Wszystko o byciu AU PAIR, part. X - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-05, 17:50   #4171
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Ja zostałam w kraju po byciu au pair. Au pair byłam tylko 3 tygodnie, pożyczyłam pieniadze od mojej cioci (jakbym nie miała takiej opcji to bym została chwile dłużej i zaoszczędziła pieniadze) i zostałam w Anglii. Juz od roku mieszkam sama ;D


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-10, 22:48   #4172
martag144
Rozeznanie
 
Avatar martag144
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 794
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Dziewczyny jaki bank polecacie w UK?
Słyszałam jednak, że wymagane jest potwierdzenie adresu zamieszkania. Skąd mam to wziąć skoro nie będę wynajmować mieszkania, płacić żadnych rachunków itp. Czy można to jakoś obejść?
__________________
au pair w Londynie
15.06.2013 - 06.08.2013
lipiec 2015-2016


Australia!



03.04.2015 aparatka góra
martag144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-11, 08:16   #4173
unusualyou
Raczkowanie
 
Avatar unusualyou
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 204
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Cytat:
Napisane przez martag144 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jaki bank polecacie w UK?
Słyszałam jednak, że wymagane jest potwierdzenie adresu zamieszkania. Skąd mam to wziąć skoro nie będę wynajmować mieszkania, płacić żadnych rachunków itp. Czy można to jakoś obejść?
Z tego co słyszałam od znajomych to Lloyds nie wymaga potwierdzenia adresu zamieszkania i wystarczy tylko dowód osobisty, ale na 100% nie wiem
__________________
Bo wiesz, nieważne czy to prawdziwa miłość, szalone zakochanie, totalne złudzenie, czy moglibyście być razem do końca życia, czy tylko przez dziesięć minut- boli tak samo, kiedy ktoś ci to odbiera. Bo tak samo umiera nadzieja. A nadzieja jest zawsze prawdziwa.
unusualyou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-11, 15:18   #4174
martag144
Rozeznanie
 
Avatar martag144
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 794
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

dzięki
__________________
au pair w Londynie
15.06.2013 - 06.08.2013
lipiec 2015-2016


Australia!



03.04.2015 aparatka góra
martag144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-16, 12:50   #4175
pandawhiszpanii
Przyczajenie
 
Avatar pandawhiszpanii
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Cześć wszystkim!

Na początku września zaczynam swoją przygodę jak au pair w Madrycie. To będzie mój pierwszy raz jako au pair, jak i w Hiszpanii. Cieszę się, ale też oczywiście trochę denerwuję :p Dlatego chciałabym się Was zapytać o kilka rzeczy (skierowane głównie do aupairek hiszpańskich, ale nie tylko ).
Szczególnie interesuje mnie kwestia ubezpieczenia, a mianowicie, czy Euro26 wystarczy, czy karta EKUZ jest niezbędna? Obecnie nie jestem już studentem, tylko bezrobotnym, ale jak wyjadę, to nie będę miała możliwości "się podpisać na liście", także z EKUZ na cały rok może być ciężko. Jak Wy sobie z tym poradziłyście?
Drugie - kurs języka hiszpańskiego, chodziłyście na jakiś w Madrycie, polecacie jakąś szkołę, która ma dość szeroką ofertę? Czas na kurs miałabym wciągu dnia, ponieważ późnym popołudniem/wieczorami będę zajmować się dziećmi.
Jeśli macie jakieś wskazówki/rady będę wdzięczna za cokolwiek!
Pozdrawiam!
pandawhiszpanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 09:36   #4176
euro26pl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Cytat:
Napisane przez pandawhiszpanii Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim!

Na początku września zaczynam swoją przygodę jak au pair w Madrycie. To będzie mój pierwszy raz jako au pair, jak i w Hiszpanii. Cieszę się, ale też oczywiście trochę denerwuję :p Dlatego chciałabym się Was zapytać o kilka rzeczy (skierowane głównie do aupairek hiszpańskich, ale nie tylko ).
Szczególnie interesuje mnie kwestia ubezpieczenia, a mianowicie, czy Euro26 wystarczy, czy karta EKUZ jest niezbędna? Obecnie nie jestem już studentem, tylko bezrobotnym, ale jak wyjadę, to nie będę miała możliwości "się podpisać na liście", także z EKUZ na cały rok może być ciężko. Jak Wy sobie z tym poradziłyście?
Drugie - kurs języka hiszpańskiego, chodziłyście na jakiś w Madrycie, polecacie jakąś szkołę, która ma dość szeroką ofertę? Czas na kurs miałabym wciągu dnia, ponieważ późnym popołudniem/wieczorami będę zajmować się dziećmi.
Jeśli macie jakieś wskazówki/rady będę wdzięczna za cokolwiek!
Pozdrawiam!
Ubezpieczenie EURO26 pokrywa koszty leczenia w Hiszpanii, nie trzeba być osobą uczącą się, wystarczy spełniać kryteria wiekowe. Dodatkowo w Madrycie możesz skorzystać z ciekawych zniżek na Kartę EURO26.
Linki: http://euro26.pl/o-karcie/
http://www.eyca.org/discounts/search...ity=&x=62&y=30

W razie pytań o ubezpieczenie, służymy pomocą
euro26pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 10:46   #4177
pandawhiszpanii
Przyczajenie
 
Avatar pandawhiszpanii
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Cytat:
Napisane przez euro26pl Pokaż wiadomość
Ubezpieczenie EURO26 pokrywa koszty leczenia w Hiszpanii, nie trzeba być osobą uczącą się, wystarczy spełniać kryteria wiekowe. Dodatkowo w Madrycie możesz skorzystać z ciekawych zniżek na Kartę EURO26.
Linki: http://euro26.pl/o-karcie/
http://www.eyca.org/discounts/search...ity=&x=62&y=30

W razie pytań o ubezpieczenie, służymy pomocą
Dziękuję za odpowiedź!
Koszty leczenia, czyli podczas pobytu w szpitalu, czy zwykła wizyta u lekarza, bądź stomatologa też się w to wlicza?
pandawhiszpanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-17, 11:44   #4178
euro26pl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Cytat:
Napisane przez pandawhiszpanii Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź!
Koszty leczenia, czyli podczas pobytu w szpitalu, czy zwykła wizyta u lekarza, bądź stomatologa też się w to wlicza?
W razie zachorowania wizyta u lekarza za granicą jest również ubezpieczona. Jeżeli chodzi o leczenie stomatologiczne to w wersji SPORT i WORLD jest taka opcja, dotyczy ona leczenia doraźnego do kwoty 250 EURO.

Pozdrawiamy!
euro26pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 18:26   #4179
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

W tym roku się wstrzymałam, bo znalazłam fajną pracę na wakacje, ale w przyszłym będę miała najdłuższe wakacje życia i planuję poświęcić je na pobyt w Niemczech. Martwi mnie jednak fakt, że język umiem na poziomie bardzo podstawowym. Mój angielski jest jednak dość dobry, komunikuję się bez problemu. Myślicie, że jest szansa znaleźć niemiecką rodzinkę? Co prawda mam prawie rok na naukę, ale na pewno nie nauczę się tutaj jakoś fenomenalnie i nie wiem, czy komuś będzie się chciało 'bawić' z au pair, z którą trudno się dogadać...
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-21, 22:32   #4180
tomidajcia
Raczkowanie
 
Avatar tomidajcia
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Poznań :)
Wiadomości: 30
GG do tomidajcia
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Hej. Na początku września wyjeżdżam na rok Chciałabym zapytać czy są rzeczy, które polecacie zabrać ze sobą? (Mam ubezpieczenie itd.) Nie chodzi o takie podstawowe rzeczy, ale takie o których niekiedy człowiek nie pomyśli, a później ubolewa

Jeszcze mam jedno pytanie... Umowę mam na 12 miesięcy, później przysługuje mi miesięczny urlop odpłatny. Jednak po 12 miesiącach chciałabym wrócić do domu. Czy to znaczy, że będę miała zapłaconą w tym ostatnim miesiącu jakby podwójną stawkę?

---------- Dopisano o 22:32 ---------- Poprzedni post napisano o 22:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
W tym roku się wstrzymałam, bo znalazłam fajną pracę na wakacje, ale w przyszłym będę miała najdłuższe wakacje życia i planuję poświęcić je na pobyt w Niemczech. Martwi mnie jednak fakt, że język umiem na poziomie bardzo podstawowym. Mój angielski jest jednak dość dobry, komunikuję się bez problemu. Myślicie, że jest szansa znaleźć niemiecką rodzinkę? Co prawda mam prawie rok na naukę, ale na pewno nie nauczę się tutaj jakoś fenomenalnie i nie wiem, czy komuś będzie się chciało 'bawić' z au pair, z którą trudno się dogadać...
Jest duża szansa. Moja rodzina zna angielski, mimo że są Niemcami i tam żyją "Rozmowę kwalifikacyjną" mogłam mieć albo po angielsku, albo po niemiecku. Jak chciałam W ogłoszeniu wymagali jedynie komunikatywnego języka niemieckiego. Język kursu pozwolili mi też wybrać :P
__________________
' Aller Anfang ist schwer '

Edytowane przez tomidajcia
Czas edycji: 2015-08-21 o 22:35
tomidajcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-20, 13:34   #4181
cotjestkoko1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 6
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Hej mam do Was pytanie: w 2014 roku pracowalam jako au pair 3 miesiace, nie rozliczalam sie z podatku z racji iż moj zarobek byl kwota wolna od podatku (moi pracodawcy, tez powiedzieli ze nie musze sie rozliczac). Czy trzeba to uwzgledniac w Polsce jako praca i przychod? Uwazam, z enie bo au pair to raczej nie jest praca zarobkowa... dzieki
cotjestkoko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-20, 16:47   #4182
zuz123
Zadomowienie
 
Avatar zuz123
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 742
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Cytat:
Napisane przez cotjestkoko1 Pokaż wiadomość
Hej mam do Was pytanie: w 2014 roku pracowalam jako au pair 3 miesiace, nie rozliczalam sie z podatku z racji iż moj zarobek byl kwota wolna od podatku (moi pracodawcy, tez powiedzieli ze nie musze sie rozliczac). Czy trzeba to uwzgledniac w Polsce jako praca i przychod? Uwazam, z enie bo au pair to raczej nie jest praca zarobkowa... dzieki
Nie, nie trzeba. Ja tak nie robiłam.
__________________
Nie chcę zabijać czasu. Chcę chwytać go mocno i odciskać swój ślad na świecie.

wymiana
zuz123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-20, 17:19   #4183
mia945
Raczkowanie
 
Avatar mia945
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 413
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Ja tez nie
Tylko w belgii zeznanie podatkowe ale bez płacenia czegokolwiek oczywiście.

Sent from my GT-I9515 using Tapatalk
__________________
At some point, you have to make a decision. Boundaries don’t keep other people out. They fence you in. Life is messy. That’s how we’re made. So, you can waste your lives drawing lines. Or you can live your life crossing them.

Last fm
Lubimy Czytac
mia945 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-20, 18:55   #4184
cotjestkoko1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 6
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

tak tylko ze ja mialam dochod z polski w 2014 w postaci 200 zł, a tego dochodu z au pair nie wpisalam do pitu....
cotjestkoko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 18:53   #4185
dulcita
Raczkowanie
 
Avatar dulcita
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Manresa ESP:)
Wiadomości: 177
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Hey, hey Tak w temat podatków akurat się nie wbijam z moim problemikiem... ale zapytać zapytam. Sprawa otóż jest taka, że jestem aupair w Hiszpanii.. opiekuję sie 10letnią dziewczynką. Jestem tu dopiero dwa miesiące, a mam być do czerwca... tylko, że do tego czasu dostanę depresji, albo nerwicy!!;< zło, zło.. Młoda jest dla mnie straszna. Nie wiem jak ją nastawić pozytywnie do siebie.. Robi mi głupie żarty, nie słucha, nie odpowiada mi na pytania, oskarża o różne rzeczy (że coś znika z domu i że to na pewno ja biorę czyt.kradnę), jak idziemy gdzieś - oddala się, nawet znikła mi raz.. .. Uczę ją angielskiego.. a raczej ją i jej kolegów - wtorek ona i koleżanka, środa ona i kolega, czwartek ona i inna koleżanka. Zwykle wychodzę po godzinie angielskiego zła, zdenerwowana etc etc. Dziś się dowiedziałam, że nie wiem co to present continuous bo ona lepiej wie.. bo jej tak powiedzieli i nie przetłumaczysz, że zle wie. i tak w wielu sprawach jest najmądrzejsza, a ja najgłupsza. Jak sobie pomyślę o tych wszystkich rzeczach co mi robi, mówi i opowiada też innym to depresja milion. Jak ja mam wytrzymać? Albo ja poprawić swoja sytuację? Macie jakieś triki na dzieciaki? Miała któraś z Was coś takiego jak ja? Oczywiści rozmawialam z jej tatą... i oboje rozmawialiśmy z nią, ale mierne w skutkach to było i tak...
__________________
Byle do czerwca

Edytowane przez dulcita
Czas edycji: 2015-11-13 o 10:17
dulcita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 09:13   #4186
martag144
Rozeznanie
 
Avatar martag144
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 794
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Australia! Czy znacie kogoś kto wyjechać do AU jako au pair? Wiem, że jest to traktowane jako praca i potrzebuję wizę i dużo monet na koncie, aby tam pracować i zwiedzać.
Ale czy da się to jakoś ominąć... w sensie zdobyć darmową wizę i rodzinkę poszukąc chociażby na au pair world?
__________________
au pair w Londynie
15.06.2013 - 06.08.2013
lipiec 2015-2016


Australia!



03.04.2015 aparatka góra
martag144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 10:29   #4187
lucyohlucy
Wtajemniczenie
 
Avatar lucyohlucy
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 2 962
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Nie ma raczej darmowych wiz Chyba ze chcesz pracowac tu nielegalnie, a to spore ryzyko.

Przeciez jest wiza working holidays - idealna dla au pair. Droga tez nie jest...
__________________
Instagram
Monnotone
lucyohlucy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 10:59   #4188
Thalie_
Rozeznanie
 
Avatar Thalie_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Niemczech
Wiadomości: 604
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Jak się nazywa grupa au pair z uk na Facebooku? Może jest tu ktoś z Księstwa Kent? Dokładnie Sevenoks.
Thalie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 23:19   #4189
martag144
Rozeznanie
 
Avatar martag144
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 794
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Cytat:
Napisane przez lucyohlucy Pokaż wiadomość
Nie ma raczej darmowych wiz Chyba ze chcesz pracowac tu nielegalnie, a to spore ryzyko.

Przeciez jest wiza working holidays - idealna dla au pair. Droga tez nie jest...
ale nie jest ona przeznaczona dla Polaków
__________________
au pair w Londynie
15.06.2013 - 06.08.2013
lipiec 2015-2016


Australia!



03.04.2015 aparatka góra
martag144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-04, 01:55   #4190
lucyohlucy
Wtajemniczenie
 
Avatar lucyohlucy
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 2 962
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Masz nieaktualne informacje. Ta wiza jest dostępna dla Polaków od bodajże sierpnia 2014.
__________________
Instagram
Monnotone
lucyohlucy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 09:17   #4191
martag144
Rozeznanie
 
Avatar martag144
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 794
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Cytat:
Napisane przez lucyohlucy Pokaż wiadomość
Masz nieaktualne informacje. Ta wiza jest dostępna dla Polaków od bodajże sierpnia 2014.
Są dwie wizy: Working Holiday i Work and Holiday. Ta druga jest dostępna dla Polaków i potrzebuję minimum 15 tysięcy na koncie plus bilety, aby dostać się do AU i legalnie tam pracować, chociażby jako au pair. Z tą pierwszą wizą jest o wiele łatwiej, jest tańsza, ale Polacy nie mają do niej dostępu. Wydaje mi się, że mam rację.
__________________
au pair w Londynie
15.06.2013 - 06.08.2013
lipiec 2015-2016


Australia!



03.04.2015 aparatka góra
martag144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 10:31   #4192
cotka
Zadomowienie
 
Avatar cotka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 962
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Nie wiem jak z working holiday (wydaje mi sie jednak ze to jedna i ta sama wiza) ale jest jeszcze wiza studencka i to bym polecala skoro au pair i tak piwinna isc na kurs językowy nie trzeba studiować w polskim rozumieniu, wystarczy sie uczyć.
Jest jeszcze pare innych wiz (np wymiana kulturalna i to tez warto rozważyć) ale najłatwiej moim zdaniem dostać studencka niemniej nie wiem jak jest napewno, bo dopiero przerabiam temat
__________________
It always seems impossible... until it's done
cotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 12:56   #4193
lucyohlucy
Wtajemniczenie
 
Avatar lucyohlucy
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 2 962
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Cytat:
Napisane przez martag144 Pokaż wiadomość
Są dwie wizy: Working Holiday i Work and Holiday. Ta druga jest dostępna dla Polaków i potrzebuję minimum 15 tysięcy na koncie plus bilety, aby dostać się do AU i legalnie tam pracować, chociażby jako au pair. Z tą pierwszą wizą jest o wiele łatwiej, jest tańsza, ale Polacy nie mają do niej dostępu. Wydaje mi się, że mam rację.
Wizy sa dwie, ale zasady sa takie same dla obu. Raczej nikt latwiej nie ma... Work and Holiday visa (subclass 462) to ta dla Polakow.

W obydwu przypadkach wymagane jest:

Cytat:
Evidence of sufficient funds for personal support during your stay in Australia, of approximately AUD5000.
Ogolnie - nikt tego nie bedzie Ci sprawdzal.

Poznalam tu wielu Polakow na tej wizie i nikt nie mial rzeczonych $5000 na koncie

Nawet wiza visitor (tzw turystyczna) ma w wymaganiach przedstawienie funduszy na utrzymanie sie. Jest to sprawdzane jedynie jezeli wracasz do Australii kilka razy w ciagu roku i maja podejrzenie, ze pracujesz nielegalnie.

Wiza Work and Holiday to wiza, na ktorej mozesz pracowac legalnie dlatego nikt nie bedzie Cie sprawdzal, czy masz kase na koncie.

zreszta, zawsze mozesz poprosic rodzicow o pozyczke, niech i przeleja Ci na konto te 15tys zl i jak juz bedziesz w Asutralii to mozna pieniadze przelac z powrotem. Tak tez ludzie robia, ale to zupelnie zbedne.

Podsumowujac - wiza Work and Holiday (Czy working Holidays, bo to tylko rozszerzenie tej wizy o inne kraje i zasady sa takie same w zasadniczych punktach) to tania wiza jak na Australie Moja kosztowala $5000 za aplikacje, wiec serio, WH nie jest zle i szkoda, ze tak pozno ja wprowadzili

Bilety i tak kupic musisz.
__________________
Instagram
Monnotone
lucyohlucy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 15:37   #4194
martag144
Rozeznanie
 
Avatar martag144
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 794
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Cytat:
Napisane przez lucyohlucy Pokaż wiadomość
Wizy sa dwie, ale zasady sa takie same dla obu. Raczej nikt latwiej nie ma... Work and Holiday visa (subclass 462) to ta dla Polakow.

W obydwu przypadkach wymagane jest:



Ogolnie - nikt tego nie bedzie Ci sprawdzal.

Poznalam tu wielu Polakow na tej wizie i nikt nie mial rzeczonych $5000 na koncie

Nawet wiza visitor (tzw turystyczna) ma w wymaganiach przedstawienie funduszy na utrzymanie sie. Jest to sprawdzane jedynie jezeli wracasz do Australii kilka razy w ciagu roku i maja podejrzenie, ze pracujesz nielegalnie.

Wiza Work and Holiday to wiza, na ktorej mozesz pracowac legalnie dlatego nikt nie bedzie Cie sprawdzal, czy masz kase na koncie.

zreszta, zawsze mozesz poprosic rodzicow o pozyczke, niech i przeleja Ci na konto te 15tys zl i jak juz bedziesz w Asutralii to mozna pieniadze przelac z powrotem. Tak tez ludzie robia, ale to zupelnie zbedne.

Podsumowujac - wiza Work and Holiday (Czy working Holidays, bo to tylko rozszerzenie tej wizy o inne kraje i zasady sa takie same w zasadniczych punktach) to tania wiza jak na Australie Moja kosztowala $5000 za aplikacje, wiec serio, WH nie jest zle i szkoda, ze tak pozno ja wprowadzili

Bilety i tak kupic musisz.

seeeeerio? :O super! dzięki za informacje! coś czuję, że AU coraz bliżej.
__________________
au pair w Londynie
15.06.2013 - 06.08.2013
lipiec 2015-2016


Australia!



03.04.2015 aparatka góra
martag144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-05, 02:35   #4195
lucyohlucy
Wtajemniczenie
 
Avatar lucyohlucy
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 2 962
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Ogarniaj papiery i przyjeżdżaj Australia jest super!
__________________
Instagram
Monnotone
lucyohlucy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 20:04   #4196
ahaoki
Przyczajenie
 
Avatar ahaoki
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 3
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Skoro watek jest wciaz uzywany postanowilam z tego skorzystac.
Jestem w UK od tygodnia jako au pair, ale strasznie zle sie tu czuje, niby hosci sa w porzadku, mili i tak dalej, ale czuje sie troche bardziej jak housekeeper niz au pair, no i dziecko ktorym sie opiekuje (niby duze bo 12 lat) jest nie dowytrzymania. Nie umie zrobic nic samodzielnie, jest niemile, itp. Dla przykladu ostatnio jadla jakies cukierki a gdy skonczyla rzucila we mnie papierkami, zapytana dla czego stwierdzila "bo moge"...
Chce im najpozniej po swietach powiedziec ze chce odejsc (nie chce teraz, bo bilety sa strasznie drogie...) i jak powinnam to zrobic zeby nie bylo zadnej wojny?
Kolejnym problemem jest to ze mieszkam na wsi jakies 140km od Londynu i naprawde ciezko sie stad dostac na lotnisko,jedyna opcja to taxi ktore tez wcale malo nie kosztuje, wiec chce im powiedziec ze chce odejsc na tyle delikatnie by moc ich poprosic chociaz o podwiedzienie na najblizsza stacje zebym sobie pociagiem dojechala....
blagam pomozcie
ahaoki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-14, 03:40   #4197
lucyohlucy
Wtajemniczenie
 
Avatar lucyohlucy
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 2 962
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Moze pogadaj z nimi najpierw o zachowaniu małej i o zakresie swoich obowiązków?
__________________
Instagram
Monnotone
lucyohlucy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-14, 09:24   #4198
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Albo poszukaj innej rodzinki?
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-14, 13:33   #4199
ahaoki
Przyczajenie
 
Avatar ahaoki
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 3
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Owszem mowilam powiedzieli jej "nie rob tak" na co ona przytaknela, a na drugi dzien to samo. Jest jedynaczka i jest strasznie rozpieszczona, co chce to dostaje, a hosci maja gdzies jej zachowanie. Mala jest nie do wytrzymania, musialam pozmieniac wszystkie hasla, bo raz zauwazyla i brama moj telefon od tak. Wczoraj mimo, ze mialam wolne, musialam z nia siedziec przez pol dnia bo hosci nie chca 'zeby ich dziecko caly dzien gralo na komputerze'. Dzisiaj rano zamoczyla MOJ telefon w platkach a potem nim rzucila, bo nie pozwolilam jej obejrzec jakiegos filmiku na yt... jak zapytalam dlaczego to robi to powiedziala 'ze ona ma do tego prawo, bo ona nie ma yt w telefonie'...
Zmiana rodzinki czy powrot do kraju, prawie na jedno wychodzi, chodzi o to, jak delikatnie im powiedziec, ze chce po prostu odejsc, nie chce zadnej wojny, a musze im dac 2tyg, wiec musimy jakos ze soba zyc przez ten czas. Po swietach chcialabym stad odejsc.
Wiec konkretnie chodzi mi o to w jakie slowa powinnam to ubrac zeby nie bylo wojy, tym bardziej ze jestem tu dopiero nieco ponad tydzien.
ahaoki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-14, 14:54   #4200
cotka
Zadomowienie
 
Avatar cotka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 962
Dot.: Wszystko o byciu AU PAIR, part. X

Ja bym poczekała. Gdybym ja była dzieckiem i nagle ktos by mi ni z gruszki ni z pietruszki obcy przyszedł i zaczął mowic co mam robic to nie wiem jakby było. Rozmawiałybym tez dalej z rodzicami. Nie wszystko w zyciu zawsze jest po naszej myśli a ty tam jestes bardzo krótko, jeszcze mozna popracować nad sytuacja.

A najbliższa stacje/bus gdzie masz? Gdybym ja sie zdecydowała tak wyjechać nie prosiłbym o podwozke.
__________________
It always seems impossible... until it's done
cotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-21 14:36:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:29.