Czy udało się wam uniknąć gwałtu?-moja historia - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-16, 21:23   #451
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Czy udało się wam uniknąć gwałtu?-moja historia

Cytat:
Napisane przez sztojabudu Pokaż wiadomość
To były lokalne wydarzenia, poza sprawą gwałtu i usiłowania zabójstwa osiemnastolatki przez imigranta ze Słowacji, o której było głośno. Od tej sprawy się zaczęło, a potem nastąpiło chyba sześć czy siedem gwałtow/prób gwałtu, dokonanych przez różne osoby, i wszystkie blisko miejsc, po których się z konieczności muszę poruszać.
to również moje lokalne wydarzenia, dlatego pytam. O tym pierwszym faktycznie było głośno zeszłej jesieni (chyba juz go skazali na ponad 20lat) o reszcie nie slyszałam.
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 21:40   #452
JP84
Raczkowanie
 
Avatar JP84
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 50
Dot.: Czy udało się wam uniknąć gwałtu?-moja historia

nie zgadzam sie z tym. sadze ze odsetek kobiet nie zglaszajacych wlasnie w UK jest wyzszy. np molestowan w srodkach transportu, a takze nalezy zauwazyc ze gwalty w spolecznosciach islamskich sa dla kobiety i jej rodziny tzw. plama na honorze, wowczas czesto lepiej jej milczec. w Polsce kobiety, ofiary gwaltu tzw. szturmowego, przez osoba nieznana wczesniej, z miejscu publicznym sa bardzo zadkie. w UK jest tego typu przestepstw o wiele wiecej, statystycznie. wlasnie dzieki nieodpowiedzialnej polityce emigracyjnej. a ten slowak, nie byl slowakiem, a cyganem. chodzi o ten przypadek z Leeds, wlasnie sprawdzilem, w tym miescie tez zostala zamordowana i zgwalcona polka niedawno, sprawca ujety. generalnie UK to o wiele mniej bezpieczne miejsce dla kobiet. wyroki jednak sa stosonkowo wysokie.
JP84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 21:45   #453
201703061049
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 247
Dot.: Czy udało się wam uniknąć gwałtu?-moja historia

Tu mam linki:
http://www.yorkshireeveningpost.co.u...ntre-1-7518883

http://www.yorkshireeveningpost.co.u...reet-1-7253279

http://www.yorkshireeveningpost.co.u...park-1-7424417

http://www.yorkshireeveningpost.co.u...ated-1-7215672
Jest jeszcze kilka,jak ci się chce poszukać. Pozdrawiam, fellow Loiner!

---------- Dopisano o 23:45 ---------- Poprzedni post napisano o 23:40 ----------

Cytat:
Napisane przez JP84 Pokaż wiadomość
nie zgadzam sie z tym. sadze ze odsetek kobiet nie zglaszajacych wlasnie w UK jest wyzszy. np molestowan w srodkach transportu, a takze nalezy zauwazyc ze gwalty w spolecznosciach islamskich sa dla kobiety i jej rodziny tzw. plama na honorze, wowczas czesto lepiej jej milczec. w Polsce kobiety, ofiary gwaltu tzw. szturmowego, przez osoba nieznana wczesniej, z miejscu publicznym sa bardzo zadkie. w UK jest tego typu przestepstw o wiele wiecej, statystycznie. wlasnie dzieki nieodpowiedzialnej polityce emigracyjnej. a ten slowak, nie byl slowakiem, a cyganem. chodzi o ten przypadek z Leeds, wlasnie sprawdzilem, w tym miescie tez zostala zamordowana i zgwalcona polka niedawno, sprawca ujety. generalnie UK to o wiele mniej bezpieczne miejsce dla kobiet. wyroki jednak sa stosonkowo wysokie.
Wyroki są wysokie i policja oraz sądy działają sprawnie. W tej akurat sprawie wyrok był wyższy właśnie dlatego, że ofiara była muzułmanką i wzięto pod uwagę, ze gwałt ograniczy jej możliwość zamążpójścia. Dla mnie to było kontrowersyjne, bo to już wartościowanie cierpienia kobiet.
201703061049 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 21:50   #454
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Czy udało się wam uniknąć gwałtu?-moja historia

Cytat:
Napisane przez JP84 Pokaż wiadomość
nie zgadzam sie z tym. sadze ze odsetek kobiet nie zglaszajacych wlasnie w UK jest wyzszy. np molestowan w srodkach transportu, a takze nalezy zauwazyc ze gwalty w spolecznosciach islamskich sa dla kobiety i jej rodziny tzw. plama na honorze, wowczas czesto lepiej jej milczec. w Polsce kobiety, ofiary gwaltu tzw. szturmowego, przez osoba nieznana wczesniej, z miejscu publicznym sa bardzo zadkie. w UK jest tego typu przestepstw o wiele wiecej, statystycznie. wlasnie dzieki nieodpowiedzialnej polityce emigracyjnej. a ten slowak, nie byl slowakiem, a cyganem. chodzi o ten przypadek z Leeds, wlasnie sprawdzilem, w tym miescie tez zostala zamordowana i zgwalcona polka niedawno, sprawca ujety. generalnie UK to o wiele mniej bezpieczne miejsce dla kobiet. wyroki jednak sa stosonkowo wysokie.
wątek o islamskich imigrantach już jest, tam idź ze swoimi prawdami objawionymi.
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 22:14   #455
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Czy udało się wam uniknąć gwałtu?-moja historia

Cytat:
Napisane przez kahoko hino Pokaż wiadomość
wątek o islamskich imigrantach już jest, tam idź ze swoimi prawdami objawionymi.
Popieram
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 22:33   #456
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Czy udało się wam uniknąć gwałtu?-moja historia

Cytat:
Napisane przez JP84 Pokaż wiadomość
nie zgadzam sie z tym. sadze ze odsetek kobiet nie zglaszajacych wlasnie w UK jest wyzszy. np molestowan w srodkach transportu, a takze nalezy zauwazyc ze gwalty w spolecznosciach islamskich sa dla kobiety i jej rodziny tzw. plama na honorze, wowczas czesto lepiej jej milczec. w Polsce kobiety, ofiary gwaltu tzw. szturmowego, przez osoba nieznana wczesniej, z miejscu publicznym sa bardzo zadkie. w UK jest tego typu przestepstw o wiele wiecej, statystycznie. wlasnie dzieki nieodpowiedzialnej polityce emigracyjnej. a ten slowak, nie byl slowakiem, a cyganem. chodzi o ten przypadek z Leeds, wlasnie sprawdzilem, w tym miescie tez zostala zamordowana i zgwalcona polka niedawno, sprawca ujety. generalnie UK to o wiele mniej bezpieczne miejsce dla kobiet. wyroki jednak sa stosonkowo wysokie.
może słabo się znam, ale w krajach islamskich to kobieta ponosi odpowiedzialność za to, że została zgwałcona.
ujowa to dyskusja, bo w polsce faktycznie sporo osób nie zgłasza. a sprawcy dostają wyroki np. w zawieszeniu.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 23:30   #457
_Mia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3 121
Dot.: Czy udało się wam uniknąć gwałtu?-moja historia

Oczywiście, że w Polsce nie jest idealnie, ale skoro jest u nas aż tak źle na tle innych krajów... to gdzie mamy ten złoty ląd, gdzie kobieta jest chroniona prawem nie tylko w teorii, ale i w praktyce, gdzie gwałcący mężowie i 'koledzy' idą do pierdla, parkowy ekshibicjonista i autobusowy obmacywacz są natychmiastowo ścigani i wyłapywani, poddawani należytej karze? Bo chciałabym tam pojechać chyba.

Agresja seksualna jest domeną niektórych ludzi. Nie polskich mężczyzn akurat i wyłącznie. Akurat moje (podkreślam, subiektywne) doświadczenie mówi, że np. w Wielkiej Brytanii ludzie są bardziej otwarci seksualnie, rzadziej się tam drugą osobę osądza jako 'rozwiązłą', ale przy tym też częściej uważa się, że takie tam klepnięcie kogoś w de to przecież nic takiego i o co ci w ogóle chodzi kobieto.
__________________
Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Każde życie jest tak dobre, jak dobry jest człowiek, który je prowadzi.
_Mia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-17, 08:43   #458
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Czy udało się wam uniknąć gwałtu?-moja historia

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2016-02-17 o 08:48
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-17, 08:50   #459
KociaAmbiwalencja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 560
Dot.: Czy udało się wam uniknąć gwałtu?-moja historia

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Idź do watku o imigrantach i nie psuj tego. Tak ładnie proszę.
KociaAmbiwalencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-17, 09:47   #460
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Czy udało się wam uniknąć gwałtu?-moja historia

Cytat:
Napisane przez _Mia Pokaż wiadomość
Agresja seksualna jest domeną niektórych ludzi. Nie polskich mężczyzn akurat i wyłącznie. Akurat moje (podkreślam, subiektywne) doświadczenie mówi, że np. w Wielkiej Brytanii ludzie są bardziej otwarci seksualnie, rzadziej się tam drugą osobę osądza jako 'rozwiązłą', ale przy tym też częściej uważa się, że takie tam klepnięcie kogoś w de to przecież nic takiego i o co ci w ogóle chodzi kobieto.
nie odniosłam tu takiego wrażenia. dzieci przecież są w szkole uczone, że mogą powiedzieć 'nie', że mogą sobie tego nie życzyć. jeśli nastoletni chłopak zmaca dziewczynę w szkole, to to jest zgłaszane i dostaje kuratora. w pracy tak samo.
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-17, 10:54   #461
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Czy udało się wam uniknąć gwałtu?-moja historia

przeczytałam całość wątku i jestem przerażona. nie wiem, czy tylko tym, co jeden człowiek jest w stanie zrobić drugiemu (i to bardzo często niestety małemu, bezbronnemu dziecku), czy skalą problemu.

Ekshibicjoniści i ocieranie się w autobusie było mi nieznane do czasu, aż nie zaczęłam jeździć na studia słynną na Śląsku studencką limuzyną, 820.
Na końcowym przystanku- Katowice Stawowa często wieczorem przesiadywał facet w dresie, z dziurą w kroku, bawiący się penisem i zaczepiający kobiety. Sama dwa razy zgłaszałam to policji, wiem że nie byłam jedyna. Przestałam tam bywać kiedy przerzuciłam się na samochód, jednak z tego, co mi wiadomo facet już się tam nie pojawia. Nie wiem, czy zmienił miejsce, czy umarł, czy może w końcu został zgarnięty za coś.

Na drugim roku studiów mieszkałam przez chwilę w Katowicach na osiedlu Rozdzieńskiego (Gwiazdy). Wracałam w czerwcu z jakiegoś koncertu, późno już było, pewnie grubo po północy. Szłam z Ronda właśnie na to osiedle. Przechodzi się przez mini park- dziesięć drzew na krzyż, kilka ławek, chyba nawet latarnia gdzieś tam jest, nie pamiętam już. Wiem, że nie było całkowicie ciemno. Usiadłam na jednej z nich, żeby zapalić papierosa. Klikałam coś w telefonie kiedy kątem oka zobaczyłam jakiś ruch. Nie przejęłam się tym za bardzo, siedziałam dalej spokojnie.
Ktoś złapał mnie za szyję od tyłu, ścisnął mocno. Druga ręka wylądowała na mojej piersi. Nie byłam w stanie się ruszyć, krzyknąć, paraliż totalny. Jedyne, co mój mózg był w stanie mi wtedy podpowiedzieć, to zgaszenie papierosa na ciele osoby za mną.
Zrobiłam to, wyrwałam się i wykonałam wtedy bieg swojego życia.
Do dzisiaj po ciemku ten park jest dla mnie nie do przejścia, chociaż to jakieś 200 metrów.

edit: zostałam namówiona prze przyjaciółkę, żeby sytuację zgłosić na policję, chociaż napastnika widziałam przez ułamek sekundy. Funkcjonariuszy bardziej od "napaści" interesował fakt, co robiłam w parku o tej porze, dlaczego tam byłam i jak byłam ubrana.

Edytowane przez kisielova
Czas edycji: 2016-02-17 o 11:00
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-17, 10:57   #462
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Czy udało się wam uniknąć gwałtu?-moja historia

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Falabella, od lat jestem na Wizażu, czytam Twoje posty i dotychczas wydawałaś się dosyć inteligentną dziewczyną, ale ta wypowiedź to jest jakieś dno, naprawdę. Nazywać wszystkich Muzułmanów "islamistami" to jak utożsamiać całe chrześcijaństwo z Ku Klux Klanem. Bzdury o "gwałceniu kobiet, dzieci i zwierząt" w ogóle pominę - to jest komentarz godny Goebbelsa. Trochę edukacji naprawdę by Ci nie zaszkodziło, tymczasem polecam ten prosty filmik.

Sorry, dziewczyny, za offtop, ale najwidoczniej za długo tolerowaliśmy w publicznym dyskursie rasizm i ksenofobię i ludzie nie wstydzą się takich wypowiedzi jak ta powyżej. A powinni. Dlatego reagujmy.
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-17, 11:13   #463
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Czy udało się wam uniknąć gwałtu?-moja historia

Cytat:
Napisane przez kisielova Pokaż wiadomość


edit: zostałam namówiona prze przyjaciółkę, żeby sytuację zgłosić na policję, chociaż napastnika widziałam przez ułamek sekundy. Funkcjonariuszy bardziej od "napaści" interesował fakt, co robiłam w parku o tej porze, dlaczego tam byłam i jak byłam ubrana.
nawet mnie to nie dziwi zbytnio, ale nadal smuci i złości.
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-17, 11:29   #464
tinpanalley
Zadomowienie
 
Avatar tinpanalley
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 484
Dot.: Czy udało się wam uniknąć gwałtu?-moja historia

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
Falabella, od lat jestem na Wizażu, czytam Twoje posty i dotychczas wydawałaś się dosyć inteligentną dziewczyną, ale ta wypowiedź to jest jakieś dno, naprawdę. Nazywać wszystkich Muzułmanów "islamistami" to jak utożsamiać całe chrześcijaństwo z Ku Klux Klanem. Bzdury o "gwałceniu kobiet, dzieci i zwierząt" w ogóle pominę - to jest komentarz godny Goebbelsa. Trochę edukacji naprawdę by Ci nie zaszkodziło, tymczasem polecam ten prosty filmik.

Sorry, dziewczyny, za offtop, ale najwidoczniej za długo tolerowaliśmy w publicznym dyskursie rasizm i ksenofobię i ludzie nie wstydzą się takich wypowiedzi jak ta powyżej. A powinni. Dlatego reagujmy.
jaki rasizm? przykro mi, ale jesteś do tyłu z najnowszymi wydarzeniami z państw t.j Szwecja, Niemcy, Wielka Brytania. Zanim oskarżysz kogoś o rasizm i ksenofobię, zasięgnij aktualnych informacji. To są fakty, a nie powtarzane frazesy. Od kiedy rasizmem jest przedstawianie faktów o danej grupie?
tinpanalley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-17, 11:36   #465
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Czy udało się wam uniknąć gwałtu?-moja historia

Cytat:
Napisane przez tinpanalley Pokaż wiadomość
jaki rasizm? przykro mi, ale jesteś do tyłu z najnowszymi wydarzeniami z państw t.j Szwecja, Niemcy, Wielka Brytania. Zanim oskarżysz kogoś o rasizm i ksenofobię, zasięgnij aktualnych informacji. To są fakty, a nie powtarzane frazesy. Od kiedy rasizmem jest przedstawianie faktów o danej grupie?
idźcie sobie na wątek o imigrantach.
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-17, 16:58   #466
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Czy udało się wam uniknąć gwałtu?-moja historia

Cytat:
Napisane przez kahoko hino Pokaż wiadomość
nie odniosłam tu takiego wrażenia. dzieci przecież są w szkole uczone, że mogą powiedzieć 'nie', że mogą sobie tego nie życzyć. jeśli nastoletni chłopak zmaca dziewczynę w szkole, to to jest zgłaszane i dostaje kuratora. w pracy tak samo.
I to jest ważne. W UK jak czytalam w prasie o gwaltach to zauważyłam, ze oni inaczej rozumieją gwałt. Ich pojęcie jest o wiele szersze od naszego, wiec automatycznie statystyki też beda inne. W Szwecji pewnie to jest tak wysrubowane, ze stoją wysoko w rankingu. Widzialam nawet historie gwałtów, gdzie seks był dobrowolny, tylko dwa dni później laska zmienila zdanie, że jednak to bylo glupie, nie znala kolesia właściwie, no to na policję i zglasza. Jak różnice są tak duże, to nie można się chwalic, ze kraj jest bezpieczny, u nas zeby gwalt był uznany z gwalt musi być z nim dużo przemocy, a i to niczego nie gwarantuje. Znajomej szef zaczail sie na nia nagi. Zglosila to właścicielowi firmy, a ten z szefem poważnie porozmawial i kazał obiecać, ze wiecej tego nie zrobi. Zrobił. I nic. A tu za zmacanie koleżanki jest kurator.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-17, 17:53   #467
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Czy udało się wam uniknąć gwałtu?-moja historia

Nie wiem ja uważam, ze jednak w uk mężczyźni pozwalają sobie na więcej, tutaj są ludzie z całego świata. Np ludzie z timoru, którzy jak wracają to musza doplywac łódeczką na swoją wyspę, mieszkają w chatach z drewna itd... Wiem bo znajomy pokazywał mi filmik stamtąd (sam jest timorczykiem, ale w uk od x lat) no i u nich jest tak, ze jak pocałują chociaż kobietę to ona juz jest ich.
I takich kultur jest tutaj setki, da sie to zauważyć na ulicach.
Nie oszukujmy sie w Polsce tego nie ma i raczej długi czas nie bedzie.

Kwestia tez tego, ze w Polsce to jest cały czas tabu dlatego statystyki nie mogą być miarodajne. Założę sie, ze w uk 70% babek pójdzie po gwałcie na policję, a w Polsce.... Nawet nie połowa.

Edytowane przez chwast
Czas edycji: 2016-02-17 o 17:56
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-17, 17:59   #468
201607040950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 7 272
Dot.: Czy udało się wam uniknąć gwałtu?-moja historia

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Założę sie, ze w uk 70% babek pójdzie po gwałcie na policję, a w Polsce.... Nawet nie połowa.
Jeśli przez "nawet nie połowa" rozumiesz "mniej niż 1 na 10" to możesz być bliska rzeczywistości.
201607040950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-17, 18:04   #469
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Czy udało się wam uniknąć gwałtu?-moja historia

I ja sie nie dziwie, jak słyszałam historie i od kobiet znanych mi, albo z neta - ze szły na policję, a tam tak długo je maglowano czy nie kłamie (twierdzenie, ze chciała tego itd, mówienie o sZczegolah w chamski, zimny sposób), ze po prostu nie wytrzymywały psychicznie i wracały do domu :
Sory za off
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-17, 18:41   #470
JP84
Raczkowanie
 
Avatar JP84
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 50
Dot.: Czy udało się wam uniknąć gwałtu?-moja historia

w UK pojecie gwaltu jest bardziej ograniczone. chodzi o sam gwalt. w Polsce jako gwalt, klasyfikuje sie tez probe gwaltu. w Polsce, jak juz wspomnialem, gwalty szturmowe sa bardzo rzadkie, mozna mowic o wilekim pechu, w UK sa one bardzo czeste. jak juz cytowalem, statystyki z Oslo, gdzie za te ataki prawie wylocznie odpowiadaja mezczyzni z kultur nieeuropejskich. warto tez wspomniec o Szwecji, gdzie policja sama przyznala ze tuszowala ataki na tle seksualnym przez tzw. uchodzcow na festiwalach. te ataki wogole byly bezkarne. nikogo nie skazano, zatuszowano. mysle ze tezy o policji, nie maja odzwierciedlenia w rzeczywistosci, to raczej jakies wyjatki, ofiary sa traktowane z nalezyta powaga. faktem jest ze wiekszosc gwaltow w Polsce ma miejsce w domu, przez meza, chlopaka, to sa ciezkie sprawy, bo czasami chodzi o jakies konflikty, zemste.
JP84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-17, 19:18   #471
201607040950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 7 272
Dot.: Czy udało się wam uniknąć gwałtu?-moja historia

Cytat:
Napisane przez JP84 Pokaż wiadomość
mysle ze tezy o policji, nie maja odzwierciedlenia w rzeczywistosci, to raczej jakies wyjatki, ofiary sa traktowane z nalezyta powaga. faktem jest ze wiekszosc gwaltow w Polsce ma miejsce w domu, przez meza, chlopaka, to sa ciezkie sprawy, bo czasami chodzi o jakies konflikty, zemste.
Dziękujemy.
Tezy o policji, tezy o gwałtach, tezy o molestowaniu.
No bo przecież wszystkie tu rozmawiamy teoretycznie.

Dziękujemy Ci.
Teraz już będziemy wiedzieć, że gwałciły i napadały nas Araby, skandaliczne lub/i nieumiejętne zachowanie policji było ewenementem, a w ogóle, to głupie dziwki zgłaszają gwałty, żeby się zemścić na mężach i chłopakach, bo tak naprawdę to same chciały.

"Tezy" takie.
I "myślisz".
201607040950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-17, 20:00   #472
JP84
Raczkowanie
 
Avatar JP84
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 50
Dot.: Czy udało się wam uniknąć gwałtu?-moja historia

emigracja, taka nieodpowiedzialna, wplywa na sytuacje kobiet w spoleczenstwie, to jest fakt. to wyjasnia tez roznice w liczbach takich przestepstw, statystycznego ryzyka. twoj post to jakies nieporozumienie, albo zlosliwosc.
JP84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-17, 20:01   #473
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Czy udało się wam uniknąć gwałtu?-moja historia

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
I ja sie nie dziwie, jak słyszałam historie i od kobiet znanych mi, albo z neta - ze szły na policję, a tam tak długo je maglowano czy nie kłamie (twierdzenie, ze chciała tego itd, mówienie o sZczegolah w chamski, zimny sposób), ze po prostu nie wytrzymywały psychicznie i wracały do domu :
Sory za off
nic tylko zgłaszać na policje gwałt w towarzystwie adwokata. Tak na wszelki wypadek żeby zgłoszenie nie zostało zlekceważone.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-17, 20:30   #474
zlotniczanka
plum plum
 
Avatar zlotniczanka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4 384
Dot.: Czy udało się wam uniknąć gwałtu?-moja historia

Cytat:
Napisane przez JP84 Pokaż wiadomość
emigracja, taka nieodpowiedzialna, wplywa na sytuacje kobiet w spoleczenstwie, to jest fakt. to wyjasnia tez roznice w liczbach takich przestepstw, statystycznego ryzyka. twoj post to jakies nieporozumienie, albo zlosliwosc.
Sam stwierdziłeś, że TEZY o policji to jakiś ewenement. Choć sporo osób tutaj miało negatywne z policją doświadczenia. Opisane próby gwałtu też nie były TYLKO w wykonaniu męża, wujka itp ale także obcych osób.
Przychodzisz na wątek, gdzie jest masa prywatnych historii, wykładasz sobie jakieś statystyki i wmawiasz ludziom, którzy czegoś doświadczyli, że choć uważają się za ludzi, to statystycznie wychodzi, że są wielbłądami. Bo jak tak odbieram Twoje posty.
Nie czuję się bezpiecznie w Polsce, ponieważ spotykam się z przemocą słowną na tle seksualnym w swoją stronę często. Co mi po statystykach, jeśli średnio raz w miesiącu zaczepia mnie jakiś pijany menel i ględzi mi o tym, że jestem ładna i tak dalej?
__________________
May the Force be with You!

zlotniczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-17, 20:57   #475
JP84
Raczkowanie
 
Avatar JP84
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 50
Dot.: Czy udało się wam uniknąć gwałtu?-moja historia

tak, kazda taka historia jest straszna, smutna. przede wszytskim wyjasniam roznice miedzy Polska, a innymi krajami, dlaczego te ststystyki sie roznia. w zadnym kraju nie ma gwarancji bezpeczenstwa. masz racje. w jednych jest jednak wieksze rzyko, w innym mniejsze. mowiecie, o zlym zachowaniu sluzb,tak to sie zdarza, to jest zle, ale nie jest jakas norma. u nas takiego zachowania jak policja w Szwecji, czy Niemczech, gdzie wrecz mamy doczynienia z bezprawiem nie ma miejsca. zreszta teraz beda wprowadzone nowe zasady, beda kary wyzsze, mowi sie tez o upubliczniu wizerunkow sprawcow. to mysle, ze bedzie korzystne.
JP84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-17, 21:13   #476
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Czy udało się wam uniknąć gwałtu?-moja historia

Mam pomysł, zastosujemy prostą metodę pokazywania innym, ze nie mają nic do powiedzenia-nie będziemy odpowiadać. Reakcja oznacza, ze rozmówca ma jakieś znaczenie i ktoś chce go słuchać.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-18, 06:29   #477
tinpanalley
Zadomowienie
 
Avatar tinpanalley
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 484
Dot.: Czy udało się wam uniknąć gwałtu?-moja historia

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Mam pomysł, zastosujemy prostą metodę pokazywania innym, ze nie mają nic do powiedzenia-nie będziemy odpowiadać. Reakcja oznacza, ze rozmówca ma jakieś znaczenie i ktoś chce go słuchać.
mów za siebie. Ja czytam posty i uważam, że dla kulturalnego człowieka rozmówca MA znaczenie. Można nie zgadzać się z poglądami, to inna sprawa. A w towarzystwie, kiedy ktoś mówi coś, co Cię denerwuje, to siadasz tyłem?
tinpanalley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-18, 07:04   #478
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Czy udało się wam uniknąć gwałtu?-moja historia

Cytat:
Napisane przez tinpanalley Pokaż wiadomość
mów za siebie. Ja czytam posty i uważam, że dla kulturalnego człowieka rozmówca MA znaczenie. Można nie zgadzać się z poglądami, to inna sprawa. A w towarzystwie, kiedy ktoś mówi coś, co Cię denerwuje, to siadasz tyłem?
Owszem, jak ktoś chrzani na dotkliwe tematy i przychodzi z misją, żeby oświecić kobiety, po prostu mu nie odpowiem i więcej nie zostanie zaproszony. Po co karmić trolla i katować tym wszystkich wokół?
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-18, 07:38   #479
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Czy udało się wam uniknąć gwałtu?-moja historia

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2016-02-18 o 07:43
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-18, 07:47   #480
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Czy udało się wam uniknąć gwałtu?-moja historia

W wątku o tym, jak w Polsce jest zle pojawiaja się pretensje jak można tak mówic, bo imigranci sa gorsi... Kogoś może zwyczajnie szlag trafić, wiec idźcie sobie na wątek o imigrantach.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-26 10:36:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:59.