Effaclar K La Roche-Posay - ZBIORCZY - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-28, 15:16   #1891
gosiqa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 593
GG do gosiqa
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

To i ja się wypowiem bo stosowałam 2 miesiące regularnie 2x dziennie effaclar k wcześniej zmywałam twarz żelem też effaclar. Postanowiłam spróbować bo zawsze! miałam problemy zwłaszcza w strefie T a odkąd jestem w ciąży mam pasqudy na policzkach.
Powiem tyle: pomimo wydajności E K widzę, że mi zatyka pory- dosłownie- wieczorem nic rano pryszczyk i pojawiły mi się czarne kropy w postaci wągrów.
Teraz zima, skóra trochę przesuszona a do tego kosmetyczka zakazałą mi stosować kremy, więc zaopatrzyłam się w żel-krem do mycia twarzy z serii AA Help, która przeznaczona jest do skóry suchej, atopowej i Normaderm na wypryski (punktowy).
Na razie skóra wyraźnie uspokojona i mniejsze zaczerwienienie plam popryszczowych.
gosiqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 15:53   #1892
anestet-ka
Wtajemniczenie
 
Avatar anestet-ka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 572
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez javelin83 Pokaż wiadomość
Po pierwsze chciałam się przywitać gdyż jest to mój pierwszy post na forum

Dostałam od Pani w aptece effaclar K (próbkę). Powiedziała mi, że wyleczy mi pozostałości po krostkach na czole. Jednak zupełnie nic nie wspominała, że używając tego specyfiku nie można się opalać. No i stało się. Poszłam na solarium. Dopiero teraz czytam, że nie wolno. Dodam, że z moją skórą zupełnie nic się nie stało (może dlatego, że na solarium chodzę tylko na parę minut bardziej po to by rozgrzać mięśnie niż się opalić). W każdym razie chciałam się zapytać jak to jest z tym opalaniem. Można czy nie można?? I jakie mogą być skutki??
Witaj
skutkiem mogą być przebarwienia, ale może od jednego razu nic się nie stanie, ja bym się bardzo nie przejmowała, aczkolwiek ekspertem nie jestem, więc mogę się mylić

a ja mam teraz okropnie przesuszoną cerę... ale przynajmniej bez pryszczy. Nie jest idealnie, ale od kiedy skończyłam z 12 lat, tak stosunkowo dobrej sytuacji na twarzy nie miałam
anestet-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 09:13   #1893
x-daria-x
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 27
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

dziewczyny zamowilam effaclar k na internecie do tego zel myjacy tez z La roche Posay...no i filtr SPF 50+ ...tyle ze nie wiem co kiedy nakladac;d?
nakladam effaclar na noc...
rano zmywam zelem myjacym?
i pozniej krem z filtrem?
prosze doradzcie bo ja nie wiem co i jak
__________________

x-daria-x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 10:47   #1894
zioła
Zakorzenienie
 
Avatar zioła
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 5 572
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez x-daria-x Pokaż wiadomość
dziewczyny zamowilam effaclar k na internecie do tego zel myjacy tez z La roche Posay...no i filtr SPF 50+ ...tyle ze nie wiem co kiedy nakladac;d?
nakladam effaclar na noc...
rano zmywam zelem myjacym?
i pozniej krem z filtrem?
prosze doradzcie bo ja nie wiem co i jak
dokładnie tak, jak napisałaś effaklar na noc, zmywać twarz tak jak zawsze rano i wieczorem.
Rano krem z filtem,aby nie powstały przydkie plamy na twarzy od promieniowania

Co zrobić - odstawić na jakiś czas??
Dziewczyny, dziś zauważyłam,że pomimo tego, iż co trzeci, czwarty dzień stosowania na noc kremu nawilżającego zamiast Effaklaru K, moja twarz jest przesuszona. Zrobiła się taka trochę pomarańczowa i wygląda na starą. Co mam zrobić w takim wypadku? Przeczekać, czy ratować skórę tylko kremem nawiżającym??
Krem z filtrem nie bardzo ją ratuje, bo mam wrażenie, że nie wchłania się, tylko oblepia buzię. Wieczorem natomiast jak nałożyłam krem nawilżający- to musiałam kilka razy poprawiać- tak fajnie się wchłaniał.
Dodam jeszcze,że łykam witaminę a+e na poprawę kondycji skóry i piję duuużo zielonej herbaty
Proszę, doradźcie
__________________
Wymieniam:
zioła jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 12:01   #1895
ivana
Raczkowanie
 
Avatar ivana
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 227
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Zioła,
ja na Twoim miejscu odstawiłabym Effaclar az cera wróci do siebie. Nakładaj codziennie nawiżacz w takiej ilości jaką skóra potrzebuje. Może poszukaj jakiejść mocno nawilżającej maseczki? A jaki krem nawilżający stosujesz? Może jest zbyt słaby? Z moim zeszłorocznym przesuszeniem prawie żaden krem nie mógł sobie poradzić, przetestowałam tony próbek i nic, dopiero pomógł mi Xerial 5
Polecam tez Capivit HydroControl (z olejem z ogórecznika), Lino Complex (z wit. A, E i F) lub Oli-Femin. Są to preparaty z olejami roslinnymi, które pomagają suchej skórze szybciej sie zregenerować. Uważam, że wit. A + E to za mało
ivana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 12:27   #1896
12Sylwia12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Myslicie ze effeclar zamowiony na allegro jest oryginalny?
12Sylwia12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 12:31   #1897
zioła
Zakorzenienie
 
Avatar zioła
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 5 572
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez ivana Pokaż wiadomość
Zioła,
ja na Twoim miejscu odstawiłabym Effaclar az cera wróci do siebie. Nakładaj codziennie nawiżacz w takiej ilości jaką skóra potrzebuje. Może poszukaj jakiejść mocno nawilżającej maseczki? A jaki krem nawilżający stosujesz? Może jest zbyt słaby? Z moim zeszłorocznym przesuszeniem prawie żaden krem nie mógł sobie poradzić, przetestowałam tony próbek i nic, dopiero pomógł mi Xerial 5
Polecam tez Capivit HydroControl (z olejem z ogórecznika), Lino Complex (z wit. A, E i F) lub Oli-Femin. Są to preparaty z olejami roslinnymi, które pomagają suchej skórze szybciej sie zregenerować. Uważam, że wit. A + E to za mało

Ivana jako nawilżajacego używam LRP Hydraphase
i zamiennie ( o mi został) mam jeszcze krem odżyczo-nawiżający z Ywes rocher.
Dziękuję za rady

szkoda, bo już miałam wizję ładnej buzi
A wróciłaś po tych rewelacjach z przesuszeniem do Effaklaru??

do 12Sylwia12- nie mam pojęcia, ale bałabym się kupić taki kosmetyk na allegro. Wolę już przepłacić w aptece
__________________
Wymieniam:
zioła jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-29, 20:57   #1898
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez 12Sylwia12 Pokaż wiadomość
Myslicie ze effeclar zamowiony na allegro jest oryginalny?
Ja myślę że może być oryginalny. NIektóre apteki sprzedają produkty na allegro. Jednak myślę że się nie opłaca, bo do tego dojdzie CI przesyłka (chyba że umawiasz się na odbiór osobisty) i ostatecznie wyjdzie drożej niż w aptece. Do znudzenia polecam tą aptekę:
https://www.ai.☠☠☠☠☠☠☠/
ceny mają naprawdę konkurencyjne i kilkadziesiąt aptek w kraju gdzie osobiście możesz odebrać produkt
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 22:05   #1899
ivana
Raczkowanie
 
Avatar ivana
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 227
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Zioła,
osobiście nie znam kremów, które wymieniłaś, więc trudno mi je ocenić. W zeszłym roku nie stosowałam kwasów, miałam strasznie przesuszoną buzię od suchego powietrza (ogrzewanie) w domu i pracy. Teraz, gdy czuję/widzę, że skórę mam jak jaszczurka odstawiam eff i tylko się nawilżam. Stosuje też piling enzymatyczny dla wrażliwej skóry (Meritum Dermiki), pomaga pozbyć się odstających skórek i mam wrażenie, że krem nawilzający lepiej się wtedy wchłania A jakiego używasz filtra? Może zawiera w składzie alkohol, który lubi wysuszać buzię na wiór?
ivana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 08:06   #1900
meri99
Wtajemniczenie
 
Avatar meri99
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 2 245
Send a message via Skype™ to meri99
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez zioła Pokaż wiadomość
Ivana jako nawilżajacego używam LRP Hydraphase
i zamiennie ( o mi został) mam jeszcze krem odżyczo-nawiżający z Ywes rocher.
Dziękuję za rady

szkoda, bo już miałam wizję ładnej buzi
A wróciłaś po tych rewelacjach z przesuszeniem do Effaklaru??

do 12Sylwia12- nie mam pojęcia, ale bałabym się kupić taki kosmetyk na allegro. Wolę już przepłacić w aptece
a ja mysle ze jest zima (juz wlasciwie) i Hydraphase jest zdecydowanie za lekki na te pore roku,a YR wiadomo,tak jak Avon... nie polecam.Niemoge nic doradzic bo nie masz wypelnionego profilu cery
__________________
Music is the answer

Pagan Poetry

~~~~Film...moja miłość~~~
meri99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 08:15   #1901
fiszunia
Raczkowanie
 
Avatar fiszunia
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 163
GG do fiszunia
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

a ja odstawiłam Effa na 3 dni i wreszcie wyglądam jak człowiek mimo że jestem przed okresem (poza resztkami po pryszczu na środku nosa który mi wyskoczył parę dni temu )... no i nałożyłam maseczke miodową więc nie jestem już przesuszona... ale to chyba nie powinno tak być, że jak stosuję Eff to jest marnie, a jak odstawiam to mam ten efekt którego oczekiwałam po zastosowaniu Eff

może to od wysuszenia te pory się zwiększają?
__________________
You're The First, The Last, My Everything
fiszunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-30, 10:39   #1902
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez meri99 Pokaż wiadomość
a ja mysle ze jest zima (juz wlasciwie) i Hydraphase jest zdecydowanie za lekki na te pore roku,a YR wiadomo,tak jak Avon... nie polecam.Niemoge nic doradzic bo nie masz wypelnionego profilu cery
Ja również używam LRP hydraphase i muszę potwierdzic że na zimę to trochę za lekki jest Jednak mam obawy aby zakupić coś treściwszego aby mnie nie zapchało
Myślałam o vichy skinset albo thermal fix1..tylko nie wiem czy również nie są za lekkie C o tym myślisz Meri99?
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 11:37   #1903
zioła
Zakorzenienie
 
Avatar zioła
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 5 572
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Ivana
Meri99
dziękuję Wam dziewczyny za rady

Ivana- mam LRP- w kilku maleńkich tubkach LRP +50 (mają faktycznie alkohol ) więc może przez to???

Meri99- hydraphase wydaje mi się tłusty, zwłaszcza,że po nałożeniu świecę się prawie tak ,jak po filtrze
Już naprawiam swój błąd i wypełniam profil

Fiszunia - jakiej maseczki używasz? Kręcisz ją sama? Czy to taka drogeryjna?


Dzisiaj już jest lepiej - dziwne,że kiedy mam przerwę w stosowaniu Effaklaru mam buzię ładniejszą niż podczas stosowania
__________________
Wymieniam:
zioła jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 11:56   #1904
fiszunia
Raczkowanie
 
Avatar fiszunia
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 163
GG do fiszunia
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez zioła Pokaż wiadomość

Fiszunia - jakiej maseczki używasz? Kręcisz ją sama? Czy to taka drogeryjna?


Dzisiaj już jest lepiej - dziwne,że kiedy mam przerwę w stosowaniu Effaklaru mam buzię ładniejszą niż podczas stosowania

też tak mam :/ jak nie stosuję to pory są jaśniejsze a jak stosuję to dosłownie czarne kropki mam zamiast nich :/
a maseczka to: Garnier z wyciągiem z miodu akacjowego
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=7941

i uważam, że to jedna z niewielu rzeczy, która mnie naprawdę nawilża i nie zapycha prawie cała mi się wchłania przez ten Eff co kiedyś było nie do pomyślenia... nie ma zbyt dobrych recenzji, ale wg mnie jest dość dobra zwłaszcza jak mam skórę jak papier ścierny po Eff :/
__________________
You're The First, The Last, My Everything
fiszunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 12:06   #1905
meri99
Wtajemniczenie
 
Avatar meri99
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 2 245
Send a message via Skype™ to meri99
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez _magdzia_ Pokaż wiadomość
Ja również używam LRP hydraphase i muszę potwierdzic że na zimę to trochę za lekki jest Jednak mam obawy aby zakupić coś treściwszego aby mnie nie zapchało
Myślałam o vichy skinset albo thermal fix1..tylko nie wiem czy również nie są za lekkie C o tym myślisz Meri99?
Odradzam skinset... testowalam go w lato i jak dla mnie byl za lekki a do tego jeszcze przesuszyl mi skore ma w skladzie alkohol. Uwazam ze to jest krem dla typowo bez-problemowej cery. Thermal fix moze byc ciekawy,ale mnie wszystkie kremy Vichy zapychaja... a juz stuprocentowo odradzam thermal fix UV--normalnie walkowal mi sie na twarzy... wrr...
Polecam krem z serii EMOLIUM (apteki) jest to krem ktory mnie jeszcze nie zapchal,cudownie zmiekcza skore,jest stosunkowo tani (chyba 20zl) ale nie posiada chemii,i jest bardzo delikatny. Tak mi sie wydaje ze stosujac effaclar trzeba szukac raczej delikatnego kremu z dobrymi skladnikami nawilzajacymi,ale jednoczesnie nie zapychajacymi. Ja go polecam bo jest naprawde swietny, a co jeszcze moge polecic napewno krem OLIATUM soft (tez apteki) jest to takze bezproblemowy krem,uwazam ze na zime cudowny. moze byc stosowany przez dzieci,(Emolium tez). Jest naprawde delikatny,ale super nawilza,nie zapychajac porow. te kremy sa na moje "cerowe" SOS

Mysle ze Emolium dostaniesz probke w aptece bez problemu ale oliatum juz chyba w probkach nie wystepuje.Ja Emolium mam w probkach (moj TZ pracuje w aptece i przynosi mi tego cale tony)
Zalacze fotki.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN3678.JPG (28,7 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN3677.JPG (38,7 KB, 21 załadowań)
__________________
Music is the answer

Pagan Poetry

~~~~Film...moja miłość~~~
meri99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 13:31   #1906
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez meri99 Pokaż wiadomość
Odradzam skinset... testowalam go w lato i jak dla mnie byl za lekki a do tego jeszcze przesuszyl mi skore ma w skladzie alkohol. Uwazam ze to jest krem dla typowo bez-problemowej cery. Thermal fix moze byc ciekawy,ale mnie wszystkie kremy Vichy zapychaja... a juz stuprocentowo odradzam thermal fix UV--normalnie walkowal mi sie na twarzy... wrr...
Polecam krem z serii EMOLIUM (apteki) jest to krem ktory mnie jeszcze nie zapchal,cudownie zmiekcza skore,jest stosunkowo tani (chyba 20zl) ale nie posiada chemii,i jest bardzo delikatny. Tak mi sie wydaje ze stosujac effaclar trzeba szukac raczej delikatnego kremu z dobrymi skladnikami nawilzajacymi,ale jednoczesnie nie zapychajacymi. Ja go polecam bo jest naprawde swietny, a co jeszcze moge polecic napewno krem OLIATUM soft (tez apteki) jest to takze bezproblemowy krem,uwazam ze na zime cudowny. moze byc stosowany przez dzieci,(Emolium tez). Jest naprawde delikatny,ale super nawilza,nie zapychajac porow. te kremy sa na moje "cerowe" SOS

Mysle ze Emolium dostaniesz probke w aptece bez problemu ale oliatum juz chyba w probkach nie wystepuje.Ja Emolium mam w probkach (moj TZ pracuje w aptece i przynosi mi tego cale tony)
Zalacze fotki.
Dzięuję Ci bardzo za propozycje Miałam próbkę thermal fix 1 i naprawdę bardzo byłam zadowolona. Tylko czy mnie zapcha to nie wiem- posmarowałam buźkę nim tylko dwa razy bo vichy ma małe próbeczki. Hmm może skuszę się w takim razie na oilatum albo emolium
Trudna decyzja- znając mnie to kupię dwa

Edit: zajrzałam właśnie do apteki internetowej i tak są dwa kremy emolium: jeden do skóry suchej atopowej, a drugi to jakiś krem barierowy. ( regeneracja i odżywianie skóry z alergicznymi zmianami kontaktowymi). Który Ty masz
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 14:16   #1907
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

kiedys na jakims forum pytałam o emolium moderatorki, to mówiły, że może zapychac osoby skłonne do zapychania
edit: wiem że dziewczyny zachwalały krem physiogel jako nawilżacz
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 14:39   #1908
meri99
Wtajemniczenie
 
Avatar meri99
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 2 245
Send a message via Skype™ to meri99
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez _magdzia_ Pokaż wiadomość
Dzięuję Ci bardzo za propozycje Miałam próbkę thermal fix 1 i naprawdę bardzo byłam zadowolona. Tylko czy mnie zapcha to nie wiem- posmarowałam buźkę nim tylko dwa razy bo vichy ma małe próbeczki. Hmm może skuszę się w takim razie na oilatum albo emolium
Trudna decyzja- znając mnie to kupię dwa

Edit: zajrzałam właśnie do apteki internetowej i tak są dwa kremy emolium: jeden do skóry suchej atopowej, a drugi to jakiś krem barierowy. ( regeneracja i odżywianie skóry z alergicznymi zmianami kontaktowymi). Który Ty masz
one wszystkie sa do atopowej ponoc w wersji tubkowej ma nazwe "krem specjalny"
__________________
Music is the answer

Pagan Poetry

~~~~Film...moja miłość~~~
meri99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 14:58   #1909
Mykka
Raczkowanie
 
Avatar Mykka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 30
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

ja od tygodnia używam Effacralu K i jestem wniebowzięta ! Cera zostaje matowa przez cały dzień i nie ma mowy o błyszczeniu
Polecam
__________________
xXx Mykka xXx
Mykka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-30, 15:02   #1910
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez Mykka Pokaż wiadomość
ja od tygodnia używam Effacralu K i jestem wniebowzięta ! Cera zostaje matowa przez cały dzień i nie ma mowy o błyszczeniu
Polecam
witam w gronie zadowolonych z e
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 15:14   #1911
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
kiedys na jakims forum pytałam o emolium moderatorki, to mówiły, że może zapychac osoby skłonne do zapychania
edit: wiem że dziewczyny zachwalały krem physiogel jako nawilżacz
Nie strasz mnie Kurcze ale chyba i tak muszę kupić żeby sprawdzić czy dla mnie się nadaje. Dlaczego nie mam suchej skóry tylko tłustą i te wszystkie tfu zaskórniki
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 15:17   #1912
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

no nie wiem, takie nasz zycie, trzba próbować, ja miałam tego próbki, ale już wydałam, popytaj w aptekach bo mająmi słuzy nutitic LRP, jest dużo na allegro wpróbakach za korzystną cenę
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 15:38   #1913
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
no nie wiem, takie nasz zycie, trzba próbować, ja miałam tego próbki, ale już wydałam, popytaj w aptekach bo mająmi słuzy nutitic LRP, jest dużo na allegro wpróbakach za korzystną cenę
no ja miałam również próbkę nutritic i to nawet 5%. Zużyłam próbkę i o dziwo mnie nie zapchał ale nie wiem czy to wystarczy aby stwierdzić że w ogóle mnie nie zapcha
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 16:21   #1914
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez meri99 Pokaż wiadomość
Mysle ze Emolium dostaniesz probke w aptece bez problemu ale oliatum juz chyba w probkach nie wystepuje.Ja Emolium mam w probkach (moj TZ pracuje w aptece i przynosi mi tego cale tony)
Zalacze fotki.
Dostałam próbkę Oilatum podczas zakupów w aptece internetowej, tak więc jest dostępna. Co do samego kremu - owszem łagodzi podrażnienia, zmiękcza i nawilża skóra ale w swoim składzie posiada paraffinum liquidum (czwarte miejsce w składzie), znane powszechnie jako zapychacz. Tak więc zależy co skóra toleruje. Moja z parafiną się nie lubi.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 16:41   #1915
meri99
Wtajemniczenie
 
Avatar meri99
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 2 245
Send a message via Skype™ to meri99
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez AsikS Pokaż wiadomość
Dostałam próbkę Oilatum podczas zakupów w aptece internetowej, tak więc jest dostępna. Co do samego kremu - owszem łagodzi podrażnienia, zmiękcza i nawilża skóra ale w swoim składzie posiada paraffinum liquidum (czwarte miejsce w składzie), znane powszechnie jako zapychacz. Tak więc zależy co skóra toleruje. Moja z parafiną się nie lubi.
A dla mnie ten krem jest jednym z niewielu ktory nie pozostawia uszczerbku ze swego dzialania na mojej twarzy tylko latem po jego aplikacji mam wrazenie jakby moja twarz bardziej sie pocila,ale tylko latem, zima jest jak w sam raz
__________________
Music is the answer

Pagan Poetry

~~~~Film...moja miłość~~~
meri99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-01, 12:38   #1916
tenarr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 409
Unhappy Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

ja mam pytanie odnośnie pielęgnacji i równocześnie wielką prośbę?
oże któraś z was ma podobną cerę i jest w stanie coś mi doradzić, bo od lat szukam odpowiedniego kremu

mam cerę:
wrażliwą(czerwone plamy, podrażnienia, łuszczenie się i krostki)
przesuszoną, a równocześnie przetłuszczającą się z"wierzchu"
tendencje do wyskakiwania podskórnych grudek
zaskórniki i bardzo rozszerzone pory, szczególnie na policzkach(które są od tego az obolałe)
pękające naczynka na nosie i w okolicach oczu



jak na razie pomaga mi salfazin (codziennie jedna tabletka). nie szkodził mi też toleriane, ale nie do końca byłam z niego zadowolona.
chciałabym zacząć kurację effaklarem, ale najpierw muszę trochę uspokoić skórę:/

czy ktoś byłby w stanie polecić mi kem kojący skórę z podobnymi problemami, ale równocześnie pozwalający jej oddychać? bo czuję że się dusi...

pozdrawiam
tenarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-01, 13:29   #1917
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

zioła ja też Ci z całego serca polecam Xerial 5
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-01, 13:34   #1918
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez yeah Pokaż wiadomość
zioła ja też Ci z całego serca polecam Xerial 5
A ten xerial to ma działanie nawilżające Bo jak kiedyś mi paznokieć u nogi wrastal to Pani dermatolog kazała właśnie mi kupić xerial i się smarować DO tej pory potulnie leży w szufladzie
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-01, 14:02   #1919
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

częsć dziewczyny
ja się dziś zapomniałakm i kupiłam 3 w tym sezonie tubkę effaclaru k , w zwstawie z żelem..cena fajna bo 38 zł
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-01, 14:03   #1920
meri99
Wtajemniczenie
 
Avatar meri99
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 2 245
Send a message via Skype™ to meri99
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Mi poczatkowo Xerial pasowal ale przy dluzszym stosowaniu (ok.1,5mies) zaczal mnie zapychac. Ale mozliwe ze po prostu dobrze nawilzyl mi skore i ona juz wiecej nie potrzebowala a ja ja nadal nim katowalam,no i miala chyba przesyt.
__________________
Music is the answer

Pagan Poetry

~~~~Film...moja miłość~~~
meri99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-28 09:37:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:38.