Jak wydostać się z tej sytuacji?.. Friend zone - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-30, 03:40   #1
Juliaechelon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 3

Jak wydostać się z tej sytuacji?.. Friend zone


Witam, a więc zacznijmy od momentu w którym rok temu poznałam moją obecną przyjaciółkę, nazwijmy ją Y. Szybko się zakumplowałyśmy jednak do naszej znajomości dołączył stary przyjaciel Y który jest w niej zakochany bez wzajemności (niech będzie X). Z biegiem czasu zaprzyjaźniłam się z X, mam wrażenie że tak naprawdę tylko on mnie rozumie, tylko z nim mogę szczerze porozmawiać. Oczywiście bezwarunkowo się w nim zakochałam. Także... Nie wiem czy mogłoby być gorzej, aktualnie Y nie kocha X, X kocha Y a ja go kocham. Ta przyjaciółka kocha inną osobę (też bez wzajemności) także raczej nie pokocha X. Chłopak traktuje mnie tylko i wyłącznie jak przyjaciółkę, nie jak dziewczynę.. Najgorsze jest to, że on ciągle mi mówi o Y, o tym jak bardzo ją kocha i że oddałby za nią życie, to tak bardzo boli.. Nie wiem co mam w tej sytuacji zrobić, pomożecie mi?



PS

Jest to mój pierwszy raz na wizaz i nie mam pojęcia czy dobrze dobrałam kategorie, w ogóle nie jestem pewna czy coś dobrze zrobiłam.
Juliaechelon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-30, 03:57   #2
szatek92
Przyczajenie
 
Avatar szatek92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 26
Dot.: Jak wydostać się z tej sytuacji?.. Friend zone

Klasyka.. (choć osobiście nieznana mi z autopsji) :p a od kiedy się wszyscy znacie że tak z ciekawości zapytam?
szatek92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-30, 07:42   #3
Juliaechelon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 3
Dot.: Jak wydostać się z tej sytuacji?.. Friend zone

Znamy się od dzieciaka, chodziliśmy razem do podstawówki ale tak 'na serio' zaprzyjaźniłam się z Y rok temu a z X w czerwcu tego roku..
Juliaechelon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-30, 07:44   #4
szatek92
Przyczajenie
 
Avatar szatek92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 26
Dot.: Jak wydostać się z tej sytuacji?.. Friend zone

A od kiedy czujesz, że go kochasz?
szatek92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-30, 08:05   #5
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Jak wydostać się z tej sytuacji?.. Friend zone

Ale w czym Ci mamy pomóc?
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-30, 08:09   #6
pannajoanna71
Zakorzenienie
 
Avatar pannajoanna71
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Z fotela
Wiadomości: 5 450
Dot.: Jak wydostać się z tej sytuacji?.. Friend zone

Cytat:
Napisane przez szatek92 Pokaż wiadomość
A od kiedy czujesz, że go kochasz?
A co to ma za znaczenie? On kocha inną i już.

Radzę się odkochac
__________________
Piję kawę i wyobrażam sobie brzask gdzie indziej.

If I make a cake and it fails, it becomes a pudding.
pannajoanna71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-30, 08:17   #7
szatek92
Przyczajenie
 
Avatar szatek92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 26
Dot.: Jak wydostać się z tej sytuacji?.. Friend zone

A ja tam uważam, że facet może nie wiedzieć co dokładnie czuje, widać za to, że z autorką łączy go coś szczególnego, a tamta dziewczyna też zakochana w innym więc prawdopodobnie nagle się nie zakocha w X. Pytanie tylko od jak dawna autorka darzy go uczuciem. Jeśli to nie jest głupie, naiwne zauroczenie, które trwa od zaledwie paru tygodni, to czemu nie miałaby mieć iskierki nadziei że być może jednak będzie z tego coś więcej? Facet pewnie nie pierwszy raz w życiu się zakochał i nie ostatni. Czemu robić z tego miłość do grobowej deski, nie wiedząc do końca jak wygląda sytuacja?

Edytowane przez szatek92
Czas edycji: 2015-12-30 o 08:19
szatek92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-30, 08:28   #8
marble_heart
Raczkowanie
 
Avatar marble_heart
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 164
Dot.: Jak wydostać się z tej sytuacji?.. Friend zone

Znam sytuację zakończoną happy endem. Dziewczyna zacisnęła zęby, przeczekała tą wielką miłość, trochę się za facetem nachodziła, znosiła te jego wzdychanie do innej baby latami, ale w rezultacie wygrała. Są razem, zakochani i chyba szczęśliwi.

ALE sama w życiu bym się w to nie ładowała. Chce Ci się uprawiać taki masochizm przez lata? Bo jeśli on taki zakochany w tej Twojej przyjaciółce, to to nie jest kwestia miesięcy. I takie bycie dziewczyną "zamiast", jeśli już do tego dojdzie, potrafi nieźle przeorać psychikę.
Odsuń się, przebolej tą znajomość po swojemu i rusz dalej.
marble_heart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-30, 08:40   #9
szatek92
Przyczajenie
 
Avatar szatek92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 26
Dot.: Jak wydostać się z tej sytuacji?.. Friend zone

Cytat:
Napisane przez marble_heart Pokaż wiadomość
Znam sytuację zakończoną happy endem. Dziewczyna zacisnęła zęby, przeczekała tą wielką miłość, trochę się za facetem nachodziła, znosiła te jego wzdychanie do innej baby latami, ale w rezultacie wygrała. Są razem, zakochani i chyba szczęśliwi.

ALE sama w życiu bym się w to nie ładowała. Chce Ci się uprawiać taki masochizm przez lata? Bo jeśli on taki zakochany w tej Twojej przyjaciółce, to to nie jest kwestia miesięcy. I takie bycie dziewczyną "zamiast", jeśli już do tego dojdzie, potrafi nieźle przeorać psychikę.
Odsuń się, przebolej tą znajomość po swojemu i rusz dalej.
No właśnie, ja też osobiście znam takie przypadki. I kto powiedział że to zaciskanie zębów będzie trwało lata? Dziś w nocy naczytałam się setek tematów, w których autorki nieźle ubarwiają uczucia swoje i innych, i sprowadzają czasem nawet kilkudniowe nastoletnie zauroczenia do poziomu miłości nie z tej ziemi. Założę się, że same niejednokrotnie kazałyście iść im po rozum do głowy. Może tutaj autorka też trochę przesadziła z tą jego miłością? Albo też on trochę ją wyolbrzymia? Ludzie mają często skłonność do hiperbolizowania. Dlatego właśnie pytam się o długość tego uczucia. Wiek zainteresowanych też byłby tu istotny. Po przeczytaniu historii, z "ciezka sytuacja" 18 latki ktora spowodowala wypadek po pijaku, spodziewam sie wszystkiego.

Edytowane przez szatek92
Czas edycji: 2015-12-30 o 08:43
szatek92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-30, 08:45   #10
Anethka
Zakorzenienie
 
Avatar Anethka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Pleasant Hill
Wiadomości: 7 852
Dot.: Jak wydostać się z tej sytuacji?.. Friend zone

To zwykły masochizm jak już ktoś wcześniej wspomniał. Zastanawiam się czy potrafiłabyś nie być zazdrosna o jego kontakt z Y, gdybyście byli razem.
Jakoś średnio wierzę w to, że ta przyjaźń by przetrwała.
__________________
Życie w Dubaju z mojej perspektywy

KLIK
Anethka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-30, 12:49   #11
201706081317
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 982
Dot.: Jak wydostać się z tej sytuacji?.. Friend zone

Cytat:
Napisane przez Juliaechelon Pokaż wiadomość
Witam, a więc zacznijmy od momentu w którym rok temu poznałam moją obecną przyjaciółkę, nazwijmy ją Y. Szybko się zakumplowałyśmy jednak do naszej znajomości dołączył stary przyjaciel Y który jest w niej zakochany bez wzajemności (niech będzie X). Z biegiem czasu zaprzyjaźniłam się z X, mam wrażenie że tak naprawdę tylko on mnie rozumie, tylko z nim mogę szczerze porozmawiać. Oczywiście bezwarunkowo się w nim zakochałam. Także... Nie wiem czy mogłoby być gorzej, aktualnie Y nie kocha X, X kocha Y a ja go kocham. Ta przyjaciółka kocha inną osobę (też bez wzajemności) także raczej nie pokocha X. Chłopak traktuje mnie tylko i wyłącznie jak przyjaciółkę, nie jak dziewczynę.. Najgorsze jest to, że on ciągle mi mówi o Y, o tym jak bardzo ją kocha i że oddałby za nią życie, to tak bardzo boli.. Nie wiem co mam w tej sytuacji zrobić, pomożecie mi?



PS

Jest to mój pierwszy raz na wizaz i nie mam pojęcia czy dobrze dobrałam kategorie, w ogóle nie jestem pewna czy coś dobrze zrobiłam.

Legenda głosi, że ktoś kiedyś z friendzonu wyszedł.
Nie rozumiem Cię. Chłopak mówi że tamtą kocha, Ty dalej myślisz o nim w ten sposób. Czego tu szukać i na co czekać? Nawet, gdybyś się zakręciła wokół niego, to bezpiecznie byłoby porozmawiać najpierw i on musiałby mieć kilka miesięcy dla siebie, by się z niej wyleczyć i z czystą kartką próbować z Tobą być. A kontakt z tą dziewczyną trzeba by było ograniczyć przymusowo, jakby coś z tego miało być.
201706081317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-30, 16:23   #12
Juliaechelon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 3
Dot.: Jak wydostać się z tej sytuacji?.. Friend zone

Kocham go już od roku i z każdym dniem coraz bardziej cierpie.. Nie wytrzymuje już tego, tylko że bez X i Y nie mam już nikogo... On naprawdę ją kocha, też już jakoś rok robi sobie nadzieje.. Chciałabym się odkochać ale to chyba niemożliwe.. Chyba niepotrzebnie zakładałam ten wątek, nie rozwiążecie problemu ale dziękuję że mogłam się wam wygadać, to pomaga...
Juliaechelon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-30, 17:43   #13
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Jak wydostać się z tej sytuacji?.. Friend zone

powiedz mu wprost - zakochałam się w tobie, dlatego musimy zerwać kontakt, gdyż spotykanie się z tobą, gdy jesteś wobec mnie obojętny, mnie rani.

Zareaguje - nie zareaguje, ale wiesz na czym stoisz i co dalej robić.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-30, 17:54   #14
szatek92
Przyczajenie
 
Avatar szatek92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 26
Dot.: Jak wydostać się z tej sytuacji?.. Friend zone

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
powiedz mu wprost - zakochałam się w tobie, dlatego musimy zerwać kontakt, gdyż spotykanie się z tobą, gdy jesteś wobec mnie obojętny, mnie rani.

Zareaguje - nie zareaguje, ale wiesz na czym stoisz i co dalej robić.
Też tak bym zrobiła.
szatek92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-30, 22:09   #15
myself_ru
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 13
Dot.: Jak wydostać się z tej sytuacji?.. Friend zone

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
powiedz mu wprost - zakochałam się w tobie, dlatego musimy zerwać kontakt, gdyż spotykanie się z tobą, gdy jesteś wobec mnie obojętny, mnie rani.

Zareaguje - nie zareaguje, ale wiesz na czym stoisz i co dalej robić.
Jedyne sensowne co możesz zrobić.
myself_ru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-30, 22:49   #16
maliko972
Raczkowanie
 
Avatar maliko972
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 261
Dot.: Jak wydostać się z tej sytuacji?.. Friend zone

Nie zrobi tak, bo widać, że nie jest typem człowieka, który wali prosto z mostu. Ja też bym się nie odważyła.
Generalnie sfriendzonowane dziewczyny są w lepszej sytuacji niż faceci. Można spróbować kusej spódniczki, głębszego dekoltu, odpicowania się... nie mówię o wielkim uwodzeniu, nawet to odradzam, ale może spraw, żeby on zaczął uważać Cię za bardzo atrakcyjną KOBIETĘ a nie przyjaciółkę.

Wysłane z mojego LG-D605 przy użyciu Tapatalka
maliko972 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-30, 23:17   #17
topdong
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 647
Dot.: Jak wydostać się z tej sytuacji?.. Friend zone

Dobry pomysł z kusą spódniczką A tak to co można tu więcej doradzić hmm...Uciąć kontakt, choć tu z tym jest problem, bo Wy się trzymacie w takim kółeczku, więc mocno także nadwyrężysz kontakt z Y. Ale może gdy X poczuje, że tamtej Y i tak nie zdobędzie, a Ty nagle zniknęłaś - to jeśli Cię bardzo lubi...to może poszuka kontaktu. Przy okazji to pomoże Tobie, abyś więcej się sama nie raniła za każdym razem kiedy go zobaczysz.

Po takiej przerwie jest szansa, że ta relacja się "zresetuje" i wówczas można spróbować ją ustawić we właściwym kierunku

Nie wiem czy warto mówić takie rzeczy bezpośrednio, a już szczególnie wiedząc, że on jest zakochany w tamtej. Pomyśl, że teraz nagle przychodzi do Ciebie jakiś drugi kolega i mówi, że Ciebie kocha, a Ty w tym czasie jesteś zakochana w X - jakbyś się czuła? Chyba trochę dziwnie, co? Daj mu lekko do zrozumienia swoim wyglądem i zachowaniem, jak nie będzie reakcji to utnij kontakt na około miesiąc i zobacz później.

Friendzone to niestety trudny temat, wiele o tym czytałem, mi się niestety nie udało (przynajmniej jak dotąd). Taka sytuacja jest do odwrócenia, ale to się zdarza bardzo rzadko. Generalnie to doszedłem do wniosku, że nie ma opcji na dobrą relację między ludźmi (a szczególnie na związek), jeśli tylko jedna osoba to ciągnie. Oboje muszą tego chcieć. On teraz tego nie chce, a przynajmniej nie w takiej wersji o jakiej Ty marzysz. Jeśli więc nie da się go przekonać, to ten układ jest dla Ciebie bez sensu i pozostaje się oddalić. Nie pal za sobą mostów, być może wróci i wtedy zobaczysz
topdong jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-31 00:17:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:29.