Psy - cz. IV - Strona 134 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-01-23, 11:59   #3991
134ee42273c188326c7d135a8ec6bae158ae6ed6_65555cb7a917c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 488
Dot.: Psy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez inga21 Pokaż wiadomość
Dokładnie to co pokazała klempa. Właśnie też rozpaczam i szukam, bo moją Kofek rozwalił i nie mogę nigdzie takiej dostać
Jest jeszcze coś takiego: http://www.paww.com/treat-toob/
No ale to jednak w zagranicznym sklepie i trochę kasy trzeba by było wyłożyć :P
134ee42273c188326c7d135a8ec6bae158ae6ed6_65555cb7a917c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-23, 12:06   #3992
anlejka
Zakorzenienie
 
Avatar anlejka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 859
Dot.: Psy - cz. IV

Bum! Tubka na krem w google i wyskoczyło pierwsze
https://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Tu...lub-100-ml/432
anlejka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-23, 12:09   #3993
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Psy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez stokrotenka18 Pokaż wiadomość
wystraszyłam się o tych kościach własnie

I teraz pytanie, nie jadam żołądków żadnych czy jeśli kupię takie zwykłe to one będą dobre ? Czytam że ma być z zawartością ja nie jadam takich żołądków, dlatego to dla mnie nowość
niee, to tylko niedoinformowani bafiarze skrobią mięso, a psu dają same kości chodzi tu o taką proporcję, jak w normalnej tuszce zwierzęcej - i kości, i mięso.

co do żołądków - mogą być takie ze sklepu mięsnego.

pamiętaj, że to trzeba wprowadzać stopniowo barf jest bardzo, bardzo fajny, ale nie każdy pies umie jeść kości, dlatego większość ma maszynki do mięsa (takie mega mocne), żeby te kości zmielić na papkę i tak podają.
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-23, 12:16   #3994
stokrotenka18
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotenka18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11 185
Dot.: Psy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez kahoko hino Pokaż wiadomość
niee, to tylko niedoinformowani bafiarze skrobią mięso, a psu dają same kości chodzi tu o taką proporcję, jak w normalnej tuszce zwierzęcej - i kości, i mięso.

co do żołądków - mogą być takie ze sklepu mięsnego.

pamiętaj, że to trzeba wprowadzać stopniowo barf jest bardzo, bardzo fajny, ale nie każdy pies umie jeść kości, dlatego większość ma maszynki do mięsa (takie mega mocne), żeby te kości zmielić na papkę i tak podają.
Mój je kości, ale tak: gotuję wywar na zupę dla mnie a to udko kurczaka jest jego. Najpierw zje to co mu nakupiłam kurka ja naprawdę myslałam, że to jakaś hiper droga karma sucha

---------- Dopisano o 13:16 ---------- Poprzedni post napisano o 13:13 ----------

Jakby nie patrzeć: nie bardzo chce jeść tą suchą karmę do niej ma dostęp 24h/dobę a jada takie saszetki, gotowe już dania więc to będzie rewolucja.
__________________
Dobro wraca


"Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna."
Paulo Coelho
stokrotenka18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-23, 12:19   #3995
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Psy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez stokrotenka18 Pokaż wiadomość
Mój je kości, ale tak: gotuję wywar na zupę dla mnie a to udko kurczaka jest jego. Najpierw zje to co mu nakupiłam kurka ja naprawdę myslałam, że to jakaś hiper droga karma sucha

NIGDY NIE PODAWAJ PSU KOŚCI PO OBRÓBCE TERMICZNEJ!!!!!!!!



Cytat:
Jakby nie patrzeć: nie bardzo chce jeść tą suchą karmę do niej ma dostęp 24h/dobę a jada takie saszetki, gotowe już dania więc to będzie rewolucja.
a jaką je karmę na codzień?
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-23, 12:19   #3996
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Psy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez stokrotenka18 Pokaż wiadomość
Mój je kości, ale tak: gotuję wywar na zupę dla mnie a to udko kurczaka jest jego. Najpierw zje to co mu nakupiłam kurka ja naprawdę myslałam, że to jakaś hiper droga karma sucha

---------- Dopisano o 13:16 ---------- Poprzedni post napisano o 13:13 ----------

Jakby nie patrzeć: nie bardzo chce jeść tą suchą karmę do niej ma dostęp 24h/dobę a jada takie saszetki, gotowe już dania więc to będzie rewolucja.
Dajesz mu ugotowane kosci? Nie rob tego. Kosci musza byc surowe zeby byly bezpieczne dla psa. Wez taka ugotowana kosc i ja przelam, zobacz jakie dlugie i ostre igly powstaja. A potem przelam kosc surowa. Nie dasz rady, pies musi ja zgryzac, a jak przelamie to nie ma niebezpiecznych, ostrych kawalkow.

Send from my mind using the Force.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-23, 12:20   #3997
anlejka
Zakorzenienie
 
Avatar anlejka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 859
Dot.: Psy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez stokrotenka18 Pokaż wiadomość
Mój je kości, ale tak: gotuję wywar na zupę dla mnie a to udko kurczaka jest jego. Najpierw zje to co mu nakupiłam kurka ja naprawdę myslałam, że to jakaś hiper droga karma sucha

---------- Dopisano o 13:16 ---------- Poprzedni post napisano o 13:13 ----------

Jakby nie patrzeć: nie bardzo chce jeść tą suchą karmę do niej ma dostęp 24h/dobę a jada takie saszetki, gotowe już dania więc to będzie rewolucja.
Kości z kurczaka? I gotowane?
Naczytałam się za dużo o kościach gotowanych, zwłaszcza kurzych. Boję się ich tak samo panicznie jak jedzenia przeze mnie ryby, bo ości
anlejka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-23, 12:22   #3998
stokrotenka18
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotenka18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11 185
Dot.: Psy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez kahoko hino Pokaż wiadomość
NIGDY NIE PODAWAJ PSU KOŚCI PO OBRÓBCE TERMICZNEJ!!!!!!!!





a jaką je karmę na codzień?
o matko, normalną czcionką zrozumiałabym
Suchą to jadał Pedigree dla juniorów, bo tą chętnie jadł - mogę powiedzieć że znikała bardzo szybko.
Mokre saszzetki jada różne.
Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Dajesz mu ugotowane kosci? Nie rob tego. Kosci musza byc surowe zeby byly bezpieczne dla psa. Wez taka ugotowana kosc i ja przelam, zobacz jakie dlugie i ostre igly powstaja. A potem przelam kosc surowa. Nie dasz rady, pies musi ja zgryzac, a jak przelamie to nie ma niebezpiecznych, ostrych kawalkow.

Send from my mind using the Force.
Wcześniej nie zagłębiałam się w to, widzę swoje błędy i je poprawię.
__________________
Dobro wraca


"Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna."
Paulo Coelho
stokrotenka18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-23, 12:29   #3999
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Psy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez stokrotenka18 Pokaż wiadomość
o matko, normalną czcionką zrozumiałabym
Suchą to jadał Pedigree dla juniorów, bo tą chętnie jadł - mogę powiedzieć że znikała bardzo szybko.
Mokre saszzetki jada różne.


Wcześniej nie zagłębiałam się w to, widzę swoje błędy i je poprawię.
dobra, to tak:

Pedigree wywal.

z karm gotowych (suchych i mokrych) podawaj takie, które nie mają w swoim składzie zbóż ani ziaren, czy soi. ma być minimum 60% mięsa. padały już tu nazwy. niestety, te worki nie są tanie.

jeśli robisz mu sama jedzenie, podawaj jak najwięcej surowizny (chyba, że forum BARFny świat mówi inaczej ). pamiętaj, że dieta psa to nie tylko mięso z kośćmi i od czasu do czasu marchewka - musi być zapewniona równowaga składników odżywczych. na tym forum (w/w) masz gotowe przepisy, co i jak zrobić, kupić, w jakich ilościach zmieszać dla danego psa (w zależności od wagi). poczytaj, spędź kilka dni na wertowaniu postów na ten temat i wtedy się za to zabierz życzę powodzenia
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-23, 12:34   #4000
stokrotenka18
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotenka18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11 185
Dot.: Psy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez kahoko hino Pokaż wiadomość
dobra, to tak:

Pedigree wywal.

z karm gotowych (suchych i mokrych) podawaj takie, które nie mają w swoim składzie zbóż ani ziaren, czy soi. ma być minimum 60% mięsa. padały już tu nazwy. niestety, te worki nie są tanie.

jeśli robisz mu sama jedzenie, podawaj jak najwięcej surowizny (chyba, że forum BARFny świat mówi inaczej ). pamiętaj, że dieta psa to nie tylko mięso z kośćmi i od czasu do czasu marchewka - musi być zapewniona równowaga składników odżywczych. na tym forum (w/w) masz gotowe przepisy, co i jak zrobić, kupić, w jakich ilościach zmieszać dla danego psa (w zależności od wagi). poczytaj, spędź kilka dni na wertowaniu postów na ten temat i wtedy się za to zabierz życzę powodzenia
Dziękuję
Poczytam, już tam widziałam posty
__________________
Dobro wraca


"Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna."
Paulo Coelho
stokrotenka18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-23, 13:31   #4001
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: Psy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Akurat nieprawdą jest, że BARF to kości przede wszystkim. Barf to mięso, podroby, kości mięsne w odpowiednich proporcjach.
nie istnieje barf bez kosci i trzeba sobie z tego zdawac sprawe.
porcja surowego miesa nie jest dla psa zbilansowanym posilkiem. dlatego jezeli podaje surowe mieso, to robie to tak jak opisalam wyzej. kawalek miesa po prostu nie zaspokoilby potrzeb energetycznych moich psow.

co innego np. korpus-kosci, skora itd. poza samym miesem. jak najbardziej zdrowy posilek. ale zawiera kosci.

u nas mama nawet szczeniakom mieli eko kurczaki, zeby mozna bylo im podawac kosci, a nie tylko surowe mieso. to po prostu konieczne rowniez po to, aby zachowac wlasciwe proporcje pierwiastkow mineralnych.
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-23, 13:59   #4002
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Psy - cz. IV

Byłam dziś w schronisku, chciałam wyprowadzić jakiegos psiaka na spacer a tu :O Wszystkie już dziś były bo bieg na 6 łap i maaasa ludzi Więc zostawiłam tylko karme i koce. Skocze jeszcze w tygodniu i wezmę jakiegoś na spacer
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-23, 14:43   #4003
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: Psy - cz. IV

super inicjatywa!
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-23, 15:58   #4004
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Psy - cz. IV

Lappine. Ty chyba nie czytasz uważnie napisałam ze barf nie opiera się na kościach głównie. W barfie dajesz mięso podroby i mięsne kości. Posiłki bilansuje się w ramach tygodnia czy nawet dwóch. Nie ma żadnej potrzeby żeby w każdym posiłku mięsne kości były. Ma ich być w odpowiednich proporcjach w danym okresie czasu.
Kahoko trochę mieszasz. Maszynki z ostrzami to mają przede wszystkim kociarze żeby kotom kości mielic. Większość psów kości je normalnie.
Żołądku to mają być zwacze nie czyszczone wołowe lub baranie/jagniece. W zwykłym sklepie tego nie kupisz.
Można kupić mrożone w internecie, można próbować zamówić w małym sklepie mięsnym lub przywieźć sobie z ubojni o ile sprzedadzą. Można też zacząć bez zwaczy. Potem już, jak pies jest na barf przedstawiony to można kupować normalne żołądki drobiowe ze sklepu.
Oprócz mięsa dobrze jest dawać jajka, ryby i trzeba suplementowac.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-23, 16:06   #4005
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: Psy - cz. IV

naprawde, nie musiz mi tlumaczyc, czym jest barf.
sama zamiast tego zacznij czytaj uwaznie

podawanie psu samego surowego miesa barfem nie jest. nie jest tez za zbilansowana dieta.

tu jest to fajnie napisane http://www.dziech.pnet.pl/barf.htm

jesli znasz angielski, poczytaj te zrodla, ktore oni tam podaja. podstawa diey barf sa miesne kosci. nie surowe mieso czy surowe podroby. bez kosci nie ma zbilansowanej diety.

jezeli pies nie umie gryc kosci (a wiele psow nie umie), to trzeba albo je tego nauczyc (u mnie np 8 czy 9 tyg szczenieta jedza skrzydelka kurze z reki, zeby jadly wolno i nauczyly sie, ze kosci sie gryzie a nie polyka w calosci) lub tez im te kosci mielic. bo jezeli pies nie pogryzie kosci to moze sobie mega zaszkodzic.

Edytowane przez lapinne
Czas edycji: 2016-01-23 o 16:11
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-23, 16:22   #4006
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Psy - cz. IV

a to nie jest tak, ze kurzych kości się nie powinno psu dawać?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-23, 16:25   #4007
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: Psy - cz. IV

powinno sie, jak najbardziej.
wiekszosc jadlospisow barfowych opiera sie wlasnie na kosciach drobiowych, bo sa dla psa bardzo latwo strawne i do tego miesne kosci drobiowe sa bardzo latwo dostepne.
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-23, 16:29   #4008
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Psy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez lapinne Pokaż wiadomość
powinno sie, jak najbardziej.
wiekszosc jadlospisow barfowych opiera sie wlasnie na kosciach drobiowych, bo sa dla psa bardzo latwo strawne i do tego miesne kosci drobiowe sa bardzo latwo dostepne.
Co z mitem, że kości drobiowe mogą coś tam uszkodzić bo są ostre jak igiełki?

---------- Dopisano o 17:29 ---------- Poprzedni post napisano o 17:28 ----------

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Lappine. Ty chyba nie czytasz uważnie napisałam ze barf nie opiera się na kościach głównie. W barfie dajesz mięso podroby i mięsne kości. Posiłki bilansuje się w ramach tygodnia czy nawet dwóch. Nie ma żadnej potrzeby żeby w każdym posiłku mięsne kości były. Ma ich być w odpowiednich proporcjach w danym okresie czasu.
Kahoko trochę mieszasz. Maszynki z ostrzami to mają przede wszystkim kociarze żeby kotom kości mielic. Większość psów kości je normalnie.
Żołądku to mają być zwacze nie czyszczone wołowe lub baranie/jagniece. W zwykłym sklepie tego nie kupisz.
Można kupić mrożone w internecie, można próbować zamówić w małym sklepie mięsnym lub przywieźć sobie z ubojni o ile sprzedadzą. Można też zacząć bez zwaczy. Potem już, jak pies jest na barf przedstawiony to można kupować normalne żołądki drobiowe ze sklepu.
Oprócz mięsa dobrze jest dawać jajka, ryby i trzeba suplementowac.
Zakonna. Mam pytania co do barf. Mogą na pw?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-23, 16:33   #4009
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Psy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Co z mitem, że kości drobiowe mogą coś tam uszkodzić bo są ostre jak igiełki?
takie są po obróbce termicznej. surowe są bezpieczne.
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-23, 16:37   #4010
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: Psy - cz. IV

chyba tu komus brakuje troche wiedzy z biologii^^

SUROWE kosci drobiowe sa bardzo zdrowe dla psow.
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-23, 16:40   #4011
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Psy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez lapinne Pokaż wiadomość
chyba tu komus brakuje troche wiedzy z biologii^^

SUROWE kosci drobiowe sa bardzo zdrowe dla psow.
Cóż, wielu weterynarzy mówi inaczej stąd moje pytanie.

---------- Dopisano o 17:40 ---------- Poprzedni post napisano o 17:40 ----------

Cytat:
Napisane przez kahoko hino Pokaż wiadomość
takie są po obróbce termicznej. surowe są bezpieczne.
Czyli w zasadzie są jakieś kości, których się powinno unikać? W sensie surowych.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-23, 17:16   #4012
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Psy - cz. IV

Można do mnie pisać na priv Pffe i każdy, kto tam zechce.

a ty lappine nie odsyłaj mnie z łaski swojej do lektury, zanim zaczęłam BARF, to przyswoiłam teorię zarówno z polskich jak i zagranicznych źródeł.

I mam wrażenie, że piszę po chińsku. BARF TO PODAWANIE JEDZENIA JAK NAJBARDZIEJ ZBLIŻONEGO DO WHOLE PREY WIĘC PODROBY SĄ NIEZBĘDNE. Same kości nie są BARFEem.
A tak na marginesie, zagranico nie jest wcale dobrze z BARFem bo rozpowszechniony jest pseudoBARF czyli właśnie kości głównie. Z dobrze zbilansowanym żarciem nie ma to nic wspólnego.

Co do kości to zasad jest taka, że po pierwsze nie podaje się kości gołych czyli zupełnie bez mięsa. Po drugie, im większe i cięższe zwierzę, tym kości twardsze, im twardsze tym ostrożniej psu trzeba je dawać. Można dawać kości drobiowe, wołowe, cielęce, wieprzowe, baranie itp. Ale zawsze dopasowując ilość do psa i reszty diety.
Ogony wołowe, szyje indycze, skrzydła itp, to są właśnie kości mięsne. Z korpusami bywa różnie, bo czasami są naprawdę prawie bez mięs, skóry, tłuszczu, zależy.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.

Edytowane przez zakonna
Czas edycji: 2016-01-23 o 17:22
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-23, 17:32   #4013
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: Psy - cz. IV

serio, skoncz...)

lol...roznie bywa z korpusami? a mieso czasem mozna znalezc stare i oblesne
chyba kazdy widzi, co kupuje i co podaje psu, nie sadzisz?

i jezeli pisze, ze moje psy jedza korpusy, to mam na mysli kawalek porzadnego kuraka, ktory wystarczy 30kg psu na kolacje, a nie suchego gnata.
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-23, 17:37   #4014
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Psy - cz. IV

Co mam skończyć?
Czy ja napisałam coś a propos korpusów, które ty podajesz psom? Pisałam ogólnie, jakie to mogą być kości mięsne. I na co warto zwrócić uwagę przy korpusach. Nie był ten wpis personalnie do ciebie. Ale uderz w stół, a nożyce się odezwą...
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-23, 17:40   #4015
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: Psy - cz. IV

w jakim sensie uzylas tutaj tego powiedzonka o nożycach?czy moglabys to wyjasnic?
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-23, 17:42   #4016
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Psy - cz. IV

W tym sensie, że ogólny wpis potraktowałaś jako atak na ciebie, czujesz się winna co do sposobu karmienia psów czy jak? Bo nie widzę innego wytłumaczenia, dlaczego tak się zbulwersowałaś.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-23, 18:18   #4017
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: Psy - cz. IV

tak sadzilam - nieudolna zlosliwosc.

powyzej opisalam, jak i co jedza moje psy. odpowiedz sobie na pytanie, czy czuje sie winna)

obawiam sie, ze nie znasz zbyt wiele psow, ktore jedza lepiej niz moje)
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-23, 18:21   #4018
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Psy - cz. IV

Mam wrażenie, po raz kolejny, że naprawdę nie czytasz ze zrozumieniem. dlatego nasza dyskusja jest zupełnie bez sensu. EOT dla mnie.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-23, 18:24   #4019
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: Psy - cz. IV

no, dokladnie przeciwnie.
to ty nie rozumiesz, co czytasz (i ta nie jest wrazenie) i do tego silisz sie na zupelnie niepotrzebna i w dodatku bardzo nieudolna zlosliwosc.
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-23, 18:27   #4020
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Psy - cz. IV

lapinne, weź głęboki oddech i może spędź weekend poza komputerem, z psami na spacerze, bo rozmawiać z Tobą obecnie się nie da.

co do kości - jak daję grubsze, twardsze kości (ostatnio udziec jagnięcy), to Sara go ładnie zmieliła, a te kawałki kości, które były naprawdę twarde, po prostu odpluła wyssała szpik i takie puste rureczki zostawiła. ale nie każdy pies tak zrobi, więc tu trzeba zaglądać przez ramię, czy wszystko idzie, jak trzeba, albo właśnie mielić.
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-16 18:13:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:39.