Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-10, 09:57   #1681
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Elienka05 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi niestety nie mam za dużego wpływu na to co jem bo jestem w 3 klasie szkoły średniej i mieszkam w internacie 100 km od domu. Będąc w domu czy w weekend czy w dni wolne mój jadłospis wygląda inaczej,bo staram się kupować i jeść pod jadłospisy innych. Na cały tydzień nie dostaje za dużo pieniędzy więc nie mam za co nawet dokupowac jakieś,, ekstra" jedzenie,nawet jeżeli to nie miałabym gdzie ich przygotować. Nie jestem wegetarianka a wręcz przeciwnie bardzo lubię kawał mięcha ;p no ale jeżeli jestem na redukcji i powiedzmy dają mi na danie główne schabowego ociekajacego tłuszczem no to zdecydowanie wolę zjeść tylko zupe

Wręcz przeciwnie. Ogarniam Twoja sytuację doskonale, bo sama prawie 10 lat przeżyłąm na stołówkowym jedzeniu , to wiem dobrze jak to wygląda.

Bycie na redukcji, nie oznacza wcale, że nie można zjeść schabowego, smażonego, tłustego. Nie tyje się od tłuszczu jako takiego. Tak samo nie tyje się od smażonego.
Utyć można na "zdrowych" soczkach z postnymi wafelkami.


Owszem, smażone zasadniczo nie jest zdrowe, ale w Twojej sytuacji, zjedzenie tego schabowego, jest o wiele lepszym wyborem niż pasienie się soczkami, kawami, waflami, mlekiem, cienką stołówkową zupą.

Zjadaj każdy kawałek mięsa, jaki Ci oferują. jeśli tak bardzo boisz się panierki na schabowym- obdrap ją a zjedz mięso z surówką + zupa.Jak dają sos, to wyjedz chociaż kawałki mieśa i warzywa + kaszę/ryż jaki do tego dali i surówkę.


---------- Dopisano o 10:57 ---------- Poprzedni post napisano o 10:52 ----------

Cytat:
Napisane przez IWawrzyn Pokaż wiadomość
1. mleko 250 ml, pół jabłka, 3 łyżki płatków orkiszowych, 1 łyżeczka otrąb owsianych, trochę nasion chia, łuski gryki, garść mieszanki: orzech włoski, nerkowca, migdał, laskowy, pestki dyni.

2. serek mozzarella, 1 pomidor

3. kasza gryczana, indyk na parze, brzoskwinia na ciepło

4. kurczak, pieczarki, papryka, kukurydza, sos czosnkowy w pełnoziarnistej tortilli

1 l wody niegazowanej, 1 kawa czarna parzona, 1,5 l różnych herbat: zielona, ziołowe, owocowe

Nie wiem co to, wygląda na R, ale wygląda dobrze.

Jedyne co, to gdzieś bym wcisnęła z łyżkę oliwy, albo kawałek tłustej ryby + do obiadu (posiłek 3) porcje surówki, z np kiszonej kapusty czy jakiegoś surowego warzywa typu kapusta pekińska, marchew, seler, coś .
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2016-03-10 o 09:59
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-10, 12:19   #1682
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

R


1. activia, parówka cielęca, pół bułki razowej z serkiem, szynką, pomidorem, parówka cielęca
2.banan, pół bułki razowej z serkiem, szynką, pomidorem, parówka cielęca
3. warzywa na patelnię- 200-300g, udko kurczaka zapiekane w folii
4. 2 jaja na miękko
Irish lady 28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 08:18   #1683
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Irish lady 28 Pokaż wiadomość
R


1. activia, parówka cielęca, pół bułki razowej z serkiem, szynką, pomidorem, parówka cielęca
2.banan, pół bułki razowej z serkiem, szynką, pomidorem, parówka cielęca
3. warzywa na patelnię- 200-300g, udko kurczaka zapiekane w folii
4. 2 jaja na miękko

Na moje oko, to drastyczna głodówka około 1000 kalorii.

Poczytaj wątki podwieszone, bo krzywdę sobie robisz a nie odchudzasz.
Zobacz też, jakie długofalowe konsekwencje ma zbyt duże ucinanie kalorii:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=863361
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=868181
A i tak jadły więcej niż Ty.


***

Czwartek, nadal kontuzjowe U

7.30
- płatki owsiane, ryżowe, jęczmienne + nasiona sezamu,dyni, słonecznika i wiórki kokosowe + jabłko duszone+ gruszka i pół banana

11.30
- naleśnik gryczany wypchany: pesto czerwonym, awokado, cukinią, rukolą, kolendrą, bazylią
- naleśnik gryczany wypchany: jogurtem, powidłami, orzechami nerkowca
- jabłko

16.00
- 2 naleśniki gryczane z farszem mięsnym
- kiszona kapusta domowa
- sok pomidorowy

- herbata ze śliwkami w syropie

20.00
- kawałek suchej kiełbasy
- jabłko
- pomarańcza
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 17:13   #1684
distant-girl
Raczkowanie
 
Avatar distant-girl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 306
GG do distant-girl
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Moja dzisiejsza redukcja.Mógłby ktoś ocenić?
I Śniadanie: koktajl ze szpinaku, grejfruta i imbiru (szklanka 300 ml), 2 jajka sadzone smażone na maśle +3 małe kosteczki sera feta+5 liści szpinaku
II lunch: zupa dyniowa z papryczkami chilli
III obiad: 250 mg pstrąga, 7 łyżek ryżu brązowego, brokuły, kilka łyżek zupy szpinakowo-brokułowej
2 h później: 2 szklanki soku pomarańczowego świeżo wyciskanego
IV kolacja: rucola+brzuszek z łososia+250 ml koktajlu z buraka, natki pietruszki
Może ktoś ocenić???
oraz
redukcja kilka dni temu:\
I śniadanie: sok z kilku kiwi z ogórkiem + pół grejfruta + pół pomarańczy + pół pomelo
II sałatka z tuńczykiem, oliwkami, cebulą czerwoną, kukurydzą,rucolą i papryką bez sosu, okolo 300 g
III zupa brokułowa
IV łosoś pieczony w piekarniku ok 200 g + ryż brązowy + szpinak smażony z czosnkiem
V 2 jajka, kiełki brokuła,rucola, oliwki ?
__________________
never give up.

66 kg ------->59 kg

Edytowane przez distant-girl
Czas edycji: 2016-03-11 o 17:49
distant-girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 23:29   #1685
sledziczeek
Rozeznanie
 
Avatar sledziczeek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 923
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez distant-girl Pokaż wiadomość
Moja dzisiejsza redukcja.Mógłby ktoś ocenić?
I Śniadanie: koktajl ze szpinaku, grejfruta i imbiru (szklanka 300 ml), 2 jajka sadzone smażone na maśle +3 małe kosteczki sera feta+5 liści szpinaku
II lunch: zupa dyniowa z papryczkami chilli
III obiad: 250 mg pstrąga, 7 łyżek ryżu brązowego, brokuły, kilka łyżek zupy szpinakowo-brokułowej
2 h później: 2 szklanki soku pomarańczowego świeżo wyciskanego
IV kolacja: rucola+brzuszek z łososia+250 ml koktajlu z buraka, natki pietruszki
Może ktoś ocenić???
oraz
redukcja kilka dni temu:\
I śniadanie: sok z kilku kiwi z ogórkiem + pół grejfruta + pół pomarańczy + pół pomelo
II sałatka z tuńczykiem, oliwkami, cebulą czerwoną, kukurydzą,rucolą i papryką bez sosu, okolo 300 g
III zupa brokułowa
IV łosoś pieczony w piekarniku ok 200 g + ryż brązowy + szpinak smażony z czosnkiem
V 2 jajka, kiełki brokuła,rucola, oliwki ?
Jak dla mnie mało. co sie tak tych węgli złożonych boisz? Tylko raz dziennie troche ryżu? Tłuszczu tez cos mało...
__________________
Zapuszczam włosy od X 2014
wracam do naturalek od I 2015
sledziczeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-12, 07:02   #1686
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Wczoraj:

- bułka żytnia na zakwasie z serkiem jogurtowym i powidłami śliwkowymi, jogurt naturalny z garścią żurawiny

- pomarańcza, dwie śliwki, dwie pralinki

- śledź w śmietanie z posiekanym ogórkiem kiszonym, cebulą i czerwoną fasolą, dwa duże ziemniaki hasselblack (oczywiście podpatrzyłam na wątku pycha!), surówka: rukola, sałata lodowa, ogórek, fasola, kukurydza, cebula, feta, trochę oliwy z oliwek

- trzy naleśniki bananowe z mąki pełnoziarnistej, powidła, jogurt naturalny z rodzynkami, miseczka owoców: mandarynki, śliwki, ananas
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-12, 08:33   #1687
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

No, fajne te ziemniaczki.

Piatek U

6.30
- płatki owsiane, ryżowe, jęczmienne + nasiona sezamu,dyni, słonecznika i wiórki kokosowe + Truskawki z mrozonki+ banan + nerkowce

11.00
- 2 naleśniki gryczane, wypchane: pesto czerwonym, awokado, oliwkami, cukinią, rukolą, nerkowcami

16.00
- penne z pesto zielonym + mieso z piersi kurczaka, parmezan
- sałata lodowa z cebulką, ziołami, pomidowrami, oliwą

-jabłko
- herbata ze sliwkami w syropie

20.00
- 2 kromki chleba zytniego z masłem
- suszona kiełbasa około 100 gr
- kiszone ogórki, kapusta kiszona
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-12, 08:44   #1688
fikifiki
Rozeznanie
 
Avatar fikifiki
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 709
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
No, fajne te ziemniaczki.

Piatek U

6.30
- płatki owsiane, ryżowe, jęczmienne + nasiona sezamu,dyni, słonecznika i wiórki kokosowe + Truskawki z mrozonki+ banan + nerkowce

11.00
- 2 naleśniki gryczane, wypchane: pesto czerwonym, awokado, oliwkami, cukinią, rukolą, nerkowcami

16.00
- penne z pesto zielonym + mieso z piersi kurczaka, parmezan
- sałata lodowa z cebulką, ziołami, pomidowrami, oliwą

-jabłko
- herbata ze sliwkami w syropie

20.00
- 2 kromki chleba zytniego z masłem
- suszona kiełbasa około 100 gr
- kiszone ogórki, kapusta kiszona
One są zaâ˜☠â˜☠â˜☠iste Tylko ta nazwa szkopsko brzmi. Wgl odkąd powróciłem do jedzenia mięsa (z przyczyn zdrowotnych i ochoczych to napewno podniósł się limit mój kalorii(nwm nie liczę) ale chodzę lekko spuchnięty tzn mięśnie zwłaszcza a solić jakoś szczególnie ostatnio nie przysoliłem. Widzę że faza na nerkowce nie tylko u mnie

---------- Dopisano o 09:44 ---------- Poprzedni post napisano o 09:38 ----------

Cytat:
Napisane przez distant-girl Pokaż wiadomość
Moja dzisiejsza redukcja.Mógłby ktoś ocenić?
I Śniadanie: koktajl ze szpinaku, grejfruta i imbiru (szklanka 300 ml), 2 jajka sadzone smażone na maśle +3 małe kosteczki sera feta+5 liści szpinaku
II lunch: zupa dyniowa z papryczkami chilli
III obiad: 250 mg pstrąga, 7 łyżek ryżu brązowego, brokuły, kilka łyżek zupy szpinakowo-brokułowej
2 h później: 2 szklanki soku pomarańczowego świeżo wyciskanego
IV kolacja: rucola+brzuszek z łososia+250 ml koktajlu z buraka, natki pietruszki
Może ktoś ocenić???
oraz
redukcja kilka dni temu:\
I śniadanie: sok z kilku kiwi z ogórkiem + pół grejfruta + pół pomarańczy + pół pomelo
II sałatka z tuńczykiem, oliwkami, cebulą czerwoną, kukurydzą,rucolą i papryką bez sosu, okolo 300 g
III zupa brokułowa
IV łosoś pieczony w piekarniku ok 200 g + ryż brązowy + szpinak smażony z czosnkiem
V 2 jajka, kiełki brokuła,rucola, oliwki ?
Nie znam się na redukcjach(tzn znam ~500 kcal.. nie polecam) Ale śniadanie to bym widział: Jogurt nat, płatki owsiane np i do tego po pół grapefruita i pomarańczy.

II posiłek to w sumie bym zostawił pod warunkiem że polałabyś go oliwą lub posypać jakimiś pestkami.

III.To nwm ale płatki migdałów by pasowały i np grzanki choćby z małej kromeczki żytniej/orkiszowej.
IV.To bym zostawił pod warunkiem że ryżu nie było ziarenko.
V. Uważam że 3-4łyżki ryżu/razowego kuskusu by nie zaszkodziły ew chlebek.

Może mam węglowe propozycje ale jestem wrogiem diet typu dukan i inne niskowęglowe ale co kto lubi. Oczwiście moje rady to nie pełnowartościowe jakich może udzielić pani Cava np.

Edytowane przez fikifiki
Czas edycji: 2016-03-12 o 08:45
fikifiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-12, 10:12   #1689
distant-girl
Raczkowanie
 
Avatar distant-girl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 306
GG do distant-girl
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cava mogłabyś poprawić mój jadłospis?
__________________
never give up.

66 kg ------->59 kg
distant-girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-12, 12:54   #1690
distant-girl
Raczkowanie
 
Avatar distant-girl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 306
GG do distant-girl
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

I redukcja dzisiaj:
I śniadanie: 1,5 jajka na twardo +4 łyżki kaszy gryczanej+ koktajl z gruszki, grejfruta, pomarańczy i kiwi 250 ml
godzinie później koktajl z kiwi i pomarańczy 300 ml
II lunch: zupa dyniowa mała miseczka i przegryzka gruszka
III obiad: pstrąg zapiekany w piekarniku z połową brokuła i około 100 g makaronu penne
IV kolacja: twaróg półtłusty+pestki dyni+i coś jeszcze ale nie wiem co
__________________
never give up.

66 kg ------->59 kg
distant-girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-12, 16:07   #1691
Jak_nie_my_to_kto
Raczkowanie
 
Avatar Jak_nie_my_to_kto
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 193
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Sniadanie : omlet ( 1 jajko cale, dwa bialka ) 50 gram platkow owisanych, owoce
2sniadanie : bulka grahamka, indyk 100g, salata,pomidor, ogorek
obiad: 100g : kurczaka, 50g kaszy jaglanej, warzywa
podwieczorek : salatka : chudy twarog 100 gr, makaron 50g, warzywa
kolacja : losos 100g z warzywami

wzrost 158 kg / waga 52 kg /

co sadzicie ?
__________________
Jeśli chcesz wyglądać jak kotka, najpierw musisz spocić się jak świnia


Jak_nie_my_to_kto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-12, 23:08   #1692
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Dziś, U:

- bułka żytnia z almette, wędliną z piersi kurczaka i suszonymi pomidorami

- jabłko, dwie mandarynki, dwa paski Milki dużej

- dwa ziemniaki hasselblack, sos czosnkowy, makrela (ok. 180 gram), sałatka: sałata, pomidor, ogórek kiszony, feta

- łosoś pieczony na soli morskiej (200 gram) warzywa zapiekane z fetą (cukinia, papryka, pieczarki, ziemniaczki), pół bagietki

- jabłko, mandarynka

Czeka mnie pisanie do wczesnych godzin porannych, więc przewiduję jeszcze jakiś jogurt naturalny albo owoce
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-12, 23:21   #1693
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Hey Czy ktoś mógłby mi pomóc? Mam 20 lat, 162cm wzrostu, ważę 64kg. Planuję ćwiczyć 4-5 razy w tygodniu z Chodakowską albo jakieś tego typu ćwiczenia, może też hula-hop. Przytyłam około 11-12kg podczas przyjmowania hormonów, kompletnie rozwaliły mi przemianę materii. Kiedyś wystarczyła drobna zmiana np zamiana soków z kartonów na wodę i już chudłam, teraz nic nie przynosi efektów..
Dodam, że jestem biedną studentką i nie mam zbyt wielu funduszy na niewiadomo jakie diety, codzienne jedzenie czegoś innego itp Myślę, że tak około 70zł na tydzień mogę wydać...

R:


Śniadanie:

*2 x kromki ciemnego chleba z twarożkiem i świeżym ogórkiem
*herbata zielona bez cukru
*jabłko

II Śniadanie (na uczelni, więc nie mam jakichś wielkich możliwości):
*kanapka z pastą jajeczną i szczypiorkiem

Obiad:
*warzywa na patelnię
*filet z piersi kurczaka
*szklanka wody

Przekąska:
*jogurt Activia, banan (choć bardzo wątpię, żeby taki "posiłek" starczył mi na 3-4godziny...)

Kolacja:
*2 x kromki chleba z polędwicą i pomidorem
__________________

Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-13, 09:17   #1694
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez distant-girl Pokaż wiadomość
I redukcja dzisiaj:
I śniadanie: 1,5 jajka na twardo +4 łyżki kaszy gryczanej+ koktajl z gruszki, grejfruta, pomarańczy i kiwi 250 ml
godzinie później koktajl z kiwi i pomarańczy 300 ml
II lunch: zupa dyniowa mała miseczka i przegryzka gruszka
III obiad: pstrąg zapiekany w piekarniku z połową brokuła i około 100 g makaronu penne
IV kolacja: twaróg półtłusty+pestki dyni+i coś jeszcze ale nie wiem co
Tak ogólnie, to mnie się nawet podobają.
Z małymi uwagami.
Jęsli uprawiasz dośc regularnie jakiś sport, to jest bardzo OK, ale jak nie, to nei wiem, czy ta ilośc owoców nie daje za duzo weglowodoanów.
To tez zalezy jak Twój organizm sobie z tym radzi, każdy jest inny, ale zwracaj uwage jak się z tym czujesz.
Może warto by było, zamienić część owoców na warzywa w tych koktajlach. na jamuż, brokuły, dobrze się miksują młode salaty rzymskie, niektórzy lubią szpinak (ale tu bym nie przesadzała - ma bardzo duzo szczawianów - to znaczy nei chodzi o to zeby go nie jeść, ale lepiej nie codziennie)
jka masz mocny malakser, to zmiksuje i marchew, seler, peitruszkę, mozna eksperymentować.

Sniadanie jakie widzę w 1 z jadłospisów, miks owców, jest za salbe. Inaczej by to wyglądało, jakby sie tam pojawił banan w nim, siemię lniane (mikssuje się na gładko i nei daje smaku), zielone warzywa.

No i nie wiem jak to kalorycznie wyglada, to musisz sama ogarniać, żeby nie ucianac za duzo. Chudnac lepiej wolniej, nie warto się przy tym śpieszyć.







***

---------- Dopisano o 10:11 ---------- Poprzedni post napisano o 09:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Agaciok xD Pokaż wiadomość
Hey Czy ktoś mógłby mi pomóc? Mam 20 lat, 162cm wzrostu, ważę 64kg. Planuję ćwiczyć 4-5 razy w tygodniu z Chodakowską albo jakieś tego typu ćwiczenia, może też hula-hop. Przytyłam około 11-12kg podczas przyjmowania hormonów, kompletnie rozwaliły mi przemianę materii. Kiedyś wystarczyła drobna zmiana np zamiana soków z kartonów na wodę i już chudłam, teraz nic nie przynosi efektów..
Dodam, że jestem biedną studentką i nie mam zbyt wielu funduszy na niewiadomo jakie diety, codzienne jedzenie czegoś innego itp Myślę, że tak około 70zł na tydzień mogę wydać...

R:


Śniadanie:

*2 x kromki ciemnego chleba z twarożkiem i świeżym ogórkiem
*herbata zielona bez cukru
*jabłko

II Śniadanie (na uczelni, więc nie mam jakichś wielkich możliwości):
*kanapka z pastą jajeczną i szczypiorkiem

Obiad:
*warzywa na patelnię
*filet z piersi kurczaka
*szklanka wody

Przekąska:
*jogurt Activia, banan (choć bardzo wątpię, żeby taki "posiłek" starczył mi na 3-4godziny...)

Kolacja:
*2 x kromki chleba z polędwicą i pomidorem

Przede wszystkim, musiaąłbyś sobie policzyć, jakie jest Twoje zapotrzebowanie podstwowe, oraz spróbowac policzyć takze dobowe.
Potem zliczyć, ile kalorii średnio zjadasz (najlepiej najpierw jeśc kilka dni jak się je, spisać, i wtedy wyciągnąc średnią i porównac do zapotrezbowania.

Byc może, brak chudnięcia jest efektem Twoich prób chudniecia w trakcie(?) po (? juz ich nie bierzesz z tego co rozumiem?) sterydów, a nie samego ich brania kiedyś.

Kuriozalnie, jesli od dawna jesz ponizej swojego zapotrezbwoania, to własnie dlatego nie chudniesz.

Jest o tym sporo napisan, pogrzeb nawet po tym watku.

jadlospis jak na taki budżet, jest naprawde niezły, ale wiadomo, ze zawsze mozna szukać jeszcze lepszych rozwiązań.
ja bym Cie namawiaą, zebyś np. część chleba, zamieniał na kasze gryczaną. Kupowana na kilogramy jest tania, mozna ugotowac raz na 3 dni i zjadac na np. sniadanie czy kolację z jajkami, lub pestkami słonecznika, kawałkiem jakiegoś mieska i jakims warzywkiem/owocem na deser
Tak samo tanie a bardzo pożywne sa płatki owsiane - mozna jeśc je z owocem i wiórkami kokosowymi czy sonecznikiem, na śnaidanie czy w ramach przekaski.
Bo dązyłabym, do ograniczenia ilosci zjadanego chleba

Kanapka z pastą jajeczną na uczelni to akurat jest OK.


Ten posiłek: ACTIVIA /owoc to faktycznie taki se, choć w sumie nigdy nie wiem o jaki jogurt chodzi jak widzę że activia. O te malutkie probiotyczne activie w plastikowych buteleczkach? Czy jakiś inny?
To tez ciezko mi się wypowiedzieć .

---------- Dopisano o 10:17 ---------- Poprzedni post napisano o 10:11 ----------

Sobota U

Dobija mnie ten bezruch. Siedze na kanapie, nic mi sie nie chce, wszytko mnie wnerwia. :/


8.00
- 2 jajka na miękko
- sałatka z pomidorów, awokado, ziół i oliwy
- kilka plastrów wedliny salami i jakaś szynka
- 2 kromki chleba zytniego z maslem

12.00
- szejk 300 ml: jarmuż, jabłka, pomarańcze, banan, siemię lniane

16.00
- rolada z kaczki z farszem kaczo-watróbkowym z jabłkiem
- ziemniaki z wody
- kapusta modra na ciepło
- 2 lampki wina wytrwnego

-jabłko

20.00
- kanapka zapieczona w tosterze: z 2 kromek chleba zytniego, kiełbasy korzennej, pomidorów, żóltego sera
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-13, 12:38   #1695
olusiadx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 32
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

U ( dieta bez laktozy i jajek):
Ś: owsianka ( 6 łyżek owsianych, szklanka (?) mleko kokosowego czekoladowego, łyżeczka masła orzechowego, banan gigant, 2 śliwki suszone, garstka rodzynek, syrop daktylowy )
2Ś (w biegu): kawa z mlekiem sojowym
O: miska fasolki po bretońsku, 1/3 bagietki
D: paczka (70g) orzechów brazylijskich w surowej czekoladzie
P: 2 jabłka, karotka z lnem
K: 1/3 bagietki, 2 pomidory, szpinak, 2 gruszki

Edytowane przez olusiadx
Czas edycji: 2016-03-13 o 12:40
olusiadx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-13, 13:41   #1696
Jak_nie_my_to_kto
Raczkowanie
 
Avatar Jak_nie_my_to_kto
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 193
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Jak_nie_my_to_kto Pokaż wiadomość
Sniadanie : omlet ( 1 jajko cale, dwa bialka ) 50 gram platkow owisanych, owoce
2sniadanie : bulka grahamka, indyk 100g, salata,pomidor, ogorek
obiad: 100g : kurczaka, 50g kaszy jaglanej, warzywa
podwieczorek : salatka : chudy twarog 100 gr, makaron 50g, warzywa
kolacja : losos 100g z warzywami

wzrost 158 kg / waga 52 kg /

co sadzicie ?
oceni ktos ?
__________________
Jeśli chcesz wyglądać jak kotka, najpierw musisz spocić się jak świnia


Jak_nie_my_to_kto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-13, 18:00   #1697
fikifiki
Rozeznanie
 
Avatar fikifiki
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 709
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

I.2x kromka żytniego razowca na zakwasie(domowy) z kozim serem dojrzałym, sałatka(sałata, pomidor, papryka, cebulka, pieczarki z octu, ogórek kiszony, pestki dyni, posypane twarogiem).
~Kawa z mlekiem.
II.musli(płatki owsiane, gryka z miodem i migdałami, otręby gryczane) z jabłkiem, cynamonem, nerkowcami, kefirem i dżemem marchewkowo cukiniowym.
III.Kasza jaglana, filet śledziowy z zalewy typu bismarck, sałata z oliwą, warzywa po grecku
IV.Placuszki białkowe(Białka, otręby) z jogurtem z kawą i wkrojonymi mandarynkami, płatki migdałów, kawa zbożowa z mlekiem.
V.Kasza pęczak, z jajem na półmiękko, potrawka(pieczarki, papryka, seler, cebulka, pomidory) surówka z pestek słonecznika, oliwek i kapusty pekińskiej.

~Pare nerkowców, różne herbatki, a ruch(trucht z lekką rozgrzewką i rozciąganiem, marsz i trochę roweru)

---------- Dopisano o 19:00 ---------- Poprzedni post napisano o 18:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Jak_nie_my_to_kto Pokaż wiadomość
Sniadanie : omlet ( 1 jajko cale, dwa bialka ) 50 gram platkow owisanych, owoce podoba mi się
2sniadanie : bulka grahamka, indyk 100g, salata,pomidor, ogorek Dałbym albo masło albo awokado
obiad: 100g : kurczaka, 50g kaszy jaglanej, warzywa Równie posiłek okej ale była oliwa/tłuszcz jakiś?
podwieczorek : salatka : chudy twarog 100 gr, makaron 50g, warzywa Jeśli chudy twaróg ok ale daj pestki, olej jakiś, orzechy
kolacja : losos 100g z warzywami Jeśli miałabyś ochotę to nie żałuj sobie jakiejś grzanki np

wzrost 158 kg / waga 52 kg /

co sadzicie ?
Jaki cel??
fikifiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-13, 23:48   #1698
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ten posiłek: ACTIVIA /owoc to faktycznie taki se, choć w sumie nigdy nie wiem o jaki jogurt chodzi jak widzę że activia. O te malutkie probiotyczne activie w plastikowych buteleczkach? Czy jakiś inny?
To tez ciezko mi się wypowiedzieć .
Chodzi mi o te Activie do picia, 300g. Moga byc tez te do jedzenia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 418_430x350_activia-do-picia-300-g-435288.jpg (80,9 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 672794.jpg (26,8 KB, 2 załadowań)
__________________

Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-14, 07:00   #1699
antenn087
Raczkowanie
 
Avatar antenn087
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 336
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

moje P, ale jest U:

I: jajeczniczz 2 jajek na oleju lnianym z wkrojoną papryką i rzodkiewką,3 kromki chleba graham z masłem sałatą, szynką drobiową, pomidortem

: babeczka/mouffinka ? z czekoladą i wiórkami kokosa, jabłko

III: rosół z makaronem , filet z kurczaka w papirusie, ziemniaki, surówka

IV:3 kromki chleba graham z masłem ,twarożkiem i powidłami śliwkowymi, herbatka z cytryną

kisiel< byłam w gościach i nic przy sobie nie miałam , a też niczym nie częstowali....więc gdy wróciłam ok 23 zjadłam kisiel i zaraz poszłam spac
antenn087 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-14, 08:32   #1700
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Niedziela U

8.00
- płatki owsiane, ryżowe, jęczmienne + nasiona sezamu,dyni, słonecznika i wiórki kokosowe + śliwki z mrożonki+ mango
- szejk 200ml: mleko migdałowe, truskawki, banan


12.00
- szejk 300 ml. z: sezam, jarmuż, pomarańcza, jabłko, banan
- kromka chleba graham z czymś w rodzaju terriny z indyczych wątróbek + ogórek kiszony

16.00
- rolada z kaczki z farszem kaczo-watróbkowym z jabłkiem
- kasza gryczana z sosem
- kapusta modra na ciepło, sałatka ogórkowa ze słoika z curry i chili
- 1 lampka czerwonego wina wytrawnego

- popkorn domowy
- garstka fistaszków w czekoladzie

20.00
- 2 kromki chleba graham
z pastą jajeczno-rybną z makreli, z majonezem, porem i natką
- ogórki kiszone
- pomarańcza
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-14, 09:12   #1701
carolyna86
Zakorzenienie
 
Avatar carolyna86
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Very Green West
Wiadomości: 3 383
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez antenn087 Pokaż wiadomość
moje P, ale jest U:

I: jajeczniczz 2 jajek na oleju lnianym z wkrojoną papryką i rzodkiewką,3 kromki chleba graham z masłem sałatą, szynką drobiową, pomidortem

: babeczka/mouffinka ? z czekoladą i wiórkami kokosa, jabłko

III: rosół z makaronem , filet z kurczaka w papirusie, ziemniaki, surówka

IV:3 kromki chleba graham z masłem ,twarożkiem i powidłami śliwkowymi, herbatka z cytryną

kisiel< byłam w gościach i nic przy sobie nie miałam , a też niczym nie częstowali....więc gdy wróciłam ok 23 zjadłam kisiel i zaraz poszłam spac
że tak zapytam retorycznie: olej dodałaś po usmażeniu, nie smażyłaś na nim?




moje P:
1. płatki owsiane na mleku z bananem, jabłkiem, pestkami słonecznika i dyni;
2. 2 rogale z marmoladą + kilka ciastek owsiano-kokosowych
3. talerz rosołu z kawałkami kaczuszki i marchewką
3. ziemniaki z sosem, cielęciną i buraczkami
4. małe awokado, truskawki ze śmietaną, galaretka z jagodami
5. 2 kromki chleba z serem białym, rzodkiewką i kiełkami brokułu + kilka różyczek brokułu
__________________

carolyna86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-14, 12:29   #1702
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Wczorajsze U:

- dwie kromki żytnie zapiekane z serkiem wiejskim i wędliną z piersi kurczaka, ogórek, sałata, domowa drożdżówka mała z budyniem, powidła

-kasza bulgur z sosem śmietanowo-szpinakowym z piersią z kurczaka, sałtaka: młody szpinak, rukola, papryka, ogórek, cebula, czerwona fasola

-jogurt mrożony duży z truskawkami, winogronem i kiwi, 3 kostki czekolady

- dwie kromi żytnie z almette i wędliną z piersi kurczaka, sałtaka z ciecierzycą

A dziś od rana zjadłam już chyba 4 drożdżówki i przysięgam, że zaraz pęknę <niezapowiedziana wizyta babci>
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-14, 13:16   #1703
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

U

I 2 kromki chleba żytniego, jedna z serem i szynką dojrzewającą posmarowana twarożkiem, druga z domowym dżemem z wiśni; serek wiejski ze szczypiorkiem

II bułka z pestkami dyni z masłem, serem, pomidorem; jabłko

III kawałek schabu panierowany w migdałach, troszke ryżu, sałatka (lodowa, por, pestki słonecznika, pomarańcza, oliwa)

trening interwałowy

IV ciasto wiewiórka fit (mąka gryczana, jajka, ksylitol, jabłka i duuużo orzechów)
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-14, 21:03   #1704
antenn087
Raczkowanie
 
Avatar antenn087
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 336
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Usmażyłam na tym
antenn087 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-14, 23:48   #1705
Jak_nie_my_to_kto
Raczkowanie
 
Avatar Jak_nie_my_to_kto
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 193
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fikifiki Pokaż wiadomość
[/SIZE]

[/COLOR]
Jaki cel??

redukcja, ale niewielka, troche odkrycie miesni, z nadzieja, ze cos tam jeszcze zostalo, pozniej bedzie pewnie masowanie, ale ja dopiero zaczynam zabawe w diete, wiec nie jestem az tak obeznana :P

---------- Dopisano o 00:48 ---------- Poprzedni post napisano o 00:41 ----------

U mnie dzisiaj R

Sniadanie : owsianka 50g z melonem , jajecznica z dwoch jajek
2 sniadanie : bulka grahamka z indykiem 100g, pomidorem, salata
Obiad : makaron razowy 50g z chudym twarogiem 100g, zmiksowanym z truskawkami
podwieczorek : kurczak 100g, ryz basmati 50g, warzywa na patelnie, warzyw nie licze, jem do woli
kolacja : losos 100g
+ 3litry wody, w koncu zaczelam tego pilnowac
__________________
Jeśli chcesz wyglądać jak kotka, najpierw musisz spocić się jak świnia



Edytowane przez Jak_nie_my_to_kto
Czas edycji: 2016-03-14 o 23:51
Jak_nie_my_to_kto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 06:44   #1706
carolyna86
Zakorzenienie
 
Avatar carolyna86
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Very Green West
Wiadomości: 3 383
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez antenn087 Pokaż wiadomość
Usmażyłam na tym
nie można smażyć na lnianym, bo w temp.smażenia powstają niebezpieczne związki - to tak pokrótce, na pewno wujek google więcej inf.ci udzieli
__________________

carolyna86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 07:33   #1707
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Poniedziałek U

7.00
- płatki owsiane, ryżowe, jęczmienne + nasiona sezamu,dyni, słonecznika i wiórki kokosowe + maliny mrożone+ mango

11.00
- omlet z 2 jaj z jarmużem, suszonymi pomidorami i ziemniakami
- sałata, rzodkiewki, oliwa

16.00
- zupa warzywna z zielonym groszkiem, fasolką i ziemniakami, zabielana śmietaną
+ gotowane mięso indycze
+ kromka chleba zytniego ze słonecznikiem z masłem

- popkorn
- herbata z powidłami truskawkowymi

20.00
- pomarańcza
- 2 kromki chleba żytniego z terriną z wątróbek
- kiszone ogórki
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 12:31   #1708
sledziczeek
Rozeznanie
 
Avatar sledziczeek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 923
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Moje dzisiejsze R po małym kryzysie motywacji:

I- omlet z 2 jaj z łyżeczka kakao posmarowany masłem orzechowym i posypany płatkami migdałowymi. Napój z cykorii z mlekiem.

II- dwie kromki pieczywa chaber z twarogiem poltlustym i łososiem, kilka orzechów włoskich, zupa pomidorowa na kaczce z ryzem basmati i śmietana

III- wieprzowina duszona z warzywami na patelnie po hiszpańsku z ryzem basmati

IV- lody z kiwi i banana mrożonego z jogurtem greckim i mlekiem kokosowym i łyżka miodu, posypany świeżym kiwi

Trening ze sztanga 1h

V- szejk z odzywki białkowej z mlekiem, pol banana i truskawkami mrożonymi
__________________
Zapuszczam włosy od X 2014
wracam do naturalek od I 2015
sledziczeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 15:11   #1709
fikifiki
Rozeznanie
 
Avatar fikifiki
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 709
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Moje U

I.Jaglanka z jajkiem, pastą z serka wiejskiego z chrzanem, pomidorem, paprykąm porem, marchewką i selerem, pestkami. (Mówiłem że po owsiance to dopiero robie się głodny jak wilk?? :P)

II.Kanapka z żytniego razowca na zakwasie z serkiem kozim, pekinką i papryką;pare nerkowców

III.Pęczak z kurczakiem, brokułami, marchewką, cebulką i papryką w sosie pomidorowym z sezamem.
IV.Jabłko z twarożkiem z otrębami i masłem orzechowym domowym;kawa cykoriowa z mlekiem
będzie:
V.Kasza gryczana z soczewicą w sosie pomidorowym, surówka z oliwą i słonecznikiem.
fikifiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 17:57   #1710
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 221
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

U:

I. Makaron z sałatą lodową oraz mięsem mielonym i fasolą konserwową w sosie pomidorowym

II. Wafle ryżowe z przecierem pomidorowym, suszoną bazylią i serem żółtym

+ jabłko

III. Ciasto bananowe z serem pleśniowym, orzechami włoskimi i rodzynkami

IV. Sałatka z ogórkiem, cebulą czerwoną, jabłkiem, jajkami na twardo (i grissini)

Edytowane przez blax5
Czas edycji: 2016-03-15 o 18:01
blax5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-05 10:25:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:53.