Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2) - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-05, 11:45   #1411
lanvinkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 9
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

W mojej ulotce nic nie ma na temat wydłużenia przerwy i nie przyjęcie w ogole pierwszej tabletki niestety, są to tabsy jednoskładnikowe i może wystarczyło te 9 pigułek zaby zabezpieczenie wróciło...
lanvinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 14:04   #1412
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez lanvinkaa Pokaż wiadomość
W mojej ulotce nic nie ma na temat wydłużenia przerwy i nie przyjęcie w ogole pierwszej tabletki niestety, są to tabsy jednoskładnikowe i może wystarczyło te 9 pigułek zaby zabezpieczenie wróciło...
przy jednoskładnikowych bardzo ważna jest regularność brania. tu już nie ma takiej swobody jak przy dwuskładnikowych. Skoro nie wzięłaś 1 tabletki z opakowania to masz się czym martwić. One nie blokują owulacji przecież więc poziom hormonów w tym przypadku ma o tyle znaczenie, że te tabletki zmieniają śluz więc ryzyko jest i to spore.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 16:12   #1413
lanvinkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 9
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
przy jednoskładnikowych bardzo ważna jest regularność brania. tu już nie ma takiej swobody jak przy dwuskładnikowych. Skoro nie wzięłaś 1 tabletki z opakowania to masz się czym martwić. One nie blokują owulacji przecież więc poziom hormonów w tym przypadku ma o tyle znaczenie, że te tabletki zmieniają śluz więc ryzyko jest i to spore.
przepraszam pffe, to są dwuskładnikowe! wiec co w tej sytuacji?
lanvinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 16:16   #1414
domarka
Raczkowanie
 
Avatar domarka
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 445
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Nie masz się czym przejmować, jeśli w przerwie nie było stosunku to nawet jeśli zapomniałaś wziąć 1 tabletkę, to zaleceniem byłoby użyć np. prezerwatywy przez 7 dni, ale Ty nie miałaś stosunku przez tydzień, więc nic się nie bój
domarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 16:22   #1415
lanvinkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 9
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Dziękuję
lanvinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 16:35   #1416
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez lanvinkaa Pokaż wiadomość
przepraszam pffe, to są dwuskładnikowe! wiec co w tej sytuacji?
Aaaa, no właśnie to ma kluczowe znaczenie nie masz się czy martwić, jak już wyżej Ci wizażanka napisała śpij spokojnie.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 14:24   #1417
olil
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 24
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

W piątek wzięłam ostatnią tabletkę Narayi z pierwszego blistra o godzinie 21. Od 4 rano przez cały dzień wymiotowałam i miałam biegunkę. Wszystkie tabletki powinny się wchłonąć. Przez 2-3 dni brałam Nifuroksazyd Richter, Polprazol, Ozzion, Aspargin.

Czy jelitówka podczas przerwy nie ma wpływu na działanie antykoncepcji, jeżeli tabletki się wchłonęły?

Jak to jest z Nifuroksazydem? Czy on osłabia działanie tabletek? Nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi.
A nawet jeśli osłabia, to tylko wchłanianie, więc nie dotyczy to zupełnie przerwy 7-dniowej i nadal jest zabezpieczenie?
Mogę spać spokojnie?

/Przepraszam, niepotrzebnie 2 razy dodany post.

Edytowane przez olil
Czas edycji: 2016-02-10 o 15:45
olil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-10, 15:40   #1418
olil
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 24
Grypa jelitowa podczas 7-dniowej przerwy

W piątek wzięłam ostatnią tabletkę Narayi z pierwszego blistra o godzinie 21. Od 4 rano przez cały dzień wymiotowałam i miałam biegunkę. Wszystkie tabletki powinny się wchłonąć. Przez 2-3 dni brałam Nifuroksazyd Richter, Polprazol, Ozzion, Aspargin.

Czy jelitówka podczas przerwy nie ma wpływu na działanie antykoncepcji, jeżeli tabletki się wchłonęły?

Jak to jest z Nifuroksazydem? Czy on osłabia działanie tabletek? Nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi.
A nawet jeśli osłabia, to tylko wchłanianie, więc nie dotyczy to zupełnie przerwy 7-dniowej i nadal jest zabezpieczenie?
Mogę spać spokojnie?
olil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-11, 14:41   #1419
Tutinkopi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 7
Dot.: Grypa jelitowa podczas 7-dniowej przerwy

Cytat:
Napisane przez olil Pokaż wiadomość
W piątek wzięłam ostatnią tabletkę Narayi z pierwszego blistra o godzinie 21. Od 4 rano przez cały dzień wymiotowałam i miałam biegunkę. Wszystkie tabletki powinny się wchłonąć. Przez 2-3 dni brałam Nifuroksazyd Richter, Polprazol, Ozzion, Aspargin.

Czy jelitówka podczas przerwy nie ma wpływu na działanie antykoncepcji, jeżeli tabletki się wchłonęły?

Jak to jest z Nifuroksazydem? Czy on osłabia działanie tabletek? Nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi.
A nawet jeśli osłabia, to tylko wchłanianie, więc nie dotyczy to zupełnie przerwy 7-dniowej i nadal jest zabezpieczenie?
Mogę spać spokojnie?
Nifuroksazyd, wedle tego co znalazłam, nie osłabia wchłaniania tabletek antykoncepcyjnych. Podejrzewam, że jest metabolizowany poza wątrobą, stąd zero zmartwień. Jeżeli Twoje problemy żołądkowe zaczęły i skończyły się podczas przerwy, to nie masz absolutnie żadnych powodów do zmartwień. Jesteś cały czas chroniona - przerwa, oczywiście, też.
Tutinkopi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-11, 14:52   #1420
olil
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 24
Dot.: Grypa jelitowa podczas 7-dniowej przerwy

Cytat:
Napisane przez Tutinkopi Pokaż wiadomość
Jesteś cały czas chroniona - przerwa, oczywiście, też.
Dziękuję!
olil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 09:29   #1421
skydream
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 7
niezażycie tabletki anty po stosunku

Witam, szukałam informacji na ten temat jednak na Internecie nie uzyskałam pewnej, stwierdziłam że zaloguje się na moje porzucone wieki temu konto ponieważ zawsze uważałam że na tym forum można uzyskać konkretne odpowiedzi bez nabijania się. Przedwczoraj kochałam się z chłopakiem po czym zażyłam tabletkę anty (o 22), lecz następnego dnia zapomniałam i wzięłam ją dokładnie 12,5h później czyli dziś rano. Jeżeli ma to znaczenie, była to 1 tabletka 3 tygodnia. Jestem dobrze zaznajomiona z ulotką, wszystko wiem jak należy się zachować i jakie mogą być skutki prócz jednego faktu: Czy spóźnione zażycie tabletki ma wpływ na wcześniejsze stosunki? Spotkałam się kiedyś z takim stwierdzeniem, ale nie mam pojęcia skąd ono pochodzi, ponieważ w ulotce nie ma wzmianki na ten temat. Nic nie mówią o osłabionym działaniu tabletki na stosunek np. Dobę wcześniej, dlatego nie mam pojęcia czy to jakiś powód do obaw.
skydream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-23, 12:02   #1422
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: niezażycie tabletki anty po stosunku

Cytat:
Napisane przez skydream Pokaż wiadomość
Witam, szukałam informacji na ten temat jednak na Internecie nie uzyskałam pewnej, stwierdziłam że zaloguje się na moje porzucone wieki temu konto ponieważ zawsze uważałam że na tym forum można uzyskać konkretne odpowiedzi bez nabijania się. Przedwczoraj kochałam się z chłopakiem po czym zażyłam tabletkę anty (o 22), lecz następnego dnia zapomniałam i wzięłam ją dokładnie 12,5h później czyli dziś rano. Jeżeli ma to znaczenie, była to 1 tabletka 3 tygodnia. Jestem dobrze zaznajomiona z ulotką, wszystko wiem jak należy się zachować i jakie mogą być skutki prócz jednego faktu: Czy spóźnione zażycie tabletki ma wpływ na wcześniejsze stosunki? Spotkałam się kiedyś z takim stwierdzeniem, ale nie mam pojęcia skąd ono pochodzi, ponieważ w ulotce nie ma wzmianki na ten temat. Nic nie mówią o osłabionym działaniu tabletki na stosunek np. Dobę wcześniej, dlatego nie mam pojęcia czy to jakiś powód do obaw.
Na dobrą sprawę to tylko pół h od granicy spóźnienia, więc ja bym się nie przejmowała.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 17:26   #1423
Martynamartt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 10
tabletki antykoncepcyjne

Cześć ! Mam pytanie odnośnie tabletek antykoncepcyjnych.

Biorę tabletki od kilku miesięcy. Powinnam zacząć nowe opakowanie w zeszłą środę. Niestety nie było mnie w mieście i nie mogłam udać się do ginekologa po receptę. Dopiero dzisiaj wykupiłam tabletki.
Czy mogę zacząć je brać od dziś? czy coś się stanie? Czy lepiej poczekać na miesiączke i zacząć wtedy brać ? Nie ukrywam,że wolałabym zacząć dziś je brać. Czy schemat miałby wyglądać tak samo? Biorę dziś i przez 21 dni biorę,potem 7dni przerwy ;>
Martynamartt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 17:56   #1424
domarka
Raczkowanie
 
Avatar domarka
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 445
Dot.: tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez Martynamartt Pokaż wiadomość
Cześć ! Mam pytanie odnośnie tabletek antykoncepcyjnych.

Biorę tabletki od kilku miesięcy. Powinnam zacząć nowe opakowanie w zeszłą środę. Niestety nie było mnie w mieście i nie mogłam udać się do ginekologa po receptę. Dopiero dzisiaj wykupiłam tabletki.
Czy mogę zacząć je brać od dziś? czy coś się stanie? Czy lepiej poczekać na miesiączke i zacząć wtedy brać ? Nie ukrywam,że wolałabym zacząć dziś je brać. Czy schemat miałby wyglądać tak samo? Biorę dziś i przez 21 dni biorę,potem 7dni przerwy ;>
Tabletki antykoncepcyjne należy zażyć pierwszego dnia naturalnego cyklu czyli pierwszego dnia miesiączki, inaczej nie będą działać
domarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 18:50   #1425
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez domarka Pokaż wiadomość
Tabletki antykoncepcyjne należy zażyć pierwszego dnia naturalnego cyklu czyli pierwszego dnia miesiączki, inaczej nie będą działać

Nie wiadomo kiedy teraz dostanie naturalną miesiączkę
Autorko, wzięłabym teraz i dla pewności dodatkowo gumka przez to opakowanie, później już normalnie.
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 19:13   #1426
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez nynka_1987 Pokaż wiadomość
Nie wiadomo kiedy teraz dostanie naturalną miesiączkę
Autorko, wzięłabym teraz i dla pewności dodatkowo gumka przez to opakowanie, później już normalnie.
A to teraz nie będzie krwawienie z odstawienia, a kolejne już naturalne?

Co do rady też bym tak postąpiła.
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 21:18   #1427
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez Frezja__ Pokaż wiadomość
A to teraz nie będzie krwawienie z odstawienia, a kolejne już naturalne?

Co do rady też bym tak postąpiła.

No tak ale nie wiadomo jak będzie z regularnością tego naturalnego po odstawieniu. Zrozumiałam, że domarka radzi, żeby czekała do naturalnej miesiączki.
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 08:07   #1428
domarka
Raczkowanie
 
Avatar domarka
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 445
Dot.: tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez nynka_1987 Pokaż wiadomość
No tak ale nie wiadomo jak będzie z regularnością tego naturalnego po odstawieniu. Zrozumiałam, że domarka radzi, żeby czekała do naturalnej miesiączki.
Tak, o to mi chodziło mam napisane w swojej ulotce, że można stosować hormony tylko w 1szy dzień miesiączki lub między 2 a 5 dniem miesiączki ale wtedy trzeba przez tydzień się zabezpieczyć a nie można w inne dni
domarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 12:07   #1429
Martynamartt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 10
Dot.: tabletki antykoncepcyjne

Wzięłam wczoraj pierwszą tabletkę ,czyli schemat ma wyglądać tak samo? 21 dni biorę tabletki i 7 dni przerwy?
Martynamartt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-24, 15:45   #1430
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez domarka Pokaż wiadomość
Tak, o to mi chodziło mam napisane w swojej ulotce, że można stosować hormony tylko w 1szy dzień miesiączki lub między 2 a 5 dniem miesiączki ale wtedy trzeba przez tydzień się zabezpieczyć a nie można w inne dni
To co piszą w ulotce, to dotyczy brania jak zaczynasz przygodę z antykoncepcją Autorka spóźniła się z nowym opakowaniem, dlatego radzimy brać teraz i dodatkowo gumka.
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 16:15   #1431
domarka
Raczkowanie
 
Avatar domarka
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 445
Dot.: tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez nynka_1987 Pokaż wiadomość
To co piszą w ulotce, to dotyczy brania jak zaczynasz przygodę z antykoncepcją Autorka spóźniła się z nowym opakowaniem, dlatego radzimy brać teraz i dodatkowo gumka.
Ale ze mnie gapa! nie doczytałam, że chodzi o to, że już je brała. Sorki
domarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 19:27   #1432
lanvinkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 9
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Hejoo dziewczynki
Pamiętacie moją historię z zapomnianą pierwszą tabletką rozpoczynającą opakowanie? Otóż kiedy współżyłam tydzień po tym błędzie jakieś kilka dni temu ( no może z ponad tydzień) zaczęłam mieć ucisk na pęcherze myślę 'czy to już objaw ciąży?' oczywiście schiz chociaż wiem ze to tak szybko być nie mogło, wywnioskowałam że raczej zapalenie pęcherza i brałam tydzień czasu uroFuraginum pomogło. Natomiast teraz to już gdzieś na maksa zaczęłam schizować, nadmienię że krwawienie z odstawienia wystąpiło no ale ono się pojawia bo nastąpił spadek hormonów. No więc nie wiem czy mogę być spokojna. Oczywiście nowe opakowanie już zaczęłam nawet w 7 dniu, alee z tych schizów zaczęłam widzieć jakąś linię od pępka i ciemniejszą otoczkę wokół sutków :O może wcześniej nie zwracałam uwagi... ale zaczęłam naciągać brzuch żeby wypatrywać tej lini no i zaczął boleć mnie pępek gdzieś czytałam że rwanie pępka to też objaw ciąży. Boli mnie na dole w plecach, i podskakiwałam żeby sprawdzać czy nie bolą mnie piersi, no i dzień później zaczęły boleć tak jakby były naderwane... Eh może to obsesja... myślę ze może tabletki nagle przestały działać, trochę się wystraszyłam. Wiem, że jesteście kochane i napiszecie mi co o tym myślicie?
lanvinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 19:48   #1433
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez lanvinkaa Pokaż wiadomość
Hejoo dziewczynki
Pamiętacie moją historię z zapomnianą pierwszą tabletką rozpoczynającą opakowanie? Otóż kiedy współżyłam tydzień po tym błędzie jakieś kilka dni temu ( no może z ponad tydzień) zaczęłam mieć ucisk na pęcherze myślę 'czy to już objaw ciąży?' oczywiście schiz chociaż wiem ze to tak szybko być nie mogło, wywnioskowałam że raczej zapalenie pęcherza i brałam tydzień czasu uroFuraginum pomogło. Natomiast teraz to już gdzieś na maksa zaczęłam schizować, nadmienię że krwawienie z odstawienia wystąpiło no ale ono się pojawia bo nastąpił spadek hormonów. No więc nie wiem czy mogę być spokojna. Oczywiście nowe opakowanie już zaczęłam nawet w 7 dniu, alee z tych schizów zaczęłam widzieć jakąś linię od pępka i ciemniejszą otoczkę wokół sutków :O może wcześniej nie zwracałam uwagi... ale zaczęłam naciągać brzuch żeby wypatrywać tej lini no i zaczął boleć mnie pępek gdzieś czytałam że rwanie pępka to też objaw ciąży. Boli mnie na dole w plecach, i podskakiwałam żeby sprawdzać czy nie bolą mnie piersi, no i dzień później zaczęły boleć tak jakby były naderwane... Eh może to obsesja... myślę ze może tabletki nagle przestały działać, trochę się wystraszyłam. Wiem, że jesteście kochane i napiszecie mi co o tym myślicie?
Myślę, że trzeba mieć baaaardzo nierówno pod sufitem żeby pisać na forum zamiast zrobić po prostu test ciążowy
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 20:28   #1434
boykot
Raczkowanie
 
Avatar boykot
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 83
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Myślę, że trzeba mieć baaaardzo nierówno pod sufitem żeby pisać na forum zamiast zrobić po prostu test ciążowy
To na pewno. Ale czasem lubie czytac, jak sie dziewczyny biczuja i tydzień schizuja czy zaszły czy nie Jakby ludzie z internetu byli jasnowidzami.
boykot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 20:32   #1435
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Zrób sobie test, od razu lepiej Beta HCG,bo o sikanym jeszcze doczytasz, że oszukuje
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 20:35   #1436
domarka
Raczkowanie
 
Avatar domarka
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 445
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez kaskaa11_11 Pokaż wiadomość
Zrób sobie test, od razu lepiej Beta HCG,bo o sikanym jeszcze doczytasz, że oszukuje
Schizowiczki nawet w betę nie wierzą
domarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-02, 04:46   #1437
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Dziewczyny - wczoraj zapomniałam wziąć tabletkę. zwykle biorę około 18. Wzięłam dziś o 5:40 więc teoretycznie 12 h nie minęło. Mogę się nie martwić?
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-02, 06:47   #1438
domarka
Raczkowanie
 
Avatar domarka
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 445
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Dziewczyny - wczoraj zapomniałam wziąć tabletkę. zwykle biorę około 18. Wzięłam dziś o 5:40 więc teoretycznie 12 h nie minęło. Mogę się nie martwić?
Możesz zmieściłaś się idealnie w czasie
domarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-05, 11:16   #1439
regretsareuseless
Zadomowienie
 
Avatar regretsareuseless
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 559
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

To i ja opowiem swoją historię - biorę Mercilon, jestem w trzecim tygodniu brania tabletek, tyle tylko ze to drugie opakowanie pod rząd, ze względu na liczne wyjazdy itp. Normalnie tabletkę biorę o 21, niestety wczoraj jakieś dwie godziny po wzięciu pierwszej zwymiotowalam, gdy tylko poczułam się trochę lepiej wzięłam kolejną i zwymiotowalam tak samo po podobnym czasie. W zeszła sobotę wspołżyłam bez dodatkowego zabezpieczenia, teraz nie wiem co zrobić z przerwą, czy zacząć od razu trzecie opakowanie pod rząd...? Przez najbliższy czas będziemy stosować dodatkowe zabezpieczenie, chodzi mi jeszcze czy pomimo wymiotow działanie antykoncepcyjne tabletek wstecz jest zachowane?
regretsareuseless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-05, 11:20   #1440
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez regretsareuseless Pokaż wiadomość
To i ja opowiem swoją historię - biorę Mercilon, jestem w trzecim tygodniu brania tabletek, tyle tylko ze to drugie opakowanie pod rząd, ze względu na liczne wyjazdy itp. Normalnie tabletkę biorę o 21, niestety wczoraj jakieś dwie godziny po wzięciu pierwszej zwymiotowalam, gdy tylko poczułam się trochę lepiej wzięłam kolejną i zwymiotowalam tak samo po podobnym czasie. W zeszła sobotę wspołżyłam bez dodatkowego zabezpieczenia, teraz nie wiem co zrobić z przerwą, czy zacząć od razu trzecie opakowanie pod rząd...? Przez najbliższy czas będziemy stosować dodatkowe zabezpieczenie, chodzi mi jeszcze czy pomimo wymiotow działanie antykoncepcyjne tabletek wstecz jest zachowane?
Skoro to trzeci tydzień to mogłaś spokojnie zrobić już przerwę. Ja nie wiem, ulotki gryzą?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-06 09:59:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:21.