Aparaty ortodontyczne cz. XV - Strona 164 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-12-14, 08:18   #4891
truskavkowa
Raczkowanie
 
Avatar truskavkowa
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 103
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Eve00 Pokaż wiadomość
Wyobrażam sobie jaka to ulga zdjac hassa mnie też czeka w niedalekiej przyszłości podniebienny
Wstaw zdj bo jestem ciekawa Twojego aparaciku
Jasne, ogarnę jakieś w najbliższym czasie

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
Wow, ja bym na pewno nie zakładała aparatu mając takie zęby jak Ty. Dlaczego mówisz o aparacie 'starszak' albo 'paskuda'? Aparaty są cool Ja tam zdecydowanie wole siebie w aparacie, niż przed. No ale pewnie to wynika z tego, że moje zęby przy Twoich to jak z horroru

O gratulacje A masz Damona czy jakiś inny?
inny, na pewno nie Damon, ale o nazwę też nie pytałam, a w cenniku widnieje po prostu jako "kosmetyczny" w sumie na taki zdecydowałam się dopiero niedawno (cały czas byłam nastawiona na metal), więc już potem jakoś nie dopytywałam o szczegóły
__________________
aparatka!
hass - 10.06.2015 r. - 11.12.2015 r.
dół - 20.07.2015 r.
góra - 11.12.2015 r.
truskavkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-14, 08:18   #4892
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Ja w ogóle nie zwracam uwagi czy mam jakieś plamki Skupiam się na moich nieszczęsnych 1 i 2 "ruszą czy nie ruszą?!"

Ale miałam dzisiaj koszmarny sen bo mi się śniło, ze mi poodpadały zamki z zębów i dodatkowo chyba 2 zęby
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-14, 10:13   #4893
I_g_1
Raczkowanie
 
Avatar I_g_1
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: NW
Wiadomości: 199
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Hejka! U mnie w zeszłym tygodniu minął rok od założenia góry.
Na ostatniej wizycie miałam zdjęty zamek z jedynki i założony nowy w inne miejsce. I co najgorsze to przy górze samoligaturującej mam teraz jeden zamek z ligaturką - właśnie na tej jedynce.
Nie ma się czym chwalić bo zęby teraz wyglądają chyba najgorzej od samego początku leczenia ale i tak wrzucam zdjęcia.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg rok.jpg (51,7 KB, 68 załadowań)
__________________
Aparatka - góra 09.12.2014 - 21.11.2016
- dół 05.03.2015 - 21.11.2016
I_g_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-14, 12:02   #4894
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Nie wyglądają najgorzej! Wyglądają dużo lepiej niż rok temu
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-14, 14:22   #4895
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez serotinus
Zamki jak zamki, ale z Damonem chodzi o szkodliwość otoczki która powstała wokół niego i która w konsekwencji niesie szkody pacjentom.

Jak ortodonta mówi, że do danej wady to tylko Damon, to jest dokładnie tak, jakby kucharz powiedział, że potrawa wyjdzie mu tylko wtedy, gdy zamiesza ją łyżką inkrustowaną platyną za $5000, a nie taką drewnianą za 10 zł. Durne? Durne.

Damonem, czy innymi zamkami samoligaturującymi zwykło się świetnie maskować brak realnych umiejętności lekarza, bo przecież "nowoczesny, działa małymi siłami, nie boli (i wyprowadzi psa)". Pomijając fakt, że zamki samoligaturujące jako wynalazek mają już kilkadziesiąt lat, to Damon akurat najbardziej powstał z myślą o lekarzach bez specjalizacji w ortodoncji. Po prostu miał być prosty w obsłudze i niestety niemało fanów Damona (niestety także takich, którzy specjalizację w ortodoncji mają ) używa go właśnie w taki najbardziej prymitywny sposób, tj. nakleić zamki, zmieniać łuki co dwa miesiące, ewentualnie dorzucić jakieś wyciągi i gitara, pacjent gotowy.

można by oczywiście powiedzieć, że może Twoja orto ma umiejętności i że nie będzie leczyła wg instrukcji z pdf zamieszczonego na stronie Ormco (producent Damona), ale trzeba zwrócić uwagę, że:

1. Na efekty leczenia ma wpływ doświadczenie, wiedza i umiejętności lekarza, no i oczywiście współpraca pacjenta.
2. Wszelkie marketingowe opisy Damona które są przyswajane przez jego zwolenników, typu lepsze efekty, mniejsza nadwrażliwość zębów i krótszy czas leczenia, itp. nie mają potwierdzenia w badaniach naukowych zgodnych z EBM (evidence-based medicine, medycyna oparta na dowodach), na dodatek zostały zapoczątkowane na śmiesznych badankach laboratoryjnych (tj. bez udziału żywych ludzi). A przypadki którymi karmi się lekarzy na kursach z używania Damona niestety też zwykły bardzo mocno odbiegać od EBM. Oczywiście w dentystyce wiele jest badań niezgodnych z EBM, dlatego wszystko tkwi w rozumie i rękach lekarza ortodonty, a nie nazwie marketingowej narzędzia, którym się posługuje.

O tym, co z kolei negatywnego można Damonem uczynić nie będę pisać, bo to najprawdopodobniej będzie niezrozumiałe, ale sprowadza się do problemów z przyzębiem i nawrotami wady, mimo że w dniu zdjęcia zamków zęby mogą być proste i pacjent będzie szczęśliwy, bo estetycznie jest fajnie.

Dlatego właśnie gdy lekarze ZALECAJĄ do czegokolwiek Damona to gadają wierutne bzdury. Po wybraniu zamków ligaturowanych tradycyjnie, czy to metalowych, czy ceramicznych powinnaś skończyć z tak samo dobrym efektem leczenia, bo zamki to tylko zamki.

A wadę to ja miałam też taką (tj. podniebiennie nachylone siekacze górne, przyblokowana żuchwa, zbyt głęboko nachodzące zęby górne), tylko ze znacznie poważniejszym stłoczeniem i oberwało się dwójce po przeciwnej stronie.
Pozwoliłam sobie skopiować z forum aparatek.
Co na to posiadaczki Damonów?
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-14, 17:19   #4896
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez dolceana Pokaż wiadomość
Minai! Świetnie to określiłas! Jak mam suche zęby to one są takie bielutkie. Jeszcze pred założeniem aparatu miewałam takie plamy zwłaszcza rano jak byłam chora, zażywałam leki i miałam przez to sucho w buzi. Te plamy mam na jedynkach na dole zęba. Na żadnych innych zębach. Ogólnie ja mam bardzo białe zęby o zaczynam się zastanawiać czy te plamy nie wynikają z tego, że wokół zamka może być po prostu klej który jest ciut ciemniejszy od zęba? Nie wiem- staram się jakoś sobie to tłumaczyć
Potwierdzone info od dentystki, że te plamy są bardziej widoczne od wysuszenia

Cytat:
Napisane przez kinguska01 Pokaż wiadomość
Mogę się podłączyć pod temat, bo też mam jasne plamy na zębach w kształcie jakby kwadratów, na nieszczęście akurat na jedynkach Mam je bardzo długi czas. Czasem są bardziej widoczne, czasem mniej, zależy do dnia. Po ściągnięciu aparatu mam zamiar wybielić zęby, ale nie wiem czy takie plamy demineralizacyjne nie są jakimś przeciwskazaniem? Czy one przez to nie wybielą się jeszcze bardziej?
Niestety tego nie wiem, ja nie mam naturalnie białych zębów, ale o wybielaniu jeszcze nie myślałam.

Cytat:
Napisane przez kizdaM Pokaż wiadomość
Chodzi Wam o takie białe plamki na zębach ? Ja też ich trochę mam, i dentysta mi mówił, że to odwapnienia. Więc raczej to problem diety ? ewentualnie jakieś niedobory, a nie brak higieny
Odwapnienia=demineralizac ja. Zęby mogą już takie wyjść - wtedy to kwestia ogólnoustrojowa. Mogą się też zrobić z czasem. Są też nazywane 1 stadium próchnicy, bo taka plama demineralizacyjna jest podatna na psucie. Jednak przy dobrej higienie nie powinno się z nim nic dziać.
Ja mam takie plamki w sumie od kiedy pamiętam, a zęby miałam leczone w całym życiu jedynie kilka razy i były to malutkie ubytki, więc nie sądzę aby u mnie one wynikały z braku higieny.
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół

Edytowane przez Minai
Czas edycji: 2015-12-14 o 17:21
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-14, 18:57   #4897
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

No i wyszlam od orto z zupełnie przezroczystymi gumkami!!! Ale jestem zla, nowa asystentka i podala nie takie jak chcialam dopiero w domu zobaczylam ze mam przezroczyste zawsze mialam mleczne a teraz bede sie stresowac ze gumki beda żółte i o barszczu na swieta moge pomarzyć; ) poza tym zmiana lukow, oba 16 z tym ze na gorze stalowy, stripping dolnych jedynek, krewetka zamiast ligatury na jednej z dolnych jedynek. Juz czuje ze zakinczenia gornego luku beda mi ranic policzki!! Wrrrrr
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-14, 19:17   #4898
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Cytat:
Napisane przez Eve00 Pokaż wiadomość
No i wyszlam od orto z zupełnie przezroczystymi gumkami!!! Ale jestem zla, nowa asystentka i podala nie takie jak chcialam dopiero w domu zobaczylam ze mam przezroczyste zawsze mialam mleczne a teraz bede sie stresowac ze gumki beda żółte i o barszczu na swieta moge pomarzyć; ) poza tym zmiana lukow, oba 16 z tym ze na gorze stalowy, stripping dolnych jedynek, krewetka zamiast ligatury na jednej z dolnych jedynek. Juz czuje ze zakinczenia gornego luku beda mi ranic policzki!! Wrrrrr
Nie przejmuj się Z tego co wiem to żaden ortodonta nie robi problemów, żeby iść po tygodniu czy dwóch na wymianę ligaturek
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-14, 19:37   #4899
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Nie przejmuj się Z tego co wiem to żaden ortodonta nie robi problemów, żeby iść po tygodniu czy dwóch na wymianę ligaturek
Ehhh a mialo byc tak pieknie
Niestety u mojej orto ciezko sie dostac nawet w razie awarii. No nic, zobaczymy, jutro mam spaghetti na obiad wiec pierwsza proba będzie; ) ale jestem zla na ta asystentke ;p
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-14, 19:44   #4900
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Cytat:
Napisane przez Eve00 Pokaż wiadomość
Ehhh a mialo byc tak pieknie
Niestety u mojej orto ciezko sie dostac nawet w razie awarii. No nic, zobaczymy, jutro mam spaghetti na obiad wiec pierwsza proba będzie; ) ale jestem zla na ta asystentke ;p
Ja przy założeniu aparatu poprosiłam o przezroczyste gumki na górę a mleczne na dół i szczerze mówiąc jak dla mnie niczym się nie różniły po 4 tygodniach.
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-14, 19:46   #4901
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Ja przy założeniu aparatu poprosiłam o przezroczyste gumki na górę a mleczne na dół i szczerze mówiąc jak dla mnie niczym się nie różniły po 4 tygodniach.
No to jest nadzieja skoro mleczne mi sie do tej pory nie przebarwialy w sumie moglyby zafarbowac sie np.na roz ale żółty czy zielony niekoniecznie
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-14, 19:55   #4902
niepozorna
Zakorzenienie
 
Avatar niepozorna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 016
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

L_g_1 mega zmiana!!
__________________
Instagram
♥♥♥

Prostujemy zą
bki
niepozorna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-14, 20:07   #4903
201610281624
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 724
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Dobrywieczór!!!Witam serdecznie, chciałam się przywitać, weszłam tak na szybko, bo uciekam zaraz do pracy. Byłam dzisiaj na 1 wizycie u ortodonty. W środę będę mieć robione prześwietlenia i na kolejnej wizycie dowiem się mniej więcej jaki plan leczenia. Czyli jeszcze przed świętami powinnam wszystko już wiedzieć. Nie omieszkam się pochwalić, co i jak. Także niebawem będzie ze mnie Aparatka
Pozdrawiam
201610281624 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-14, 21:07   #4904
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Eve00 Pokaż wiadomość
No i wyszlam od orto z zupełnie przezroczystymi gumkami!!! Ale jestem zla, nowa asystentka i podala nie takie jak chcialam dopiero w domu zobaczylam ze mam przezroczyste zawsze mialam mleczne a teraz bede sie stresowac ze gumki beda żółte i o barszczu na swieta moge pomarzyć; ) poza tym zmiana lukow, oba 16 z tym ze na gorze stalowy, stripping dolnych jedynek, krewetka zamiast ligatury na jednej z dolnych jedynek. Juz czuje ze zakinczenia gornego luku beda mi ranic policzki!! Wrrrrr
A nie zawija Ci ich orto do środka?

Cytat:
Napisane przez Ainhoa Pokaż wiadomość
Dobrywieczór!!!Witam serdecznie, chciałam się przywitać, weszłam tak na szybko, bo uciekam zaraz do pracy. Byłam dzisiaj na 1 wizycie u ortodonty. W środę będę mieć robione prześwietlenia i na kolejnej wizycie dowiem się mniej więcej jaki plan leczenia. Czyli jeszcze przed świętami powinnam wszystko już wiedzieć. Nie omieszkam się pochwalić, co i jak. Także niebawem będzie ze mnie Aparatka
Pozdrawiam
Hej, czekamy na wieści
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-14, 21:25   #4905
kinguska01
Raczkowanie
 
Avatar kinguska01
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 404
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
Odwapnienia=demineralizac ja. Zęby mogą już takie wyjść - wtedy to kwestia ogólnoustrojowa. Mogą się też zrobić z czasem. Są też nazywane 1 stadium próchnicy, bo taka plama demineralizacyjna jest podatna na psucie. Jednak przy dobrej higienie nie powinno się z nim nic dziać.
Ja mam takie plamki w sumie od kiedy pamiętam, a zęby miałam leczone w całym życiu jedynie kilka razy i były to malutkie ubytki, więc nie sądzę aby u mnie one wynikały z braku higieny.
Ja nigdy nie miałam problemów zębami, nigdy nie miałam próchnicy, zawsze dbałam, więc u mnie to też na pewno nie z braku higieny. Mnie się zawsze dentyści pytają czy się nie zmieniają i czy mam je od zawsze i na tym się wszystko kończy
W necie można znaleźć artykuły i opinie, że takie białe plamy mogą się pojawiać po tym jak w dzieciństwie w szkole dentystki fluorowały nam zęby (dobrze pamiętam mycie zębów w szkole) i właśnie plamy pojawiają się z powodu nadmiaru fluoru.

Cytat:
Napisane przez Eve00 Pokaż wiadomość
Juz czuje ze zakinczenia gornego luku beda mi ranic policzki!! Wrrrrr
U mnie orto mierzy parę razy drut, sprawdza palcem kilka razy, a czasem nawet piłuje końcówkę druta jak tylko wystaje o pół milimetra kocham ją
__________________
Językowelove: English, Deutsch, Norsk
Razem 8.08.17
Narzeczeni 8.08.18
Mąż i żona 10.08.2019
Czekamy na nasze grudniowe maleństwo
kinguska01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-15, 07:47   #4906
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez I_g_1 Pokaż wiadomość
Hejka! U mnie w zeszłym tygodniu minął rok od założenia góry.
Na ostatniej wizycie miałam zdjęty zamek z jedynki i założony nowy w inne miejsce. I co najgorsze to przy górze samoligaturującej mam teraz jeden zamek z ligaturką - właśnie na tej jedynce.
Nie ma się czym chwalić bo zęby teraz wyglądają chyba najgorzej od samego początku leczenia ale i tak wrzucam zdjęcia.
Dopiero teraz mogę zobaczyć zdj na kompie i powiem Ci, że super masz już proste ząbki. To, że są szpary to normalny etap leczenia, mi też się zrobiła między jedynką a dwójką i śmiesznie to wygląda

---------- Dopisano o 08:45 ---------- Poprzedni post napisano o 08:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
A nie zawija Ci ich orto do środka?
Zwija, tzw. zagięcie dystalne końców, ale zawsze jeszcze mi kompozytem zakleja. Wczoraj zapytała czy mnie nic nie uwiera, wydawało mi się, że jest ok a w domu poczułam, że jednak kłuje mnie

---------- Dopisano o 08:47 ---------- Poprzedni post napisano o 08:45 ----------

Cytat:
Napisane przez kinguska01 Pokaż wiadomość

U mnie orto mierzy parę razy drut, sprawdza palcem kilka razy, a czasem nawet piłuje końcówkę druta jak tylko wystaje o pół milimetra kocham ją
Tak jak wyżej napisała, moja robi identycznie, nawet kompozytem zalewa, ale teraz powiedziałam, że jest ok, więc moja wina Dolną metalową ligaturę (mam na jednej jedynce) zalała mi kompozytem, żeby nie obcierała :P
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-15, 09:59   #4907
truskavkowa
Raczkowanie
 
Avatar truskavkowa
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 103
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Eve00 Pokaż wiadomość
Wyobrażam sobie jaka to ulga zdjac hassa mnie też czeka w niedalekiej przyszłości podniebienny
Wstaw zdj bo jestem ciekawa Twojego aparaciku
Na razie bez szału, widać mojego wystającego kła i lekką przerwę między jedynkami po Hassie (na szczęście się zeszła, w krytycznym momencie miała ze 3 mm) :P
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpeg 20151215_104918-01.jpeg (23,7 KB, 73 załadowań)
__________________
aparatka!
hass - 10.06.2015 r. - 11.12.2015 r.
dół - 20.07.2015 r.
góra - 11.12.2015 r.

Edytowane przez truskavkowa
Czas edycji: 2015-12-15 o 10:21
truskavkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-15, 14:23   #4908
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez truskavkowa Pokaż wiadomość
Na razie bez szału, widać mojego wystającego kła i lekką przerwę między jedynkami po Hassie (na szczęście się zeszła, w krytycznym momencie miała ze 3 mm) :P
Zobaczysz za miesiąc jak będziesz porównywać efekty Fajny ten aparacik i przynajmniej problem przebarwiających gumek Cię ominie
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-16, 19:48   #4909
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Hej Dziewczyny
Mam pytanie - czy można zrobić wycisk bez konsekwencji w razie rezygnacji? Podobno po wycisku można umówić się na wizytę, na której będzie zakładany aparat, dużo później i wtedy się płaci- więc chyba można też zrezygnować?
Mam pytanie odnośnie aparatu Hassa. Jedna ortodontka, na której byłam na konsultacji, powiedziała, że będę miała na górę aparat rozszerzający szczękę na poziomie 4. Druga powiedziała, że będę miała na górę zwykły aparat. Góry nie mam złej, minimalne stłoczenie.
Mam pytanie do Was która opcja wydaje Wam się lepsza i czy dobrze myślę, że przy zwykłym aparacie szczęka pójdzie trochę do przodu a przy Hassa rozszerzy się - więc nie będzie musiała być rozszerzana do przodu? Która aparat powinien dać mniejszą różnicę w wyglądzie twarzy?
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-16, 20:06   #4910
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny
Mam pytanie - czy można zrobić wycisk bez konsekwencji w razie rezygnacji? Podobno po wycisku można umówić się na wizytę, na której będzie zakładany aparat, dużo później i wtedy się płaci- więc chyba można też zrezygnować?
Mam pytanie odnośnie aparatu Hassa. Jedna ortodontka, na której byłam na konsultacji, powiedziała, że będę miała na górę aparat rozszerzający szczękę na poziomie 4. Druga powiedziała, że będę miała na górę zwykły aparat. Góry nie mam złej, minimalne stłoczenie.
Mam pytanie do Was która opcja wydaje Wam się lepsza i czy dobrze myślę, że przy zwykłym aparacie szczęka pójdzie trochę do przodu a przy Hassa rozszerzy się - więc nie będzie musiała być rozszerzana do przodu? Która aparat powinien dać mniejszą różnicę w wyglądzie twarzy?
Możesz zrezygnować, ja zrezygnowałam z pierwszego ortodonty po zrobieniu wycisków.
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-16, 20:18   #4911
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny
Mam pytanie - czy można zrobić wycisk bez konsekwencji w razie rezygnacji? Podobno po wycisku można umówić się na wizytę, na której będzie zakładany aparat, dużo później i wtedy się płaci- więc chyba można też zrezygnować?
Mam pytanie odnośnie aparatu Hassa. Jedna ortodontka, na której byłam na konsultacji, powiedziała, że będę miała na górę aparat rozszerzający szczękę na poziomie 4. Druga powiedziała, że będę miała na górę zwykły aparat. Góry nie mam złej, minimalne stłoczenie.
Mam pytanie do Was która opcja wydaje Wam się lepsza i czy dobrze myślę, że przy zwykłym aparacie szczęka pójdzie trochę do przodu a przy Hassa rozszerzy się - więc nie będzie musiała być rozszerzana do przodu? Która aparat powinien dać mniejszą różnicę w wyglądzie twarzy?
Według mnie opcja z hassem jest słuszniejsza, ale ciężko cokolwiek stwierdzić bez zdjęć
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-17, 16:57   #4912
symetryczno_liryczna
Raczkowanie
 
Avatar symetryczno_liryczna
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 33
aparat, a ubytki...

hej, ostatnio poważnie zastanawiam się nad założeniem aparatu ortodontycznego, jednak mam pewne obawy... mam mnóstwo plomb i zęby psują mi się dalej mimo higieny, mam plomby nawet na jedynkach...stąd moje pytanie, czy warto zakładać aparat, skoro mam tak psujące się zęby? czy ich kondycja pod aparatem nie pogorszy się jeszcze bardziej? ortodonta oczywiście mówi, że warto, że to nic nie zmienia, ale wiadomo dla niego liczy się kasa...
symetryczno_liryczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-19, 13:02   #4913
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Dziękuję za odpowiedzi. Jakbym miała okazję zrobić zdjęcie takim aparatem żeby było dokładnie widać to wstawię.

Truskavkowa, pisałaś, że masz szparę po Hassie - czyli on najpierw rozsuwa zęby a potem są one zbliżane do siebie? Czyli przednie zęby poszły Ci bardziej na boki i nie widać różnicy w rysach twarzy?
Ta ortodontka co proponowała mi rozszerzenie szczęki na górze to wspomniała coś, że musi być tyle rozszerzona żeby można było stłoczony dół wyprostować i że na górze będą odstępy między zębami :/ (góra jest teraz prawie ok a dół stłoczony). Co o tym myślicie?
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-19, 13:05   #4914
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi. Jakbym miała okazję zrobić zdjęcie takim aparatem żeby było dokładnie widać to wstawię.

Truskavkowa, pisałaś, że masz szparę po Hassie - czyli on najpierw rozsuwa zęby a potem są one zbliżane do siebie? Czyli przednie zęby poszły Ci bardziej na boki i nie widać różnicy w rysach twarzy?
Ta ortodontka co proponowała mi rozszerzenie szczęki na górze to wspomniała coś, że musi być tyle rozszerzona żeby można było stłoczony dół wyprostować i że na górze będą odstępy między zębami :/ (góra jest teraz prawie ok a dół stłoczony). Co o tym myślicie?
Odstępy między zębami? Coś nie podoba mi się to
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-19, 13:31   #4915
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
Odstępy między zębami? Coś nie podoba mi się to
Co Ci się nie podoba?
Takie jest działanie ekspanderów. Rozszerzając szczękę przy okazji robią się między zębami często szparki-no nie da się inaczej, tak to działa Później są one normalnie domykane działaniem aparatu.
Nie są bardzo widoczne, tym bardziej jeśli jednocześnie na zębach ma się już górny łuk (wiem po sobie).
__________________

Edytowane przez Frutti
Czas edycji: 2015-12-19 o 13:32
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-19, 14:53   #4916
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Co Ci się nie podoba?
Takie jest działanie ekspanderów. Rozszerzając szczękę przy okazji robią się między zębami często szparki-no nie da się inaczej, tak to działa Później są one normalnie domykane działaniem aparatu.
Nie są bardzo widoczne, tym bardziej jeśli jednocześnie na zębach ma się już górny łuk (wiem po sobie).
Dokładnie to samo mialam napisać
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-19, 20:40   #4917
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Co Ci się nie podoba?
Takie jest działanie ekspanderów. Rozszerzając szczękę przy okazji robią się między zębami często szparki-no nie da się inaczej, tak to działa Później są one normalnie domykane działaniem aparatu.
Nie są bardzo widoczne, tym bardziej jeśli jednocześnie na zębach ma się już górny łuk (wiem po sobie).
tylko u mnie jest taki problem, że na górze mam dwa zęby pomniejszone (w ponad połowie mi się ukruszyły z boku i dentysta tylko lekko je dorobił i są o połowę węższe niż były). Dlatego ja zrozumiałam to co mówiła ortodontka tak, że musi tę górę mimo wszystko tak rozszerzyć żeby pasowała do bardzo stłoczonego dołu i że jakieś przerwy pozostaną przez to, że na górze mam jakby mniej zębów. Tak jak teraz mam górę prawie dobrą a dół się mimo wszystko nie mieści.
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-19, 21:08   #4918
truskavkowa
Raczkowanie
 
Avatar truskavkowa
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 103
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
Truskavkowa, pisałaś, że masz szparę po Hassie - czyli on najpierw rozsuwa zęby a potem są one zbliżane do siebie? Czyli przednie zęby poszły Ci bardziej na boki i nie widać różnicy w rysach twarzy?
Ta ortodontka co proponowała mi rozszerzenie szczęki na górze to wspomniała coś, że musi być tyle rozszerzona żeby można było stłoczony dół wyprostować i że na górze będą odstępy między zębami :/ (góra jest teraz prawie ok a dół stłoczony). Co o tym myślicie?
Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Co Ci się nie podoba?
Takie jest działanie ekspanderów. Rozszerzając szczękę przy okazji robią się między zębami często szparki-no nie da się inaczej, tak to działa Później są one normalnie domykane działaniem aparatu.
Nie są bardzo widoczne, tym bardziej jeśli jednocześnie na zębach ma się już górny łuk (wiem po sobie).
Jest właśnie tak jak pisze Frutti .
Mi zrobiła się szpara między jedynkami, teraz aparat stały to zamyka, akurat w przypadku Hassa nie ma możliwości założenia jednocześnie aparatu stałego. Rysy twarzy mi się nie zmieniły, a zmiany w uśmiechu jedynie na plus (znacznie szerszy uśmiech )
__________________
aparatka!
hass - 10.06.2015 r. - 11.12.2015 r.
dół - 20.07.2015 r.
góra - 11.12.2015 r.
truskavkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-20, 10:50   #4919
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: aparat, a ubytki...

Rzekomo im bardziej krzywe zęby tym większe prawdopodobieństwo, że bakterie gdzieś tkwią i nie jesteśmy w stanie ich wyczyścić, a w rezultacie zęby niszczą się bardziej. Plombą na jedynce się nie przejmuj. Ja jedynkę mam po kanałówce, a dwójkę dawno mam sztuczną, bo mój prawdziwy najpierw miał kanałowe a potem na kromce chleba się złamał.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-20, 12:26   #4920
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Co Ci się nie podoba?
Takie jest działanie ekspanderów. Rozszerzając szczękę przy okazji robią się między zębami często szparki-no nie da się inaczej, tak to działa Później są one normalnie domykane działaniem aparatu.
Nie są bardzo widoczne, tym bardziej jeśli jednocześnie na zębach ma się już górny łuk (wiem po sobie).
No jasne, ale zrozumialam że autorka postu ma mieć szpary między zębami na stałe i chyba faktycznie dobrze zrozumiałam:P
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-29 12:26:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:22.