Psy - cz. IV - Strona 133 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-01-22, 21:03   #3961
Ewelina_1895
Raczkowanie
 
Avatar Ewelina_1895
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 91
Dot.: Psy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Karmy? Prosze bardzo. Tase of the wild. Acana. Orijen. Maja duzo miesa w skladzie i brak karmy dla kur. Mokre? Taste of the wild. Reszty nie pamietam.
Ze wzgledu na nadwage i chore serce pies powinien dostawac bardzo dobra karme (patrz wyzej) oraz miec zapewniony ruch.

Mam nadzieje, ze pomoglam.

Send from my mind using the Force.
W koncu jakas normalna odpowiedz, a nie wytykanie bledow. Posprawdzam sobie to co napisalas
Ewelina_1895 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-22, 21:05   #3962
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: Psy - cz. IV

no wiadomo, mufasa, bo na pumbe za malo je))
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-22, 21:07   #3963
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Psy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Ewelina_1895 Pokaż wiadomość
Ja nie rozumiem jednego ktos sie pyta o to jakie karmy polecacie, po czym nagle jest taka dyskusja ze kazdy obraza siebie nawzajem, mowi mu ze zaniedbuje psa jak sie dzisiaj dowiedzialam mimo ze chodzi szczesliwy i sie cieszy na wszystko nawet snieg na dworze, a zaniedbany pies to dla mnie smutny ktory wyglada jak wrak no alee kazdy ma swoje zdanie. Denerwujecie sie na siebie nawzajem, jakby nie dalo sie poprostu odpowiadac na pytania i dzielic sie swoimi przezyciami nie wiem czegl sie pies nauczyl czy cos
to, że merda ogonem nie znaczy, że nie jest zaniedbany. powinien ważyć 10kg, waży 14. czyli o 4kg za dużo. 4kg ze zdrowej, 10kg wagi to 40%. Twój pies ma 40% nadwagi. jest go prawie półtora raza za dużo. zaakceptuj to w końcu i zrób coś z tym, a nie szukasz wymówek.

Cytat:
Napisane przez Ewelina_1895 Pokaż wiadomość
W koncu jakas normalna odpowiedz, a nie wytykanie bledow. Posprawdzam sobie to co napisalas
napisałam Ci, żebyś przeszła na BARFa na indyku.
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-22, 21:09   #3964
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Psy - cz. IV

Kahoko, barfa imo trzeba polecac ludziom, ktorzy ogarniaja i sa gotowi na "poswiecenie" i zglebienie tematu, zrozumienie zasad i stosowanie sie do nich. To chyba nie jest taka osoba.

Send from my mind using the Force.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-22, 21:11   #3965
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Psy - cz. IV

Pies ma chore serce. Nie jestem pewna czy może jeść każda karmę. Może są jakieś składniki które powinno się ograniczać. Warto byłoby żeby Ewelina poczytala trochę na ten temat.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-22, 21:11   #3966
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Psy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Kahoko, barfa imo trzeba polecac ludziom, ktorzy ogarniaja i sa gotowi na "poswiecenie" i zglebienie tematu, zrozumienie zasad i stosowanie sie do nich. To chyba nie jest taka osoba.

Send from my mind using the Force.
napisałam jej też, żeby wybierała karmy bez zbóż. na BARFnym świecie są gotowe jadłospisy rozpisane na masę psa - idziesz do sklepu, kupujesz produkty, mieszasz, ważysz i wyjmujesz z lodówki / zamrażarki. nie musisz rozumieć ani zgłębiać tego, co jak i dlaczego. zdrowie tego psa jest tragiczne, więc w tym momencie kij mnie rusza, czy ona 'jest gotowa' czy nie, radzę co zrobić, by pies wyzdrowiał.
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-22, 21:12   #3967
Ewelina_1895
Raczkowanie
 
Avatar Ewelina_1895
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 91
Dot.: Psy - cz. IV

Wlasnie ogl tego BARFa i widze ze to same surowe mieso jest watpie ze moj pies to zje, jednak karma teste of the wild wyglada zachecajaco
I nie szukam zadnych wymowek wiem co z nim jest i zdaje sobie z tego sprawe, jednak nie kazdy ma kolorowo w domu i moze sobie pozwolic na wszystko co by chcial dla swojego psa, takie realia w tym kraju
Ewelina_1895 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-22, 21:13   #3968
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: Psy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Rottie Pokaż wiadomość
17 miesięcy skończył. Oj ma charakterek, spoko są suczki, nawet te mocno wredne, a samce tylko wtedy, kiedy są wyraźnie uległe. To jest pies na wiecznej czujce, mocno pilnujący mnie, swoich psów, domu, samochodu. Nieprzekupny, nieufny, najwierniejszy na świecie. Już jest mocno samczy i dumny, taki Mufasa Do swoich miziak niesamowity, ciągle musi być jak najbliżej mnie, wszędzie się wciśnie, żeby tylko położyć na mnie łeb, wtedy jest najszczęśliwszy bliskich znajomych też bardzo lubi i jest w stosunku do nich bardzo wylewny.
Tak myślałam że już wychodzi molosowaty charakter Super że się tak rozwija, teraz to dopiero musisz mieć rękę na pulsie żeby się za bardzo nie rozkręcił. A jak teraz z pracą z nim? Myślisz że w Polsce ma poluzowane jakieś tam ogólne zasady i może się rozbrykać zanim do Ciebie pojedzie?
To on już prawie dorosły chłopak a pamiętam jak go pokazywałaś i nie mogłam się nie śmiać patrząc na jego zdjęcia. Taki mały, niepozorny szczeniaczek uwielbiam szczeniaki dużych ras.

Powiem Ci że nie dziwie się że Kura przy nim taka jest. Moja Kofa w obecności mocniejszego i stabilniejszego psychicznie psa od niej (Cezarka mojego na przykład) momentalnie robi się pewniejsza siebie, zero strachów i mało brakuje do kozaczenia. A to pies który normalnie strachów ma masę. Dlatego gdyby kiedyś tylko ona ze mną zamieszkała to nigdy do niej psa z jakimkolwiek problemami.

Kali daje radę, obrońca jak się patrzy Akcja z sąsiadem genialna, pies szybko analizuje. Chociaż trochę byłabym sie że zrobi się za bardzo niezależny i sam zacznie za szybko działać.
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-22, 21:16   #3969
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Psy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez kahoko hino Pokaż wiadomość
napisałam jej też, żeby wybierała karmy bez zbóż. na BARFnym świecie są gotowe jadłospisy rozpisane na masę psa - idziesz do sklepu, kupujesz produkty, mieszasz, ważysz i wyjmujesz z lodówki / zamrażarki. nie musisz rozumieć ani zgłębiać tego, co jak i dlaczego. zdrowie tego psa jest tragiczne, więc w tym momencie kij mnie rusza, czy ona 'jest gotowa' czy nie, radzę co zrobić, by pies wyzdrowiał.
I tu juz u niektorych zaczynaja sie schody.
Lepiej zeby ktos zostal na dobrym suchym, niz zeby uznal "na co mi suple, mieso to mieso" i zepsul psa.



Send from my mind using the Force.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-22, 21:17   #3970
Ewelina_1895
Raczkowanie
 
Avatar Ewelina_1895
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 91
Dot.: Psy - cz. IV

Widze ze nie potrzebnie sie tu udzielilam, dyskusja jest daremna i tyle. Zamiast sie wspierac czy cos to tylko kazdy ocenia. No coz.
Ewelina_1895 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-22, 21:17   #3971
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: Psy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Ewelina_1895 Pokaż wiadomość
jednak karma teste of the wild wyglada zachecajaco
I nie szukam zadnych wymowek wiem co z nim jest i zdaje sobie z tego sprawe, jednak nie kazdy ma kolorowo w domu i moze sobie pozwolic na wszystko co by chcial dla swojego psa, takie realia w tym kraju
U nas się sprawdza świetnie. Jeśli pies jest chory to prawidłowa masa ciała kest jak najbardziej wskazana. Skoro ma mało ruchu to ogranicz porcje jedzenia. Pies który większość dnia śpi czy chodzi po domu nie potrzebuje tyle żarcia ile pies który biega po kilka godzin dziennie na spacerach.
Wiem z własnego doświadczenia, moje dostają przez zimę dużo mniej niż w lecie, bo mnie nie ma w domu i wiem że ruchu mają dużo mniej.
Dzięki temu psy ważą prawidłowo, chociaż dla mnie i tak mogłyby ważyć mniej.
A jak pies głodny to zamiast dodatkowych porcji karmy dawaj przez dzień jakieś warzywa czy coś co nie będzie mu wpływać na mase.
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-22, 21:23   #3972
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Psy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Ewelina_1895 Pokaż wiadomość
Wlasnie ogl tego BARFa i widze ze to same surowe mieso jest watpie ze moj pies to zje, jednak karma teste of the wild wyglada zachecajaco
I nie szukam zadnych wymowek wiem co z nim jest i zdaje sobie z tego sprawe, jednak nie kazdy ma kolorowo w domu i moze sobie pozwolic na wszystko co by chcial dla swojego psa, takie realia w tym kraju
BARF to głównie surowizna, ale są tam jak najbardziej warzywa, suplementy i dodatki.

TOTW to bardzo dobra karma.

i nie mów, że ktoś ma kolorow czy nie - BARF jest bardzo tanią formą karmienia psa, więc jak się chce, to można.
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-22, 21:25   #3973
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: Psy - cz. IV

barf jest przede wszystkim bardzo klopotliwy.

ja np. jezdzac naprawde duzo z psami, musze miec sprawdzona bytowke.
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-22, 21:27   #3974
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Psy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez lapinne Pokaż wiadomość
barf jest przede wszystkim bardzo klopotliwy.

ja np. jezdzac naprawde duzo z psami, musze miec sprawdzona bytowke.
w czym jest kłopotliwy? dla mnie ewentualną dodatkową inwestycją byłaby lodówka przenośna ale tak na prawdę mięso możesz kupić wszędzie, gdzie nie pojedziesz a resztę wrzucić do torby. Waga kuchenna też nie jest jakaś bardzo ciężka i też można ją do samochodu wrzucić.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-22, 21:31   #3975
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Psy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
w czym jest kłopotliwy? dla mnie ewentualną dodatkową inwestycją byłaby lodówka przenośna ale tak na prawdę mięso możesz kupić wszędzie, gdzie nie pojedziesz a resztę wrzucić do torby. Waga kuchenna też nie jest jakaś bardzo ciężka i też można ją do samochodu wrzucić.
robisz zapas, porcjujesz, mrozisz. lodówkę przenośną wieziesz ze sobą, wrzucasz odmierzone porcje, tak samo, jak suchej. gdzie tu kłopot?
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-22, 21:38   #3976
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Psy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez kahoko hino Pokaż wiadomość
robisz zapas, porcjujesz, mrozisz. lodówkę przenośną wieziesz ze sobą, wrzucasz odmierzone porcje, tak samo, jak suchej. gdzie tu kłopot?
no o tym mówię. a ostatecznie zabrać wagę i kupić gdzieś mięso to też co za problem?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-22, 21:41   #3977
Rottie
Zadomowienie
 
Avatar Rottie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 739
Dot.: Psy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez inga21 Pokaż wiadomość
Tak myślałam że już wychodzi molosowaty charakter Super że się tak rozwija, teraz to dopiero musisz mieć rękę na pulsie żeby się za bardzo nie rozkręcił. A jak teraz z pracą z nim? Myślisz że w Polsce ma poluzowane jakieś tam ogólne zasady i może się rozbrykać zanim do Ciebie pojedzie?
To on już prawie dorosły chłopak a pamiętam jak go pokazywałaś i nie mogłam się nie śmiać patrząc na jego zdjęcia. Taki mały, niepozorny szczeniaczek uwielbiam szczeniaki dużych ras.

Powiem Ci że nie dziwie się że Kura przy nim taka jest. Moja Kofa w obecności mocniejszego i stabilniejszego psychicznie psa od niej (Cezarka mojego na przykład) momentalnie robi się pewniejsza siebie, zero strachów i mało brakuje do kozaczenia. A to pies który normalnie strachów ma masę. Dlatego gdyby kiedyś tylko ona ze mną zamieszkała to nigdy do niej psa z jakimkolwiek problemami.

Kali daje radę, obrońca jak się patrzy Akcja z sąsiadem genialna, pies szybko analizuje. Chociaż trochę byłabym sie że zrobi się za bardzo niezależny i sam zacznie za szybko działać.
Kanary nie są niezależne, kanary to przydupasy On zawsze sie mnie słucha, bo mnie bardzo szanuje, wiadomo to molos, więc jak mu się ktoś nie podoba, to bardzo wyraźnie to widać, obserwuje tę osobę, ale jeśli człowiek jest przeze mnie zatwierdzony, to nic poza tym.
To ze mną jest najsilniej związany, dlatego trochę myślę o tym jak ten czas na niego wpłynie, ale mamy codzienny kontakt i z tego co widzę chłopaki dają radę, Kali jest trochę przygaszony, ale bardzo grzeczny. No, zdarza mu się pogonić kota pare metrów na podwórku pod domem
__________________
Każdy niech zobaczy tyle, na ile głęboko patrzy.
Rottie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-22, 21:54   #3978
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: Psy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Rottie Pokaż wiadomość
Kanary nie są niezależne, kanary to przydupasy On zawsze sie mnie słucha, bo mnie bardzo szanuje, wiadomo to molos, więc jak mu się ktoś nie podoba, to bardzo wyraźnie to widać, obserwuje tę osobę, ale jeśli człowiek jest przeze mnie zatwierdzony, to nic poza tym.
To ze mną jest najsilniej związany, dlatego trochę myślę o tym jak ten czas na niego wpłynie, ale mamy codzienny kontakt i z tego co widzę chłopaki dają radę, Kali jest trochę przygaszony, ale bardzo grzeczny. No, zdarza mu się pogonić kota pare metrów na podwórku pod domem
Myślałam że jest ciężej jeśli chodzi o jego szybkie decyzje i ich samodzielne podejmowanie. Dobrze że się tak zgraliście, oszaleje jak Cię zobaczy
A nie wiesz jak tam jego rodzeństwo się rozwija?
A tak w ogóle to jak Kura zniosła przeprowadzkę? Szybko się przyzwyczaiła? Ona mi podbiła serce, cudowna jest
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-22, 23:27   #3979
Rottie
Zadomowienie
 
Avatar Rottie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 739
Dot.: Psy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez inga21 Pokaż wiadomość
Myślałam że jest ciężej jeśli chodzi o jego szybkie decyzje i ich samodzielne podejmowanie. Dobrze że się tak zgraliście, oszaleje jak Cię zobaczy
A nie wiesz jak tam jego rodzeństwo się rozwija?
A tak w ogóle to jak Kura zniosła przeprowadzkę? Szybko się przyzwyczaiła? Ona mi podbiła serce, cudowna jest
No z Kalim jestem idealnie dopasowana, ten pies jest w każdym calu taki, jakiego sobie wymarzyłam, jest idealnym przedstawicielem rasy. Bie wyobrażam sobie już u siebie innego psa, niż kanara
Nic nie wiem o rodzeństwie. Tylko jeden brat mi sie pojawia co jakiś czas, ale z właścicielami nie rozmawiałam.
Kura z początku była smutna, wyraźnie tęsniła za domem, ale już się przyzwyczaiła, już sie czuje niemal jak u siebie. Na szczęście troche przeprowadzek już przeżyła, więc to nie był dla niej szok, bo przyjazd do Holadnii był jej 7 przeprowadzką od czasu znalezienia się w funcacji Jutro 2 tygodnie jak tu jesteśmy. Na pewno tęskni, za Kalim szczególnie, ale tak naprawdę dla Kury najważniejsze jest to, że ja jestem, to jej wystarczy. Bez niej nie mogłabym wyjechać, Kura beze mnie świruje i jest bardzo bardzo niespokojna. Jej stosunek do mnie jest niezdrowy

---------- Dopisano o 00:27 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:34 ----------

http://www.idioci.pl/9100/zlapal-zeb...opnac-psa.html

Widziałyście to? Biedny przerażony pies..
__________________
Każdy niech zobaczy tyle, na ile głęboko patrzy.
Rottie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-23, 06:39   #3980
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Psy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Ewelina_1895 Pokaż wiadomość
Widze ze nie potrzebnie sie tu udzielilam, dyskusja jest daremna i tyle. Zamiast sie wspierac czy cos to tylko kazdy ocenia. No coz.
Przecież dostałaś odpowiedzi i propozycje konkretnych karm. Dlaczego nadal jesteś niezadowolona?
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-23, 06:51   #3981
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: Psy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
no o tym mówię. a ostatecznie zabrać wagę i kupić gdzieś mięso to też co za problem?
my jestesmy w sezonie w podrozy prawie co weekend.
bardzo czesto jezdzimy ze znajomymi samochodem pelnym psow i ludzi.
nie ma miejsca na mrozone gnaty, nie ma czasu na szukanie sklepu.

moje psy na prawde jezdza z nami wlasciwie wszedzie i dlatego musimy byc do takich podrozy przygotowani.
nie ma wiec mowy o barfie w naszym przypadku.

---------- Dopisano o 07:51 ---------- Poprzedni post napisano o 07:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Rottie Pokaż wiadomość
No z Kalim jestem idealnie dopasowana, ten pies jest w każdym calu taki, jakiego sobie wymarzyłam, jest idealnym przedstawicielem rasy. Bie wyobrażam sobie już u siebie innego psa, niż kanara
Nic nie wiem o rodzeństwie. Tylko jeden brat mi sie pojawia co jakiś czas, ale z właścicielami nie rozmawiałam.
Kura z początku była smutna, wyraźnie tęsniła za domem, ale już się przyzwyczaiła, już sie czuje niemal jak u siebie. Na szczęście troche przeprowadzek już przeżyła, więc to nie był dla niej szok, bo przyjazd do Holadnii był jej 7 przeprowadzką od czasu znalezienia się w funcacji Jutro 2 tygodnie jak tu jesteśmy. Na pewno tęskni, za Kalim szczególnie, ale tak naprawdę dla Kury najważniejsze jest to, że ja jestem, to jej wystarczy. Bez niej nie mogłabym wyjechać, Kura beze mnie świruje i jest bardzo bardzo niespokojna. Jej stosunek do mnie jest niezdrowy

---------- Dopisano o 00:27 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:34 ----------

http://www.idioci.pl/9100/zlapal-zeb...opnac-psa.html

Widziałyście to? Biedny przerażony pies..

my jak 3 lata temu wyprowadzilismy sie na czas remontu i kazdy wzial jednego psa, to musielisy sie zamienic, bo Tiami popadla w depresje))
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-23, 07:20   #3982
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Psy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Karmy? Prosze bardzo. Tase of the wild. Acana. Orijen. Maja duzo miesa w skladzie i brak karmy dla kur.

Carnilove (tak, jestem fanką, mogliby mi za to jeszcze płacić ), NutraGold Grain Free, Wolfsblut.


---------- Dopisano o 08:16 ---------- Poprzedni post napisano o 08:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Ewelina_1895 Pokaż wiadomość
Sugerujesz mi ze zaniedbalam psa bo przytyl? Kazdy weterynarz powie ze po kastracji czy sterylizacji pies tyje takie realia
Ten sam, który RC poleca?

Słuchaj, mam wykastrowanego pół roku temu psa. Trzyma swoją wagę mimo tego, że w międzyczasie zaostrzyła mu się niedoczynność tarczycy, która jak wiadomo szczupłej sylwetce nie sprzyja. Jest szczupły. Wiesz dlaczego? Bo pilnuję co i w jakiej ilości je. Bo to duży pies i nie chcę wagą obciążać serca.
W marcu będę sterylizować moją sunię.. i wiesz co? Nie przytyje ani grama. Bo ja stanę na uszach i zaklaszczę, żeby nie przytyla. Bo ma dysplazję i wiem, że nadmiar kilogramów skróci nasz wspólny czas. Po prostu: jestem zdyscyplinowana i wiem, że nie mogę sobie pozwolić na to, by była gruba.


---------- Dopisano o 08:20 ---------- Poprzedni post napisano o 08:16 ----------

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
w czym jest kłopotliwy? dla mnie ewentualną dodatkową inwestycją byłaby lodówka przenośna ale tak na prawdę mięso możesz kupić wszędzie, gdzie nie pojedziesz a resztę wrzucić do torby. Waga kuchenna też nie jest jakaś bardzo ciężka i też można ją do samochodu wrzucić.
Cytat:
Napisane przez kahoko hino Pokaż wiadomość
robisz zapas, porcjujesz, mrozisz. lodówkę przenośną wieziesz ze sobą, wrzucasz odmierzone porcje, tak samo, jak suchej. gdzie tu kłopot?

No nie dziewczyny, jest kłopotliwy. Nie przeginajcie w drugą stronę. Tylko jedni są w stanie sobie pozwolić na ogarnięcie tego "kłopotu", a inni zwyczajnie nie, bo logistycznie to zbyt trudne.
Jak sobie wyobrażacie np. mnie jadącą na 2 tygodnie w góry z 5 Śledziami? Albo chociaż na kilka dni - powiedzmy wyjazd wystawowy?
Przypominam, że Śledzie ważą 40-50kg uśredniając.
No nie, to by się nie udało.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-23, 07:58   #3983
stokrotenka18
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotenka18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11 185
Dot.: Psy - cz. IV

Aż mnie ten barf zaciekawił. Czy mięso musi być surowe ? Czy mogę dać gotowane ?
Kurka ja pomyślę dla swojego coś w ten deseń ale jednak może gotowane. Surowego nie jadal woec nie chce mu aż takiej rewolucji zrobić ale pewnie warzywa nie przejdą u niego. A mogę dodać np trochę ryżu ?
__________________
Dobro wraca


"Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna."
Paulo Coelho
stokrotenka18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-23, 08:19   #3984
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Psy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez stokrotenka18 Pokaż wiadomość
Aż mnie ten barf zaciekawił. Czy mięso musi być surowe ? Czy mogę dać gotowane ?
Kurka ja pomyślę dla swojego coś w ten deseń ale jednak może gotowane. Surowego nie jadal woec nie chce mu aż takiej rewolucji zrobić ale pewnie warzywa nie przejdą u niego. A mogę dodać np trochę ryżu ?

BARF to surowizna, brak wypełniaczy (czyli ryzu, kaszy, chleba) + warzywa.
To o czym mówisz to zwykłe domowe, gotowane jedzenie, z BARFem i jego zaletami nie mające nic wspólnego.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-23, 09:08   #3985
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: Psy - cz. IV

poza tym...no barf nie polega na tym, zeby psu dac do miski surowego miesa.
barf to przede wszystkim kosci.
i jezeli ktos zywi psa dajac mu puszke na sniadanie i surowe mieso na kolacje, a sucha karma stoi w misce non stop, to z ktorej strony by nie patrzec, ten pies nie je dobrze, a jego wlasciciel nie ma zielonego pojecia o zywieniu psow.

dla mnie puszka to jest fast food. moge dac ja psu na wystawie, moge dac mu czasem puszke tak jak sama zjadam czasem jakis fast food na obiad w pracy. ale to nie moze byc podstawa zywienia.

tak samo surowe mieso...
moje psy dosc czesto jedza surowe: korpusy, szyje indycze, glowki kosci itd. no wlasnie: KOSCI.

jezeli robie im posilek z surowego miesa, to dodaje twarog na kwasnym mleku, owoce, warzywa, dobry olej i suplementuje to jeszcze troche witaminowo.

jezeli u nas gotuje sie psom - a czasem im gotujemy np. jak nam karmy nie dowioza lub jak ktoras jest w ostrym treningu i musi dostac wiecec weglowodanow - wiadomo, niezastapiony makaraon lub tez po prostu chcemy im zrobic uczte, to to samo: dobrze zbilansowany, smaczny, zdrowy posilek z miesa lub podrobow, warzyw i wypelniacza. wyglada to jak ludzki obiad, serio mozna sie pomylic.

ja nie moge sobie pozwolic na to, zeby moje psy wybieraly sobie, co beda jesc. po prostu u nas w domu dba sie o psy i rzucenie im puszki codziennie rano, nie jest dla nas zbilansowanym posilkiem.
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-23, 09:34   #3986
stokrotenka18
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotenka18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11 185
Dot.: Psy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

BARF to surowizna, brak wypełniaczy (czyli ryzu, kaszy, chleba) + warzywa.
To o czym mówisz to zwykłe domowe, gotowane jedzenie, z BARFem i jego zaletami nie mające nic wspólnego.
dzięki
To chyba zostanę w tej opcji domowego jedzenia
__________________
Dobro wraca


"Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna."
Paulo Coelho
stokrotenka18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-23, 10:36   #3987
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Psy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez stokrotenka18 Pokaż wiadomość
Aż mnie ten barf zaciekawił. Czy mięso musi być surowe ? Czy mogę dać gotowane ?
Kurka ja pomyślę dla swojego coś w ten deseń ale jednak może gotowane. Surowego nie jadal woec nie chce mu aż takiej rewolucji zrobić ale pewnie warzywa nie przejdą u niego. A mogę dodać np trochę ryżu ?
na forum BARFny świat masz dokładny instruktaż, jak przejść z gotowanego na surowe, gdy zwierz nie jest surowym zachwycony.


Cytat:
Napisane przez stokrotenka18 Pokaż wiadomość
dzięki
To chyba zostanę w tej opcji domowego jedzenia
dlaczego? wartość odżywcza przegotowanych produktów jest bardzo, bardzo niska. ryż to wypełniacz. to nie jest dobra dieta.
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-23, 11:13   #3988
stokrotenka18
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotenka18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11 185
Dot.: Psy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez kahoko hino Pokaż wiadomość
na forum BARFny świat masz dokładny instruktaż, jak przejść z gotowanego na surowe, gdy zwierz nie jest surowym zachwycony.

dlaczego? wartość odżywcza przegotowanych produktów jest bardzo, bardzo niska. ryż to wypełniacz. to nie jest dobra dieta.
Po prostu jakoś tego nie widzę kolokwialnie mówiąc. Zagłębię sie, być może spróbuję nawet. Zawsze myślałam jak tam pojawiała się na wątku nazwa "Barf" myślałam, że to jakaś karma sucha typu" Peedigree"
Jakoś ja sama nie jestem przekonana do takiego pokarmu dla psinki.Ale widzę że tu jest bardzo chwalony.

No i jak się przeprowadziłam to powstał problem ciągnięcia na smyczy u prawie 6 latka tyle czasu było dobrze i ostatnio się zmieniło.. ściągnęłam pdfy i będę się doszkalać

---------- Dopisano o 12:13 ---------- Poprzedni post napisano o 11:51 ----------

Edit:
Czytam i czytam, chwali wiele osób. Skończymy to co mamy i spróbujemy barfa jak ma tyle plusów to spróbujemy !
__________________
Dobro wraca


"Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna."
Paulo Coelho

Edytowane przez stokrotenka18
Czas edycji: 2016-01-23 o 10:53
stokrotenka18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-23, 11:14   #3989
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Psy - cz. IV

Akurat nieprawdą jest, że BARF to kości przede wszystkim. Barf to mięso, podroby, kości mięsne w odpowiednich proporcjach.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-23, 11:19   #3990
stokrotenka18
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotenka18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11 185
Dot.: Psy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Akurat nieprawdą jest, że BARF to kości przede wszystkim. Barf to mięso, podroby, kości mięsne w odpowiednich proporcjach.
wystraszyłam się o tych kościach własnie

I teraz pytanie, nie jadam żołądków żadnych czy jeśli kupię takie zwykłe to one będą dobre ? Czytam że ma być z zawartością ja nie jadam takich żołądków, dlatego to dla mnie nowość
__________________
Dobro wraca


"Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna."
Paulo Coelho
stokrotenka18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-16 18:13:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:51.