Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-02-04, 10:11   #2761
senkasandry
Rozeznanie
 
Avatar senkasandry
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 742
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

ja mam piekne loczki odkad scielam suche koncowki (na sile chcialam utrzymc dlugie wlosy ale w koncu zrozumialam, ze one i tak juz nie odzyja, a tylko moga rozdwajac sie jeszcze mocniej). zaczelam tez przed myciem stososwac olej lniany, smierdzi ryba ale loki sa po nim naprawde ladne.

tylko problem w tym, ze na drugi dzien loki sa juz sianowate i posklejane. nie sa juz takimi sprezynkami jak po myciu, ale wygladam jakby miala mop na glowie.....


nie wiem jak spac, zeby takie cos mi sie nie robilo

kurcze tykle dziewczyn ma piękne dłuuugie wlosy a mi nie chcą rosnąc wiedze ze mam odrosty a na dlugosci nic sie nie przesuwa. pewnie sie krusza choc zaczelam je regularnie podcinac.

Edytowane przez senkasandry
Czas edycji: 2016-02-04 o 10:12
senkasandry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-04, 12:03   #2762
zagubiona94
Raczkowanie
 
Avatar zagubiona94
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 451
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
A mozecie mi polecic jakies pianki do wlosow kreconych?
Ja polecam piankę z Aussie do kręconych


Dobrze myśle, ze drugi szampon w poście Kascyko nie ma soli? Ten prebiotyczny http://kascysko.blogspot.com/2016/02...obry-i-zy.html
__________________
"Chłopiec już nigdy więcej nie płakał i nigdy nie zapomniał tego, czego się nauczył: że kochać to niszczyć i że być kochanym to znaczy zostać zniszczonym."
"Miasto Kości"
zagubiona94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-04, 13:12   #2763
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez wikaa24 Pokaż wiadomość
Sprawdź jeszcze syoss volume, przebuszowałam cała szafę z szamponami w Ross i ten nie ma soli jako jeden z nielicznych
Oo dzięki dobrze wiedzieć

Edit:Hmm patrzyłam na niego teraz na ten czarny volume coś tam i ma sól ;/
Cytat:
Napisane przez zagubiona94 Pokaż wiadomość
Ja polecam piankę z Aussie do kręconych


Dobrze myśle, ze drugi szampon w poście Kascyko nie ma soli? Ten prebiotyczny http://kascysko.blogspot.com/2016/02...obry-i-zy.html
Nie ma
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia

Edytowane przez Smerfetka696969
Czas edycji: 2016-02-04 o 13:17
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-04, 13:32   #2764
wikaa24
Rozeznanie
 
Avatar wikaa24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 645
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Oo dzięki dobrze wiedzieć

Edit:Hmm patrzyłam na niego teraz na ten czarny volume coś tam i ma sól ;/


Nie ma
Az się ruszyłam do łazienki, faktycznie o ale jest stosunkowo daleko w składzie i nie robi mi takiej krzywdy jak np potters który zrobił mi masakre na skórze głowy
wikaa24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-04, 13:39   #2765
Soupir bordeaux
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 069
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez senkasandry Pokaż wiadomość
ja mam piekne loczki odkad scielam suche koncowki (na sile chcialam utrzymc dlugie wlosy ale w koncu zrozumialam, ze one i tak juz nie odzyja, a tylko moga rozdwajac sie jeszcze mocniej). zaczelam tez przed myciem stososwac olej lniany, smierdzi ryba ale loki sa po nim naprawde ladne.

tylko problem w tym, ze na drugi dzien loki sa juz sianowate i posklejane. nie sa juz takimi sprezynkami jak po myciu, ale wygladam jakby miala mop na glowie.....


nie wiem jak spac, zeby takie cos mi sie nie robilo

kurcze tykle dziewczyn ma piękne dłuuugie wlosy a mi nie chcą rosnąc wiedze ze mam odrosty a na dlugosci nic sie nie przesuwa. pewnie sie krusza choc zaczelam je regularnie podcinac.
No lniany to cudeńko, ale mam dokładnie tak samo jak Ty. Włosy są po nim taaakie grube... ale za to trochę bardziej się strąkują, dlatego ja się przerzuciłam teraz na kokosowy, który okazał się strzałem w 10!

O co chodzi z solą w szamponach? Powinnam jej unikać?

Ja dziś po fryzjerze, jestem bardzo zadowolona z cięcia. Cyknęłam jakieś foty, ale musiałam robić w lustrze i z fleszem, bo nie miał mi kto zrobić, a bez lampy była tylko wielka czarna plama...
__________________
(06.15r.) - początek włosomaniactwa

Soupir bordeaux jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-04, 14:21   #2766
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez wikaa24 Pokaż wiadomość
Az się ruszyłam do łazienki, faktycznie o ale jest stosunkowo daleko w składzie i nie robi mi takiej krzywdy jak np potters który zrobił mi masakre na skórze głowy
Znaczy ja robię na dniach keratynę Kativa i soli powinno się unikać :P
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-04, 14:26   #2767
wikaa24
Rozeznanie
 
Avatar wikaa24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 645
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Znaczy ja robię na dniach keratynę Kativa i soli powinno się unikać :P
Przepraszam za wprowadzenie w błąd!
wikaa24 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-04, 16:13   #2768
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Dawno mnie tu nie było ale wracam z prośbą o pomoc. Przez kilka ostatnich lat zapuszczałam namiętnie włosy. W końcu mam je prawie do pasa a ja nadal nie jestem z nich zadowolona bo wyglądają na obciążone, loki nie są zbite lecz potargane, od głowy ulizane. Jak mam je ratować?
__________________
10.12.2014- aparatka (dół i góra- kosmetyczny)
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-04, 18:52   #2769
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez elunka88 Pokaż wiadomość

Ja zawsze wstaję wcześniej i myje rano. Noze odżywke, robię swoje, zmywam, noszę drugą, robię swoje, zmywam. Na drugi dzień już nie ma takiego efektu a i reanimacja średnio działa.
Zresztą ja codziennie przed wyjściem mocze wlosy i nakładam odzywke bs, inaczej tragedia.
Wstaje o 5.30. Abym umyła głowę i porządnie wysuszyła musiałabym wstać z godzinę - półtorej wcześniej. O nie, nie...

Dzięki za tip o poprawianiu fryzury nakremowanymi rękami. Parę dni temu mialam problem po wstaniu juz brałam za szczotkę, gdy pomyślałam i układaniu fryzury z kremem. Genialne.

Tylko mam problem z objętością. Przy twarzy mi sie masakrycznie puszą i nie słuchają się, dalej już jej masakryczny brak objętości. Macie na to pomysł? Kiedyś fryzjerka mi powiedziała, że to wina tego, że mam dużo włosów i są one cięzkie. Dlatego też ścinałam na krótko. Teraz jest wybór. Albo wymuszę na nich objętość, albo wracam do krótkich. W ciągu dnia przerzucę włosy do przodu, "przeczeszę" je palcami i to działa, ale przez godzinę.
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.

Edytowane przez pannaatopowa
Czas edycji: 2016-02-04 o 18:58
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-04, 20:34   #2770
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Sól w szamponie to trochę jakby zafundować włosom kąpiel w słonej wodzie - zjada kolor, może wypłukiwać keratynę (przy keratynowym prostowaniu odradzana), wysusza zawarta wysoko w składzie. Najlepszy szampon na ochronę koloru na przykład to na pewno taki bez soli Często demonizuje się SLS a to sól też często robi kuku. Sama jakoś od roku razem z chłopakiem nie stosujemy szamponów ze solą i jesteśmy mega zadowoleni, sporadycznie tylko używamy takiego z kwasem salicylowym co ma sól ale niżej w składzie.
Jeśli ma sie uwrażliwione włosy czy skórę głowy to warto taki szampon bez soli mieć. Mnie to przyszło do głowy po tym jak miałam stycznosć z dwoma szamponami napakowanymi solą i bardzo wysuszyły mi włosy i skórę no i okazało się że to wina soli, a tż miał wiecznie podrażnienia i strupki na głowie+duże przetłuszczanie.

pannaatopowa - może doproteinować włosy trzeba skoro objętości nie mają? Też mam sporo włosów i są dosć grube a od lat mają ładną objętość i dla mnie podstawą jest użycie protein co jakiś czas żeby włosy miały lepszą strukturę.

Edytowane przez Klaudenc
Czas edycji: 2016-02-04 o 20:38
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-04, 20:41   #2771
Soupir bordeaux
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 069
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Sól w szamponie to trochę jakby zafundować włosom kąpiel w słonej wodzie - zjada kolor, może wypłukiwać keratynę (przy keratynowym prostowaniu odradzana), wysusza zawarta wysoko w składzie. Najlepszy szampon na ochronę koloru na przykład to na pewno taki bez soli Często demonizuje się SLS a to sól też często robi kuku. Sama jakoś od roku razem z chłopakiem nie stosujemy szamponów ze solą i jesteśmy mega zadowoleni, sporadycznie tylko używamy takiego z kwasem salicylowym co ma sól ale niżej w składzie.
Jeśli ma sie uwrażliwione włosy czy skórę głowy to warto taki szampon bez soli mieć. Mnie to przyszło do głowy po tym jak miałam stycznosć z dwoma szamponami napakowanymi solą i bardzo wysuszyły mi włosy i skórę no i okazało się że to wina soli, a tż miał wiecznie podrażnienia i strupki na głowie+duże przetłuszczanie.

pannaatopowa - może doproteinować włosy trzeba skoro objętości nie mają? Też mam sporo włosów i są dosć grube a od lat mają ładną objętość i dla mnie podstawą jest użycie protein co jakiś czas żeby włosy miały lepszą strukturę.
Dziękuję za odpowiedź.
Ostatnio często mam problemy ze swędzącym skalpem, nawet jak umyję delikatnym szamponem czy odżywką, a nie nakładam na niego już żadnych olejów, podczas gdy kiedyś regularnie szła Sesa albo łopianowy z papryką. Może to wina szamponu...

Jak często używasz protein?
__________________
(06.15r.) - początek włosomaniactwa

Soupir bordeaux jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-04, 20:48   #2772
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Soupir bordeaux Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź.
Ostatnio często mam problemy ze swędzącym skalpem, nawet jak umyję delikatnym szamponem czy odżywką, a nie nakładam na niego już żadnych olejów, podczas gdy kiedyś regularnie szła Sesa albo łopianowy z papryką. Może to wina szamponu...

Jak często używasz protein?
Myję włosy co 3-4 dni to tak co 3 mycie mi starcza. Nie mam teraz swojej ulubionej odżywki proteinowej, normalnie to mogę nawet co mycie (przez lata tak robiłam) bo akurat bardzo mi to służy.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-04, 20:58   #2773
Soupir bordeaux
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 069
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Myję włosy co 3-4 dni to tak co 3 mycie mi starcza. Nie mam teraz swojej ulubionej odżywki proteinowej, normalnie to mogę nawet co mycie (przez lata tak robiłam) bo akurat bardzo mi to służy.
Mi proteiny bardzo służą, ale ciągle boję się ich za często używać, bo na każdym kroku się straszy przeproteinowaniem, więc nakładam je dopiero w ostatniej chwili, jak włosy są wygłodzone. Teraz zwiększyłam dawkę do 2 razy na tydzień i na razie jest ok, będę obserwować, tylko nie wiem po czym poznać, że trzeba jednak przestać ich używać zanim będą już przeproteinowane.
__________________
(06.15r.) - początek włosomaniactwa

Soupir bordeaux jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-04, 21:13   #2774
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Soupir bordeaux Pokaż wiadomość
Mi proteiny bardzo służą, ale ciągle boję się ich za często używać, bo na każdym kroku się straszy przeproteinowaniem, więc nakładam je dopiero w ostatniej chwili, jak włosy są wygłodzone. Teraz zwiększyłam dawkę do 2 razy na tydzień i na razie jest ok, będę obserwować, tylko nie wiem po czym poznać, że trzeba jednak przestać ich używać zanim będą już przeproteinowane.
Niby objawia się to suchością ale ja nie wiem bo nigdy nie przeproteinowałam włosów. Kiedyś tylko po produktach Dove miałam suche i splątane włosy i jak odstawiłam je to przeszło, ale one zawierają masę gliceryny i to na pewno wina tego była bo po latach spróbowałam znowu i efekt typowo po-glicerynowy.
Jesteśmy z tego samego miasta

Edytowane przez Klaudenc
Czas edycji: 2016-02-04 o 21:14
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-04, 21:25   #2775
Soupir bordeaux
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 069
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Niby objawia się to suchością ale ja nie wiem bo nigdy nie przeproteinowałam włosów. Kiedyś tylko po produktach Dove miałam suche i splątane włosy i jak odstawiłam je to przeszło, ale one zawierają masę gliceryny i to na pewno wina tego była bo po latach spróbowałam znowu i efekt typowo po-glicerynowy.
Jesteśmy z tego samego miasta
Dobra, co tam będę ryzykować. O jak miło!
__________________
(06.15r.) - początek włosomaniactwa

Soupir bordeaux jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-04, 22:17   #2776
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Przyszedł do mnie dzisiaj 'CHYAWANPRASH', mam nadzieję że wspomoże porost włosów a poza tym jest to fajna naturalna bomba witaminowa dla całego organizmu. Trzeba się ratować przed tym wypadaniem
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-04, 22:45   #2777
Soupir bordeaux
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 069
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Przyszedł do mnie dzisiaj 'CHYAWANPRASH', mam nadzieję że wspomoże porost włosów a poza tym jest to fajna naturalna bomba witaminowa dla całego organizmu. Trzeba się ratować przed tym wypadaniem
O czytałam gdzieś o tym ostatnio
Skład ma całkiem obiecujący, tylko zastanawia mnie w jaki sposób to jest wszystko zakonserwowane, żeby się nie okazało, że oprócz ziół, to solidna dawka chemii. Daj koniecznie znać, czy są efekty!
Ja też się biorę za wiosenne oczyszczanie organizmu, na włosach mam nadzieję to też się odbije.
__________________
(06.15r.) - początek włosomaniactwa

Soupir bordeaux jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-04, 23:00   #2778
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Soupir bordeaux Pokaż wiadomość
O czytałam gdzieś o tym ostatnio
Skład ma całkiem obiecujący, tylko zastanawia mnie w jaki sposób to jest wszystko zakonserwowane, żeby się nie okazało, że oprócz ziół, to solidna dawka chemii. Daj koniecznie znać, czy są efekty!
Ja też się biorę za wiosenne oczyszczanie organizmu, na włosach mam nadzieję to też się odbije.
To pewnie dopiero po 2 mscach będzie coś widać. No w sumie takie dżemowate rzeczy potrafią długo wytrzymać - moja mama kiedyś zrobiła dżem różany i po otwarciu jeszcze bardzo długo można było go jeść. W każdym razie wolę to niż jakieś tabletki z witaminami które niewiele mi dają - ostatnio jem takie różne zdrowe rzeczy typu nasiona dyni itd. i naprawdę są efekty w pracy organizmu, a gdyby włosy się wzmocniły to byłaby bajka bo mam przez hormony koszmarnie słabe i taki dżemik mnie niezwykle zaciekawił.
Ja oczyszczałam niedawno, mega się czuję ale nie wiem czy na włosy to wpływa, chyba tak bo od jakiegoś czasu z nimi lepiej.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-04, 23:13   #2779
Soupir bordeaux
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 069
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
To pewnie dopiero po 2 mscach będzie coś widać. No w sumie takie dżemowate rzeczy potrafią długo wytrzymać - moja mama kiedyś zrobiła dżem różany i po otwarciu jeszcze bardzo długo można było go jeść. W każdym razie wolę to niż jakieś tabletki z witaminami które niewiele mi dają - ostatnio jem takie różne zdrowe rzeczy typu nasiona dyni itd. i naprawdę są efekty w pracy organizmu, a gdyby włosy się wzmocniły to byłaby bajka bo mam przez hormony koszmarnie słabe i taki dżemik mnie niezwykle zaciekawił.
Ja oczyszczałam niedawno, mega się czuję ale nie wiem czy na włosy to wpływa, chyba tak bo od jakiegoś czasu z nimi lepiej.
Mmm domowy dżemik miód malina :-D smaka robisz, a ja od jutra słodyczy nie tykam
A czym oczyszczałaś? ja się dopiero przymierzam..
Ja tam zawsze zioła polecam, metody naturalne, im prościej tym lepiej. Jasne, niedość, że we wszystko nam teraz chemię pakują, to jeszcze suplementy brać...
Napewno wpłynie na te nowe co dopiero wyrosną :-D jak krew czysta to wszystko inne działa jak należy. Ja miałam skierowanie na badanie hormonów, ale zaganiana byłam i nie poszłam głupia.
__________________
(06.15r.) - początek włosomaniactwa

Soupir bordeaux jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-05, 00:06   #2780
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Soupir bordeaux Pokaż wiadomość
Mmm domowy dżemik miód malina :-D smaka robisz, a ja od jutra słodyczy nie tykam
A czym oczyszczałaś? ja się dopiero przymierzam..
Ja tam zawsze zioła polecam, metody naturalne, im prościej tym lepiej. Jasne, niedość, że we wszystko nam teraz chemię pakują, to jeszcze suplementy brać...
Napewno wpłynie na te nowe co dopiero wyrosną :-D jak krew czysta to wszystko inne działa jak należy. Ja miałam skierowanie na badanie hormonów, ale zaganiana byłam i nie poszłam głupia.
odpisałam tu
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post53733795
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-05, 05:58   #2781
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Przyszedł do mnie dzisiaj 'CHYAWANPRASH', mam nadzieję że wspomoże porost włosów a poza tym jest to fajna naturalna bomba witaminowa dla całego organizmu. Trzeba się ratować przed tym wypadaniem
Anwen ostatnio o tym pisała.. Gdzie kupowałas?
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-05, 10:16   #2782
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Anwen ostatnio o tym pisała.. Gdzie kupowałas?
Zamawiałam na ebayu z Indii, ale muszę zobaczyć czy w jakichś indyjskich sklepikach nie mają tego. Alinarose na swoim blogu pisała gdzie można kupić
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-05, 10:33   #2783
wikaa24
Rozeznanie
 
Avatar wikaa24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 645
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Dawno mnie tu nie było ale wracam z prośbą o pomoc. Przez kilka ostatnich lat zapuszczałam namiętnie włosy. W końcu mam je prawie do pasa a ja nadal nie jestem z nich zadowolona bo wyglądają na obciążone, loki nie są zbite lecz potargane, od głowy ulizane. Jak mam je ratować?
Miałam tak samo, wraz z długością przyszło obciążenie i fruwajki zamiast loków. Oglądając zdjęcia gdzie miałam włosy do stanika, łezka się w oku kręciła i
nie wierzyłam, że moje włosy się tak kręcą. Obicięłam 20 cm ale niestety to pomogło w bardzo małym stopniu- chyba po prostu mam za zdrowe włosy i już teraz ciężko będzie u nich że skrętem


Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Sól w szamponie to trochę jakby zafundować włosom kąpiel w słonej wodzie - zjada kolor, może wypłukiwać keratynę (przy keratynowym prostowaniu odradzana), wysusza zawarta wysoko w składzie. Najlepszy szampon na ochronę koloru na przykład to na pewno taki bez soli Często demonizuje się SLS a to sól też często robi kuku. Sama jakoś od roku razem z chłopakiem nie stosujemy szamponów ze solą i jesteśmy mega zadowoleni, sporadycznie tylko używamy takiego z kwasem salicylowym co ma sól ale niżej w składzie.
Jeśli ma sie uwrażliwione włosy czy skórę głowy to warto taki szampon bez soli mieć. Mnie to przyszło do głowy po tym jak miałam stycznosć z dwoma szamponami napakowanymi solą i bardzo wysuszyły mi włosy i skórę no i okazało się że to wina soli, a tż miał wiecznie podrażnienia i strupki na głowie+duże przetłuszczanie.

pannaatopowa - może doproteinować włosy trzeba skoro objętości nie mają? Też mam sporo włosów i są dosć grube a od lat mają ładną objętość i dla mnie podstawą jest użycie protein co jakiś czas żeby włosy miały lepszą strukturę.
Dokładnie, u mnie ta sól zrobiła to samo :/
wikaa24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-05, 10:48   #2784
Soupir bordeaux
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 069
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez wikaa24 Pokaż wiadomość
Miałam tak samo, wraz z długością przyszło obciążenie i fruwajki zamiast loków. Oglądając zdjęcia gdzie miałam włosy do stanika, łezka się w oku kręciła i
nie wierzyłam, że moje włosy się tak kręcą. Obicięłam 20 cm ale niestety to pomogło w bardzo małym stopniu- chyba po prostu mam za zdrowe włosy i już teraz ciężko będzie u nich że skrętem




Dokładnie, u mnie ta sól zrobiła to samo :/
Znam to. Jak miałam zniszczone włosy to kreciły się jak szalone, same spiralki. Jak zaczęłam o nie dbać to na początku prawie odpuściłam bo jak to jest, że ja się staram, odżywiam a one przestają się kręcić. Potem okazało się, że one po prostu zmieniły porowatość. Teraz młode włosy przy głowie mam całkowicie proste, a od polowy falowane. Przyzwyczaiłam się.
__________________
(06.15r.) - początek włosomaniactwa

Soupir bordeaux jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-05, 10:49   #2785
wikaa24
Rozeznanie
 
Avatar wikaa24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 645
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Soupir bordeaux Pokaż wiadomość
Znam to. Jak miałam zniszczone włosy to kreciły się jak szalone, same spiralki. Jak zaczęłam o nie dbać to na początku prawie odpuściłam bo jak to jest, że ja się staram, odżywiam a one przestają się kręcić. Potem okazało się, że one po prostu zmieniły porowatość. Teraz młode włosy przy głowie mam całkowicie proste, a od polowy falowane. Przyzwyczaiłam się.
Ja też muszę, choć ciężko mi idzie i chodzę non stop w koczkach/ kitkach. I za każdym razem jak na nie narzekam to chłopak się śmieje, żebym je znów zniszczyła i będzie po problemie :p
wikaa24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-05, 10:58   #2786
Soupir bordeaux
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 069
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez wikaa24 Pokaż wiadomość
Ja też muszę, choć ciężko mi idzie i chodzę non stop w koczkach/ kitkach. I za każdym razem jak na nie narzekam to chłopak się śmieje, żebym je znów zniszczyła i będzie po problemie :p
Hahahaha wiesz, że przez moment już też to rozwarzałam?
Ja też często chodzę w spiętych, ale to przez tryb życia głównie.
Na początku wiele osób mi radziło, żeby poznać całkowicie metodę CG i ja świrowałam z żelem lnianym (który kompletnie się u mnie nie sprawdził) i innymi bajerami, ale i tak niewiele to dawało. W końcu dostosowałam pielęgnację pod fale i jestem zadowolona.
A koszulkowałaś włosy? Ja nadal to robię po każdym myciu, mają wtedy kształt i więcej objętości, niekoniecznie loki.
__________________
(06.15r.) - początek włosomaniactwa

Soupir bordeaux jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-05, 11:17   #2787
elunka88
Zakorzenienie
 
Avatar elunka88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 13 212
GG do elunka88
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Mam, ostatnio wrzucałam w innym temacie

https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...6&d=1454066408
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...1&d=1454066408
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...6&d=1454066408
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...1&d=1454066408

W różnych oświetleniach, bo akurat chciałam uchwycić mój naturalny kolor, ale mniej więcej widać, jakiej długości jest odrost - tak za połowę ucha zaczyna sięgać.
Super masz kolor!!
Cytat:
Napisane przez pannaatopowa Pokaż wiadomość
Wstaje o 5.30. Abym umyła głowę i porządnie wysuszyła musiałabym wstać z godzinę - półtorej wcześniej. O nie, nie...

Dzięki za tip o poprawianiu fryzury nakremowanymi rękami. Parę dni temu mialam problem po wstaniu juz brałam za szczotkę, gdy pomyślałam i układaniu fryzury z kremem. Genialne.
Dlatego ja zawsze wychodzę do pracy z mokrymi lekko 30 min w aucie schną a potem jeszcze w biurze trochę

Cytat:
Napisane przez Soupir bordeaux Pokaż wiadomość
D

Jak często używasz protein?
Nie do mnie, ale ja często co mycie - 2-3 razy w tygodniu
__________________
Mikołajek
26.02.2014



Obudził mnie trzepot skrzydeł
Wyjrzałam przez okno
Na parapecie zostało
Białe piórko -
Pamiątka po Tobie
Mój Aniołku

01.12.2012 [*]
elunka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-05, 11:20   #2788
Soupir bordeaux
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 069
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez elunka88 Pokaż wiadomość
Super masz kolor!!
Dlatego ja zawsze wychodzę do pracy z mokrymi lekko 30 min w aucie schną a potem jeszcze w biurze trochę

Nie do mnie, ale ja często co mycie - 2-3 razy w tygodniu
Hmm to zdecydowanie zwiększam dawkę do 2 razy w tygodniu będę obserwować, a masz jakiś sposób, żeby wiedzieć, że włosy mają dość protein a nie są jeszcze przeproteinowane?
__________________
(06.15r.) - początek włosomaniactwa

Soupir bordeaux jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-05, 11:21   #2789
wikaa24
Rozeznanie
 
Avatar wikaa24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 645
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Soupir bordeaux Pokaż wiadomość
Hahahaha wiesz, że przez moment już też to rozwarzałam?
Ja też często chodzę w spiętych, ale to przez tryb życia głównie.
Na początku wiele osób mi radziło, żeby poznać całkowicie metodę CG i ja świrowałam z żelem lnianym (który kompletnie się u mnie nie sprawdził) i innymi bajerami, ale i tak niewiele to dawało. W końcu dostosowałam pielęgnację pod fale i jestem zadowolona.
A koszulkowałaś włosy? Ja nadal to robię po każdym myciu, mają wtedy kształt i więcej objętości, niekoniecznie loki.
Chodzi Ci o odgniatanie po żelu z nadmiaru wody? Czy o wiązaniu turbana z koszulki? Kiedyś moim hitem był biowax proteinowy + żel z Lidla, zostawione do schnięcia same sobie były idealnie zdefiniowane. Teraz po żelu są takie matowe i jakby przypylone, nadal niezbite, następnego dnia już wgl jest masakra i gniazdo.

Zrezygnowałam z żeli i pianek całkowicie, w sumie nic z nimi nie robiłam dłuższy czas bo nic im nie leżało, przestały lubic maski i na wszystko reagują obciążeniem (gdzie te czasy gdzie używałam 2 łyżek odżywki...)

Teraz tylko minimum odżywki żeby dało się rozczesać (a i tak są lejące i mocno dociążone) + żel aloesowy, silikonu na końcówki
wikaa24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-05, 11:32   #2790
Soupir bordeaux
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 069
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez wikaa24 Pokaż wiadomość
Chodzi Ci o odgniatanie po żelu z nadmiaru wody? Czy o wiązaniu turbana z koszulki? Kiedyś moim hitem był biowax proteinowy + żel z Lidla, zostawione do schnięcia same sobie były idealnie zdefiniowane. Teraz po żelu są takie matowe i jakby przypylone, nadal niezbite, następnego dnia już wgl jest masakra i gniazdo.

Zrezygnowałam z żeli i pianek całkowicie, w sumie nic z nimi nie robiłam dłuższy czas bo nic im nie leżało, przestały lubic maski i na wszystko reagują obciążeniem (gdzie te czasy gdzie używałam 2 łyżek odżywki...)

Teraz tylko minimum odżywki żeby dało się rozczesać (a i tak są lejące i mocno dociążone) + żel aloesowy, silikonu na końcówki
Chodzi mi o plopping czy jak to się tam z angielska nazywało. Chodzę w tym zanim jeszcze pójdę spać, bo za bardzo mnie to ciśnie w głowę żeby spokojnie usnąć. Ale włosy w bawełnianą koszulkę oczywiście też odciskam.
Ja po żelu mam niby jakieś loki ale bardziej strąki które robią mi jakieś niekontrolowane przedziałki na głowie i nawet jak to przy głowie tylko rozczeszę to i tak włosy są zupełnie nijakie i od polowy bez objętości.
__________________
(06.15r.) - początek włosomaniactwa

Soupir bordeaux jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-03 12:42:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:37.