Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :) - Strona 110 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-10, 18:30   #3271
magdowe
Zadomowienie
 
Avatar magdowe
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1 011
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Majka już chyba pisałam za Cię nienawidzę;-) jak możesz wstawiać takie pyszności jak człowiek próbuje wytrzymać na diecie. Dostałam slinotoku
magdowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 18:45   #3272
sandeo
Zadomowienie
 
Avatar sandeo
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 1 254
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez magdowe Pokaż wiadomość
Majka już chyba pisałam za Cię nienawidzę;-) jak możesz wstawiać takie pyszności jak człowiek próbuje wytrzymać na diecie. Dostałam slinotoku

To tak jak ja zapijam to zieloną herbatką
__________________
sandeo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 18:53   #3273
Jess922
Zakorzenienie
 
Avatar Jess922
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 4 093
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Dziewczyny jak to jest z pitami i zwrotem podatku jak sie ma dziecko? Łukasza zawsze rozliczala firmowa ksiegowa, a teraz dala mu, zeby sie sam rozliczyl bo niby sa jakies ulgi na dziecko?

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
__________________
Synek
Jess922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 18:56   #3274
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez Kitsi Pokaż wiadomość
Można, to jest specjalna pasta dla niemowląt

Kupiłam tutaj https://www.shop-dent.pl/pl_PL/p/ROC...-lat-35ml/1127

Tyle że stacjonarnie, w Wwa mają punkty sprzedaży i jeden jest akurat blisko mnie

---------- Dopisano o 19:22 ---------- Poprzedni post napisano o 19:21 ----------

Majka jadłabym, ale niestety trzymam twardo ze nie jem słodyczy w dni inne niż poniedziałek zobaczę ile wytrzymam jak Wy tutaj takie pyszności wrzucacie

---------- Dopisano o 19:25 ---------- Poprzedni post napisano o 19:22 ----------

Kasperka, a szczoteczkę mamy MAM Baby, też bardzo fajna, ale z ROCS tez maja fajną i czaję sie czy by ńie zakupić

Dzieki
Juz spr i u nas moge ta paste tez kupic
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 18:59   #3275
MsLullaby
Zakorzenienie
 
Avatar MsLullaby
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 573
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
Super, dzwoni Tz że jest gdzieś na podhalu auto się zepsuło, czeka na mechanika i nie zdąży wrócić do domu bo mu się czas skończy. Rewelacja. K! Jak on nie zmieni tej pracy to ja psychicznie się wykończe.

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:43 ----------



A mięsko i rybkę już je tak?
Pytam bo zastanawiam się czy my tylko mamy tak ostrożny jadlospis z racji alergii czy o co kaman...
U nas tez słabo w tym temacie.
Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy Wasze maluszki tez latały na brzuszku samolotem ? dzis zaczęła tak "latac", ręce jak skrzydła i zaciesz. Oprócz tego próbuje sie coraz bardziej bujać na boki jak jest na brzuszku...
Taak normalny etap przed pełzaniem
Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jest tak wogóle króliczek w słoiczku?
W Polsce jest na bank w uk oczywiście nie ma, za to szpinak z pieprzem i serem lub np słoiczek banana z sokiem cytrynowym jest oczywiście i to od czwartego miesiąca
Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
Ufff w koncu siadlam. Adam spi na noc od 17:20 nie robie juz nic!

Roxi te buleczki to tak:

Drożdże rozpuszczam w 1i1/2 szklanki ciepłej wody, daje szczyptę soli i łyżeczkę cukru. W garnku. Dosypuje mąki i wyrabiam. Ma być takie w miarę lepiace się. Odkladam do wyrosniecia a górę posypuje lekko mąka żeby sie nie zeschla.
5zoltek, 1jajko i cukier (tu juz w zależności jak słodkie chcesz i jaki dżem dasz czy slodki czy mniej slodki- ja sypie na oko gdzieś 4-5lyzek) mieszam w miseczce, dodaje do wyrosnietego ciasta i wyrabiam. Dosypac będzie trzeba maki by znów było lekko lepiace tylko. Znowu odlozyc do wyrosniecia a gore posypac mąka zeby nie zeschlo sie.
Roztapiam masło... I tez na oko. 3/4 kostki mniej więcej do konsystencji śmietany.
Dodaje do wyrosnuetego ciasta i wyrabiam dosypujac trochę mąki tak by ciut sie lepilo. I znów do wyrosniecia i zasypac lekko mąka.
Gdy ciasto wyrosnie wyrabiam je kolejny raz. Im dłużej tym lepiej. Wtlacza sie powietrze itd.
Formuje z niego 4kulki lub 5. W zależności ile różnych rodzai chcesz zrobic.
Kulkę walkuje na okrągło, grubość jak ciasto na pizze, nawet cieniej. Po rozwalkowaniu caly okrąg smaruje powidlami i skladam w pół. Po długości tnę paski szerokość jak tam chcesz. 3-5cm... Zwijasz jak ci wyjdzie, rozyczke, albo jak na rogala i potem podwijasz do góry. Co nie zrobisz to i tak wyjdzie.
Kładziesz na blachę, górę trzeba posmarowac rozmieszanym zoltkiem z odrobiną wody i do pieca 220stopni z termoobiegiem. Nie wiem ile czasu... Tak jak juz zlapie kolorek to jeszcze chwila i jak ładnie odchodzi drewnianą łyżką to już dobre.
Nie robią się twarde na drugi dzień?
__________________
Bartuś
9.09.2013

Adrianek
30.07.2015
MsLullaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 19:00   #3276
magdowe
Zadomowienie
 
Avatar magdowe
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1 011
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez Jess922 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak to jest z pitami i zwrotem podatku jak sie ma dziecko? Łukasza zawsze rozliczala firmowa ksiegowa, a teraz dala mu, zeby sie sam rozliczyl bo niby sa jakies ulgi na dziecko?

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
Na dziecko można odliczyć bodajże 1200 zł. My możemy odliczyć Nie całą kwotę tylko od tego miesiąca co się dziecko urodziło.
magdowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 19:06   #3277
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez MsLullaby Pokaż wiadomość
U nas tez słabo w tym temacie.

Taak normalny etap przed pełzaniem

W Polsce jest na bank w uk oczywiście nie ma, za to szpinak z pieprzem i serem lub np słoiczek banana z sokiem cytrynowym jest oczywiście i to od czwartego miesiąca

Nie robią się twarde na drugi dzień?

kasperka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-10, 19:07   #3278
Jess922
Zakorzenienie
 
Avatar Jess922
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 4 093
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez magdowe Pokaż wiadomość
Na dziecko można odliczyć bodajże 1200 zł. My możemy odliczyć Nie całą kwotę tylko od tego miesiąca co się dziecko urodziło.
Czyli i tak niezle, niech daja pisowcy

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
__________________
Synek
Jess922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 19:15   #3279
roxana_lu
Zakorzenienie
 
Avatar roxana_lu
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 486
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Dziewczyny, jaka ze mnie durna matka... była lekarka, fakt - na oczka zmieniła kropelki i ma nadzieje, ze bedzie dobrze... Ale znalazłam powód takich zachowań mojego dziecka... Ma całe gardełko czerwone dostała bactrim, mam nadzieje, ze jej przejdzie po nim.

---------- Dopisano o 20:12 ---------- Poprzedni post napisano o 20:11 ----------

Tak, odlicza sie na dziecko. My powinnismy całość za juniora i za Julke od sierpnia.

---------- Dopisano o 20:15 ---------- Poprzedni post napisano o 20:12 ----------

Aaaaa i jeszcze jedno. Pisałam o samolotach Julki. Była lekarka, oczywiście jak zawsze musiała ja od stop do głów pooglądać, wskoczyły na matę i ćwiczą. Na co za chwilkę Julka na brzuszku leży, my patrzymy z lekarka a ona poszła normalnie do przodu! Nie wiem jak to zrobiła, nie mam bladego pojęcia bo tu rozmawiałyśmy z lekarka a naraz Julka sie przemieszcza w przód. Ja nie chciałam az wierzyć na co lekarka mowi ze ona tez to widziała. Normalnie sie na rekach do przodu podciągala.
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Synuś i Córcia
roxana_lu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 19:20   #3280
suonko2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 914
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
kasperka Jedynie tak jak Kasia napisała - jako potrawka, nie ma jednoskladnikowego słoiczka z królikiem (chyba). A dziwne bo indyk jest... Ja kupuje z bobovity lub gerbera

----
Ale jajaaaaa! Julka ma 3 drzemkę, uwaga... Od 13:50 i spi dalej! Na szczescie udało mi sie ubłagać znajoma, zeby mi juniora odebrala ze szkoły to nie musiałam jej budzić. Za chwile lekarka ma przyjechać wiec i tak pewnie zaraz wstanie. I dodam najwazniejsze... Na rekach usnęła, odłożyłam do łóżeczka i tak spi


Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
A ja zapraszam na drożdżóweczki. Z powidlami sliwkowymi, dżemem truskawkowym lub marmolada wiśniowa... Kolejna porcja w piecu więc wystarczy dla wszystkich


Cytat:
Napisane przez moniska139 Pokaż wiadomość
A bebovita jest u Ci ebie? Tż siostra mi z Austrii je przywozila i były z mięsem.

Może wróciła na właściwe tory?

Majka jakie pyszności u mnie się z wczoraj aż jedna babeczka ostała dla tż. Dziś matki boskiej pienieżnej wiec wiecie


Cytat:
Napisane przez Kitsi Pokaż wiadomość
Wiesz, ja sie cały czas głowie, jak to jest ze on chodzi spac na noc juz. Dlaczego nie budzi sie tak jak po drzemce? Nie rozumiem, ale skoro chce tak chodzić spac, to przecież nie będę go budziła.

Jejejej zrobie chyba jabłecznik na zimno na biszkopcie idę zaraz upieke biszkopt
Proszę przepis

Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
Ufff w koncu siadlam. Adam spi na noc od 17:20 nie robie juz nic!

Roxi te buleczki to tak:

Drożdże rozpuszczam w 1i1/2 szklanki ciepłej wody, daje szczyptę soli i łyżeczkę cukru. W garnku. Dosypuje mąki i wyrabiam. Ma być takie w miarę lepiace się. Odkladam do wyrosniecia a górę posypuje lekko mąka żeby sie nie zeschla.
5zoltek, 1jajko i cukier (tu juz w zależności jak słodkie chcesz i jaki dżem dasz czy slodki czy mniej slodki- ja sypie na oko gdzieś 4-5lyzek) mieszam w miseczce, dodaje do wyrosnietego ciasta i wyrabiam. Dosypac będzie trzeba maki by znów było lekko lepiace tylko. Znowu odlozyc do wyrosniecia a gore posypac mąka zeby nie zeschlo sie.
Roztapiam masło... I tez na oko. 3/4 kostki mniej więcej do konsystencji śmietany.
Dodaje do wyrosnuetego ciasta i wyrabiam dosypujac trochę mąki tak by ciut sie lepilo. I znów do wyrosniecia i zasypac lekko mąka.
Gdy ciasto wyrosnie wyrabiam je kolejny raz. Im dłużej tym lepiej. Wtlacza sie powietrze itd.
Formuje z niego 4kulki lub 5. W zależności ile różnych rodzai chcesz zrobic.
Kulkę walkuje na okrągło, grubość jak ciasto na pizze, nawet cieniej. Po rozwalkowaniu caly okrąg smaruje powidlami i skladam w pół. Po długości tnę paski szerokość jak tam chcesz. 3-5cm... Zwijasz jak ci wyjdzie, rozyczke, albo jak na rogala i potem podwijasz do góry. Co nie zrobisz to i tak wyjdzie.
Kładziesz na blachę, górę trzeba posmarowac rozmieszanym zoltkiem z odrobiną wody i do pieca 220stopni z termoobiegiem. Nie wiem ile czasu... Tak jak juz zlapie kolorek to jeszcze chwila i jak ładnie odchodzi drewnianą łyżką to już dobre.
Ile drożdży?

Cytat:
Napisane przez Jess922 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak to jest z pitami i zwrotem podatku jak sie ma dziecko? Łukasza zawsze rozliczala firmowa ksiegowa, a teraz dala mu, zeby sie sam rozliczyl bo niby sa jakies ulgi na dziecko?

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
Tak 1100 z hakiem za cały rok, od sierpnia proporcjonalnie za 3-4 m-ce

Cytat:
Napisane przez magdowe Pokaż wiadomość
Na dziecko można odliczyć bodajże 1200 zł. My możemy odliczyć Nie całą kwotę tylko od tego miesiąca co się dziecko urodziło.
właśnie

---------- Dopisano o 20:20 ---------- Poprzedni post napisano o 20:17 ----------

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jaka ze mnie durna matka... była lekarka, fakt - na oczka zmieniła kropelki i ma nadzieje, ze bedzie dobrze... Ale znalazłam powód takich zachowań mojego dziecka... Ma całe gardełko czerwone dostała bactrim, mam nadzieje, ze jej przejdzie po nim.

---------- Dopisano o 20:12 ---------- Poprzedni post napisano o 20:11 ----------

Tak, odlicza sie na dziecko. My powinnismy całość za juniora i za Julke od sierpnia.

---------- Dopisano o 20:15 ---------- Poprzedni post napisano o 20:12 ----------

Aaaaa i jeszcze jedno. Pisałam o samolotach Julki. Była lekarka, oczywiście jak zawsze musiała ja od stop do głów pooglądać, wskoczyły na matę i ćwiczą. Na co za chwilkę Julka na brzuszku leży, my patrzymy z lekarka a ona poszła normalnie do przodu! Nie wiem jak to zrobiła, nie mam bladego pojęcia bo tu rozmawiałyśmy z lekarka a naraz Julka sie przemieszcza w przód. Ja nie chciałam az wierzyć na co lekarka mowi ze ona tez to widziała. Normalnie sie na rekach do przodu podciągala.
Czołga się? Mój się w ten sposób wszędzie przemieści

Mnie nikt nie przebije z głupotą. Młody miał w sobotę cały dzień stan podgorączkowy, myślę sobie pewnie go coś nabiera, w nocy 38 - no to na bank chory. Niedziela nic - co trzydniówka????? Poniedziałek nic - hmmm No i dziś już wiem - 2 zęby na dole
__________________
suonko2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 19:25   #3281
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez magdowe Pokaż wiadomość
Majka już chyba pisałam za Cię nienawidzę;-) jak możesz wstawiać takie pyszności jak człowiek próbuje wytrzymać na diecie. Dostałam slinotoku
Co ty. Jak dasz 4 łyżki cukru na 20 drozdzowek to nie ma tragedii chyba.





Cytat:
Napisane przez Jess922 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak to jest z pitami i zwrotem podatku jak sie ma dziecko? Łukasza zawsze rozliczala firmowa ksiegowa, a teraz dala mu, zeby sie sam rozliczyl bo niby sa jakies ulgi na dziecko?

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka



ok 91zl ciut ponad za kazdy miesiąc


Cytat:
Napisane przez suonko2 Pokaż wiadomość












Proszę przepis



Ile drożdży?



Tak 1100 z hakiem za cały rok, od sierpnia proporcjonalnie za 3-4 m-ce



właśnie

---------- Dopisano o 20:20 ---------- Poprzedni post napisano o 20:17 ----------



Czołga się? Mój się w ten sposób wszędzie przemieści

Mnie nikt nie przebije z głupotą. Młody miał w sobotę cały dzień stan podgorączkowy, myślę sobie pewnie go coś nabiera, w nocy 38 - no to na bank chory. Niedziela nic - co trzydniówka????? Poniedziałek nic - hmmm No i dziś już wiem - 2 zęby na dole
Drożdże świeże kupuje pakowane po dwie kostki. Jedna kostka jest na 0,5-1kg mąki. To na ten przepis 1 kostka.
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-10, 19:30   #3282
roxana_lu
Zakorzenienie
 
Avatar roxana_lu
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 486
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez suonko2 Pokaż wiadomość
























Proszę przepis







Ile drożdży?







Tak 1100 z hakiem za cały rok, od sierpnia proporcjonalnie za 3-4 m-ce







właśnie

---------- Dopisano o 20:20 ---------- Poprzedni post napisano o 20:17 ----------





Czołga się? Mój się w ten sposób wszędzie przemieści



Mnie nikt nie przebije z głupotą. Młody miał w sobotę cały dzień stan podgorączkowy, myślę sobie pewnie go coś nabiera, w nocy 38 - no to na bank chory. Niedziela nic - co trzydniówka????? Poniedziałek nic - hmmm No i dziś już wiem - 2 zęby na dole

Julka wczesniej posuwała sie w tył a dzis normalnie ręce do przodu i ciagla całe ciałko. I tak zrobiła chyba 3 razy.
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Synuś i Córcia
roxana_lu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 19:34   #3283
Kitsi
Zadomowienie
 
Avatar Kitsi
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 129
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez suonko2 Pokaż wiadomość












Proszę przepis



Ile drożdży?



Tak 1100 z hakiem za cały rok, od sierpnia proporcjonalnie za 3-4 m-ce



właśnie

---------- Dopisano o 20:20 ---------- Poprzedni post napisano o 20:17 ----------



Czołga się? Mój się w ten sposób wszędzie przemieści

Mnie nikt nie przebije z głupotą. Młody miał w sobotę cały dzień stan podgorączkowy, myślę sobie pewnie go coś nabiera, w nocy 38 - no to na bank chory. Niedziela nic - co trzydniówka????? Poniedziałek nic - hmmm No i dziś już wiem - 2 zęby na dole
Biszkopt z tego przepisu:
Biszkopt: (rant średnica 20 cm)
4 jajka
80 g cukru
90 g mąki pszennej
30 g mąki ziemniaczanej
1 opakowanie cukru waniliowego
Ubić jajka z cukrem i cukrem waniliowym „do białości”. Mąkę ziemniaczaną zmieszać z mąką pszenną i przesiać. Ubite jajka zdjąć z maszyny i stopniowo wsypywać do nich mąkę cały czas ręcznie mieszając.
Gotową masę przełożyć do tortownicy i piec w piecu o temp. 160ºC przez 40 min.

i na to jabłka w garnku tak jak na szarlotkę i jak ostygną dodaje żelatyny. Opcja deluxe jest jeszcze z bita śmietana z żelatyna na samej gorze


Jednak sie wstrzymałam, nie bede żarła, zrobie w niedziele,bedzie na poniedziałek

---------- Dopisano o 20:34 ---------- Poprzedni post napisano o 20:33 ----------

Gratulacje dla Julci

Dobrze ze juz wiadomo co było przyczyna jej wyskoków
__________________
synuś mamusi <3
Kitsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 19:35   #3284
Ambiwalentna29
Wtajemniczenie
 
Avatar Ambiwalentna29
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jaka ze mnie durna matka... była lekarka, fakt - na oczka zmieniła kropelki i ma nadzieje, ze bedzie dobrze... Ale znalazłam powód takich zachowań mojego dziecka... Ma całe gardełko czerwone dostała bactrim, mam nadzieje, ze jej przejdzie po nim.

---------- Dopisano o 20:12 ---------- Poprzedni post napisano o 20:11 ----------

Tak, odlicza sie na dziecko. My powinnismy całość za juniora i za Julke od sierpnia.

---------- Dopisano o 20:15 ---------- Poprzedni post napisano o 20:12 ----------

Aaaaa i jeszcze jedno. Pisałam o samolotach Julki. Była lekarka, oczywiście jak zawsze musiała ja od stop do głów pooglądać, wskoczyły na matę i ćwiczą. Na co za chwilkę Julka na brzuszku leży, my patrzymy z lekarka a ona poszła normalnie do przodu! Nie wiem jak to zrobiła, nie mam bladego pojęcia bo tu rozmawiałyśmy z lekarka a naraz Julka sie przemieszcza w przód. Ja nie chciałam az wierzyć na co lekarka mowi ze ona tez to widziała. Normalnie sie na rekach do przodu podciągala.
u nas bactrim pomógł kiedyś to taki pólantybiotyk oby zadziałał
__________________
moi chłopcy...:
Ambiwalentna29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 19:37   #3285
suonko2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 914
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez Kitsi Pokaż wiadomość
Biszkopt z tego przepisu:
Biszkopt: (rant średnica 20 cm)
4 jajka
80 g cukru
90 g mąki pszennej
30 g mąki ziemniaczanej
1 opakowanie cukru waniliowego
Ubić jajka z cukrem i cukrem waniliowym „do białości”. Mąkę ziemniaczaną zmieszać z mąką pszenną i przesiać. Ubite jajka zdjąć z maszyny i stopniowo wsypywać do nich mąkę cały czas ręcznie mieszając.
Gotową masę przełożyć do tortownicy i piec w piecu o temp. 160ºC przez 40 min.

i na to jabłka w garnku tak jak na szarlotkę i jak ostygną dodaje żelatyny. Opcja deluxe jest jeszcze z bita śmietana z żelatyna na samej gorze


Jednak sie wstrzymałam, nie bede żarła, zrobie w niedziele,bedzie na poniedziałek

---------- Dopisano o 20:34 ---------- Poprzedni post napisano o 20:33 ----------

Gratulacje dla Julci

Dobrze ze juz wiadomo co było przyczyna jej wyskoków
__________________
suonko2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 19:38   #3286
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
Julka wczesniej posuwała sie w tył a dzis normalnie ręce do przodu i ciagla całe ciałko. I tak zrobiła chyba 3 razy.
Super dzielna Jula
I zdrówka życzę ksiezniczce malutkiej.
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 19:49   #3287
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
Julka wczesniej posuwała sie w tył a dzis normalnie ręce do przodu i ciagla całe ciałko. I tak zrobiła chyba 3 razy.

Gratulacje dla Julci

Roxi, jaki rozmiar piżamek z Nexta ma teraz Julcia ?
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 19:52   #3288
roxana_lu
Zakorzenienie
 
Avatar roxana_lu
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 486
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez Ambiwalentna29 Pokaż wiadomość
u nas bactrim pomógł kiedyś to taki pólantybiotyk oby zadziałał


Juniorowi ratował zawsze dupke jak był chory. Rzadko było potrzebne cos mocniejszego. (No dobra, prawda tez jest taka, ze junior w ogole rzadko chorował :P)



---
Dziękujemy dziewczyny
Nawet nie wiecie jak takie cos cieszy... Wasze maluchy juz takie mobilne sa a Julka jak sie ja położyło tak lezala... A tu taki wyczyn

---------- Dopisano o 20:52 ---------- Poprzedni post napisano o 20:51 ----------

Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość
Gratulacje dla Julci

Roxi, jaki rozmiar piżamek z Nexta ma teraz Julcia ?

Yyyyyyy/... 62-68 ale wyrasta :/ musze wlasnie zamówić cos większego... I tak mysle, ze chyba jutro jak na wyjazd chciałabym zeby doszło dzięki za przypomnienie
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Synuś i Córcia
roxana_lu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 19:59   #3289
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
Juniorowi ratował zawsze dupke jak był chory. Rzadko było potrzebne cos mocniejszego. (No dobra, prawda tez jest taka, ze junior w ogole rzadko chorował :P)



---
Dziękujemy dziewczyny
Nawet nie wiecie jak takie cos cieszy... Wasze maluchy juz takie mobilne sa a Julka jak sie ja położyło tak lezala... A tu taki wyczyn

---------- Dopisano o 20:52 ---------- Poprzedni post napisano o 20:51 ----------




Yyyyyyy/... 62-68 ale wyrasta :/ musze wlasnie zamówić cos większego... I tak mysle, ze chyba jutro jak na wyjazd chciałabym zeby doszło dzięki za przypomnienie


Mam juz 8 piżamek w koszyku, buciki i oglądam dalej
Nie wiem jako rozmiar wziasc, bo na teraz mam tyle pizamek, ze wystarczy
80-86 chcialam wziasc, ale pewnie wielkie beda, bo one troche wieksze wypadaja
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-10, 20:11   #3290
Ambiwalentna29
Wtajemniczenie
 
Avatar Ambiwalentna29
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość
Mam juz 8 piżamek w koszyku, buciki i oglądam dalej
Nie wiem jako rozmiar wziasc, bo na teraz mam tyle pizamek, ze wystarczy
80-86 chcialam wziasc, ale pewnie wielkie beda, bo one troche wieksze wypadaja
większe wypadają? U nas jakby mniejsze

podobajaą mi się spiochy w jajka
__________________
moi chłopcy...:
Ambiwalentna29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 20:14   #3291
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez Ambiwalentna29 Pokaż wiadomość
większe wypadają? U nas jakby mniejsze



podobajaą mi się spiochy w jajka


Sama nie wiem

Te w jajka mam też w koszyku
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 20:43   #3292
Ambiwalentna29
Wtajemniczenie
 
Avatar Ambiwalentna29
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość
Sama nie wiem

Te w jajka mam też w koszyku
ja body z krótkim potrzebuję i kurtkę dla Boryska> . które body z krótkim byś wzieła? te spiochy w jaja chyba wezmę też
__________________
moi chłopcy...:
Ambiwalentna29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 20:50   #3293
Kitsi
Zadomowienie
 
Avatar Kitsi
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 129
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Tez potrzebuje body z krótkim! Ale w Next mi sie nie podobają szukam chyba sama niewiem czego
Piżamki w Next śliczne, ale niestety ja uważam sie sa za grube. Gdyby były z normalnej bawełny, a one sa jakies takie mięsiste,grube, za ciepłe jak na moje dziecko i warunki w mieszkaniu (zawsze mam koło 22st) sama śpię w koszulce na ramiączkach.
__________________
synuś mamusi <3
Kitsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 20:56   #3294
asienka_182
Rozeznanie
 
Avatar asienka_182
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 887
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)



Ostatnio mnie nie było bo albo nie mogłam się coś wbić albo Zuzia miała marudy... teraz jeszcze rodziców wyslalysmy z siostrą do Krakowa z okazji 25 rocznicy ślubu bo nigdy tam nie byli a ja zostałam sama z Zuzia i dwu letnią córka siostry no i siostra po operacji kolana tak ze leżała i wszystko na mojej głowie.. ledwo dałam radę i wieczorem podałam jak kawka... już was nie nadrobie bo szczerze powiem że nie dam rady

Zuzi wkoncu przeszedł katar a miala prawie dwa tygodnie...

Co do nexta to dostałam właśnie katalog i na pewno zamówię Zuzi te jasne jeansy i ogrodniczki a dalej jeszcze nie wiem
asienka_182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 20:57   #3295
Ambiwalentna29
Wtajemniczenie
 
Avatar Ambiwalentna29
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez Kitsi Pokaż wiadomość
Tez potrzebuje body z krótkim! Ale w Next mi sie nie podobają szukam chyba sama niewiem czego
Piżamki w Next śliczne, ale niestety ja uważam sie sa za grube. Gdyby były z normalnej bawełny, a one sa jakies takie mięsiste,grube, za ciepłe jak na moje dziecko i warunki w mieszkaniu (zawsze mam koło 22st) sama śpię w koszulce na ramiączkach.
no bo to prawda z trojpaka podoba mi się np jedna sztuka już najładniejsze chyba ten 5 ciopak błękitny next ma grube niektóre pidzamki, moj Tymek się w jednych poci,że musiałam już odłożyć a mamy 19 C w sypialni
__________________
moi chłopcy...:
Ambiwalentna29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 21:01   #3296
Kitsi
Zadomowienie
 
Avatar Kitsi
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 129
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Ja kupiłam fajne body i piżamki w zarze i jestem bardzo zadowolona.
Z nexta miałam jedna piżamkę, założyłam Jaśkowi moze 3 razy bo wlasnie taka grubaśna, ubrałam mu na spacery pod kombinezon (jak wiedziałam ze nigdzie nie bede go rozbierała ) w domu zdecydowanie za ciepła była.

A, lubiłam jeszcze piżamkę z hm, taki rampers mieliśmy w dinozaury, super sie nosiło, niestety juz dawno za małe
__________________
synuś mamusi <3
Kitsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 21:16   #3297
Ambiwalentna29
Wtajemniczenie
 
Avatar Ambiwalentna29
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

jess ja się czujesz? juz przeszło?\

ja1003 pisz co tam u lekarza
__________________
moi chłopcy...:

Edytowane przez Ambiwalentna29
Czas edycji: 2016-02-10 o 21:17
Ambiwalentna29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 21:24   #3298
roxana_lu
Zakorzenienie
 
Avatar roxana_lu
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 486
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

A ja Wam powiem, ze u nas te piżamki z nexta sie u nas sprzedają. Co lepsze - Julka spi w bodach z długim rękawem i tej piżamce. I wtedy jest ok, jak ubierałam np sama piżamkę to miała chłodny kark.
Generalnie jestem przeciwna przegrzewaniu dzieci ale no zmarzluch z niej jest i nic na to nie poradzę. :P
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Synuś i Córcia
roxana_lu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 21:24   #3299
Jess922
Zakorzenienie
 
Avatar Jess922
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 4 093
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez Ambiwalentna29 Pokaż wiadomość
jess ja się czujesz? juz przeszło?\

ja1003 pisz co tam u lekarza
Dzieki, ze pytasz
Dzis o niebo lepiej, ale co zjem to mi na zoladku ciezko.

Jak Twoje chlopaki? Co dzis Boria ciekawego mowil?


Weszlam na nexta zobaczyc te body z jajkiem i jakos mnie nie zachwycily chyba, ze to nie te- takie niebieskie ze sliniakiem w komplecie?

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
__________________
Synek
Jess922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 21:38   #3300
Ambiwalentna29
Wtajemniczenie
 
Avatar Ambiwalentna29
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 4 :)

Cytat:
Napisane przez Jess922 Pokaż wiadomość
Dzieki, ze pytasz
Dzis o niebo lepiej, ale co zjem to mi na zoladku ciezko.

Jak Twoje chlopaki? Co dzis Boria ciekawego mowil?


Weszlam na nexta zobaczyc te body z jajkiem i jakos mnie nie zachwycily chyba, ze to nie te- takie niebieskie ze sliniakiem w komplecie?

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
jakieś kleiki bys musiała jesć.. ja zawsze już myślę,że jest ok i jak sie najem to znowu żołądek nawala


Tak to te śpiochy może same w sobie "nie powalają" ale ja już widzę mojego grubcia w jajkach sadzonych i aż mam ochote go schrupać


Boria ciągle coś ostatnio mówi teraz ma etap i mówi" chcesz to mamusiu? kupię ci to" :kupię ci auto czarne a Ty tatusiu co chcesz? lizaka?

---------- Dopisano o 22:38 ---------- Poprzedni post napisano o 22:35 ----------

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
A ja Wam powiem, ze u nas te piżamki z nexta sie u nas sprzedają. Co lepsze - Julka spi w bodach z długim rękawem i tej piżamce. I wtedy jest ok, jak ubierałam np sama piżamkę to miała chłodny kark.
Generalnie jestem przeciwna przegrzewaniu dzieci ale no zmarzluch z niej jest i nic na to nie poradzę. :P
to faktycznie zmarzluch
__________________
moi chłopcy...:
Ambiwalentna29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-27 13:10:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:38.