Rodzina kieruje moim zyciem - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-23, 09:08   #31
kasienka129
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 658
Dot.: Rodzina kieruje moim zyciem

No proszę cie, rodzicow mam wygonic za te lata wszystkie. Ja tego nie pisalam ale oni mi placa za ubezpieczenie prywatne, leczenie i wyjazdu na badania. Mieszkam z facetem i on nie chce sie przenosic

Wysłane z mojego LG-D280 przy użyciu Tapatalka
kasienka129 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 09:19   #32
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 020
Dot.: Rodzina kieruje moim zyciem

Cytat:
Napisane przez kasienka129 Pokaż wiadomość
No proszę cie, rodzicow mam wygonic za te lata wszystkie. Ja tego nie pisalam ale oni mi placa za ubezpieczenie prywatne, leczenie i wyjazdu na badania. Mieszkam z facetem i on nie chce sie przenosic

Wysłane z mojego LG-D280 przy użyciu Tapatalka
Za te wszystkie lata czego?
Chorowałas i wymagałaś kosztownej i czasochłonnej opieki, rodzice
poświęcili dla Ciebie tzw "karierę zawodową" czy cała swoją energię? Przez co teraz sami są w nie najlepszej sytuacji finansowej i zawodowej dlatego pomagasz im udostępniając mieszkanie?
Dlatego traktują Cię jak niezaradną osobę bo ich zdaniem ciągle wymagasz opieki bo sama o siebie nie zadbasz?
Czy masz na mysli wszystkie lata czyli po prostu okres dzieciństwa i wczesnej młodości gdzie każdy normalny rodzic utrzymuje dziecko i wspiera je jak tylko może co jest naturalne i nie trzeba się za to odwdzięczać poświęcając swój majątek (którym jest Twoje odziedziczone mieszkanie)?
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 10:09   #33
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Rodzina kieruje moim zyciem

Czyli masz mieszkanie, mieszkają w nim rodzice (i będą zapewne mieszkać do śmierci) a Ty siedzisz na garnku u swojego faceta?

Ciekawy wątek. Płaca minimalna to luksus a staż "daje zawód".
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 10:20   #34
Kredusia
Raczkowanie
 
Avatar Kredusia
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 247
Dot.: Rodzina kieruje moim zyciem

[1=b937e0c478c7f0bdd9edd1f 55f22ced0e16f646d;5619561 8]Za te wszystkie lata czego?
Chorowałas i wymagałaś kosztownej i czasochłonnej opieki, rodzice
poświęcili dla Ciebie tzw "karierę zawodową" czy cała swoją energię? Przez co teraz sami są w nie najlepszej sytuacji finansowej i zawodowej dlatego pomagasz im udostępniając mieszkanie?
Dlatego traktują Cię jak niezaradną osobę bo ich zdaniem ciągle wymagasz opieki bo sama o siebie nie zadbasz?
Czy masz na mysli wszystkie lata czyli po prostu okres dzieciństwa i wczesnej młodości gdzie każdy normalny rodzic utrzymuje dziecko i wspiera je jak tylko może co jest naturalne i nie trzeba się za to odwdzięczać poświęcając swój majątek (którym jest Twoje odziedziczone mieszkanie)?[/QUOTE]

Ja tam bym rodziców w życiu nie wywaliła. Jak oni wszystko za nią i dla niej. Trzeba było myśleć wcześniej jak utrzymać to mieszkanie. A teraz oni sprzedali swoje mieszkanie, wprowadzili się do jej mieszkania za jej zgodą bo nie potrafiła zorganizować pieniędzy na opłaty lub pomyśleć żeby je wynająć. A teraz ona ma wyskoczyć z "hej, fajnie było, nawet bardzo, jak robiliście wszystko za mnie i za wszystko mi płaciliście ale teraz się rozmyślam i chce tu mieszkać, macie dwa miesiące na znalezienie mieszkanka, baj"? Dla mnie niedopomyślenia. Tak to bym zrozumiała gdyby Ci rodzice jacyś straszni byli, a oni się wydają całkiem ok.
Kredusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 10:40   #35
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 020
Dot.: Rodzina kieruje moim zyciem

Cytat:
Napisane przez Kredusia Pokaż wiadomość
Ja tam bym rodziców w życiu nie wywaliła. Jak oni wszystko za nią i dla niej. Trzeba było myśleć wcześniej jak utrzymać to mieszkanie. A teraz oni sprzedali swoje mieszkanie, wprowadzili się do jej mieszkania za jej zgodą bo nie potrafiła zorganizować pieniędzy na opłaty lub pomyśleć żeby je wynająć. A teraz ona ma wyskoczyć z "hej, fajnie było, nawet bardzo, jak robiliście wszystko za mnie i za wszystko mi płaciliście ale teraz się rozmyślam i chce tu mieszkać, macie dwa miesiące na znalezienie mieszkanka, baj"? Dla mnie niedopomyślenia. Tak to bym zrozumiała gdyby Ci rodzice jacyś straszni byli, a oni się wydają całkiem ok.
Ja też bym tak po prostu nie wywaliła, ale tutaj (choć sama to sobie dopowiadam bo autorka nie nakreśliła super wyraźnego obrazu sytuacji) odnoszę wrażenie że oni ją wykorzystują. Zrozumiałam to tak jakby jak tylko trafiła im się okazja przenieśli sie do lepszego (chyba) mieszkania bo ich córka nie potrafiła zawalczyć o swoje i sprzedali własne bo widocznie im sie to opłacało.
Gdybym ja była rodzicem autorki - powiedzmy że osoby niezaradnej, nie samodzielnej bez pomysłu to nie wpakowałabym sie do jej mieszkania tylko pokierowała nią w inny sposób, doradziłabym żeby to mieszkanie wynająć i czerpać z niego zyski jeśli sama nie planuje w nim teraz mieszkać, pokazałabym jakieś możliwości.
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 10:40   #36
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Rodzina kieruje moim zyciem

Cytat:
Napisane przez kasienka129 Pokaż wiadomość
Rodzice w tym mieszkaniu zyja, dlatego byli zli na taryfy. nie przepisalam na nich, jestem dalej wlascicielem. Swoje sprzedali

Wysłane z mojego LG-D280 przy użyciu Tapatalka
Czemu? Musieli zapłacić za Ciebie jakieś grube pieniądze w ramach dziedziczenia spadku? Czy po prostu uznali, że teraz będą żyć za frajer w Twoim mieszkaniu do końca życia, więc po co im drugie? Jak mogłaś do czegoś takiego w ogóle dopuścić? Takie mieszkanie, które np. można podnająć, to dla Ciebie-bezrobotnej błogosławieństwo, a Ty wpuściłaś tam rodziców, którzy mieli gdzie mieszkać
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 11:05   #37
KasiaMlynkowska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 11
Dot.: Rodzina kieruje moim zyciem

śledząc ten wątek przypomina mi się sytuacja, która występuje w mojej rodzinie. Mój szwagier nie miał jaj, żeby się wyprowadzić na swoje, bo mieszkał z rodzicami w domu jednorodzinnym. Kiedy wzięli ślub z moja siostrą, stwierdzili, że póki co zostaną z rodzicami, bo w razie czego, będzie pomoc do dziecka. no i jak zostali, to mieszkają z nimi już z nimi od ponad 20 lat. efekt? Moja siostra na każdym kroku przejmuje się tym, co powie teść. Ten wtrąca się we wszystko, a w konsekwencji ludzie po 50 nie mają własnego życia...
KasiaMlynkowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-23, 11:28   #38
201605051021
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 115
Dot.: Rodzina kieruje moim zyciem

Autorko, czy Ty masz jakies problemy emocjonalne, zdiagnozowane problemy psychiczne?
Wybacz, ale z tego co piszesz wylania sie obraz mocno zaburzonej osoby.
201605051021 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 11:28   #39
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Rodzina kieruje moim zyciem

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
Czemu? Musieli zapłacić za Ciebie jakieś grube pieniądze w ramach dziedziczenia spadku? Czy po prostu uznali, że teraz będą żyć za frajer w Twoim mieszkaniu do końca życia, więc po co im drugie? Jak mogłaś do czegoś takiego w ogóle dopuścić? Takie mieszkanie, które np. można podnająć, to dla Ciebie-bezrobotnej błogosławieństwo, a Ty wpuściłaś tam rodziców, którzy mieli gdzie mieszkać
Ja myślę, że po prostu mając córkę-dziecko, rodzice traktowali te mieszkanie jak swoją własność [też bym tak zrobiła, gdyby moje dziecko cały czas było kompletnie niesamodzielne i wisiało mi na głowie]. Autorka pewnie nie umiała ani tym zarządzić, ani konstruktywnie wykorzystać, więc uznali, że bez sensu opłacać dwa mieszkania [autorki na opłaty nie stać] i się przenieśli.
Nie dopisujmy im od razu złych zamiarów. Jak dla mnie to oni po prostu płyną z prądem - mamy córkę, która mimo lat na karku zachowuje się jak dziewczynka i musimy za nią wszystko robić - ok, to robimy, żeby się mieszkanie nie marnowało.
Ja bym spróbowała tego podziału mieszkania i dopiero wtedy widząc ich reakcję można dyskutować czy ją wykorzystują czy nie. Bo tak szczerze, to oni jej teraz ratują tyłek, jakby nie płaciła opłat, to raczej już dawno by mieszkanie straciła.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 11:39   #40
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Rodzina kieruje moim zyciem

jak można im nie przypisywać złych zamiarów? jak kogoś nie stać na utrzymanie dwóch mieszkań to się jedno wynajmuje a nie sprzedaje. teraz dziewczyna jest w ciemnej dupie, bo jak facet ją zostawi to będzie miała za opcję jedynie mieszkanie z rodzicami. w ten sposób nigdy nie dorośnie.

---------- Dopisano o 12:39 ---------- Poprzedni post napisano o 12:38 ----------

_ema_ , może gdyby miała nóż na gardle to w końcu by się ogarnęła. w ten sposób to jej robią podwójną krzywdę.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 11:43   #41
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Rodzina kieruje moim zyciem

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
jak można im nie przypisywać złych zamiarów? jak kogoś nie stać na utrzymanie dwóch mieszkań to się jedno wynajmuje a nie sprzedaje. teraz dziewczyna jest w ciemnej dupie, bo jak facet ją zostawi to będzie miała za opcję jedynie mieszkanie z rodzicami. w ten sposób nigdy nie dorośnie.

---------- Dopisano o 12:39 ---------- Poprzedni post napisano o 12:38 ----------

_ema_ , może gdyby miała nóż na gardle to w końcu by się ogarnęła. w ten sposób to jej robią podwójną krzywdę.
Krzywda to w tej rodzinie chyba była od początku, skądś się ta bezradność i mimozowatość musiała wziąć. Jestem w stanie zrozumieć sprzedaż mieszkania przez rodziców tylko w wypadku, gdy np. spadek był obciążony dużym długiem, albo trzeba było spłacić kogoś z rodziny. Inaczej - jest to robienie dziecku krzywdy i wykorzystywanie sytuacji.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-23, 11:45   #42
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Rodzina kieruje moim zyciem

jeśli wiek autorki w profilu jest prawdziwy to można ją niestety spisać na straty. niezależnie, co będzie się działo, nie ogarnie się jak dorosły człowiek.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 12:19   #43
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Rodzina kieruje moim zyciem

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
jak można im nie przypisywać złych zamiarów? jak kogoś nie stać na utrzymanie dwóch mieszkań to się jedno wynajmuje a nie sprzedaje. teraz dziewczyna jest w ciemnej dupie, bo jak facet ją zostawi to będzie miała za opcję jedynie mieszkanie z rodzicami. w ten sposób nigdy nie dorośnie.
A ja dalej będę ich 'bronić'. Ja bym się nie podjęła nigdy w życiu wynajmowania cudzego mieszkania w jego imieniu, znalezienia odpowiedniej osoby, załatwienia wszystkiego, wszelkich zabezpieczeń prawnych, pilnowania, dbania... I może jeszcze pieniążki z wynajmu córce na konto wpłacać?
Ludzie mają swoje życie, swoje problemy, swoje sprawy. Wynajmowanie mieszkania w imieniu córki to cyrk na kółkach i ostatnie o czym bym pomyślała to własnie takie wyjście.
Nie spieniężyli jej majątku, nie nakazali przepisać na siebie jej własności.
Możliwe, że jak córka 'dorośnie' to z przyjemnością wyniosą się na swoje.
I rozumiem ich w całej rozciągłości. Gdybym miała dziecko niepełnosprawne/ubezwłasnowolnione/ w inny sposób nie mogące [nie chcące] decydować o sobie ani się utrzymywać, również dysponowałabym jego majątkiem tak, aby mi było wygodniej go utrzymać, a nie tak, aby pociecha jak najwięcej korzyści i wygody z tego miała.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!

Edytowane przez _ema_
Czas edycji: 2016-02-23 o 12:22
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 12:22   #44
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Rodzina kieruje moim zyciem

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
A ja dalej będę ich 'bronić'. Ja bym się nie podjęła nigdy w życiu wynajmowania cudzego mieszkania w jego imieniu, znalezienia odpowiedniej osoby, załatwienia wszystkiego, wszelkich zabezpieczeń prawnych, pilnowania, dbania... I może jeszcze pieniążki z wynajmu córce na konto wpłacać?
Ludzie mają swoje życie, swoje problemy, swoje sprawy. Wynajmowanie mieszkania w imieniu córki to cyrk na kółkach i ostatnie o czym bym pomyślała to własnie takie wyjście.
Nie spieniężyli jej majątku, nie nakazali przepisać na siebie jej własności.
Możliwe, że jak córka 'dorośnie' to z przyjemnością wyniosą się na swoje.
Ale jakie swoje, skoro swoje sprzedali? Myślisz, że na stare lata pójdą na wynajem? Btw masa rodziców zajmuje się wynajmem mieszkań swoich dzieci - bo te np. siedzą w Anglii i robią na kredyt, więc sprawy formalne i z lokatorami załatwia mama. To jest realna pomoc, a nie ładowanie się bezrobotnemu dziecku do mieszkania.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 12:29   #45
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Rodzina kieruje moim zyciem

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
Ale jakie swoje, skoro swoje sprzedali? Myślisz, że na stare lata pójdą na wynajem? Btw masa rodziców zajmuje się wynajmem mieszkań swoich dzieci - bo te np. siedzą w Anglii i robią na kredyt, więc sprawy formalne i z lokatorami załatwia mama. To jest realna pomoc, a nie ładowanie się bezrobotnemu dziecku do mieszkania.
A pieniądze za ich mieszkanie przepili czy wydali na kasyna?

"ładowanie się bezrobotnemu dziecku do mieszkania' - no nieźle wyolbrzymione. Nie dodałaś, że:
a) dziecko nie stać na utrzymanie mieszkania, więc oni muszą to robić
b) opłacają jej ubezpieczenie, leczenie, wyjazdy
c) wszelkie pieniądze jakie ma, bezrobotne dziecko przepuszcza
d) dziecko mieszka gdzie indziej, nie siedzą jej na głowie, ani jej z domu nie wyrzucili

Hey ho, let's go! Dołóżmy sobie x tysięcy problemów, bo za dorosłą córkę trzeba mieszkanie komuś wynająć, żeby dawać jej pieniążki!

To już nie jest pomoc, tylko - wybacz - ale frajerstwo i podporządkowywanie swojego życia dzieciom.
Rodzice w miarę najprościej pomagają jej mieszkanie utrzymać. Ale ciągle mało, powinni za nią latać, skakać i pieniądze w rękę wkładać
Mam wrażenie, że zaczynamy z rodziców robić jakieś ubezwłasnowolnione stwory, które każdym kosztem mają robić wszystko pod dzieci i dla dzieci. A figa, jakby mi dorosłe dzieciątko nie umiało własnym majątkiem zarządzać, to bym palcem nie tknęła, żeby je wyręczać.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!

Edytowane przez _ema_
Czas edycji: 2016-02-23 o 12:31
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 12:33   #46
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Rodzina kieruje moim zyciem

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
A pieniądze za ich mieszkanie przepili czy wydali na kasyna?

"ładowanie się bezrobotnemu dziecku do mieszkania' - no nieźle wyolbrzymione. Nie dodałaś, że:
a) dziecko nie stać na utrzymanie mieszkania, więc oni muszą to robić
b) opłacają jej ubezpieczenie, leczenie, wyjazdy
c) wszelkie pieniądze jakie ma, bezrobotne dziecko przepuszcza

Hey ho, let's go! Dołóżmy sobie x tysięcy problemów, bo za dorosłą córkę trzeba mieszkanie komuś wynająć, żeby dawać jej pieniążki!

To już nie jest pomoc, tylko - wybacz - ale frajerstwo i podporządkowywanie swojego życia dzieciom.
Rodzice w miarę najprościej pomagają jej mieszkanie utrzymać. Ale ciągle mało, powinni za nią latać, skakać i pieniądze w rękę wkładać
nie, można je po prostu wynająć. Wtedy mieszkanie samo się utrzyma i jeszcze trochę kasy w kieszeni zostanie. Nie wiem na co poszła kasa ze sprzedaży ich mieszkania, fajnie jak by autorka to wyjaśniła, ale jeśli nie na jakiś naprawdę ważny cel, to o czym to świadczy, jak nie o porzuceniu dotychczasowego życia i planów z nim związanych na rzecz nowego, w nowym mieszkaniu? Przecież sprzedaż i kupno nieruchomości to nie jest hop-siup i nie robi się tego dla chwilowego kaprysu.
Z tym ubezpieczeniem to też jest niejasne, autorka pisała też, że ubezpieczenie ma z bezrobocia.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 12:42   #47
Olcia0401
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 390
Dot.: Rodzina kieruje moim zyciem

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
A ja dalej będę ich 'bronić'. Ja bym się nie podjęła nigdy w życiu wynajmowania cudzego mieszkania w jego imieniu, znalezienia odpowiedniej osoby, załatwienia wszystkiego, wszelkich zabezpieczeń prawnych, pilnowania, dbania... I może jeszcze pieniążki z wynajmu córce na konto wpłacać?
Ludzie mają swoje życie, swoje problemy, swoje sprawy. Wynajmowanie mieszkania w imieniu córki to cyrk na kółkach i ostatnie o czym bym pomyślała to własnie takie wyjście.
Nie spieniężyli jej majątku, nie nakazali przepisać na siebie jej własności.
Możliwe, że jak córka 'dorośnie' to z przyjemnością wyniosą się na swoje.
I rozumiem ich w całej rozciągłości. Gdybym miała dziecko niepełnosprawne/ubezwłasnowolnione/ w inny sposób nie mogące [nie chcące] decydować o sobie ani się utrzymywać, również dysponowałabym jego majątkiem tak, aby mi było wygodniej go utrzymać, a nie tak, aby pociecha jak najwięcej korzyści i wygody z tego miała.
Ale w takim wypadku mogli wynająć swoje. Po co sprzedawali? A potem, gdy córka "dorosłaby", faktycznie mieliby gdzie wracać. Zresztą nie wiem, bo nigdy nie wynajmowałam cudzego mieszkania, ale to chyba żadna różnica, czy cudze czy swoje? Też musisz mieć umowy, zabezpieczenia, znaleźć kogoś odpowiedniego itepe.
Olcia0401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 12:43   #48
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Rodzina kieruje moim zyciem

cóż. jak dla mnie to ona z facetem byłaby w stanie ogarnąć kwestię wynajmu, serio. mieszkanie samo by się utrzymało, a do tego jakieś drobne by wpadły, więc mogłaby odciążyć rodziców/faceta.
rodzice zachowują się prawie, jakby sprzedali jej majątek. bo co, dziewczyna powiedzmy się ogarnie w przeciągu roku, a rodzice co zrobią? pójdą pod most czy zaczną sobie wynajmować mieszkanie?

dziewczyna jest mocno zaburzona, prawdopodobnie przez wychowanie w określonym modelu rodziny. stąd kierowanie ich życiem. jeśli dziewczyna ma te 37 lat, to wychowali kalekę i tyle. niektórzy rodzice czerpią satysfakcję z tego, że mogą kierować życiem dorosłego człowieka. jak się jest pod silnym wpływem rodziców to trudno o asertywność, więc rodzice mogą z nią zrobić, co chcą. serio, gdyby przestali by jej pomagać finansowo i trzymali ją za rąsię to raz dwa by się ogarnęła z przymusu. robotę by znalazła i sama zamieszkała w tym mieszkaniu lub wynajęłaby komuś.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 12:46   #49
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Rodzina kieruje moim zyciem

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
nie, można je po prostu wynająć. Wtedy mieszkanie samo się utrzyma i jeszcze trochę kasy w kieszeni zostanie. Nie wiem na co poszła kasa ze sprzedaży ich mieszkania, fajnie jak by autorka to wyjaśniła, ale jeśli nie na jakiś naprawdę ważny cel, to o czym to świadczy, jak nie o porzuceniu dotychczasowego życia i planów z nim związanych na rzecz nowego, w nowym mieszkaniu? Przecież sprzedaż i kupno nieruchomości to nie jest hop-siup i nie robi się tego dla chwilowego kaprysu.
Z tym ubezpieczeniem to też jest niejasne, autorka pisała też, że ubezpieczenie ma z bezrobocia.
Salix, uparłaś się na ten wynajem. Spróbuj zrozumieć, że to nie jest kupno ziemniaków na targu - ludzie się boją, wielokrotnie czyta się/słyszy nawet od znajomych o problemach, zniszczeniach, oszustwach, a nawet niemożności odzyskania mieszkania. Nie każdy musi sobie życzyć z tym użerać. Skoro właścicielka mieszkania [autorka] ma to gdzieś, to rodzice nie mają żadnego obowiązku tego robić - mają prawo nie chcieć się w tym babrać. 'Wystarczy wynająć - samo się utrzyma, a ludzie wynajmują w imieniu dzieci z Anglii' - no super. Tylko wiesz jakie to ryzyko, ile problemów? Bo brzmisz jakbyś wynajem pierwszy raz na oczy widziała.
Autorka jest bierna, mieszkanie jej wisi, wisi sposób wykorzystania go. Nikt nie ma obowiązku za nią myśleć, kombinować i dokładać sobie pracy i stresu. Traktujesz rodziców jak podwładnych dziecka.
Ja na ich miejscu również nie zawracałabym sobie głowy myśleniem za kogoś. NIKT nie ma takiego OBOWIĄZKU. I nie można nikogo za to winić.

Co do kasy ze sprzedaży - skąd założenie, że poszła? Może lezy i czeka na czasy, kiedy córka się usamodzielni?
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-23, 12:48   #50
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Rodzina kieruje moim zyciem

w sensie czeka do jej 50-tki?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 12:50   #51
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Rodzina kieruje moim zyciem

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Salix, uparłaś się na ten wynajem. Spróbuj zrozumieć, że to nie jest kupno ziemniaków na targu - ludzie się boją, wielokrotnie czyta się/słyszy nawet od znajomych o problemach, zniszczeniach, oszustwach, a nawet niemożności odzyskania mieszkania. Nie każdy musi sobie życzyć z tym użerać. Skoro właścicielka mieszkania [autorka] ma to gdzieś, to rodzice nie mają żadnego obowiązku tego robić - mają prawo nie chcieć się w tym babrać. 'Wystarczy wynająć - samo się utrzyma, a ludzie wynajmują w imieniu dzieci z Anglii' - no super. Tylko wiesz jakie to ryzyko, ile problemów? Bo brzmisz jakbyś wynajem pierwszy raz na oczy widziała.
Autorka jest bierna, mieszkanie jej wisi, wisi sposób wykorzystania go. Nikt nie ma obowiązku za nią myśleć, kombinować i dokładać sobie pracy i stresu. Traktujesz rodziców jak podwładnych dziecka.
Ja na ich miejscu również nie zawracałabym sobie głowy myśleniem za kogoś. NIKT nie ma takiego OBOWIĄZKU. I nie można nikogo za to winić.

Co do kasy ze sprzedaży - skąd założenie, że poszła? Może lezy i czeka na czasy, kiedy córka się usamodzielni?
moi rodzice mają lokatorów a ja przez parę lat robiłam w branży nieruchomościowej. Więc tak jakby czaję klimat. Lepiej założyć od razu, że lokatora się z mieszkania nie wykurzy i sprzedać mieszkanie? Zawsze można skorzystać z usług agenta, który nie tylko najemców znajdzie, ale i zajmie się ściąganiem wszelkich opłat.
A sprzedawanie nieruchomości, żeby kasa sobie leżała na koncie, to już jest gupota lvl milion.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 12:50   #52
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Rodzina kieruje moim zyciem

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
w sensie czeka do jej 50-tki?
W sensie - wisi im to co robi ich dorosła córka i nie stają na głowie, żeby myśleć za nią. I ja to w 100% rozumiem.

SALIX - ok, to wytłumacz np. moim rodzicom, że puste mieszkanie warto i opłaca się wynająć, proszę. Jak ich przekonasz to stawiam skrzynkę piwa.
No generalnie co z tego co piszesz zmienia fakt, że ludzie boją się wynajmu, nie chcą, i przede wszystkim - nie muszą tego robić za kogoś?
Czy na prawdę blisko 40letnia kobieta nie może sama stanowić o swojej własności? Na prawdę to, że jej mieszkanie jest wykorzystywane nie tak jak mogłobyć to wina jej rodziców? No ludzie.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!

Edytowane przez _ema_
Czas edycji: 2016-02-23 o 12:54
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 12:54   #53
Olcia0401
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 390
Dot.: Rodzina kieruje moim zyciem

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Salix, uparłaś się na ten wynajem. Spróbuj zrozumieć, że to nie jest kupno ziemniaków na targu - ludzie się boją, wielokrotnie czyta się/słyszy nawet od znajomych o problemach, zniszczeniach, oszustwach, a nawet niemożności odzyskania mieszkania. Nie każdy musi sobie życzyć z tym użerać. Skoro właścicielka mieszkania [autorka] ma to gdzieś, to rodzice nie mają żadnego obowiązku tego robić - mają prawo nie chcieć się w tym babrać. 'Wystarczy wynająć - samo się utrzyma, a ludzie wynajmują w imieniu dzieci z Anglii' - no super. Tylko wiesz jakie to ryzyko, ile problemów? Bo brzmisz jakbyś wynajem pierwszy raz na oczy widziała.
Autorka jest bierna, mieszkanie jej wisi, wisi sposób wykorzystania go. Nikt nie ma obowiązku za nią myśleć, kombinować i dokładać sobie pracy i stresu. Traktujesz rodziców jak podwładnych dziecka.
Ja na ich miejscu również nie zawracałabym sobie głowy myśleniem za kogoś. NIKT nie ma takiego OBOWIĄZKU. I nie można nikogo za to winić.

Co do kasy ze sprzedaży - skąd założenie, że poszła? Może lezy i czeka na czasy, kiedy córka się usamodzielni?
No to dlaczego się tam wprowadzili? Skoro mieli swoje mieszkanie i nie chcieli się użerać z wynajmem i myśleniem za autorkę to mogli wyznawać tumiwisizm i mieć w nosie, co ich córka zrobi ze swoim mieszkaniem.
Olcia0401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 12:55   #54
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Rodzina kieruje moim zyciem

ale kto powiedział, że jej rodzice mają to robić za nią?
i serio, gdzie pójdą rodzice, jak dziewczyna będzie chciała zamieszkać sama w swoim mieszkaniu?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 12:57   #55
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Rodzina kieruje moim zyciem

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
W sensie - wisi im to co robi ich dorosła córka i nie stają na głowie, żeby myśleć za nią. I ja to w 100% rozumiem.

SALIX - ok, to wytłumacz np. moim rodzicom, że puste mieszkanie warto i opłaca się wynająć, proszę. Jak ich przekonasz to stawiam skrzynkę piwa.
No generalnie co z tego co piszesz zmienia fakt, że ludzie boją się wynajmu, nie chcą, i przede wszystkim - nie muszą tego robić za kogoś?
Czy na prawdę blisko 40letnia kobieta nie może sama stanowić o swojej własności? Na prawdę to, że jej mieszkanie jest wykorzystywane nie tak jak mogłobyć to wina jej rodziców? No ludzie.
No nie muszą. Lepiej się do takiego mieszkania samemu wpakować - tak to właśnie im wszystko jedno, co z jej spadkiem się dzieje I jeśli naprawdę nie było ku temu poważnego powodu, jest to zarówno wina nieogarniającej autorki, jak i rodziców.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 13:00   #56
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Rodzina kieruje moim zyciem

Cytat:
Napisane przez Olcia0401 Pokaż wiadomość
No to dlaczego się tam wprowadzili? Skoro mieli swoje mieszkanie i nie chcieli się użerać z wynajmem i myśleniem za autorkę to mogli wyznawać tumiwisizm i mieć w nosie, co ich córka zrobi ze swoim mieszkaniem.
No ale jak widać coś tam pomogli. Trzeba mieć im to za złe?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
ale kto powiedział, że jej rodzice mają to robić za nią?
i serio, gdzie pójdą rodzice, jak dziewczyna będzie chciała zamieszkać sama w swoim mieszkaniu?
Nie wiem, na razie mamy takie skrawki informacji, że generalnie możemy pogdybać. Ja nie twierdzę, że są krystalicznie czyści, ciężko po tak niewielu informacjach to stwierdzić. Ale nie podoba mi się wszelkich zrzucanie obowiązków na rodziców, jakby mieli w dowodzie wpisane, że są od dzieci uzależnieni.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 13:03   #57
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Rodzina kieruje moim zyciem

oni nie są uzależnieni od dzieci, ale dziecko jest uzależnione od nich. i w zasadzie teoretycznie sami się uzależnili od swojej córki, bo jak się w końcu wkurzy to może ich na zbity pysk wywalić ze swojego mieszkania.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 13:06   #58
201605051021
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 115
Dot.: Rodzina kieruje moim zyciem

Nie doczekalam sie odpowiedzi od autorki, wiec spojrzalam na jej poprzednie watki i Wam tez polecam.
Imo tutaj to juz tylko staranie sie o rente.
201605051021 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 13:15   #59
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Rodzina kieruje moim zyciem

Cytat:
Napisane przez eevone Pokaż wiadomość
Nie doczekalam sie odpowiedzi od autorki, wiec spojrzalam na jej poprzednie watki i Wam tez polecam.
Imo tutaj to juz tylko staranie sie o rente.
Możesz w 2 zdaniach streścić? Bo oprócz 'jestem zbyt wrażliwa do pracy' jest też masa postów w wątkach o weselu, lampach led z aliexpress...
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 16:08   #60
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Rodzina kieruje moim zyciem

Autorka w którymś z wątków pisze, że ma 20ścia kilka lat
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-25 15:24:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:51.