Mój chłopak nie chce nic planować - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-24, 15:20   #31
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Mój chłopak nie chce nic planować

Cytat:
Napisane przez emeczka Pokaż wiadomość
(...)
nawet tak błahych jak urlop za parę miesięcy!
(...)
I to (ta niemożność zaplanowania czegokolwiek z wyprzedzeniem) jest wręcz zatrważające. No chyba, że Autorka "zapomniała" nam powiedzieć, że jej TŻ np. prowadzi jakąś bardzo specyficzną działalność, wymagającą obecności i uniemożliwiającą planowanie czegokolwiek. Albo, że ktoś z jego najbliższej rodziny jest bardzo chory i dlatego nie może niczego planować. W inne sytuacji, to po prostu... dziwne.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 16:12   #32
emeczka
Wtajemniczenie
 
Avatar emeczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 030
Dot.: Mój chłopak nie chce nic planować

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
I to (ta niemożność zaplanowania czegokolwiek z wyprzedzeniem) jest wręcz zatrważające. No chyba, że Autorka "zapomniała" nam powiedzieć, że jej TŻ np. prowadzi jakąś bardzo specyficzną działalność, wymagającą obecności i uniemożliwiającą planowanie czegokolwiek. Albo, że ktoś z jego najbliższej rodziny jest bardzo chory i dlatego nie może niczego planować. W inne sytuacji, to po prostu... dziwne.
No... Tak jak by traktował wspólne wakacje jak koło ratunkowe - jeśli po drodze nie trafi się nic lepszego, to można coś wspólnie zaplanować.
__________________
Cytat:
Napisane przez ananasova Pokaż wiadomość
moja ciotka zwykła mawiać: doceń chłopa bo zrobi to inna.

(...)

staraj się kobito bo samo nic z nieba nie spadnie. wierność męża też.
emeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 17:35   #33
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Mój chłopak nie chce nic planować

Cytat:
Napisane przez emeczka Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że ten związek zmierza donikąd. Po dwóch latach Wy wciąż spotykacie się jak byście byli nastolatkami, nie mając pojęcia o wzajemnych planach na przyszłość (nawet tę najbliższą). Nie potraficie ze sobą normalnie porozmawiać nie tylko o rzeczach ważnych, ale nawet tak błahych jak urlop za parę miesięcy! To co Ci, Autorko, daje podstawy, by planować przyszłość właśnie z tym człowiekiem?

Co do rozmowy: nie sądzę, że nieśmiałość jest powodem braku rozmów o tym, co dalej. Ty po prostu wiesz, co usłyszysz i się tego boisz, bo nie wiesz, co z tym zrobić. Bo jak facet Ci wprost powie, że ślubu i rodziny nie planuje, będziesz musiała zrezygnować ze swoich wyobrażeń o Waszym związku i przejrzeć na oczy.


Autorko, powinnaś przemyśleć sprawę i być może związać się z mężczyzną zaradniejszym, bardziej zdecydowanie stawiającym życiowe kroki bo to też pociagnie w górę Ciebie.
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 19:11   #34
GdyKochamy
Zadomowienie
 
Avatar GdyKochamy
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1 951
Dot.: Mój chłopak nie chce nic planować

Jeżeli mówisz, że przesunął granicę z 30 do 35 to źle to wygląda. Jednak najlepiej podobno, żeby kobieta rodziła dzieci do 35 r.ż., więc może się okazać, że za 5 lat, on nadal nie będzie chciał żadnych decyzji, a tobie będzie tykał zegar.

Szczerze porozmawiaj, poproś o konkrety i daj nam znać co powiedział.
__________________
kiedy się naprawdę kogoś kocha, wierność nie jest żadną zasługą...
GdyKochamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 19:41   #35
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Mój chłopak nie chce nic planować

Dajesz sie robic w ciula na wlasne zyczenie. Dorosla i swiadoma konieta musi umiec powiedziec o co jej chodzi. Jezeli on tego nie spelnia to trzeba sie rozstac.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 20:19   #36
donanet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 24
Dot.: Mój chłopak nie chce nic planować

Odnoszę wrażenie, że facet traktuje autorkę wątku jak poczekalnię zanim nie znajdzie kogoś lepszego. Ma tu ewidentny problem z określeniem się czy chce spędzić z nią resztę życia, czy nie...
donanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 21:21   #37
RasAlGhul
Przyczajenie
 
Avatar RasAlGhul
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 25
Dot.: Mój chłopak nie chce nic planować

Nie mogę wypowiedzieć się za Twojego faceta, ale w moim przypadku brak planów i ucinanie rozmów o przyszłości po dwóch latach związku oznaczałyby, że nie widzę przyszłości razem.
Jeśli tak jest, to nie oznacza jednoznacznie, że on nie chce. Uważam jednak, że brak zapału źle rokuje w wielu kwestiach - choćby pracy nad sobą.
RasAlGhul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-24, 21:38   #38
duska_red
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 8
Dot.: Mój chłopak nie chce nic planować

to co piszecie dziewczyny daje mi wiele do myślenia, sama zaczęłam jakaś dalszą, głębszą analizę.

Sama już nie wiem czy on widzi jakąś przyszłość ze mną czy też nie. Czasami mam wrażenie że widzi, może w głupich sprawach ale ostatnio kupił samochód, który jest krótszy od poprzedniego i to sporo, bo powiedziałam mu że takim kolosem jak miał to jeździć nie będę. Czasami auto było mi niezbędne i on o tym wiedział , ale że bałam się poruszać kombi to postanowił zmieniać na mniejsze i często mi je pożycza

Może i błahostka ale kupujemy też sprzęty do mnie do domu (telewizor, boombox, laptop) wszystko za wspólne pieniądze , więc gdyby on nie planował czegoś wspólnego na dłużej to angażował by się w takie zakupy? Zrobiliśmy też wspólnie generalny remont w moim pokoju, wspólnie wydana kasa i jego wkład w robociznę bo zrobił to sam.
duska_red jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 21:41   #39
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Mój chłopak nie chce nic planować

Cytat:
Napisane przez duska_red Pokaż wiadomość
to co piszecie dziewczyny daje mi wiele do myślenia, sama zaczęłam jakaś dalszą, głębszą analizę.

Sama już nie wiem czy on widzi jakąś przyszłość ze mną czy też nie. Czasami mam wrażenie że widzi, może w głupich sprawach ale ostatnio kupił samochód, który jest krótszy od poprzedniego i to sporo, bo powiedziałam mu że takim kolosem jak miał to jeździć nie będę. Czasami auto było mi niezbędne i on o tym wiedział , ale że bałam się poruszać kombi to postanowił zmieniać na mniejsze i często mi je pożycza

Może i błahostka ale kupujemy też sprzęty do mnie do domu (telewizor, boombox, laptop) wszystko za wspólne pieniądze , więc gdyby on nie planował czegoś wspólnego na dłużej to angażował by się w takie zakupy? Zrobiliśmy też wspólnie generalny remont w moim pokoju, wspólnie wydana kasa i jego wkład w robociznę bo zrobił to sam.
Czemu go WPROST nie zapytasz o to wszystko???
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 21:46   #40
duska_red
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 8
Dot.: Mój chłopak nie chce nic planować

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
I to (ta niemożność zaplanowania czegokolwiek z wyprzedzeniem) jest wręcz zatrważające. No chyba, że Autorka "zapomniała" nam powiedzieć, że jej TŻ np. prowadzi jakąś bardzo specyficzną działalność, wymagającą obecności i uniemożliwiającą planowanie czegokolwiek. Albo, że ktoś z jego najbliższej rodziny jest bardzo chory i dlatego nie może niczego planować. W inne sytuacji, to po prostu... dziwne.

Luby ma raczej stabilną pracę, nie ma nikogo chorego w domu, ale tak potrafi złośliwie mu wyskoczyć coś kiedy jest zaplanowane zupełnie coś innego. (wypadek na budowie ojca, czy też ściągną go z urlopu do pracy) Nie pisze nawet tek że dotyczy to bezpośrednio nas. np w zeszłym roku zaplanował wyjazd po nowy samochód wszystko miał dograne i wtedy ojciec zaliczył szpital,co wiązało się z tym ze musiał w domu wszystkiego przypilnować.

---------- Dopisano o 21:46 ---------- Poprzedni post napisano o 21:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Czemu go WPROST nie zapytasz o to wszystko???
Mam zapytać go wprost czy planuje ze mną przyszłość? A wy wierzycie że jeżeli nie to powie mi to prosto w oczy? Niektóre z was same sugerują, że traktuje mnie jak poczekalnie, to po co ma rezygnować z poczekali. Może też skłamać, powiedzieć "Oczywiście że tak Kochanie"

Z resztą i tak wiem jak go zapytam o to, to odpowie twierdząco, że tak planuje, nigdy nie powiedział źle o naszym związku i relacji. Tym razem miało by być inaczej?
duska_red jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 21:51   #41
Barbarella05
Wtajemniczenie
 
Avatar Barbarella05
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2 713
Dot.: Mój chłopak nie chce nic planować

No ale Ty masz wątpliwości.
I to właśnie o to chodzi.

Gdyby było wszystko okej, nie wspominalby ciągle o rozstaniu przy kazdej głupiej kłótni.
Coś w tym musi być, skoro notorycznie to powtarza.
Barbarella05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-24, 22:09   #42
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Mój chłopak nie chce nic planować

Cytat:
Napisane przez duska_red Pokaż wiadomość
Mam zapytać go wprost czy planuje ze mną przyszłość? A wy wierzycie że jeżeli nie to powie mi to prosto w oczy? Niektóre z was same sugerują, że traktuje mnie jak poczekalnie, to po co ma rezygnować z poczekali. Może też skłamać, powiedzieć "Oczywiście że tak Kochanie"

Z resztą i tak wiem jak go zapytam o to, to odpowie twierdząco, że tak planuje, nigdy nie powiedział źle o naszym związku i relacji. Tym razem miało by być inaczej?
Tak, masz zapytać wprost! Jak chcesz się czegokolwiek dowiedzieć o jego planach życiowych jak z nim nie porozmawiasz? I tylko nie daj sobie wciskać kitu, mają być tylko konkrety...
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 22:14   #43
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Mój chłopak nie chce nic planować

Cytat:
Napisane przez Barbarella05 Pokaż wiadomość
No ale Ty masz wątpliwości.
I to właśnie o to chodzi.

Gdyby było wszystko okej, nie wspominalby ciągle o rozstaniu przy kazdej głupiej kłótni.
Coś w tym musi być, skoro notorycznie to powtarza.
Nie pomylilas wątku? ;-)
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 22:14   #44
ellen72
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 483
Dot.: Mój chłopak nie chce nic planować

Cytat:
Napisane przez duska_red Pokaż wiadomość
Luby ma raczej stabilną pracę, nie ma nikogo chorego w domu, ale tak potrafi złośliwie mu wyskoczyć coś kiedy jest zaplanowane zupełnie coś innego. (wypadek na budowie ojca, czy też ściągną go z urlopu do pracy) Nie pisze nawet tek że dotyczy to bezpośrednio nas. np w zeszłym roku zaplanował wyjazd po nowy samochód wszystko miał dograne i wtedy ojciec zaliczył szpital,co wiązało się z tym ze musiał w domu wszystkiego przypilnować.

---------- Dopisano o 21:46 ---------- Poprzedni post napisano o 21:42 ----------



Mam zapytać go wprost czy planuje ze mną przyszłość? A wy wierzycie że jeżeli nie to powie mi to prosto w oczy? Niektóre z was same sugerują, że traktuje mnie jak poczekalnie, to po co ma rezygnować z poczekali. Może też skłamać, powiedzieć "Oczywiście że tak Kochanie"

Z resztą i tak wiem jak go zapytam o to, to odpowie twierdząco, że tak planuje, nigdy nie powiedział źle o naszym związku i relacji. Tym razem miało by być inaczej?
Oczywiscie, ze moze sklamac. Poza tym, po co Ci kolejna obiecanka do kolekcji? Po co Ci ktos na kim zalezy Ci duzo bardziej niz jemu na Tobie? Z kims takim chcesz brac slub?
ellen72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 22:16   #45
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Mój chłopak nie chce nic planować

Co do wątku: podobno facet był w poprzednim związku 5 lat i nie mógł zdecydować się na stabilizację i się rozstali. Autorko, musisz z nim TERAZ rozmawiać o takich rzeczach. Żeby za 5 lat nie obudzić się w tym samym punkcie co jego była. Czy z byłą też kupował rzeczy za wspólne pieniądze? Czy czasem wtedy też ciągle nie przesuwal granicy, kiedy można założyć rodzinę?
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 23:10   #46
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Mój chłopak nie chce nic planować

Cytat:
Napisane przez duska_red Pokaż wiadomość
(...)
Z resztą i tak wiem jak go zapytam o to, to odpowie twierdząco, że tak planuje, nigdy nie powiedział źle o naszym związku i relacji. Tym razem miało by być inaczej?
To się wtedy pyta o konkrety i oczekuje odpowiedzi: kiedy, co, jak, co zaczynamy robić, jak widzimy sprawę mieszkania itd. I sama też mu mówisz jakie są Twoje plany, spojrzenie na ważne kwestie. Bo Ty nie tylko masz jego pytać, ale masz sama mówić czego chcesz i co planujesz. Bo związek tworzą dwie osoby, a nie "w oczekiwaniu aż facet się...".

Serio nie wiesz takich rzeczy?

---------- Dopisano o 00:10 ---------- Poprzedni post napisano o 00:09 ----------

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;56308548]Co do wątku: podobno facet był w poprzednim związku 5 lat i nie mógł zdecydować się na stabilizację i się rozstali. Autorko, musisz z nim TERAZ rozmawiać o takich rzeczach. Żeby za 5 lat nie obudzić się w tym samym punkcie co jego była. Czy z byłą też kupował rzeczy za wspólne pieniądze? Czy czasem wtedy też ciągle nie przesuwal granicy, kiedy można założyć rodzinę?[/QUOTE]

Mogło tak być. Ale mogli też rozstać się z innych powodów.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 23:13   #47
Barbarella05
Wtajemniczenie
 
Avatar Barbarella05
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2 713
Dot.: Mój chłopak nie chce nic planować

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;56308418]Nie pomylilas wątku? ;-)[/QUOTE]

O faktycznie, dzień dobry ! XD
Przepraszam za bałagan
Barbarella05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 00:08   #48
berenka
Zadomowienie
 
Avatar berenka
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1 181
Dot.: Mój chłopak nie chce nic planować

Pomijając już kwestię, że wypadałoby się nauczyć jasno komunikować, to, jeżeli dobrze zrozumiałam, historia leci tak:

zaczęłaś się z nim spotykać te dwa lata temu i on Ci powiedział (w sensie, ze w żartach czy na marginesie, bo jak zdążyłam zaobserwować nie uprawiacie normalnych partnerskich rozmów), iż ślub to najlepiej tuz po trzydziestce. Mijają dwa lata, nadchodzi 30,a on bach, zmiana frontu, mydlenie oczu, si?

A to oznacza,ze on z Tobą (może tez z nikim) nic poważnie nie chce.

A pomijając to, co powyżej, to zawsze patrz na to czy czyny pokrywają się ze słowami. Ten pan to lipna partia chociażby już w związku z tym.
berenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 01:44   #49
ellen72
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 483
Dot.: Mój chłopak nie chce nic planować

[QUOTE=Doris1981;56310178]To się wtedy pyta o konkrety i oczekuje odpowiedzi: kiedy, co, jak, co zaczynamy robić, jak widzimy sprawę mieszkania itd. I sama też mu mówisz jakie są Twoje plany, spojrzenie na ważne kwestie. Bo Ty nie tylko masz jego pytać, ale masz sama mówić czego chcesz i co planujesz. Bo związek tworzą dwie osoby, a nie "w oczekiwaniu aż facet się...".

Serio nie wiesz takich rzeczy?[COLOR="Silver"]

Nie trzeba pytac faceta o konkrety. Wbrew temu, co sie powszechnie uwaza rozmowa wcale nie musi dawac rade rozwiazywac tego typu problemy. Facet moze Ci obiecac wszystko i powiedziec wszystko co chcesz uslyszec.

W ogole to duzo dziewczyn woli, jak rozmowy o malzenstwie, domu i dzieciach inicjuje facet. Kiedy to on sie oswiadcza. Kiedy to on nie moze sie doczekac. Ale do tego trzeba znalezc odpowiedniego faceta. Wskazowka: jesli to Ty musisz inicjowac takie rozmowy (albo marzysz i czekasz az on to zrobi), to znaczy, ze jemu zalezy mniej. A o takie rzeczy mozna i trzeba zadbac na bardzo wczesnym etapie randkowania. Tego typu problemy biora sie zwykle z latania za facetem, ktory stwierdza: "A w sumie to czemu nie? Pozyjemy, zobaczymy". I takie nastawienie mu juz czesto pozostaje.
ellen72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-25, 02:25   #50
zdradzo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 444
Dot.: Mój chłopak nie chce nic planować

Nie kumam, jak można być DWA LATA w związku i nie obgadać fundamentalnych, życiowych kwestii To, przepraszam, o czym Wy gadacie? O pogodzie? Sorry, ale zawsze mi ręce opadają w takich sytuacjach. Coś Ci powiem-Ty się wstydzisz po dwóch latach, a ja ze swoim chłopem takie sprawy ustaliłam praktycznie od razu (poglądy na dzieci, ślub, religię, zwierzęta, wystrój chałupy), a gdy zaczęłam czuć, że się angażuję (po trzech....tygodniach <spędzonych razem "na żywo">) to mu powiedziałam i poprosiłam, żeby w razie czego mnie przystopował, bo nie mam ochoty płakać. Nie, nie kazałam mu wyznawać miłości, a tylko zadeklarować, czy chce tę znajomość rozwijać na poważnie, czy traktuje to jak zabawę. I popatrz Ty: ani nie poczuł się osaczony, ani nie potraktował mnie jak wariatki-nie wydarzyło się nic złego. Gdyby powiedział, że dla niego to na razie przygoda, to też by nic złego się nie stało-po prostu wyluzowałabym/odpuściła tak intensywne spotykanie się (a w zasadzie pomieszkiwanie u siebie). Ja po kilku tygodniach wiedziałam na czym stoję, a Ty po dwóch latach nie wiesz, bo się wstydzisz zapytać
Jeśli uważasz, że nie ma co pytać, bo i tak może Cię okłamać to w ogóle weź go odpuść, bo to bez sensu.

Z doświadczenia Ci powiem-jeśli nie ma Cię w jego planach, a wszystko będzie "kiedyś" to nie ma Cię w jego życiu wcale. Im szybciej to do Ciebie dotrze tym lepiej (przestań się bać tego, co i tak Cię nie ominie i na co nie masz wpływu).

Edytowane przez zdradzo
Czas edycji: 2016-02-25 o 02:27
zdradzo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 07:00   #51
hagandy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 24
Dot.: Mój chłopak nie chce nic planować

Chyba nie jestes gotowa na rozstanie, ktorym ta rozmowa pewnie sie skonczy. Tacy Panowie robia sie zdecydowani niestety tylko wtedy, jak poznaja nowa dziewczyne, w ktorej sa zakochani - wtedy obecna idzie w odstawke, a tamtej oswiadczaja sie w 6 mcy. Zadne wspolne zakupy, iloisc lat razem - nic ich nie zatrzymuje.
hagandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-25 08:00:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:59.