz na studiach. Wiem, że ciężko to ocenić na podstawie kilku zdań, które tu napisałam, ale myślicie, że poradziłabym sobie? Najzwyczajniej w świecie się boję, że np. to zdyskwalifikuje mnie na potencjalnej rozmowie a z drugiej strony zastanawiam się, czy nie oceniam siebie zbyt surowo, może mój angielski jest ok a ja wyolbrzymiam problem. Wynika to chyba z tego, że nie używam go na co dzień. Będę bardzo wdzięczna za Wasze porady
Zależy, co to za praca. Czy angielski będzie często używanym przez ciebie językiem czy tylko użyjesz go raz na ruski rok? Czy jest w niej potrzebna znajomość specjalistycznego słownictwa? Znasz je? Generalnie... to wszystko zależy Ale myślę, że spróbować nie zaszkodzi. Jeśli angielski w danej pracy jest naprawdę ważnym punktem, to sprawdzą to na rozmowie i sami zdecydują, czy spełniasz ich oczekiwania czy nie.

Cytat:
Napisane przez Nineveh03 Pokaż wiadomość
Melduję się: w weekend dużo tłumaczeń, teraz w tygodniu głównie słówka. Nie wiem, czy zacząć pędzić do przodu z tłumaczeniami, czy może zwolnić i porządnie zaprzyjaźnić się ze słownictwiem . Dylematy .
Przy tłumaczeniach też uczysz się słownictwa

A u mnie na razie nic nie ruszyło, porażka. Ograniczam się jedynie do oglądania szwedzkich programów. Może dzisiaj jeszcze się wezmę za naukę.
82ba76aed757f69c4e37c65900372947b4f89ae5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-26, 07:14   #92
nyoraienne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 113
Dot.: Shredzik na pochmurne jesienne dni. Listopad i grudzień nadciągają

A u mnie w ostatnich tygodniach najlepiej idzie rosyjski - za mną już 2/3 kursu audio, ogarnięte podawanie czasu urzędowo i zwyczajowo, połączenia liczebników z przypadkami rzeczownika, konstrukcja нравится/нравятся, podstawowe zasady tworzenia przypadków, орфограммы, tworzenie czasu przeszłego plus bonusowo z okazji wczorajszego Dnia Pluszowego Misia nauczyłam się rosyjskiego wierszyka o misiu xD

Z francuskiego oglądam głównie French in Action lub Extra French, ale podręcznik leży

Angielski - przerzuciłam się teraz na serial "Luther" i przerabiam dziwaczne słówka z egzaminów CPE.
__________________
Cel 1 - Triathlon 2018
Cel 2 - 15 lat, 15 języków
Książki 2017 - 3
Filmy 2017 - 21
nyoraienne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-26, 08:23   #93
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Shredzik na pochmurne jesienne dni. Listopad i grudzień nadciągają

Cytat:
Napisane przez nyoraienne Pokaż wiadomość
Angielski - przerzuciłam się teraz na serial "Luther" i przerabiam dziwaczne słówka z egzaminów CPE.
Miałam spytać z jakiej książki i dopiero teraz widzę, że z testów Planujesz zdawać CPE czy tak bardziej ... hobbystycznie?

Ewelina1995 - podciągnęłabym jednak angielski, tak jak już zostało wspomniane, wszystko zależy od branży i rodzaju pracy, ale nie oszukujmy się - B1 wykorzystywany w pracy szału nie robi.
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-26, 10:12   #94
ewelina1995
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Województwo mazowieckie
Wiadomości: 348
Dot.: Shredzik na pochmurne jesienne dni. Listopad i grudzień nadciągają

Na razie nie jest to żadna konkretna praca Chodzi mi bardziej o taką ogólną orientację, czy któraś z Was miała z czymś podobnym do czynienia. Jeżeli w jakimś ogłoszeniu piszą, że oczekują od kandydata biegłej znajomości angielskiego lub określają poziom wyższy niż B1 to w ogóle nie wysyłam, chodzi mi raczej o ogłoszenia typu komunikatywna znajomość angielskiego lub znajomość jako dodatkowy atut. A stanowisk szukam głównie w administracji lub jako recepcjonistka.
ewelina1995 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-26, 10:15   #95
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Shredzik na pochmurne jesienne dni. Listopad i grudzień nadciągają

Tak czy siak bym go podciągnęła. Tak, B1 jest komunikatywny, ale tak ... lepiej umieć język na lepszym poziomie do pracy
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-27, 07:37   #96
nyoraienne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 113
Dot.: Shredzik na pochmurne jesienne dni. Listopad i grudzień nadciągają

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Miałam spytać z jakiej książki i dopiero teraz widzę, że z testów Planujesz zdawać CPE czy tak bardziej ... hobbystycznie?
Hobbystycznie Doszłam w angielskim do takiego etapu, że muszę jakoś stymulować mózg wyzwaniami, stąd słownictwo CPE. Z koleżanką na skype też urozmaicamy sobie standardowe rozmowy po angielsku wyzwaniami ze słownictwem "ryjącym beret" - jedna drugiej zadaje słówko, druga zgaduje, układamy zdania itp. Ostatnio doszłyśmy do wniosku, że słówka z listy CPE to nie angielski (prelapsarian, pococurante, nascent, ombudsman itp.)

A wracając do tematu - z dnia na dzień coraz bardziej zakochuję się w rosyjskim. Wieczorem zamiast spać, oglądam filmiki na yt, żeby jak najwięcej wchłonąć. Coś czuję, że w tym wyzwaniu francuski na tym ucierpi.
__________________
Cel 1 - Triathlon 2018
Cel 2 - 15 lat, 15 języków
Książki 2017 - 3
Filmy 2017 - 21
nyoraienne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-27, 22:37   #97
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Shredzik na pochmurne jesienne dni. Listopad i grudzień nadciągają

Ciekawa metoda, nie powiem
Ombudsmany mi akurat niegroźne
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-30, 21:49   #98
Nineveh03
Rozeznanie
 
Avatar Nineveh03
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 533
Dot.: Shredzik na pochmurne jesienne dni. Listopad i grudzień nadciągają

Mi też ombudsman znany, czyli w sumie nie jest źle .

ClimaxingDonut, ja to robię tak, że uczę się słówek tylko przy tłumaczeniu - żeby od razu mieć kontekst, między innymi - tylko pytanie, czy lecieć z tym tłumaczeniem tak szybko do przodu i słówka fiszkować, czy po pewnych partiach zatrzymywać się i wtedy bardziej do słówek przysiąść? Choć chyba to w praktyce wyjdzie.

Raport: dość sporo tłumaczeń w weekend, słówka często powtarzane i dodawane nowe na bieżąco.
Nineveh03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-01, 12:57   #99
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Shredzik na pochmurne jesienne dni. Listopad i grudzień nadciągają

Listopad minął pod znakiem misia, teraz czas na misiowy grudzień. Jak któraś z Was chce zacząć hiszpański lub potrzebuje innych kopów niż tylko te wizażowe to zapraszam
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-02, 15:27   #100
aanetaa007
Rozeznanie
 
Avatar aanetaa007
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 551
GG do aanetaa007 Send a message via Skype™ to aanetaa007
Dot.: Shredzik na pochmurne jesienne dni. Listopad i grudzień nadciągają

To ja nominuje moj GRUDZIEN jako powtorka czasow z angielskiego
__________________
BBL
squat challenge
Focus T25
21 day fix

PiYo

w planach:
Focus T25


Insanity Max: 30

15/06/15
aanetaa007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-02 16:27:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:10.