Co się stało z moim żołądkiem i jelitami?:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-27, 23:13   #1
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749

Co się stało z moim żołądkiem i jelitami?:(


Witam

Muszę się trochę pożalić, bo już nie wiem co się dzieje z moim organizmem Zawsze miałam tzw. "strusi żołądek" - mogłam jeść wszystko, nawet w dużej ilości i niemalże nigdy nie miałam żadnych dolegliwości związanych z układem pokarmowym. A ostatnio prawie niczego nie mogę zjeść, żeby to się nie skończyło bólami żołądka i jelit, gazami, mam też mało energii od jakiegoś czasu...moja dieta na pewno jest tragiczna, wiem o tym, bo nigdy jakoś nie czułam potrzeby stosowania specjalnych diet (jestem bardzo szczupła, więc boję się schudnąć jeszcze bardziej jeśli ograniczę jedzenie ) . Poza tym zwykle jem wszystko w bardzo szybkim tempie, nawet jak się nigdzie nie spieszę..nie mogę sie tego oduczyć

A na dodatek od kilku miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne i jak mam jakieś dolegliwości układu pokarmowego, to automatycznie mam schizę, że coś się źle wchłonęło i nie działa tak jak należy

No to się pożaliłam. A teraz pytanie do Was, bardziej zorientowanych niż ja: Co ja mogę w ogóle jeść, żeby pozbyć się tych dolegliwości i być najedzona? Jakie produkty mocno obciążają układ pokarmowy i należy ich unikać?
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 06:52   #2
ainoh7
Rozeznanie
 
Avatar ainoh7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 717
Dot.: Co się stało z moim żołądkiem i jelitami?:(

po pierwsze musisz isc do doktora.
po drugie podejrzewam tu wrzoda jakiegoś....
nic ci nie pomozemy ..lec do doktora byle szybko. i to juz!
__________________
moje ubranka na wymiane
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=187039
wejdz i zobacz
i ksiązki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=186983

: D
ainoh7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 08:02   #3
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: Co się stało z moim żołądkiem i jelitami?:(

Cytat:
Napisane przez ainoh7 Pokaż wiadomość
po pierwsze musisz isc do doktora.
po drugie podejrzewam tu wrzoda jakiegoś....
nic ci nie pomozemy ..lec do doktora byle szybko. i to juz!
Jezu, wrzoda??!! Za młoda na wrzody jestem...myślisz, że to aż tak poważne? To chyba muszę się rzeczywiście wybrać do lekarza
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 09:20   #4
Sydzia
Rozeznanie
 
Avatar Sydzia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 770
Dot.: Co się stało z moim żołądkiem i jelitami?:(

Musisz się koniecznie wybrać do lekarza Ja miałam podobne objawy przy żółciowym zapaleniu żołądka, a stąd już niedaleko do wrzodów i innych powikłań... I wiek tu nie ma znaczenia, ja miałam wtedy 13 lat
__________________
Anioły są naiwne i zawsze myślą, że to całe zło ominie właśnie je...
Sydzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-29, 08:36   #5
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: Co się stało z moim żołądkiem i jelitami?:(

Zerknęłam sobie na objawy wrzodów żołądka i nie sądzę, żeby to było to. Raczej mam wrażenie, że to zespół jelita drażliwego, objawy niemal identyczne :/ Jakie badania sie robi, żeby to zdiagnozować?
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-29, 08:42   #6
diamentowa
Zakorzenienie
 
Avatar diamentowa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: west pomerania
Wiadomości: 3 570
Dot.: Co się stało z moim żołądkiem i jelitami?:(

Wątpię żeby można być "za młodym na wrzody". Ja mam 22 lata a użeram się z nimi już kupę czasu. Objawy moim zdaniem mogą na nie wskazywać. Myślę, że gastroskopia może być niestety koncieczna.
diamentowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-29, 09:43   #7
ola_i_ch
Raczkowanie
 
Avatar ola_i_ch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 223
Dot.: Co się stało z moim żołądkiem i jelitami?:(

a

Edytowane przez ola_i_ch
Czas edycji: 2008-02-21 o 18:47
ola_i_ch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-08, 13:28   #8
Fiolka81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 6
Dot.: Co się stało z moim żołądkiem i jelitami?:(

Wyczytałam gdzieś kiedyś, że tabletki antykoncepcyjne mogą wpływac na prawidłową flore jelitową tzn. niszczyć ją. Kup sobie w aptece Fisioflor, to są bakterie kwasu mlekowego. To pożyteczne bakterie, które sa niezbędne do prawidłowego trawienia. Polecam własnie te ze względu na ich skład. Lakcid zawiera chyba tylko 2 szczepy. A tobie potrzebne sa też inne np. plantarum, które pomagają mi.in. zniszczyć baktrie helicobacter pyroli odpowiedzialną za wrzody żoładka. Polecam tez siemie lniane i gastrosanfix ( ziółka na żoładek). Zespółu jelita wrazliwego nie można od razu zdiagnozować. Postawienie diagnozy opiera sie na wykluczniu innych chorób układu pokarmowego Musiałabyś przejść szereg badań. Będzie sie to ciągnac miesiącami. Wiem bo sama przez to przeszłam. Ale do lekarza powinnaś iść. Na wzmocnienie organizmu polecam minerały koloidalne. Dostępne są w aptece. Są lepsze od innych, bo ich przyswajalność to ponad 90%. Minerały też wpływają na trawienie.
Powinnas też zmienić diete warzywa gotowane, zero smażonego i wogóle lekkostrawne rzeczy. I jeszcze jak jesz szybko to połykasz wiecej powietrza i wtedy moga pojawić się gazy. Pozdrawiam
Fiolka81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 18:39   #9
_missundaztood_
Raczkowanie
 
Avatar _missundaztood_
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 34
Dot.: Co się stało z moim żołądkiem i jelitami?:(

Jesli podejrzewasz zespół jelita drażliwego to udaj się do lekarza i powiedz mu wszystkie objawy jakie masz. Przepisze Ci tablety, które bedziesz zazywala prawdopodobnie 3 razy dziennie i może coś na uspokojenie ja tak zrobilam... ciagle po jedzeniu bolal mnie brzuch (w sumie od jakis 2 lat) a ostatni tydzien to byl koszmar: ból był okropny... po kazdym jedzeniu, gazy, wzdecia a nawet biegunka..
podejrzewalam zespol jelitra drazliwego (wrazliwego) wiec dzis rano udalam sie do lekarza. Powiedzialam, gdzie mnie boli i jakie mam objawy i lekarka stwierdzila, że to wlasnie ZJD. Przepisala mi tabletki DEBRIDAT i krople na uspokojenie. Jak przyszlam do domu to od razu polknelam jedna tablete i rzucilam sie na jedzenie, bo od prawie tygodnia nic nie jadlam bojąc się bólu brzucha jadlam o godzinie 14 teraz jest 19 i czuje się za***iscie-nic nie boli... wiem że pewnie jak skończą mi się te tabletki to pewnie wszystko wróci
Lepiej iść do lekarza niż się męczyć lub próbować złagodzić bóle domowymi sposobami
__________________
Missundaztood
_missundaztood_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:46.