Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III - Strona 98 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-12-14, 22:51   #2911
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Co wy z tym panem, na bogow.

Send from my mind using the Force.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-14, 22:53   #2912
blair witch
Zakorzenienie
 
Avatar blair witch
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 533
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
1. Tylko jedna wolontariuszka i jeden darczyńca? Czyżby pan się spodziewał telewizji, prasy i tłumu wolontariuszy/darczyńców zajeżdżających pod dom tirem z upominkami?

2.Tylko dwie paczki? Z darmowym zapasem chemii i żywności. No skandal. Trzeba było nie brać i się obrazić. Podpowiadam: za zaoszczędzone na żywności i chemii pieniądze można kupić dzieciom cukierki

3. Akurat błąd popełnił Pan wyprzedzając niejako fakty i obiecując dzieciom złote góry. Przecież można było zostawić to pytanie z otwartą odpowiedzią: "zobaczymy, co Mikołaj przyniesie".

I my też pozdrawiamy hehehe.

Z jednej strony mógł ktoś wrzucić do paczki choćby po czekoladzie, albo samochodzikach dla dzieci, bo w sumie z tego co on pisał że było w paczce to ciężko święta zrobić (sól, mąka, groszek konserwowy, kukurydza, nosz lepiej było barszczu krakus kupić) a z drugiej... Narzekać? Sebix w sile wieku, Andżela seksi mama też by mogła dupencję do pracy ruszyć a dziecko dać do żłobka (ze zdjęć na fb wynika że młodszy syn ma ponad 2,5 roku), zamiast czekać na paczkę. I obiecywać sobie złote góry
__________________
blair witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-14, 23:24   #2913
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Mój hit:

Cytat:
Witam
Po 1 to co robi Sz P to właściwie wizja tzw. Pomocy społecznej partii na którą Pani głosuje. Prywatna, dobrowolna, nastawiona na skuteczność i unikająca demoralizacji
Wyciąganie w to preferencji politycznych takie pro.

https://m.facebook.com/comment/repli...Coxbuhowp1dmTC
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-15, 04:42   #2914
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 524
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez blair witch Pokaż wiadomość
Z jednej strony mógł ktoś wrzucić do paczki choćby po czekoladzie, albo samochodzikach dla dzieci, bo w sumie z tego co on pisał że było w paczce to ciężko święta zrobić (sól, mąka, groszek konserwowy, kukurydza, nosz lepiej było barszczu krakus kupić) a z drugiej... Narzekać? Sebix w sile wieku, Andżela seksi mama też by mogła dupencję do pracy ruszyć a dziecko dać do żłobka (ze zdjęć na fb wynika że młodszy syn ma ponad 2,5 roku), zamiast czekać na paczkę. I obiecywać sobie złote góry
Jasne, że mógł. Z tym, że trzeba tez brać poprawkę na słowa tego pana, skoro w komentarzach na stronie SzP twierdzi, że "dobrze utrzymuje swoje dzieci", co przecież nie do końca jest prawdą. Dalej pisze, że może oddać tę paczkę. Czyli tak naprawdę nie potrzebuje pomocy, tylko nie takich "darów" się spodziewał.

Mogło też być tak, że ta rodzina nie "załapała się" w pierwszym rzucie" darczyńców i paczkę zrobiono im ze składek wolontariuszy, którzy kupowali, jak leci, czyli to samo dla każdego. Bo jakoś nie wierzę, że konkretny darczyńca (darczyńcy), który wybrał tę rodzinę i zapoznał się z potrzebami nie włożył głupich cukierków dla dzieci a opiekujący się rodzina wolontariusz taką paczkę "przepuścił".

Blair a od barszczyku z krakusa łapy precz! Ja go lubię!

---------- Dopisano o 05:42 ---------- Poprzedni post napisano o 05:41 ----------

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Co wy z tym panem, na bogow.

Send from my mind using the Force.
No mąż szlachcianki to pan, nie?
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 524 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-15, 06:22   #2915
blair witch
Zakorzenienie
 
Avatar blair witch
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 533
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Jasne, że mógł. Z tym, że trzeba tez brać poprawkę na słowa tego pana, skoro w komentarzach na stronie SzP twierdzi, że "dobrze utrzymuje swoje dzieci", co przecież nie do końca jest prawdą. Dalej pisze, że może oddać tę paczkę. Czyli tak naprawdę nie potrzebuje pomocy, tylko nie takich "darów" się spodziewał.

Mogło też być tak, że ta rodzina nie "załapała się" w pierwszym rzucie" darczyńców i paczkę zrobiono im ze składek wolontariuszy, którzy kupowali, jak leci, czyli to samo dla każdego. Bo jakoś nie wierzę, że konkretny darczyńca (darczyńcy), który wybrał tę rodzinę i zapoznał się z potrzebami nie włożył głupich cukierków dla dzieci a opiekujący się rodzina wolontariusz taką paczkę "przepuścił".

Blair a od barszczyku z krakusa łapy precz! Ja go lubię!
No właśnie coś takiego mi przyszło do głowy, bo chyba każdy człowiek choć lekko ogarnięty widząc dwoje dzieci w rodzinie to coś słodkiego by im wrzucił, albo resoraka małego, coś w ten deseń - bo to przecież ma być bardziej dla dzieci, niż dla rodziców.
Widać Sebix z Andżelą w wieku produkcyjnym i dwójką młodych nie wzbudzili aż takiego brania jak 12 rumianych

Ja też! I miałam na myśli że na święta to lepszy barszczyk niż groszek konserwowy Jeśli to wolontariusze robili to też się nie popisali pod kątem zakupów na wigilię...
__________________
blair witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-15, 06:51   #2916
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez natuso Pokaż wiadomość
Zdarzają się dzieciaki przygarnięte ot tak z ulicy, którym po prostu wyrabia się dokumenty
Fakt

---------- Dopisano o 07:49 ---------- Poprzedni post napisano o 07:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Devon_rose Pokaż wiadomość
Weź mnie nie strasz!
Jak pod futrką będzie jakieś stało to co mam zrobić?
Zabrać i wyrobić dokumenty?
A znasz jakies inne rozwiazanie?

---------- Dopisano o 07:51 ---------- Poprzedni post napisano o 07:49 ----------

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość


fota z fejsa jednego szlachcica.
No wlasnie ide. Ale ze mnie frajerka
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-15, 07:04   #2917
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Swoją drogą, jeśli średnia wartość paczki to prawie 3 tysiące, a część osób dostało karton z jedzeniem o wartości 100-200 zł, to chyba są rodziny co mieszkania w prezencie dostawały, albo nowe samochody.

Żale tego pana też niestety pokazują mankament SzP, że rozwarstwienie wśród prezentów jest ogromne. Oczywiście nie podoba mi się roszczeniowe podejście tego pana, ale trochę rozumiem jego żale, że inni cwaniacy wyremontowali sobie mieszkania, a on nawet słodyczy nie dostał.

Największym kuriozum jest dla mnie to że milka była sponsorem, to by dała paletę czekolad, do wpakowania dla tych którzy nie znaleźli darczyńców.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-15, 07:33   #2918
201607121236
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 665
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Swoją drogą, jeśli średnia wartość paczki to prawie 3 tysiące, a część osób dostało karton z jedzeniem o wartości 100-200 zł, to chyba są rodziny co mieszkania w prezencie dostawały, albo nowe samochody.

Żale tego pana też niestety pokazują mankament SzP, że rozwarstwienie wśród prezentów jest ogromne. Oczywiście nie podoba mi się roszczeniowe podejście tego pana, ale trochę rozumiem jego żale, że inni cwaniacy wyremontowali sobie mieszkania, a on nawet słodyczy nie dostał.

Największym kuriozum jest dla mnie to że milka była sponsorem, to by dała paletę czekolad, do wpakowania dla tych którzy nie znaleźli darczyńców.
Zgadzam sie z kazdym slowem
201607121236 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-15, 07:40   #2919
blair witch
Zakorzenienie
 
Avatar blair witch
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 533
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Swoją drogą, jeśli średnia wartość paczki to prawie 3 tysiące, a część osób dostało karton z jedzeniem o wartości 100-200 zł, to chyba są rodziny co mieszkania w prezencie dostawały, albo nowe samochody.

Żale tego pana też niestety pokazują mankament SzP, że rozwarstwienie wśród prezentów jest ogromne. Oczywiście nie podoba mi się roszczeniowe podejście tego pana, ale trochę rozumiem jego żale, że inni cwaniacy wyremontowali sobie mieszkania, a on nawet słodyczy nie dostał.

Największym kuriozum jest dla mnie to że milka była sponsorem, to by dała paletę czekolad, do wpakowania dla tych którzy nie znaleźli darczyńców.
Część darczyńców dalej zapewne uważa że to ma być paczka na święta, a nie urządzenie mieszkania i zapasy na pół roku. Nie pojmują idei

Ale dzieci Sebixa mi szkoda za brak słodyczy i prezentów, no co poradzę. Tym bardziej że to nie typowa szlachecka rodzina z kilkunastoma rumianymi, ani nie widać żeby tam alko się lał, po profilach i wypowiedziach widać po prostu że iq za wysokie nie jest, i to zapewne jest problemem A też się nie rzuca o brak lodówki, tableta czy laptopa, tylko cukierków dla dzieci.
__________________
blair witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-15, 07:41   #2920
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Te mniejsze paczki moim zdaniem pokazują jak działa ten system. Tyle dzieci, biorę rodzinę... ojej oni chcą samochód! Ponekam znajomych może się dorzuca a jak nie to dam cokolwiek.

Wymagania są za duże. Po prostu.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-15, 07:43   #2921
Bruised
Wtajemniczenie
 
Avatar Bruised
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 895
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Swoją drogą, jeśli średnia wartość paczki to prawie 3 tysiące, a część osób dostało karton z jedzeniem o wartości 100-200 zł, to chyba są rodziny co mieszkania w prezencie dostawały, albo nowe samochody.

Żale tego pana też niestety pokazują mankament SzP, że rozwarstwienie wśród prezentów jest ogromne. Oczywiście nie podoba mi się roszczeniowe podejście tego pana, ale trochę rozumiem jego żale, że inni cwaniacy wyremontowali sobie mieszkania, a on nawet słodyczy nie dostał.

Największym kuriozum jest dla mnie to że milka była sponsorem, to by dała paletę czekolad, do wpakowania dla tych którzy nie znaleźli darczyńców.
"Moja" rodzina (trzyosobowa) dwa lata temu dostała paczkę szacowaną przez darczyńców na 10 tys. Nowa pralka, drewno na opał, używany komputer, nowy dywan, trzy kartony ciuchów dla dwójki dzieciaków i faceta, mnóstwo żywności, chemii, artykułów szkolnych (m.in. dwa nowe plecaki Nike). Moim zdaniem darczyńcy trochę przesadzili z ilością i nawet im zasugerowałam, że jeśli w kolejnym roku będą chcieli brać udział w paczce, to z takimi środkami mogliby wybrać więcej niż jedną rodzinę. Ale twierdzili, że jak wybierali, to chcieli spełnić wszystkie potrzeby z listy i dorzucić coś ekstra (stąd ten komputer, bo rodzina o niego nie prosiła).

Już nie wspominam, że ja bym na to pół roku musiała pracować

A jeszcze jeśli chodzi o Milkę, to w ubiegłym roku zasponsorowała czekolady w ramach podziękowania dla darczyńców, nie wiem czy w tym roku było tak samo.
__________________

"Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz, dlaczego."
Bruised jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-15, 08:05   #2922
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
Oczywiście, że się zapala lampka. Na szkoleniach dla wolontariuszy mówi się o tym, że bieda jest nieoczywista i ze posiadanie drogich sprzętów (nie z tych niezbędnych do życia) nie wyklucza życia w ubóstwie. Są to albo rzeczy, które zostały z czasów, kiedy rodzina była w dobrej sytuacji materialnej lub prezenty. Spotkałam się z tym, że wielka plazma u beneficjentki SzP była prezentem od rodziny. Samotne matki mogą mieć konkubentów lub wujków dla dzieci. Jest jeszcze problem pracy na czarno.
Mnie zadziwia poziom zaradności - mamy plazmę lub najnowszą konsolę - ale dzieci chodzą głodne, nie mają się w co ubrać.
Ja jak nie miałam kasy na żarcie (a był taki moment, gdy utrzymywałam się sama) to poszłam i sprzedałam używane telefony, bo leżały 2 w szufladzie, dostałam za to 100 zł. Śmiem twierdzić, że gdyby ktoś nie miał co do gara włożyć i za co dzieci ubrać to sprzedałby plazmę i nakupil żarcia. Dla mnie podejście "nie mam pieniędzy na żarcie się plazma na ścianie i 3 smartfony w domu muszo być bo zostały z" czasów świetności "" jest po prostu G warta.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-15, 08:09   #2923
truskavkowa
Raczkowanie
 
Avatar truskavkowa
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 103
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez Bruised Pokaż wiadomość
"Moja" rodzina (trzyosobowa) dwa lata temu dostała paczkę szacowaną przez darczyńców na 10 tys. Nowa pralka, drewno na opał, używany komputer, nowy dywan, trzy kartony ciuchów dla dwójki dzieciaków i faceta, mnóstwo żywności, chemii, artykułów szkolnych (m.in. dwa nowe plecaki Nike). Moim zdaniem darczyńcy trochę przesadzili z ilością i nawet im zasugerowałam, że jeśli w kolejnym roku będą chcieli brać udział w paczce, to z takimi środkami mogliby wybrać więcej niż jedną rodzinę. Ale twierdzili, że jak wybierali, to chcieli spełnić wszystkie potrzeby z listy i dorzucić coś ekstra (stąd ten komputer, bo rodzina o niego nie prosiła).

Już nie wspominam, że ja bym na to pół roku musiała pracować

A jeszcze jeśli chodzi o Milkę, to w ubiegłym roku zasponsorowała czekolady w ramach podziękowania dla darczyńców, nie wiem czy w tym roku było tak samo.
Były czekolady
__________________
aparatka!
hass - 10.06.2015 r. - 11.12.2015 r.
dół - 20.07.2015 r.
góra - 11.12.2015 r.
truskavkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-15, 08:17   #2924
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez Fleur_D Pokaż wiadomość
Jeśli Paczka ma czarną listę darczyńców, to pewnie na nią trafię. Zawiozłam bezpośrednio do odbiorcy i miałam w nosie wolontariusza. Panu nawet nie chciało się ze mną skontaktować, to ja kontaktowałam się z nim i miałam wrażenie, że mu przeszkadzam, był dla mnie niemiły i opryskliwy. A chciałam tylko dopytać o inne potrzebne rzeczy niż te wymienione. Ale co tam, poradziłam sobie.
Już nawet zdążyłam się dowiedzieć, że nie byłam jedyną osobą w regionie, która tak zrobiła. Napiszę do centrali co o tym wszystkim myślę.
Podobny problem mieli rodzice z naszego przedszkola robiący paczkę dla rodziny z innego województwa. Darczyńcy podejmowali wiele prób kontaktu z wolontariuszem i albo ie odbierał albo był niezadowolony że mu czas zajmują.
Rodzina nie wyraziła zgody na zdjęcia z przekazania paczki (ma prawo). Darczyńcy nie dostali żadnego info że paczka została dostarczona. Kontakt z paczką skończył się w magazynie do którego zawieziono paczki (widziałam zdjęcia).
No i przedszkolna paczka wydawał mi się ogromna (kartony zajęły cały hol przedszkola), a na tle innych, sąsiednich, wypadła blado. Koło przedszkolnej paczki stały nowiuśkie pralka i lodówka. Stąd może rozżalenie na używana kuchenkę o której wczoraj pisałyście.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-15, 08:23   #2925
Bruised
Wtajemniczenie
 
Avatar Bruised
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 895
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Podobny problem mieli rodzice z naszego przedszkola robiący paczkę dla rodziny z innego województwa. Darczyńcy podejmowali wiele prób kontaktu z wolontariuszem i albo ie odbierał albo był niezadowolony że mu czas zajmują.
Rodzina nie wyraziła zgody na zdjęcia z przekazania paczki (ma prawo). Darczyńcy nie dostali żadnego info że paczka została dostarczona. Kontakt z paczką skończył się w magazynie do którego zawieziono paczki (widziałam zdjęcia).
No i przedszkolna paczka wydawał mi się ogromna (kartony zajęły cały hol przedszkola), a na tle innych, sąsiednich, wypadła blado. Koło przedszkolnej paczki stały nowiuśkie pralka i lodówka. Stąd może rozżalenie na używana kuchenkę o której wczoraj pisałyście.
Darczyńcy zawsze dostają mailowo całą relację z dostarczenia paczki, zazwyczaj kilka dni po finale, więc i Wasze przedszkole dostanie.
__________________

"Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz, dlaczego."
Bruised jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-15, 08:35   #2926
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
(...)
Blair a od barszczyku z krakusa łapy precz! Ja go lubię!
(...)
Dorzuca się przyprawy, grzyby i jest barszcz lepszy, niż w niejednej restauracji. Znajdzie się jak zwykle na moim świątecznym stole.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-15, 08:37   #2927
blair witch
Zakorzenienie
 
Avatar blair witch
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 533
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Baaaaardzo dobry wpis ktoś popełnił

http://matkaprezesa.pl/2013/12/niesz...na-paczka.html

Cytat:
Kwiatków było więcej. Każde kolejne kwiatki rodziły we mnie pytanie: ,,Komu ja mam pomagać?! Ludziom, którzy potrzebuję pomocy,czy takim, którzy tej pomocy oczekują i tylko dzięki temu egzystują?!„.
__________________
blair witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-15, 09:22   #2928
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Swoją drogą, jeśli średnia wartość paczki to prawie 3 tysiące, a część osób dostało karton z jedzeniem o wartości 100-200 zł, to chyba są rodziny co mieszkania w prezencie dostawały, albo nowe samochody.

Żale tego pana też niestety pokazują mankament SzP, że rozwarstwienie wśród prezentów jest ogromne. Oczywiście nie podoba mi się roszczeniowe podejście tego pana, ale trochę rozumiem jego żale, że inni cwaniacy wyremontowali sobie mieszkania, a on nawet słodyczy nie dostał.

Największym kuriozum jest dla mnie to że milka była sponsorem, to by dała paletę czekolad, do wpakowania dla tych którzy nie znaleźli darczyńców.
Ale czy myślicie, że te kwoty serio są takie duże? Darczyńca podaje wartość paczki na oko. Ciężko jest podać dokładną kwotę, gdy na przykład zbiera się wiele osób albo całe przedszkole. Pralkę czy lodówkę łatwo wycenić i zazwyczaj ktoś ma na to paragon, ale kartony pełne chemii, słodyczy, jedzenia, przyborów szkolnych, myślicie, że ktoś dokładnie poda, ile to wszysko kosztowało? No chyba że zbiera się po 10 osób, każdy daje np 200 zł na prezenty, to wiadomo, że mają 2000 zł wartości. Ale jak byłam wolontariuszka, to wydawało mi się, że większość darczyńców podaje kwoty na oko.
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-15, 10:24   #2929
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Ale tak serio to jakie to mogą być rozbieżności? Nawet przy drobnych artykułach raczej darczyńca nie pomyliłby sie więcej niż o 200-300 zł, już bez przesady, chyba ludzie znają przeciętne ceny i wiedzą, co i za ile mniej więcej kupili.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-15, 10:56   #2930
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 524
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez blair witch Pokaż wiadomość
Baaaaardzo dobry wpis ktoś popełnił

http://matkaprezesa.pl/2013/12/niesz...na-paczka.html
Powiem Ci, że naprawdę bardzo mądry, spokojny w tonie i rzeczowy wpis. Szlachetna Paczka przysłowiowo wylewa dziecko z kąpielą stawiając znak równości między pomaganiem rodzinom wielodzietnym, w których ojciec i matka starają się, pracują na byt swoich dzieci i jest im ciężko a wielodzietną patologią od lat żyjącą z darów i zasiłków. Tym pierwszym chętnie pomogę. Lecz w sprawie drugich nie kiwnę palcem, choć jak już pisałam, żal mi tych dzieci, bo co one winne? I takich ludzi, nieco w tej kwestii rozdartych wewnętrznie jest więcej a patole doskonale potrafią czyjąś empatię wykorzystać.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 524 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-15, 11:43   #2931
milva_5
Raczkowanie
 
Avatar milva_5
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 89
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Co do prośby Sebixa o cukierki dla dzieci, to parę stron wcześniej nie było cytatu jakiejś Grażki, że dostała w paczce Ferero a jej by się coś innego przydało? :P

Ile Szlachty tyle potrzeb :P
milva_5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-15, 12:08   #2932
triss_k
Zadomowienie
 
Avatar triss_k
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: jih
Wiadomości: 1 300
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez milva_5 Pokaż wiadomość
Co do prośby Sebixa o cukierki dla dzieci, to parę stron wcześniej nie było cytatu jakiejś Grażki, że dostała w paczce Ferero a jej by się coś innego przydało? :P

Ile Szlachty tyle potrzeb :P

Graża chciała mięso, mięsa nie ma. Może weźmie olej i groszek od Sebixa i wymieni na Ferrero?
triss_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-15, 13:42   #2933
Vilqa
Zadomowienie
 
Avatar Vilqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 812
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
A ja czuję się zawiedziona... Nie przez "Szlachetną Paczkę" ale przez kuratorkę rodziny obiecała nam ,że nas zgłosi a tego nie zrobiła. A my tylko farby potrzebujemy . Do pomalowania mieszkania! A "Szlachetna Paczka" to wspaniała Organizacja! Ja również pomogłam rodzinie z trójką dzieci. Dałam ubrania , zabawki i buty.
Co za chamstwo! Farb nie dali!
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"

Bazarek na rzecz Azylu dla świń "Chrumkowo"


Vilqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-15, 13:50   #2934
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez Vilqa Pokaż wiadomość
Co za chamstwo! Farb nie dali!
Potrzebuję tylko iPada. Ktoś, coś? Jak mi się przypadkiem walnie za dużo różu na policzki, to nawet rumianą mam
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-15, 14:12   #2935
natuso
Wtajemniczenie
 
Avatar natuso
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 296
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Potrzebuję tylko iPada. Ktoś, coś? Jak mi się przypadkiem walnie za dużo różu na policzki, to nawet rumianą mam
A mnie by się przydało mieszkanie (najchętniej w stolicy). OSTATECZNIE może być używane
__________________
68/2018
36/2017
29/2016
25/2015

natuso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-15, 16:50   #2936
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez natuso Pokaż wiadomość
A mnie by się przydało mieszkanie (najchętniej w stolicy). OSTATECZNIE może być używane
Ale duże i w korzystnej lokalizacji a później pomoc bo jest za drogie w utrzymaniu
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-15, 17:14   #2937
natuso
Wtajemniczenie
 
Avatar natuso
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 296
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Ale duże i w korzystnej lokalizacji a później pomoc bo jest za drogie w utrzymaniu
Już nie chciałam tego pisać, żeby nie wyszło, że mam za duże wymagania
__________________
68/2018
36/2017
29/2016
25/2015

natuso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-15, 17:14   #2938
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;53799918]Skąd miałaś kontakt do rodziny?[/QUOTE]
Gdy się mieszka w niewielkiej miejscowości, to nietrudno taki kontakt zdobyć. Ale nie wpadłam tam bez zapowiedzi, najpierw grzecznie zapytałam, czy wyrażają chęć kontaktu bezpośredniego, czy woleliby przez wolontariusza.
Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Podobny problem mieli rodzice z naszego przedszkola robiący paczkę dla rodziny z innego województwa. Darczyńcy podejmowali wiele prób kontaktu z wolontariuszem i albo ie odbierał albo był niezadowolony że mu czas zajmują.
Rodzina nie wyraziła zgody na zdjęcia z przekazania paczki (ma prawo). Darczyńcy nie dostali żadnego info że paczka została dostarczona. Kontakt z paczką skończył się w magazynie do którego zawieziono paczki (widziałam zdjęcia).
No i przedszkolna paczka wydawał mi się ogromna (kartony zajęły cały hol przedszkola), a na tle innych, sąsiednich, wypadła blado. Koło przedszkolnej paczki stały nowiuśkie pralka i lodówka. Stąd może rozżalenie na używana kuchenkę o której wczoraj pisałyście.
Podziękowań nie było? To trochę przykre.
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-15, 18:00   #2939
blue2003
Miuoshowa
 
Avatar blue2003
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 3 325
GG do blue2003 Wyślij wiadomość przez Yahoo do blue2003
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

http://cieszyn.naszemiasto.pl/artyku...l,t,id,tm.html

__________________

"...nasza wielkość miała iskrzyć, a wygasa gdy tak teraz na nią patrzę a ty milczysz..."
blue2003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-15, 18:08   #2940
daydreaming_
Zakorzenienie
 
Avatar daydreaming_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 808
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

A za rok będą prośby o szczeniaczki (ostatecznie może być 'rasowy' bez rodowodu), małe kotki i inne zwierzęta dla potomstwa Sebixa i Karyny
__________________
beauty begins the moment you decide to be yourself

daydreaming_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-22 18:19:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:14.