Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X - Strona 132 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-02-25, 18:14   #3931
ewelina1995
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Województwo mazowieckie
Wiadomości: 348
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Farisss Pokaż wiadomość
W Warszawie można pracować w pracy nie związanej ze studiami i zarobić tyle, żeby się utrzymać i opłacić czesne i wcale nie trzeba dokładać do tego. Chyba, że ktoś chce sobie wynająć pokój za 1500zł albo całe mieszkanie dla siebie za 3000
Wiem, że można, ja po prostu pewnie za krótko szukałam i nie miałam szczęścia A co do kosztów to płacę 820 zł czesnego miesięcznie( niby mam stypendium naukowe, ale to tak śmieszne pieniądze przy tej wysokości raty, że nie warto o tym wspominać), koszt wynajęcia pokoju o w miarę przyzwoitych warunkach to 700-800 zł, komunikacja po Warszawie plus 2 razy w miesiącu bilety do domu to jakieś 200 zł, jedzenie ciężko mi wycenić, bo nie mam w tej materii doświadczenia, nie próbowałam tego dokładnie przeliczać, ale 300-400 zł na pewno no i z czasu trzeba kupić nowy ciuch, kosmetyki się kończą a mieszkając w takim mieście chyba nie sposób chociaż raz w miesiącu nie wyjść na kawę czy do kina, więc te 3 aspekty to kolejne przykładowe 300 zł. To daje około 2500 zł a mi oferowano około 1500, nawet mniej. Dlatego zdecydowałam się jeszcze wstrzymać z przeprowadzką i cieszę się, że trafiło się coś na miejscu.
ewelina1995 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-25, 18:24   #3932
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez ewelina1995 Pokaż wiadomość
Wiem, że można, ja po prostu pewnie za krótko szukałam i nie miałam szczęścia A co do kosztów to płacę 820 zł czesnego miesięcznie( niby mam stypendium naukowe, ale to tak śmieszne pieniądze przy tej wysokości raty, że nie warto o tym wspominać), koszt wynajęcia pokoju o w miarę przyzwoitych warunkach to 700-800 zł, komunikacja po Warszawie plus 2 razy w miesiącu bilety do domu to jakieś 200 zł, jedzenie ciężko mi wycenić, bo nie mam w tej materii doświadczenia, nie próbowałam tego dokładnie przeliczać, ale 300-400 zł na pewno no i z czasu trzeba kupić nowy ciuch, kosmetyki się kończą a mieszkając w takim mieście chyba nie sposób chociaż raz w miesiącu nie wyjść na kawę czy do kina, więc te 3 aspekty to kolejne przykładowe 300 zł. To daje około 2500 zł a mi oferowano około 1500, nawet mniej. Dlatego zdecydowałam się jeszcze wstrzymać z przeprowadzką i cieszę się, że trafiło się coś na miejscu.
Zawsze to sobie dorobisz na pracach interwencyjnych. Może nie miliony, ale da się coś odłożyć No i 9 miesięcy bez stresu.
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-25, 19:48   #3933
ewelina1995
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Województwo mazowieckie
Wiadomości: 348
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Zawsze to sobie dorobisz na pracach interwencyjnych. Może nie miliony, ale da się coś odłożyć No i 9 miesięcy bez stresu.
Dokładnie Pensja może nie jest duża, ale mieszkając w domu rodzinnym poza szkołą mam niewielkie wydatki, a że ostatnią ratę czesnego wpłacam w kwietniu to tym bardziej można trochę odłożyć na czarną godzinę.
ewelina1995 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-25, 21:17   #3934
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez GgochaA Pokaż wiadomość
Może po prostu w jej branży jest większe zapotrzebowanie na pracowników.
Obie z koleżanką kończyłyśmy jedne studia. Ona po studiach pracowała tu i ówdzie, dorabiała sobie. Potem udało jej się znaleźć staż związany ze studiami + zatrudnienie (które jej się kończy).
Ja niestety nie pracowałam spory kawałek czasu, teraz jestem - można by powiedzieć - sekretarką i ogólnie nie odnajduję się w tym zawodzie.
Nie lubię kontaktu z ludźmi i pracujące osoby pytają się, dlaczego jestem taka nerwowa - a ja po prostu nigdy nie chciałam być sekretarką.

Koleżanka jest w lepszej sytuacji, bo ma doświadczenie w branży.
Sama próbuję wejść do branży, ale wszędzie potrzebują doświadczenia.

Obecna sytuacja życiowa raczej nie pozwala mi na zaczynanie stażu, bo potrzebuje chociażby najniższej krajowej. Między stażem a najniższą jest różnica 500 zł, więc spora (staż 851 netto, a umowa 1355 netto).

Wiadomo, że staż pozwoliłby mi na zdobycie doświadczenia, ale nie mogę sobie pozwolić na taką "pensję". Coś za coś.

Może i racja - koleżanka ma łatwiej i nie powinnam się denerwować, ale też irytuje mnie, że nikt nie chce dać szansy, a przecież KAŻDY gdzieś zaczynał i KAŻDY musiał się czegoś uczyć od początku...
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-25, 21:38   #3935
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Obie z koleżanką kończyłyśmy jedne studia. Ona po studiach pracowała tu i ówdzie, dorabiała sobie. Potem udało jej się znaleźć staż związany ze studiami + zatrudnienie (które jej się kończy).
Ja niestety nie pracowałam spory kawałek czasu, teraz jestem - można by powiedzieć - sekretarką i ogólnie nie odnajduję się w tym zawodzie.
Nie lubię kontaktu z ludźmi i pracujące osoby pytają się, dlaczego jestem taka nerwowa - a ja po prostu nigdy nie chciałam być sekretarką.

Koleżanka jest w lepszej sytuacji, bo ma doświadczenie w branży.
Sama próbuję wejść do branży, ale wszędzie potrzebują doświadczenia.

Obecna sytuacja życiowa raczej nie pozwala mi na zaczynanie stażu, bo potrzebuje chociażby najniższej krajowej. Między stażem a najniższą jest różnica 500 zł, więc spora (staż 851 netto, a umowa 1355 netto).

Wiadomo, że staż pozwoliłby mi na zdobycie doświadczenia, ale nie mogę sobie pozwolić na taką "pensję". Coś za coś.

Może i racja - koleżanka ma łatwiej i nie powinnam się denerwować, ale też irytuje mnie, że nikt nie chce dać szansy, a przecież KAŻDY gdzieś zaczynał i KAŻDY musiał się czegoś uczyć od początku...
Może staże/praktyki spoza UP? Sama na praktykach dostawałam minimalną. Niektóre firmy szukają nie tylko obecnych studentów ale też np. absolwentów do roku po studiach.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 07:38   #3936
nikita343
Zakorzenienie
 
Avatar nikita343
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3 538
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Obie z koleżanką kończyłyśmy jedne studia. Ona po studiach pracowała tu i ówdzie, dorabiała sobie. Potem udało jej się znaleźć staż związany ze studiami + zatrudnienie (które jej się kończy).
Ja niestety nie pracowałam spory kawałek czasu, teraz jestem - można by powiedzieć - sekretarką i ogólnie nie odnajduję się w tym zawodzie.
Nie lubię kontaktu z ludźmi i pracujące osoby pytają się, dlaczego jestem taka nerwowa - a ja po prostu nigdy nie chciałam być sekretarką.

Koleżanka jest w lepszej sytuacji, bo ma doświadczenie w branży.
Sama próbuję wejść do branży, ale wszędzie potrzebują doświadczenia.

Obecna sytuacja życiowa raczej nie pozwala mi na zaczynanie stażu, bo potrzebuje chociażby najniższej krajowej. Między stażem a najniższą jest różnica 500 zł, więc spora (staż 851 netto, a umowa 1355 netto).

Wiadomo, że staż pozwoliłby mi na zdobycie doświadczenia, ale nie mogę sobie pozwolić na taką "pensję". Coś za coś.

Może i racja - koleżanka ma łatwiej i nie powinnam się denerwować, ale też irytuje mnie, że nikt nie chce dać szansy, a przecież KAŻDY gdzieś zaczynał i KAŻDY musiał się czegoś uczyć od początku...
Dokładnie, nawet osoba która ma doświadczenie w danym zawodzie w nowym środowisku pracy musi się wdrożyć,zaaklimatyzować w zespole oraz niekiedy nauczyć nowych oboowiązków bo nie zawsze w firmie x osoba,która pracuje w danym zawodzie robi to samo co w firmie y.
__________________

nikita343 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 08:55   #3937
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Dokładnie przecież od czegoś trzeba zacząć a tutaj większość pracodawców patrzy na to kto z kandydatów ma największe doświadczenie. To jak ktoś ma niewielkie to ma czekać na cud? Bez sensu.
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-26, 09:39   #3938
hihicz
Raczkowanie
 
Avatar hihicz
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: ~Łdz
Wiadomości: 480
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Chyba to jest najgorsze. Skąd wziąć to doświadczenie? Na szczęście są firmy, które zatrudniają po studiach, chociaż jest ich bardzo niewiele i oferują raczej słabe pieniądze. Ale lepiej się przemęczyć i coś mieć, niż w ogóle siedzieć w domu.

Witki mi ostatnio opadły. Byłam na 1 etapie we wrześniu'15. Mieli się odezwać w ciągu m-ca, zadzwonili po sześciu. W międzyczasie się dowiedziałam, że we wrześniu tak naprawdę nikogo nie szukali. Teraz po jednym telefonie z pytaniem, czy nadal jestem zainteresowana, jeśli tak to zadzwonimy później się umówić, trwa cisza. Pewnie sami nie wiedzą czego chcą.
__________________
2014: 107
2015: 80
2016: 51
hihicz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 10:28   #3939
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

No tak tyle, że jak człowiek zaczyna szukać pracy nie związanej ze studiami bo nie chce siedzieć w domu to znowu część pracodawców krzywo patrzy i dziwi się czemu nie w zawodzie. I tworzy się błędne koło.
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 11:03   #3940
201710160952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 577
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Mizmaz rozumiem cię bo sama miałam taką sytuację z koleżanką. Chodziłyśmy do tego samego liceum, razem studiowałyśmy, razem szukałyśmy pracy i ona dostała w zawodzie od razu po licencjacie a ja nie. Cieszyłam się bardzo, ale nie powiem, że trochę nie zazdrościłam. Tym sposobem ona pracuje już kilka lat, zrobiła podyplomówkę i kursy, awansowała, a ja się bujam po praktykach, stażach i bezrobociu.
201710160952 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 11:50   #3941
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez minka05 Pokaż wiadomość
Mizmaz rozumiem cię bo sama miałam taką sytuację z koleżanką. Chodziłyśmy do tego samego liceum, razem studiowałyśmy, razem szukałyśmy pracy i ona dostała w zawodzie od razu po licencjacie a ja nie. Cieszyłam się bardzo, ale nie powiem, że trochę nie zazdrościłam. Tym sposobem ona pracuje już kilka lat, zrobiła podyplomówkę i kursy, awansowała, a ja się bujam po praktykach, stażach i bezrobociu.
A koleżanka nie może Cię wkręcić do firmy, w której pracuje?
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-26, 12:20   #3942
Lokona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 19
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

hej dziewczyny! ja też nie wiem jak mam znaleźć pracę na pełny etat z umowę o pracę nie należę do osób komunikatywnych. Jestem na ostatnim semestrze kierunku magisterskim, inżyniera już mam. Studiuję zaocznie, moja praca to umowa o dzieło zdalna jako copywriter. W następnym tygodniu mam rozmowę kwalifikacyjną w międzynarodowej firmie. W jaki sposób do tego podejść oraz jak odnaleźć pracę, która byłaby umową o pracę a nie kolejną śmieciówką..?W przeciągu 2 lat pracowałam już zdalnie w kilku firmach ale jakoś stacjonarnej pracy nie mogę odszukać. Co mi radzicie?

Edytowane przez Lokona
Czas edycji: 2016-02-26 o 12:22
Lokona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 15:13   #3943
GgochaA
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 420
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Lokona Pokaż wiadomość
hej dziewczyny! ja też nie wiem jak mam znaleźć pracę na pełny etat z umowę o pracę nie należę do osób komunikatywnych. Jestem na ostatnim semestrze kierunku magisterskim, inżyniera już mam. Studiuję zaocznie, moja praca to umowa o dzieło zdalna jako copywriter. W następnym tygodniu mam rozmowę kwalifikacyjną w międzynarodowej firmie. W jaki sposób do tego podejść oraz jak odnaleźć pracę, która byłaby umową o pracę a nie kolejną śmieciówką..?W przeciągu 2 lat pracowałam już zdalnie w kilku firmach ale jakoś stacjonarnej pracy nie mogę odszukać. Co mi radzicie?
Co do tego jak podejść do rozmowy to jest o tym taka masa stron że nie ma sensu powtarzać. A co do szukania to podaj jakieś konkrety, nie wiadomo skąd jesteś, co studiowałaś itd. więc ciężko coś poradzić.
GgochaA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 16:16   #3944
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Wbiję pewnie kij w mrowisko, ale gdybym nie miała super pożądanego wykształcenia i umiejętności, a do tego szukałbym pierwszej poważnej pracy, dałabym sobie spokój ze stawianiem wymogów pod tytułem umowa o pracę. Na początku drogi zawodowej trzeba się łapać każdej szansy i jeżeli praca ma być spoko, przyzwoita płaca, to brałabym nawet zlecenie.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 17:12   #3945
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Dostałam właśnie odpowiedź z tego ToyRus że niestety w chwili obecnej nie mogą zaproponować mi współpracy. W sumie biorąc pod uwagę, że było dużo kandydatów i tylko dwa miejsca tego się spodziewałam. Coś mi się wydaje, że jeszcze będę musiała odbyć conajmniej kilka rozmów zanim dostanę pracę. A Wy na ilu byliście dotychczas?
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 17:24   #3946
GgochaA
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 420
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Wbiję pewnie kij w mrowisko, ale gdybym nie miała super pożądanego wykształcenia i umiejętności, a do tego szukałbym pierwszej poważnej pracy, dałabym sobie spokój ze stawianiem wymogów pod tytułem umowa o pracę. Na początku drogi zawodowej trzeba się łapać każdej szansy i jeżeli praca ma być spoko, przyzwoita płaca, to brałabym nawet zlecenie.
A to akurat zależy. Ja uważam podobnie, ale też z drugiej strony: praca na podstawie umowie zlecenia właściwie nie jest równoznaczna z doświadczeniem. Tzn. w praktyce jest, ale często się zdarza że kolejna firma, powiedzmy już bardziej poważna wymaga świadectwa pracy, albo np. żeby startować w konkursie na stanowisko urzędnicze trzeba mieć zwykle 2 lata poświadczone świadectwem pracy. Moja koleżanka miała sytuację kiedy spełniała wszystkie wymogi na stanowisko w Urzędzie Miejskim, na dodatek zna 2 języki, ale nie mogła kandydować bo wcześniej pracowała kilka lat na cywilnoprawnej.
Więc z jednej strony to prawda co mówisz, ale z drugiej strony pracą na podstawie umowy cywilnoprawnej można też sobie zafajdać CV, zamiast je poprawić - wszystko zależy od branży i konkretnej sytuacji.
GgochaA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 17:25   #3947
moniaszelki
Zadomowienie
 
Avatar moniaszelki
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 834
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

ja w przeciągu 2-3 miesięcy byłam u 5 pracodawców na rozmowach (w tym łącznie z 2 i 3 etapem na niektórych daje 8 rozmów). w sumie mało. a wysyłam mnóstwo CV.
moniaszelki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 18:15   #3948
nikita343
Zakorzenienie
 
Avatar nikita343
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3 538
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Ja wysłałam w styczniu chyba z 50 cv, a na rozmowach byłam dwóch jedna rozmowa z odpowiedzi na ogłoszenie a druga rozmowa z cv wysłanego w ciemno.Pracy szukam od stycznia dość intensywnie. W środę byłam w PUP urzędniczka pyta się mnie czemu nie dostaje pracy? skąd mam wiedzieć, skoro potencjalni pracodawcy mówią tylko jak będzie odpowiedź pozytywna oddzwonimy proszę być pod telefonem, nie podobało jej się też że szukam pracy nie tylko w zawodzie według niej nie mam sprecyzowanego planu, a sama proponowała mi wcześniej że mam wysłać cv do małych sklepów spożywczych. Za miesiąc mam się stawić na warszatatach pt: Wymagania współczesnego pracodawcy oby coś ruszyło z pracą .
__________________


Edytowane przez nikita343
Czas edycji: 2016-02-26 o 18:20
nikita343 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 18:44   #3949
GgochaA
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 420
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez nikita343 Pokaż wiadomość
Za miesiąc mam się stawić na warszatatach pt: Wymagania współczesnego pracodawcy oby coś ruszyło z pracą .

Wymagania współczesnego pracodawcy są oczywiste:
20 lat, 2 kierunki studiów, 2 języki obce biegle, 5 lat doświadczenia, zero oczekiwań finansowych, ładna i miła bezpłodna panna.
W zamian oferujemy pracę w młodym zespole w firmie będącej liderem w branży.

A tak serio:
To aż warsztatów trzeba? Ktoś na takich bzdurach zarabia
GgochaA jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-26, 18:59   #3950
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Wbiję pewnie kij w mrowisko, ale gdybym nie miała super pożądanego wykształcenia i umiejętności, a do tego szukałbym pierwszej poważnej pracy, dałabym sobie spokój ze stawianiem wymogów pod tytułem umowa o pracę. Na początku drogi zawodowej trzeba się łapać każdej szansy i jeżeli praca ma być spoko, przyzwoita płaca, to brałabym nawet zlecenie.
Jeśli dobrze kojarzę, to od tego roku od umowy-zlecenie mają być odprowadzane obowiązkowo składki, więc zbliży się do to umowy o pracę. Ja oczywiście prawnikiem nie jestem i mogę się mylić (jeżeli tak, to mnie poprawcie), ale zdaje się, że obecnie pracodawca sobie wybierał, czy odprowadzać składki, a teraz będzie musiał.

Po drugie, oczywiście, że wszędzie chodzi o pieniądze i nie podlega to dyskusji, tylko co innego, kiedy ktoś potrzebuje stabilności. Sto razy łatwiej dostać kredyt mając umowę o pracę.
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 19:05   #3951
nikita343
Zakorzenienie
 
Avatar nikita343
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3 538
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez GgochaA Pokaż wiadomość
Wymagania współczesnego pracodawcy są oczywiste:
20 lat, 2 kierunki studiów, 2 języki obce biegle, 5 lat doświadczenia, zero oczekiwań finansowych, ładna i miła bezpłodna panna.
W zamian oferujemy pracę w młodym zespole w firmie będącej liderem w branży.

A tak serio:
To aż warsztatów trzeba? Ktoś na takich bzdurach zarabia
Jeszcze z grupą niepełnosprawności, mile widziane obywatelstwo ukraińskie ( nie mam nic do osób z grupą niepełnosprawności ani Ukraińców, wyśmiewam Januszów biznesu.pl). W moim szanowynym PUP działa centrum aktywizacji zawodowej, mają różne zajęcia mama na rynku pracy,po pół roku rejestracji na bezrobociu kierują na kurs aktywne poszukiwanie pracy i tygodniu wykładów trzeba osobiście rozwozić cv i prowadzić dzienniczki gdzie i komu się je dostarczyło oraz czy jej odzew
__________________

nikita343 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 19:54   #3952
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez nikita343 Pokaż wiadomość
Ja wysłałam w styczniu chyba z 50 cv, a na rozmowach byłam dwóch jedna rozmowa z odpowiedzi na ogłoszenie a druga rozmowa z cv wysłanego w ciemno.Pracy szukam od stycznia dość intensywnie. W środę byłam w PUP urzędniczka pyta się mnie czemu nie dostaje pracy? skąd mam wiedzieć, skoro potencjalni pracodawcy mówią tylko jak będzie odpowiedź pozytywna oddzwonimy proszę być pod telefonem, nie podobało jej się też że szukam pracy nie tylko w zawodzie według niej nie mam sprecyzowanego planu, a sama proponowała mi wcześniej że mam wysłać cv do małych sklepów spożywczych. Za miesiąc mam się stawić na warszatatach pt: Wymagania współczesnego pracodawcy oby coś ruszyło z pracą .
Co ona gada. Sama studiuję doradztwo zawodowe i gość który wykłada psychologię pracy mówił, że lepiej znaleźć jakąkolwiek pracę nie w zawodzie a później z tej perspektywy szukać tej lepszej . Człowiek ma być elastyczny i dostosowywać się do rynku. Widać kobieta ma słabe pojęcie.

Edytowane przez kasia5266
Czas edycji: 2016-02-26 o 19:58
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 20:52   #3953
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Jeśli dobrze kojarzę, to od tego roku od umowy-zlecenie mają być odprowadzane obowiązkowo składki, więc zbliży się do to umowy o pracę. Ja oczywiście prawnikiem nie jestem i mogę się mylić (jeżeli tak, to mnie poprawcie), ale zdaje się, że obecnie pracodawca sobie wybierał, czy odprowadzać składki, a teraz będzie musiał.

Po drugie, oczywiście, że wszędzie chodzi o pieniądze i nie podlega to dyskusji, tylko co innego, kiedy ktoś potrzebuje stabilności. Sto razy łatwiej dostać kredyt mając umowę o pracę.
Tak, sporo się zmieniło i teraz ZUS jest właściwie obowiązkowy.

W pierwszej pracy mało kto zarabia na tyle dobrze, żeby dostać kredyt, więc nie wiem, czy to ma aż takie znaczenie.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 21:44   #3954
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez kasia5266 Pokaż wiadomość
Co ona gada. Sama studiuję doradztwo zawodowe i gość który wykłada psychologię pracy mówił, że lepiej znaleźć jakąkolwiek pracę nie w zawodzie a później z tej perspektywy szukać tej lepszej . Człowiek ma być elastyczny i dostosowywać się do rynku. Widać kobieta ma słabe pojęcie.
Ale pracodawcy też się mogą bać brać takie osoby. Nie w zawodzie = jak tylko coś w zawodzie się znajdzie to zwieje
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 23:55   #3955
Lokona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 19
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Zależy mi na umowie o pracę bo mogę wziasc kredyt na mieszkanie i urlop za, który będzie mi placony. W 3 firtmach na smieciowkach , warto znaleźć w końcu coś na stałe z odprowadzanych składkami itp skonczylam informatykę , cały czas podnosze swoje kwalifikacje poprzez naukę angielskiego. Kto mi cosdoradzi? Skonczylam PWSZ w woj. Wlkp.
Lokona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-27, 09:19   #3956
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Lokona Pokaż wiadomość
Zależy mi na umowie o pracę bo mogę wziasc kredyt na mieszkanie i urlop za, który będzie mi placony. W 3 firtmach na smieciowkach , warto znaleźć w końcu coś na stałe z odprowadzanych składkami itp skonczylam informatykę , cały czas podnosze swoje kwalifikacje poprzez naukę angielskiego. Kto mi cosdoradzi? Skonczylam PWSZ w woj. Wlkp.
Wybacz, ale nie rozumiem takiej postawy. Sama mam 26 lat, pracuję od 7, a dopiero teraz dostałam umowę o pracę. Oczywiście wcześniejsze prace to nie tylko w zawodzie, ale dużo z nich było zbieraniem doświadczenia, właściwie każda bardzo wiele mi dała. Mając 22 lata pracowałam już od 3 lat - czy to jako kelnerka, czy hostessa, nawiązałam dzięki temu znajomości, nauczyłam się pracy w zespole, kontaktu z szefem i tego, że nie zawsze robi się to, na co ma się ochotę. W tym samym czasie niektóre z moich koleżanek nie miały pojęcia jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna, bo przebimbały cały licencjat. Pracę w zawodzie dostałam w wieku 23 lat - na umowę zlecenie. Gdybym teraz dostała propozycję pracy na zlecenie - wzięłabym ją również. Wolałabym to niż brak pracy. Pamiętajcie, że forma umowy zawsze może ulec zmianie, a jednak doświadczenie jest bardzo ważne. Potrzebujesz umowy, żeby wziąć kredyt - OK, rozumiem, ale bez pracy tak czy siak nie weźmiesz kredytu. Dla mnie dziura w CV i siedzenie z wyboru w domu, bo się gardzi zleceniem czy minimalną, jest kiepskie, bo jak potem wyjaśnić to pracodawcy? Nasz rynek pracy nie jest doskonały i czasy, kiedy od razu dostawało się UoP na czas nieokreślony, minęły. Nie oznacza to jednak, że takiej umowy nikt nigdzie nie daje, bo bardzo wiele firm innego typu umowy w ogóle nie bierze pod uwagę. Ja na swoją UoP pracowałam 7 lat, a i tak z obecnej wypłaty mnie jako singielce nikt nie da kredytu. Trudno, takie życie, że dorabianie się trochę trwa.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-27, 09:27   #3957
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Pierwsza umowa i tak byłaby pewnie na czas określony, czyli bez promesy zatrudnienia i tak na kredyt trzeba poczekać. Nie mówiąc już o tym, że sama umowa o pracę to za mało - trzeba mieć jeszcze zdolność, wkład własny i historię kredytową. Od czegoś trzeba zacząć, ale jak jest wybór bezrobocie vs "gorsza" umowa to lepiej łapać doświadczenie niż czekać na cud. Mało kto ma tak świetną sytuację, żeby od razu po studiach iść na "swoje"...
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-27, 09:40   #3958
Farisss
Wtajemniczenie
 
Avatar Farisss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: z raju na ziemi
Wiadomości: 2 675
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Ale pracodawcy też się mogą bać brać takie osoby. Nie w zawodzie = jak tylko coś w zawodzie się znajdzie to zwieje
Z drugiej strony jak ktoś jest elastyczny i chętny się przebranżowić, to czemu by takiej osoby nie przyjąć, bo może się okazać, że przecież jednak spodoba się jej to co zaproponowano i wcale nie zwieje ?

Nie oszukujmy się, naprawdę mało kto wie w wieku 18-19 lat co chce robić przez resztę życia, a skończenie już tych jednych studiów nie powinno wcale ograniczać ludzi, że tylko ten zawód i już. Od kandydatów wymaga się elastyczności, a pracodawca to tylko po branży i już, bez sensu...
__________________
Lubię czytać
Farisss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-27, 10:32   #3959
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Farisss Pokaż wiadomość
Z drugiej strony jak ktoś jest elastyczny i chętny się przebranżowić, to czemu by takiej osoby nie przyjąć, bo może się okazać, że przecież jednak spodoba się jej to co zaproponowano i wcale nie zwieje ?

Nie oszukujmy się, naprawdę mało kto wie w wieku 18-19 lat co chce robić przez resztę życia, a skończenie już tych jednych studiów nie powinno wcale ograniczać ludzi, że tylko ten zawód i już. Od kandydatów wymaga się elastyczności, a pracodawca to tylko po branży i już, bez sensu...
Oczywiście że przebranżowienie nie jest zabronione. Tyle że odpisywałam na post typowo o "znaleźć cokolwiek i zmienić pracę na inną w zawodzie" - nie jest to zabronione ale też raczej nie dobrze widziane, w szczególnie miejscach gdzie duża rotacja nie jest normą i pracodawca myśli że ma kogoś na lata, szkoli go i przyucza a tu nagle po pół roku wypowiedzenie bo się udało coś w zawodzie złapać.

Zmiana branży z powodu wcześniejszych nietrafnych wyborów wiąże się moim zdaniem z zainteresowaniem tą nową dziedziną, dokształcaniem się (nawet samemu w domu jeśli np. na studia nie ma funduszy lub czasu) i deklarowaniem chęci pracy w nowym zawodzie. Nie z odpowiadaniem na pytanie "czemu nie szuka pani w zawodzie?" jako "bo nie udało mi się znaleźć", tylko "bo chcę zmienić zawód ponieważ..." - to jest różnica.

---------- Dopisano o 12:19 ---------- Poprzedni post napisano o 12:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Lokona Pokaż wiadomość
Zależy mi na umowie o pracę bo mogę wziasc kredyt na mieszkanie i urlop za, który będzie mi placony. W 3 firtmach na smieciowkach , warto znaleźć w końcu coś na stałe z odprowadzanych składkami itp skonczylam informatykę , cały czas podnosze swoje kwalifikacje poprzez naukę angielskiego. Kto mi cosdoradzi? Skonczylam PWSZ w woj. Wlkp.
PWSZ są w małych/średnich miastach które średnio niekiedy stoją z rynkiem pracy na niektórych kierunkach z tych PWSZ. I to oznacza też że zatrzymałaś się na etapie lic./inż. pewnie? Mało który PWSZ ma studia II stopnia...

Masz jako taką możliwość dojazdu do Poznania lub innego wojewódzkiego miasta? Rozważałaś szukanie pracy w mieście wojewódzkim? Odpalasz listę największych firm w Poznaniu i szukasz. Mam znajomego pracującego w helpdesku Żabki - pracuje w zawodzie? Pracuje... ale też otwarcie mówił że w życiu by nie wpadł wcześniej na to że będzie w takim miejscu pracować

---------- Dopisano o 12:31 ---------- Poprzedni post napisano o 12:19 ----------

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Wybacz, ale nie rozumiem takiej postawy. Sama mam 26 lat, pracuję od 7, a dopiero teraz dostałam umowę o pracę. Oczywiście wcześniejsze prace to nie tylko w zawodzie, ale dużo z nich było zbieraniem doświadczenia, właściwie każda bardzo wiele mi dała. Mając 22 lata pracowałam już od 3 lat - czy to jako kelnerka, czy hostessa, nawiązałam dzięki temu znajomości, nauczyłam się pracy w zespole, kontaktu z szefem i tego, że nie zawsze robi się to, na co ma się ochotę. W tym samym czasie niektóre z moich koleżanek nie miały pojęcia jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna, bo przebimbały cały licencjat. Pracę w zawodzie dostałam w wieku 23 lat - na umowę zlecenie. Gdybym teraz dostała propozycję pracy na zlecenie - wzięłabym ją również. Wolałabym to niż brak pracy. Pamiętajcie, że forma umowy zawsze może ulec zmianie, a jednak doświadczenie jest bardzo ważne. Potrzebujesz umowy, żeby wziąć kredyt - OK, rozumiem, ale bez pracy tak czy siak nie weźmiesz kredytu. Dla mnie dziura w CV i siedzenie z wyboru w domu, bo się gardzi zleceniem czy minimalną, jest kiepskie, bo jak potem wyjaśnić to pracodawcy? Nasz rynek pracy nie jest doskonały i czasy, kiedy od razu dostawało się UoP na czas nieokreślony, minęły. Nie oznacza to jednak, że takiej umowy nikt nigdzie nie daje, bo bardzo wiele firm innego typu umowy w ogóle nie bierze pod uwagę. Ja na swoją UoP pracowałam 7 lat, a i tak z obecnej wypłaty mnie jako singielce nikt nie da kredytu. Trudno, takie życie, że dorabianie się trochę trwa.
Ja bardziej nie rozumiem Twojej:

1. Psucie rynku i uważanie że ze śmieciówek trzeba się cieszyć - OK niektórym bardziej pasują i docelowo chcą na takich pracować. To nie znaczy że wszystkim ma odpowiadać taki stan rzeczy. Poza tym zauważ że dziewczyna pracowała na trzech śmieciówkach, umowa nigdzie nie uległa zmianie. Nic dziwnego że teraz szuka z preferencją UoP, chociaż oczywiście po głupich zmianach będzie jeszcze ciężej.

2. Gloryfikowanie prac dorywczych. Człowiek po mnóstwie lat w szkole, na studiach, praktykach i działalności w różnych organizacjach nie jest dzikusem. Nie trzeba zasuwać jako kelnerka w weekendy żeby nauczyć się pracy w zespole i kontaktu z szefem Też nie przesadzałabym z rozmowami kwalifikacyjnymi na stanowiska na które często gęsto bierze się jak leci. "Przebimbanie" całego licencjatu mogło się też wiązać z kołem naukowym, większą ilością czasu na pracę samodzielną czyli studiowaniem. Osoby pracujące dorywczo zwykle chodzą na zajęcia obowiązkowe, robią tyle ile muszą/na ile mają czas i siły i później narzekają że studia nic nie dają. Współczuję osobom które muszą sobie dorabiać żeby móc się utrzymać finansowo jeśli muszą to robić w trakcie roku akademickiego a studiują dziennie, wyjazd za granicę w wakacje do pracy wydaje już mi się lepszym rozwiązaniem, ale dalej jest to dorabianie sobie i przypisywanie temu wielkiej ideologii jest śmieszne. OK za granicą można by jeszcze stwierdzić że pracowało się z czynnym użyciem języka o ile nie pracowało się w miejscu gdzie 90% osób to Polacy, przełożonym jest Polak i języka obcego się w pracy nie używało...

---------- Dopisano o 12:32 ---------- Poprzedni post napisano o 12:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Lokona Pokaż wiadomość
Zależy mi na umowie o pracę bo mogę wziasc kredyt na mieszkanie i urlop za, który będzie mi placony. W 3 firtmach na smieciowkach , warto znaleźć w końcu coś na stałe z odprowadzanych składkami itp skonczylam informatykę , cały czas podnosze swoje kwalifikacje poprzez naukę angielskiego. Kto mi cosdoradzi? Skonczylam PWSZ w woj. Wlkp.
Mam UoP, sama nie dostałabym kredytu bo to... moja pierwsza umowa. Gdyby była druga bo wcześniej miałabym umowę na okres próbny to bank i tak by chciał promesy (zakładając że dalej byłaby to umowa na czas określony). Chyba że masz współkredytobiorcę który Cię tutaj trochę podratuje, podobnie jak ze zdolnością kredytową.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-27, 12:02   #3960
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

już nie raz spotkałam się z tym, ze na umowie zlecenie pracownik miał normalny urlop i ze zwolnieniami lekarskimi też nie było problemu... po prostu firma chciała sobie przyoszczędzić i dlatego dawała taką a nie inną formę zatrudnienia.

preferowanie umowy o pracę? jak najbardziej okej. wykluczanie pracy ze względu na zlecenie: nie okej.
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-27 14:26:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:19.