Mamusie Kwietniowe 2016 część VII - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-04-14, 09:04   #2011
patulinka94
Zadomowienie
 
Avatar patulinka94
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

Cytat:
Napisane przez lucy111 Pokaż wiadomość
Coś się chyba u mnie rozkręci ☺ skurcze dość regularnie co 7 do 10 minut tak po około pół minuty. Spania nie będzie, siedzę i skacze na piłce może to coś przyspieszy
Kciuki kochana!!! Dziś będziemy mieć kolejnego maluszka



Cytat:
Napisane przez a_g_ata Pokaż wiadomość
No to kolejny maluszek zaraz bedziecna świecie Powodzenia

Wczoraj byliśmy na pierwszym spacerze. Spacerowalysmy doslownie 35minut. Niestety ledwo doszlam do domu bo mnie szwy ciągneły. Wozeczek bardzo fajnie sie prowadziło.

Moja mama przyszła zobaczyć jak kąpiemy małą. Cały czas mówiła ",trzymaj główkę"..." zimno jej"...i inne teksty...
Pech chcial ,ze TŻ podczas odwracania Zosi w kąpieli, zanurzył jej twarz na sekundę w wodzie (tak aż do uszu). Ja oczywiście prawie na zawał zeszlam (choć wiem,ze nic by jej się nie stało)...a moja mama...szkoda gadać, zawał to mało.

Potem pokazałam mamie fotki ze spaceru. A ona na to "ona tylko pod jednym kocykiem była?"..." zapalenia płuc dostanie!"...

Po całym dniu emocji...tzn. Najpierw akcja z Celiną , potem z kąpielą i jeszcze parę tekstów mamy spowodowały,ze zaczęłam ryczeć jak bóbr..(deprecha?)...TŻ usiadł obok mnie..i mówi "nie płacz bo zaraz ja będę płakał"... No i tak sobie chwilke siedzielismy i plakalismy trzymając w ramionach naszą coreczkę...

Nie wiem o co chodzi. Chyba hormony serio ...

Cytat:
Napisane przez a_g_ata Pokaż wiadomość
A przed chwila mama dzwoniła bo rozmawiała z taka kolrzsnka , ktora kiedyś była położna. Jak ta położna się dowiedziała,ze byłam z 6 dniowym dzieckiem na spacerze to się za głowę złapała. a mama do mnie "Zaziebisz dziecko".. I zaczeła płakać....ja oczywiście tez w ryk...i się wylaczylam. Wariatkowo!
To jak to jest z tymi spacerami?Można czy nie można?

Nasze mamy są ze szkoły ubierania typu " lepiej przegrzać niż niedogrzać"...ale może maja racje,ze z takim maluszkiem to lepiej poczekać...
U nas też tak było w jeden wieczór, ja płakałam a tz mnie przytulal i pocieszał. To normalne, wszystko sprawka hormonów
Spacer
Bardzo dobrze że wychodzisz. My na pierwszym spacerze byliśmy też w 6 dobie i zaleciła go położna. Spokojnie krzywdy dziecku nie zrobisz
A z rodzicami naprawdę ciężko żeby im wytłumaczyć że teraz jest zupełnie inaczej i że to nasze dzieci. Oni swój czas już mieli. Głowa do góry
patulinka94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-14, 09:07   #2012
gosiulka22
Wtajemniczenie
 
Avatar gosiulka22
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 094
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

Cytat:
Napisane przez Martinixxx Pokaż wiadomość
Hej. Tak na szybciutko. Wczoraj od wejścia na porodówkę uwinelam się w godzinę. Skurcze co minutę czasami bez przerw, masakra, nie dali mi znieczulenia 😕 wyszedł z łapka przy głowie? rozerwal mnie trochę. Postaram się trochę poczytać i coś dopisać później. Która następna??
Gratuluję fajnie ze tak szybko poszło. Ja bym chciała byc nastepna no ale moje dziecko chyba nie chce

---------- Dopisano o 10:07 ---------- Poprzedni post napisano o 10:05 ----------

Mam dzis dzień do dupy czuje się psychicznie paskudnie. Pogoda za oknem fatalna. Dziś drugi dzień po terminie
gosiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-14, 09:14   #2013
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

spoko gosiulka ja siedze i rycze od pół godziny, mam serio dość. Dobrze, że to moja pierwsza i ostatnia ciąża, szkoda, że w tej głupiej PL przy okazji porodu nie można przy okazji się ubezpłodnić.
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-14, 09:34   #2014
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

Agata nie przejmuj sie. Ja bylam na dworze z 4 dniowym dzieckiem a jak miala 5 dni to byla 4-5 h lacznie ba dworze. W tym czasie przyszla polozna starsza niby babka a pochwalila i mowila ze teraz ludzie weranduja i boja sie z dzieckiem wychodzic i ze to nie jest normalne.

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-14, 09:41   #2015
gosiulka22
Wtajemniczenie
 
Avatar gosiulka22
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 094
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

Cytat:
Napisane przez velika Pokaż wiadomość
spoko gosiulka ja siedze i rycze od pół godziny, mam serio dość. Dobrze, że to moja pierwsza i ostatnia ciąża, szkoda, że w tej głupiej PL przy okazji porodu nie można przy okazji się ubezpłodnić.
A ja drugi raz to kurde przechodzę. Liczyłam że teraz mnie ominie pójdę i urodze bez czekania jak na zbawienie a tu dupa powtorka z rozrywki. Kiedy się kladziesz do szpitala jeśli nie urodzisz?
gosiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-14, 10:09   #2016
MaLoS
Rozeznanie
 
Avatar MaLoS
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 848
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

Witam sie po porządnym masażu szyjki, z nadzieja na szybka akcje! A jak nic sie nie wydarzy do jutra, to rano do szpitala na wywołanie....
Rozwarcie mam na 2,5 cm biedny Didi nie ma juz miejsca, ani wód prawie, siedzi jak taki kurczak ściśnięty, aż nam sie z TŻ przykro zrobiło...
Jednak Po wizycie jest światełko nadziei i jest konkretny plan na najbliższe godziny/dzień

Gosiulka, Velika--- Wy następne, musimy w końcu urodzić!!!Otrzeć łzy i rosół życia robić wg przepisu Ineso
__________________
DECYZJA --> KONSEKWENCJE

Zmiany? Zawsze na lepsze
MaLoS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-14, 10:11   #2017
patulinka94
Zadomowienie
 
Avatar patulinka94
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

Cytat:
Napisane przez MaLoS Pokaż wiadomość
Witam sie po porządnym masażu szyjki, z nadzieja na szybka akcje! A jak nic sie nie wydarzy do jutra, to rano do szpitala na wywołanie....
Rozwarcie mam na 2,5 cm biedny Didi nie ma juz miejsca, ani wód prawie, siedzi jak taki kurczak ściśnięty, aż nam sie z TŻ przykro zrobiło...
Jednak Po wizycie jest światełko nadziei i jest konkretny plan na najbliższe godziny/dzień

Gosiulka, Velika--- Wy następne, musimy w końcu urodzić!!!Otrzeć łzy i rosół życia robić wg przepisu Ineso
Malos razem z Zosia trzymamy mocno kciuki by po masażu w końcu się ruszyło.
Bolało? Słyszałam że taki masaż jest bardzo nieprzyjemny.
patulinka94 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-14, 10:12   #2018
kopycio
Rozeznanie
 
Avatar kopycio
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 642
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

Gosiulka prosze czekac na swoją kolej, jestem przed Toba

Martinixxx super! Expresowe tempo

Velika czemu ostatnia ciaza? Nie chcesz wiecej?

Dziewczyny nie łamcie sie widocznie Dzieciaki potrzebują wiecej czasu w brzuszku

Agata nie słuchaj głupot! Rób jak Ci instynkt podpowiada, wiesz najlepiej, bo jestes matka! Moja na pewno noe bedzie widziała jak kapiemy i w ogole nie dam sobie nic wmówić. To stare zabobony i juz. Na SR mówiły zeby wychodzic jak tylko pogoda pozwala, moze niekoniecznie pierwszy spacer do supermarketów ale wychodzic trzeba i juz! Powiedz mamie wprost ze noe życzysz sobie uwag, a jak cos bedziesz chciała wiedziec to sama spytasz pamietam jak moja mi zaczęła w ciazy o zabobonach gadac, a ja wtedy byłam na etapie ciagłego strachu o malucha i sie rozryczalam, powiedziakam co o tym mysle, potem mi było głupio, ale juz wiecej tematu nie poruszyła.
Tz jest przy Tobie dacie rade

Malos brawa za podejscie!

Byłam powtórzyć badania bo mi cukier w moczu wyszedł?🤔 mam nadzieje ze to pomyłka..

Juz wiem co przechodzilyscie kiedy wszyscy bombardowali Was smsami czy juz urodzilyscie..wczoraj dostałam 15 wiadomości..
kopycio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-14, 10:16   #2019
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

Cytat:
Napisane przez gosiulka22 Pokaż wiadomość
A ja drugi raz to kurde przechodzę. Liczyłam że teraz mnie ominie pójdę i urodze bez czekania jak na zbawienie a tu dupa powtorka z rozrywki. Kiedy się kladziesz do szpitala jeśli nie urodzisz?
nie wiem, nie mam żadnego planu, moja gin nie odbiera, nie wiem co mam robić.

Cytat:
Napisane przez kopycio Pokaż wiadomość

Velika czemu ostatnia ciaza? Nie chcesz wiecej?
nie. A ciąża utwierdziła mnie tylko w tym przekonaniu. O ile przed staraniami bardzo pilnowałam antykoncepcji, to teraz tym bardziej będę, wolałabym nigdy nie uprawiać seksu niż znowu być w ciąży. Szczerze mówiąc gdybym wiedziałam jaki to przeâ˜☠â˜☠â˜☠any stan to bym się 10 razy mocniej zastanowiła nad jakimkolwiek dzieckiem
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-14, 10:21   #2020
MaLoS
Rozeznanie
 
Avatar MaLoS
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 848
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

Cytat:
Napisane przez patulinka94 Pokaż wiadomość
Malos razem z Zosia trzymamy mocno kciuki by po masażu w końcu się ruszyło.
Bolało? Słyszałam że taki masaż jest bardzo nieprzyjemny.

Bolało i boli jak cholerka, mam tez małe krwawienie... Ale wszystko dla Synka dziękuje Wam Dziewczyny za kciuki

Kopycio--- dzieki
__________________
DECYZJA --> KONSEKWENCJE

Zmiany? Zawsze na lepsze
MaLoS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-14, 10:31   #2021
annihilate
Rozeznanie
 
Avatar annihilate
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 588
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

Ja też płaczę codziennie z byle powodu w sumie. No ale to ewidentnie wina hormonów Dobrze, że mam takiego kochanego męża bo bym bez niego nie dała rady.

Spacer - mi ta położna powiedziała, że po 10 dniach możemy wyjść, ale ja chce iść już w sobotę jak będzie ładnie, Piotruś będzie miał wtedy 8 dni wczoraj bym już chętnie poszła bo pogoda była piękna, no ale szwy właśnie :/
__________________
MIKOŁAJ 12.11.2014

PIOTR 08.04.2016
annihilate jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-14, 10:35   #2022
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

dobra udało mi się pogadać z gin, mam podskoczyć do szpitala, a jak nic tam nie wyjdzie to późnym wieczorem wejść na wizytę, bo ona dzisiaj przyjmuje. No to zobaczymy, koniec ryku, czekam aż chłop wróci i tam podjedziemy
MaLoS kciuki!!!
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-14, 10:38   #2023
justyna_fli
Zadomowienie
 
Avatar justyna_fli
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Hants
Wiadomości: 1 279
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

Dziewczyny kciuki za rozkrecenie, urodzcie juz bo tak Wam ciezko
agata wspolczuje sytuacji ja sie boje czy moja mama tez nie bedzie takich rzeczy gadac, a przyjezdza na miesiac.. oby nie bo sie pozabijamy.
kejka w lipcu moze byc goraco i jak macie alkohol to mysle ze 1.5 - 2 l na glowe? Jak troche Wam zostanie to wypijecie, a jak zabraknie to lipa. Owoce ja bym dala winogrona, banany, pomarancze... Nie wiem jakie jeszcze. Ogolnie owoce zazwyczaj slabo schodza, przynajmniej na tych imprezach na ktorych bylam tak bylo
Mnie chyba dopadl baby blues patrze na Pawelka i chce mi sie ryczec ze on jest teraz calkowicie zdany na mnie i jak cos spieprze to mu zaszkodze... Taka przytlaczajaca odpowiedzialnosc. Poza tym ciagle myslami wybiegam w przyszlosc i sie martwie jak sobie poradze jak bedzie wiekszy i bardziej wymagajacy - bo wydaje mi sie ze teraz sobie ledwo radze skoro caly czas wymyslam problemy Ehh, mam bezproblemowe dziecko a i tak jest mi mega ciezko
__________________
Ślub 16.08.2014
Pawełek 05.04.2016
26.12.2017
Dawidek 31.10.2018
justyna_fli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-14, 10:49   #2024
kopycio
Rozeznanie
 
Avatar kopycio
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 642
Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

Velika jeszcze troszke moze jedz na wizyte do gin pogadaj co i jak. A na jakies ktg jeździsz? Czy cos? Miałaś termin na 12 z tego co widze, ale to wiesz taki umowny termin. Cykle miałaś regularne? Ja np wiem, ze moj termin jest taki po prostu wyliczony, bo miałam monitoring i dokładnie wiem kiedy miałam owu i i wg tego powinnam miec tp 15.04
Napisałam i przeczytałam, ze sie dodzwoniłas to kciuki!
kopycio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-14, 11:03   #2025
Avlis
Raczkowanie
 
Avatar Avlis
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 289
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

Powodzenia dla dziewczyn, którym akcja się rozkręca. Ciekawe, kogo powitamy dzisiaj

U mnie nadal cisza i spokój.
Avlis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-14, 11:15   #2026
gosiulka22
Wtajemniczenie
 
Avatar gosiulka22
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 094
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

Cytat:
Napisane przez MaLoS Pokaż wiadomość
Witam sie po porządnym masażu szyjki, z nadzieja na szybka akcje! A jak nic sie nie wydarzy do jutra, to rano do szpitala na wywołanie....
Rozwarcie mam na 2,5 cm biedny Didi nie ma juz miejsca, ani wód prawie, siedzi jak taki kurczak ściśnięty, aż nam sie z TŻ przykro zrobiło...
Jednak Po wizycie jest światełko nadziei i jest konkretny plan na najbliższe godziny/dzień

Gosiulka, Velika--- Wy następne, musimy w końcu urodzić!!!Otrzeć łzy i rosół życia robić wg przepisu Ineso
Trzymam za Ciebie kciuki zeby sie dzisiaj ruszyło. Musi się coś ruszyć !!

---------- Dopisano o 12:15 ---------- Poprzedni post napisano o 12:14 ----------

Kopycio dobra Ty rodzisz dzisiaj a ja jutro pasuje?
gosiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-14, 11:22   #2027
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

Cytat:
Napisane przez a_g_ata Pokaż wiadomość
A przed chwila mama dzwoniła bo rozmawiała z taka kolrzsnka , ktora kiedyś była położna. Jak ta położna się dowiedziała,ze byłam z 6 dniowym dzieckiem na spacerze to się za głowę złapała. a mama do mnie "Zaziebisz dziecko".. I zaczeła płakać....ja oczywiście tez w ryk...i się wylaczylam. Wariatkowo!
To jak to jest z tymi spacerami?Można czy nie można?
Doskonale Cię rozumiem, bo mam tak samo z mamą - niby wiem, że gada głupoty czasem, ale się przejmuję U mnie działa tylko nie mówienie jej pewnych rzeczy i trzymanie na dystans - czasem zapominam albo jest trudno, ale generalnie jak najmniej szczegółów i zwierzeń.
Nie wydaje mi się, że za wcześnie wyszłaś - biorąc pod uwagę pogodę. Rozumiem większe wstrzymywanie się w mrozy, deszcze, wiatry, ale teraz?
Cytat:
Napisane przez MaLoS Pokaż wiadomość
Rozwarcie mam na 2,5 cm biedny Didi nie ma juz miejsca, ani wód prawie, siedzi jak taki kurczak ściśnięty, aż nam sie z TŻ przykro zrobiło...
Jednak Po wizycie jest światełko nadziei i jest konkretny plan na najbliższe godziny/dzień
Gosiulka, Velika--- Wy następne, musimy w końcu urodzić!!!Otrzeć łzy i rosół życia robić wg przepisu Ineso
Rosół wyszedł pycha (mięsko z królika i skrzydełka kuraka).
2,5 cm to już nieźle, kciuki!
Cytat:
Napisane przez velika Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc gdybym wiedziałam jaki to przeâ˜☠â˜☠â˜☠any stan to bym się 10 razy mocniej zastanowiła nad jakimkolwiek dzieckiem
O kurczę, wydawało mi się, że Tobie całkiem miło zleciała ta ciąża, biorąc też pod uwagę to, że prawie do końca pracowałaś.
Cytat:
Napisane przez Avlis Pokaż wiadomość
Powodzenia dla dziewczyn, którym akcja się rozkręca. Ciekawe, kogo powitamy dzisiaj
U mnie nadal cisza i spokój.
U mnie też. Szyjka zamknięta. Także raczej sobie poczekam.
W przyszłym tygodniu idę w środę, a Ty?
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-14, 11:23   #2028
gosiulka22
Wtajemniczenie
 
Avatar gosiulka22
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 094
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

Cytat:
Napisane przez MaLoS Pokaż wiadomość
Bolało i boli jak cholerka, mam tez małe krwawienie... Ale wszystko dla Synka dziękuje Wam Dziewczyny za kciuki

Kopycio--- dzieki
Domyślam się jak musiało boleć bo mnie we wtorek na zwykłym badaniu tak okropnie bolało ze myślałam że kopne tego gina
gosiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-14, 11:35   #2029
ania_mala
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 461
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

Malos Dajesz kochana!! Bo ja tu czekam na Twoje maleństwo prawie jak na swoje

Dziewczyny, nie łamcie się. Nie mamy już wpływu na to, co te nasze dzieciaki wymyślą. Widocznie jest im dobrze w tych naszych brzuszkach, ale już niedługo poznamy się z naszymi skarbamiJesteśmy silne kobiety, damy radę
ania_mala jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-14, 11:40   #2030
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

łee w szpitalu mi nawet ktg nie chcieli zrobić, skoro nic się nie dzieje i najprędzej mam być 7 dni po tp lol. Wieczorem do ginki uderzam, jak mus to mus.
Kopycio ja mam tp z pierwszego usg, z om to już jestem 12 dni po terminie.
Ineso niby dobrze znoszę, ale dla mnie ciąża to i tak jakiś koszmar. Czuję się jak upośledzona, źle mi psychicznie, a końcówka to już w ogóle jakaś masakra. No i niby długo pracowałam, ale i tak za szybko poszłam na zwolnienie ;/ teraz żałuję, mogłam spokojnie jeszcze 2-3 tygodnie pociągnąć, to może by mi się teraz tak nie dłużyło. Zdecydowanie nie służy mi siedzenie w domu i roku na macierzyńskim to nie wytrzymam.
__________________


Edytowane przez velika
Czas edycji: 2016-04-14 o 11:42
velika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-14, 11:43   #2031
lucy111
Zadomowienie
 
Avatar lucy111
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 702
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

Dziękuję za kciuki nie mam sily sie poodnosic do wszystkiego. Skurcze sa ale nawet badania nie chcieli mi robic skoro sie nie nasilają. Kurde juz bym sie zgodzila i na oksy i na zzo oby tylko sie tak nie meczyc.
Czekam na obiad i chyba polaze troche po schodach
lucy111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-14, 11:46   #2032
Kayira
Zakorzenienie
 
Avatar Kayira
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 216
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

Gratuluje nowych mamus <3
I trzymam kciuki za kolejne.

Na ktg bez zmian... ruchy ok ale bez skurczy... wiec w niedziele znow, potem wtorek... zobaczymy...

Co do ubierania dzieci. Ja slyszalam by nie przegrzewac. Poza tym, z tego co wiem zasada, warstwa wiecej niz rodzic. Wiec skoro na spacer ubieram dlugi rekaw wiec dziecku starczy dodatkowo koc.
Moja bratowa dzieciaki przegrzewala i co chwila jej chorwaly

---------- Dopisano o 12:46 ---------- Poprzedni post napisano o 12:45 ----------

Velika to na ktory u Ciebie termin patrza?
__________________
Razem jesteśmy od 18-08-2010

Nasz mały cud 22-04-2016
Kayira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-14, 11:47   #2033
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

na ten z usg tylko w karcie ciąży mam oba
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-14, 11:57   #2034
AsiaPo
Mama Land
 
Avatar AsiaPo
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 704
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

Agata: Masakra! Ryczałabym non stop po takim dniu i w trakcie tego dnia Nie łam się - czegokolwiek w jakiejkolwiek materii byś nie zrobiła, zawsze znajdą się głosy za i przeciwko. To nasze życie, musimy je przeżyć tak, by nam było z tym wszystkim dobrze.

Na szczęście w moich rodzicach mam mega oparcie i mnie nie strofują. Aż czasami dzwonię do nich, jak myślę, że przeginam z wyżywaniem się na TŻta i Mama zawsze mówi, że hormony mi potęgują wszystko, ze mam mu odpuścić, bo to dobry chłopak jest.
Dobry, nie-dobry, ale czuję, że należy mu się

Cytat:
Napisane przez velika Pokaż wiadomość
nie. A ciąża utwierdziła mnie tylko w tym przekonaniu. O ile przed staraniami bardzo pilnowałam antykoncepcji, to teraz tym bardziej będę, wolałabym nigdy nie uprawiać seksu niż znowu być w ciąży. Szczerze mówiąc gdybym wiedziałam jaki to przeâ˜☠â˜☠â˜☠any stan to bym się 10 razy mocniej zastanowiła nad jakimkolwiek dzieckiem
Odważne stwierdzenie
Plus piękny podpis

Cytat:
Napisane przez MaLoS Pokaż wiadomość
Witam sie po porządnym masażu szyjki, z nadzieja na szybka akcje! A jak nic sie nie wydarzy do jutra, to rano do szpitala na wywołanie....
Rozwarcie mam na 2,5 cm biedny Didi nie ma juz miejsca, ani wód prawie, siedzi jak taki kurczak ściśnięty, aż nam sie z TŻ przykro zrobiło...
Jednak Po wizycie jest światełko nadziei i jest konkretny plan na najbliższe godziny/dzień
Czas już na Ciebie i Lucy
Oby się dziś zdecydowały Dzieciaczki na wyjście

Cytat:
Napisane przez justyna_fli Pokaż wiadomość
Dziewczyny kciuki za rozkrecenie, urodzcie juz bo tak Wam ciezko
agata wspolczuje sytuacji ja sie boje czy moja mama tez nie bedzie takich rzeczy gadac, a przyjezdza na miesiac.. oby nie bo sie pozabijamy.
kejka w lipcu moze byc goraco i jak macie alkohol to mysle ze 1.5 - 2 l na glowe? Jak troche Wam zostanie to wypijecie, a jak zabraknie to lipa. Owoce ja bym dala winogrona, banany, pomarancze... Nie wiem jakie jeszcze. Ogolnie owoce zazwyczaj slabo schodza, przynajmniej na tych imprezach na ktorych bylam tak bylo
Mnie chyba dopadl baby blues patrze na Pawelka i chce mi sie ryczec ze on jest teraz calkowicie zdany na mnie i jak cos spieprze to mu zaszkodze... Taka przytlaczajaca odpowiedzialnosc. Poza tym ciagle myslami wybiegam w przyszlosc i sie martwie jak sobie poradze jak bedzie wiekszy i bardziej wymagajacy - bo wydaje mi sie ze teraz sobie ledwo radze skoro caly czas wymyslam problemy Ehh, mam bezproblemowe dziecko a i tak jest mi mega ciezko
Co do owoców - zgadzam się. Słabo schodzą, ale sprawiają, ze stoły ładniej wyglądają. W lipcu masz też szansę na arbuzy
Wizyta Mamy pewnie bardziej Wam pomoże, niż zaszkodzi. Wiem, ze masz w niej oparcie, a jeśli wyznaczysz granice, to łatwiej będzie od początku.
Ale łatwo mi mówić, bo sama swojej pewnie nic nie powiem, jak przyjedzie
Co do drugiego pogrubionego: Musisz sobie powtarzać, jak mantrę, że instynkt Cię nie zawiedzie! Nie zagroziłaś życiu Pawełka przez 9 miesięcy, teraz też sobie poradzisz! A gdy jest już po tej stronie, łatwiej odczytywać niepokojące oznaki (niż chwilowe przestoje w ruchach płodu).

Czy tylko u mnie bałagan się non stop odnawia?? No jasny gwint! Sprzątam i sprzątam, a tu ciągle syf!!!
__________________
A+D=M
M.
AsiaPo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-14, 12:01   #2035
Kayira
Zakorzenienie
 
Avatar Kayira
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 216
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

Velika masakra.. tym bardziej ze dosc duza roznica w terminach..

AsiaPo u mnie to samo... szczegolnie w kuchni i lazience na dole
__________________
Razem jesteśmy od 18-08-2010

Nasz mały cud 22-04-2016
Kayira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-14, 12:02   #2036
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

jak chcecie to wam wpadnę pozmywać podłogi, ostatnio mam wrażenie, że nic innego nie robię
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-14, 12:15   #2037
MaLoS
Rozeznanie
 
Avatar MaLoS
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 848
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

Cytat:
Napisane przez lucy111 Pokaż wiadomość
Dziękuję za kciuki nie mam sily sie poodnosic do wszystkiego. Skurcze sa ale nawet badania nie chcieli mi robic skoro sie nie nasilają. Kurde juz bym sie zgodzila i na oksy i na zzo oby tylko sie tak nie meczyc.
Czekam na obiad i chyba polaze troche po schodach

Lucy ale jesteś w szpitalu?! Przyjęli Cie normalnie na oddział? Ja jutro na 6 rano mam sie "wstawić" i tez sie zgodzę na oxy!
__________________
DECYZJA --> KONSEKWENCJE

Zmiany? Zawsze na lepsze
MaLoS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-14, 12:30   #2038
lucy111
Zadomowienie
 
Avatar lucy111
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 702
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

Cytat:
Napisane przez MaLoS Pokaż wiadomość
Lucy ale jesteś w szpitalu?! Przyjęli Cie normalnie na oddział? Ja jutro na 6 rano mam sie "wstawić" i tez sie zgodzę na oxy!
Z porodowki odeslali na patologie. Ja to jeszcze troche i na cesarke sie zgodze
lucy111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-14, 12:49   #2039
salud
Zadomowienie
 
Avatar salud
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 040
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

Cytat:
Napisane przez gosiulka22 Pokaż wiadomość
Gratuluję fajnie ze tak szybko poszło. Ja bym chciała byc nastepna no ale moje dziecko chyba nie chce
Mam dzis dzień do dupy czuje się psychicznie paskudnie. Pogoda za oknem fatalna. Dziś drugi dzień po terminie
Ech ,to tak jak ja. A tu ani skurczy ani nic. Czop mi tylko od wczoraj odchodzi po kawałku,ale to wcale nie musi zwiastować szybkiego porodu.
Cytat:
Napisane przez velika Pokaż wiadomość
spoko gosiulka ja siedze i rycze od pół godziny, mam serio dość. Dobrze, że to moja pierwsza i ostatnia ciąża, szkoda, że w tej głupiej PL przy okazji porodu nie można przy okazji się ubezpłodnić.
To jest nas 3. Nie chcesz mieć już więcej dzieci?

Cytat:
Napisane przez MaLoS Pokaż wiadomość
Witam sie po porządnym masażu szyjki, z nadzieja na szybka akcje! A jak nic sie nie wydarzy do jutra, to rano do szpitala na wywołanie....
Rozwarcie mam na 2,5 cm biedny Didi nie ma juz miejsca, ani wód prawie, siedzi jak taki kurczak ściśnięty, aż nam sie z TŻ przykro zrobiło...
Jednak Po wizycie jest światełko nadziei i jest konkretny plan na najbliższe godziny/dzień
Gosiulka, Velika--- Wy następne, musimy w końcu urodzić!!!Otrzeć łzy i rosół życia robić wg przepisu Ineso
No i tego trzeba się trzymać ,że się samo ruszy. Kciuki!I ja,i ja też w tej kolejce. O co chodzi z tym rosołem życia?

Cytat:
Napisane przez velika Pokaż wiadomość
nie. A ciąża utwierdziła mnie tylko w tym przekonaniu. O ile przed staraniami bardzo pilnowałam antykoncepcji, to teraz tym bardziej będę, wolałabym nigdy nie uprawiać seksu niż znowu być w ciąży. Szczerze mówiąc gdybym wiedziałam jaki to przeâ˜☠â˜☠â˜☠any stan to bym się 10 razy mocniej zastanowiła nad jakimkolwiek dzieckiem
Ja bym Ciebie obstawiła jako jedną z najlepiej znoszących ciążę. Nie zarzekaj się co do drugiego dziecka,z czasem zapomina sie i ciążę i poród i przychodzi chęć na drugie dzieciątko.Na tą chwilę to brzmi nieprzekonywująco,ale sama tak miałam.

Cytat:
Napisane przez lucy111 Pokaż wiadomość
Dziękuję za kciuki nie mam sily sie poodnosic do wszystkiego. Skurcze sa ale nawet badania nie chcieli mi robic skoro sie nie nasilają. Kurde juz bym sie zgodzila i na oksy i na zzo oby tylko sie tak nie meczyc.
Czekam na obiad i chyba polaze troche po schodach
To kciuki za rozkręcenie akcji
Cytat:
Napisane przez AsiaPo Pokaż wiadomość
Czy tylko u mnie bałagan się non stop odnawia?? No jasny gwint! Sprzątam i sprzątam, a tu ciągle syf!!!
Nic nie mów,ja w kółko sprzątam.Ledwo skończę ,a mój kochany synek zaraz porozwala wszystko,rozleje coś,nakruszy. Kocham go nad życie,ale ostatnio myślałam,że ubiję. Musiałam poprać na nowo wszystkie pościele,kocyki itd,bo przez remont się nakurzyło,mama specjalnie przyjechała mi to poprasować,bo już mi ciężko. No i co?wchodzę ostatnio do pokoiku młodej,przewijak zwalony, prześcieradła i kocyki udeptane na ziemi, w łóżeczku nakruszone ciastkiem, cała suszarka z praniem rozwalona na ziemi i w to poutykane ciastka z czekoladą.
salud jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-14, 13:20   #2040
Trisdom
Zadomowienie
 
Avatar Trisdom
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Frankfurt nad Menem
Wiadomości: 1 052
Dot.: Mamusie Kwietniowe 2016 część VII

Ale tu cisza...

Lucy, Moniczki, Malos, Velika, Gosiulka kciukasy za rozkręcanie akcji.
Niedługo będziemy musiały przemianować wątek na kwietniówki przeterminowane

Też już nie chcę mieć więcej dzieci dwójka wystarczy.

Odkurzyłam całe mieszkanie, zmyłam podłogi- krzyż i podbrzusze bolą przy skurczach, ale do porodowych to raczej jeszcze daleko.

Salud- u mnie to samo z tym sprzątaniem- dwulatkamoja kochana kruszy na potęgę, rozlewa, wyciąga poduszki itd. Dobrze, że dziś pogoda w miarę, to ją przeciągnę po podwórku i przy okazji siebie
__________________
Emilka 25.02.2014
Leon 19.04.2016
Trisdom jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-30 21:55:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:58.