Aparaty ortodontyczne cz. XV - Strona 163 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-12-11, 14:27   #4861
truskavkowa
Raczkowanie
 
Avatar truskavkowa
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 103
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

jeeej! właśnie wróciłam od orto, Hass zdjęty, a górny łuk założony!
Odzyskałam podniebienie!

Powiem Wam, że to ściąganie Hassa nie było takie straszne, chwilę pobolało, a potem w końcu można było umyć zęby Podniebienie póki co jest lekko wymęczone, ale nie ma się co dziwić.

Górę założyłam kosmetyczną (ale nie wiem czy to ceramiczny czy porcelanowy, nie dopytałam) samoligaturującą z białym drucikiem śliczny jest ten aparat, chociaż i tak jest dość widoczny, no ale nie żałuję na razie trójki niepodpięte do łuku, będzie się na nie robić miejsce.
__________________
aparatka!
hass - 10.06.2015 r. - 11.12.2015 r.
dół - 20.07.2015 r.
góra - 11.12.2015 r.
truskavkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-11, 14:36   #4862
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

luna160 zęby idealne jeśli chodzi o kształt i kolor!
Nie wiem czy przy takich zębach zdecydowałabym się zakładać aparat, ale tak czy siak po zdjęciu uzbrojenia będziesz mieć je jeszcze piękniejsze A zmiany koloru u Ciebie nie widzę, dalej są białe może ten szary odcień o którym mówisz to złudzenie spowodowane metalem (lub ligaturami).

Co do przebarwień to ja tylko czekam, aż będę mogła moje zęby wypiaskować, bo litry kawy robią swoje (nawet przy częstym szorowaniu). Tylko, że ja zostałam "obdarzona" żółtym odcieniem zębów z natury
Chociaż nie powiem, bo im prostsze mam zęby tym stają się bardziej bielsze
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-11, 14:50   #4863
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez truskavkowa Pokaż wiadomość
jeeej! właśnie wróciłam od orto, Hass zdjęty, a górny łuk założony!
Odzyskałam podniebienie!

Powiem Wam, że to ściąganie Hassa nie było takie straszne, chwilę pobolało, a potem w końcu można było umyć zęby Podniebienie póki co jest lekko wymęczone, ale nie ma się co dziwić.

Górę założyłam kosmetyczną (ale nie wiem czy to ceramiczny czy porcelanowy, nie dopytałam) samoligaturującą z białym drucikiem śliczny jest ten aparat, chociaż i tak jest dość widoczny, no ale nie żałuję na razie trójki niepodpięte do łuku, będzie się na nie robić miejsce.
Wyobrażam sobie jaka to ulga zdjac hassa mnie też czeka w niedalekiej przyszłości podniebienny
Wstaw zdj bo jestem ciekawa Twojego aparaciku
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-11, 17:53   #4864
olunia245
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 75
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez owocelki Pokaż wiadomość
Tak, cena zawiera dwa łuki metalowe (po 1750zł), Bihelix (400zł), retainery (2 x 350zł), zdjęcie aparatu (2 x 200zł), retainer stały (100zł), kontrolne rtg (70zł). Może komuś przyda się do porównania cen w swoim gabinecie
Ja zakaldam apara w Dublinie, wiec wole nie przeliczac na zlotowki, ale caly koszt leczenia z wizytami to 4200 euro, no i potem jeden implant , ale mam nadzieje, ze bedzie warto i nie bede zalowac
olunia245 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-11, 17:55   #4865
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez truskavkowa Pokaż wiadomość
Powiem Wam, że to ściąganie Hassa nie było takie straszne, chwilę pobolało, a potem w końcu można było umyć zęby Podniebienie póki co jest lekko wymęczone, ale nie ma się co dziwić.

Ja po ściągnięciu hassa 2x dziennie płukałam buzie Eludrillem i ładnie się zagoiło
Uczucie odzyskanego podniebienia jest bezcenne!
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-11, 17:59   #4866
olunia245
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 75
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Pamiętaj, że Damon nie leczy wady kompleksowo, bardziej estetycznie Powyżej 20 rż ciężej jest wyleczyć wadę ekspanderem/aparatem podniebiennym np. Herbstem który Ci proponowano, dlatego opcja operacji jest bardzo dobrym wyjściem (czasami jedynym słusznym, ale to inna historia). Nawet poniżej granicy wieku wzrostu kości. Szkoda tylko, ze dużo ludzi się tego boi i ucieka na samą myśl, a to faktycznie działa cuda i leczy wadę rzeczywiście, a nie "jest fajnie bo zęby są proste", a zgryz nie do końca
No ale trzymam kciuki Po zdjęciu aparatu machniesz sobie takie wybielanie, że już nie będziesz marudzić Coś za coś
U mnie w Dublinie, ortodonci odeszli od apararow metalowych, zakaldaja glownie Damona, moze gdzies sa jacys co zakladaja metalowe, ale ja nigdzie sie z takim nie spotkalam. W

---------- Dopisano o 19:59 ---------- Poprzedni post napisano o 19:56 ----------

Luna piekne zabki 😊
olunia245 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-11, 21:57   #4867
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez luna160 Pokaż wiadomość
Masz rację we wszystkim o czym piszesz ale sądzę , że dotyczy to osób z dużą wadą- ja idąc do orto myślałam, że ewentualnie czeka mnie rok noszenia aparatu , a dostałam plan leczenia na 3 lata w tym sugestia operacji( wtedy popatrzyłam na Panią znacząco, że aż tak zdesperowana to na pewno nie jestem) ...Zerknij proszę na moje zdjęcia: dodaję zdjęcia przed założeniem aparatu i obecnie z metalowym paskudem- jak widać dużo bardziej szare niestety:/Wg mojej aktualnej pani ortodontki, tam "troszkę zaszaleli" z tymi pomysłami Ja lekarzem nie jestem, ale jakoś tak zawierzam jej i mam poczucie, że w poprzednim miejscu przepłacałam za wszystko. Lekarka z poprzedniej kliniki miała w planach założyć mi Herbsta, po czym jednak stwierdzili, że nie jest on jednak potrzebny i dzięki Bogu bo znając mnie nosiłabym to dziwactwo i nacierpiałabym co niemiara, a efektu i tak nie byłoby żadnego. Dużo było takich zabiegów, największym hardcorem była płytka rozklinowująca górną szczękę:/
Wow, ja bym na pewno nie zakładała aparatu mając takie zęby jak Ty. Dlaczego mówisz o aparacie 'starszak' albo 'paskuda'? Aparaty są cool Ja tam zdecydowanie wole siebie w aparacie, niż przed. No ale pewnie to wynika z tego, że moje zęby przy Twoich to jak z horroru

Cytat:
Napisane przez truskavkowa Pokaż wiadomość
jeeej! właśnie wróciłam od orto, Hass zdjęty, a górny łuk założony!
Odzyskałam podniebienie!

Powiem Wam, że to ściąganie Hassa nie było takie straszne, chwilę pobolało, a potem w końcu można było umyć zęby Podniebienie póki co jest lekko wymęczone, ale nie ma się co dziwić.

Górę założyłam kosmetyczną (ale nie wiem czy to ceramiczny czy porcelanowy, nie dopytałam) samoligaturującą z białym drucikiem śliczny jest ten aparat, chociaż i tak jest dość widoczny, no ale nie żałuję na razie trójki niepodpięte do łuku, będzie się na nie robić miejsce.
O gratulacje A masz Damona czy jakiś inny?
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-11, 22:58   #4868
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Dziewczęta, używa któraś z Was tooth mousse? Opinie są podzielone- jedni uważają, że jest super przy aparacie a inni, że w ogóle nie należy go stosować przy aparacie ortodontycznym.
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-11, 23:15   #4869
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Cytat:
Napisane przez dolceana Pokaż wiadomość
Dziewczęta, używa któraś z Was tooth mousse? Opinie są podzielone- jedni uważają, że jest super przy aparacie a inni, że w ogóle nie należy go stosować przy aparacie ortodontycznym.
Ja Jest ok, kupiłam go przed spytaniem o to mojej orto, ale bardzo się ucieszyła i powiedziała, że jak najbardziej mogę i się cieszy, bo ma w porządku wpływ
Mam smak truskawkowy, mniam
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-12, 09:10   #4870
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Aparaty ortodontyczne cz. XV

To moze ja tez sobie kupię Wkurzaja mnie te plamy. Mam pastę Ortho-kin którą mi poleciła jedna z Was (nie pamiętam kto ) jest bardzo dobra bo zauważyłam, że czasem są dni że tej plamy nie ma a czasem jest;/ ciekawi mnie skąd ona sie bierze. A jak na złość gdy ide do dentysty/ortodontki to znika
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-12, 11:44   #4871
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Mam ta tooth mousse ale uzywam bardzo nie systematycznie. Szczerze to jej nie lubie, mam właśnie truskawkowy smak i mi niedobrze od tego. Nie lubie jej czuc w buzi a ja właśnie sie naklada na zeby.
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-12, 14:53   #4872
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez dolceana Pokaż wiadomość
To moze ja tez sobie kupię Wkurzaja mnie te plamy. Mam pastę Ortho-kin którą mi poleciła jedna z Was (nie pamiętam kto ) jest bardzo dobra bo zauważyłam, że czasem są dni że tej plamy nie ma a czasem jest;/ ciekawi mnie skąd ona sie bierze. A jak na złość gdy ide do dentysty/ortodontki to znika
U mnie część plam pojawia się od wysuszenia szkliwa. Np jak mi dentystka 'popsika' powietrzem to się pojawiają. Niektóre natomiast są takie na trwałe, od dawna i wysuszenie ich nie wzmacnia. Dentystka mi powiedziała, że te plamy to nic groźnego o ile dba się o higienę, a po zdjęciu aparatu można pomyśleć o zabiegu ICON.
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-12, 19:09   #4873
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
a po zdjęciu aparatu można pomyśleć o zabiegu ICON.

Minai a co to takiego??
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-12, 23:09   #4874
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez dolceana Pokaż wiadomość
Minai a co to takiego??
Z grubsza ten zabieg ma zlikwidować plamy demineralizacyjne bez naruszania struktury zęba (borowania). Jest o tym w necie, np tu http://www.oralhealthgroup.com/featu...-spot-lesions/
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-13, 11:32   #4875
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Jutro w końcu wyjmują mi minimplanty orto stwierdziła, że już wykonały swoją pracę
__________________

Pendulum - 30.11.2013r.-14.02.2015r.
Górny łuk - 25.10.2014r.
Dolny łuk - 17.01.2015r.
Zdjęty aparat - 09.06.2018r.
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-13, 16:59   #4876
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
Z grubsza ten zabieg ma zlikwidować plamy demineralizacyjne bez naruszania struktury zęba (borowania). Jest o tym w necie, np tu http://www.oralhealthgroup.com/featu...-spot-lesions/

Dziękuje najlesze jest to, że raz te plamy są a raz nie może to mój wymysł?
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-13, 17:56   #4877
Katuszka89
Zakorzenienie
 
Avatar Katuszka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 148
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez nnatalkaa89 Pokaż wiadomość
Jutro w końcu wyjmują mi minimplanty orto stwierdziła, że już wykonały swoją pracę
Ale fajnie ja juz czekam aż orto Stwierdzi ze juz czas na stabilizację efektów. Ale to jeszcze trochę :-/
__________________
07.02.2016

Katuszka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-13, 18:47   #4878
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

A ja mam jutro wizyte najgorsze jest to ze w Wigilie chyba barszczu nie zjem bo jestem pewna ze przebarwi gumki
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-13, 19:17   #4879
Ania_P
Rozeznanie
 
Avatar Ania_P
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 560
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Witam wszystkie aparatki!

Planuję w niedalekiej przyszłości założyć aparat ortodontyczny, by wyprostować zęby. Nie posiadam górnej "piątki" i przy uśmiechaniu się bardzo widać jej brak. Dentystka zaproponowała zrobienie korony, która obejmowałaby miejsce po "piątce" i kawałek "szóstki". Natomiast nie potrafiła mi odpowiedzieć czy posiadając taką koronę mogę kiedyś założyć aparat, bo powiedziała, że nie miała takiego przypadku (nie jest ortodontą). Czy możecie mi pomóc znaleźć odpowiedź na to pytanie? Teoretycznie aparat zniwelowałby ubytek po zębie, ale chwilowo mnie na niego nie stać, a ta "dziura" sprawia, że nie mogę się uśmiechać w pełni...
__________________
['][']['] 1o.11.11


Podróże mają magiczną moc uzdrawiania duszy i zdecydowanie pomagają zdystansować się do problemów dnia codziennego. Nie rozwiązują ich bezpośrednio, jednak pomagają przewartościować i spojrzeć na nie jakby z drugiego brzegu rzeki
Martyna Wojciechowska
Ania_P jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-13, 19:34   #4880
Katuszka89
Zakorzenienie
 
Avatar Katuszka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 148
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Czyli to miałby być most? z tego co się orientuje to najpierw jest leczenie ortodontyczne, a później uzupełnianie brakujących ząbków
__________________
07.02.2016

Katuszka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-13, 19:39   #4881
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Eve00 Pokaż wiadomość
A ja mam jutro wizyte najgorsze jest to ze w Wigilie chyba barszczu nie zjem bo jestem pewna ze przebarwi gumki
To wybierz sensowny kolor. Ja bym broń boże nie zrezygnowała z barszczyku na rzecz nieodbarwionych ligatur

Cytat:
Napisane przez Ania_P Pokaż wiadomość
Witam wszystkie aparatki!

Planuję w niedalekiej przyszłości założyć aparat ortodontyczny, by wyprostować zęby. Nie posiadam górnej "piątki" i przy uśmiechaniu się bardzo widać jej brak. Dentystka zaproponowała zrobienie korony, która obejmowałaby miejsce po "piątce" i kawałek "szóstki". Natomiast nie potrafiła mi odpowiedzieć czy posiadając taką koronę mogę kiedyś założyć aparat, bo powiedziała, że nie miała takiego przypadku (nie jest ortodontą). Czy możecie mi pomóc znaleźć odpowiedź na to pytanie? Teoretycznie aparat zniwelowałby ubytek po zębie, ale chwilowo mnie na niego nie stać, a ta "dziura" sprawia, że nie mogę się uśmiechać w pełni...
Takie braki uzupełnia się po skończonym leczeniu Więc najpierw musisz nazbierać na aparat, przejść leczenie, a później pomyśleć o zniwelowaniu ubytku.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-13, 19:56   #4882
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Cytat:
Napisane przez Eve00 Pokaż wiadomość
A ja mam jutro wizyte najgorsze jest to ze w Wigilie chyba barszczu nie zjem bo jestem pewna ze przebarwi gumki

Ja jem buraki przy bezbarwnych ligarurach i nic się nie przebarwia jedynie od kawy i herbaty żółkną
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-13, 19:58   #4883
niepozorna
Zakorzenienie
 
Avatar niepozorna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 016
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Cytat:
Napisane przez dolceana Pokaż wiadomość
Ja jem buraki przy bezbarwnych ligarurach i nic się nie przebarwia jedynie od kawy i herbaty żółkną

Ja też jadłam buraczki swego czasu w ogromnych ilościach i nic mi się nie przebarwiało. Najgorsze gumki mam od herbaty, coli i curry którego ostatnio nie mogę sobie odmówić
A w Wigilię barszczyk zjem obowiązkowo.
__________________
Instagram
♥♥♥

Prostujemy zą
bki
niepozorna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-13, 20:32   #4884
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez dolceana Pokaż wiadomość
Dziękuje najlesze jest to, że raz te plamy są a raz nie może to mój wymysł?
Widoczność plam może być różna w zależności od światła. A na których zębach masz te plamy? Mnie to strasznie dziwi, że część plam jest zupełnie niewidoczna normalnie, a jak mam suche zęby to jest ich pełno i są tak białe że aż świecą swoja białością
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-13, 20:46   #4885
Ania_P
Rozeznanie
 
Avatar Ania_P
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 560
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
To wybierz sensowny kolor. Ja bym broń boże nie zrezygnowała z barszczyku na rzecz nieodbarwionych ligatur


Takie braki uzupełnia się po skończonym leczeniu Więc najpierw musisz nazbierać na aparat, przejść leczenie, a później pomyśleć o zniwelowaniu ubytku.
Hmm... czyli generalnie po zrobieniu korony nie mogę nosić aparatu, czy dobrze zrozumiałam?
__________________
['][']['] 1o.11.11


Podróże mają magiczną moc uzdrawiania duszy i zdecydowanie pomagają zdystansować się do problemów dnia codziennego. Nie rozwiązują ich bezpośrednio, jednak pomagają przewartościować i spojrzeć na nie jakby z drugiego brzegu rzeki
Martyna Wojciechowska
Ania_P jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-13, 20:50   #4886
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Ania_P Pokaż wiadomość
Hmm... czyli generalnie po zrobieniu korony nie mogę nosić aparatu, czy dobrze zrozumiałam?
Raczej nie. Każdy ortodonta Ci to powie-najpierw aparat, później implanty/mosty/korony czy inne cuda
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-13, 21:57   #4887
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
Widoczność plam może być różna w zależności od światła. A na których zębach masz te plamy? Mnie to strasznie dziwi, że część plam jest zupełnie niewidoczna normalnie, a jak mam suche zęby to jest ich pełno i są tak białe że aż świecą swoja białością

Minai! Świetnie to określiłas! Jak mam suche zęby to one są takie bielutkie. Jeszcze pred założeniem aparatu miewałam takie plamy zwłaszcza rano jak byłam chora, zażywałam leki i miałam przez to sucho w buzi. Te plamy mam na jedynkach na dole zęba. Na żadnych innych zębach. Ogólnie ja mam bardzo białe zęby o zaczynam się zastanawiać czy te plamy nie wynikają z tego, że wokół zamka może być po prostu klej który jest ciut ciemniejszy od zęba? Nie wiem- staram się jakoś sobie to tłumaczyć
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-13, 22:02   #4888
kinguska01
Raczkowanie
 
Avatar kinguska01
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 404
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
Widoczność plam może być różna w zależności od światła. A na których zębach masz te plamy? Mnie to strasznie dziwi, że część plam jest zupełnie niewidoczna normalnie, a jak mam suche zęby to jest ich pełno i są tak białe że aż świecą swoja białością
Mogę się podłączyć pod temat, bo też mam jasne plamy na zębach w kształcie jakby kwadratów, na nieszczęście akurat na jedynkach Mam je bardzo długi czas. Czasem są bardziej widoczne, czasem mniej, zależy do dnia. Po ściągnięciu aparatu mam zamiar wybielić zęby, ale nie wiem czy takie plamy demineralizacyjne nie są jakimś przeciwskazaniem? Czy one przez to nie wybielą się jeszcze bardziej?
__________________
Językowelove: English, Deutsch, Norsk
Razem 8.08.17
Narzeczeni 8.08.18
Mąż i żona 10.08.2019
Czekamy na nasze grudniowe maleństwo
kinguska01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-13, 22:35   #4889
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kinguska01 Pokaż wiadomość
Mogę się podłączyć pod temat, bo też mam jasne plamy na zębach w kształcie jakby kwadratów, na nieszczęście akurat na jedynkach Mam je bardzo długi czas. Czasem są bardziej widoczne, czasem mniej, zależy do dnia. Po ściągnięciu aparatu mam zamiar wybielić zęby, ale nie wiem czy takie plamy demineralizacyjne nie są jakimś przeciwskazaniem? Czy one przez to nie wybielą się jeszcze bardziej?

Kurcze tego nie wiem czy to przeciwskazanie czy nie. Ale zastanawia mnie dlaczego uważasz, że to demineralizacja? Z tego co czytałam ona sie pojawia w momencie, kiedy nie dba się o higienę a my aparatki przecież nie mamy z tym problemu...
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-14, 07:56   #4890
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Chodzi Wam o takie białe plamki na zębach ? Ja też ich trochę mam, i dentysta mi mówił, że to odwapnienia. Więc raczej to problem diety ? ewentualnie jakieś niedobory, a nie brak higieny
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-29 12:26:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:08.